c WeWa fel Waddinxveense huisartsen voeren actie tegen woningbouw in 't Weegje Deze Week Vijfde opschoonactie een succes Waddinxveners tegen Europese grondwet Skate-rocke- venement Braderie viert feest Nieuwe datum Autocross Nieuwe politiechef Hij is er weer. De NVM Woningvizier! Trekking gratis rijopleiding uitgesteld Jongeren lichten gemeentehuis door /SILCO CV-KETEL NODIG? Uw Albert Heijn ook op zaterdagavond tot 20.00 uur open Rolstoeltennisster Esther Vergeer praat met leerlingen De Waddinxveense huisartsen voerden vorige week op de passage actie tegen de nieuwe zorgwet. (foto: Liesbeth van der Vis) CKXX) Het eerste skate-rockevene- ment in Waddinxveen is een succes geworden.. Lees ver der op pagina 13 BEL (0180) 63 12 06 Olympisch kampioen rolstoeltennis Esther Vergeer kwam afge lopen maandag naar de Kardinaal Alfrinkschool om met de leer lingen te praten, (foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Sinds enige tijd voeren huisartsen actie. Dat doen ze omdat ze zich zorgen maken over de toekomst van de huisartsenzorg. Deze zorgen zijn ontstaan door het beleid van de minister en de rol daar binnen voor de zorgverzeke raars. De huisartsen vinden dat de plannen van de minister niet de juiste basis bieden voor een goede kwaliteit en modernise ring van de huisartsenzorg. Ze willen graag dat patiënten in de toekomst zelf de keuze voor een huisarts en een specialist kunnen maken en dat recht op privacy wordt gerespecteerd. Daarom voeren de huisartsen waard en Alpherwetering waren ruim zestig bewoners actief. Ook 1120 kg afval opgehaald. Ook erg positief was het feit dat elke wijk aangaf veel minder zwerf afval te hoeven opruimen dan in voorgaande jaren. Dit betekent dus dat de wijken kenen. Op het kaartje staat dat ze het totaal niet eens zijn met het beleid en dat ze de huisart senacties steunen. Na onderte kening, kunnen ze het opsturen naar blanco stemmen kan men spre ken van een overtuigend NEE. Met een opkomst van 69% kan de conclusie worden getrokken dat Europa wel degelijk leeft on der de inwoners van Waddinx veen. De stemmers van alle dertien stemlokalen waren met grote meerderheid tegen de Europese grondwet. Stembureau 7 (Regen- boogschool) had met 63,6% het Nefit-dealer P. VISSER EN ZN De bewoners hebben aangege ven dat de wijken schoner wor den omdat er minder zwerfvuil mijn goede bloedvaten weg, waardoor er geen bloed meer kan naar mijn beenspieren. schoonste bedrijfstak. Maar als we de bestemming wijzigen in natuurgebied, kunnen we onge wenste activiteiten uitsluiten. Het zal best wat geld kosten, want de investereerders hebben niet voor niets de oude fabriek gekocht. Al zullen we er niet veel voor betaald hebben." De bewoners vrezen ook een toe name van verkeer. „Ik snap dat goed," zegt Bos. „Een stuk grond van 1,8 hectare, 45 wonin gen erop, dat geeft 25 woningen per hectare. Gemiddeld is in Waddinxven overigens meer dan 35 per hectare. Hoewel de projectontwikkelaars zeggen dat het om woningen voor starters gaat, betekent dit dat het zeer ruime woningen worden. Maal tenminste twee auto's, dan kom ik op ruim honderd auto's extra in dat kwetsbare gebied, die da gelijks heen en weer gaan rijden. Ik zie dat niet zitten." „Ook het ontsluiten van Broek huizen op de Noordringdijk richting Gouwepark zie ik niet zitten. Het zou betekenen, dat een rustige eenrichtingstraatje als Broekhuizen een doorgaande ontsluitingsweg zou worden. Als er gebouwd zou gaan wor den, wordt een ernstige aanslag gedaan op de natuur in 't Weeg je- Er leven alleen al 3500 grutto's en verder een koppel buizerds, een uil, een bonte specht, een- den, ringslangen en tal van krui pend spul. Dat is voor WeWa on aanvaardbaar." De Bouwgroep Ouwe Gouwe heeft namens Boonstoppel On roerende Goed BV eén principe verzoek ingediend voor het bou wen van 45 grondgebonden woningen aan de Wilhelminaka- de. Omdat het verzoek in strijd is met het geldende bestem mingsplan, wil het college van B W een arttikel-19-procedure beginnen. WeWa is hier tegen. „De plek is niet geschikt voor woningbouw op die schaal," vindt WeWa. „De gelegenheids- projectontwikkelaar, waarachter volgens hardnekkige geruchten oud-burgemeester Van der Lin den, oud-kabellegger Baas van Baas Beheer en Bakker van transportbedrijf Van Uden schuil gaan, hebben in elk geval ook meer dan dertig omwonenden tegen. Deze bewoners van de Wilhelminakade en Broekhui zen, dat direct aan 't Weegje grenst, hebben de gemeente twee weken geleden per brief om opheldering gevraagd." Ook WeWa ziet woningbouw op die plek niet zitten. „De bouw van 45 woningen op een stuk grond van 1,8 ha in een zo geïso leerd en kwetsbaar gebied trekt een zware wissel op het verkeer, de overlast tijdens de bouw, ex tra onderhoud van de wegen en blijvende drukte in het gebied," zegt fractievoorzitter Frans Bos. „Ik kan me voorstellen, dat de huidige bestemming niet dezelf de kan blijven, want er stond per slot van rekening een verffabiek. Overigens toendertijd niet de ZEVENHUIZEN - Het is de organisatie van de autocross Zevenhuizen gelukt een al ternatieve datum te vinden na de afgelasting op Hemel vaartsdag. Het natte crossterrein was toen de spelbreker.Nu heeft de or ganisatie groen licht gekre gen van alle instanties en nodigt iedereen uit om op zaterdag 25 juni tussen 11.00 en 17.00 uur naar de Bier- hoogtweg in Zevenhuizen te komen. De leden van mu ziekvereniging De Kleine Trompetter stellen alles weer in het werk om er een fantastische dag van te ma ken. Dat is hen ook wel toe vertrouwd, de cross wordt immers al decennia door de vereniging georganiseerd. De muziekvereniging finan ciert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en on derhoud van instrumenten en de aanschaf van bladmu ziek. WADDINXVEEN - Waddinxve- ners hebben op woensdag 1 juni massaal tegen de Europese grondwet gestemd. Met 4850 (36%) stemmen voor, schoner zijn en dat bewoners be- 8606 (64%) stemmen tegen en 77 wuster omgaan met zwerfaf- val.Dirk Lont (wethouder Wijk en Buurtbeheer) hoopt dat er volgend jaar nog veel meer wij ken en mensen deelnemen aan de Opschoonactie. „Een schone leefomgeving door en voor Wad- dinxveners." WADDINXVEEN - Omdat nog niet alle aanmeldingsformulie ren binnen zijn, is de trekking voor de gratis rijopleiding bij au torijschool Succes Mimpen uit gesteld naar deze week. In de volgende editie van het Week blad voor Waddinxveen wordt de winnaar bekend gemaakt. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het politieteam Waddinx veen/Boskoop van het district Gouwe IJssel heeft een nieuwe teamchef. Ingrid Helleman is per 1 juni 2005 officieel aangesteld. Ingrid heeft na haar studie be drijfskunde bij diverse bedrijven gewerkt, waarna zij in 1997 bij de politie is gaan werken. Ze is gestart als senioradviseur bij het Bureau Organisatieadvisering Beleid op het hoofdkantoor van Politie Hollands Midden in Lei derdorp. Omdat het werk bij de politie haar erg aansprak, is zij in het operationele proces gaan werken. Haar laatste functie was Uitvoerend Teamchef in het poli tieteam Voorschoten. top drie van milieumaatregelen. Ter afsluiting vindt in de ge meentehuizen van Boskoop en Waddinxveen een 'lagerhuis' (discussie) plaats. Jongeren re ageren op stellingen en gaan in discussie met de wethouder over de te nemen milieumaatregelen. Aan het eind van deze bijeen komst zullen de leerlingen van het Coenecoop College een wed- De Winkeliersvereniging Dorpstraat vierde zaterdag een jubileum. Het was voor de 25ste keer dat de jaarlijk se braderie werd gehouden. Meer op pagina 9 WADDINXVEEN - De fractie van Weerbaar Waddinxveen is fel te gen de geplande woningbouw aan de Wilhelminakade. Het deel van het gebied waar de voormalige verffabriek Boonstoppel heeft ge staan, moet zo snel mogelijk worden teruggegeven aan de natuur, vindt WeWa. Silco voor uw hele interieur denschap aangaan met de ge meenten, om zoveel mogelijk energie (en dus het milieu) te be sparen. De bedrijfsbezoeken zijn door de Milieudienst Midden-Holland in samenwerking met de deelne mende instellingen en bedrijven ontwikkeld. Er zijn 40 verschillende bezoe ken verzorgd. zou ik zonder rolstoel waarschijn lijk nooit op zo'n hoog niveau ge tennist hebben. Bovendien heb ik door mijn sport de hele wereld gezien en veel beroemde mensen ontmoet." De leerlingen willen natuurlijk weten welke beroemde mensen dat allemaal zijn. Esther Vergeer: „Kennen jullie de wereldberoem de basketballer Michael Jordan?" Er komt geen reactie uit de klas. „Kijken jullie Goede tijden, slech te tijden?," is haar volgende po ging. „Ja," klinkt het uit volle borst. „Kennen jullie Bas Muijs? Hij speelt Stefano in GTST. Nou, die heb ik ook ontmoet. Evenals de topsporters Inge de Bruin en Leontien van Moorsel. En de ko ningin. Dat was wel heel eng. Na mijn gouden medailles in Athene, mocht ik bij haar op een feestje komen en haar hand schudden. Ik was bang dat ik er te hard in zou WADDINXVEEN - De vijfde op schoonactie onderleiding van de knijpen." Daarna willen de leer- gemeente Waddinxveen heeft op lingen weten of Esther Vergeer zaterdag 28 mei plaatsgevonden, zelf ook weleens last heeft van fans. „Nee, zoveel fans heb ik niet," aldus Vergeer. „Ik word wel vaak aangesproken op straat. Dan ligt dan in voorgaande jaren.De willen mensen een handtekening actie is ook dit jaar succesvol van mij. Daar heb ik helemaal verlopen. In de wijken Zuid, Bo- geen last van, ik vind het juist menwijk, De Brugweg, Groens- leuk als mensen me herkennen. Een bevestiging dat ik iets gepres teerd heb in mijn leven. Ondanks deed de Hengelsportvereniging die rolstoel." enthousiast mee. In totaal is er laagste opkomstpercentage. Stembureau 9 (Ontmoetings- kerk) werd met een opkomstper centage van 76,5% uitgeroepen tot het best bezochte stembureau. De opkomstpercentages lagen verbazingwekkend hoog. Alleen de Tweede Kamer verkiezingen (gemiddeld rond de 85%) halen in Waddinxveen een hogere op komst. De Europese Parlementsverkie zing in 2004 haalde een opkomst percentage van 43,5%, de Provin ciale Staten verkiezing in 2003 53,3% en de Gemeenraad verkie zing haalde in 2002 een opkomst percentage van 61,4%. actie, omdat ze vinden dat ze voor een goede zaak strijden. Voor goede en moderne huis artsenzorg en voor zorg en aan dacht voor hun patiënt. Vorige week woensdag was het de beurt aan de huisartsen in Wad dinxveen om actie te voeren. Dat deden zij op de passage. „Met deze actie proberen we de aandacht van het publiek te vragen," aldus huisarts Van Heel. „We delen folders uit, waarin we duidelijk uitleggen wat er mis is met de nieuwe zorgverzekeringswet. Daar- WADDINXVEEN-BOSKOOP - De Milieudienst Midden-Hol land houdt op donderdag 16 ju ni voor de tiende keer het mi- lieuspektakel 'Bedrijf en Milieu'. Er wordt ditmaal gestart vanuit een heuse 'pitstop' op beide lo caties van het Coenecoop Colle ge in Boskoop en Waddinxveen. Vanuit de 'pitstop' worden de fietsen van de leerlingen door wethouder Ten Hagen (Boskoop) en Dijk- sterhuis (Waddinxveen) voor zien van een navigatie fietsbel. Daarna geven de wethouders het startsein en vertrekken alle 400 leerlingen naar diverse be drijfsbezoeken in de omgeving van Boskoop en Waddinxveen. Nieuw dit jaar is de milieuscan die de leerlingen op school en in het gemeentehuis gaan uitvoe ren. Met behulp van de milieu scan bepalen zij ter plaatse een 0,065 korting op benzine 0,06 korting op diesel naast geven we alle mensen een hoogte van de 'foute' plannen kaartje dat ze kunnen onderte- van de regering. „Daarom is het zo belangrijk dat we daar van daag de aandacht voor vra gen," vertelt hij. „Door actie te voeren, wordt het voor ieder een duidelijk wat de nieuwe Den Haag. We willen be- zorgwet inhoudt. We hopen dat wijzen dat de patiënten het zelf veel mensen de kaartjes invul- het ook niet eens zijn met de len en opsturen. De Nederland- nieuwe wet. Wat opvalt, is dat se politici moet duidelijk ge- iedereen die we vandaag hier maakt worden dat ze hier niet op de passage aanspreken het goed over hebben nagedacht, met ons eens is. "Volgens huis- Gelukkig heb ik begrepen dat arts Van den Brule is het grote er al een aantal wakker is ge- publiek nog niet geheel op de worden. Nu de rest nog." WADDINXVEEN - De leerlingen van de groepen 6 en 7 van de Kar dinaal Alfrinkschool kregen afge- lopen lopen maandag een bijzondere Toen zat ik opeens in een rolstoel, middag voorgeschoteld. Olym- In het begin was dat heel moeilijk, pisch kampioen rolstoeltennis Maar zoals alle dingen, wende Esther Vergeer kwam speciaal ook dit snel. Pas op mijn twaalfde naar hun school toe om een praat- ging ik tennissen. Toen ik talent je te maken. bleek te hebben, ben ik er fanatiek Nadat alle leerlingen rustig op mee doorgegaan en nu is tennis him plaats zitten, vertelt Esther mijn beroep."Esther Vergeer won Vergeer hoe ze in een rolstoel is vorig jaar in Athene twee gouden beland. „Tijdens het schoolzwem- medailles, die ze nu tot verrassing men kreeg ik opeens ontzettende van de leerlingen heeft meegeno- hoofdpijn en werd heel erg ziek. men. Nadat iedereen de medaille Na verschillende onderzoeken, heeft mogen bekijken" en zelfs bleek ik een afwijking in de bloed- even heeft mogen aanraken, is het vaten in mijn rug te hebben. Er zat de beurt aan de leerlingen om een bolletje dat daar niet hoorde vragen te stellen. Dat doen ze dan te zitten. Tijdens de operatie haal- ook volop. Vindt Esther het bij- de de chirurgen per ongeluk ook voorbeeld erg om in een rolstoel - te zitten? „Soms wel en soms niet,” antwoordt zij. „Ik kan niet meer rennen en niet meer naar het strand. Maar aan de andere kant t J 1 4^ waddinx OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN WOENSDAG 8 JUNI 2005 5 l Voordelig tanken bij Was- en tankstation van Leeuwen Het meest complete woning aanbod van Gouda e.o. C1000 v. Mourik Passage Waddinxveen Let op de advertentie elders in de krant Gratis af te halen bij de deelnemende NVM makelaars. Ld /a- UNET0-7L Coenecoop 260, 2741 PL Waddinxveen tel. (0182) 621 800 info@toyota-waddinxveen.nl Centrale verwarming Zevenhuizen B 57e JAARGANG nr. 2955 Van kast tot plafond van woonkamer tot zolder Met uw pinpas kunt u 24 uur per dag, 7 dagen in de week voordelig tanken. En wanneer u onze "local card" aanvraagt dan betaalt u per 14 dagen (per automatische incasso). Ook onze milieuvriendelijke wasboxen zijn dag en nacht geopend. Met de krachtige hogedruk reinigers krijgt u uw auto weer schoon en glanzend! WAS-EN TANK^O^^^ Onze showroom en meubelmakerij; Zuidkade 230 te Waddinxveen Tel. 0182 616878 www.silco.nl TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN t Kon. Wilhelminaplein I Waddinxveen x

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1