Nieuwe locatie Kruidvat LITI E Culinair festival in Zevenhuizen Medische diensten Kerkdiensten Nashville express blikt vooruit op Butterfly Country Festival 1 Waddinxveens echtpaar 50 jaar getrouwd Nieuws uit Waddinxveen Wandeltocht voor senioren r Opening s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 15 JUNI 2005 MID- (foto: Liesbeth van der vis) spreker: de v zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 22 juni 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Beroving De politie is een onderzoek be gonnen naar de mogelijke bero ving van een 26-jarige man uit vertellen en naar keuze laten proeven. Ook de typisch Neder landse stadsproducten (zoals Haagsche Hopjes, Arnhemse meisjes en Doesburgse Mosterd), streekgerechten en producten van Slow Food komen op dit fes tival aan bod. Een aantal winke liers uit Zevenhuizen geeft hun winkel een 'culinair' tintje of staan op de markt. Daarnaast zijn er kookdemonstraties met Ton Fagel en een smaakspel voor kinderen. 'Nederland Smaakt! Proef de Provincies' is het eerste evene ment van Culinair Nederland, gevestigd in Zevenhuizen. Culi nair Nederland stelt zich ten doel de smaak van en kennis over typische Nederlandse culi naire producten te behouden en te verspreiden. afdelingen bij gekregen," zegt Anita. „Voorheen verkochten we nog geen elektronica, linge rie, computer accesoires, lec tuur, babykleding en speelgoed. Nu dus wel." ZEVENHUIZEN Gereformeerde kerk zondag 9.30 uur geen opgave STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. Bezoek en postadres: Station- HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.00 uur ds. H. Verheul, Amersfoort 18.30 uur ds. IJ.R. Bijl, Gouda PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur mw. A. vd Wilt, Capelle ad IJssel, jeugddienst 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos, doopdienst 18.30 uur ds. C. van den Berg, Nieuw-Vennep Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur ds. P. Baane, Al- phen ad Rijn OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 15 iuni 19.45 uur geen dienst GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Post adres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumontstraat. Voor het maken van poliklinische afspraken is el ke polikliniek rechtstreeks te be reiken. Voor inlichtingen: tel. 0182- 505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafde- lingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor infor matie over wachttijden, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis ende Hulp op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zaterdag 19.00 uur communie viering zondag 10.30 uur eucharistievie ring dinsdag 21 juni 19.00 uur eucha ristieviering Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur geen viering zondag 11.15 uur geen viering JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda straat 12, 2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorver bonden met de Vierstroom Zorg lijn. DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 11.00 uur, Jan Delhaas MOERKAPELLE Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat zondag 9.30 uur ds. C. Oorschot, Tholen 16.00 uur ds. C. Oorschot, Tho len dichtgetimmerde school kwam. De brandweer kwam met twee blusvoertuigen ter plaatse. Het bleek dat er een gat in een hou ten schot was gemaakt en dat binnen oude rommel in brand was gestoken. De politie houdt het pand vanwege vandalisme al langer in de gaten en zal dit blij ven doen. paar jaar geleden al te klein ge worden. „Toch heeft het nog een hele tijd geduurd voordat wij eindelijk een nieuwe vestiging gevonden hadden. In Waddinx veen is het namelijk heel moei lijk om een goed pand op een A- locatie te vinden. We wilden natuurlijk wel in het drukke centrum van Waddinxveen blij ven en daar liggen de panden nou eenmaal niet voor het opra pen. Gelukkig hoorden we op- REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 26 juni 10.00 uur mevr. H.W. den Draak, Waddinxveen Onder invloed De politie heeft zaterdag 11 juni een 21-jarige Waddinxvener aan gehouden wegens rijden onder invloed. De politie zag de man rond 01.45 uur op de Maurit- slaan tot tweemaal toe tegen een erfafscheiding aanrijden De af scheiding liep geen schade op, de auto wel. De ademanalyse wees 465 ug/1 uit. Alcoholcontrole De politie heeft in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 juni een alcoholcontrole gehouden. In totaal moesten 204 bestuur ders de blaastest afleggen. Geen van allen hadden zij te veel ge dronken. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer D.J. Jansen Winkelcentrum Op de vraag of Kruidvat Wad dinxveen straks opnieuw gaat verhuizen als er een nieuw win kelcentrum in Waddinxveen komt, schiet Anita in de lach. „We hebben al een aantal jaren gewacht op een nieuw winkel centrum," zegt zij. „Telkens werden de plannen weer een jaar vooruitgeschoven. Op een gegeven moment geloofden we er niet meer in en zijn we op zoek gegaan naar een ander pand. We hebben geen zin meer om te wachten op een nieuw winkelcentrum. Ik betwijfel of het er überhaupt ooit van komt. Voorlopig zitten wij in elk geval prima op deze locatie en hoeven we nergens heen." eens dat de familie Vis, eigenaar van twee naast elkaar gelegen winkels op de Passage, met pen sioen wilde gaan. Een delegatie van Kruidvat is met meneer Vis gaan praten en nu hebben we van zijn twee winkels, hij had een huishoudelijke- en een doe- het-zelfzaak, één groot pand ge maakt." Met een groter pand kan Kruidvat Waddinxveen het assortiment flink uitbreiden. „Zo hebben we er nu een aantal Groter assortiment Volgens Anita was het pand op de Kanaalstraat eigenlijk een Verkeersconflict De politie hield op zondag 12 ju ni rond 16.55 uur op de Sniep- weg een 35-jarige automobilist en een 14-jarige inzittende aan. De inwoners van Gouda werden aangehouden voor mishande ling en bedreiging van een 44-ja- rige automobilist uit Waddinx veen, verzet waarbij een agent mishandeld werd en vernieling van een ruit van een politieauto. De onenigheid tussen beide be stuurders ontstond nabij een wegversmalling. De Gouwenaar zou daar geen vrije doorgang hebben verleend aan de Wad dinxvener. De ruzie die daarop volgde liep volledig uit de hand. De Gouwenaar drong de auto van de man uit Waddinxveen binnen en mishandelde hem. De jongen hielp hem daarbij. Beide verdachten zijn ingesloten. De politie heeft de zaak in onder zoek. ZEVENHUIZEN - Op 18 juni vindt in Zevenhuizen (ZH) een uniek culinair festival plaats, waar de aandacht volledig zal zijn gericht op typisch Neder landse en streekgebonden pro ducten. Een festival met het bes te wat Nederland aan voedingsproducten voortbrengt, van oude fruitrassen uit Noord Holland tot wijn uit Noord Bra bant van droge worst uit Fries land tot hangmosselen uit Zee land. Dat is wat Nederland Smaakt. De kem van het festival is een authentieke markt waar produ centen van streekgebonden pro ducten zich presenteren. Deelne mers uit alle provincies zullen daar hun met smaak en liefde geproduceerde producten ter verkoop aanbieden, er iets over Paradiso in Amsterdam. Verder zijn er andere grote artiesten/bands aanwezig zoals Asleep At The Wheel, Heather Myles, BR549, Colonel Ham monds Four, Slow Horses uit Duitsland en de koninklijk on derscheiden Ruud Hermans The MVP's. Luisteraars maken kans op gra tis kaarten voor het Butterfly Country Festival als zij de vra gen die in het programma wor den gesteld, juist weten te beant woorden. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert regelmatig wandeltochten ten behoeve van senioren die sport willen combi neren met het leggen van contac ten met andere senioren. Op dinsdag 21 juni wordt er weer een tocht van tien kilometer ge houden. Vooraf opgeven is niet nodig; er kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur ingeschreven worden in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drin ken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Nieuwerkerk a.d. IJssel, alwaar de wandeling start. Er wordt ge wandeld door Hitland en het Schollebos. De koffiepauze wordt gehouden bij Petit-restau- rant 'Schollebos'. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het An ne Frank-centrum nog gelegen heid om met elkaar na te praten. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname aan deze moge lijkheid tot meer bewegen voor senioren bedragen 2,80 euro, in clusief drie kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bij drage aan de autokosten ge vraagd (max. 1,- euro). Voor meer informatie over de wandel tochten, neem contact op met de S.W.W., tel 0182 - 615555 of 631932. De volgende tocht is ge pland op dinsdag 26 juli. Piet Tamerus en Jansje van der Pol waren afgelopen dinsdag vijftig jaar getrouwd. Reden voor bur gemeester Roijers om het echtpaar een bezoekje te brengen. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. was, maakte hij houten speel goed. Eerst voor zijn twee kinde ren en later voor zijn vijf klein kinderen. Ook nichtjes, neefjes en heel veel andere kinderen kregen houten auto's, bruggen en poppenhuizen. „Eén keer stond Piet Tamerus in de krant. Samen met Jansje had hij meer dan honderd kerkjes van hout gemaakt. Jans schilder de ze en werkte ze verder af. Daarna werd alles verkocht en van het geld werd een schooltje gebouwd in Pakistan. Nog steeds knutselt het echtpaar veel voor het goede doel. Jans was jaren vrijwilligster bij speeltuinvereniging 'de Padde stoel' in de Sniep. Ze gaf daar handwerken voor meisjes en hielp met het schoonmaken van het clubgebouw. Piet Tamerus: „Knutselen en mensen helpen, daar leeft ze voor. Waar nood is, daar is Jans." Insluiper Op donderdag 9 juni rond 13.50 uur overmeesterde medewer kers op een bloemkwekerij aan de Abraham Kroesweg een 43-ja- rige man uit Rotterdam. De man was het bedrijf binengeslopen en doorzocht de jassen van de werknemers. Dit werd gezien, waarna onmiddellijk ingegrepen werd. De gewaarschuwde poli tie nam de verdachte over. Hij is ingesloten. De politie onder zoekt de zaak. Brandstichting Onbekenden staken zondag avond 12 juni afval in een oude vervallen school aan de Essen- gaarde aan. Rond 20.25 uur werd ontdekt dat er rook uit de Vorige week woensdag was de officiële opening. Het gehele personeel was aanwezig en er was een delegatie van Kruidvat naar Waddinxveen gekomen. Met een grote schaar moest Ani ta een denkbeeldig lintje door knippen, waarna de opening van de nieuwe Kruidvat op de Passage een feit was. Anita: „Wij zijn ontzettend blij dat we eindelijk een nieuw pand heb ben. Dat is ook uitermate goed voor de werksfeer, want ieder een voelt zich hier veel gelukki ger. Ons totale team bestaat uit twaalf man. Het is een heel ge zellige groep, we hebben echt een leuk team. Iedereen is en thousiast om hier te werken. Wij hopen dat nu nog meer te gaan uitstralen richting de klanten, zodat zij hier met evenveel ple zier komen winkelen als dat wij hier werken." PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.00 uur ds. J.H. Gijsbert- sen, Voorthuizen 10.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. M.C. Batenburg De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30,uur 17.00 uur De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. J. de Jong Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor min der dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhuizen. nl. Verkeersongeval De politie heeft op zondag 12 ju ni om 05.40 uur een 21-jarige au tomobilist uit Eindhoven aange houden. De Eindhovenaar reed op de linkerrijstrook van de Rijksweg A12 in de richting van Utrecht. De man had zijn auto niet onder controle en reed tegen de linkerzijde van een auto op de rechterrijstrook. De man is hierna doorgereden. Kort na deze aanrijding reed de man bij de afrit Waddinxveen te gen een betonnen muur aan de overkant van de weg. De auto kwam tot stilstand en vloog in brand. De bestuurder en twee in zittenden, twee mannen van 22 en 25 jaar uit Eindhoven, werden door passanten uit de auto ge haald. De brandweer van Waddinx veen heeft de brand geblust. Ter plaatse bleek dat de bestuur der onder invloed was van alco hol. De drie inzittenden werden overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Daar werd van de bestuurder een bloedproef genomen om vast te stellen hoe veel alcohol hij genuttigd had. Tegen de bestuurder wordt pro ces verbaal opgemaakt. Tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. van der Pol. „Het was tijdens het 25 jarig huwelijksfeest van mijn vader en moeder. Eigenlijk zijn we daar in stilte verloofd. Later hebben we nog een apart feestje gevierd. Op 7 juni 1955 zijn we getrouwd in het Waddinxveense gemeentehuis en daarna in de Hervormde Kerk in Boskoop, door dominee de Leeuw. De eer ste anderhalf jaar woonden we bij Piet zijn ouders, samen met zijn zus Jaan, zwager Wiebe en hun zoontje Bart. Daarna kregen we een eigen huisje in de Pru nusstraat." Piet Tamerus heeft ruim veertig jaar bij de gemeente Waddinx veen gewerkt. „Al vanaf 1 juni 1950 bij de groenvoorziening," zegt hij. Heel veel groen in Wad dinxveen is dan ook door Piet aangelegd en onderhouden. Hij was een bekend gezicht in de ge meente. Piet was veel aan het werk en als hij al een keer vrij De oplossing kan telefonisch worden doorgeven aan presen tator Leen van der Hoeven via telefoonnummer 0182 - 519005. De uitzending van het program ma Nashville Express start op 15 juni om 22.00 uur. De herhaling van deze uitzen ding is op 19 juni van 19.00 tot 20.00 uur. RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en op de ka bel in Waddinxveen op 103.4 FM en in Reeuwijk-Dorp en Gouda- Bloemendaal op 98.3 FM. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182- 503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie staat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). WADDINXVEEN - De Waddinx- veners Piet Tamerus en Jansje van der Pol waren afgelopen dinsdag 7 juni precies vijftig jaar getrouwd. „Het ging niet van zelf hoor," vertelt de 76-jarige Piet Tamerus over de ontmoe ting met zijn wederhelft. „In 1947 zag ik haar voor het eerst op de jongerenvereniging in Bo skoop. Toen ik achter haar aan liep, zei ze: 'ga weg gek ventje'. Jaren later op 31 augustus 1952 ging ik met wat vrienden naar een feest. We waren er nog niet lang, toen er opeens een mooie meid kwam aanrennen. Er liep een andere knul achter haar aan. Ik spreidde mijn armen en riep voor de lol: 'kom maar lekker bij mij hoor'. Geloof het of niet, ze deed het nog ook. Het bleek het zelfde meisje te zijn als een aan tal jaren geleden." „Op 20 januari 1953 zijn we ver loofd," aldus de 75-jarige Jansje Alphen aan den Rijn. De man, van wie gedacht werd dat hij een epileptische aanval had gehad, was op vrijdag 10 juni rond 15.10 uur komen aanlopen bij de in gang van het Weegje nabij de Wilhelminakade. Volgens zeg gen zou hij zijn beroofd van zijn geld door aantal gasten met een donkere auto. De politie zocht de omgeving nog af, maar vond niets. De man werd voor onder zoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Samen met de gemeente Zeven huizen streeft Culinair Neder land ernaar dit Zuid-Hollandse dorp tot Culinair hart van Ne derland te maken. Zevenhuizen wordt vestigingsplaats van een groot aantal specialisten op culi nair gebied en zal het centrum zijn voor een toenemend aantal culinaire evenementen en activi teiten. 'Nederland Smaakt! Proef de Provincies' heeft samenwerking gezocht met Stichting Biologica, Stichting Erkend Streekproduct en Stichting Slow Food. Het festival vindt plaats op za terdag 18 juni, van 10.00 tot 18.00 uur, in het centrum van Zeven huizen en is voor iedereen gratis toegankelijk. Voor meer infor matie kijk op www.nederland- smaakt.nl. WADDINXVEEN - Klanten konden er hun kont niet meer keren en ook het personeel had de grootst mogelijke moeite om alle producten in de kleine win kel uit te stallen. Daarom open de Kruidvat Waddinxveen vori ge week de deuren van een nieuw pand op de Passage. „Het oude pand op de Kanaal straat dateert alweer van tien jaar geleden," vertelt filiaal ma nager Anita. „Het concept van Kruidvat is in die tussenliggen de tijd zo enorm veranderd dat het pand absoluut niet meerge- schikt was om onze producten goed te presenteren. Er zijn de afgelopen jaren zoveel goederen bijgekomen, het paste allemaal niet meer in onze winkel. We waren echt uit ons jasje ge groeid." Het te kleine pand was niet alleen vervelend voor het personeel van Kruidvat, ook de klanten hadden last van ruimte gebrek. Anita: „De paden waren zo smal geworden, dat men er niet eens meer met een winkel wagen doorheen kon lopen. Ook voor mensen in een rolstoel was het bijzonder lastig om bij Kruidvat Waddinxveen te win kelen. Daar wilden we absoluut iets aan veranderen. Kruidvat staat voor klantvriendelijkheid en ook in Waddinxveen willen we dat uitstalen." Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP) Jan v Beaumont straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's och tends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Rons- seweg 138 (tegenover de Bleu- land-locatie), Gouda, tel. 0182- 698820, www.dam-mh.nl. Kruidvat opende vorige week de deuren van het nieuwe pand op de passage. „Op de oude loca tie op de Kanaalstraat waren we uit ons jasje gegroeid," vertelt filiaal manager Anita. (foto: Liesbeth van der Vis) VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) WADDINXVEEN - Het Count- rymuziekprogramma 'Nashville Express' van RTW FM blikt op 15 juni vooruit op het Butterfly Country Festival, dat op 8, 9 en 10 juli in het voetbalstadion van Emmen wordt gehouden. Presentator, en samensteller van het programma, Leen van der Hoeven praat met festivalorga- nisator Harwin de Jong. Eén van de grote artiesten op dit festival is Dwight Yoakam. Zijn tot nu toe enige optreden in Nederland vond elf jaar geleden plaats in

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9