Gouwe Sanghers vieren triomfen op concertreis x I - 3 Zevenhuizen-Moerkapelle aantrekkelijk voor bruidsparen concept Nationale primeur voor Waddinxveense Pastor Succesvol optreden van Krea Musica in Pelhrimov van Europese Grondwet Kattenoppas aangeboden centrum Black Gospel Workshop Zelf de locatie voor huwelijk of partnerschapsregistratie bepalen RTW FM bij inloopmiddag nieuw winkel- Oecumenisch avondgebed I Die Gouwe Sanghers in de Cathedral Basilica de Barcelona. wer- lens/J. Bosman ten gehore ge- WADDINXVEEN - Het Wad- www.boconcept.nl schermheer van het koor W. Ver- weij, uitgenodigd voor een offi cieel banket aangeboden door het gemeentebestuur van Llei- da. Hier werden over en weer de Groot/E Kocx, S. van Ma rion, H. Strategier en bewerkin gen van de dirigent op het pro gramma: 'Piet Hein', 'Land van Maas Waal' en 'Daar was een wuf'. Dirigent Jeroen Bosman een ke medewerking zou het beste concert van de concertreis blij ken te zijn. tot en met vrijdag tussen 17.00 en 21.00 uur te trouwen. Beste concert 's Avond luisterde het mannen voor senioren in het Anne Frank- activiteitencentrum (J. van Bij- nenpad 1). De zaal gaat open gezongen van S. Rachmaninov, W.A. Mozart, K. Tümpu en R. Rhea. Een spontaan applaus Het repertoire bestond uit En gelstalige, Nederlandse en Tsje chische stukken en de uitvoering daarvan bracht groot enthou siasme teweeg bij het publiek. Deze zeer geslaagde reis, die op zaterdag 7 mei met een feestelij ke gemeenschappelijke avond werd afgesloten, vond plaats van 4 tot en met 8 mei in het ka der van de vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, houdt op ging van op vrijdag 6 mei en stond onder leiding van de Rotterdamse diri gent Herman Kofflard en werd williger gezocht die dicht in de buurt van de aanvrager woont. Is de oppas voor de gevraagde periode beschikbaar, dan wordt zijn of haar telefoonnummer aan de aanvrager verstrekt waarop deze contact kan zoeken om ken nis te maken. Meestal gaan op passers twee maal per dag naar de kat(ten), maar dat kan onder ling geregeld worden. Voor de verzorging vraagt de kattenoppascentrale een kleine vergoeding (die bestemd is voor de vrijwilliger) van 2,50 euro per dag. Voor meer informatie bel 0641590726. WADDINXVEEN - Het eerste uur van het programma Middag Magazine op zaterdag 21 mei zal geheel in het teken staan van de inloopmiddag over het nieuwe winkelcentrum en de plannen eromheen. Deze middag wordt georganiseerd door de gemeente Waddinxveenin het Trefpunt aan de Stationsstraat in Wad dinxveen. Presentatrice Helma Schippers zal de studio aan de Staringlaan voor een uurtje ver laten om zich live onder de be zoekers te mengen en naar hun mening te vragen, maar zij zal ook een gesprek voeren met de verantwoordelijke wethouder, Dhr. Hans Barth en de aanwezi ge deskundige. Middag Magazine is te beluiste ren op zaterdag 21 mei en op zondagmiddag 22 Mei in de her haling, beide data tussen 14.00 en 16.00 uur. my home - my way om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,20 euro voor één plankje of 2,70 eu ro voor twee plankjes voor 7 ron den. Deze activiteit is toeganke lijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. aan, voorstellende de draak, die ook te zien is in het Parque zan- van het knapenkoor in de Basilica de Montserrat, prees DGS om him goede articulatie en dictie. Hij overhandigde de zangers twee muziekboekjes met kinderliedjes. Ook ontving ieder koorlid een appel. De le- langrijk het is om wel of niet uw stem uit te brengen zullen aan bod komen. Mogelijk zullen er ook nog poli tieke- en/of maatschappelijke partijen aan bod komen, die een stemadvies willen meegeven. Het programma is te beluisteren op donderdagavond 19 mei tus sen 21.00 en 22.00 uur. En de her haling is gepland op maandag 23 mei tussen 18.00 en 19.00 uur. Uiteraard zal in de volgende uit zending ingegaan worden op de opkomst en uitslag in Waddinx veen en de consequenties van de stemming voor Nederland en Europa. Zevenhuizen-Moerkapelle een aantrekkelijker gemeente om te trouwen en is het een stimulans een bij- meester Rijsdijk brak een lans voor de boomkwekerijen in Bo skoop en bood de wethouder van Cultuur het bekende beeld je 'de handdruk' aan. De wet- concert gegeven in de zuilenga- applaudisseerde houder bood de burgermeester lerij van het Parque Guëll, ont- de dorpshuizen Swanla als basisvoorziening ge- Politiek café in teken WADDINXVEEN - In de uitzen ding van het Politiek Café van ZEVENHUIZEN-MOERKA PELLE - Er is een Taizévie- ring op zondag 22 mei. Deze meditatieve viering wordt gekenmerkt door het zingen van eenvoudige liederen, die meerdere keren worden her haald, een lezing uit de bij bel, een gebed, een ruime stilte en muziek door fluit, gitaar en piano. Na de vie ring is er de mogelijkheid tot ontmoeting. Iedereen is om 18.30 uur van harte welkom in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhui zen. Dit avondgebed wordt geor ganiseerd door leden van de RK. Gemeenschap, Her vormde kerk en Gerefor meerde kerk van Zevenhui- zen/Moerkapelle. worpen door Gaudi voor zijn beschermheer graaf Guëll, waarin een Gaudi-museum is gevestigd. Er werd een luchtig programma gepresenteerd voor de honderden toeristen. Hier werd werken van onder andere J. Bosman, F.J. Roeske, H. Strate gier, A.M. Grétry en R. Rhea maar ook bewerkingen van J. Bosman gezongen. Vooral het El hymno de la Paz (een lied over de vrede) en El rossinyol (de nachtegaal) en in het Spaans ge zongen, kreeg veel bijval van het publiek dat dankbaar ap plaudisseerde. Het is onvoor stelbaar wat een akoestiek deze ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - De gemeenteraad van Ze venhuizen-Moerkapelle heeft op 19 april besloten om de gehele gemeente aan te wijzen voor het voltrekken van huwelijken en registraties van partnerschappen. Door dit besluit wordt het mo gelijk om in de gemeente- onder voorwaarden - op een locatie naar keuze te trouwen of het partnerschap te laten registreren: thuis, in een restaurant of buiten. van het concert kwamen twee ouder dames naar de zangers en zeiden met tranen in hun ogen: "Het leek of ik in de hemel was"..Een mooier compliment is niet mogelijk en geeft weer hoe ingetogen de mannen hebben gezongen. Natuurlijk was niet alles 100 procent foutloos, maar wie let daar op na een dergelijk applaus en uitspraak? Kwekerijen Na een toegift van 'Holland ze zeggen' duurde het nog gerui me tijd voordat het publiek de op haar beurt een pressepapier DGS gecomplimenteerd met de Auditorium wilde verlaten. Russische uitspraak. Wat bleek, één van de vele aanwezige toe risten was van Russische af- WADDINXVEEN - Dit is de laat ste mogelijkheid voor deelne mers om zich op te geven voor de Black Gospel Workshop die gehouden wordt op dinsdag 24 mei van 19.00 tot 22.30 uur en donderdag 26 mei van 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdag 28 mei vanaf 13.00 uur wordt de workshop eveneens gehouden en is om 19.30 uur het concert. De workshop wordt begeleid door de bekende gospelkoordiri- gente Edith Casteleyn en vindt plaats in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De kosten voor leerlingen en studenten zijn 25,- euro en voor overige personen 30,- euro. Wie van zingen houdt en 15 jaar of ouder is, kan zich opgeven via de mail (egbertjan.blonk@filter- net.nl) en per telefoon (0182- 619777 en 0182-649880). van de klank al opgewonden raakt. Orféo Lleidata en DGS zongen samen twee werken: 'Holland ze zeggen' van Abrahamasz/J. de partijen, Antonissen in het Nederlands en 'El rossignol' van A.Pérez WADDINXVEEN - Al acht jaar zorgt de werkgroep Waddinx veen van de Dierenbescherming afdeling Gouda voor kattenop pas tijdens de vakantieperiodes. Het is voor een kat immers het beste om in de eigen vertrouwde omgeving te blijven. De werkgroep beschikt over ruim 24 vrijwilligers. De meeste oppassers zijn zelf kattenbezit ters en hebben dus ervaring in het verzorgen van een kat. Ook katten met een 'gebruiksaanwij zing' in de vorm van medicijnen zijn voor hen geen probleem. Bij aanvraag wordt er een vrij- WADDINXVEEN - Sinds begin deze maand heeft de St. Victor- parochie in Waddinxveen iets heel bijzonders in huis. Als één van de eerste Nederlandse pries ters heeft Pastor Ad van der Helm een internetdagboek opge start. Op de spiksplinternieuwe web site van de parochie, www.vic- torparochie.nl, zijn de belevenis sen van Van der Helm regelmatig te volgen. En het weblog biedt meer dan alleen een verslag van zijn belevenis sen: het is namelijk de bedoeling dat er regelmatig prikkelende stellingen op de site te vinden zijn, waar bezoekers natuurlijk op kunnen reageren. Eén van de komende stellingen gaat waar schijnlijk over het referendum over de Europese Grondwet. Op 1 juni mogen we allemaal naar de stembus om onze mening te s ven. De website staat nu nog vooral in het teken van informatie over het aanwijzen van trouwlocaties, komt de gemeente tegemoet aan de wens van bruidsparen om iets bijzonders van het huwelijk of registratie te maken. Als er voor een eigen locatie - dus niet de vijf locaties van de basisvoorziening - wordt geko zen, dan geldt er een aantal richtlijnen. Via een speciaal for mulier moet er een schriftelijk verzoek worden ingediend. Bij het indienen van het verzoek moeten de verschuldigde aan- vraagleges van 100,- euro wor den voldaan. De gevraagde locatie wordt door het hoofd van de afdeling Pu- baasde toeristen en de meege- eigen reisde supporters. Vrijdag 6 mei vervolgde DGS haar concertreeks in de Saint Je an in Perpignan. Hier bedroeg bracht. Het aanwezige publiek de nagalm circa 3 seconden, applaudisseerde de goud ver- waardoor een goed concert mo- van het gelijk was. Het koor gaf tijdens mannenkoor op de radio uitge- plafond. Applaudisseren in een de thuisreis nog een concert in zonden. Deze muzikale kerkelij- kerk is ongebruikelijk, maar het de Notre Dame van Avignon en geeft aan dat de kerkgangers het arriveerde dinsdagavond 10 mei zeer waardeerden. Dat blijkt terug in Boskoop en Waddinx- ook uit het volgende: na afloop veen. in strijd zijn met de goede zeden en wat maatschappelijk aan vaard is, de rechthebbende van de locatie dient schriftelijk toe stemming te geven, de verkeers veiligheid mag niet in het geding Het is niet toegestaan een huwe- zijn, de locatie dient tijdens het lijk te voltrekken in één ceremo- huwelijk vrij toegankelijk te zijn, nie waarbij het huwelijk tevens voor het voltrekken van huwelij- wordt ingezegend door een ken en registraties in gebouwen kerk- of geloofsgemeenschap, niet zijnde de locaties van de ba- Daarnaast is het niet mogelijk sisvoorziening, kan alleen toe- om op een andere locatie dan het stemming worden gegeven als gemeentehuis de ceremonie kos- er minder dan 50 personen aan wezig zijn. Als het een locatie is waarvoor een zogenaamde ge- Hiema werd het koor en haar begeleiders, waaronder burge- Guëll. De heer Virgili, oud meester J. Rijsdijk van Boskoop, ger komst en genoot van de perfecte diens echtgenote en de be- uitspraak. 's Avonds wachtte het koor een officieel concert in het niet volle Auditorium van Lleida, reden daarvan was dat op diverse plaatsen in Lleida activiteiten toespraken gehouden. Burge- den van Orféo Lleidata ontvin- waren, Feria genoemd. DGS meester Rijsdijk brak een lans gen een struikroos geschonken opende met het DGS-lied naar voor de boomkwekerijen in Bo- door Rozenkwekerij Spek uit een bewerking van dirigent Je- skoop en bood de wethouder Boskoop. roen Bosman en onmiddellijk van Cultuur het bekende beeld- Zondagochtend 8 mei werd een bleek dat het gebodenen aan sloeg, men Kathedraal Zowel op heen als op de terug weg gaf DGS in Frankrijk een aantal concerten. Zo opende DGS op donderdag 5 mei het eerste concert van deze concert reis in de Notre Dame van Reims. Die Gouwe Sanghers opende het concert met Tebe poem van G. Lomakin. Het was kil en koud in deze go tische kathedraal en de nagalm bedroeg ongeveer 5 seconden, wat de zangers enigszins in de problemen bracht. Zo konden de baritons aan de linkerkant van het koor gesteld, de bassen niet horen, deze staan aan de rechterkant opgeteld, hetgeen de samenklank niet ten goede kwam. In het Sanctus uit de Deutsche Messe van F. Schubert herstelde het koor zich en ver volgde met het Otce nas van A. zuilengalerij heeft, de DGS-zan- In de Hoogmis werden werken Hnatysjin. Verder werd werk gers klonken als een klok. van A. Hnatysjin, S. Rachmani nov, K. Tümpu, G. Lomakin, W.A. Mozart, F. Schubert, D. Bortniansky en G. Fischer ge- klonk op van de op dit uur ver- koor de Hoogmis in de Catedral zongen. Na deze plechtigheid Basilica de Barcelona muzikaal verzorgde DGS nog een op. De Hoogmis werd voorge- concert met onder andere gaan door de Kardinaal van Ca- ken van G. Lomakin en J. Erke- talonië en uitgezonden door ra dio Catalonia. In de middag was door de concertfederatie van de Catedral een interview over het guide engelen zowat Tot 19 april was het mogelijk om op locaties in de gemeente te trouwen. Deze locaties zijn het gemeentehuis, het kerkgebouw voor het voltrekken van huwelij- van de Vrijzinnig Hervormde ken in de eigen woonkern, gemeente, wijkgebouw De Vier- Door het soepeler omgaan met kap en en Op Moer. Deze locaties blij ven handhaafd. Naast deze basisvoorziening is het nu dus mogelijk om zelf een locatie uit te kiezen om te trou wen. Door deze mogelijkheid wordt RTW FM zal donderdag 19 mei als eerste worden teruggekeken op de gemeenteraadsvergade ring van woensdagavond 18 mei. Daarnaast zal er ook aan dacht zijn voor het naderend re ferendum over de Europese Grondwet. Presentator Hans Schippers zal in een interview met burgemees ter Henk Roijers onder anderen ingaan op de vraag 'wat bete kent het aannemen van deze Grondwet nu eigenlijk voor de gemeente Waddinxveen?'. Maar ook andere vragen over hoe be- teloos te laten plaatsvinden. De ceremonie kan plaatsvinden van maandag tot en met zater- bruiksvergunning is afgegeven dag van 09.00 tot 16.00 uur. geldt het aantal van 50 personen Op verzoek zijn andere tijden niet. bespreekbaar. Het is dan bijvoor- Wanneer een huwelijk in de beeld mogelijk om op maandag open lucht wordt voltrokken dient tevens een vergunning op grond van de Algemene Plaatse- Voor nadere informatie kan er lijke Verordening te worden aan- contact opgenomen worden met gevraagd. Als een bruidspaar de afdeling Publiekszaken, tele- voor een eigen locatie kiest, zijn foon 0180 - (£>7777. bliekszaken getoetst. De criteria de kosten van huur, inrichting, die hij hanteert om te kijken of aankleding en benodigde verze- de locatie geschikt is, zijn: de lo- keringen voor hun rekening. De catie ligt binnen de gemeente- huwelijksvoltrekking of partner- grenzen van Zevenhuizen- registratie vindt plaats zonder Moerkapelle, de locatie mag niet bode. De (buitengewoon) ambte naar van de Burgerlijke Stand is de enige gemeentelijk vertegen woordiger. De ceremonie door de buitengewoon ambtenaar duurt maximaal 45 minuten. BOSKOOP/WADDINXVEEN - dankbaar. De leden van Regiomannenkoor Tijdens de generale repetitie met 'Die Gouwe Sanghers', afgelo- het koor Orféo Lleidata bleek pen week op tournee in Spanje het auditorium over een goede en Zuid-Frankrijk, beleefden akoestiek te beschikken. daar mooie tijden. Een prachtige Gezongen werd werk van onder trip, veel te zien en optreden op andere G. Lomakin, D. Bort- schitterende locaties. Wat wil niansky, O. Uhlmann, W.A. Mo een mens nog meer? zart en R. Rhea, maar er stonden Het koor opende zaterdagoch- ook werken van F.J.Roeske, B. tend het eerste officiële concert in de Basilica de Montserrat. De Basilica is niet alleen een zeer geliefde bedevaartsplaats, maar kan er ook getrouwd worden waarbij het knapenkoor van de Basilica de ruimte vult met hun weet in zijn repertoirekeus lieflijke stemmen. De 'Basilica plezierig evenwicht te bewaren heeft een prachtige akoestiek, tussen het genre muziek dat als waarvan Die Gouwe Sanghers moeilijk kan worden ervaren en dankbaar gebruik maakten. Op de op klankenrijkdom geschre- het programma stonden werken ven harmonische liederen, van onder andere A. Hnatysjin, waarin het klinkt als een klok- D. Bortniansky, G. Lomakin, S. kenspel en het publiek alleen Rachmaninov, A. de Klerk, W.A. Mozart en F. Schubert. Het aan wezige publiek genoot zicht baar en applaudisseerden dank baar voor de mannen van DGS. Een wisseling van normaal is de bezetting: bari tons, le tenoren, 2e tenoren en Moya in het Spaans, bassen was veranderd in le te noren, 2e tenoren, baritons en bassen, gaf de zangers meer zelfvertrouwen. Na afloop van het concert werd Het Waddinxveense Koor Krea Musica kijkt terug op geven. Van der Helm is niet bang zonder succesvol optreden in het Tsjechische Pelhrimov. om zich in dat debat te mengen en is misschien zelfs wel van plan om een stemadvies te ge- dinxveense Algemeen Gemengd Koor Krea Musica kijkt terug op een bijzonder succesvol optre den in het Tsjechische Pelhrimov. het jubileum dat de parochie dit Dit optreden vond, op uitnodi- jaar viert: het 125-jarig bestaan ging van het koor Zaboj, plaats van het kerkgebouw aan de Zuidkade. De meest recente we tenswaardigheden over de acti viteiten die in het kader van het op de vleugel begeleid door pia- jubileum worden georganiseerd, nist Jos Vlietstra. zijn op de website te vinden. Als het jubileumjaar ten einde loopt, zo tegen november, zal de web- Bingo voor senioren site ook de gewone kalender van de parochie bevatten. De site is gemaakt door parochi aan Hans Ros. Hij bevat geen grote bestanden, zodat het ook dinsdag 24 mei een bingoavond voor mensen zonder een super snelle verbinding een snelle site is geworden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 18 MEI 2005 TTTT x I Limo tweepersoonsbed wengé-gekleurd fineer (exd. interieur) 629,- Tweepersoonsbed eiken fineer/ beige leder (exd. interieur) 749,- BoConcept" Waddinxveen (Direct naast de Coenecoopbrug) Kanaaldijk 32 Waddinxveen-Zuid T. 0182-649744 Tweepersoonsbed kersen fineer (excl. interieur) 449,- V ■Tl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9