Geslaagd eerste skate- rockevenement Waddinxveen Stemmen in bruidskleding (nWfelgjO®© 3 A^DTC 70% KORTING g* Beloning voor het beste energie besparende initiatief Factory Sale Disco voor kinderen in de Boog WADDINVEEN - In buurtcen trum de Boog is er op vrijdag 10 juni een kinderdisco. Van 19.30 tot 23.00 uur zijn kinderen van 9 tot en met 15 jaar welkom aan de C. Huygenslaan 2. Kandidaten gezocht voor milieuestafettestok Wandeltocht BAAN 30+ Avond in het Zuidhonk Kinderactiviteit bij Dierendal Van Brug tot station Donderdag 9 t/m Zaterdag 11 Juni Klaverjassen in de Padde stoel Bingo voor kinderen in de Boog Natuurwan- deling bij Dierendal senioren BAAN, Zuidkade 110, Waddinxveen (tel: 0182 - 61 36 44)www.baanmeubelen.nl Toch geslaagd In de loop van de middag klaar- Bel voor meer info: 0182 54 76 32 of mail naar: aertsglas@planet.nl ling aanmelden voor de milieu- estafettestok 2005. Dit kan door vóór 1 September een briefje te sturen naar het college van Bur- laten we ons niet door uit het veld slaan. Ik vind dit een bij zonder evenement. Dat een stel jongeren met zo'n goed plan komt, is heel indrukwekkend. er toch een paar honderd toe schouwers, voor Waddinxveen- te en inzet zou dit evenement nooit gerealiseerd zijn." dit evenement er moest komen. En ik wil even extra de aan- gen de eer om Waddinxveens eerste skate-rockevenement te openen. „Het weer zit helaas Het eerste skate-rockevenement van Waddinxveen kon afgelopen zaterdag als zeer geslaagd worden beschouwd. (foto? Liesbeth van der Vis) (09.00 - 17.00 u.) bruidskleding gingen zij het stemhokje in. „Trouwen of niet, het is belangrijk dat iedere Ne derlander zijn of haar stem uit brengt." WADDINXVEEN - Vrijdag 10 Juni is er weer klaverjassen in Wijk- en Speeltuinvereniging de Paddestoel. Dit is de laatste kla- verjasavond van dit seizoen. Aanvang is 20.00 uur. De entree voor leden en donateurs be draagt 1,25 euro, voor niet leden 2,- euro. De entree bedraagt 1,50 euro per kind, inclusief één consumptie. WADDINXVEEN - In het begin van de middag stond hij er nog een beetje sip bij. Maanden was John van Gooien bezig geweest met de voorbereidingen van een skate-rockevenement in Wad dinxveen en nu het eindelijk zo ver was, regende het. En niet zo'n klein beetje ook, de regen viel met bakken uit de lucht. Gelukkig klaarde het in de loop van de middag op en kon het eerste skate-rockevenement in Waddinxveen toch geslaagd worden genoemd. ven aan de volgende persoon of organisatie die een bijzondere milieuprestatie levert. Zo ont staat een estafette van milieu prestaties. Iedereen in Waddinxveen kan de komende weken zichzelf of een Dat was vooral leuk voor de 14- jarige Tim van Gooien. „Samen met mijn vriend Kyrill Hoen- stok heb ik dit evenement be dacht," legt hij uit. „Wij vinden skaten zo leuk dat we besloten om met z'n tweeën naar de ge meente te gaan. Daar vroegen wij of er in Waddinxveen een keer een groot skate-evenement gehouden kan worden. De ge meente vond het een goed idee, gaf ons een budget en toestem ming om zelf een skate-rockeve nement te organiseren." Het inschrijfformulier kan wor den afgehaald bij de gemeente of worden gedownload via de website www.waddinxveen.nl. Meer informatie over de prijs vraag of over het Fonds Duur zaamheid is te verkrijgen via mevr. M. Dijkmans, tel 0182 - 624807). WADDINXVEEN - Op woens dag 15 juni is er een kinderbingo in buurtcentrum de Boog. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Er wordt geen entreegeld geheven. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het cen trum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. vens de huwelijksdag van het gelukkige koppel. Toch hield dat het gloednieuwe echtpaar niet tegen om te gaan stemmen. Geheel gekleed in WADDINXVEEN - Zaterdag 11 Juni is het, voor de laatste keer dit seizoen, weer gezellig druk in het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552. Daar wordt getrouw als elke maand weer een 30+ dis- -J- co gehouden.De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De toegang is 5,- euro per persoon, inclusief twee con- sumptiemunten. bedoelt voor projecten die an ders zijn dan anders en nog niet eerder zijn uitgevoerd. Het ver nieuwende aspect kan zijn dat een heel nieuw type energiesys teem voor duurzame energie wordt gebruikt, dat het project veel energiezuiniger is dan ge bruikelijk of dat een wijk, buurt of straat gezamenlijk energie wil besparen of duurzame energie wil opwekken. Projecten dienen voor 1 september te worden aan gemeld. Niet alleen de winnaar komt in aanmerking voor een bijdrage. Energiebesparende projecten die voldoen aan de voorwaarden, komen in aanmerking voor een bijdrage uit het Fonds Duur zaamheid. Projecten kunnen worden aan gemeld door het inschrijfformu lier voor 1 september aan de ge meente Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. energiesystemen. Aspecten die van het pro ject worden gewogen, zijn het demonstreren van voordelen van duurzaam energiegebruik aan burgers en bedrijven, voor- van woon kwaliteit, veiligheid en leefbaar- energiebesparende projecten heid naast energiebesparing en meedingen naar deze hoofdprijs, het innovatieve karakter van het Het Fonds Duurzaamheid is op- project. De initiatieven worden beoor deeld door een deskundige jury ver schillende maatschappelijke or ganisaties en verenigingen. Wet houder Dijksterhuis geeft, als aan de jurering van de inzendingen. Het energiebesparende initiatief Hierbij moet de besparing wel en het Fonds Duurzaamheid zijn gericht om financiële steun te bieden aan Waddinxveense pro jecten, die als doel hebben de uit- met vertegenwoordigers uit stoot van CO2 te verminderen door energie te besparen, ener gie op een duurzame manier op te wekken of fossiele energie op wethouder milieu, leiding een heel zuinige manier te ge bruiken. Skateland „En toen konden we aan de slag," vertelt vader John van Gooien, „Meteen besloten we al om het te houden op het evene mententerrein vlakbij het zwembad. Daar staat namelijk al een aantal skate-attributen. Vervolgens hebben we Skate- land Rotterdam ingehuurd, zij zijn de enige in Nederland die gemeester en Wethouders, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen, onder vermelding van 'Kandi daat milieu-ëstafettestok 2005'. In de brief moet duidelijk de naam van de kandidaat en zijn of haar milieuprestatie worden vermeld. De kandidaten kunnen ook telefonisch worden aange meld bij de heer W. van Valen van de gemeente Waddinxveen via telefoonnummer 0182 - 624838. De datum en de plaats van uitreiking van de estafette- stok worden bekend gemaakt zodra duidelijk is wie de win naar is geworden. Diverse milieuprestaties komen in aanmerking voor de milieu estafettestok. De vorige twee winnaars van de estafettestok zijn respectievelijk het Platform Duurzaam Wad dinxveen en de Hervormde Bet helschool. Het Platform Duur zaam Waddinxveen kreeg de estafettestok vanwege zijn grote bijdrage aan het milieubewust zijn van de Waddinxveense be volking. De Bethelschool vanwe ge de vele activiteiten op het gebied van afvalscheiding- en inzameling en het natuurvrien delijk maken van de schooltuin. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders roept iedereen in Waddinx veen op zichzelf of een ander persoon, bedrijf of instelling aan te melden voor de milieu-esta- fettestok 2005. De milieu-estafet- testok is een soort wisselbeker die wordt uitgereikt aan degene die een opmerkelijke milieupres tatie in Waddinxveen heeft gele verd. De gemeente wil met de estafet testok waardevolle initiatieven op milieugebied in de gemeente stimuleren. De mensen die zich voor het milieu hebben ingezet worden voor het voetlicht ge bracht. De kandidaat die de estafette- WADDINXVEEN - Bij kinder boerderij Dierendal wordt op za terdag 11 juni om 10.30 uur voor kinderen en volwassenen een na tuurwandeling gehouden.Op dit moment staan veel zomerplanten stok heeft gekregen, mag hem in bloei. Te zien zijn Margriet, houden tot hij wordt doorgege- Veldsalie, Stinkende gouwe, Koe koeksbloem en Ratelaar. Bij de vij ver komen moeras- en waterplan ten voor: Gele lis, Gele plomp en Waterlelie. Bij mooi weer zijn hier libellen te zien.Behalve over plan ten, wordt door de wergroep Na tuur- en Milieu- Educatie uitleg andere persoon, bedrijf of instel- gegeven over dieren die in de heemtuin voorkomen. Wie mee wil wandelen wordt opgewacht bij de kinderboerderij. WADDINXVEEN - In de heem tuin bij kinderboerdrij Dierendal wordt op woensdagmiddag 15 juni vanaf 14.00 uur een doe- middag gehouden voor kinde ren vanaf 7 jaar. In de heemtuin kunnen zij onder leiding van de werkgroep Na tuur- en Milieu- Educatie op zoek gaan naar allerlei kleine beestjes. Op bloemen komen al lerlei insecten voor zoals hom mels, bijen, zweefvliegen en lie veheersbeestjes. Onder stenen, hout en in de grond kunnen pis sebedden, duizendpoten en wormen gevonden worden. Aan deze activiteit kunnen vijf tien kinderen meedoen en er wordt een bijdrage gevraagd van 1,- euro per kind. Kinderen die mee willen doen, kunnen zich opgeven via tele foonnummer 0182 - 610777 van de kinderboerderij. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveners Marjoke en John Roos was 1 juni niet alleen de dag van het referendum over de Europese grondwet, het was te- WADDINXVEEN - De gemeente groter zijn dan gebruikelijk is in Waddinxveen beloont het beste de bestaande praktijk. Het pro- energiebesparende of groene ject wordt ook op andere aspec- energie opwekkende project, ten beoordeeld, zoals het ge- Voor de realisatie van het project bruik van nieuwe of innovatieve Wordt maximaal 20.000,- euro beschikbaar gesteld. Bijna ieder- bij de beoordeling een kan meedoen, van scholen tót bedrijven en van burgers tot stichtingen. Door een inschrijfformulier in te vullen en bij de gemeente Wad- delen op het gebied dinxveen in te leveren, kunnen projecten WADDINXVEEN - Nu er op de Be Fair locatie een nieuw winkel centrum zal worden gebouwd, gaat de huidige Passage haar winkelfunctie verliezen. Burge meester en wethouders zijn van mening dat daar iets nieuws voor moet worden gezocht en denkt aan een nieuw woonge bied met nieuwe en andere func ties. Omdat'het Passagegebied een onderdeel is van het gebied tussen Brug en Station, is het no dig dat er een visie wordt ont wikkeld voor de stedenbouw kundige inpassing, met een rhengeling van functies zoals wonen, werken, zorg en verkeer. Begrijpelijk dat dit gebied hier door een grote verandering zal óndergaan. Maar er bestaat ook nog een ontwikkelingsplan 'Van Petteplas tot Gouwe', waarin het Passagegebied eveneens is opge nomen. Om de rol van de ge meente en de fasering voor de herinrichting van het gebied in deelgebieden te bepalen, is het nodig dat er eerst een inrich- tingsschets voor het gehele ge bied 'Van Brug tot Station' wordt opgesteld. Deze schets is een randvoorwaarde om het Passa gegebied als project ter hand te kunnen nemen. Een projectge richte aanpak van de herontwik- keling van het Passagegebied is zeer wenselijk vanwege de com plexiteit, de verschillende grondeigendommen en de mo gelijke herbestemmingen van het gebied. De kosten van het maken van de inrichtingsschets, met daarbij een onderzoek naar de haalbaarheid, worden ge raamd op 20.000,- euro in 2005. Marjoke en John Roos besloten op hun trouwdag te gaan stemmen over de Europese Grondwet. (foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op maandag 13 juni een korte wandeltocht voor senioren. Er wordt in een rustig tempo gewandeld waarbij 'met elkaar genieten van de buitenlucht' voorop staat. Vooraf opgeven is niet no dig; er kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur ingeschreven worden in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Om 10.00 uur vertrekt de groep met auto's richting Woubrugge. De wandeling van 7 kilometer voert ge deeltelijk langs de Wijde Aa. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname be dragen 2,- euro. Aan deelne mers die meerijden, wordt bovendien een kleine bijdra ge aan de autokosten ge vraagd (max. 1,- euro). De volgende korte wandeltocht is gepland op 11 juli. Voor meer informatie kunt u bel len met de S.W.W, telefoon 0182 - 615555 of 631932. goedgekeurde skatespullen ver- ik dat gevoel helemaal niet. Het huurt. We moeten natuurlijk leek me juist slim om beide eve- ook aan de veiligheid denken, nementen tegelijk te houden. Het hele terrein gaan we vol zet- We bijten elkaar niet en profite- ten met skate-attributen. Van ren toch van eikaars bezoekers." 13.00 tot 18.00 uur mag iedereen Wethouder Gerts kreeg in de re- komen skaten. Er zullen wed strijden gehouden worden, maar ook demonstraties wor den gegeven. En natuurlijk zal niet mee,” sprak zij. „Maar daar er heel veel muziek zijn.” De naam van het evenement was 'Waddie Sk8 Rock Festival'. „Die naam heb ik zelf verzon nen," zegt Tim van Gooien. „En Sk8 spreek je uit als Skate. Het De gemeente vond dan ook dat was overigens alleen van 13.00 tot 18.00 uur de naam, toen er allerlei skate-activiteiten op het dacht vragen voor John van programma stonden. Van 18.00 Gooien. Zonder zijn enthousias- tot 23.00 uur veranderde de naam van het evenement in 'Goolie-Fest' en traden er aller lei bandjes op. Onze achter naam is Van Gooien, maar ie dereen noemt ons de Goolie's. de het op en wisten steeds meer Vandaar de naam 'Goolie-Fest'." toeschouwers de weg naar het Toen het evenement om 13.00 evenemententerrein te vinden, uur begon, regende het en wa- „Bij nader inzien hebben we ren er uiteraard nog niet veel juist enorm veel geluk gehad bezoekers. John van Gooien: „Ik met het weer. Het regende in had daar echt goed de pest in. het begin eventjes, maar daarna We hadden het met z'n allen zo niet meer. groot aangepakt en dan krijg je Op een gegeven moment waren dit weer. Heel triest. Natuurlijk had dat invloed op het aantal toeschouwers. Veel mensen zei- se begrippen is dat veel. Boven den al tegen me dat dit evene- dien had iedereen het naar zijn ment nooit op dezelfde dag ge- of haar zin. houden had mogen worden als Ik heb louter positieve reacties de braderie. Het schijnt name- gekregen. Het was een geslaag lijk nooit goed weer te zijn tij- de dag, die wat mij betreft voor dens de braderie. Maar zelf heb herhaling vatbaar is." 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 8 JUNI 2005 Designed to enjoy!

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13