In waterpolo kan ik mijn energie kwijt Rijn en Gouwe dl FI LIEFTINK Unicef Sponsorloop voor 'Onderwijs en Sport Brazilië' Vanaf aanstaande zaterdag spoorzoeken in dvijn en Gouwe J Tennis in de regio SC Antilope houdt Gouwebosloop DUURZAAM, Wandeltocht voor senioren Postduiven nieuws Kaboutervoet- bal bij Be Fair Roldans seminar bij Rolling'90 Klaverjassen in het Zuidhonk Twintigste editie Avond vierdaagse Smurfen- voetbal bij WSE Uitslag Voetbalkampioenschap Waddinxveen Schaker Erik Hennink wint beker voor een gratis 2e entreebewi Diergaarde Blijdorp J (foto: Liesbeth van der Vis) gelegd." bedraagt de deelname 3,- euro. Uitslagen geslaagd dans seminar. www.lieftink.nl is het weer zover: er is weer smurfenvoetbal bij WSE. Lekker een uurtje van 11.00 tot 12.00 uur voetballen, spelen, rennen, ple zier hebben en uiteindelijk als Sniep kijkt Marc Faber terug op 25 jaar waterpolo. Kort daarvoor heeft de tegenwoordig in Hou ten woonachtige waterpoloër met het eerste mannenteam van 11-0 11-2 ZEVENHUIZEN - De Avond- HOOGENDIJK AUTO’S REEUWIJK gespecialiseerd in de bedrijfs wagen voor de boomkweker. In-/verkoop en reparaties. LIEFTINK RENOVATIE zijn conto schaart hij in de cate gorie Leo Nieuwenhuizen en Eef Overdam, waterpoloërs die ook vele jaren het gezicht van De Gouwe bepaalden. Hoewel Marc Faber al twintig jaar niet meer in Waddinxveen woont,is hij altijd bij De Gouwe WADDINXVEEN - Het is al weer enige weken geleden, maar team van de kring Gouwe-Rijns- treek behaalde. Vervolgens riep bondscoach Ivo Trumbic hem op voor trainingen van de nationale jeugdselectie in die leeftijds groep in Papendal en Zeist. Tot de uiteindelijke selectie kwam het echter niet. Hij heeft veel waterpoloërs zien komen en gaan, want niet ieder een had de bevlogenheid die Marc Faber wel bezat. Al zijn er in het huidige eerste team van De Gouwe drie dertigers (Mark Mommers, Jaco de Jong en Rem- ko Overdam), die intussen ook een flinke staat van dienst heb ben opgebouwd. Daarachter kent De Gouwe weinig midden- twintigers. Faber: „De aanwas van onderuit heeft een tijd stil gestaan. Mondjesmaat kwam er iemand bij. Gelukkig gaat het nu weer de goede kant uit. Mede door het Sterrenplan is De Gou we nog altijd een flinke zwem- WADDINXVEEN - In het kadef van de 60e sportweek houdt het sportweekcomité Waddinxveen voor al de inwoners op maandag 23 mei om 20.00 uur in het Zuid honk de jaarlijkse Klaverjasin-I stuif. De zaal gaat open om 19.30 en de inschrijfkosten zijn 2,50 euro. Voor informatie bel Arie Boer, tel 0623671549 of 079 - 3315205. het er te gevaarlijk is. Door ook in de arme gebieden iets te bieden, bijvoorbeeld voet baltoernooien, leren deze kinde ren in een veilige omgeving sa men te werken en leren ze in teamverband overwinningen te behalen. In 2004 hebben meer dan 41.000 duizend kinderen voor Unicef gelopen, gezwommen of geskee- lerd en hebben ze een bedrag van haast 600.000,- bijeenge bracht. Hieraan hebben meer dan 100 basisscholen meege werkt. Het is bedoeling dat de schoolkinderen die de wandel vierdaagse lopen, zich eveneens inschrijven voor deze sponsor loop. Na inschrijving ontvangen ze van him leerkracht een spon- sorenveloppe. Hiermee kunnen zij trachten familie, buren en kennissen tot hun persoonlijke sponsor te verwerven. De enve loppen worden door de leer krachten weer ingezameld en aan Unicef medewerkers over handigd. De deelnemende kin deren worden beloond met een extra Unicef medaille. De Unicef sponsorloop is tijdens de eerste avond van de wandel vierdaagse op dinsdag 7 juni. Voor meer informatie bel Joke Bakker, tel 0182 - 613329 of Hen- nie Hordijk, tel 0182 - 613024. LIEVER LIEFTINK RAMENFABRIEK aan- staande zaterdag naar WSE. Het spektakel begint om 11.00 uur, aanmelden in de kantine van WSE. nooien bij Moordrecht, open toernooi Stolwijk, open toer nooi 3, 4, 5 en 6 TV Waddinx veen (De Woerd), open toer nooi 5, 6 en 7 in Zevenhuizen, 11- 17 juli: open toernooi 3, 4, 5 en 6 Be Quick (Gouda), toer nooi 7, 8 en 9 TV Waddinxveen, 1-7 augustus: open toernooi 3, 4, 5 en 7 TIOD (Gouda), dub- beltoernooi Gouwe Smash Waddinxveen, jeugdtoernooi Zevenhuizen, 8-13 augustus: jeugdtoernooi TV Waddinx veen, 15-21 augustus: open dubbeltoernooi Bergambacht, 22-28 augustus: open toernooi 3, 4, 5 en 6 Ad Astra (Gouda), 5- 11 september: open toernooi 4 en 6 De Sluipers (Reeuwijk), 12- 18 september: open toernooi 3, 5 en 7 De Sluipers (Reeuw ijk). WADDINXVEEN - De bekerfi nale tussen vader Wim Hennink terpolo altijd en zoon Erik werd op donder dag 12 mei gespeeld. In deze fi- WSE Al - Waddinxveen 21 - Be Fair A 10-2 Be Fair 1 - Waddinxveen 10-2 Waddinxveen 1 - WSE WSE 1 - Be Fair en polovereniging." Marc Faber hoopt dan ook dat De Gouwe zich volgend seizoen in de eerste klasse weet te handhaven. Hij gaat er vanuit dat Myk Midden dorp blijft. Of er nog spelers bij komen nu De Gouwe op het een na hoogste niveau speelt is niet bekend. Een meevaller is in elk geval dat ook het tweede team, dat eveneens onder leiding van Martin Pronk traint, kampioen werd en hoger gaat spelen. nog een verrassing krijgen. Het is alweer de een na laatste keer dit seizoen en er kan nog één schrijvingen op de avonden zelf, keer geoefend worden voor het grote smurfenvoetbalexamen dat de week erna plaats zal vin den. Hierbij kunnen de smurfen hun beste beentje voorzetten met het behalen van hun voetbaldi- p lorna 2005. Dus ben je 3, 4 of 5 jaar oud en WADDINXVEEN - De duiven heb je zin om zaterdag eens lek- vlogen dit weekend vanuit Me- ker te sporten, kom dan nen en Ablis. De uitslag: 1 - D. Heeren 2.4.6.7.11.12.16.22 - Joh. L. Bol 3,19 - C.G. Hofman 5,9,13,15 - W. Breedijk 8,18 - A. v/d Made 10,14,20,25 - D. Breedijk 17,23 - C.A. Bode 21 - H. Metselaar 24 - J. Jansen Uitslag Ablis: 1,3,4,5,6,13,24 - Joh. L. Bol 2.11.22 - A. v/d Made 7 - C.A. Bode 8,15,17,19,21 - D. Breedijk 9,10,12,14,16,18,20 - W. Breedijk 23 - D. Heeren 25 - Comb. J. G. Toor Ruim 25 jaar geleden - De Gou we speelde toen onder leiding van de befaamde trainer/coach Arie Domburg twee jaar in de landelijke hoofdklasse - mocht Marc Faber al aan het grote werk ruiken. „Ik was vijftien jaar toen Domburg me al bij het eerste team haalde. In het begin mocht ik twee minuten meedoen, soms een halve periode. In die tijd heb ik nog gespeeld met Alex Boeg- schoten, Bas Schoonderwoerd, Christiaan Bertels, Dirk Russner en Leon van Beek. Ik heb veel in die periode geleerd," vertelt Fa ber (40), die werkzaam is als in- formatie-analist bij de politie. Waterpolo in de hoofdklasse was voor De Gouwe niet vol te hou den, de spelerscarrière van Faber speelde zich vooral in de eerste en tweede klasse af. „De Gouwe heeft ook nog even in de derde klasse gespeeld, maar toen zat ik bij ZPB. Toen ze promoveerde naar de tweede klasse ben ik te rug gegaan. Onder leiding van trainer/coach Hugo Boonstop- pel werden we toen ook kam pioen in de tweede klasse. In het eerste seizoen in de eerste klasse eindigden we met onder meer Wilfred Bontje en Ronald Scherts erbij als vierde. Het was de beste periode bij De Gouwe, die ik heb meegemaakt. Tactisch was het misschien niet altijd even sterk, maar het was een ploeg met veel snelheid", zegt Marc Faber, die in het Zeeuwse Goes werd gebo ren, daarna een tijdlang woonde in Leeuwarden en daar voetbal de in de pupillen van Nicator, maar uiteindelijk in Waddinx veen gepassioneerd raakte door het waterpolo. Vooral als er derby's tegen BZPC uit Bodegraven en het Goudse DONK op het programma ston den. „Het waren wedstrijden die in gigantische sfeer werden ge- WADDINXVEEN - De jaarlijkse Unicef sponsorloop onder het motto 'Help een handje met je voeten',‘die tijdens de eerste avond van de wandelvierdaagse wordt gehouden, zal dit jaar in het teken staan van Onderwijs Sport in Brazilië. In Brazilië gaan nog altijd 13 speeld. Dat gebeurde vaak op het scherpst van de snede. Dan was het echt genieten." Toch heeft Marc Faber in 25 jaar het waterpolo ook zien veranderen. „De mensen, die er vol tegenaan gaan zijn op de vingers van een hand te tellen," zegt hij over de hedendaagse sportbeleving, waarin waterpolo zich overigens niet in een uitzonderingspositie bevindt. Een leuke herinnering is ook het kampioenschap van Nederland voor spelers onder 16 jaar, dat hij onder leiding van de Gouwe naar Gijs van der Leden met het gaan groter is en hun leerpresta ties beter zijn. In de armste gebieden in Brazilië richt Unicef zich op naschoolse 26 juni: open toernooi 5, 6 activiteiten, waarbij de kinderen tennisvereniging door middel van sport en cul tuur gestimuleerd worden naar school te blijven komen. Veel Stroopwafeltoernooi kinderen in achterstandswijken jeugd bij Be Quick, jeugdtoer- miljoen kinderen in de school- spelen niet vaak buiten omdat gaande leeftijd niet naar school en zijn 3,4 miljoen kinderen anal fabeet. Ongelijke behandeling vormt een groot probleem. De mate waarin tegemoet wordt ge komen aan de rechten van een kind is nog steeds sterk afhanke lijk van ras, sociale klasse en her komst. Een zwart kind heeft drie keer meer kans analfabeet te zijn dan een blank kind. Een arm kind heeft acht keer meer kans geen school te bezoeken dan een welgesteld kind. Het is algemeen bekend dat wanneer kinderen toegang heb ben tot naschoolse activiteiten op het gebied van sport en cul tuur, de kans dat zij naar school van de yier jaar die hij tijdens zijn studie voor ZPB in Baren- drecht uitkwam. „Ik heb ook nog aan de Lek en Hilver sum gewoond, maar de binding met de club en vooral de jongens is gebleven. Vandaar dat ik in het nieuwe seizoen op een lager niveau nog verder ga met oude re spelers als Kors van Tilburg, Niek de Leeuw, Wilfred Bontje, Marco Kraak, Ronald Schens en Ed de Boon. Voor het waterpolo vierdaagse in Zevenhuizen is heb ik altijd veel kilometertjes af- van maandag 6 tot en met vrij dag 10 juni. Er wordt niet alleen gewandeld, het is de twintigste keer dus er wordt een heus feest van gemaakt. Gestart wordt steeds op het Dorpsplein tussen 18.30 uur en 19.00 uiïr. Het is de bedoeling dat er op tenminste vier van de vijf avonden gewan deld wordt. Voor de meeste deel nemers blijkt de 7,5 km een zeer leuke tocht te zijn en voor de wat komende zaterdag 21 september kleinere is de 5 km prima te wandelen. Op vrijdagavond is er de 'Puppie' avond, dan doen de allerkleinste kinderen ook mee, soms met wandelwagen. De voorinschrijving is op zaterdag 4 beloning een lekker drankje met juni van 10.00 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, dan betaalt men slechts 2,50 euro. Bij latere in- Dolfijn uit Amsterdam zijn laat ste thuiswedstrijd gespeeld. De Waddinxveense kampioenen wonnen met 10-4, het laatste doelpunt werd gescoord door de scheidende Marc Faber. Vervol gens kreeg hij een publiekswis- sel en bloemen van voorzitter Rob den Boer en zijn moeder. Marc Faber gaat volgend seizoen in een lager team bij De Gouwe Meer informatie over boven staande lopen is terug te vinden op de website WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) organiseert re gelmatig wandeltochten ten behoeve van senioren die sport willen combineren met het leggen van contacten met andere senioren. Op dinsdag 24 mei wordt een tocht van 10 kilometer gehouden. Vooraf opgeven is niet nodig, er kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur ingeschreven wor den in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum. Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal au to's richting Schoonhoven, waar de wandeling start. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname aan deze mo gelijkheid tot meer bewegen voor senioren bedragen 2,80 euro. Aan deelnemers die meerij den wordt bovendien een kleine bijdrage aan de auto kosten gevraagd (max. 1,50 euro). Voor meer informatie over de wandeltochten neem contact op met de S.W.W., tel 0182 - 615555 of 631932. De volgende tocht is gepland op dinsdag 21 juni. Verder programma Sportweek Voorafgaand aan het voetbal kampioenschap van Waddinx- veën stond op zaterdag 30 april de Koninginnerit van de autoclub 'De Gouwe Rijders' op het programma. Aan dit ge slaagde evenement deden 22 teams mee. Op donderdag 5 mei, Bevrijdingsdag/Hemel- vaartsdag, werd de 'Vuurloop' door de Gouwe Streek vanuit Wageningen verreden. Een ze vental schaatsers haalden daar het Bevrijdingsvuur op en brachten dat per fiets naar Waddinxveen. In de maand mei vindt het gros van alle Sportweekactiviteiten plaats. Vrijdag 13 mei is het vervolg van het Sportweek- voetbal 7 tegen 7. De overige wedstrijden vinden vanaf 19.00 uur plaats op vrijdag 27 mei en 3 juni op het WSE-ter- rein. Op woensdag 18 mei is er vanaf 13.30 uur klaverjassen voor de 60-plussers in het An ne Frankcentrum en op maan dag 23 mei is het klaverjassen in het Zuidhonk. Dit begint om 20.00 uur. Op dinsdag 24 mei is er vanaf 19.45 uur bingo voor de 60-plussers in het Anne Frankcentrum. Op woensdag 25 mei wordt om 13.00 uur een aanvang gemaakt met het tra ditionele Schoolvoetbal op het terrein van Be Fair, alwaar om 16.00 in de kantine de loting wordt verricht voor het viscon- cours van de HSV Waddinx veen dat op zaterdag 28 mei wordt gehouden. Men kan hiervoor nog steeds inschrij ven bij Rinus Reichard, tele foon 0182-617119. Ook vindt op zaterdag 28 mei vanaf 08.00 uur het vervolg van het Schoolvoetbal plaats. Op don derdag 26 mei wordt in Gou- webad 'De Sniep' het School zwemmen georganiseerd door Van Uden-De Gouwe. Deze traditionele scholenstrijd be gint om 19.00 uur. Tenslotte wordt op zaterdag 11 juni van 10.00 tot 17.00 uur het koppel- klaverjassen georganiseerd in HRC De Unie. Hiervoor kan men inschrijven bij Arie Boer, telefoon 079-3315205. WADDINXVEEN - Bij voetbal vereniging Be Fair is er op zater- poloën. Met 25 jaar waterpolo op dag 21 mei om 10.00 uur op nieuw kaboutervoetbal. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar geheel kosteloos en zonder verplichtingen op een speelse en creatieve manier ken nis maken met de voetbalsport. De laatste keer werd het voetbal al bezocht door bijna 50 deelne- blijven spelen. Met uitzondering mertjes, maar nieuwe meisjes en jongens zijn altijd welkom. Voor informatie of opgave bel Léon Hogenelst (0182-610491) of Krimpen Hans Jongejan (0182-630352). DIERGAARDE bujdori*F WADDINXVEEN - „Ik heb wa- een leuk spel ge vonden met veel dynamiek. Vandaar dat ik er zoveel jaren nale kwam Wim in de opening plezier aan heb beleefd. Het is een pion voor en nam het initia- een stevige sport waarin ik naast tief. Hij kon zijn voordeel echter mijn kantoorbaan al mijn energie niet vergroten totdat hij een kwijt kon." sterk kwaliteitsoffer pleegde. In de bar van het Gouwebad De Erik nam dit echter niet aan en offerde direct materiaal terug zo dat een remise-eindspel ont stond. Zo moest dus voor beide spelers voor de derde keer dit seizoen een barrage de beslis- Van Uden-De Gouwe tegen De sing brengen. In die barrage nam Erik het initiatief, gaf dit niet meer uit handen en loste Mark van Putten af als bekerhouder. Inmiddels zijn ook de voorberei- GOUDA/WADDINXVEEN - In dingen van de 'Langs-de-Gou- de Goudse regio staan er komen- weloop' van start gegaan, die dit de zomer weer talrijke open ten- jaar voor het eerst op zondag 2 nistoemooien op het program- oktober wordt gehouden. ma. De tennisvereniging Moordrecht houdt het open Saab-toernooi van maandag 13 tot en met zon dag 19 juni op de banen in het sportpark 't Lage. Onder meer wordt gespeeld in de categorieën 3,5 en 6. In Moer- kapelle heeft in dezelfde week het open Perdijk dubbeltoernooi van de tennisclub Love'70 plaats. Het programma is verder: 20- van Gouderak, 29-26 juni: open toernooi 5, 6 Be Fair, 27 juni-3 juli: Gouds voor Marc Faber, die gedurende 25 jaar altijd met capnummer 10 speelde, kwam tegen De Dolfijn voor de laatste keer in actie in het eer ste team van Van Uden-De Gouwe. WADDINXVEEN - SC Antilope houdt op donderdagavond 26 mei de jaarlijkse 'de Góuwebos- loop'. Deze voorjaarsloop voert door het Gouwebos gelegen tus sen Waddinxveen en Boskoop. Er kan gekozen worden tussen verschillende afstanden: 2,5, 5, 73 en 10 kilometer. Nieuw is dat er een 5 km wan deltocht is voor sportief wande laars en Nordic walkers. Deze wandeltocht voert over een ge heel eigen parcours door zowel het oude als het nieuwe Gou- MOERKAPELLE - Het was weer hard werken, maar er is ook weer veel geleerd. Groot en klein was aanwezig op de intensieve danstrainingen van de Engelse topdanstrainer Ashley Moore. Buiten de vele leden van Rol ling'90, waren er ook deelne mers uit Groningen en Brabant met hun trainers. Trainers uit Zaandam en Nieuwegein sloten zich ook nog bij deze grote groep aan. De leeftijden liepen ver uit een, van 6 tot 26 jaar, van begin ner tot de Senioren wedstrijd- klasse. Ook de conditie en lenigheid werd niet vergeten, daarvoor waren de conditietrainers van Rolling'90 aanwezig. Naast de ondersteuning van al deze mensen, was daar ook nog het eigen trainerscorps zodat ie dere deelnemer de nodige aan dacht kreeg. Ook de vele aanwe zige ouders hebben de vorderingen van hun sportende kinderen gezien. Al met al een WADDINXVEEN - De Spor tweek Waddinxveen bestaat dit jaar 60 jaar. Ter gelegenheid hiervan is een oude traditie herboren; het Voetbalkam pioenschap van Waddinxveen. In een kleine competitie, ver deeld over twee avonden, strij den de A-junioren en de le elf tallen van de drie Waddinxveense voetbalclubs Be Fair, Waddinxveen en WSE om het kampioenschap. Deze wedstrijden vonden afgelopen maandag 9 en dinsdag 10 mei plaats op het terrein van WSE. Het toernooi mag als zeer ge slaagd worden betiteld. Na afloop van de wedstrijden op dinsdagavond reikte oud- burgemeester Fedde Jonkman de naar hem genoemde wissel- bokaal in de WSE-kantine uit aan de winnende vereniging Be Fair, dat 9 punten behaalde uit de vier wedstrijden. Wad dinxveen werd tweede met 6 punten en het organiserende WSE werd derde met 3 punten. Vooraf werd door de voorzitter van WSE gememoreerd dat dergelijke wedstrijden meer dan tien jaar geleden een jaar lijks terugkerend evenement waren. Hierbij werd toentertijd gestreden om de burgemeester Cor v.d. Hooft-bokaal. Hij was blij dat het hernieuwde initia tief een jaarlijks vervolg zal hebben. Oud-burgemeester Jonkman zei reuze trots te zijn op het feit dat zijn naam aan de wisselbokaal was verbonden. Verder stond hij stil bij het feit dat het Sportweekcomité Wad dinxveen vlak na de oorlog werd opgericht en al 60 jaar een niet weg te denken functie in Waddinxveen heeft. De teams werden uit handen van voorzitter Arie Boer van het Sportweekcomité voorzien van een herinneringsvaantje en sti cker. webos. De start van de diverse lopen is om 19.30 uur op het at- letiekcomplex (waar ook gefi- vinden op nished zal worden). Inschrijven www.scantilope.nl of bij het voor alle afstanden is alleen op wedstrijdsecretariaat, tel 0182 de dag zelf mogelijk vanaf 18.45 616961. uur, eveneens in het clubgebouw op het atletiekcomplex. Inschrijfgeld bedraagt 1,50 euro per persoon. L - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 18 MEI 2005 Jan Tinbergenstraat 26 2811 DZ Reeuwijk Tel. (0182)39 46 05 Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172-46 96 70 ROTTERDAM ZOO Door Bert Hertog

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19