Vijftien jaar Dactylo Waddinxveen Ingezonden brieven Weekblad-cartoon van Elias Ingezonden brieven ^Poonokker RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD +- Groot succes Straatspeeldag Kinderdisco het Zuidhonk Crea, Hobby en Kadomarkt in Zevenhuizen Open Tuinen- dag in Moerkapelle Koppelklaverjas- toernooi Fietstocht met histo risch tintje Uitslagen bridge zomercompetitie (foto: Liesbeth van der Vis) avondvierdaagse Negende waddinxveense Waddinxveense huisartsen ko men in actie plekken (zo'n 11U0?) een ondergrondse parkeerruimte te zijn gepland. In de Nota van Uit- Nick van Vliet (Waddinxveen) Rian v.d. Meij (Gouda) In vervolg op het bovenstaande verzoeken ondergetekenden: - De goedkeuring aan het plan te onthouden zolang geen duide- Waddinxveen, zoals vermeld in het Weekblad voor Waddinxveen van 25 mei 2005. - In overeenstemming met eerde re richtlijnen en afspraken met de naaldijk in acht te nemen en de bebouwing, inclusief de hoog bouw, tot achter deze zone te ver- Th. A.M. Paulus, G.A. v.d. Knaap, J. Poot, Lede 13, P. Romijn, J. van Hoe ziet straks het nieuwe stadshart van Wad dinxveen eruit? Waar komen de winkels, de wo ningen en de groenstroken? Op zaterdag 21 mei kon iedereen een kijkje ko- Vriendenclub Is Helmi van der Helm eigenlijk een goede baas? „Ze is zelfs een heel goede baas," roept Inge WADDINXVEEN - Op 14 juni zal de Commissie Openbare Ruimte van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN men nemen in de nieuwbouwplannen voor het nieuwe centrum. Voor cartoonist Elias aanlei ding om draak mee te steken. A-locatie Op 1 juni 1999 verhuisde Dacty lo Waddinxveen naar het Ko ningin Wilhelminaplein. „Ook al deden we dat met pijn in ons hart, deze nieuwe locatie was voor Dactylo vele malen beter. Op het Koningin Wilhelmina plein is het uiteraard drukker. Er zitten hier veel winkels, dus er lopen meer mensen langs ons pand. Op de Zuidkade zaten we toch een beetje afgelegen. Nu zitten we op een zogenaamde A-locatie."In 2001 sloten Carina Huurman en Fonny Treffers zich bij Dactylo Waddinxveen zorg zo goedkoop mogelijk in te kopen, de sociaal zwakkeren zullen zich (moeten) onderver zekeren. Marktwerking leidt bo vendien tot duurdere zorg, ver zekeraars Strijken de winst op, en de kwaliteit neemt af. Patiën ten kunnen in veel gevallen niet meer him eigen arts of zieken huis kiezen. De keuzevrijheid houdt op als de verzekeraar ge kozen is. Wielhouwer. „Anders zou ik nooit twaalf jaar voor haar wer ken, dan moet het natuurlijk wel klikken. Overigens zie ik haar niet echt als een baas. Zij geeft ons namelijk veel vrijheid en het gevoel dat we het echt met z'n allen doen. Als één van ons een goed idee heeft, mogen we dat meteen in de groep gooi en. We vormen hier met z'n vie ren gewoon een superteam." Carina Huurman: „De sfeer is uitstekend, we hebben heel wat lol op de werkvloer. We zijn meer dan collega's. We vormen hier een heus vriendenclubje en delen alles met elkaar. Ook als De onderhandelingen tussen de huisartsen en Minister Hooger- vorst lijken door de acties weer op gang te zijn gekomen, maar door de acties hebben niet alleen de huisartsen, maar ook de me dia en veel patiënten inmiddels begrepen dat niet alleen de huis artsen bedreigd worden. Er lijkt namelijk een stille revolu tie plaats te vinden in de ge zondheidszorg. Vanaf 1 januari 2006 zal marktwerking in de zorg geïntroduceerd worden. Het onderscheid tussen zieken fonds en particulier verdwijnt, iedereen krijgt een basisverzeke ring. Voor dit basispakket bestaat een acceptatieplicht. Naast dit door de overheid vast te stellen basis pakket dient men andere zaken aanvullend te verzekeren: hier voor kan een verzekeraar u wei geren („brandende huizen ver zeker je niet"). Iedereen kan ook een eigen risico 'kiezen'. Deze marktwerking zal de solidariteit tussen mensen wegnemen, ver zekeraars zullen proberen de Een ander fundamenteel pro bleem is dat de zorgverzekeraars medische gegevens kunnen op eisen. Dit leidt tot openbreken van het beroepsgeheim, de ver trouwensrelatie tussen arts en patiënt komt onder druk te staan, hetgeen het goed functio neren van huisartsen wezenlijk belemmert. Wij kunnen deze wijzigingen niet accepteren. Wij zijn van mening dat een Kabinet dat normen en waarden predikt deze a-sociale wetgeving niet moet willen ondersteunen. Wij verzetten ons dus met hand en tand tegen deze ontwikkelingen. Kortom: de huisartsen komen in actie voor u. De nieuwe zorgver- zekerihgswet, die op 7 juni in de Eerste Kamer behandeld werd, vormt een bedreiging van de kwaliteit van gezondheidszorg, zal de kosten, dus de premies, doen stijgen en tast ieders priva cy aan. het bestaande parkje dermate door straten, waterpartijen sloten doorsneden dat het spronkelijke karakter van weide geheel verloren is gegaan. WADDINXVEEN - Vijftien jaar geleden richtte Helmi van der Helm Dactylo Waddinxveen op. Hoe is zij destijds op het idee gekomen om een uitzendbu reau te beginnen? „Er stond een advertentie in de krant," legt ze uit. „Dactylo wilde een vesti ging in Waddinxveen en zocht een vestigingsmanager. Ik ben samen met een vriendin, Lia van Vliet, gaan solliciteren en we werden aangenomen. Twee jaar lang hebben we vanuit mijn huis gewerkt, alvorens we een eigen pand op de Zuidkade kre gen." aan. „Wij stonden bij Dactylo ingeschreven als werkzoeken den, toen Helmi opeens vroeg of het ons niet leuk leek om voor haar te komen werken," legt Carina Huurman uit. „Dat vonden wij wel een goed idee. Snel bleek dat wij geschikt wa ren voor dit vak en tot de dag van vandaag werken we hier nog steeds.” Wat maakt uitzendbureau Dac tylo beter dan andere uitzend bureaus? „Op de allereerste plaats gaan wij voor een heel persoonlijke benadering naar onze klanten toe," zegt Inge Wielhouwer. „Bovendien zijn MOERKAPELLE - De tuin club van de Vrouwen van Nu in Moerkapelle houdt voor de tweede maal een Open Tuinendag op zater dag 18 juni van 10.00 tot 15.00 uur. Na het succes van twee jaar geleden werd besloten nog maals een aantal tuinen open te stellen voor publiek. Dus niet slechts voor de le den van Vrouwen van Nu, maar voor iedereen uit Moerkapelle en omstreken die interesse heeft in tuinie ren en het leuk vindt andere tuinen te bewonderen. Tijdens deze open dag zijn er vijf tuinen te bezichtigen. De eerste tuin bevindt zich aan de Moerkapelsezijde 27 bij de Holvoetersebrug (bushalte). Op dit adres ont vangen de bezoekers de adressen (en een fietsroute) van de andere vier tuinen. De eigenaars van de tuinen hebben weer veel werk ver richt en stellen met veel ple zier hun tuinen open. WADDINXVEEN - Vorige week zijn de huisartsenpraktijken en kele dagen gesloten geweest in verband met de huisartsenacties. Landelijk deden ongeveer 90 procent van de (8000) huisartsen mee met de staking, hetgeen duidt op een zeer groot draag vlak onder hen. Op de meeste plaatsen werden zondagsdien sten gedraaid en was er dus voor noodzakelijke zorg toegang tot de huisarts. Er zijn gelukkig geen incidenten geweest, al heb ben wel vele mensen hinder on dervonden van de acties. Overi gens is gebleken dat op ingestelde klachtenlijnen vooral adhesiebetuigingen binnenkwa men: een bemoedigend signaal. aliseerd.- In de gemeenteraad van 26 mei 2004 werd besloten Ondergetekenden behouden zich dat het Burgemeester Wamaar- Het is om vooral die redenen dat huisartsen in Waddinxveen op woensdag 1 juni hun spreekka mer verruilden voor de open lucht: u kon hen op verschillen de plaatsen in de Gemeente aantreffen. Zij voorzagen u van informatie, foldermateriaal en een kaart om uw stem tegen de ze zorgwet aan de Minister ken baar te maken. Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, die elke week plaats vindt in het Anne Frank-activi- teitencentrum, was bereid deze middag op het plein te dansen. Verder was er voor peuters een speciale hoek ingericht en op de parkeerplaats konden de kinde ren volleybal en korfbal spelen. Elders in Waddinxveen-Noord vond nog een tweede activiteit plaats. Ook hier hebben jong en oud enorm veel plezier beleefd aan allerlei straatspelletjes. Dergelijke particuliere initiatie ven passen heel goed binnen de doelstelling van de 'Brede School', waarin sociale samen hang in de wijk voorop staat. Het coördinatieteam van de 'Brede School' ondersteunt deze activiteit dan ook van harte. complex gepland, bedoeld voor de bouw van een toekomstig ge meentehuis. Deze hier genoemde veranderingen in opzet en om vang van het plantsoen zijn zo wel in strijd met het op 26 mei 2004 genomen raadsbesluit als met het bestemmingsplan War- naarplantsoen. WADDINXVEEN - Ruim 1800 deelnemers lopen vrij dag 10 juni de intocht van de Waddinxveense avond vierdaagse. De feestelijke intocht zal om 19.45 uur plaatsvinden van af het evenemententerrein onder begeleiding van maar liefst vijf muziekkorpsen. Het verkeer in Waddinx veen dient op deze avond rekening te houden met eni ge verkeershinder. Verdere informatie is te vin den op www.waddinxveen- wandelt.nl. WADDINXVEEN - De zomer competitie bij bridgeclub Wad dinxveen ging op 2 juni van start. Deze avond werd bij de ge- vordenen gewonnen door de da mes Bakker-Timmermans met 64,93 procent en bij beginners door het echtpaar Van Triet met 65,74 procent. Elke donderdag kan men bridgen in het Anne Frank Centrum. Inschrijven van af 19.00 uur, start 19.30 uur. we altijd onszelf, we verkopen geen gladde praatjes. "„En een grote kracht is dat het personeel hier al een tijdje werkt," zegt Helmi van der Helm. „We wer ken hier nu al een aantal jaren met zijn vieren en dat is voor een uitzendbureau uniek. Als er steeds maar weer nieuwe men sen komen werken, moeten die weer helemaal opnieuw wor den ingewerkt. Dat is vervelend voor onze klanten.” iemand verdrietig is, mag zij haar problemen met ons delen." Is het viertal van plan om nog lang samen te werken? „Ja, we willen hier nog een hele tijd blij ven," aldus Carina Huurman. „Garanties kun je natuurlijk nooit geven, maar voorlopig hebben we het hier uitstekend naar ons zin."Ook Helmi is het na vijftien jaar nog niet zat. „Zo lang ik het hier naar mijn zin heb, zie ik geen reden om weg te gaan. Mijn personeel denkt daar gelukkig net zo over. Waarom zou je iets anders gaan zoeken als je gelukkig bent op je huidige werk?" WADDINXVEEN - De viering van de Nationale Straatspeeldag op 1 juni, een initiatief van 3VO, is dit jaar in Waddinxveen weer een feestelijk evenement gewor den. Binnen het samenwerkings verband van de 'Brede School Noord' hebben de 'Regenboog- school' (locatie P. Zuidlaan), de 'Koningin Julianaschool' en peu terspeelzaal 'Pieter Pierebas' een straatactiviteit georganiseerd. Daarvoor was een deel van de straat, het fietspad en een par keerplaats aan het Jan van Bij- nenpad afgezet, zodat spelende kinderen veilig konden spelen op 'straat'. In de loop van de middag sloten veel kinderen uit de buurt zich aan bij het feest. De seniorenacti viteit Country-line dance van de nu dat inderdaad de genoemde woontorens, alsmede de laag- bouwwoningen binnen een ge luidzone van 100 meter liggen, WADDINXVEEN - De Sint Victor Parochie in Waddinx veen bestaat 125 jaar. De fietstocht die de Victor Acti viteiten Commissie (VAC) jaarlijks organiseert, staat in het teken van deze mijlpaal. Op zaterdag 11 juni start er tussen 10.00 en 10.30 uur een fietstocht vanaf het plein van de Ontmoetings- kerk die langs plekken met een verleden voert. In de routebeschrijving, die aan het begin van de tocht wordt uitgereikt, staan al lerlei wetenswaardigheden over deze plaatsen binnèn en (ver) buiten de grenzen van Waddinxveen. De tocht wordt onderbroken voor een lunch op een prachtig plekje in de natuur. De heer Gijs van de Berg is de 'motor' achter dit jaar lijkse evenement, ook dit jaar is hij er weer in ge slaagd om een mooie en in teressante route samen te stellen. Er is geen limiet aan het aantal deelnemers. Ge zelligheid is het sleutel woord. De tocht is geschikt voor kinderen, maar die moeten wel onder toezicht staan van ouderen. De kos ten bedragen 3,50 euro voor volwassenen en 2,- euro voor kinderen. Tot 10 juni kan iedereen zich aanmelden bij Dhr. Gijs van de Berg (0182 - 615873), Me vr. Magda Sirre (615137) of bij het secretariaat van de St. Victor Parochie (612452) WADDINXVEEN - Stichting Sportweekcomité Waddinxveen houdt in samenwerking met Ho tel De Unie op 11 juni een kop- pelklaverjastoernooi. De aan vang is om 10.00 uur, de zaal is open om 9.30 uur. Het evene ment zal omstreeks 17.00 uur zijn afgelopen. Er worden mini maal zeven partijen gespeeld. Inschrijfgeld per koppel be draagt 22,- euro. Wie belangstel ling heeft, kan zich tot 10 juni opgeven bij Hotel De Unie, Kerkweg-Oost 206, tel 0182 - 616965 of bij A.A. Boer, Stekel- baarssloot 16, 2724 AS Zoeter- meer, E-mail arie_rinaboer@zon- net.nl. Voor meer informatie bel 079 - 3315205 of 0623671549. Op het Dorpsplein in Zevenhuizen is er een Crea-, Hobby- en Kado markt op zaterdag 11 juni. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Bel voor meer informatie naar 0624213931. men (Artikel 74 Wet Geluidshin der). De brief, medeondertekend lijkheid bestaat omtrent de finan- door diverse omwonenden, is ciële haalbaarheid van het plan, door de Gemeente Waddinxveen dit mede gezien de zorgelijke fi- nog steeds niet beantwoord. In nanciële positie van de Gemeente winkelcentrum op de zogeheten het gepresenteerde plan blijkt Be-Fair locatie. Na bestudering van het zogeheten masterplan, dat op zaterdag 21 mei in het za lencentrum Het Trefpunt werd gepresenteerd, merken onderge- dit in strijd met de Wet Geluids- burgers de hoogte van de geplan- tekenden het volgende op: - Onder het gehele winkelcen trum blijkt, om te kunnen vol- het Weekblad voor Waddinxveen van 3 november 2004 verslag wordt gedaan, wordt opgemerkt: „Dit kan alleen niet ondergronds, te technisch en te duur," terwijl nu wel voor deze oplossing lijkt te worden gekozen. Welk finan ciële plaatje behoort bij deze dure oplossing? De vraag dringt te meer omdat het vorige Master plan Centrumontwikkeling Pas sage juist op het financiële punt aangaande ondergrondse par- ten verlopen. Ondergetekenden uit het ontwerp te schrappen om ZEVENHUIZEN keerplaatsen werd afgewezen. dringen erop aan dat de nieuwe de in het bestemmingsplan be- - In het verslag van de Workshop verkeersverbinding vanaf de Ka- doelde recreatieve functie van het plantsoen te bewaren. Gevestigd op de Zuidkade, kwam Inge Wielhouwer het team van Dactylo versterken, maar kwam er ook een einde aan de samenwerking tussen Helmi van der Helm en Lia van Vliet. „Twee kapiteins op één schip werkte gewoon niet. Ik ben alleen verder gegaan. On dertussen waren we ook op de Zuidkade uit ons jasje gegroeid. Het werd daar een veel te volle bak, dus moesten we op zoek naar een groter pand. Dat de den we overigens met pijn in ons hart, want het was een schitterende locatie zo langs het Vijftien jaar geleden richtte Helmi van der Helm Dactylo Waddinxveen op. Samen met haar werknemers Carina Huurman, Inge water. We vonden het jammer Wielhouwer en Fonny Treffers werkt ze daar nog steeds met veel plezier, dat we weg moesten." WADDINXVEEN - Er is op za- daar op zijn geheel eigen wijze de terdag 11 juni een kinderdisco in het Zuidhonk. De DJ's Coen, Re ne en Jasper gaan er weer alles aan doen om er een onvergefelij ke avond van te maken voor de discogangers. De aanvang is 18.30 uur en het einde is om 20.00 uur. De toe gang is 1,50 euro per persoon, in clusief één consumptiemunt en een lootje voor de loterij. van 8 februari 2005 wordt het naaldijk naar de Wokkels (achter verzoek van de discussiegroepen de school langs) snel wordt gere- gerefereerd de gebouwen niet te hoog te maken. In het voorgeleg de masterplan worden aan de dat het Burgemeester Wamaar- het recht voor zich bij de Raad Kanaaldijk vier woontorens ge- plantsoen als toekomstige uit- van State te verzetten tegen wijzi- pland, waarvan de twee hoogste breidingslocatie buiten beschou- ging van het bestemmingspan torens zes verdiepingen tellen, wing diende te blijven. In het Be-Fair/Wamaarplantsoen. Met de opmerking van de discus- gepresenteerde plan wordt echter Hoogachtend, siegroepen, zoals in genoemd verslag beschreven, om in dit op- door straten, waterpartijen en zicht rekening te houden met om- sloten doorsneden dat het oor- wonenden, is in het gepresenteer- spronkelijke karakter van speel- Strien, J.H. Winkelman, G. Heij, de plan niets terug te vinden. Met weide geheel verloren is gegaan. Th.H.G. v.d. Velde, R. Jansz, F. woontorens van genoemde hoog- Verder is er in het Wamaarplant- Kerver, R. Ruyter, J.A. Algera, r Me wordt het dorpse karakter van soen een groot eivormig bouw; D.C. Donker, G. Visscher en W. Aan de leden van de Commissie Waddinxveen aangetast. Openbare Ruimte - In zijn brief van 14 april vraagt van de Gemeente Waddinxveen de heer G. Visscher, Schieland- weg 6, zich af of er in het Master plan rekening was gehouden met de wettelijk verplichte geluidzo ne die bij nieuwbouwwoningen de Gemeente Waddinxveen, vanaf drukke wegen (boven 50 ter voorbereiding op de behande- dB) in acht dient te worden geno- ling in de Gemeenteraad van 29 en 30 juni, een standpunt inne men over het concept steden bouwkundig masterplan aan gaande de ontwikkeling van een hinder. de woontorens drastisch terug te Hieraan kan tegemoet worden brengen. gekomen indien het verkeerscir- - Rekening te houden met de ei- doen aan de gewenste parkeer- culatie plan bindend gekoppeld sen van de Milieuwetgeving en 1100?) een wordt aan het plan voor het nieu- derhalve een wettelijk voorge- we winkelcentrum, dat wil zeg- schreven geluidzone langs de Ka gen dat Kanaaldijk/Kanaal- gangspunten echter, waarover in straat/Schielandweg verkeersluw worden gemaakt door afsluiting (vóór de Schie- plaatsen, landweg) van deze route voor - De ontwikkeling van het win- doorgaand verkeer. Ondergete- kelcentrum te koppelen aan het kenden maken in verband met de verkeerscirculatieplan onder re- toenemende geluidshinder door alisatie van de bovengenoemde zwaar vrachtverkeer ernstig be- verkeersmaatregelen. zwaar tegen de bevoorrading van - Overeenkomstig het raadsbe- het winkelcentrum via een ge- sluit van 26 mei 2004 het War- plande brug vanaf de Kanaaldijk naarplantsoen bij de centrumont- en verzoeken de bevoorrading wikkeling te ontzien en de vanaf de westzijde (spoor) te la- plannen voor bebouwing aldaar ten dringen erop aan dat de nieuwe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 8 JUNI 2005 g^g UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) MARKT 32 GOUDA 0182-512509 {NAAST DE ZALM) IN AFWACHTING, van 1 /Gh |i iQ\

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17