26e Kindermarkt op Koninginnedag SNFW Vrouwen van Nu Fm ij 1 op braderie en Introductie SOS-Kinderdo Programma Koninginnedag 2005 pk RTW FM live op Konin ginnedag Wereldwinkel Z-M op Koninginnedagbraderie Rommelmarkt ten bate van scholenbouw Haïti Gratis jeugd disco De Paddestoel Oranjekrant B 1 ■MM Hl (Foto archief: Liesbeth van der Vis) Een fijne Koqdnginnedag! Ook dit jaar is er weer een kindermarkt. 4 beurtenissen bij de brandweer. Vanaf 12.00 uur 16.00 20.00 uur kJ Vanaf 6.15 uur Koninginnerit "De Gouwe Rij ders" (start H.C.R. De Unie, Kerkweg Oost) 9.30 10.00 uur Aubade georganiseerd door Concordia (Raadhuisplein) 9.30 11.30 uur Oranjefeest voor leerlingen Eben Haezerschool (Jan Dorre- 10.00 13.00 uur 26e Lions Kindermarkt (Raad huisplein) 19.30 22.00 uur Jeugddisco voor 9 tot 14-jari- gen (W.S.V. de Paddestoel, Lijsterbesstraat) Ballonfestival Waddinxveen. (sportcomplex voetbalvereni ging W.S.E., W. de Rijkelaan) 20.00 01.00 uur Disco Playbackshow (S.V. De Overkant, Kromme Esse) jaar de spulletjes uit die zij wil len verkopen. Het mooie is dat de basis wordt gevormd door het principe 'kinderen voor kin deren'. Ieder deelnemend kind aan de markt staat een deel van zijn of haar opbrengst af voor het goede doel. De opbrengst van de Kinder markt gaat al jaren hoofdzake lijk naar SOS Kinderdorpen. Door de Lionsclub worden een tiental kinderen en dorpen on dersteund. De zorgorganisatie SOS Kinderdorpen zorgt voor de juiste uitvoering van de hulp. Op de markt zelf is het goed toeven. Om 09.30 uur 's Kindermarkt officieel worden geopend door Burgemeester Roijers. Naast de verkoop, zijn er op de markt tal van beleve nissen. Zo is er een spectaculair springkussen, kan er pony wor den gereden en zijn er prachtige prijzen te winnen bij het Rad van Avontuur. WADDINXVEEN - Ook dit jaar staan de kinderen weer centraal tijdens de 26e Kindermarkt, die zoals gebruikelijk op 30 april gehouden wordt door de Lions club Waddinxveen-Boskoop. Op het Raadhuisplein bij het Gemeentehuis stallen de kinde ren tussen 7 en 15 jaar ook dit J Hoe weet ik dat het ballon festival is afgelast? Dat leest u op www.waddinxveen.net en hoort u via RTW FM (ka bel 103.4 FM, ether 105.8 FM). we dorpen te bouwen en nieuwe initiatieven en speciale projecten op te zetten. Op dit moment bouwen ze een. nieuw kinder dorp in Chiang Rai, Thailand en in Morelia, Mexico. In ieder dorp zullen eind 2006 ruim 100 wees kinderen een blijvend en liefde vol thuis vinden. Lións Club Waddinxveen steunt SOS-Kinderdorpen al jaren. ven in de omgeving van het dorp. Hierdoor wordt de lokale het ballonfestival naar 28 mei wanneer het weer te slecht is om het door te laten gaan. Wanneer wordt het ballon festival afgelast? Bij buien in een straal van ca. 15 km. Bij onweerskansen, bij horizon taal zicht minder dan 1500 meter, bij meer dan lichte re gen tijdens de start, bij wind op 500 voet (ca. 150 meter) hoogte meer dan twintig knopen, bij windsnelheid aan de grond meer dan tien knopen (windkracht 3) in de landing, bij wolkenbasis la ger dan 1000 voet. 1 SOS-Kinderdorpen zorgt we reldwijd in 132 landen voor de opvang van 58.000 weeskinde- Spelletjesmiddag (W.S.V. Zon nig Zuid. St. Victorstraat) 13.00 17.00 uur Spellenmiddag (W.S.V. De Overkant, Kromme Esse) 13.30 16.00 uur Open dag brandweer, (kazer ne Noordkade) waringen. Tussendoor is ■t nodige nieuws uit Wad en en omstreken te horen. FM is te beluisteren pp M in de ether en op de ka- Wa^idinxveen op 103.4 FM iwijk-Dorp en Gouda- Dit jaar is het bijzonder attrac- dens het rondlopen trek krijgt, is er een kraam met snacks en saté. Iedereen is op Koninginnedag vanaf 10.00 uur welkom op de markt. De opbrengst van het door Woord Daad georgani seerde gedeelte is voor de twaalf klassige school met zie kenhuis in Jeanton in Haïti. En de NCDO verdubbelt de op brengst voor dit goede doel. vari stic samenleving op een hoger plan als de Lions Club. Zij hebben de- gebrachti’ ze steun altijd hard nodig. Om bestaande kinderdorpen te on- SOS-Kinderdorpen is niet over- derhoC” heidsgebonden en kan dit werk de opvi doen dankzij de financiële steun de kinderen. Maar ZEVENHUIZEN - Vanzelfspre- ketjes voor moeders te koop, kend is Wereldwinkel Z-M op Traditiegetrouw kan iedereen MOERKAPELLE - De Vrou wen van Nu zijn op Koningin nedag vertegenwoordigd op de jaarlijkse braderie. In okto ber bestaat de afdeling Moer- kapelle 60 jaar en de Vrouwen van Nu willen dit onder de aandacht brengen. Van 8.00 tot 16.00 uur staat er een feestelijk versierde kraam op de braderie, die op het plein voor dorpshuis Op Moer wordt gehouden. Hier kan kennis gemaakt worden met de Zomerfolder heeft ontvan gen kan in de wagen en op de kraam de folder inzien. Wie iets wil kopen uit deze folder, wat niet (meer) voorradig is, kan dit product bij de Wereldwinkel bestellen. WADDINXVEEN - Stichting Nationale Feestdagen Wad dinxveen is onder toeziend oog van de toenmalige bur gemeester Van der Linden in 1994 opgericht. Bedoeling was en is dat zij in Waddinx veen feestelijkheden op of rondom de nationale feestda gen, de plaatselijke feestda gen en andere feestlijkheden coördineert en organiseert. De SNFW is het meest be kend als organisator van het ballonfestival dat jaarlijks op Koninginnedag wordt ge houden. Daarnaast geeft zij dit jaar naar aanleiding van zestigjaar bevrijding een unieke Bemhardmunt uit. Op bevrijdingsdag, donder dag 5 mei, organiseert SNFW een toetertocht in Waddinx veen. De SNFW verplaatst >uden. Om te voorzien In voeding en opleiding van nieu- geven. En dat blijven ze doen totdat de kinderen volledig zelf standig zijn. Met verschillende voorzieningen, zoals scholen en sociale en medische centra, draagt SOS-Kinderdorpen ook direct bij aan de kwaliteit van le- WADDINXVEEN-Op Koningin nedag zal de vaste programme ring van RTW FM worden aange past. De reguliere uitzendingen van het Middagmagazine en het Sportcafé komen te vervallen. In plaats daarvan komt de volgende programmering: van 08.00 tot 12.00 uur live-verslag van de au bade en kindermarkt met tussen door een reportage van de uitrei king van de Koninklijke onderscheidingen. Van 12.00 tot 15.00 uur non-stop muziek met tussen door verslag van de ge- i i i i j 10.15 uur Ontvangst gedecoreerden in raadzaal gemeentehuis. (Raadhuisplein) WADDINXVEEN - In uw han den houdt u de Koninginne- krant, een extra katern vol met activiteiten en feestelijkheden op Koninginnedag. Het initia- ttef voor de krant is genomen 'door de gemeente Waddinx- veen en Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen. Al vrij snel werd de medewer king groter en groter. Verschild lende organisaties sloegen de handen ineen om het pro gramma zoveel mogelijk op el kaar af te stemmen. Verenigingen en stichtingen kregen de mogelijkheid om hun prof^amma en/of activi-gg teiten op de internetsite www.waddinxveen.net te zet ten. In de activiteiten op Koningin nedag is rekening gehouden met alle leeftijdsgroepen. Zo gunnen de jongere kinderen meedoen aan de Kindermarkt Van de Lions en is er 's avonds voor jong en oud het Ballon festival op het WSE-terrein. Alle organisaties, bedrijven, stichtingen, verenigingen en individuele initiatieven heb ben zich voor honderd procent ingezet om een zo divers en gezellig mogelijk programma neer te zetten. WADDINXVEEN - Wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel houdt op Koninginnedag tussen 19.30 en 22.00 uur een gratis jeugddisco. Iedereen tus sen de 9 en 14 jaar met een gel dig legitimatiebewijs of pad- diepas is welkom in de Paddestoel aan de Lijsterbes straat 18. Voor meer informatie neem contact op met R. van Vliet, tel 06-41895132 of email naar djricardo@wsv-depadde- stoel.nl. Er kan ook een kijkje genomen worden op de websi te www.wsv-depaddestoel.nl. de activiteiten van de Vrou wen van Nu. De tuinclub zal vertegenwoordigd zijn en in formatie geven over de Open I Tuinendag op 18 juni. De lees- club heeft een ludieke actie en er zal zelfs een 'Sandwich- I vrouw' rondlopen. Vanzelf sprekend zullen er gastvrou wen aanwezig zijn die informatiemateriaal beschik baar hebben en graag alle vra gen van belangstellenden be antwoorden. en zijn te vinden op de koopjes- kraam. Het is de moeite waard om een bezoek te brengen aan de We reldwinkel kraam en uzelf of verwennen met een product- met- meer waarde van de Wereldwinkel. Bovendien werkt u dan mee aan een unieke vorm van ont- wikkelingshandel. Op 29 april staat de winkelwa gen zoals gewoonlijk van 10.00 tot 16.00 uur op het C-1000 plein en jetrouw Koninginnedag aanwezig. Zij zijn of haar geluk beproeven bij met een eigen moeder en broer- zijn met twee kramen en de het envelop-trekken en koopjes tjes en zusjes. In hun speciaal ge- winkelwagen te vinden naast zijn te vinden op de koopjes- bouwde dorpen helpen ze de Apotheek Zevenhuizen in de Dorpsstraat. Op de kramen staan onder andere fraaie ca deauartikelen en smakelijke producten uitgestald, die in de iemand anders te pas verspreide Fair Trade Zo merfolder al te zien waren. Pro ducten met een 'special touch', dat wil zeggen met een sym bool van het land van her komst, zoals de 'Oneindige knoop' of 'Yin Yang'. Onder an dere te vinden op aardewerk potjes en op sieraden. plein en op 30 april dus naast Er is een groot assortiment de apotheek. Wie geen Fair Tra- manden in vrolijke kleuren, er 1 r - zijn sjaals, zeepstenen doosjes en beeldjes, fraaie schalen, va zen, glasyerk, serviesgoed en placemats. En met het oog op de naderende moederdag zijn er ook al diverse geschenkpak- morgens wordt er begonnen met de aubade. Kinderen en be zoekers zullen de Koninginne dag muzikaal inluiden, onder steund door Concordia, de muziekvereniging die ook later op de ochtend hun muzikale kwaliteiten ten toon zullen spreiden. Om 10.00 uur zal de ren. Ongeacht hun geloof, af- kinderen hun toekomst vorm te komst of huidskleur. Zij doen dit op hun eigen, unieke manier: door de kinderen weer in een ge zinssituatie te laten op groeien Van 15.00 tot 20.00 uur live-ver slag vanaf het WSE-terrein over de daar plaatsvindende festivitei ten en uiteraarcLijs en weder die nende, een yerslag yan het bal- lonfestival.WersIagge^r Hans Schippers gaat mee metteyn bal lon en geeft live een verslag van zijn ervaringen. Tussendoor is er nog h dinxvi RTW 105.8 1 bel in en in Ri Bloemendaal op 98.3 FM. kenskade Oost) r MOERKAPELLE - Zoals elk een complete breimachine. jaar is er op Koninginnedag een Maar ook aan etenswaren is ge- jommelmarkt voor het dorps- dacht, bijvoorbeeld vis en huis Op Moer. smaakvolle kaas. Voor wie tij- tief. Het comitee van Woord Daad heeft veel spullen verza meld en wil dat graag weer kwijt voor enkele euro's. Maar er wordt niet alleen rommel aangeboden, er zitten ook waardevolle spullen bij. Alles is gesorteerd in groepen. Wat vind je er zoal? Speelgoed, boeken, vazen, potten, glas werk, zelfs een prima orgel en -- 3 ad voor f I t 1 7 addinxveei r

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17