Gereedschap opknappen voor het goede doel Tentoonstelling over Weekblad-cartoon van Elias bezetting in de bieb Waddinxveen Reizenmarkt in Waddinxveen Ingezonden brieven Ingezonden brieven Arbitraire huuraanpassingen? voor jong en oud De Bruggen en Kunst Braderie Moerkapelle Rommelmarkt de Boog Kids praise Coenecoop College Braderie in de dorpstraat Bingo in de Boog lustoord voor vogelaars niet uit te leggen. Vooral omdat In dit verband is het voorspel- teruit holt. Computers Is het dankbaar werk om vrij- reiger. Enkele kuifeendenpaar- tjes zwommen nog rond in de WADDINXVEEN - Iedereen is op zaterdag 4 juni van harte wel kom van 10.00 tot 15.00 uur op de rommelmarkt in buurtcen trum de Boog. Er is een ruim WADDINXVEEN - Op vrijdag 20 mei is er weer een bingo in De Boog, aan de C. Huijgenslaan 2. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. poes. Ook de bewoners van An tares 2 kregen een prachtig schil derij aangeboden. en het aanvankelijk uitgespro ken veto moet als een tactische manoeuvre worden uitgelegd. huurders krijgen in de beoogde plannen een gereguleerde huur- C.M.P.van Vuuren Waddinxveen zien gedurende de openingstij den van de bieb. De toegang is gratis. os en der. Qua vogels is scheiding messcherp. Logisch als je begrijpt dat in het Gou- webos vooral bomen staan en de Voorofschepolder nat grasland van ons.” Voorzitter Aad Verdoom sloot dan niet om de dankbaarheid, we willen gewoon zeker weten meerdere malen bezocht en zij vertellen de bezoekers graag hun eigen reiservaringen en ge ven daarbij handige (reis)tips. De gehele dag zijn er diverse dia- en videopresentaties. De deden hun uiterste best om op de rug bij hun ouders te klaute ren, maar dat stonden deze niet op de Noordse stem, alleen de snavel is iets anders gekleurd. Men zegt dat de Noordse stem de vogelsoort is die de langste afstand aflegt op hun trekroute. vier regiovrijwilligers laten de bezoekers ook kennismaken met hun foto's en ander reismateri- aal. Bovendien kunnen de bezoekers alle informatie krijgen over de is en dat het de moeite waard is de natuur te beschermen, zeker de weidevogels zoals de grutto waarvan bekend is dat het aantal vereniging Wereldcontact en, als de bezoekers kennis gemaakt hebben met de voordelen die het lidmaatschap biedt, zelfs op de ze dag lid worden. Iedereen is welkom op dit open huis van 11.00 tot 15.30 uur. Er is ruime parkeergelegenheid en de entree is gratis. slaan, ik zit hier zelfs meer dan thuis." „En dat tot afgrijzen van onze vrouwen,” grapt Glasbeek. „Die worden weleens boos omdat ze WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - If I had a hammer. Trini Lopez zong het al in de jaren zestig met zijn gelijk namige wereldhit. De stichting Gered Gereedschap (GG) denkt er net zo over. „Wij verzamelen gereedschap in dat mensen niet meer gebruiken en van de hand willen doen," vertelt coördinator Johan Garlich. „Vervolgens knappen wij het op en sturen het door naar derde wereldlan den. De gereedschap die wordt ingeleverd hoeft niet per se in tact te zijn, wij repareren het op onze werkplaats." Gered Gereedschap Waddinx veen bestaat 22 jaar. Oprichter is de huidige secretaris Kees Glas beek. Hoe kwam hij destijds op het idee om oud gereedschap in te gaan zamelen? „Ik zag Laura Dols in Amsterdam op de markt staan, zij is de oprichter van Ge red Gereedschap," legt hij uit. „Ze stond daar met een bakfiets oud gereedschap in te zamelen. Dat sprak me enorm aan. Ik wist meteen dat ik ook iets nuttigs met mijn vrije tijd wilde doen. In de buurt ben ik gaan rondvra gen of mensen nog oud gereed schap over hadden. De respons was goed en zodoende deden steeds meer mensen met mij mee. Mijn garage werd gebruikt als opslagruimte. Als we genoeg een oproepje doen. „Momenteel zijn we bezig met een nieuw project voor een weeshuis in Oe ganda. We zijn op zoek naar computers. Dat is beslist niet makkelijk, bij na niemand geeft zijn of haar computer gratis weg zolang die het nog doet. Normaal beperken wij ons alleen tot gereedschap, dit is een uitzondering. Het lijkt ons geweldig als die kinderen in Oeganda straks computers heb ben en kunnen e-mailen." williger bij GG te zijn? „Heel dankbaar," aldus Garlich. „On ze motivatie is dat de mensen die in de derde wereld wonen het een stuk minder goed heb ben dan wij. Dat gaat ons aan het hart. Wij willen ons steentje bijdragen om hun leven te ver beteren. En iedereen kan zijn of haar steentje bijdragen door overbo dig gereedschap te brengen naar de Mauritslaan 55." Aad Verdoom wil tot slot nog nu al gemiddeld 25% van het inkomen aan huur moe ten besteden, dan is het fiat van WADDINXVEEN - In de PKN- gemeente 'de Rank' wordt er op zondag 22 mei een boden door de leerlingen van de schildergroep van onder leiding staat van Carina Mathot. Een van de cursisten heeft een dochter wonen op Antaris 4 en geknapte gereedschap precies? Verdoom: „Dat wordt bepaald door mensen van het hoofdkan toor in Amsterdam. Wij zijn slechts een klein onderdeel van er zijn in totaal 29 werk- men. Ze verzamelen zich in het Weegje om op krachten te ko men voordat ze uitvliegen naar Kortom: de Voorofschepolder is een belangrijk natuurgebied, vooral voor vogels. Dat het be- menen dat het beoogde beleid geen of onvoldoende effect zal sorteren voor de oplossing van de hele zaak afgeblazen. In Zuid-Amerika zouden we ge reedschap leveren aan een school. Alles was goed doorge nomen met de directeur, alle af spraken waren gemaakt. Maar toen nam opeens de burgemees ter van dat plaatsje het hele pro ject over. Dat vonden we geen zuivere koffie, dus trokken we ons terug.” Sinds kort is een deel van de van het Zuid-Hollands Landschap en is daarmee een beschermd weidevogelgebied. De deel van Zij geven op die dag reisinfor matie over Australië, Nieuw- Zeeland, Zuid-Afrika, Namibië, Canada, Verenigde Staten en Thailand. Al deze verre bestem mingen zijn door hen één of Waddinxveners geholpen. Hans Geel gaf speciale aandacht aan het Oranjehuis in de jaren 1940- 45. Medewerking verleenden ook het Historisch Genootschap Waddinxveen en het Streekar chief. Heel bijzonder zijn de bijdragen van leerlingen van het Coene coop College, die op posters en tekeningen en gedichten hun ei gen indrukken over de tweede wereldoorlog tonen. In de bibliotheek is mei tevens de Maand van het Reisboek. Donderdag 19 mei om 19.30 uur presenteert Ton de Bruijn onder de titel Europa 2002 een multi- mediapresentatie. Een prachtig reisverslag uit tal van Europese landen. De toegangsprijs is 3,50 euro. De tentoonstellingscommissie van de bieb nam zelf een deel van de inrichting voor haar reke- het woningte- ning en werd hierbij door tal van van ven dat deze norm hoogstens 15 tot 17% zou mogen bedragen! Alleen het woord 'liberalisatie' is in de gewijzigde plannen van de Met betrekking tot de huursubsi- minister vervangen door het woord 'overgangsgebied' waar in de betreffende 600.000 wonin gen op basis van de WOZ-waar- drage de straks kunnen de zicht en in sociaal-maatschappe- lijk en economisch opzicht. We- de polder ligt ingeklemd tussen wordt hier een Gouwe en Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. Het gebied is voor vogelaars een waar genot. In de winter over winteren er vooral smienten. In het voorjaar en vroege zomer ziet het er heel anders uit. den niet en de in ons land op dit moment goed gedijende blauwe Wouter Schuring, amateur vogelaar uit Waddinx veen dringers zoals kraaien en men sen. De polder is slechts voor de helft gemaaid en het waterpeil wordt hoog gehouden. Dit is duidelijk te merken. Door mijn kijker speurend ontwaarde ik in het hoge gras zeker 20 tot 30 broed- paren van de grutto. Daartussen door telde ik minstens zes ture luurs. Tureluurs heten niet voor niets zo: als weidevogelbescher- mer weet ik dat je er tureluurs van kan worden als je nesten van deze vogels probeert te vinden. Tureluurs zijn kleiner dan grut to's, hebben een kortere snavel en hebben in het broedseizoen rode poten. Daarnaast telde ik ook talrijke kieviten en enkele scholeksters. Opvallend was echter dat de grutto's verreweg in de meerderheid leken te zijn. Dit is een beter resultaat dan voorgaande jaren. Ook zwerm den de boerenzwaluwen om me nen als het bestaande huurwo ningenbestand met 100.000 woningen zou zijn aangevuld. Zoals bekend werd - na een door de minister Dekker aangebrach te marginale cosmetische wijzi ging van het voorgenomen be leid - het CDA daarna toch bereid gevonden aan de plannen mee te werken. Zo ontstond een meerderheid in de Tweede Ka mer voor deze plannen. Kids praise Als wordt vastgesteld dat de gehouden. De voorganger in de- huurders ze dienst is Ds. M.A. Bos. Er zal ook aandacht zijn voor het jaar- project over Kinderdorp Hebron het CDA voor deze plannen toch op Curasao. De dienst begint om 17.00 uur in het Coenecoop Col lege, Dreef 2. Iedereen is van harte welkom. ren en van Waddinxveen ontstaan." Bij GG werken ruim twintig vrij willigers. „Bijna allen zijn het mensen die met de VUT zijn," WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni vindt de jaarlijkse braderie in de Dorpstraat plaats. De voor bereidingen zijn op dit moment in volle gang. Al vanaf januari zijn de winkeliers van de Dorp straat bezig attracties te reserve ren en kramen te verhuren. Dit jaar is het een jubileumbra- derie, het wordt de dertigste keer, dat zullen de bezoekers ze ker merken. Op dit moment zijn er al meer kramen verhuurd dan ooit tevoren. Bovendien zijn er extra attracties, zowel voor kin deren als voor volwassenen. MOERKAPELLE- YP-Events houdt op zaterdag 21 mei een gezellige braderie. Ruim 45 kra men worden van 10.00 uur tot 17.00 uur opgesteld in de Dorp straat en Moerdijkstraat. Voor meer informatie bel naar 0180-390803 of mail naar mark- ten@marktenonline.nl. oogd op de huursubsidie die dit jaar al 14,28 per maand be de daarbij door de draagt en nadien verder oploopt. De onder deze regeling vallende Voorofschepolder: een George Baker mist een beetje erkenning. De zan ger van het wereldberoem de Una Paloma Blanca vindt het 'schandalig' dat er nog geen straat naar hem is vernoemd. Ook vindt de Waddinxve- ner het een groot gemis dat hij geen wassen beeld in Madame Toussauds heeft, terwijl Jim en Jamai van Idols inmiddels wel een evenbeeld hebben. Het ontbreken van een Edison ervaart Hans Bou- wens (alias George Baker) eveneens als een groot ge mis. Toch zegt George Baker niet wakker te liggen van het gemis van deze blijken van erkenning. De ge meente Waddinxveen heeft al laten weten dat een George Bakerstraat voorlopig niet wordt op genomen in het stratenre gister. is. In het Gouwebos vind je ge wone vogels zoals merels, me zen, vinken, tjiftjafs, kraaien, ek sters, houtduiven, de grote bonte specht en af en toe kim je de koe koek horen. De Voorofschepol der biedt een heel andere aan blik. Af en toe ga ik gewapend met verrekijker over het dijkje langs deze polder. Dan vergeet je je da gelijkse problemen en probeer je van de natuur te genieten. Na door het Gouwebos gewandeld te hebben en de geur van het rijk bloeiende fluitekruid opgesn oven te hebben kwam ik op het dijkje aan langs de polder. Ik werd al van te voren gewaar schuwd door rondvliegende grutto's die hun nesten en jon gen willen beschermen tegen in brachten we dat naar het hoofd- hier op de werkplaats te zijn en kantoor van GG in Amsterdam, lekker te rotzooien met gereed- Daar werd het vervolgens opge- schap. Het is een grote hobby knapt. Maar het werd veel te druk in Amsterdam, de opslag plaats was te klein. Toen beslo- zich al vrij snel aan bij oprichter ten we een eigen ruimte te hu- 'Kees Glasbeek. „Toen hij in zijn daaruit is GG garage begon met het inzamelen van gereedschap, was ik er al bij," aldus Verdoom. „Het ging er destijds nog heel informeel aan toe. Het werd pas een stuk zegt Glasbeek. „In het verleden professioneler toen we besloten hebben ze veel gewerkt met ge- officieel een stichting te worden, reedschap. Ze dragen allemaal Vanaf dat moment ben ik de hun steentje bij. Ieder doet iets voorzitter van GG Waddinx- dat in zijn of haar vakgebied veen." ligt. De één feilt de zagen en de Naar welke landen gaat de op- ander repareert gereedschap." derom wordt hier een bevolkingsgroep getroffen, die en so- ciaal-maatschappelijk tot de meest kwetsbare en minst draag- Gered Gereedschap Waddinxveen zamelt oud gereedschap in, knapt dat op en stuurt het door naar derde wereldlanden. Volgens (foto: Liesbeth van der Vis) Hobby Glasbeek is ermee begonnen, maar hoe is coördinator Johan Garlich bij GG terecht gekomen? GG, „Ik ging zeven jaar geleden met plaatsen door heel Nederland." de VUT. Na een tijdje vroegen Hoe weten jullie dat het gereed- zij of ik een keer een kijkje schap ook daadwerkelijk aan kwam nemen op de werkplaats, komt in de derde wereldlanden? Johan Garlich, Kees Glasbeek en Aad Verdoom is het heel dankbaar werk. Dat deed ik en sindsdien ben ik „Wij hebben daar mensen zitten hier nooit meer weggegaan. Ik die voor ons een oogje in het zeil ben niet van de werkplaats af te houden. Dat zijn mensen die we vertrouwen. Het is inderdaad dat de gereedschap is aangeko- moeilijk om te zorgen dat alles men. En één keer in de zoveel in de goede handen terecht tijd gaat iemand van het hoofd- komt. Daarom willen wij altijd kantoor naar zo'n land om met reacties krijgen uit het land van ons zo weinig zien. We vinden bestemming. gereedschap bij elkaar hadden, het gewoon hartstikke leuk om die is door de minister met de WADDINXVEEN - Cees Broek- koepel Aedes afgesproken, dat huizen, Leny Marinussen, Erik de corporaties een jaarlijkse bij- Meijer en Henk Speelman zijn WADDINXVEEN - De bewoners gen op basis van de WOZ-waar- drage van 250 miljoen euro in de regiovrijwilligers van de vereni- van Antares 4 kregen op maan- de straks kunnen worden huursubsidiepot zullen leveren, ging Wereldcontact. Op zaterdag dag 9 mei een kunstwerk aange- ingedeeld. Overigens met de zelfde norm huurverhogingen baar dat de corporaties deze bij- Kreater, die als in de oude plannen, die der halve tot 2009 kunnen oplopen jaarlijkse huurverhoging, in tot 4% boven de inflatie! Gezien het feit dat de WOZ- waarden van woningen landelijk vond de wanden erg saai. Daar- met gemiddeld 50% zijn geste- Tevens wordt een besparing be door is het idee ontstaan om met gen, is het voorspelbaar dat vier mede cursisten een vierluik te maken. Met twee doelen: het kelijk moet herkenbaar zijn en kleur rijk, want daar houden de bewo ners van. Het was een drukte van jewelste, alle cursisten waren voor de ont hulling aanwezig. Onder het ge not van een kopje koffie of thee werd het schilderij onthuld. De bewoners vonden het heel ningen. De beoogde huurverhogingen zouden mede als basis moeten dienen voor de bouw en finan ciering van deze woningen om zodoende het bestaande tekort op de woningmarkt te reduceren of op te lossen. WADDINXVEEN De tentoon- In feite wordt hierdoor de oplos- stelling in de bibliotheek over sing van het probleem op het Waddinxveense herinneringen bordje van de huurder zelf ge- aan de tweede wereldoorlog is legd, terwijl bijvoorbeeld de cor- nog tot en met zaterdag 4 juni te poraties door de verkoop van woningen bulken van het geld en zich min of meer gaan ont wikkelen als projectontwikke- Een oproep aan de inwoners van laar! dit dorp om materiaal, gebruiks- Ondanks dat tal van specialisten voorwerpen, distributiebonnen en dergelijke beschikbaar te stel len, leverde tal van reacties op. Zo zijn er tijdens de tentoonstel- deze scheefgroei wil het kabinet ling onder anderen krantenknip- dit beleid - naar het zich Hat seis, bonboekjes, een oude radio, aanzien met medewerking van een knijpkat en een geborduurd een Kamermeerderheid - toch schilderij te bewonderen. in het verkiezingsprogramma door te zetten. En dat terwijl het deze partij wordt aangege- buiten kijf is dat de verstopping van de woningmarkt uitsluitend te wijten is aan kort. De plannen tot liberalisatie van de huurwoningmarkt werden aanvankelijk door een veto van aanbod van bruikbare tweede- het CDA getroffen. De beoogde hands spullen. De toegang tot liberalisatie zou voor het CDA, deze activiteit is gratis. bij monde van de fractievoorzit- Voor meer informatie neem con- ter Verhagen, pas mogen begin- tact op met mevrouw C. Verbeij, tel 0182 - 610469 of 0622681097. der nog maar een stap verzet te sloten tussen de kavels. Tot slot hebben. Na 10 meter gelopen te zag ik nog een waterhoentje, hebben ontdekte ik een gealar meerd paartje slobeenden. Rus tig maar: ik doe niets. Ook vlo gen er ineens enkele visdiefjes heer door het Zuid-Hollands rond. Deze stemsoort lijkt sterk Landschap is veranderd lijkt te gaan werken. Deze polder is voor vogels belangrijk, evenals het Weegje bij Gouda. Aan het einde van de winter kan men duizenden grutto's vinden in het Behalve visdiefjes ontwaarde ik Weegje die uit Afrika zijn geko- de inmiddels in ons landschap niet meer weg te denken nijlgan- zen. Ook ontdekte ik nog een fu tenpaar met jongen. Deze jongen hun broedgebieden. Samenvattend: er is een hoop te genieten in het leven als je er maar oog voor hebt. Je leert be- toe. Een klein eindje verder seffen wat werkelijk van waarde zwommen meerkoeten met hun karakteristieke jongen met rode kop. De ouders belaagden mij vrij agressief, zoals je van meer koeten mag verwachten. Na- broedparen de laatste jaren ach- heen. Daartussen zat een enkele tuurlijk ontbraken de wilde een- huiszwaluw volgens mij, gezien de witte stuit en witte buik van de rondvliegende vogels. Al deze vogels nam ik waar zon- 28 mei houden zij een zeer spe ciale mini verre reizenmarkt in drage aan de huurders, via de Zalencentrum Het Trefpunt, Sta re- tionsstraat 18. kening zullen brengen. Hierdoor gaat de huurder dus ook nog een camera een film te maken. Dan zien we de mensen aan de Als we bijvoorbeeld gereed- slag met ons gereedschap. We schap sturen naar een schooltje houden het allemaal goed in de in een ontwikkelingsland, mo- gaten, daardoor hebben wij voor gen de leerlingen, om hun dank- 90 procent de garantie dat onze baarheid te tonen, tekeningen spullen aankomen.". voor ons maken. Het gaat ons Glasbeek: „Eén keer hebben we een groot gedeelte - uiteraard afhan- van overheid aan te geven WOZ- grenzen - van de beoogde wo ningen vanaf 2006 met fikse huurverhogingen worden ge- stijging opgelegd die in 2006 confronteerd. maximaal 1,5 procent, in 2007 2,5 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Deze WOZ-waarde is overigens procent, in 2008 2,5 procent en in voor de huurprijsbepaling een 2009 3 procent boven de inflatie Voorofschepolder eigendom puur subjectief begrip dat geen zal bedragen. enkele relatie behoeft te hebben Voorwaar geen prettig vooruit- mooi en gaven het de naam poes met de kwaliteitswaarde van woningen. Hierbij moet dan ook voor alle duidelijkheid worden opge merkt dat het hier wederom lijkt in algemene zin financieel op een politiek spelletje van de coalitie. Immers, ook het CDA is gebonden aan het in het regeer- krachtige in de samenleving be- akkoord afgesproken huurbeleid hoort. En terwijl aan de andere kant de hypotheekrenteaftrek Opvallend is de scherpe schei- om electorale redenen tot op he- ding tussen de biotoop Gouweb- den nog steeds onbespreekbaar os en de biotoop Voorofschepol- De corporaties en mogelijke be- is! Over samenhangend en recht- der. Qua vogels is deze leggers zouden in dit verband vaardig beleid gesproken! een inspanningsverplichting worden opgelegd voor de bouw van de te realiseren 100.000 wo- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 MEI 2005 PAGINA 15 I UITSLUITEND VOOR. BEZORGKLACHTEN O ^2 DÊ HOOGSTE NOOD.....

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15