Open dag Ballonfestival wordt weer een spektakel bij de brandweer Buurtspektakel aan de Kromme Esse Denk eerst aan uw sponsor! s DE BAS Koninginnerit Gouwe Rijders s E Bijeenkomst voor lintjesdragers Kerken in actie Klaverjassen op Koninginnedag r Jil Gemeente de pater makelaardij toast op Hare Majesteit Pleinfeest Eben-Haëzer school Arenthals Grant Thornton JÊ tische dag van te maken." De Eben-Haëzerschool houdt een pleinfeest voor alle leerlingen.(Foto archief: Liesbeth van der Vis) accountants en adviseurs 'T'l I internet: Op zoek naar een geschikte troonopvolger? Arenthals Grant Thornton begeleidt ondernemers van start tot overdracht. 0172-23 57 40 inlichtingen@agt.nl WADDINXVEEN - Autoclub de Gouwe Rijders houdt op 30 april haar traditionele Koninginnerit voor de 48ste keer. Evenals voor gaande jaren hoopt het bestuur dat het weer een gezellige rit zal worden, na de rit zal tekst en uit leg worden gegeven over wat men wel en niet goed heeft ge daan. Telefoon 0182-612166 centrum Waddinxveen aan de Sniepweg. De inschrijfkosten be dragen 10,- euro per koppel, van te voren aanmelden door te bel len naar 0182 - 617671. Er kan aan deze rit deel geno men worden per auto of motor. Inschrijven op de ochtend zelf bij Hotel de Unie, Kerkweg Oost 226, vanaf 5.45 tot 6.30 uur. Auto parkeren op de grote parkeer plaats bij de Hema. De start van de Koninginnerit is om 6.15 uur, ook niet-leden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN Toyota Van Leeuwen is dit jaar de hoofd sponsor van het Ballonfestival dat de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen op Koninginnedag Daarvoor tekenden Rob den Boer en Bert van Noort op 29 maart de sponsorovereenkomst. Bert van Noort: „Wanneer je voor de achtste keer op rij in Waddinxveen een ballonfestival organiseert, spreek je van een traditie. Maar dan wel eentje om trots op te zijn. Want met steun van de hoofdsponsor kan ook dit jaar met dertig hete luchtballonnen het grootste bal lonfestival van de Randstad in Waddinxveen plaatsvinden." Rob den Boer, zelf ballonpiloot in opleiding, draagt het evene ment een warm hart toe. „Sinds een aantal jaren nemen de bal lonteams van Toyota en Lexus deel aan het Ballonfestival Wad- WADDINXVEEN - Speeltuinver eniging de Overkant heeft allerlei leuke activiteiten georganiseerd voor kinderen en volwassenen aan de Kromme Esse 6. Zo is er een openluchtdisco, danswed strijd, springkussen, gladiatoren- spektakel, piratenspel, kunnen er spelletjes gespeeld worden en is er een playbackshow voor vol wassenen. De middagactiviteiten beginnen om 13:00 uur en eindigen om 17:00 uur. Om 20.00 uur is er vol wordt herhaald en rouleert in de drie kernen vergelijkbaar met de organisatie van de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Deze eerste keer vindt plaats in de kern Ze venhuizen. Op Koninginnedag (én de bij eenkomst) is het toegestaan de versierselen van de bijbehorende onderscheiding te dragen. WADDINXVEEN - Als er ergens in de buurt een brand uitbreekt of een ernstig ongeluk plaats vindt, een auto te water raakt of een tankauto met gevaarlijk stoffen omslaat, bellen mensen de brandweer. Ook in Waddinx veen staat de brandweer altijd voor alle mensen klaar. „Wie eenmaal geïnfecteerd is met het brandweervirus raakt het niet meer kwijt," aldus brandweercommandant Gert Huizer, „we zitten in een fase waarin we nieuw bloed nodig hebben. De ouderen zijn in de meerderheid en hebben ook niet het eeuwige leven, het is tijd voor verjonging. Daarom zijn we op zoek naar nieuwe mensen die zich bij ons willen aanslui ten." En aan welke criteria moet een vrijwilliger voldoen? „Vrijwilli gers bij de brandweer zijn werk zaam in diverse beroepsgroepen en opleidingsniveaus en komen voort uit alle lagen van de be volking. Het zijn mensen die zich betrokken voelen bij hun woon- en leefomgeving en zich daarvoor willen inzetten. Zij willen werken onder niet-alle- daagse omstandigheden en hulp verlenen aan mens en dier. Ze moeten minsten 18 en maximaal 35 jaar zijn om zich bij ons aan te sluiten. Verder moeten ze in Waddinxveen wonen en het liefst ook werken. Als vrijwilli ger moet je van een uitdaging houden, elke oproep is weer spannend, je weet nooit wat je te wachten staat. Je beschikt over een goede lichamelijke en gees telijke conditie. Je kunt improvi seren en beschikt over een be hoorlijke dosis doorzettings- -f- vermogen en verantwoordelijk heidsgevoel. Wie zich aansluit, moet elke avond een cursus vol- dinxveen," vertelt hij, „maar op dit festival verheug ik mij bij zonder. Het is dan voor de eer ste keer dat ik met een eigen ballon vanuit mijn dorp ver- organiseert. trek." Ook dit jaar zal het slagen van het evenement afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. Van Noort: „Van de negen keer dat we het luchtballonfestival wilden houden, heeft het twee keer geen doorgang kunnen vinden wegens slecht weer. We hopen dat de góden ons dit jaar goed gezind zijn." Het luchtballonfestival is dus een heuse traditie geworden in Waddinxvèen. Hoe is het eigen lijk ontstaan? „Ruim tien jaar geleden wilde burgemeester Van der Linden in Waddinx veen een feestje organiseren," zegt Bert van Noort, „daarom werd Stichting Nationale Feest dagen Waddinxveen opgericht. In de SNFW zat destijds Ruud Visser en hij was helemaal gek van luchtballonnen. Hij kwam met het idee." Tevens gevestigd in: Alphen a/d Rijn, Amsterdam, Rijswijk, Gouda, Leiden, Rotterdam en Woerden Frankrijklaan 8 Postbus 45 2770 AA Boskoop Telefoon: 0172-23 57 30 Fax: E-mail: Internet: www.agt.nl Voor de achtste keer in succes sie heeft de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen weer een groot aantal ballonnen naar het Gouwedorp weten te halen. Minimaal vijf hete luchtballon nen met een wel heel speciale vorm (de 'special shapes') en zo'n 25 gewone ballonnen zor gen ook op Koninginnedag 2005, of anders op 28 mei 2005, weer voor een fascinerend en kleurrijk schouwspel. Bert van Noort heeft tot slot nog een goede raad voor alle men sen die met een luchtballon of met de hoogwerker de lucht in gaan: „Neemt allen uw fototoe stel of camera mee, want u krijgt een uniek zicht op Wad dinxveen." ken en in de kerkzaal wordt een expositie van schilderijen van plaatsgenoten gehouden. De opbrengst van de verkoop van schilderijen is bestemd voor de kankerbestrijding. De opbrengst van de overige acti viteiten gaat naar het hospice- centrum IJsselThuis, dat ge bouwd wordt in Nieuwerkerk a/d/IJssel. dat wordt georganiseerd door de KJV de Springplank. Op Koning innedag worden er zes ronden gespeeld. De dag duurt van 10.00 tot 15.30 uur in het Tennis- gens traditie een playbackshow voor volwassenen. De openlucht disco wordt verzorgd door dj The Flying Dutchman, bekend van de populaire kinderdisco's in de Paddestoel. De winnaar van de danswedstrijd gaat met een gen en die binnen twee jaar ha len. Je wordt dan opgeleid töt brandweerman." Op 30 april houdt de Brandweer Waddinxveen een open dag. „Tijdens Konginnedag kunnen kinderen spelletjes bij ons spe len," aldus brandweercomman dant Gert Huizer, „met name spelletjes die met water of be hendigheid te maken hebben. Altijd al zelf met een echte brandweerspuit een brandend huis willen blussen? Of in een echte brandweerauto willen rondrijden? Of leren hoe je mensen uit een auto die een ongeluk heeft ge had kunt redden? Jong en oud krijgt op Koninginnedag de ge legenheid om eens even te snuffelen aan het leven van een brandweerman. Ook voor vol wassenen is er genoeg te doen. Zij kunnen demonstraties bekij ken en een rondrit op een brand weerwagen maken." Twee jaar geleden hield het korps voor het eerst een open dag. Ondanks de regen kwamen er toch nog zo'n 750 tot 1000 be zoekers een kijkje nemen. „Dat aantal hopen we dit jaar te ver beteren. Wij willen door dit soort dagen te organiseren de mensen enthousiast maken voor de brandweer en hopen in de toekomst weer een hoop nieuwe vrijwilligers te verwelkomen." De open dag is voor alle leeftij den. Het brandweerteam van Waddinxveen zal zich inzetten om alle (brandende) vragen te beantwoorden en er een vrolijke en gezellige (en spannende) dag van te maken. Om 16.00 uur is de open dag afgelopen. Dan is het brandweerkorps nodig op het WSE-terrein om het ballon festival in goede banen te laten verlopen. WADDINXVEEN - Zoals elk jaar op Koninginnedag houdt de Eben-Haëzerschool ook nu weer een pleinfeest voor alle leerlin gen. Ook ouders, opa's, oma's en andere familieleden en be langstellenden zijn van harte welkom. Het feest begint om 9.30 uur en eindigt om 11.30 uur op het schoolplein van de Eben- Haëzerschool, Jan Dorrekenska- de Oost 22. Na afloop is er voor de kinderen nog een attentie om de feest vreugde te vergroten. Voor meer informatie neem con tact op met HJ twigt, tel 0182 - 617847 of email naar directie@nhsebenhaezer.nl. WADDINXVEEN - Koninginne dag is een nationale feestdag, die ook het gemeentebestuur niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. Om 09.30 uur zal er een aubade voor de entree van het gemeen tehuis plaatsvinden, georgani seerd door de Lions Club in sa menwerking met Concordia. Om 10.00 uur zal rond het ge meentehuis de jaarlijkse kinder- markt officieel geopend worden. Om 10.15 uur worden alle Wad- dinxveense gedecoreerden, de leden van de gemeenteraad, duo-raadsleden en vertegen woordigers van maatschappelij ke instellingen, het verenigings- en bedrijfsleven op het gemeen tehuis verwacht om gezamenlijk een toast op Hare Majesteit de Koningin uit te brengen. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De leden van de Gere formeerde kerk en de R.K.ge- meenschap houden op Koninginnedag allerlei activi teiten op de Dorpsstraat. Er is een snuffehnarkt, er kunnen boeken en bloemen gekocht worden en er is een kinderbra- derie. Op een gezellig terras is het nodige te eten en te drin- mooie prijs naar huis. Meer informatie? Stefan Hoogen- doom, tel 0182 - 617429 of email naar hoogendoom_stefan@pla- net.nl. Er kan ook een kijkje geno men worden op de website www.svdeoverkant.nl. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Op Koninginnedag houdt de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle een bijeen komst voor gedecoreerden uit de kernen Zevenhuizen, Oud Ver laat en Moerkapelle. Een ieder die in het (recente) verleden ko ninklijk is onderscheiden, ont vangt een uitnodiging van het gemeentebestuur voor deze eer ste bijeenkomst op Koninginne dag. Ook inwoners die in een an dere gemeente koninklijk zijn onderscheiden, worden verzocht zich op te geven voor de bijeen komst. Het ambtsjubileum van Konin gin Beatrix is een mooie gelegen heid om met dit initiatief van start te gaan. Het is de bedoeling dat deze bijeenkomst jaarlijks Michel Koetsier, John van der Water, Gert Huizer en Richard Scharff zijn de vier beroepskrachten van de brandweer Waddinxveen. Zij hopen op veel belangstelling tijdens de open dag. Er zal op 30 april genoeg te be leven zijn op de accommodatie van voetbalvereniging WSE. Van Noort: „Voor de allerklein sten zijn er ballonnetjes met he lium, waardoor alle kinderen gaan praten als Donald Duck. Verder zijn er clowns op stelten die figuren kunnen maken van ballonnen. En alle kinderen kunnen luchtfietsen. Dat is fiet sen over een lijn die 2,5 meter boven de grond hangt. Het is volkomen veilig, zowel de fiets als het kind wordt aangelijnd. Daarnaast is er ook nog een leu ke activiteit voor alle leeftijden, de enige activiteit die niet gratis is. Voor 5,- euro mag iedereen in een hoogwerker ruim 20 meter de lucht in. Op die manier voe len ze wat al die mensen in de luchtballonnen voelen op het moment dat ze gaan stijgen. Het dweilorkest van Concordia gaat voor de muzikale inbreng zor gen. Kortom: alle ingrediënten zijn aanwezig om er een fantas- WADDINXVEEN - De klaverjas- liefhebbers in Waddinxveen en wijde omgeving kunnen zich weer laten inschrijven voor het koppelklaverjassen op 30 april, Meer informatie over het Bal lonfestival Waddinxveen is op internet te vinden via www.waddinxveen.net. - LfS» 8S3 .iwsö PAGINA 21 KONINGINNEDAG 2005 WOENSDAG 27 APRIL 2005 onderhandelen, de financiering, notaris, Kortom, het hele proces is een bezigheid die veel tijd Onze makelaars U kunt met al uw begeleiden u in het JE MAAKT HET MET FIXET f .4 Echt eenvoudig is het nooit. Er is altijd een lange weg te gaan. Het huis bekijken, verzekeringen afsluiten. en energie vergt van de mens. vragen en wensen bij ons terecht. de pater NVM gehele traject. LH. Boskoop Zijde 6 tel (0172) 21 54 09 fax (0172) 21 03 89 e-mail: Waddinxveen Kerkweg Oost 224 tel (0182) 61 38 22 fax (0182) 61 11 18 e-mail: -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 21