Dieitn Waddinxveners stijgen tot eenzame hoogte Een interessante prentbriefkaart van Waddinxveen Jdistoriscfi “Waddinxveen Medische diensten Kerkdiensten Nationale herdenking Tentoonstelling gidsen met jongeren Thema-avond De Gouwe Vis Victor kerk W. Verboom over aan Mees Huizen Omst uur spreker: de uur twee minuten stilte declameert Huwelijksballon Niet alleen de Waddinxveners ren en Jan van der Torren overle den te Waddinxveen respectie velijk op 17 december 1939 en op 8 januari 1940. Daarna woonde J.G. van den Arend in het huis en had daar ook zijn praktijk als leiding van een instructeur." Pas om 19.15 worden de eerste ballonnen opgeblazen, tot die een huwelijksballon." Rond 19.30 stijgen de eerste bal- kind wordt aangelijnd. Er staat ook een hoogwerker, voor 5,- euro kan iedereen in een bakje ruim twintig meter de lucht in. teken kunnen worden neerge legd. Muziekvereniging Concordia auto kun je meteen stilzetten langs de kant van de weg.” toosten we op een geweldige vaart. Gevonden Kater, zwart, witte bef, hals en wit aan poten, Bredeweg Moer- kapelle Kat, rood, licht van kleur, witte buik, poten en wit in snuit, Oost- polderweg Waddinxveen Vermist Poes, rood, zonder wit, is zwanger, Hollevoeterlaan Moer- kapelle 0182-610462 of 0182-516876. Die renkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, WADDINXVEEN - In het ge meentehuis van Waddinxveen tandarts. Nu is hetzelfde pand woonhuis en praktijk voor tan darts A.T. F.C. Vos. Het rijtje op de kaart vervolgen de zien wij een oud huis met een laag woongedeelte en een ge deelte met een puntdak. Dat was de broodbakkerij met winkel van A. Verzijden. De winkel was geheel in de stijl van vroeger ja- ren, ook wat de inventaris be treft. Als het nu nog zo was, zou het een bezienswaardigheid zijn. In Huizen is zo'n winkeltje met bakkerij een museum. Bakker Verzijden verongelukte toen hij op de oven moest zijn en daar van afviel. Zijn weduwe deed in april 1916 woonhuis en bakkerij trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrien den en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. de fabriek voor molenbouw J. van den Berg Zn. gevestigd werd. Deze fabriek werd op 1 ja- lonnen de lucht in. De hele stoet vaart richting Alphen aan den Rijn. Wij vertrekken rond 20.00 uur. In de lucht is pas goed te zien hoeveel mensen er daad werkelijk op het WSE-terrein staan. We blijven kijken totdat de zwaaiende menigte is veran derd in kleine stipjes. Het uit zicht over Waddinxveen is prachtig. We hebben het gevoel dat we in Madurodam staan en Waddinxveen in het klein is na gebouwd. De 27 ballonnen die om ons heen varen, zien er ook indrukwekkend uit. Hoewel Rob den Boer de ballon bestuurt, is zijn instructeur Mo nique Hoogeslag meegegaan om bij eventuele fouten in te grijpen. Den Boer is immers nog in opleiding. „Dit is zijn acht tiende vaart," zegt zij, „het gaat heel goed, Rob kan de ballon al prima in zijn eentje besturen. Dat is heel knap, want zo mak- de Brug. Ook dat huis werd in 1934 afgebroken. Er hoorde een grote tuin bij. De opname voor wereld, zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssitu aties en bij vredesmissies. Burgemeester Roijers legt samen met leerlingen van de R.K. basis school Kardinaal Alfrink en de Christelijke basisschool Eben Haëzer de eerste krans. De scouts van de Klimopgroep en de St. Victorgroep verlenen as sistentie bij de krans- of bloem- legging door andere delegaties vanuit de samenleving. Om ook de jeugd zoveel moge lijk bij deze herdenking te be trekken, heeft de Stichting Na tionale Feestdagen bloemen beschikbaar gesteld, die door de aanwezige jongeren na de offi ciële plechtigheid bij het gedenk- Dat woonhuis, Zuidkade de prentbriefkaart zal vanuit dat herenhuis genomen zijn. Links Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Post adres: postbus 1098, 2800 BB Hoge Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumontstraat. Voor het maken van poliklinische afspraken is el- de steigerrechten pachtte, woningbouwvereniging aan de Gouwe en in de Emmastraat (la ter Trompstraat) gebouwd. Om dat toen net de Eerste Wereld was sen in hetzelfde huis hun prak tijk uitgeoefend. Tenslotte was de aannemer A.P.C. Rehorst de laatste bewoner. Daarna heeft de vroeger zo mooi gelegen villa een tijd lang leeg gestaan. Na on geveer 90 jaar het villawijkje aan de Kerkweg te hebben verfraaid, betekende de afbraak in 1993 het einde. Frits A. van der Torren is geruime tijd lid van de gemeen teraad geweest. In 1924 werd de klapbrug over de Gouwe in ge bruik genomen. Bij die gelegen heid werd een foto genomen waarop onder andere ook Frits voorkomt. De echtgenote van Frits overleed op 11 januari 1971 op 95 jarige leeftijd. De bewo ners van het huis Zuidkade 9, bineerd gehouden met de Rafa- Christina Hendrika van der Tor- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer D.J. Jansen DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 15 mei 11.00 uur, Jan Delhaas MOERKAPELLE Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat Zondag 11.00 uur ds. J.W. van Estrik, Goedereede 18.30 uur ds. J.C. den Toom, Sommelsdijk ZEVENHUIZEN Gereformeerde kerk wo. 4 mei 19.00 uur kingsdienst in Herv. Kerk do. 5 mei 9.30 uur ds. P.S. Veld huizen, Schoonhoven, Hemel vaart zondag 9.30 uur dr. H.J. Kou- wenhoven, Vlaardingen op-1 project wordt genoemd, wordt in zes gemeenten in Mid- den-Holland uitgevoerd: Wad dinxveen, Bergambacht, Neder- lek, Ouderkerk, Reeuwijk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Jon geren die meer informatie willen over het project kunnen contact opnemen met Jacqueline van Veen van de stichting Jeugd- en 14 tot Jongerenwerk Midden-Holland, tel 0182 - 640694. blemen worden voorkomen. Soms is het belangrijk dat er meer zicht wordt verkregen over wat er aan de hand is. Soms weet de jongere exact wat er aan schort, maar heeft geen idee hoe daar mee aan de slag te gaan. Het project is vrijwillig en be- van en met 21 jaar. Gedurende één AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat donderdag 5 mei 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg, hemelvaartsdag zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 11 mei 19.45 uur ds. M. van Kooten ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur woord en com muniedienst dinsdag 10 mei 9.00 uur eucha ristieviering Ontmoetingskerk, Groensvoor- hebben nog vier andere huisart- de zaterdag 19.00 uur eucharistie viering zondag 11.15 uur themaviering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage do. 5 mei Hemelvaart 9.30 uur leesdienst zondag 9.30 uur ds. H.Sj. Wiers ma, Spakenburg 14.30 uur ds. J. Plug, Rotterdam JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom- grond zetten ook," roept hij, „ik ga voor een perfecte landing, zonder dat het mandje omkie pert." Langzaam vliegen we la ger, ondertussen boven Leider dorp. Alle andere ballonnen staan al aan de grond, wij heb ben deze avond het geluk het langst van iedereen in de lucht te blijven. De landing duurt lang, laag varen we over allerlei boerenweilanden. Af en toe ra ken we zelfs de grond. Het be langrijkste is dat we de tiental len slootjes overkomen, zodat we de ballon net naast de weg in het gras kunnen zetten. An ders kan de volgauto ons niet bereiken en komen we zelf ook moeilijk van het weiland af. Als we over het laatste slootje zijn, zet Rob de ballon perfect aan de grond. „Geweldig gedaan, ik ben trots op je," aldus een en thousiaste Monique Hoogeslag, „sorry dat ik tijdens de vlucht af en toe op je zat te zeuren. Dat (foto: Liesbeth van der Vis) doe ik alleen maar om je scherp te houden." Rob den Boer is kelijk is het niet. Mensen vergis- zichtbaar trots op zijn prestatie, sen zich daarin. Het is bijvoor- Er is zelfs enige opluchting van beeld veel moeilijker dan het be- zijn gezicht af te lezen. Was hij sturen van een auto. Een auto reageert direct. Als er iets fout gaat, geef je gewoon een ruk aan het stuur. Dat kan bij een Deel 2 - Er werd een fraaie tuin bij aangelegd en een leuke op haalbrug over de Kerkwegvaart gemaakt. Een mooi stukje Kerk weg! Na het overlijden van F.A. van der Torren op 19 maart 1925 werd de villa verkocht aan Doc tor J.F. Paul, huisarts. Na hem WADDINXVEEN - Op woens dag 4 mei wordt er om 18.45 uur een samenkomst om te geden ken gehouden in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde 3. Het landelijk thema dit jaar is 'Vrijheid delen is de Kunst'. Ds. Cees de Jong verzorgt de meditatie. Maaike van der Geest en Hans Kok, twee leerlingen van het Coenecoopcollege, dra gen een gedicht voor. Aanslui tend aan de samenkomst is er een stille tocht naar het herden- herden- kingsmonument op het Stations plein. Vanaf 19.40 uur vindt bij het monument een plechtige sa menkomst plaats ter nagedach tenis aan allen - burgers en mili tairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden, of waar ook ter Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor spoedgevallen tel. 0180- informatie over wachttijden, op name, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis- STICHTING KWADRAAD, AL- ende Hulp op de Bleulandlocatie GEMEEN MAATSCHAPPELIJK van het Groene Hart Ziekenhuis, WERK. Bleulandweg 10, Gouda. Naast de oude bakkerij van Hui- zer stond vroeger een vervallen schuur. Later werd die afgebro ken en bouwde Arie Oudijk de Op de voorgrond kijken wij op het dak van een wagenschuur len 'de Hoop' en daarachter 'de aan het Jaagpad (nu Henegou- Nijverheid', respectievelijk afge- werweg). Die schuur behoorde broken in 1911 en 1932. In 1903, te herstellen of een eventuele dag gaat de jongere met zijn of stap naar scholing, arbeidsmarkt haar gids ergens naartoe waar in staat van 2 tot en met 12 mei de of hulpverlening is makkelijker. verzorgt de muzikale omlijsting tentoonstelling 'Gidsen met jon- Het project gaat er van uit dat tijdens deze herdenking. Na geren'van de stichting Jeugd-en jongeren iemand nodig hebben Jongerenwerk Midden-Holland. die even met hen 'meeloopt', als belangrijk is de heer J.D. Geel en leggen vijf- De tentoonstelling geeft in beel- gids fungeert in hun persoonlijk tien leerlingen van het Coene- den het project Gidsen met jon- leven en hen inzicht geeft in het coopcollege ieder één roos neer geren weer. eigen denken en zaadhandelaar er een pakhuis met kantoor. Dat pand kwam aan de achterzijde van het per ceel te staan. Nog weer later Het bij het grote herenhuis dichtbij het jaar waarin deze prentbrief- hij aan de voorzijde bij de Gou- de Brug. Ook dat huis werd in kaart werd gemaakt, had Wad- we een vrijstaand woonhuis 1934 afgebroken. Er hoorde een dinxveen ongeveer 4300 inwo- bouwen en ging daar zelf wo- grote tuin bij. De opname voor ners. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) VERSLAVINGSZORG MID DEN-HOLLAND PROTESTANTSE KERK NE DERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost do. 5 mei Hemelvaart 9.00 uur ds. H. Schipaanboord zondag 9.00 uur ds. W.J. Dekker, Reeuwijk 17.00 uur dr. C.A. vd Sluijs, Veenendaal De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan boord 18.30 uur ds. G.C. Kunz, Dor drecht Bethelkerk, Bilderdijklaan do. 5 mei Hemelvaart 9.00 uur ds. M.C. Batenburg zondag 9.30 uur ds. P. van der Kraan, Bleskensgraaf 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg, Hardinxveld De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. H. Schipaanboord HERSTELD HERVORMDE GE MEENTE gebouw Staringlaan 19 do. 5 mei Hemelvaart 9.30 ds. IJ.R. Bijl, Moordrecht zondag 9.30 uur ds. B.M. Meule- man, Kockengen 18.3 uur ds. IJ.R. Bijl, Moordrecht PROTESTANTSE KERK NE DERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan do. 5 mei Hemelvaart 9.30 uur ds. C. de Jong zondag 9.30 uur ds. A.W. Ridder, Leiden 'De Rank', CoenecoopcoUege do. 5 mei Hemelvaart 9.30 uur dienst in Immanuelkerk zondag 10.00 uur ds. M. de Boer, Gouda 18.30 uur ds. GJ. van Beek, Put- tershoek Ontmoetingskerk, Groensvoor de do. 5 mei Hemelvaart 9.30 dienst in Immanuelkerk zondag 9.30 uur pastor G.J. Mar tini REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur dr. E.P. Me- ijering, Oegstgeest OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK Huisarts en apotheek voor alle Bezoek en postadres: Station- inwoners van de regio Midden- straat 12,2741 HS Waddinxveen. Holland. Voor spoedeisende Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur huisartsenhulp buiten kantoor- wordt u automatisch doorver- tijden: van 17.00 uur 's middags bonden met de Vierstroom Zorg- tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens lijn. het weekeinde en feestdagen: HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP) Jan v Beaumont straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak). Voor spoedmedicatie buiten kantoor tijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens Pamassia, psycho-medisch cen- het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie), Gouda. tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf Voor problemen met alcoholge- 42, Waddinxveen, tel. 0182- bruik: Anonieme Alcoholisten 613112. Kleine huisdieren- Werkgroep Gouda, Industrie- spreekuur voor spoedgevallen straat la, Postbus 30, 2800 AA ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekens- kade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek 'Pie ter Bas', mevrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bemhard- laan 79, Waddinxveen en Gouwe 21, Gouda. Voor spoed gevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. ke polikliniek rechtstreeks te be reiken. Voor inlichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene ver- Zevenhuizen. Ieder weekeinde pleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 spreekuur volgens afspraak, voor 631451 of 06-11163246, voor min der dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhuizen. nl. WADDINXVEEN - Aquarium, Terrarium en Vijver vereniging De Gouwe Vis houdt op maan dag 9 mei alweer de laatste the ma-avond van dit seizoen. Deze dia avond wordt verzorgd door de heer Oscar Wildschut en heeft als thema 'duiken in zee'. Voor de pauze neemt Wildschut alle belangstellenden mee naar het zuiden van Egypte. Vanaf een boot wordt er gedoken naar de diepte, waar fantastische rif fen te zien zijn. Naast vissen, worden er ook enige oude wrak ken vertoond. Na de pauze be geeft Oscar Wildschut zich naar een heel ander gebied: Noord Sulawesi. Dit is één van de meest verbazingwekkende gebieden om te duiken. Op een klein ge bied, met vulkanische bodem, vindt de duiker een unieke ver zameling dieren. Zeepaardjes zo klein als een pinknagel en bij- nen. Dat woonhuis, Zuidkade de prentbriefkaart zal vanuit dat zondere naaktslakken. De avond 12, is nu bewoond door P. Baan. herenhuis genomen zijn. Links wordt gehouden in gebouw Dan volgden vroeger twee zien wij enige bomen: dat is het Zonnig Zuid, St. Victorstraat 2. woonhuizen, die inmiddels zijn begin van de Kromme Esse. Dan Aanvang is om 20.00 uur. De toe afgebroken. Het open stuk is on- volgden enige percelen weiland, gangsprijs is 2,50 euro. Daar werden in 1908 de gasfa- briek met bijgebouwen en een woonhuis gebouwd. Ook de ge- Klaverjassen voor Sint WADDINXVEEN - De achtste editie van de klaverjascompeti- tie, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het restauratie fonds van de Sint Victor kerk, vindt op vrijdag 6 mei plaats. Deelnemers worden vanaf 19:30 uur verwacht in de pastorie aan de Zuidkade 176 (naast de kerk) en om 20:00 uur wordt er voor de eerste keer gedeeld. Ook wie het klaverjasspel niet zo goed begonnen, werden beheerst, of niet eerder meege- de verdere bouwplannen daar speeld heeft, is van harte wel kom. De mogelijkheid bestaat en het oude stoomgemaal thuisgebracht worden. Hiervoor de torenspits van de R.K. kan contact worden opgenomen kerk. Geheel rechts de hoge mo- met Joop Brosens (uiterlijk 1 dag van tevoren), tel 0182 - 615719. langs bouwrijp gemaakt, (zie het artikel 'Sporenonderzoek Zuid kade', elders in dit blad). Wat verder weg zien wij op de bouwen waar op 1 oktober 1917 kaart de aanlegsteiger voor de passagiers- en vrachtboten. Daar tegenover, bij het koffiehuis van Kwaak, kon het vroeger heel be- nuari 1895 te Rotterdam opge- drijvig zijn, maar wel gezellig, richt. Als iemand vroeger sprak Iedereen was met dit belangrijke over 'de Molenbouw' dan wist punt bekend. Bijna 70 jaar is de iedereen in Waddinxveen waar famüie Kwaak met alle diensten die fabriek was en nog is! In 1995 bij de steiger verbonden ge- bestaat het bedrijf 100 jaar! Naast weest. Te rekenen vanaf 1872, 'de Molenbouw' werden in toen G. Kwaak zich daar vestig- 1913/14 de eerste huizen van de reeks 1932 werd het oude pand de en afgebroken en kwam op dezelf- Opvolger was zijn zoon A. de plaats een nieuw woon- en Kwaak. Dikwijls waren daar winkelhuis met bakkerij te staan, schepen aan de Gouwekant te Nu wordt dit bedrijf nog steeds vinden, op de kaart zien we eni- oorlog door een Huizer behartigd: ge tjalken liggen. Ook is goed te kleinzoon Gert op Zuidkade 11. zien hoe smal de Gouwe toen bij gestaakt. In de verte, nog links, de Brug was. zien wij in de bocht de omtrek- dat deelnemers opgehaald De huizen links op de kaart zijn ken van aHe omstreeks 1934 afgebroken, en alle rust met elkaar gelopen en gepraat kan worden. Aan het eind van de dag is duidelijk wat om aan te pakken en hoe de jongere dit zelf kan den het project Gidsen met jon- leven en hen inzicht geeft in het doen. geren weer. eigen denken en handelen, Het project, dat ook wel het 1- bij het monument. Aansluitend Het project Gidsen met jongeren waardoor zij de draad weer op wordt het herdenkingsvuur in helpt jongeren die 'even de weg kunnen pakken en (verdere) pro- de offerschalen van het monu- kwijt zijn' en daar wat aan wil- ment ontstoken. De samenkomst len veranderen. Door een dag op wordt besloten met het zingen pad te gaan met een gids (in veel van het eerste en zesde couplet gevallen een jongerenwerker), van het Wilhelmus. wordt een steuntje in de rug ge- Voor de samenkomst legt een af- geven en duidelijkheid verkre- vaardiging van het coHege, in gen in de verwarring van het le- besloten kring, op de oude be- ven van de jongere op dat graafplaats bloemen op de gra- moment. Hierdoor zijn proble- doeld voor jongeren ven van oorlogslachtoffers. men veelal door de jongeren zelf Door Carlo Willemsen WADDINXVEEN - Duizenden bezoekers, achtentwintig hete- luchtballonnen en 165 passa giers, verzameld op de accom modatie van voetbalvereniging WSE. Het Ballonfestival in Wad dinxveen is zo langzamerhand uitgegroeid tot één van de, grootste luchtballonevenemen- ten in de randstad. En dit jaar behoor als redacteur van het Weekblad voor Waddinxveen tot de passagiers. De bedoeling is dat ik meevaar met hoofd sponsor Rob den Boer van Toy ota van Leeuwen, zelf ballonpi- loot in opleiding. Om 17.00 uur meld ik me voor de WSE-kantine. Het is al be hoorlijk druk op en rondom het terrein. Nadat ik mijn ticket heb gekregen, maak ik, voor mijn ei gen gemoedsrust, kennis met Rob den Boer. Tot mijn opluch ting hoor ik van hem dat er ook een instructeur meegaat. Waar- Duizenden toeschouwers zagen op Koninginnedag hoe 28 luchtballonnen één voor één opstegen, om wil' Rob den Boer eigenlijk luchtballonpiloot worden? „De één heeft een zeiljacht en de an- van te voren soms een beetje ze nuwachtig? „Ja, eerlijk gezegd was ik nerveus. Normaal ge lucht- sproken stijg ik voor maximaal ballon niet. Als je eraan begint, tien toeschouwers op. Nu ston- moet je het per se afmaken. Een den er meer dan duizend men sen toe te kijken. Maar eenmaal in de lucht viel alles van me af en genoot ik met volle teugen. Vrijheid Het was geweidjg" We varen ondertussen over Bo- Traditiegetrouw pakt Rob den skoop. In de verte zien we de Boer een fles champagne, maakt zon langzaam ondergaan in de die open en gooit wat van dat zee. Monique Hoogeslag: „Mooi overheerlijke alcoholische gezicht hè? Dit is nou het gevoel drankje over mijn hoofd heen, van vrijheid. Er is niets mooiers Ik ben nu officieel gedoopt. Ge- dan varen in een luchtballon en lukkig is er nog genoeg cham- al je zorgen opzij zetten." Al snel pagne overgebleven om op te zitten we via Hazerswoude in drinken. Voordat we met de Koudekerk aan den Rijn. Rob volgauto weer terug naar Wad den Boer bestuurt de ballon nog dinxveen worden gebracht, steeds zonder hulp van Moni que. „Nu zal ik hem zelf aan de lijn die ruim drie meter boven der houdt van snelle wagens. Ik de grond hangt. Volkomen vei- ben gek op luchtballons. Aange- lig, want zowel de fiets als het zien dit 'het' luchtballonevene- ment van de Randstad is, en ik zelf dit jaar de hoofdsponsor ben, wil ik dolgraag zelf varen." Is een opleiding tot ballonpiloot Het dweilorkest van Concordia hetzelfde als je rijbewijs halen? zorgt voor de muzikale bijdra- Den Boer: „Ja, dat is precies het- ge. zelfde. Net als bij een rijbewijs moet je hierbij ook eerst een theorie-examen afleggen, alvo rens je praktijkexamen mag zijn op dit grote ballonfestival doen. De lessen gaan ook onder afgekomen, er is zelfs een gezin uit Den Haag aanwezig. „Wij zijn vorig jaar in Venetië ge trouwd," aldus mevrouw Bec- tijd genieten alle aanwezigen ker, „onze vijf kinderen konden van de verschillende activiteiten daar helaas niet bij aanwezig die er rondom het hele complex zijn, daarom willen we nu met te doen zijn. Voor de allerklein- het hele gezin iets spectaculairs sten zijn er ballonnetjes met he- doen. In plaats van op huwe- lium, er zijn clowns op stelten lijksreis te gaan, stappen we in en alle kinderen kunnen lucht fietsen. Dat is fietsen over een WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DINSDAG 3 MEI 2005 PAGINA 7 I Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. W r

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7