De Hema is open! Caravancontrole weer succes Rondreis door Europa Lintjesregen in Waddinxveen esprit purrin' CDA-Denktank: 2006 uitroepen tot Jaar van het Welzijn NXVF.EN Van Woerden snelste loper MOERKAPELLE - Frans van Woerden van De Veenlopers was de snelste atleet in de jaarlijkse TZM-loop, die op Koninginne dag voor de vijfentwintigste keer werd gehouden. Zijn tijd over de 21 kilometer was 1 uur 23 min. en 03 sec. Op de tweede plaats eindigde Dick Keijzer uit Gouda in 1.28.32. Verdere uitsla gen: 15 km: 1. Jan Oskam (AV'47, Boskoop) 58.56,10 km: 1. Michel van Woerden (De Veenlopers) 45.56, 5 km: 1. Ad Punt (Rotter dam) 21.10, 2. Maureen Koster (AV'47) 21.25. Er gingen in Moerkapelle 170 atleten van start. Fietstocht Koetsier voorzitter voor senioren Bevrijdings vuur halen WSE en Groeneweg veilig kenraad Ontmoetingskerk Wad- I over veel commotie ontstond. Er werd zelfs geslagen waarna de scheidsrechter tot een afkoelings periode van tien minuten be- tant (wedstrijd van de week), Waddinxveen-Bergambacht. WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van Koninginnedag vond op vrijdag 29 april ook in Wad- dinxveen de lintjesregen plaats. Burgemeester Roijers reikte de om 10.30 uur uit in het gemeen tehuis van Waddinxveen. De gemeente Waddinxveen telt dit jaar twee gedecoreerden. Het betreft de heer F. Jonkman, die werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en de heer H. de Heer, die wordt be- 80 sollicitatiebrieven toege stuurd. „Dat was wel heel bij zonder en ik had er ook veel werk aan. ik stuur iedereen na melijk altijd netjes een brief te- Meneer de Heer was daarnaast van 2000 tot 2004 notulist van het bestuur van het Regionaal Dienstencentrum van de SOW- kerken in Zuid-Holland. Sinds 2004 is hij scriba van de Algeme- de avond zelf 5,- euro. Aanmel den is mogelijk aan de informa tiebalie of via de website van de bibliotheek (www.bibliotheek- waddinxveen.nl). Voor meer in formatie bel 0182- 640572. WADDINVEEN - Bert Koetsier is in de jaarvergadering van de WADDINXVEEN - De Denktank WMO, ingesteld door het CDA WADDINXVEEN - In het kader van de 'weken van het reisboek' zal Ton de Bruijn een multime- diapresentatie geven met als titel 'Europa 2002'. Deze presentatie zal plaatsvinden op donderdag 19 mei om 19.30 uur in de biblio theek van Waddinxveen. Onder de weinig zeggende titel 'Europa 2002' wordt een reisver slag, in woord en beeld, gebracht van een rondreis door een deel van Europa. De reis nam zes we ken in beslag, waarin 6500 km werd afgelegd. De reis ging door Oostenrijk, Hongarije, Roe menië, Bulgarije, Griekenland Italië en Zwitserland. In deze landen werden vele prachtige plaatsen aangedaan. De presen tatie duurt, inclusief een pauze, een kleine twee uur. In de pauze en na de presentatie is er volop de gelegenheid om reiservarin- alsmede van de auto gecontro leerd. Met de gegevens van de auto en caravan kon- het maxi male beladingsgewicht aangege ven worden, sommige caravans waren al beladen en kwamen over het maximumgewicht heen. Banden zijn eveneens belangrijk. De meeste caravans staan lang op stal, de banden worden daar niet beter van. Ook aan de tech niek van het rijden met een cara van werd aandacht besteed. 3VO is ieder die aan de actie heeft bijgedragen erkentelijk, het resultaat is dat een aantal cara vans binnenkort veiliger de weg op gaat hetgeen een hoop narig heid kan voorkomen. activiteiten ontplooit: In de pe riode 1966 tot 1985 was hij werk zaam als diaken, diaken-scriba en ouderling van de wijkkerken- raad 3 van de Gereformeerde Kerk Den Haag-Escamp. Tevens was decorandus scriba van de Commissie Algemene Zaken van alle drie de wijken van Den Haag-Escamp. Van 1986 tot 1994 was hij scriba van de wijkker- maar een tijdelijke Hema in een mooi pand. Tijde lijk ja, want ik heb dit pand voor vijf jaar gehuurd, daarna is het de bedoeling dat er een grotere Hema in het nieuwe winkelcen trum komt." De Hema in Waddinxveen biedt dezelfde producten aan als alle andere Hema's in Nederland. „Er is een kleine voedselafde- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tijdens de zaterdag 23 april ge houden caravancontrole bij Campo World B.V. aan de Pias weg is wederom gebleken dat een jaarlijkse keuring voor cara vans gewoon noodzakelijk is. De controle was een initiatief van de 3VO afdelingen Waddinxveen en Boskoop in samenwerking met Campo World en de ver keerspolitie. lijkheid. Verantwoordelijkheid voor jezelf en voor de ander. Bin nen de gemeenschap die de in woners van Waddinxveen sa men vormen is er ne Classicale Vergadering in Zuid-Holland. De Koninklijke onderscheiding wordt verleend omdat betrokkene zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt op 10 mei een fietstocht. Vanaf 9.15 uur kan er in het An ne Frank-activiteitencentrum in geschreven worden. Rond de klok van 10.00 uur wordt er ge start. Deze tocht van ongeveer 40 kilometer gaat door het pol derlandschap richting Alphen a/d Rijn, over het Rietveldse pad terug richting Waddinx- veen. De kosten voor deelname bedragen 2,80 euro. Voor infor matie vanaf 9.00 uur bellen met de S.W.W., tel 0182 - 615555. De volgende fietstocht is gepland op 7 juni. de Wet Maat- Ondersteuning aan CDA-voorzitter Dik Roseboom en CDA-fractievoorzitter Wout Neutel aan. verspeelde de kans op de De Denktank heeft zich gecon centreerd op drie onderdelen van de WMO: voorzieningen op het terrein van informatie en ad vies voor maatschappelijke on- de dersteuning, voorzieningen voor het ondersteunen van mantel- zorgers en vrijwilligers en ver sterken van de sociale samen van van Bestuur Zorgpartners Mid- den-Holland; Brigitte Leferink, oud-gemeenteraadslid en hoofd redacteur bij de NBvP, Vrouwen Jonkman is de grondlegger van Nu; en Elma Roseboom, werkzaam bij Centrum Indica tiestelling Zorg Gouda. sturen, ik heb mijn personeels bezetting helemaal rond." Burgemeester Roijers verichtte vorige week de officiële ope ning. De Bas: „Het was een zeer drukke receptie. Zelfs de hoofd directie van de Hema was aan wezig. De ochtend daarop wa ren we voor het eerste open voor de klanten. Ook dat -werd een zeer drukke dag. Zelfs een beetje chaotisch, maar dat was alleen maar leuk. Vanaf de eer ste minuut dat we 's ochtends open gingen, liep het als een trein. De mensen zeiden van te voren wel dat een Hema in Waddinxveen geheid zal slagen, maar je moet het toch altijd maar afwachten. Ik merkte ook dat het personeel een beetje ze nuwachtig was op hun eerste werkdag. Begrijpelijk allemaal, ook voor hen was het nieuw." Henk de Bas heeft tot nu toe louter positieve reacties gekre gen. „Een man die al 23 jaar in Waddinxveen woont, zei dat hij nu eindelijk het gevoel had in een stad te zijn. Dat vond ik wel (foto: Liesbeth van der Vis) mooi. In de meeste reacties merk ik ook dat mensen ver- foto- baasd zijn dat er toch nog zoveel ruimte is in de winkel. Ze had den verwacht dat het allemaal ZS|V-a- 12:00 uur 6 -7 mei I I v.a. 9:00 uur in de Agnietenkapel nieuwe markt ~*in Gouda WADDINXVEEN - De fietsafde- ling van de schaatsvereniging De Gouwe Streek gaat op don derdag 5 mei op uitnodiging van de Stichting Nationale Feestda gen het bevrijdingsvuur ophalen in Wageningen. De tocht, die ongeveer negentig kilometer lang is, wordt gereden door Hans Andela, Dammus Bunnik, Wout Huizer, Cor van Klaveren, Lau van der Lans, Joop van der Lans en Bert Steen bergen. De groep zal tussen 8 en 9 uur 's morgens het vuur in Wagenin- gen in ontvangst nemen waarna om 13 uur de groep op het be drijventerrein Coenecoop voor de garage van Noordergraaf wordt terugverwacht. medewerkers van Campo World B.V. worden gerepareerd. Voor diverse caravans werd door de politie toch een grote onder houdsbeurt geadviseerd en dit advies werd dan ook opgevolgd. Er werd gecontroleerd op tech niek, zoals remmen, lagers en verlichting. Bij aankomst werd de asdruk en de kogeldruk ge- me-ten om de eigenaren te wij zen op overbelading en maxima le as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening nagezien en afgeperst, ook hier bleek weer dat een aantal gasslangen verou derd was en ter plekke vervan gen. Voorts zijn ook de voertuig- documenten van de caravan drijfsleven had zijn warme be langstelling. Hij heeft de organi satie van Wadd'Lekker (een ho- recafestijn ter promotie van de Waddinxveense horecabedrij ven) gesteund en gepromoot waar mogelijk. De Koninklijke onderscheiding is verleend om dat decorandus een wezenlijke bijdrage aan het openbaar be stuur heeft geleverd als burge meester in de gemeenten Rijns- burg en Waddinxveen. Ook heeft de heer Jonkman jarenlang op gedreven wijze de belangen van de gemeente behartigt. De heer H. de Heer (10-10-1930) was vroeger werkzaam als assis tent accountant bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Daarnaast heeft hij de volgende dinxveen en van 1992 tot 2004 actuaris van de Provinciale Sy node Zuid-Holland Oost van de Gereformeerde Kerken in Ne derland. De heer F. Jonkman werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (foto: Liesbeth van der Vis) ling, waar snoep, wijn en na- artikelen, schrijfwaren en tuurlijk de beroemde tompoe- grafie." zen worden verkocht," aldus De Zonder een advertentie te plaat sen kreeg Henk de Bas meer dan een stuk kleiner zou zijn. Ook dat vind ik een leuk compli ment. Ik ben een trotse man, mijn droom is uitgekomen. En de opening was gelukkig net op tijd voor Koninginnedag, zodat WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag was het eindelijk zover. De Hema in Waddinxveen opende officieel de deuren. Ei genaar Henk de Bas is daar bij zonder trots op: „Ik ben hier heel gelukkig mee, vertelt hij, „we hebben er met z'n allen lang op moeten wachten. Het plan om in Waddinxveen een Hema te beginnen, liep al een hele tijd. Twaalf jaar geleden zat ik in de gemeenteraad en toen werd er al gesproken over een eventueel winkelcentrum in Waddinxveen. Toen vroeg ie mand of ik het niet leuk vond om een Hema te beginnen. Ze wisten dat ik het leuk vond om eigen ondernemer te zijn, ik had immers al mijn Fixet-doe-het- zelfzaak. Ik wist niets van He ma's, maar het leek me wel een goed idee. Ik heb heel brutaal het hoofdkantoor opgebeld en ontdekte dat een heleboel He ma's in Nederland franchiseves- tigingen zijn." Toch is het er destijds allemaal niet van gekomen. Henk de Bas: „Vorig jaar is het pas allemaal in Vorige week opende de Hema in Waddinxveen officieel de deuren, gang gezet. Hema wilde zelf een noodwinkel in Waddinxveen mij. Toen heb ik gezegd dat ik container, beginnen en omdat ze geen goe- zelf de hema wil runnen. Geen de locatie wisten, kwamen ze bij noodwinkel in één of andere WADDINXVEEN - WSE verloor met liefst 6-1 van Delfia, maar toch speelde de Waddinxveense voetbalclub zich in veiligheid. Dat komt omdat RVC'33 en Zoe- termeer nog tegen elkaar spelen. NSV'46 uit Noorden is gedegra deerd. WSE kende in Delft een complete off-day. De ruststand was 4-0. Bij de stand 5-1 scoorde Samir Elabeidi tegen. Groene weg verloor in een slechte wed strijd met 2-1 van SMV/Hille- gersberg. Deze ploeg bestaat uit oudere spelers die het tempo laag hielden. Groeneweg ging daarin mee. Na 1-0 stopte doel man Mark de Hoog van Groene- Waddinxveen, bood woensdag weg een strafschop. In de twee- 27 april, een notitie met drieën- de helft werd het na een uitval twintig aanbevelingen voor de 2-0 waarna Bart Eindhoven vlak invulling van voor tijd een strafschop benutte: schappelijke 2-1. Zondag sluit Groeneweg in (WMO) in Waddinxveen Zevenhuizen de competitie af te gen Dilettant, dat bij winst kam pioen kan worden. Waddinx- veen derde periodetitel door met 2-1 te verliezen van Alphen. „Het is voor ons over en uit", sprak trai ner Ad Hoogerbrug na het te- leurstellende resultaat van geelzwarten. Door een eigen doelpunt nam Alphen voor de rust een 1-0 voorsprong. In de tweede helft kreeg Waddinxveen hang in en leefbaarheid een strafschop toegewezen waar- buurten. Als algemene uitgangspunten hanteerde de Denktank 'Ge meenschapszin' en 'Ruimte voor mensen'. Gemeenschapszin is sloot. Terug in het veld benutte gekoppeld aan verantwoorde- Stephan Kanters de strafschop. Vijf minuten voortijd kreeg Al phen aan strafschop te nemen waaruit het 2-1 werd. Het laatste programma voor zaterdag 7 mei: men vormen is er voor de Schiebroek-Be Fair, Moerkapelle- individuele burger ruimte nodig Leonidas, zondag 8 mei: WSE- zichzelf te kunnen zijn, zich te Nieuwkoop, Groeneweg-Dilet- kunnen ontplooien en zich in te kunnen zetten voor zijn of haar omgeving en voor elkaar. De aanbevelingen zijn gericht op het gemeentebestuur. Een greep eruit: zorg voor heldere en een duidige informatie over de nieu we wet. Verminder de bureau cratie en de regels. Stimuleer vrijwilligerswerk en bevorder de polsstokclub Jaarsveld gekozen samenwerking tussen vrijwilh- tot voorzitter. De oud-polsstok- gersorganisaties en verenigin- verspringer uit Waddinxveen gen. Hanteer bij initiatieven uit volgt Bram te Brake op bij de de bevolking het uitgangspunt oudste club van de polsstok- 'ja, mits', in plaats van 'nee, ten- bond Holland. De seizoenope- zij'. Stimuleer activiteiten in de ning is op zaterdag 14 mei om 14 wijken, buurten en het dorp als uur in Linschoten. De NK wor- geheel en geef meer bekendheid den deze zomer op zaterdag 27 aan het budget 'Burgerinitiatie- augustus in Polsbroekerdam ge- ven van de gemeentelijke begro- houden. hng'. De Denktank WMO meent dat met deze aanbevelingen de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning een impuls kan zijn voor de verbetering van de leefbaarheid in Waddinxveen. Het dorp kan hiermee nog meer een plaats worden waar mensen met ple zier wonen, naast en met elkaar en waar vrouwen en mannen, ouderen en jongeren, zich ver antwoordelijk (kunnen) voelen koninklijke onderscheidingen voor hun eigen leefomgeving. Om de invoering van de nieuwe wet per 1 januari 2006 meteen goed van start te laten gaan, stelt de Denktank bovendien voor het jaar 2006 uit te roepen tot het Jaar van het Welzijn en een plat form WMO in te stellen met ver tegenwoordigers van vrijwilli- noemd tot Lid in de Orde van gersorganisaties, verenigingen, Oranje Nassau. zorgaanbieders en gemeentebe- De heer F. Jonkman (28-04-1941) stuur. was burgemeester van Waddinx- De Denktank bestond uit Coby veen van 1997 tot 2004. Als bur- van der Spek, CDA-bestuurslid gemeester van Waddinxveen en voorzitter van de Denktank; heeft hij een belangrijke rol ge- Jan Driesen, neuroloog; Dorenda speeld bij het nader tot elkaar Gerts, wethouder; Ad van der brengen van diverse religieuze Helm, pastor Sint Victorpa- groeperingen en maatschappelij- rochie; Simon de Jong, lid Raad ke organisaties in Waddinxveen. Tijdens zijn burgemeesterschap heeft hij een aantal bijzondere projecten geïnitieerd. De heer van de zogenaamde opschoondag in Waddinxveen (vanaf 2000 jaar lijks gehouden). Ook het be- Bas, „er is ook een modeafde- ling, waar we vooral de nadruk willen leggen op baby- en kin derkleding. In Waddinxveen zijn er namelijk niet zoveel win kels waar je babyaccessoires kunt kopen. Verder verkopen rug. Overigens hoeft niemand we de beroemde oranje tompoe- we onder andere huishoudelijke meer een sollicitatiebrief op te zen konden verkopen." gen uit te wisselen en om kennis te nemen van de verschillende media die de bibliotheek presen teert op het gebied van reizen. De toegangsprijs bedraagt bij voorinschrijving 3,50 euro en op Van de negentien gecontroleerde caravans werd er slechts één af gekeurd. Dat betekent niet dat de andere gecontroleerde cara vans vrij van mankementen wa ren. In de meeste gevallen kon den ze ter plekke door de ZOVER fS r U a Ml ■I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 DINSDAG 3 MEI 2005 gelooft je ogen met! Vetkoopiligei tin sfgeprijsde sport artikelen ad Idas i i VERZIJL sport PtRfORMRRCf i K;:

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11