Krea Musica naar Pelhrimov Marco Bakker indrukwekkend «175 LIEFTL tijdens Lions-Voorjaarsconcert Route toetertocht 2005 F BE ^jPoonokker Da Capo in concert Circus in Waddinxveen EEN EURO KORTING RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD KOSTUUM F Luilakfeest in de Dreef Workshop sieraden maken (foto: Liesbeth van der Vis) tische dag van te maken.” via www.waddinxveen.net." LIEVER LIEFTINK JFA I komt in WADDINXVEEN, Dreef/Sniepweg www.lieftink.nl Penningen We hebben het nu wel de hele Berkel en Paola van Bergen. Bert van Noort: „De bedoeling idee geopperd om in het kader van het zestigjarig bevrijdings feest weer een munt uit te bren gen. Al vrij snel besloten we dat Zo is onlangs de eerste Bem- hardmunt geslagen, staat het Krea Musica in de Ontmoetings- kerk. Een tegenbezoek van Krea Musica vond plaats in mei 1998. munt in omloop. Van Dijk: „Tot en met 1 oktober kunnen alle Waddinxveners er mee betalen. taalfunctie, maar het is altijd leuk om er nog een aantal als aandenken te bewaren." van de OVM. Uiteraard mogen mensen de munt als wisselgeld Krea Musica wordt sinds 1 de cember 2003 geleid door de Rot volle borst 'der kleine Gardeoffi- zier' lieten opdraven. Met het uiteindelijke 'adieu' be horend bij 'mein kleiner Gar- deoffizier' en het 'vergil? mich nicht', nam Marco Bakker waar dig afscheid van een zeer ge slaagde concertavond. ge decor van de Hervormde Kerk als van de onovertreffelijke akoestiek. Nieuw tijdens het derde Lions- Voorjaarsconcert was het voor- concert van de Zevenhuizense pianist Rob de Jong. Op een ui terst prettige wijze werd het wachten op het concert bekort met hoogstaand pianospel. Dat Rob op een voor zijn doen een voudige piano moest spelen in plaats van op een vleugel, was voor de bezoekers niet merk baar, hetgeen zijn pianokwalitei- ten nog beter illustreert. Ballonfestival Het grootste evenement dat de SNFW organiseert, is het jaar- De route van de toetertocht is bekend: mei, is er een toetertocht in Waddinxveen. Daarvoor heeft SNFW een werkgroep gefor meerd, bestaande uit de dames Stationsstraat (ontheffing no dig voor vrachtverkeer) Rechtsaf via Stationsplein Linksaf over spoorwegover gang via Kerkweg West langs Petteplas tot rotonde Rotonde rechtsaf (1 /4) via Chopinlaan langs Anne Frank centrum tot rotonde Rotonde linksaf (3/4) via Beethovenlaan Rechtsaf via Groensvoorde Linksaf via Wadde Linksaf via Noordeinde Rechtsaf via Dorpstraat Linksaf via Kerkweg West tot rotonde Rotonde rechtsaf (1 /4) via Esdoomlaan tot rotonde Rotonde linksaf (3/4) via Sn- iepweg langs Kastanjelaan Rechtsaf via Limaweg Rechtdoor via Limaweg langs politiebureau Rechtsaf via Dreef Linksaf via Zuidplaslaan Zuidplaslaan rechtdoor tot stoplichten Bij stoplichten linksaf via Be- ijerincklaan Rechtsaf via Dreef tot Ka naaldijk Bij stoplichten rechtsaf via Kanaaldijk tot stoplichten Bij stoplichten rechtsaf via Coenecoop Eerste weg links (langs Gr- ontmij, Hooftman, GMF) Eerste weg links (langs Com plex) Met bocht mee naar rechts Finish bij Citroen dealer Noordegraaf op Coenecoop konden we rekenen op bedrij ven die belangeloos hun vracht wagens inzetten en chauffeurs die hun vrije dag opofferden," aldus Van Noort, „het kostte de werkgroep dan ook betrekkelijk weinig moeite om opnieuw be drijven en chauffeurs te benade ren die hieraan him medewer king wilden verlenen. Onder de vrachtwagens bevinden zich oldtimers en historische leger voertuigen." Op vrijdag 6 mei zullen zij op nieuw samen met Zaboj een con cert verzorgen in de St. Veitskir- che van Pelhrimov. Krea Musica zal in een gevarieerd repertoire 13 stukken ten gehore brengen, voornamelijk in de Engelse taal. Aan het eind van concert zal het WADDINXVEEN - Binnenkort rolt een stoet bontgekleurde wa gens Waddinxveen binnen. Het is de karavaan van het Vlaamse Circus Bavaria uit Evergem dat voor de 18e maal een tournee maakt door België en Nederland. In de grote rood met gele circus tent met zitplaats voor 500 be zoekers, presenteert de directie Bart de Vrind en Hedwige Poppe wederom een nieuwe, afwisse lende show met artiesten, clowns graag toevoegen aan de collec tie." Prins Bernhard saluerend afge- beeld." Op onze toch al vriendelijke entreeprijzen Maximaal 4 personen per bon. Niet te combineren met andere kortingen. Geldig op alle rangen. Inleveren aan de circuskassa WADDINXVEEN - Wie op zoek is naar een originele en persoon lijke moederdag verrassing, kan zich nu inschrijven voor de workshop sieraden maken. De workshop vindt plaats op woensdag 27 april van 19.30 tot 22.00 uur in Kreater. Opgeven via 0182 - 614422. RAM Start locatie Citroen dealer Noordegraaf op Coenecoop Vanaf Coenecoop rechtsaf via Zuidelijke rondweg Over spoorwegovergang rechtdoor via Zuidelijke Rondweg tot rotonde Rotonde helemaal rondrijden (1/1) en terug richting Coe necoop via Zuidelijk Rond weg Over spoorwegovergang rechtdoor via Zuidelijke Rondweg tot rotonde Rotonde rechtdoor (1/2) via Kouwe Hoek Einde weg linksaf langs de Gouwe via Zuidkade Linksaf via Jan Dorrekenska- de Oost Rechtsaf via Rijnlandstraat Linksaf via Stationsstraat Bij stoplichten rechtsaf via Kanaalstraat (ontheffing no dig voor vrachtverkeer) Rechtsaf via Kerkweg Oost Linksaf via Oranjelaan Rechtdoor via Noordkade Linksaf via Staringlaan Linksaf via Brederolaan Rechtdoor via Koningin Wil- helminasingel Rechtdoor bij stoplichten Ko ningin Wilhelminaplein Rechtdoor via Juliana van Stolberglaan langs Souburgh Rechtdoor via Kanaalstraat (ontheffing nodig voor vrachtverkeer) Bij stoplichten rechtsaf via zie de bon op deze pagina. Cir cus Bavaria geeft aan de Dreef hoek Sniepweg voorstellingen Tsjechische lied 'Dobro Noc' (Goedenacht) gezongen worden. Deze reis wordt mede mogelijk gemaakt door gulle giften van sponsors en het houden van di verse acties, zoals het verkopen van wijn, zilveren sieraden, bloembollen en het inzamelen van oud papier. dat er maar 250 zilveren pennin gen geslagen worden en 200 daarvan te koop zijn in een Op donderdag 14 april werd de eerste Bemhardmunt geslagen bij de Koninklijke Nederlandse Munt in Utrecht. De Commissa ris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland had de eer om als eerste op de knop van de stempelmachine te drukken. Daarna bedankte Bert van Noort, voorzitter van de SNFW, de heer J. Franssen voor het slaan van de eerste Bemhard munt en werd er een toast uitge bracht op het zestigjarig bevrij dingsfeest. moetingskerk te Waddinxveen, de locatie waar Da Capo gere geld optreedt. Het concert werd mede begeleid door Rob van Dijk op de vleugel. De ruim 300 bezoekers hebben kunnen genieten van het eerste en Peter Bontje (synthesizer) over de zuiverheid en homoge niteit van het koor. Met goede moed kan het koor de muzikale Volgens Arie Pieter van Dijk, lid van SNFW, heeft dit dorp een traditie op het gebied van munt. „Het meest recente voor beeld is de geboortemunt die uitkwam na de geboorte van prinses Amalia," vertelt hij, „en tien jaar geleden hadden we ter gelegenheid van het vijftigjarig bevrijdingsfeest ook al een be- vrijdingsmunt, genaamd 'Het Wokkeltje'. En zo zijn er nog WADDINXVEEN - Stichting daar een afbeelding van wijlen Nationale Feestdagen Wad- Zijne Koninklijke Hoogheid dinxveen (SNFW) is initiatief nemer van een heleboel eve- lijkse luchtballonfestival op Ko- Bert van Noort heeft nog een ninginnedag in Waddinxveen, goede raad voor alle mensen die langzamerhand uitgegroeid met een luchtballon of met de hoogwerker de lucht in gaan: „Neemt allen uw fototoestel of camera mee, want u krijgt een uniek zicht op Waddinxveen." Prins Bemhard op moest staan. Om twee redenen. Op de eerste nementen in Waddinxveen. plaats staat hij symbool voor de bevrijding van Nederland en daarnaast is hij ereburger van traditionele ballonfestival op Waddinxveen. Op de munt staat het programma en wordt er een spectaculaire toetertocht gehouden. Tijd om eens stil te staan bij de hierboven ge noemde gebeurtenissen. WADDINXVEEN - Al jarenlang organiseert de Waddinxveense jongerenvereniging YO een groot Luilakfeest in sporthal de Dreef. Dit jaar wilde de organi satie het eens geheel anders doen. „Er komen elk jaar zo'n 200 man naar het Luilakfeest," aldus een woordvoerder van YO, „dat is eigenlijk te weinig voor zo'n grote sporthal. Daar om hebben we besloten om het feest dit jaar in de kantine van voetbalvereniging WSE te hou den. Daar mogen namelijk 200 mensen in van de brandweer." Een leuk idee, alleen krijgt YO geen toestemming van de ge meente Waddinxveen. „Wethou der Gerts heeft ons verteld dat het feest geen doorgang mag vinden. Wat de beweegredenen zijn? We hebben geen idee. Er mag op de accommodatie van WSE blijkbaar wel een groot bal lonfestival worden gehouden, maar geen Luilakfeest." Dan dus toch maar in Sporthal de Dreef. „Inderdaad, op 13 mei gaan om 22.00 uur de deuren open. De en tree bedraagt 10,- euro." zoek naar uitbreiding van de zangers. Iedereen tussen de 18 jaar en de 55 jaar is welkom op de dinsdag avond. Verdere informatie is te vinden op de website: www.zang- KRIJTSTREEP 3 KLEUREN ZEVENHUIZEN - De bariton Marco Bakker is een grootheid in concertland, maar hij moest dit afgelopen vrijdag tijdens het Lions-Voorjaarsconcert wel waarmaken. En dat deed Marco Bakker ruimschoots, al dan niet ondersteund door het Grootkoor Rotterdam en pianist Rob van Dijk. Bijzonder mooi was zijn 'Auf der Heide blühen die letzten Rosen', een lied dat heel gevoelig de ver gankelijkheid van het leven en in het bijzonder van de jeugd ver haalt. Daarna was het ijs gebro- worden emailadres. De comboleden re- we- ken mee op de repetitieavond van Da Capo volgens een van te voren in overleg opgesteld roos ter. Mo- De zanggroep repeteert op dins dagavond in de Gereformeer- tolkt door Mirjam, de fluitiste de.Kerk aan de Zijde te Boskoop, van Da Capo, samen met Rob Belangstellenden kunnen eens van Dijk. Een stuk om kippenvel binnen lopen. Het koor is ook op van te krijgen. Daarna werd 'The Young Schubert', bewerkt door de dirigent Peter Siereveld, met verve door het koor uitgevoerd. Dit stuk is in een half jaar inge studeerd door de leden van Da Capo middels modem studie- groepdacapo.nl materiaal via internet en studie cd's.. Ook hiervan heeft het pu bliek zichtbaar (en hoorbaar) ge noten. Het geheel werd onder steund door een uitgebreid combo. De avond werd afgesloten met een dankwoordje door José Ver sluis en alle medewerkers aan dit concert kregen een vaas met bloemen Tijdens de afsluiting van de avond werd 'Power' nog eens herhaald, waarop het pu bliek enthousiast reageerde met een staande ovatie. Na afloop Vredesvuur Voorafgaand aan de toetertocht maken leden van de Scouting groep Sint Victor een vredes vuur. Dit vuur wordt door bur gemeester Roijers aangestoken met een fakkel. Diezelfde fakkel wordt eerder die ochtend door wielrenners van De Gouwe Streek opgehaald in Wagenin- gen. Leden van de SNFW en de werkgroep ontvangen de chauffeurs, passagiers, familie leden en toeschouwers op 5 mei vanaf 13.00 uur bij Citroëngara- ge Noordegraaf, op het bedrij venterrein Coenecoop. Nadat alle passagiers zijn ingestapt, start de toetertocht rond 15.00 uur. Van Noort: „De tocht gaat onder andere langs Zorgcen trum Souburgh en het Anne Frank Centrum, zodat ook die bewoners vanaf hun balkon een glimp van de parade kunnen opvangen. Een uur later finisht de stoet met vrachtwagens weer bij de garage. Daarna volgt een gastvrij ont vangst met entertainment, waarna deze zestigste bevrij dingsdag symbolisch wordt af gesloten met het doven van het vredesvuur." WADDINXVEEN/BOSKOOP - kreeg Da Capo nog eens extra Na een jaar hard studeren op het complimenten van Rob van Dijk repertoire gaf zangkoor Da Capo uit Boskoop zaterdag 16 april een concert met de goedgekozen titel 'A new beginning'. Het con cert werd uitgevoerd in de Ont- neergezette prestaties doortrek ken in de toekomst. Van dit concert is een cd ge maakt. U kunt deze bestellen via zanggroepdacapo@zonnet.nl. De cd kost 13 euro. Het koor is ook nog op zoek naar een vaste begeleider op de piano. Als je be- concert van Da Capo onder lei- langstelling hebt om het combo ding van Peter Siereveld. In het te ondersteunen kan gereageerd voorprogramma werden liede- worden via bovengenoemd ren gezongen zoals de Speeltuin, Perhaps Love e.d. Dit gedeelte peteren eenmaal in de twee werd afgesloten met het Gloria van Vivaldi. Na de pauze werd gestart met een fluitsolo, begeleid op vleu gel: 'Rondo Alia Turca' van zart. Dit werd vol overgave ver- terdamse dirigent Herman Kof- flard en begeleid door pianist Jos Vlietstra. Nieuwe leden zijn natuurlijk van harte welkom en vooral tenoren en bassen worden uitdrukkelijk uitgenodigd om zich als lid te melden. Voor nadere informatie bel met Willy van Solinge, tel 0182 - 614774 of Eibert Westerink, tel 0182 - 616273. en dieren. Kaartverkoop aan de kassawagen van 11.00 tot 12.30 I uur en een uur voor de aanvang van de voorstelling. Entreeprij zen van 7,- tot 11,- euro. Voor de lezers van Het Weekblad voor Er zal op 30 april genoeg te be leven zijn op de accommodatie van voetbalvereniging WSE. Arie Pieter van Dijk: „Voor de allerkleinsten zijn er ballonne tjes met helium, waardoor alle kinderen gaan praten als Do nald Duck. Verder zijn er clowns op stelten die figuren kunnen maken van ballonnen. En alle kinderen kunnen lucht fietsen. Dat is fietsen over een lijn die 2,5 meter boven de grond hangt. Het is volkomen veilig, zowel de fiets als het kind wordt aangelijnd. Daar naast is er ook nog een leuke ac tiviteit voor alle leeftijden, de enige activiteit die niet gratis is. Voor 5,- euro mag iedereen in een hoogwerker ruim 20 meter de lucht in. Op die manier voe len ze wat al die mensen in de luchtballonnen voelen op het moment dat ze gaan stijgen. Het dweilorkest van Concordia gaat voor de muzikale inbreng zor gen. Kortom: alle ingrediënten Voorzitter Bert van Noort van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen is trots op de eve- zijn aanwezig om er een fantas- De munt is dus als wisselgeld nementen die zijn stichting organiseert. de bij de kassa te verkrijgen, maar is ook te bestellen via internet. „Via de website krijgen we komt in WADDINXVEEN, Dreef/Sniepweg maandag 2 en dinsdag 3 mei 15 19 uur woensdag 4 mei 14 uur ken en het applaus niet van de lucht. Veel indruk maakten het bekende 'Morning has broken', van Johny Logan, en 'Lander- kennung' van E. Grieg dat hij sa men met het Grootkoor zong. Was het repertoire vóór de pauze nog enigszins ingetogen, na de pauze hadden de vele bezoekers meer herkenningspunten en was het soms moeilijk om niet mee te zingen. Bij de uiteindelijke toegift was er dan ook sprake van een apotheo se, toen én Marco Bakker, én het Grootkoor, én de bezoekers uit Waddinxveen een feestje orga niseren," zegt Bert van Noort, „daarom werd Stichting Natio nale Feestdagen Waddinxveen opgericht. In de SNFW zat des tijds Ruud Visser en hij was he lemaal gek van luchtballonnen. Hij kwam met het idee." Waddinxveen is er extra korting, Op vertoon van deze bon WADDINXVEEN - Het Alge meen Gemengd Koor Krea Mu sica zal van 4 tot en met 8 mei voor de tweede keer een bezoek brengen aan het koor Zaboj in Pelhrimov. De Stichting Vriendschapsban den Waddinxveen - Pelhrimov heeft op 25 oktober 1996 de eer ste contacten gelegd door het koor Zaboj uit te nodigen voor een gezamenlijk concert met Het Grootkoor Rotterdam en sopraan Etty van der Mei zorg den voor de nodige afwisseling, evenals de piano-improvisaties door Rob van Dijk. Koor en so listen waren ook deze keer weer verguld van zowel het geweldi- zo tot één van de grootste luchtbal- lonevenementen in de Rand stad. „Het is een evenement waar we met z'n allen trots op mogen zijn," vertelt Bert van Noort, we organiseren het nu Toetertocht voor de achtste keer, dus spre- Naast het ballonfestival, is ken we van een heuse traditie." SNFW verantwoordelijk voor nóg een groot evenement. Op Ook dit jaar zal het slagen van bevrijdingsdag donderdag 5 het evenement afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. Van Noort: „Van de negen keer dat we het luchtballonfestival wilden houden, heeft het twee Linda Noordegraaf, Elleke van keer geen doorgang kunnen vinden wegens slecht weer. We hopen dat de góden ons dit jaar is dat ruim 100 mensen met een goed gezind zijn." verstandelijke handicap onder luid getoeter in ongeveer 80 Traditie vrachtwagens een plezierig rit- Het luchtballonfestival is dus je gaan maken." een heuse traditie geworden in Waddinxveen. Hoe is het Het is inmiddels vijf jaar gele eigenlijk ontstaan? „Ruim den dat er in Waddinxveen een tien jaar geleden wilde burge- dergelijke vrachtwagenrondrit meester Van der Linden in werd georganiseerd. „Ook toen is geen betaalmiddel. De Bem- al hardpenning is een stukje groter enorm veel bestellingen bin- dan de munt. Het bijzondere is nen," zegt Van Dijk, „De Bern- hardmunt is voor 7,50 euro of 10,- euro, afhankelijk van de verpakking, te koop. Hij wordt mooie lijst. In elke lijst zitten geleverd in een capsule of in een twee Bemhardpenningen, met mooi suède doosje. Verzame- daarbij een certificaat getekend meer voorbeelden uit het verle- laars door het gehele land wil- door onder andere de Commis- den op te noemen." len de Bemhardmunt maar wat saris van de Koningin, de munt- graag toevoegen aan de collec- meester van de Koninklijke Ne- Door de jaren heen heeft SNFW tie." derlandse Munt in Utrecht en een goede band opgebouwd burgemeester Roijers. Uniek om met de Koninklijke Nederland- Penningen fe heggen [je andere 50 pennin- se Munt in Utrecht. Van Dijk: We hebben het nu wel de hele gen verkopen we 'gewoon' in „Daarom is eind vorig jaar het tijd over de munt, maar SNFW een suède doosje. en OVW gaan ook penningen De lijst met twee zilveren pen- uitgeven. Van Dijk: „Inderdaad, ningen kost 125,- euro en de die zijn echt enkel en alleen penning in een suède doosje voor de verzamelaars, want het 37,50 euro. Beiden te bestellen Wisselgeld Met de munt kan alleen in Wad dinxveen worden betaald. Maar Ter ere van het zestigjarig be- hoe komen mensen er aan? „Je vrijdingsfeest krijgt Waddinx- krijgt de Bemhardmunt gewoon veen een eigen Bemhardmunt. als wisselgeld terug bij de kas- Bewoners kunnen vanaf 2 mei sa," aldus Van Dijk, „het is ove- met het muntstuk, ter waarde rigens geen wettig betaalmid- van 5,- euro, bij ondernemers in del, je kunt er alleen in de gemeente betalen. Op het be- Waddinxveen mee betalen. En taalmiddel staat een afbeelding alleen bij de winkels die lid zijn van de overleden prins Bem hard. De heer J. Franssen, Com missaris van de Koningin in de ook weigeren. Wellicht vinden provincie Zuid-Holland, sloeg zij het vervelend dat het alleen op donderdag 14 april de eerste in Waddinxveen geaccepteerd Bemhardmunt. Hij verrichtte wordt als wettig betaalmiddel." deze officiële handeling bij de Koninklijke Nederlandse Munt Vanaf 2 mei gaat de Bemhard- in Utrecht. De Initiatiefnemer van dit hele gebeuren is SNFW. In samenwerking met de On dernemers Vereniging Wad- Daarna verliest de munt zijn be- dinxveen (OVW) geven zij de munt uit. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 27 APRIL 2005 I Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) rcïiï^ I speciaal voor de lezers van Weekblad voor Waddinxveen I I I I I I I SNFW zorgt voor feest 11UAA JlUC^WCg WUAOlCAlAllgeil op maandag 2 en dinsdag 3 mei om 15.00 en 19.00 uur en woens dag 4 mei om 14.00 uur. l

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9