Ingezonden brieven Ruim 90 gebouwen 'Nadenken over je eigen uitvaart is doodnormaal' gekeurd op toegankelijkheid voor gehandicapten Succesvol seizoen Waddeenkaart ■F Overleg energievoorziening Triangel RUIM1OOO KOSTUUMS Paanakker I H Politiek dichterbij de burger? i Kunstwerken geven Souburgh extra kleur en fleur Blind date in bibliotheek Lustrumfeest Gouwe Smash RTW uitzending voor de kerken OP VOORRAAD Groot auto-event in Waddinxveen (foto: Liesbeth van der Vis) meer. „Om tegemoet te komen de gebleken (foto: Liesbeth van der Vis) of meer definitieve) keuze ge maakt te worden hoe dit alles in gevuld gaat worden. Het Platform Duurzaam Wad- dinxveen ondersteunt de bio- mee onnodig financieel verant woordelijk voor de verwerving en reiniging van de verontreinig de grond en de kosten die in de afgelopen jaren reeds zijn ge maakt door de ontwikkelaar. Beoogde bebouwing voorziet in de drie hoofddoelen van het col- M.C. Versluis, Waddinxveen moet het klikken." Anita Decrauw en Henny Jan sen zijn de vaste uitvaartverzor gers van CVU in dit gebied en houden kantoor in uitvaartcen trum Gouwehof. „Met name het afgelopen anderhalf jaar heeft CVU heel nadrukkelijk het ac cent gelegd op het werken met vaste en vertrouwde gezichten in Waddinxveen, Gouda en om streken," vertelt Marco Stolk. „In tegenstelling tot andere on dernemingen heeft CVU Uit vaartzorg een eigen, gespeciali seerde nazorgmedewerkster in dienst. Karin van den Berg is van huis uit maatschappelijk werkster. Zowel vóór als na de uitvaart kunnen mensen, zon der extra kosten, een beroep op haar doen. Ook een vast gezicht in uitvaartcentrum 'Gouwehof' is Anneke de Bruijn. Zij bege leidt de familie tijdens familie bezoeken en verzorgt de cate ring bij de uitvaart. Het zijn ook deze mensen die het publiek tij dens de informatiedag zullen verwelkomen. Zij maken het onderwerp uitvaart met u be spreekbaar en hebben zich ten doel gesteld u ervan te overtui gen dat de zorg voor uitvaart in hun verzorgingsgebied bij hen in vertrouwde handen is." Meer informatie over CVU Uit vaartzorg, tel 0182 - 619388. WADDINXVEEN - In buurtcen trum de Boog vond op zaterdag 28 mei de laatste klaverjasmid- dag van het seizoen 2004/2005 plaats van de Waddinxveense koppelklaverjasclub Waddeen kaart. Het werd een zeer span nende middag, de hoogste tien koppels van het seizoen speel den tegen elkaar, dit om compe- titievervalsing tegen te gaan. De reguliere uitslag van deze middag luidde: 1. A. Cors en Carla met 9264 punten 2. Mevr. Achterberg en dhr. v.d. Heiden met 9163 punten 3. Mevr. Janmaat en mevr. Har- selaar met 8764 punten WADDINXVEEN - De Centraal Hervormde Gemeente zal op zondagmorgen 19 juni het ker kenprogramma voor de RTW verzorgen. Deze uitzending be gint om 9.00 uur met het kinder programma. Om 9.30 uur zal er worden overgeschakeld naar de Morgenster, voor de rechtstreek se uitzending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. M.C. Batenburg. Na de kerkdienst, om ongeveer 10.50 uur, kan er naar muziek en 1 poëzie rond het jaargetijde de zomer worden geluisterd. Het tweede naprogramma staat in het teken van zestig jaar be- vrijding. Het derde deel van een radiobewerking van het boek 'De Schuilplaats' van Corrie ten Boom zal ten gehore worden ge bracht. Het kerkenprogramma eindigt om 12.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) staat is paniek naar veroorzaken. In het bedoelde ar tikel spreekt WEWA zich ondes kundig uit tegen de beoogde herontwikkeling van de voor malige verffabriek Boonstoppel. ontwikkelingsvisie tot 2015); het voorziet in de behoefte van de eigen bevolking, het plan maakt efficiënt gebruik van de beschik bare ruimte en voorziet in een kwaliteitsverbetering op de loca tie. Het zou beter zijn geweest als WEWA zich eerst op de hoog te had gesteld van het door hen zelf opgestelde collegeprogram ma, alvorens een gesprek in de lucht te beginnen. laar. Dit is uitermate tendentieus en beledigend voor een partij „Alle bewoners hebben een ei gen kamer, dus de nieuwe ruim te is him tweede kamer, zoals de Marchandzaal de tweede huis kamer is." De elf cursisten/kunstenaars en hun docente Carina Mathot wa ren aanwezig met directeur Aad Koremans van Kreater. De lera res nam zelf het initiatief tot de groepswerken. Zij deed dat al in workshops teambuilding voor het bedrijfsleven, daarna op ver zoek voor De Bruggen en vervol gens werd het contact met Sou burgh gelegd. Het kunstwerk 'De Lente met vrolijke voorjaars bloemen' bestaat uit tien delen en hangt permanent in de Twee de Kamer. Dit werd geschilderd door Jaap de Jong, Rob Kempk- es, Ans van der Meulen, Gerrit Vermeulen en Nelly van der Spek. Het tweede kunstwerk, met als thema 'De Herfst', be staat uit tweemaal drie delen en dat op 13 juni in het gemeente huis van Waddinxveen door een vertegenwoordiging van het Platform aan wethouder Dijk- sterhuis werd aangeboden. A. Molenaar en R. Roeloffs met 5888 punten. Het koppel dat de meeste pun ten scoorde over het gehele sei zoen was vader en dochter Hee- ren, oftewel Leen en Heeren. Het was weer een grandioos sei zoen voor Waddeenkaart en het locaties. Het artikel suggereert ten on- gaan met het project. Er is nog genoeg te doen. Alle schoolgebouwen moeten bij- politiek is voorbeeld nog aan de beurt ko men. En, sommige panden wor den de komende maanden verbouwd en daarom is de keu ring uitgesteld. van uitvaartverzorging, heeft CVU Uitvaartzorg in 2002 het uitvaartcentrum van binnen grondig verbouwd en van een geheel nieuw interieur voor zien," zegt Stolk. „Het resultaat is een sfeervol ingericht pand dat rust creëert op een emotio neel moment van afscheid. Dat de metamorfose van het pand goed is uitgevallen, blijkt wel uit de vele positieve reacties van het publiek dat er gebruik van heeft gemaakt." Het uitvaartcentrum beschikt onder andere over een sfeervol ingerichte ruime aula, die tij dens afscheidsdiensten ruimte biedt aan 100 zitplaatsen en vol doende staruimte. Om af scheidsdiensten muzikaal te on dersteunen, kan zowel gebruik worden gemaakt van een orgel als van mechanische muziek. De rouwkamer, waar de overle dene wordt opgebaard, grenst aan de aula en is afgescheiden door flexibel in te delen separ- eerwanden. Zo wordt niemand direct met de opgebaarde over ledene geconfronteerd. In het pand is uiteraard ook een ver- zorgingsruimte aanwezig waar de overledene verzorgd en ge kleed kan worden. Tijdens rouwbezoek kan vanzelfspre kend koffie worden geserveerd stijl versierd zijn, alsmede de deelnemers die zullen verschij- krijgt een plek op de verpleegaf- nen in de witte tenniskleding, deling. Het was voor de onthul ling door bewoonster mevrouw Mulder en Elbe Ham even te gast in de Tweede Kamer. „Schilderen doe je voor Hier ging het om intensieve sa menwerking," aldus Carina Ma thot, zelf een succesvol schilde- beque, res. „De cursisten hebben samen veel overlegd en ook de afwer king zelf gedaan. Ik hoop dat de Souburgh bewoners van de schilderijen genieten en dat zij voor de creatieve ouderen die hier bezig zijn inspirerend wer ken." Ellie Ham was gezien het en thousiasme van kunstenaars en kijkers alweer een stapje verder. „Het zou enig zijn als Carina Mathot zoiets met onze bewo ners zou willen doe." De kunste nares en zij hebben afgesproken hier binnenkort verder over te praten. WADDINXVEEN - Autoboule vard Coenecoop houdt op zaterdag 18 juni het grootste auto-event uit de regio: AutoEx- perience 2005. Autoboulevard Coenecoop zal bol staan van de activiteiten. Ne gen gerenommeerde autobedrij ven (met maar liefst elf merken) organiseren gezamenlijk een heus belevingsevenement. Au- to's kijken, proefrijden, kijken hoe men een winkelwagendeuk- je uit een auto haalt zonder te spuiten en je even Schumacher voelen in de Ferrari Fl. Iedereen is op zaterdag 18 juni welkom. en na de uitvaart is het mogelijk om de ruimte te gebruiken voor condoleance en koffietafels. Marco Stolk: „CVU Uitvaart zorg bestaat sinds 1933 en is door de jaren heen uitgegroeid naar een gerenommeerde en kwaliteitsgecertificeerde uit vaartonderneming met een ge heel eigen visie op uitvaartzorg. CVU Uitvaartzorg omschrijft zichzelf als een dienstverlener op het gebied van het verzorgen van piëteitsvolle uitvaarten te gen aanvaardbare prijzen, vol gens de specifieke wensen van de cliënt en met respect voor ie ders persoonlijke levensbe schouwing. Hierbij staat het streven naar een kwalitatief hoogwaardige dienstverlening met de grootste toewijding voorop. Uniek is dat CVU als een van de weinige uitvaartondernemin gen in het bezit is van een kwa liteitscertificaat. Het behalen van een zo hoog mogelijke klan tentevredenheid is het belang rijkste waar het bij CVU Uit vaartzorg om gaat. De klantentevredenheid wordt stel selmatig bij CVU gemeten. Uit vaartzorg is puur mensenwerk. Vandaar ook dat CVU er alle be lang aan hecht om de juiste mensen in te zetten voor het verzorgen van uitvaarten. Tus sen publiek en onze mensen WADDINXVEEN - Menig in woner kent ongetwijfeld uit vaartcentrum Gouwehof, dat gelegen is tegenover de algeme ne begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan. In het eerste opzicht niet echt een plek om graag te komen. Het liefst ne men we nooit definitief afscheid van een dierbaar persoon. En stil staan bij de dood doen we eigenlijk ook maar liever niet. De mensen van CVU Uit vaartzorg staan daarentegen wel dagelijks stil bij de dood. „Telkens weer beoordelen wij wat we allemaal kunnen onder nemen om een waardig afscheid van de overledene voor nabe staanden mogelijk te maken," aldus manager Marco Stolk. „Als geen ander weten we hoe belangrijk het is om met de grootste toewijding uitvaarten te verzorgen. En ook na de uit vaart gaan we nét een stapje verder door het aanbieden van nazorg en het houden van her denkingsbijeenkomsten voor overledenen." Hoe belangrijk het wordt ge vonden om voorlichting te ge ven over alle zaken die bij de verzorging van een uitvaart ko men kijken, maakte uitvaartcen trum Gouwehof afgelopen za- WADDINXVEEN - Tussen de gemeente, Wagro en Bouw fonds/Woonpartners vinden er gesprekken betreffende de ener- fabriek, omdat het huidige be stemmingsplan hiervoor de mo gelijkheid biedt. Omdat de ontwikkeling van een dergelijk bedrijfspand en het ermee ge- WADDINXVEEN - De maand Juni is de maand van het span-i| nende boek. Dit keer is het the ma: Huisje, boompje, moord - verhalen over misdaad in eigen kring. De bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan haakt op dit thema in doormid del van een blind date. In de maand juni leent de biblio theek tassen uit met boeken die te maken hebben met spanning. Deze boeken blijven geheim tot het moment van openen thuis. De spannendste binnen- en bui- J tenlandse schrijvers zijn geselec teerd. De tassen zijn gratis te leen. Regel is: één tas per leners- pas en graag de tas via de inlich tingenbalie op de pas laten zet- ten. Iedereen mag de tas drie weken houden. WADDINXVEEN Twee kunst werken van elf cursisten van Kreater geven extra kleur en fleur aan de Tweede Kamer en de verpleegafdeling van Zorg centrum Souburgh. De Tweede Kamer is de voorma lige aula, die steeds minder werd gebruikt en heel vaak leeg stond in een gebouw met voort durend ruimtegebrek en daar door overbelasting van de Mar chandzaal. Na een verbouwing is de oude aula nu een hele ple zierige, Echte ruimte, waar de Kreaclub, het bewegen voor ou deren en tal van andere activitei ten worden gehouden. Een klein stukje is afgescheiden als kan toor voor de secretaresse van het management team. Afgelopen donderdag nam clus ter manager Ellie Ham de Twee de Kamer officieel in gebruik. De naam is het bedenksel van facili tair manager René Wildschut. De laatste jaren is er veel gespro- rechte een toename van ver was de gebleken ken over het feit dat de politiek keersbelastingen. Het tegendeel bereidheid van verschillende be- dichterbij de burger moet wor- is waar. De beoogde planvor- heerders om al op korte termijn den gebracht. Mede door het ar- ming voorziet namelijk in een een aantal verbeteringen te gaan tikel van de WEWA op de voor- ontlasting van het aantal ver- uitvoeren. Het complete team pagina van het Weekblad voor keersbewegingen. De kans is vrijwilligers is van plan in het terdag duidelijk door tijdens een open dag de deuren open te stellen voor alle belangstellen den. Marco Stolk: „De uitvaart branche is de laatste tijd meer en meer in het nieuws. In Tv- programma's als 'Ik mis je' en 'Doodgewoon' wordt openlijk over de uitvaart gesproken. Als CVU Uitvaartzorg stimuleren wij het bespreekbaar maken van de eigen uitvaart. Goede voor lichting zorgt ervoor dat men sen niet onnodig voor verrassin gen komen te staan en dat men uiteindelijk bewuster en beter keuzes kan maken met betrek king tot de uitvaartwensen. Voorlichting geven, zien wij overigens ook als een maat schappelijke taak. De praktijk wijst uit dat het een geruststel- CVU Uitvaartzorg hield zaterdag een open dag voor alle belangstellenden, lend gevoel geeft om vooraf na gedacht te hebben over het laat ste afscheid. Nadenken over je eigen uitvaart is dan ook dood-aan de huidige eisen en wensen normaal." Sinds 1991 verzorgt CVU Uit vaartzorg vanuit uitvaartcen trum 'Gouwehof' uitvaarten in regio 'Gouwestreek'. Jarenlang heeft het uitvaartcentrum met de bestaande interieur en facili teiten naar behoren dienst kun nen doen, maar uitvaartverzor ging vandaag de dag vraagt om adviesbureau G3, wordt een bio- WKK centrale als de meest aan trekkelijke optie gezien om aan de duurzaamheids- en energie- besparingsdoelstellingen voor de Triangel te voldoen. beoefenaren van diverse spor ten, maar bij deze inspectie lag het accent meer op de vraag of de clubhuizen toegankelijk wa ren voor gehandicapte ouders of andere begeleiders van jonge sporters. Ook zij willen hun kind kunnen vergezellen naar een training of een wedstrijd. „We hebben heel veel medewer king, welwillendheid en belang stelling ondervonden van de be heerders van de gebouwen," vertelt Rebekka Vis van VAC Wonen. Haar teamgenoot Henk Erkelens ('uit de doelgroep') en aardige kanten van dit project dat je Waddinxveen veel beter leert kennen. Loes Lekx, voorzit ter van het Platform Gehandi capten, wil vooral kwijt dat rol stoelgebruikers zo graag zichzelf willen redden. „Mensen zijn meestal heel vriendelijk en be hulpzaam om je bijvoorbeeld over een te hoge drempel te hel pen, maar het geeft een beter ge voel als je op eigen kracht naar binnen kunt. Bovendien is er niet altijd assistentie aanwezig. Veel gebouwbeheerders realiseren zich ook niet dat hun gebouw wel aangepast lijkt, maar toch flinke beperkingen kent. De aan wezige hellingbaan naar de in gang is bijvoorbeeld veel te steil." Heel positief Het artikel suggereert ten on rechte dat het alleen zou gaan om woningen voor starters. Het artikel suggereert ten on rechte een doorgaande ontslui ting naar Gouda. Het artikel suggereert ten on rechte een aanslag op het aanwe zige recreatiegebied van het Weegje. De beoogde planvor ming zou kunnen voorzien in natuurlijke aansluitingen op het recreatiegebied, meer dan nu of met de bouw van een bedrijfshal voor bewoners door stijgende het geval zou zijn. energieprijzen. De voorgestelde wijziging om De monopoliepositie van de ex- de bestemming van het terrein te ploitant van de centrale en het wijzigen in natuurgebied is na- warmtenet wordt als belangrijk- tuurlijk humor van de bovenste ste nadeel gezien omdat er door plank. De gemeente wordt daar- gebrek aan concurrentie niet of nauwelijks grip is op de toe komstige energieprijzen. Mede omdat er nog geen wettelijk ka der hiervoor beschikbaar is, is de belangrijkste opdracht aan de lo cale politiek om dit nu zodanig contractueel vast te leggen dat duurzame opgewekte energie legeprogramma (in relatie tot de ook in de toekomst voor een ac ceptabel prijsniveau zal worden geleverd. zoals dat bij Wimbledon ver- plicht is. Dus te strakke broekjes, plooirokjes en spencers. Kortom, kleding uit de jaren 80. Uiteraard jezelf, moeten de deelnemers ook spe len met houten rackets. Van 19.00 tot 21.00 uur is er een Bar- van 21.00 tot 01.00 uur' worden er wedstrijden gespeeld en vanaf 22.30 uur is er een dis-, co. WADDINXVEEN - Gebruikers van een rolstoel of scootmobiel zullen in de Gemeentegids 2006 kunnen zien of een aantal ge bouwen in Waddinxveen voor hen toegankelijk is. In de nieuwe gemeentegids, die dit najaar ver schijnt, zal dat met pictogram men (symbolen) worden weer gegeven. Vrijwilligers van het Platform Gehandicapten en VAC-Wonen hebben sinds okto ber 2004 negentig gebouwen ge keurd op hun toegankelijkheid. Daarbij is vooral gekozen voor panden die een functie hebben voor een breed publiek. Zo is be- - vindt één van de onbedoelde gonnen met de Openbare Biblio theek en het Gemeentehuis. La ter volgden banken, het postkantoor, het politiebureau, uitvaartcentra, praktijkruimten van artsen, tandartsen en fysio therapeuten apotheken, kerkge bouwen, club- en buurthuizen. Teams van twee personen, van wie één in rolstoel of met een scootmobiel, bekeken de toe gang van de panden aan de hand van een checklist opgesteld door het provinciale zorginsti- tuut Tympaan. Belangrijke punten waren steeds: de aanwezigheid van een invalidenparkeerplaats, de steil te van een eventuele helling baan, de hoogte van drempels, de vrije doorgangsmaat van deuren en gangen enz. Tympaan verwerkt de ingevulde checklis ten en kent de pictogrammen toe, die in de loop van deze zo mer door tussenkomst van het Platform Gehandicapten op het bureau van de samenstellers van de gemeentegids terechtkomen. Ook de beheerders van gekeur de gebouwen ontvangen bericht over de toegekende pictogram men. 1 De afgelopen maanden zijn on der andere een aantal sportac commodaties bekeken. Rolstoel gebruikers zijn actieve Het Platformadvies bevat een aantal aanvullende elementen en wijkt daardoor (mogelijk) af van de door de gemeente ingezette gievoorziening in de Triangel richting: plaats. Als uitvloeisel van een - Minimaliseren van de energie- studie, die uitgevoerd is door vraag door zongericht bouwen, optimale isolatie van de wonin gen en voorzien van technische voorzieningen (zonneboiler, ba- lansventilatie). - Koppelen van andere nieuw- bouwlocaties zoals het Centrum- Voordat de eerste paal de grond plan aan het warmtenet. wordt ingeslagen, dient op korte Dit wordt onderbouwd met de termijn een principiële (en min volgende argumenten: - Een nieuwe wijk bouw je voor minstens 100 jaar. - 'Optimaal energievriendelijk bouwen bij het huidige niveau van de energieprijzen kan al vrij- WKK optie van harte, maar heeft wel kosten neutraal worden uit- daarbij wel een aantal kritische gevoerd. kanttekeningen. Deze zijn sa- - Olie en/of aardgas zijn over 30 mengevat in een rapport/advies jaar niet meer of in onvoldoende mate beschikbaar. - De door schaarste te verwach ten sterk stijgende energieprij zen in de nabije toekomst. - Minimale koopkracht erosie WADDINXVEEN - Tennisver eniging De Gouwe Smash houdt op zaterdag 2 juli een Midzo- memachttoemooi in het kader I van het 25 jarig bestaan. Het thema van deze avond is 'Wimbledon by night' en dan met name Wimbledon 1980, het jaar van de oprichting van De Gouwe Smash. Twee kunstwerken van elf cursisten van Kreater geven extra kleur en fleur aan de Tweede Kamer Het gehele park zal in engelse en de verpleegafdeling van Zorgcentrum Souburgh. wor den gebracht. Mede door het ar tikel van de WEWA op de voor pagina van het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week groot dat als de beoogde plan- najaar als de nieuwe gemeente- moet je je gaan afvragen of de vorming niet doorgaat, er een gids is verschenen, verder te politiek niet eerst wat dichter bij bedrijfspand wordt gevestigd het door zichzelf geformuleerde dat groter is dan de huidige verf- beleid dient te gaan staan. De er volgens mij nog al tijd om de burger te dienen, het beleid te bepalen en vervolgens te bewaken en te ondersteunen. De politiek dient zich te onthou- paard gaande vrachtverkeer den van een sensationele be- voor de bedoelde locatie zeer on- richtgeving die enkel en alleen in wenselijk is voor de omringende de burger te infrastructuur, is gezocht naar een 'zachtere' bebouwingsvorm. Mede daardoor past de planvor ming binnen de ontwikkelings visie van Waddinxveen, die voorziet in het uitplaatsen van Allerlaatste eindigde het koppel Graag neem ik mijn verantwoor- bedrijven langs de Gouwe. Deze delijkheid als burger, om ver- visie is destijds ook door de WE- meende onjuiste aannames uit WA onderstreept. het bedoelde artikel weg te ne- Het artikel suggereert ten on- men. rechte een toename van ver- De beoogde planvorming heeft keersbelastingen tijdens de Gerda betrekking op een reeds be- bouw. In de uitwerking wordt bouwde locatie naast het Weegje onderzocht hoe de overlast tij en dus niet in het Weegje het- dens de bouw tot een minimum geen de titel van het artikel van kan worden beperkt. bestuur kijkt dan ook zeer tevre- WEWA suggereert. den terug op de afgelopen De ontwikkelaar wordt bestem- maanden. Daarom heeft het be- peld als gelegenheidsontwikke- stuur besloten om het volgende seizoen op dezelfde voet door te gaan. Op 20 augustus is de eer- met een brede en deskundige er- ste koppelklaverjasmiddag weer varing voor gelijksoortige inbrei- een feit. Voor meer informatie en data kijk op waddeenkaart.nl. ■H MM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 WOENSDAG 15 JUNI 2005 UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) S

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 23