Gemeente toont Sponsorloop Keijzerschool groot succes milieu jaarverslag LITI E Weekblad-cartoon van Elias i /1F markt Prachtige opbrengst rommel- Jeugdzorg ondanks nieuwe wet nog steeds onder druk Postzegels ruilen en kopen Koffielezing in de bibliotheek K Nieuws uit Waddinxveen Sportief Wandelgroep bij S.C. Antilope Jaarlijkse ledenvergadering Concordia f T 1*1 h? r Tweede editie Easy As Jazz A sidie meer verleend. Per 1 maart kend voor een deelname van 375 el’A*- DUS NIET... BOSKOOP - De Boskoopse post zegelvereniging, met leden uit de gehele regio, houdt op maandag avond 2 mei van 19.00 tot 22.00 uur een ruilbeurs in 'de Stek', WADDINXVEEN - Uit het ver slag dat jaarlijks door de ge meentes moet worden opge- Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Puttelaan 148. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Handela ren en semie-handelaren zullen veel tafels vullen en er zijn vol doende ruiltafels aanwezig. aanbod en de subsidievolumes gaan niet omhoog. Als gevolg MOERKAPELLE - De leerlin gen van de Burgemeester ke ijzerschool konden donderdag avond 21 april niet wachten om met de sponsorloop voor de stichting Roparun te beginnen. Het weer was prachtig en vele ouders, opa's en oma's en ande- dragen gedichten: 'Verzen voor 4 mei'. Veelal vertolkte hij verzets poëzie, die tijdens de Tweede Wereldoorlog is gemaakt. Tien jaar geleden, bij 50 jaar be- vrijding, schreef Hans Geel het boekje 'Niet ongemerkt voorbij'. Tijdens de ochtendlezing zal hij enkele gedichten, die hij voor de herdenkingen uitkoos, laten ho ren en daarbij vertellen ter gele genheid van welke gebeurtenis sen de gedichten zijn ontstaan. scooter stunts uit te halen. Hij wilde opvallen bij een aantal jon gens en meisjes die daar liepen. Dit liep, ook door vermoedelijk drankgebruik, verkeerd af. De jongeman ging met scooter en al WADDINXVEEN - De muzikale vereniging Concordia hield op 14 april zijnjaarlijkse ledenvergade ring in het clubgebouw De Hoge Noot. Tijdens deze vergadering trad de voorzitter Dhr. L. Verweij af. Mevr. Miriam v.d. Laan had zich als opvolger kandidaat ge steld en met algemene stemmen FOEI van 2005 besproken. Er staan al diverse optredens op de plan ning, te beginnen op zaterdag 30 april. Dan geeft het harmonieor kest een aubade met aansluitend een concert bij het gemeentehuis in Waddinxveen. Aanvang 09.30 uur tot ongeveer 11.00 uur. Diezelfde dag zal de blaaskapel van Concordia een optreden ge ven tijdens het ballonnenfestival op het WSE terrein in Waddinx veen. Ook tijdens de dodenherdenking op 4 mei zal het harmonieorkest muzikale ondersteuning geven. Op donderdag 12 mei volgt er van 18.00 tot 19.15 uur een optre den van C-Akkoord en van 19.30 tot 21.00 uur een optreden van het harmonieorkest tijdens de brade rie op de Passage. Beide orkesten zullen die avond een afwisselend Ook leest hij enkele fragmenten uit zijn oorlogsboekje voor om daarmee de Waddinxveense slachtoffers te eren. De bijeen komst op 4 mei is een onderdeel van de serie koffielezingen in de ochtend en begint om 10.00 uur. De entreeprijs is 3,50 euro. Aan melden is mogelijk via de websi te van de bibliotheek (www.bi- bliotheekwaddinxveen.nl), telefonisch (0182 - 640572) of aan de informatiebalie. voor bedrijventerreinen. Bij ex terne veiligheid gaat het om het beheersen van activiteiten die gevaar voor de gemeente met en ouders rechtstreeks naar de meest geschikte instelling voor begeleiding en behandeling. In Nederland krijgen jaarlijks on geveer 250.000 kinderen (1 op de 20) te maken met jeugdzorg, meestal als gevolg van problemen in de thuissituatie. Soms is de hulpvraag vrijwillig, soms heeft door een warming-up en sloten met een cooling-down. Zowel op de zaterdagmorgen als op de woensdagavond kunnen van is dat nodeloos doorverwij- nieuwe leden instromen. Gëïnte- zen naar allerlei opeenvolgende resseerden kunnen zich opgeven instanties wordt voorkomen. Het bij Ineke van der Knaap, tel 0182 BJz verwijst - indien nodig - kind - 616089. Voor meer informatie kijk op www.scantilope.nl. van Maxima met onze kroonprins zo bijzonder hebben gemaakt, zal men zeker terug kunnen horen en bovendien verweven zien met de typische onhebbelijkheden van de Jazzmuziek. Ingrediënten zo als swing, virtuositeit en improvi- rond 03.15 uur op de Bloemen- saties zullen op deze avond dan daalseweg nodig om met zijn ook niet ontbreken. De entree voor deze avond be draagt 5,- euro. Mensen die de avond willen beginnen met een diner vooraf, hebben gratis toe gang tot het concert. leerlingen en het team Zeparo rondjes om de school. Alle kin deren hebben ongelofelijk goed hun best gedaan en heel veel rondjes gerend. Met als resul taat dat er een recordopbrengst is behaald. De helft van de op brengst is bestemd voor de WADDINXVEEN - Op zaterdag 23 april werd de grote jaarlijkse rommelmarkt gehouden, uit gaande van de Centrale Her vormde Gemeente. Het evenement heeft inmiddels een grote naamsbekendheid op gebouwd en trekt bezoekers uit de wijde omgeving. De band Ch- rissCross zorgde voor muzikale ondersteuning op deze prachti ge zonnige dag, waarop alle kra men druk bezocht werden. Voor de kinderen waren er spel letjes en ze konden geschminkt worden. Twee kapsters hadden de hele dag handen vol werk en ook de inwendige mens werd goed verzorgd. De prachtige opbrengst was 27.600,- euro. Hiermee kan weer veel jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland worden ondersteund. Dankzij de fantastische mede werking van de Gemeente Wad dinxveen en vele helpende han den zag het terrein aan de Dreef er om 18.00 uur weer onberispe lijk uit. bo- ligt de prioriteit bij intensivering en om te voldoen aan de landelijke taakstellingen, alsmede bij het terugdringen van zwerfvuil. stuurder werd aangehouden als verdachte van het rijden onder invloed. Van deze 52-jarige man uit Waddinxveen werd een WADDINXVEEN - De Opstap- cursus 'Sportief Wandelen' is za terdag 2 april bij S.C. Antilope afgesloten. In de afgelopen tien weken is van alles aan bod geko men. Aandacht voor looptech niek via allerlei loopoefeningen, het vergroten van het uithou dingsvermogen door diverse trainingen, maar ook het soepel maken van gewrichten en spie ren door talrijke bewegingsoefe ningen. Het resultaat van de laatste 2 km test was er dan ook naar. Meer dan de helft van de cursis- een inzicht in de activiteiten die zowel door de gemeentelijke or ganisatie als door de Milieu dienst Midden-Holland zijn ver richt. Om tot een verdeling van Stunten met scooter Een 21-jarige inwoner van Gouda vond het zondag 24 april rond 03.15 uur een projectplan 'Energiestarter' en een subsidieaanvraag opge steld. Hiervoor is 169.900,- euro beschikbaar. Inmiddels zijn er voor een subsidie 250 aanmel- WADDINXVEEN - Het evene ment 'Easy As Jazz' vindt op don derdag 19 mei wederom plaats. Vanaf 21.00 uur vormt Easy Din ner de ontmoetingsplaats voor liefhebbers van Jazz, eten en drin ken. Dit keer staat het concert in het teken van Argentinië en Jazz. Voor dit tweede concert zal het kwartet 'Celano Baggiani Group' optreden, bestaande uit Guiller mo Celano (gitaar), Marcos Bag- In giani (drums), Natalio Sued (te norsaxofoon en clarinet) en Marcel Kroemker (contrabass). „Het ritme en de emotie van de muziek, neemt de bezoeker van het concert mee naar de straten van Buenos Aires, The New Tan go en de magie van Piazolla," al dus Guillermo Celano. De opmerkelijke Argentijnse klanken die destijds het huwelijk De politie roept getuigen op zich te melden via telefoonnummer 0900-8844. Bedrijfsinbraak een bedrijfspand op het in dustrieterrein Coenecoop is in het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 april ingebroken. Via de achterzijde van het bedrijf zijn verdachten binnengekomen en hebben diverse goederen meegenomen waaronder een hoog aantal kilo ijzer. De politie stelt een nader onderzoek in naar de inbraak. de kinderrechter ingegrepen en wordt een kind onder voogdij ge plaatst. De jeugdzorg helpt kind en gezin met intensieve thuisbe- geleiding. Een deel van de kinde ren kan niet thuis blijven wonen, maar wordt in een leefgroep of pleeggezin geplaatst. Het Nationaal Fonds Kinderhulp zet zich al 45 jaar in voor al die kinderen die met jeugdzorg te maken krijgen. Door de beperkte budgetten van instellingen voor jeugdzorg ontbreekt het vaak aan geld voor de extra's, zoals een weekje kamperen in de zomer, een fiets, een lidmaatschap van een sportclub, een presentje met Sinterklaas of zelfs elementaire behoeften als kleding. Zo ontving in 2004 bijvoorbeeld Jeugdzorg Rotterdam Zuid Hol- land-Zuid diverse bijdragen voor onder meer voetbalcontributie, vakantie, kamerinrichting en win- terkleding. Tevens ontving Stich ting Nidos, de organisatie die Al leenstaande Minderjarige Asielzoekers opvangt, een bijdra ge voor kampeerartikelen. Om toch zoveel mogelijk aanvra gen te kunnen blijven honoreren, is het voor Kinderhulp absoluut noodzakelijk dat er tijdens de jaarlijkse landelijke collecteweek veel geld wordt opgehaald. Ook dit jaar, van 8 tot en met 14 mei, gaan er weer zo'n 25.000 vrijwilli gers met de collectebus op pad. Samen moeten zij zorgen voor een groot deel van de inkomsten van Kinderhulp. werkgroepen ingesteld: duur- opgesteld, zaam bouwen, energie, facilite- Ten opzichte ring milieubeleid, geluidsbeleid, gemeentelijke interne milieu zorg, glastuinbouw, milieuont- wikkeling en deze werkgroepen is in 2004 De gemeente Waddinxveen gaat niet door naar de volgende ronde van de wedstrijd 'De schoonste Gemeente van Nederland'. In totaal zijn 45 reacties van Waddinxveners binnengekomen en dat le verde een aantal strafpunten op, omdat de drempel van 50 inzendingen niet is gehaald. Tot 21 maart 2005 konden de inwoners van Waddinxveen via een stemformulier hun mening geven over de schone uitstraling van hun straat, gemeente en de inspanning die gedaan wordt om de ge meente vrij te houden van zwerfafval. De inwoners beoordeelden het straatbeeld gemiddeld op een 7,6. De aanblik over de gehele gemeente leverde een 6,6 op en voor de inspanning voor het realise ren van een schonere leefomgeving is een 7,2 gegeven. stichting Roparun. Deze stich ting ondersteunt een aantal doelen die voor mensen met kanker het leven zo aangenaam mogelijk maakt. De andere helft is bestemd voor een nieuw speeltoestel op het kleuterplein van de Keijzerschool. ten vond 'Sportief Wandelen' zo'n leuke sport dat ze hebben besloten om lid te worden van de Sportief Wandelgroep van Antilope. Deze groep traint op zaterdagmorgen van 9.00 tot 10.30 uur en op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. De zater- dagmorgentraining is zeer geva rieerd, allerlei trainingsvarian- ten komen aan bod, zoals een interval of heuveltraining. Op de woensdagavond wordt een ste vig stukje gewandeld (duur- loop). Dit maakt sportief wande len tot iets anders dan zomaar concert laten horen. Voor het na jaar staan er twee data gepland voor de open podia concerten. Deze zullen gehouden worden op zondagmiddag 2 oktober en zon dagmiddag 6 november. Belang stellenden die graag alleen of als groep willen optreden, kunnen zich opgeven door te bellen naar 0182 - 613839. Verder zal het harmonieorkest nog deelnemen aan een festival in Schoonhoven op zaterdag 22 ok tober en wordt er op vrijdag 9 de cember weer een op weg naar kerstconcert gegeven door het Al gemeen gemengd koor Krea Mu- sica en het harmonieorkest. WADDINXVEEN - Hans Geel zal op woensdag 4 mei de koffie lezing in de Openbare Biblio- onderuit. Met verwondingen aan het gezicht, armen en benen werd zij hiervoor gekozen. Dhr. L. werd hij overgebracht naar het Verweij blijft wel zitting houden Groene Hart Ziekenhuis in in het bestuur. Verder werd deze Gouda. De politie liet een bloed- avond ook het verdere jaarplan proef van de Gouwenaar afne men in verband met het bestaan van vermoedens van het rijden onder invloed. men wonen vaak in oudere slecht geïsoleerde huurwonin gen en zij zijn minder snel ge neigd geld uit te geven voor iso latie of energiezuinige lisering van de vergunningverle- nen zijn in geval van bouwwerk- apparaten. In samenwerking zaamheden aan infrastructuur of met het Platform Armoedebe- de inzet van knalapparatuur. Op strijding, het Platform Duur- deelgebieden heeft de gemeente zaam Waddinxveen, Woonpart- al een geluidsbeleid ontwik- ners Midden-Holland en Alcoholcontrole Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam van Politie Hollands Midden hield op zondag 23 april een alcoholcontrole op het Noor- deinde en de Zuidplaslaan. In totaal werd van 229 bestuurders een blaastest afgenomen. Eén be- theek verzorgen. Hij heeft sinds 1966 de voordracht verzorgd tij dens de Waddinxveense doden herdenking bij het monument aan het Stationsplein. Dit jaar zal ademanalyse afgenomen. De uit- hij voor de 40ste keer zijn bijdra- slag daarvan was 485 ug/1 (li- ge leveren. miet 220 ug/1). De verdachte In 2000 gaf de gemeente een kreeg een proces-verbaal en rij- boekje uit met een bloemlezing verbod van 5 uren. van de door Hans Geel voorge- ning en de handhaving daarvan. Op basis van een onderzoeks rapport door een extern bureau deelgebieden heeft de gemeente zaam kwamen zowel de Milieudienst al een geluidsbeleid ontwik- ners Midden-Holland en de Midden-Holland als de gemeen- keld.. Dat geldt voornamelijk huurdervereniging HWZM is ten in 2002 tot de conclusie dat de Milieudienst onvoldoende is toegerust om deze taken naar behoren te vervullen en uit te voeren. Het gevolg hiervan is ge- zich meebrengen en risico's voor weest dat de capaciteit bij de Mi- de bevolking geven, zoals de op- dingen. De subsidie is toerei- lieudienst fors wordt uitgebreid slag, het gebruik, de productie en de gemeenten actiever wor- en het transport van gevaarlijke huishoudens. den betrokken bij de verande- stoffen. Voor het bestemmingsplan ringen in werkwijze. Het rampenplan speelt hierbij Triangel is een plan opgesteld REGIO - Op 1 januari is de nieu- De gemeente heeft als gevolg een belangrijke rol. Uitgangs- voor duurzaam bouwen. Naast we Wet op de Jeugdzorg van van decentralisatie in het bo- punt voor het beleid is dat bur- dit plan zijn er nog twee trajec- kracht geworden. Op grond van dem(sanerings)beleid steeds gers in him woonomgeving een ten in gang gezet namelijk de deze wet hebben ouders en kin- meer taken en verantwoordelijk- minimum beschermingsniveau uitwerking van een duurzame deren voortaan recht op jeugd beden. Dit heeft tot gevolg dat krijgen ten aanzien van gevaar- energievoorziening en een ont- zorg. Of dat nodig is, bepaalt het een actief bodembeheer moet lijke stoffen. Het afvalstoffenbe- werptraject Verkeersprestatie op bureau Jeugdzorg. De wet was worden gevoerd, dat is gericht leid richt zich voornamelijk op Locatie.Dit laatste plan onder- mede bedoeld om in de sector de op het adequaat en efficiënt om gaan met de gevolgen van demverontreiniging. Het omvat de keten preventie, beheer, sane ring en nazorg. Het uitvoeren van de technische bodemtaken is opgedragen aan de Milieudienst. Het Bouw stoffenbesluit bevat regels voor verantwoorde toepassing van bouwstoffen in de bodem of het oppervlaktewater. Er dient toe- re belangstellenden stonden in grote getale langs de looproute om de kinderen aan te moedi gen. Het loopteam van Zeven huizen - Moerkapelle, team Ze paro, was samen met hun mascotte ook aanwezig. Deze mascotte rende samen met de de ervaringen tot op heden vreest men bij Kinderhulp dat het aantal aanvragen om financiële steun ondanks de nieuwe wet alleen maar zal toenemen. Met de nieuwe Bureau's Jeugd zorg (BJz) die door de nieuwe wet een stukje wandelen. Alle trai- in het leven zijn geroepen, is er ningen worden voorafgegaan voortaan per provincie (en stads- afge- regio) één loket waar ouders met hun kinderen kunnen aanklop pen om hulp. De bedoeling hier van zen naar zicht te worden gehouden op het Werken. In het vorige milieuver- melden van het gebruik van slag is vermeld dat 990 zonnep- bouwmaterialen, de kwaliteit anelen zijn geplaatst op bestaan- maakt over het milieu, blijkt dat van bouwmaterialen, isolerende de woningen. Van Rijkswege is Waddinxveen het in 2004 niet voorzieningen en verwijdering- deze regeling ingetrokken en het slecht heeft gedaan. Het geeft regels. Het Bouwstoffenbesluit gevolg hiervan is dat in 2004 niet wordt ook bij werkzaamheden één zonnepaneel is geplaatst. De door de gemeente toegepast. De gemeente gaf hierin ook nog een Milieudienst heeft dan een toe- bijdrage, maar door de intrek- zichthoudende rol. Om te stimu- king van de regeling heeft ook tot een goede leren dat licht verontreinigde zij voor zonnepanelen geen sub- de werkzaamhe- grond wordt hergebruikt, is een den te komen, zijn de volgende vrijstellingsregeling grondverzet 2003 is de subsidieregeling ener giebesparing lage inkomen vast- het geluid gesteld. Door deze regeling kun nen mensen met een inkomen beneden 12660,- euro gebruik maken van kleinschalige ener- maatregelen. van moet de gemeente een lokaal ge luidsbeleid ontwikkelen en dat moet worden vastgelegd in een preventie. Aan al geluidsplan. De gemeenten wil- giebesparende len steeds meer de geluidsover- Huishoudens met een laag inko- door de gemeente Waddinxveen last rondom luidruchtige evene- actief deelgenomen. De afgelo- menten reguleren. Daarom zijn pen jaren is echter steeds meer in het kader van de Algemene de nadruk komen te liggen op de Politie Verordening drie advie- kwaliteit en verdere professiona- zen gegeven die bepalend kun- en het transport van stoffen. Voor Het rampenplan speelt hierbij Triangel is een belangrijke rol. Uitgangs punt voor het beleid is dat bur gers in hun woonomgeving een minimum beschermingsniveau uitwerking van een duurzame van gevaar- energievoorziening en een ont- lijke stoffen. Het afvalstoffenbe- werptraject Verkeersprestatie op bureau Jeugdzorg. De wet Locatie.Dit laatste plan onder- huishoudelijk afval. In dit geval zoekt de mogelijkheid om lang- druk van de ketel te halen. Dat ef- zaam verkeer en het gebruik van fect is helaas niet bereikt. De hergebruik bij huishoudens openbaar vervoer in Triangel te vraag is nog steeds groter dan het bevorderen. Ten opzichte van het duurzaam bouwen met sub sidie van het rijk en de provincie, daarvan moeten instellingen voor Ook de milieuparkjes bij de is voor de regio Midden-Holland jeugdzorg steeds vaker een be- winkelcentra worden hierbij be- een duurzaam-bouwen-consu- roep doen op fondsen als het Na trokken. lent aangesteld die een nieuwe tionaal Fonds Kinderhulp. Gezien Trekker van het gemeentelijk af- impuls moet geven aan duur- valbeleid en de uitvoering hier- zaam bouwen, van is de afdeling Openbare A.B. I L I ,.L. J _J£2 p WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 APRIL 2005 PAGINA 25 ITT I J D A 'Ar7/ GLA&ajim r '"I r *^3

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 25