SMART i REPAIR Eerste nieuwsbrief Vrijwilligerswerk Waddinxveen uit 4 De Lange verrast in tennistoernooi Be Fair Vijftiende Woubrechttoernooi Jeu de Boulesvereniging geslaagd Geslaagden Typevaardigheid for Kids Kiplagat neemt cheque Zonta Club in ontvangst Open Kerk in zomermaanden Postduiven nieuws Gewijzigde openingstijden bibliotheek Goudstaven bibliotheek Buitenactiviteit VVD Indeling volleybal De Graaf turnt gouden ringoefening Laatste jeugddienst Sijbring weg bij De Gouwe Redelijke vangsten HSW I in 3 V j 125,- 110,- 55,- 135,- Autoschade Herstel Van Leeuwen repareert kleine beschadigingen tegen kleine prijsjes! Bumper-reparatie incl. bijspuiten Uitdeuken zonder spuiten, Ie deel 2e deel Autoschade Herstel Van Leeuwen - '■'dus Steenslagreparatie Voorruitreparatie bijna altijd GRATIS. Andere schade? Ja Ai 7- 5. vrijdag 1 juli 118.00 - 2i.oo uur O Academie voor ICT Zoetermeer q www.academievoorictzoetermeer.nl S Door Bert Hertog Door Brigitte Bosman fi PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 JUNI 2005 (foto: Liesbeth van der Vis) het High Altitude Training L v-i 1 „De nieuwsbrief is een bron om praktische informatie te geven," vertelt Janinka de Beer, coördinator van de stimuleringsgroep vrijwil- Vrijwilligerswerk. De avond is goed bezocht, de be zoekers waren erg enthousiast en het allerbelangrijkste is dat de ZEVENHUIZEN - Tijdens de vakantieperiode van 4 juli tot en met 14 augustus gelden bij de bibliotheek in Zevenhuizen de volgende openingstijden: maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur, woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en donder dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. velijk het reilen en zeilen binnen de kinderboerderij en de finan ciële toestand. Er werden eitjes en honing ver kocht en vervolgens werd er op de fiets gestapt voor een rondje Waddinxveen; hierbij werden wat politiek gevoelige locaties aangedaan. Hierna werd er gefietst naar het Gouwebos, waar een interessant verhaal viel te beluisteren van twee muskusrattenvangers. De buitenactiviteit werd afgeslo ten met een barbecue op de boer derij van de Familie Kroes aan het Noordeinde. De organisatie kijkt terug op een gelaagde dag. 1,11,14,17,24 - D. Breedijk 2,8,10,13,18,19,20,21,22 - A. v/d Made 3,4,6,7,9,15,16 - W. Breedijk 5,12,23,25 - C.A. Bode Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van CIOOO Passage 208, Waddinxveen. gustus. Iedereen is van harte welkom om enige tijd stil te zijn, te bidden, een kaars aan te ste ken of gedachten in een gasten boek op te schrijven. De Open Kerk is in de Immanuëlkerk, Prinses Beatrixlaan 2 en open van 18.30 tot 19.30 uur. Vanaf 17 augustus is de Open Kerk weer wekelijks op de woensdagen. WADDINXVEEN - De Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen kan terugkijken op een uiterma te geslaagd toernooi voor de be woners van de gezinsvervan gende tehuizen Woubrechterf en Nesselande. De sponsoring kwam tot stand omdat Combicare, leverancier van een scala aan medische hulpmiddelen, veel affiniteit met de doelgroep heeft. Het Wou- brechttoemooi werd op 25 juni alweer voor de vijftiende maal Nijs, Mamix Princen, Gijs Prins, Kas Prins, Robbert Vermulm, Janneke Toussaint, Michel Klaas- se, Lisanne Viergever. In een periode van vier maanden hebben de kinderen leren typen volgens het tien-vinger-blind systeem. De kinderen moesten minimaal een typesnelheid van 100 aanslagen per minuut halen om te slagen voor het examen. Alle geslaagden zaten hier ruim boven. Eén leerling haalde dit keer zelfs een aanslag van 209 aanslagen per minuut. In september start er weer een nieuwe cursus Typevaardigheid for Kids. Voor meer informatie bel 0182 - 620052 of kijk op www.opleidingcentrum.nl. WADDINXVEEN/EMMEN - In Emmen werd het Nederlands Kampioenschap turnen afgelo pen weekend gehouden voor het Topsportniveau en tevens de toestelfinales van de Nationale Wedstrijdsport. Sander de Graaff van het TOOS Turn Team heren uit Waddinxveen mocht zich la ten huldigen als Neerlands beste aan de ringen. speelt deze nieuwsbrief op in. Je mag als organisatie iets opzet ten, maar hoe kom je aan de mensen? Het is een worsteling waar vrijwel iedere organisatie mee te maken heeft. De SVW is er en de deur staat open voor ie dereen die er gebruik van wil maken." De Nieuwsbrief Vrijwilligers werk Waddinxveen is geschre ven voor iedereen en is, net als het vrijwilligerswerk zelf, voor jong en oud. Nieuwsgierig geworden? De nieuwsbrief is verkrijgbaar bij de gemeente, de bibliotheek, het WADDINXVEEN - Dit seizoen is het initatief Open Kerk gestart voor zowel kerkleden als voor bewoners van Waddinxveen en omstreken om een moment van rust en bezinning aan te bieden. Na de Open Kerk van woensdag 29 juni zal vanwege de zomerpe riode de eerstvolgende Open Kerk zijn op woensdag 17 au- gehouden en door de spon soring ging niemand met lege handen naar huis. De 21 bewoners van de tehuizen werden gekoppeld aan een lid van de Jeu de Boulesvereniging en speelden drie partijen dou- blette om de fel begeerde wissel- beker. Er werd zeer fanatiek ge speeld en de uitslag was erg spannend, omdat drie teams met de volle winst eindigden. Uitein delijk moest het saldo de door slag geven. WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) was actief op drie fron ten. Voor de zomercompetitie werd afgelopen zaterdag gevist in het Gouwekanaal, waar 13 deelnemers ruim 66 kg aan hoofdzakelijk grove brasem vin gen. Herman Kraan was hier de grote winnaar, met 17.930 gr werd hij nummer één en steeg in het klas sement van vijf naar één. Als tweede eindigde Wim Hout man met 9.530 gr en derde werd Hennie de Kwaadsteniet met 7.450 gr. Vierde en vijfde werden respec tievelijk Rinus Reichard met 6.950 gr en Rob Poldervaart met 6.670 gr. Voor de zomeravond- competitie gevist in de Gouwe bij Boskoop waar 8 man in totaal op 20 kg vis kwam. Hier was de uitslag: 1. Jaap de Jong 4.610 gr, 2. Rinus Reichard 4.270 gr, 3. Rob Jenner 3.710 gr. De negende wedstrijd van de ouderencom petitie werd vervist aan de Ring vaart bij Aalsmeer. Twaalf deel nemers vingen in totaal 45 kg en de uitslag was: 1. Aat van Leeu wen 6.900 gr, 2. Wim Houtman 6.740 gr, 3. Rinus Reichard 6.570 gr, 4. Rob Poldervaart 6.230 gr, 5. Jan van Gemeren 4.660 gr. WADDINXVEEN - Alette Sij bring gaat de waterpoloclub Van Uden-De Gouwe na een seizoen al weer verlaten. Sijbring, af komstig van PSV, heeft over schrijving aangevraagd naar Brandenburg in Bilthoven. Sij bring gaat volgende maand met de Nederlandse selectie naar de WK in Montreal (Canada). Eer der al vertrokken de zusjes Nata scha en Yasemin Smit en Harme- ke Kappen bij De Gouwe. wen. Er zijn ruim twintig Zonta clubs actief in Nederland. De Nederlandse Zonta clubs heb ben 5.000,- euro bijeengebracht, Zonta Club Gouda heeft ook 5.000,- euro bijeengebracht. In maart heeft Zonta Club Gouda een avond gehouden bij afkomst die vorig jaar Citroëngarage Noordergraaf in Waddinxveen, waar kunsthisto- deskundig- praktische informatie te geven," licht Janinka de Beer toe. Zij is coördinator van de stimule ringsgroep. „Als je op zoekt bent, je wilt in formatie over vrijwilligerswerk, dan is dit een goede ingang. We Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen, tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29, e-mail: info@schadecenter.nl. www.schadecenter.nl in beeld wat het vrijwilligers werk te bieden heeft. „De nieuwsbrief is een stukje pr. In het najaar zal de tweede brief uitkomen en volgend jaar ver schijnt er ook nog een aantal," vertelt De Beer. „We willen aan dacht vragen voor het Vrijwilli- gerssteunpunt, met de vacature bank, verzekeringen, scholing en deskundigheidsbevordering. Het steunpunt wordt eind dit jaar gerealiseerd, maar hoe kom je nu in contact met mensen die er gebruik van willen maken? Er is behoefte aan informatie over vrijwilligerswerk. Daar ZEVENHUIZEN - De laatste jeugddienst van het seizoen in de Hervormde Kerk van Zeven huizen is op zondag 3 juli. De dienst zal geleid worden door dhr. Anton Doornebal en de dienst heeft als thema 'Groot en machtig is Hij'. Omdat het de laatste jeugd dienst van het seizoen is, zal er lekker veel gezongen worden en dit onder begeleiding van een enthousiaste band uit de ge meente. De aanvangstijd is 19.00 uur en de dienst vindt plaats in de Hervormde Kerk van Zeven huizen. De leden van de WD Waddinxveen gingen afgelopen zaterdag een dagje uit. Vraag vrijblijvend een offerte aan. Ook voor caravanschade! Prijzen zijn incl. 19% BTW. 2, WADDINXVEEN - De VVD Waddinxveen beleefde zaterdag 25 juni haar jaarlijkse buitenacti viteit. Er werd verzameld op Kinder boerderij Dierendal, waar de be heerder Rens Boogaard en de penningmeester Ellen van Hel den uitleg gaven over respectie- vorig jaar Hans Wijnstok als voorzitter van de toernooicom- missie opvolgde. Door het goede weer kon het programma vlot worden verwerkt. Alleen de laat ste zaterdag moest vanwege de regen, die 's nachts was geval len, voor de eerste partijen wor den uitgeweken naar de tennis hallen in Waddinxveen en Boskoop. Vis: „Het deelnemers veld kwam uit de gehele regio. Er zijn tennissers, die elk jaar aan ons toernooi meedoen. Zij ko men vooral voor de gezelligheid want grote prijzen keren wij niet uit. Voor de winnaar is een prijs van dertig euro beschikbaar. Is de lijst 64 namen lang dan wordt veertig euro uitbetaald". Het toernooi werd gesponsord door Verzijl Sport, Green Line, Klakhoven Sloten, Spruitenburg juweliers, machinefabriek Boere en Boonstoppel autobedrijf. Tot de prijswinnaars behoorde ook de jeugdvoorzitter van de voet balvereniging Jan van der Ark, die dubbelde met voetbal scheidsrechter Ed Toonen. Pech had Marijn Pronk, die wegens een gebroken spaakbeentje moest opgeven. Voorzitter Rob Peterse, die als voorzitter Nic van Termeij is op gevolgd, sprak van een voortref felijk week en toonde veel waar dering voor het werk van de commissie. „Er waren steeds veel mensen op het park, het open toernooi is het visistekaart- je van de vereniging". De overige uitslagen zijn: heren dubbel 8 17+: Mike Hof fmans/Robert Sloof-Steven Maasdam/Tijn Meister 6-0, 7-5, gemengd dubbel 8 17+: K. en P. Booden-Mirande en Ton Baan 7- 5, 6-0, damesdubbel 8 17+: M. Comba/C. Jordaan-Danielle van Bergeijk/Suzanne Oldenburg 2- 6, 6-4, 6-4, herendubbel 7 25+: Jan van der Ark/Ed Toonen-M. van Grumbkow/Frits Teusink 6- 2, 6-2, gemengd dubbel 7 25+I. Geertsen/C. Sundararaman-Jo- ke Hoogendoorn/J. Olaria 2-6, 6- 3, 6-3, gemend dubbel 7 25+: Marjon en Patrick Minnen-Paula Lenting/W. Spaargaren 6-2, 6-4, herenenkelspel 7: Menno Wit- tink-P. Groot 7-6, 6-4, damesen- kelspel 7: Evie Wijnstok-R. Stoe- linga 6-3,6-1, herendubbel 6 25+; M. Jansen/B. van Putten-R. Lo- bry/F. Visser 6-3, 6-2, dames dubbel 6 25+: Anneke Perfors/Jeanette Vrolijk-E. Rijs- bergen/J. Vermij 6-4, 6-4, ge mengd dubbel 6 25+: Van Berge- ijk-De Baat/Van der Loo-Marijke van Dijk/Jan van Veen 4-6, 7-6,6-1, herendubbel 5: A. van Frankfoort-J. van Tol 7-6, open dag Haagse Hogeschool Locatie Bredewater 24 Zoetermeer Opleidingen Informatica en Bedrijfskundige Informatica WADDINXVEEN - Bij het Oplei- Waddinxveen zijn de volgende kinderen ge slaagd voor het diploma type vaardigheid: Mathilde Aarnink, Albertine Boesveld, Marjolein Heezen, Ja- lisa Hendriks,Thijs Hermans, Laura Hofstee, Christian Kemp, Emma Mansveld, Annemieke de Vanaf 13 juni geldt een langere leenperiode voor boeken, tijd schriften en cd-roms. Vier weken voor dvd's en één week voor video's. Kreater, Waddinxveen Wereld wijd, het Coenecoop College en bij de SVW. Op de achterzijde van de nieuwsbrief staat een leuke fo- toprijsvraag, waaraan iedereen kan meedoen. Voor meer informatie over vrij willigerswerk en/of de nieuws brief kunt u terecht bij: Vrijwilligerswerk Waddinx veen, Postbus 422, 2740 AK Waddinxveen, telefoon 0182- 631932. Bezoek ook eens de website: www.waddinxveen.vrijwilli- gers-loket.nl. ZEVENHUIZEN - Wie van verrassingen houdt, kan de ze zomervakantie naar de bi bliotheek in Zevenhuizen ko men om een goudstaaf te lenen. Bij de kluis van de biblio theek staat een schatkist met goudstaven. In de goudstaaf zitten lieve, spannende of stoere boeken en een leuke verrassing. Je kunt nooit van te voren we ten wat dat is, je mag thuis pas kijken. Natuurlijk mag iedereen daarnaast ook zelf nog boeken uitzoeken. Vanaf 2 juli liggen de goud staven voor kinderen van 7 tot 14 jaar klaar. WADDINXVEEN - Deze week Verdere uitslag: werd er vanuit Vierzon met 120 duiven 568 kilometer in con cours gevlogen. De eerste duif was van D. Breedijk en die maakte een snelheid van 66 kilo meter per uur met een noord westenwind. WADDINXVEEN - Hij ziet er uit als een man die een koel biertje niet laat staan. Amould de Lan ge is ook tennisspeler bij Be Fair, maar tot dusver in de open toer nooien weinig succesvol. Dat veranderde plotsklaps in het ei gen open toernooi, dat Be Fair afgelopen week op de tennisba nen in het sportpark De Sniep hield. Daarin gold De Lange niet als een uitgesproken favoriet, maar aan het einde van de war me week pakte de 25-jarige Wad- dinxvener wel de eerste prijs in het herenenkelspel in categorie 5. In de finale versloeg hij de jon ge eveneens uit Waddinxveen af komstige Philippe van Rosenda- el met 6-2 6-4. Daarna zegevierde Amould de Lange samen met Elko van de Brom ook nog eens in het heren-dub- belspel. Stephan Okker, de zoon van vroegere kampioen Tom Ok ker, en Erik Neys werden met 7- 6, 7-5 verslagen. „Na jaren van proberen en vooral frustreren is het eindelijk gelukt iets e win nen. Dat belooft veel voor de clubkampioenschappen", sprak Amould de Lange na de prijsuit reiking. Jeroen Jaakke en Menno Burger stonden bij Be Fair in het heren enkelspel als eersten geplaatst op een lijst van 32. Maar beiden werden voor de finale uitgescha keld. De Lange: „In de tweede ronde moest ik tegen Jaakke spe len. Die wint normaal altijd van mij. Dit keer lukte het hem niet waardoor ik in de halve finale kwam. Een nieuwe ervaring voor mij. Ik werd mentaal echter goed ondersteund". Amould de Lange zal de komende weken ook deelnemen aan de tennis toernooien in Waddinxveen (De Woerd) en Haastrecht. Echter niet in het enkelspel, samen met Geert Verhoef gaat hij dan dub belen. Opvallend was dat het Philippe van Rosendael heel wat meer inspanning kostte om de fi nale te bereiken dan De Lange. 4h In de halve finale had Van Ro sendael een hele kluif aan Step han Peterse: 4-6, 6-4 en 6-4. Ook de twaalfjarige Boskoopse Chantal Geers ging met twee eerste prijzen naar huis. Zij won in de enkelspelfinale categorie 5 met 7-5, 6-1 van de Waddinx- veense Tessa Uitterhoeve en ze gevierde daarna in het gemengd dubbelspel met Stephan Peterse met 6-1, 6-4 over het koppel He lene Leer en Armand van Frankfoort. In het open toernooi van Be Fair werden 238 partijen gespeeld. „Daarmee zaten we helemaal vol", vertelde Antoinet Vis, die GOUDA/WADDINXVEEN - De indeling van de volleybalcompe- titie voor het seizoen 2005-2006 is bekend. Het tweede mannen team van Nesselande uit Zeven huizen speelt in de eerste divisie tegen Pegasus, Mikro Elektro, Peelpush, Stravok, Stramproy, Cito, Inter Rijswijk, Vocasa, Eks- palvo, Utrecht, Voorburg, Rijn mond 2. Overige indelingen: promotie klasse B: Profos 2, Vrevok 3, VSTS, Irene, Servia, Thor, Donar, VOC-Maarssen, Vollingo, Tau rus 3, VTC 2. Eerste klasse B: Be Fair, Inter Rijswijk 4, The Werve, DEO, Ska- nia3, Vollingo 2, GSC, DOS 2, Zovoc 2, Punch 3, Voorburg 3, Aspasia. Vrouwen eerste divisie: Switch'87, Rabo Havok, Orion, Set Up'65, Capelie, Inter Rijs wijk, Mikro/Electra, Peelpush, Huberts VC Utrecht, Rijnmond, Taurus. Promotieklasse B: Leython 2, So- vicos, Shot, Vollingo, Jupiter, Ka- linko 2, Thor, Delta, Castelum, Zovoc, Netwerk, Be Fair. GOUDA/WADDINXVEEN - Zonta Club Gouda heeft 10.000,- euro overhandigd aan Lornah Kiplagat, dat ten goede komt aan Centre dat Lorna in Kenia heeft opgezet. Lornah Kiplagat is de bekende hardloopster van Keni- aanse voor Nederland is uitgekomen op de Olympische Spelen in ricus Saskia Batenburg een inlei- Athene. Naast haar carrière als ding heeft gegeven, die de ko- hardloopster zet Lornah zich mende maanden nog te zien is in met een bewonderenswaardige de Hermitage in Amsterdam, inzet in voor de positie van vrouwen in haar geboorteland. Zij heeft in Kenia het High Alti tude Training Centre voor vrou- gehele opbrengst van die avond welijke atleten opgezet. Naast ook ten goede is gekomen aan de een gedegen hardloopopleiding, ToopschooT van Lornah Kipla- krijgen de vrouwen ook een op- gat. leiding die ervoor moet zorgen dat zij na hun hardloopcarrière economisch zelfstandig zijn. Vrouwen leren bijvoorbeeld broodbakken, groente verbou wen, computervaardigheden, boekhouden en het opzetten van een eigen winkel. Hierdoor zijn deze vrouwen in staat na hun at- letiekcarrière vanuit him eigen, zelfstandige positie hun leven verder in te richten. De bijdrage dingsCentrum van Zonta zal worden aange wend voor het realiseren van nieuwe plannen, zoals het aan leggen van een fitnessruimte en een praktijk voor fysiotherapie. Zonta Club Gouda is een onder deel van de wereldwijde service- organisatie van werkende vrou- WADDINXVEEN - Tijdens de jaarlijkse braderie op de Dorps straat kon de eerste nieuwsbrief uitgereikt worden. Alle belang rijke zaken rond het vrijwilli gerswerk helder en overzichte lijk op een rij. De Nieuwsbrief Vrijwilligers werk Waddinxveen is er geko men om vrijwilligers én organi saties én mensen die belangstelling hebben voor vrij willigerswerk in Waddinxveen te informeren over de mogelijk heden die er zijn. De nieuws brief laat zien wat het vrijwilli gerswerk te bieden heeft. Na het voorwoord van de heer Willem De Boer, voorzitter van de Stimuleringsgroep Vrijwilli gerswerk Waddinxveen, krijgt de lezer achtergrondinformatie over de SVW, zijn geschiedenis, de leden en de coördinator. De SVW werkt naar een vrijwilli- gerssteunpunt Dat steunpunt biedt een ligersvacaturebank, verzekerin gen, scholing en heidsbevordering. Wat is de vrijwilligersdag en de vrijwilli- gersprijs? Waar werden deze prijzen afgelopen jaar aan be steed? Het is allemaal te lezen in de eerste nieuwsbrief. Een bestuurder is belangrijk wilden in beeld brengen wat de binnen een organisatie. Er Stimuleringsgroep de afgelopen wordt uit de doeken gedaan anderhalf jaar heeft gedaan met wat er bij een bestuurdersfunc- de nota Sterk Vrijwilligerswerk, tie komt kijken, verhalen uit de Het is de brug tussen organisa- praktijk komen aan bod. De ties en vrijwilligers." mantelzorgers vormen een Deze eerste nieuwsbrief geeft groot deel van de vrijwilligers, veel praktisch nieuws. Inter- hun vak is een vak apart. views met vrijwilligers en infor- „De nieuwsbrief is een bron om matie over hun taken brengen De uitslag: l.Jos Verboom (Nes selande)/ Alex van Ofwegen 3-3- 23+; 2.Patrick Klein (Nesselan- de)/Corrie Monster 3-3-15+; 3. Wouter Nijenhuis(Nesselan- de)/Wim Raterman 3-3-13+; 4. Annie Schouten (Woubrech terf) /Norbert Schifferling 3-2- 18+; 5.Johan de Jong( Nesselan- de)/John de Waal 3-2-12+. De volledige uitslag en een uit gebreide fotoreportage kan wor den bekenen op de website www.jdbvw.tk. 1 et re-*™

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 21