Papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt Robbert-Jan Bosch leidt Zomerschaak 2005 Winkeliers zien nieuw centrum wel zitten LIEFTI Vluchtelingenwerk RUIM 1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD DUURZAAM, LIEFTINK RENOVATIE ^Paanakker Uitslag eitjes- verloting Dierendal Voormalige Dick Bruna school gesloopt niet langer zelfstandig Van brug naar bridge Gouds kamerkoor kan leden plaatsen Grote opbrengst collecte Handicap.nl Kunstschilder geeft cursus tekenen Workshops Sieraden maken Kampioen schappen beginners Rolling'90 Agrariërs Eendragtspolder tegen gemeenteplannen (foto: Liesbefh van der Vis) WADDINXVEEN - Het nieuwe Waddinxveen. www.lieftink.nl K.W.-plein hiervoor de beste kansen. Het onderzoek wijst ver der uit dat voor de overige ge bieden waar een supermarkt ge vestigd is, een andere functie Maandag 27 juni starten de werkzaamheden die naar alle waarschijnlijkheid drie weken Echter vooruitlopend op de her bestemming van deze locatie gelijkheden meer om zelfstandig te blijven bestaan. Reden hier voor is het stopzetten van de ge meentelijke subsidie. vond ik meteen een passende ti tel. Het zegt eigenlijk alles. Mijn chirurg heeft het voorwoord ge schreven. Bovendien heeft hjj het boek gecontroleerd op juist heid van medische aspecten. Er staat dus geen onzin in." De stand aan kop: l.Robbert-Jan Bosch, 2. Ronald Dannis, 3.Theo GOUDA - Coro d'Oro is een en thousiast kamerkoor uit Gouda, waar serieus gerepeteerd wordt in een goede sfeer. Het koor be staat momenteel uit zeventien leden en kan enkele nieuwe le den plaatsen, in alle stemgroe pen. Geïnteresseerden kunnen langskomen tijdens een repeti- tieavond (woensdagavond in ba sisschool De Triangel van 20.00 tot 22.15 uur). Voor informatie bel naar Ingrid Knoppers, tel 0182 - 518294, of kijk op www.corodoro.dds.nl. Wie interesse heeft in het boek 'Papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt', kan bellen naar Gerard Klaasse, tel 0182 - 611383. LIEVER LIEFTINK RAMENFA goed dat onze grote wens in 1998 in vervulling ging. Ik dacht: voor hetzelfde geld gaat het nu een jaar of vier goed met me en krijgen we straks spijt dat we niet een derde kindje hebben genomen. Helaas ging het dus niet een aantal jaren goed met me. Het ging zelfs goed mis, met ergere klachten dan ooit. Met als gevolg de uiteindelijke operatie." WADDINXVEEN Handicap.nl hield in de week van 13 tot en met 18 juni haar jaarlijkse natio nale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziek te. De opbrengst van de collecte in Waddinxveen was 3547,99 eu ro. De opbrengst van de collecte is voor mannen, vrouwen en jon geren met een functiebeperking, maar ook voor ouders van ge handicapte kinderen, die het on danks de bestaande regelingen financieel niet redden. Arie van den Hoek is afdelings bestuurder van de LTO-Noord (voorheen WLTO) en heeft een akkerbouwbedrijf in de Een- dragtspolder. „De effecten op de land- en tuinbouw zijn totaal niet in beeld gebracht/' zegt hij. De afdeling eist daarom van de gemeente dat zij dit in een Land bouw Effect Rapportage alsnog aangeeft." De agrariërs willen liever dat de gemeente alle grond opkoopt en dan tegen een goede prijs. De af deling wil dat de gemeente ook beperkt woningbouw toestaat. Met die extra opbrengsten kun nen boeren een betere prijs krij gen, denken de agrariërs. is er dan nog ruimte voor twee aanvullende buurtwinkelcentra voor de dagelijkse boodschap pen: één in zuid en één in noord. WADDINXVEEN - Het leeg staande gedeelte van de voor malige Dick Brunaschool (Essen impact Gerard Klaasse had nog nooit van Colitis Ulcerosa gehoord, toen er in 1994 darmontstekin gen bij hem werden geconsta teerd. „In het begin leek het alle maal wel mee te vallen," zegt hij. „De medicijnen werkten goed en ik kon redelijk functio neren. Ik ging ook nog gewoon naar mijn werk. Daarna werd WADDINXVEEN - De volgende mensen hebben tien kakelverse scharreleitjes gewonnen: W. Bos, Gijsberterf 6 T. Wilms, Troelstrahoeve 66 J. in 't HolPr. Beatrixlaan 108 H. Kemper, Kromme Esse 21 R. Reigwein, Herbarenerf 21 M. Winsemius, Jan Dorrekenska- cle-Oost 57 M. Ackx, Bosboom Toussaintsin- gelll Heemskerk, Anna Paulownas- traat 11 A. Mather-Smit, Woubrechterf 80 Treep, Zuidkade 103 Bonemeijer, Jupiterlaan 1 P. Scheffel, Peuleyen 69 WADDINXVEEN - Voor veel patiënten is het lezen van erva ringen van lotgenoten een hart onder de riem. Ze merken dat ze er niet alleen voor staan en voe len een stukje erkenning. Dat deed Gerard Klaasse besluiten een boek over zijn ziekte te schijven. 'Papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt', een au tobiografisch verhaal van een Colitis Ulcerosa patiënt. „Colitis Ulcerosa is een broertje van de bekende ziekte van Crohn," vertelt Gerard Klaasse. „In 1994 werd deze ziekte bij mij op 34-jarige leeftijd geconsta teerd. Vervolgens heeft de ziek teperiode erg lang geduurd. Pas in 1999 onderging ik mijn laatste operatie." Volgens de Waddinxvener is Colitis Ulcerosa geen ziekte die te genezen is met medicijnen. „Je moet er als patiënt mee leren leven. De medische wereld heeft zat onderzoeken gedaan om te kijken hoe deze ziekte het best bestreden kan worden, maar tel kens tevergeefs." WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen voegt zich voor het einde van dit jaar bij de Federatie het van kwaad tot erger. Ik kreeg heel veel last van diarree- aanvallen. Eén keer per uur was absoluut geen uitzondering. Het was zelfs zo erg, dat ik niet meer van huis weg durfde. Mijn baan moest ik noodgedwongen aan de wilgen hangen." En dat maakte heel wat los bij de familie Klaasse. „Mijn ziekte kreeg zo'n enorme impact. Vooral op mentaal gebied. Ge lukkig kom je op een gegeven moment wel in een acceptatie- proces. Hoewel ik het nooit voor de volle honderd procent zal ac cepteren dat ik een chronische ziekte heb. Het woord zegt het al, ik zit er mijn hele leven aan vast. Na mijn tweede operatie in 1999 gaat het gelukkig stukken beter met me. De jaren daarvoor heb ik alleen maar op de bank gelegen. Je gaat dan ook vanzelf andere doelen stellen. Ik was bijvoorbeeld al blij als ik een uurtje kon werken." in eigen beheer uitgegeven," zegt Gerard. „De leraar Neder lands van mijn zoon heeft de tekstcorrectie voor zijn rekening genomen, samen met mijn vrouw die ook in het onderwijs zit. De tekeningen in het boek zijn door mijn kinderen ge maakt. Boven één van die teke ningen, gemaakt tijdens één van mijn ziekenhuisopnames, stond de tekst 'papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt'. Dat had geen moeite met Eduard Bosch en Edo Pouwelse zette zijn opmars voort door winst te- WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstschilder Jan Neven gaat het komende cursusjaar te kenlessen geven. De cursus kan gevolgd worden in groepjes van twee of drie personen. Lessen worden wekelijks gegeven en vinden plaats op het atelier van de kunstschilder zelf; Staring- laan 21-16 in Waddinxveen. Cursisten kunnen informatie vragen en/of zich opgeven via telefoonnummer 0182 - 610198 of 0640195244 of via e-mail jan- neven@cs.com. heeft het college op 14 juni be- Q Cl H X VG 6 ITl WADDINXVEEN - Elf leden, één aspirant-lid en twee ex-le- den van Tafelronde 143 Wad dinxveen vertrekken op donder dag 30 juni om 12.15 uur op twee unieke Conference Bikes vanaf de plaatselijke Hefbrug naar de Towerbridge in Londen. Met de- ze ronde fietsen overbruggen zij 180 kilometer voor het goede doel; de aanschaf van een rol- stoelfiets voor De Bruggen; het zorgcentrum in Waddinxveen voor mensen met een verstande lijke handicap. Daarnaast over handigen zij de Waddinxveense bevrijdingspenning aan de con servator van het Churchill Mu seum in de Britse hoofdstad. WADDINXVEEN - In een door de hittegolf fors opgewarmd Het Zuidhonk werd donderdag 23 juni gestart met de vijftiende versie van Het Zomerschaaktoemooi. Verras sende leider na twee ronden is de 11-jarige Robbert-Jan Bosch, die naast de winst op zijn broer Eduard ook het punt wist te ont futselen van Dhr Blok (SV Moer- kapelle). noodzakelijk is. Dit betreft, naast Met 41 aanmeldingen is het toer nooi, een initiatief van (stichting Wijkwerk De Zuidplas in samen werking met de Waddinxveense Tekeningen richt te leiden naar een bepaald Het boek 'Papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt' is geen commercieel project. „Ik heb het de Luifelbaan en Groensvoorde, de Passage en het Brugcentrum. Besloten is dat er voor de Passa ge als winkelcentrum geen Schaakvereniging WSV, ook dit plaats meer is. jaar weer goed gevuld. Zo'n ze- Voor de meeste winkels in het ventten partijen werden er afge- Brugcentrum geldt dat zij goed werkt, waaronder in ronde één zijn in te passen in het nieuwe een aantal leuke 'familiepartij- centru. De Kerkweg Oost kan in de toe komst een beperkte winkelfunc- den Hoek. „Verder mogen de zes glastuin- oudkomers. Zij krijgen daar bouwbedrijven in het zuidwes ten van het gebied blijven. Maar op die manier zijn de resterende bedrijven ten dode opgeschre ven. De zes glastuinbouw-be- de subsidie stappen drijven zijn overigens al eerder de doorge- op slot gezet. Ze mogen niet ver der uitbreiden dan twee hecta re." ziekenhuis. Enkel en alleen als een steuntje in de rug. Maar er is nog een reden waarom ik dit boek heb geschreven. Bij het schrijven voelde ik de emotie van het moment weer opkomen. Mijn ziekte had onbewust meer bij me losgemaakt dan ik aan vankelijk wilde toegeven. Ik had nog helemaal geen ervaring met schrijven, maar de woorden vloeiden uit mijn pen. Dit boek schrijven hoorde dan ook bij Wijkgebouw mijn eigen verwerkingsproces. door nu Randy Girdhari met le ge handen te laten. Peter de Louw verweerde zich goed te gen Ton van Nieukerke, maar mo ment mis en moest berusten in de nederlaag. Erik Hennink en Barthold Jansen deelden het punt en dat gold ook voor Edu- REGIO - Op verschillende loca ties in Boskoop, Gouda, Moord recht en Waddinxveen worden er vanaf september weer work shops Sieraden maken georgani seerd. Ook gedurende de zomermaan den kun je met een groepje vriendinnen en/of collega's bij je thuis of op kantoor een work shop Sieraden maken organise ren. Op www.syllibeads.nl staan fo to's van de themavoorbeelden die in je favoriete kleuren en in verschillende variaties kunnen worden nagemaakt. De kosten bedragen 25,- euro per persoon per workshop. Op de volgende locaties kunnen Workshops Sieraden maken High-Tea arrangementen wor den georganiseerd: Brasserie 't Graanhuys in Zevenhuizen, Stadsherberg De Burgerhal in Gouda, Villa Floor in Moord recht, Zalencentrum Het Tref punt in Waddinxveen. Meer info over deze workshops: bel 0182 - 634712 of 0624262432. Pouch Als de ziekte niet te genezen is, waarom is Gerard dan geope reerd? „Om het probleem te ver helpen, niet om de ziekte weg te halen," legt hij uit. „Ik slikte on derhand 26 pillen op een dag en nog werd ik ziek. Toen besloten ze me op te nemen in het zie kenhuis, waar ze mijn dikke darm en mijn endeldarm heb ben verwijderd. Waar de ziekte van Crohn in je hele spijsverte ringskanaal zit, bevindt de ziek te Colitis Ulcerosa zich in de dikke darm. Na deze ingreep, liep ik een tijdje met een stoma rond. In juni 1999 kreeg ik mijn tweede operatie. Er werd een zogenaamde 'pouch' aangelegd. Een pouch is gemaakt van het laatste gedeelte van je dunne darm. Daar maken ze een zakje van dat ze aansluiten op je kringspier, zodat je weer 'nor maal' naar het toilet kunt." WADDINXVEEN - Van tevoren was iedereen een beetje zenuw achtig. Zou het een hitte golf worden of zou het gaan onwe ren. De clubkampioenschappen voor beginners bij rolschaatsver- eniging Rolling' 90 werden afge lopen zaterdag namelijk op de buitenbaan gereden. Gelukkig werd het een mooie middag met een lekker temperatuurtje. Alle 21 dames en één heer waren er klaar voor. Het belangrijkste voor jonge sporters bij deze winkelcentrum dat op de plaats wedstrijd is te leren om zichzelf van voetbalvereniging Be Fair voor een jury en publiek in een gebouwd moet worden, kan er kür (een op kunstrolschaatsen niet snel genoeg komen, vinden gereden ballet) te presenteren. In de verschillende groepen wer den de volgende dames club kampioen: Beg.A: Joëlle Jager. Beg.B: Katinka van Kasteel. Beg.C: Michelle Groenendijk. Beg.D: Samantha Hoeksema. Derde kind Toch wilde het echtpaar, on danks de ziekte, nog een derde kindje. „Daar hebben we lang over nagedacht," aldus Gerard. „Een kind brengt natuurlijk veel verantwoordelijkheid en in spanning met zich mee. Boven dien was ik aan de zware medi cijnen, dus de kans op een ongezond kind was aanwezig. Uiteindelijk ging het een lange periode heel goed met me. Zo dat ik alleen met de kinderen er gens heen ging, nu gaat Gerard gelukkig weer regelmatig mee. Ook voor de kinderen had de ziekte van papa een enorme im pact." De Waddinxvener Gerard Klaasse heeft een boek geschreven over zijn chronische ziekte. 'Papa, ik hoop dat je gauw weer beter wordt', een autobiografisch verhaal van een Colitis Ulcerosa patiënt. Vermoeidheid Werkt Gerard inmiddels wel weer fulltime? „Nee, ik werk nu 24 uur per week, dat is mijn fy sieke grens. Fulltime zal ik nooit meer kunnen werken. De ver moeidheid die bij Colitis Ulcero sa hoort, zal ik altijd blijven houden." Toch hoor je hem niet meer kla gen. „Mijn levenskwaliteit is er door de operatie honderd keer op vooruit gegaan. Ik kan nu zelfs af en toe een dagje met mijn vrouw en kinderen weg." Ook Gerard's vrouw Jacqueline is blij dat er een hoop beperkin gen zijn weggenomen. „We kunnen samen weer bepaalde dingen doen," vertelt ze. „Voor heen kwam het regelmatig voor gen. Dat is dan ook de reden dat zich. Het is ook een boek met er geen namen in het boek staan humor, want in al die jaren van vermeld. Geen namen van per- vallen en opstaan, ben ik mijn sonen, maar ook geen namen vrolijkheid nooit verloren." van ziekenhuizen. Het boek is niet bedoeld om patiënten ge sloten om een gedeelte van het gebouw aan de Essengaarde 3 te laten verwijderen. Het betreffen de gedeelte van het gebouw mag gezien de brandvoorschriften niet meer worden gebruikt. Om aanhoudend vandalisme en verpaupering te voorkomen vindt het college het belangrijk Vluchtelingenwerk Zuid-Hol- dat het leegstaande gedeelte van land Midden. De Waddinxveen- de locatie z.s.m. wordt verwij- se hulporganisatie ziet geen mo- derd. Het gedeelte van het gebouw waar op dit moment de peuter speelzalen in zijn gevestigd blijft (be)staan, totdat er duidelijkheid De gemeente Waddinxveen wil is over de ontwikkeling van de vanaf volgend jaar niet meer locatie en het gebied rond Essen- geld uitgeven aan opvang van gaarde 3. nieuwkomers dan wettelijk is de winkeliers in Waddinxveen. Voor Waddinxveen-Zuid is het Dit blijkt uit het onlangs open- gewenst uit te gaan van één, al baar gemaakte onderzoeksrap- bestaand buurtwinkelcentrum port over de Waddinxveense in de Zuidplas. Daar moet in elk winkelstrips. geval een volwaardige super- Uit het onderzoek blijkt dat in- markt gevestigd zijn voor de da- woners uit alle wijken in Wad- gelijkse boodschappen. Hetzelf- dinxveen straks het grootste ge- de geldt voor winkelcentrum deelte van hun inkopen gaan Noord. doen in het nieuwe winkelcen- Volgens onderzoek biedt het trum. De afstanden van de wij ken tot het te bouwen winkel centrum zijn namelijk relatief kort. Naast het hoofdwinkelcentrum Ruggesteun Vanaf het allereerste begin is Gerard Klaasse nieuwsgierig naar de gevolgen van een chro nische ziekte. „Ik verzamelde brochures over Colitis Ulcerosa, maar miste daarin informatie en ervaringen over de sociale en economische aspecten ervan, de communicatie met een arts, het aanvragen van een second opi nion, de gevolgen voor het ge zinsleven en voor de werksitu atie en de dreiging van een isolement. Allerlei zaken waar ik en mijn gezin tegenaan lie pen. Daarom besloot ik een boek te schrijven. Ik wil mijn negatie ve ervaringen met lotgenoten delen. Van iets negatiefs iets po sitiefs maken. Bovendien wil ik lotgenoten duidelijk maken dat ze weliswaar patiënt zijn, maar dat het hun leven is. Dat houdt in dat je niet alles maar hoeft te accepteren wat artsen je vertel len. De tijd dat we alles wat art sen zeggen maar klakkeloos aannemen, is voorbij. Je mag best met ze in discussie gaan." Het boek is dus een ruggesteun voor Colitis Ulcerosa patiënten? Het is overigens geen somber „Ja, zodat ze een stukje erken- boek, hoor. Wie denkt dat het ning of herkenning krijgen. Het een verhaal is over ziekenhuis zijn al mijn individuele ervarin- in en ziekenhuis uit, die vergist en'. Zo mocht kersverse WSV Kam pioen Erik Hennink aantreden tie behouden als aanloopgebied tegen z'n broer Arjan. Een strijd naar het nieuwe centrum. die Erik met de zwarte stukken Voor de Dorpstraat en de Iep- wist te winnen. Nico Dannis laan geldt dat er een bijzondere nam het met wit op tegen zoon positie in de winkelstructuur be- Ronald. Ook hier won de zwart- houden kan blijven, met vooral speler. Robbert-Jan Bosch mocht winkels voor doelgerichte aan- het opnemen tegen zijn broertje kopen. Eduard. Het leeftijdsverschil (11 tegen 7) speelde wellicht ook een rol: Robbert-Jan won met zwart. Jeroen Eygelaar deelde het punt honderd procent deze avond met Rene Ordelman en dit ge beurde ook bij het treffen tussen Jan Krayesteyn en Teun v/d Lin den. Frans Draaisma moest het afleggen tegen Hans Dijkers (SV greep op het beslissende Nieuwerkerk) en winst was er voor .Randy Girdhari tegen Henk van Erk. Theo Goor, Bart hold Jansen en Peter de Louw wonnen van respectievelijk Jaap ard Philipse tegen Bart van Put- v/d Heiden, Chris de Kogel en ten. Teun v/d Linden en Jeroen Jan Muit. Wim Mulder bleef nog Eygelaar berustten in een pun- lang doorspelen tegen Ton van tendeling en haalden daarmee Nieukerke, maar moest uitein- beiden hun tweede remise van delijk berusten in zijn lot. Hans de avond binnen. Nico Dannis van Offeren kon het niet bolwer ken tegen Eduard Philipse en hetzelfde gold voor Ab Scheel die in Edo Pouwelse zijn meer- gen Herman Smitskamp. dere moest erkennen. Tenslotte wisten ook Herman Smitskamp en Leon Willemen in ronde één het punt te veroveren tegen Ad- Goor, 4. Ton van Nieukerke, 5. riaan v/d Starre en Hans van Edo Pouwelse. Woudenberg. Donderdag 30 juni volgen ronde Ronde twee gaf in de bovenste 3 en 4 en daar zal de koploper regionen de partijen tussen Rob- zich kunnen bewijzen in een bert-Jan Bosch en J.Blok, die rechtstreeks treffen met nummer door eerstgenoemde verrassen- twee Ronald Dannis. derwijs werd gewonnen. Ronald Aanvang 20.00 uur in het Zuid- Dannis bevestigde zijn kandida- honk aan de Zuidplaslaan 552 te tuur door van Hans Dijkers te winnen. Theo Goor pakte de R. de Rooij, Kon. Wilhelminasin- gel 47 De eitjes kunnen zaterdag 9 juli gaarde 3) wordt gesloopt, tussen 15.00 en 16.00 uur wor den opgehaald op de Kinder boerderij. Op woensdag 13 april kregen al- gaan duren. Ie inwoners van Waddinxveen Vorige week is opdracht gege- een ansichtkaart van Kinder- ven om het leegstaande gedeelte boerderij Dierendal in de brie- van de voormalige Dick Bruna- venbus. Bedoeld om de burgers school te slopen. Na onderzoek te betrekken bij de sponsorwer- heeft het college van burgemees- ving om de Kinderboerderij te ter en wethouders op 17 februari laten voortbestaan, dit in ver- besloten dat de locatie aan de Es band met gemeentelijke bezuini- sengaarde 3 wordt gekoppeld gingen. Deze actie was een groot aan de overige ontwikkellocaties succes: er werd bijna 6000,- euro in Waddinxveen. door de inwoners van Waddinx veen gedoneerd. ZEVENHUIZEN - De boeren en tuinders in de Eendragtspolder zijn fel tegen het plan van de ge meente om driekwart van de bepaald. Bovendien rekent de polder te bestemmen voor groen gemeente er op dat in 2006 een en waterberging. „In totaal blijft nieuw inburgeringstelsel van er maar 150 ha land over van de kracht wordt waarbij gemeenten 450 ha die er zijn," stelt Arie van moeten zorgdragen voor inbur- geringscursussen voor nieuw en van rijkswege budget voor. Vol gens het bestuur van Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen moeten er door het mislo pen van worden gezet om voerde bezuinigingen het hoofd te bieden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 29 JUNI 2005 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM)

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15