c tLEXCOM 'Sport verenigingen gelijktijdig verhuizen' Burgemeester Roijers haalt duimafdrukken op bij wereldwinkel Deze Week V Zie onze advertentie elders in deze krant. Stuur de politie dit jaar een vakantiekaartje 1 THUIS MET ÉÉN DRUK OP DE KNOP. Inbraak in woning Fysio fitness in Waddinxveen Gouwe Smash viert feest Held gehuldigd l/SILCO 100% GESLAAGD! Inloopochtend voor schilders Bodemverontreiniging onder fiets en wandelpaden Burgemeester Wamaarplantsoen Gemeente snoeit bomen Zuidplaslaan 57e JAARGANG nr. 2959,- TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN Eindmusical BACK TO SCHOOL een TT? TT J I 4 4 KIM |VIDE»AUDI» KWI Groep 8 van de Kardinal Alf- rinkschool hield vorige week als afscheid een eindmusical. Er vloeiden heel wat tranen. Meer op pagina 13. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN huiskamertafel zijn gezet, dan kan iedere voorbijganger beden ken dat de bewoners op vakantie zijn. De 15-jarige William Anders on redde op 30 mei twee mensen uit het water. Vorige week werd hij door burge meester Roijers gehuldigd. Lees verder op pagina 9. WADDINXVEEN - Er komt geen Centraal sportpark aan de On- derweg/Plasweg. Dat besloot de raad afgelopen donderdag avond. Voor de gemeente Waddinxveen is dat momenteel niet haalbaar. Wel zullen de drie voetbalverenigingen Be Fair, WSE en Waddinxveen naar die plek verhuizen en de tennisvereniging Gouwe Smash naar een terrein gelegen achter het Coenecoop- college. Silco voor uw hele interieur WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 JULI 2005 WADDINXVEEN - Onlangs heeft adviesbureau Geofox-Lexmond uit Bodegraven, in opdracht van de gemeente Waddinxveen, bode monderzoek uitgevoerd bij het Burgemeester Wamaarplantsoen en de daaraan grenzende sport velden. Uit dit onderzoek is naar voren gekomen dat de grond on der de fiets- en wandelpaden in het Burgemeester Wamaarplant soen en aan de oostzijde langs het sportveld verontreinigd is. Onder de funderingslaag van de fiets- en wandelpaden bevindt zich een zanderige bodemlaag van circa twintig centimeter die niging en de daaruit voortvloei ende sanering heeft geen vertra gend effect voor de realisatie van het nieuwe winkelcentrum. Bij het opstellen van de planning is rekening gehouden met een even tuele bodemverontreiniging. Tij dens het bouwrijp maken van de grond moet, conform de regelge ving, een saneringsplan worden opgesteld. De Provincie Zuid-Holland heeft op basis van de wet Bodembe- schikking een ontwerpbeschik king opgesteld die vanaf 29 juni 2005 gedurende vier weken ter in zage ligt op het gemeentehuis. hoogwerker en ander materieel. Voor de veiligheid van werkne mers en weggebruikers worden wegvakken tijdens de uitvoering gedeeltelijk of gedurende korte periodes geheel afgesloten. Enige wachttijd voor automobilisten en fietsers kan daarvan het gevolg zijn. Getracht wordt om de over last zo beperkt mogelijk te hou den. De burgemeester heeft in mei als eerste zijn duimafdruk ge plaatst op een poster tegen kin derarbeid in de derde wereld. Vanaf de internationale wereld- winkeldag op 14 mei hebben zeer veel Waddinxveners van jong tot oud zijn voorbeeld ge volgd. Zij hebben hiermee on derstreept dat zij tegen kinder arbeid zijn. Kinderen hebben ZEVENHUIZEN - De politie stelt een onderzoek in naar een inbraak in een woning aan de Rottekade op vrijdag 1 juli. De 79-jarige bewoonster werd omst reeks 06.50 uur wakker van stemgeluiden in haar woning. De vrouw nam poolshoogte en trof in haar woning drie jongens aan. Een van hen pakte haar vast en eiste geld. Toen de vrouw even later kans zag zich los te maken is ze hard weggerend naar de buren. Wanneer vakantiegangers zich met een afwezigheidskaart af melden, zal de politie een aantal maal de woning bezoeken en controleren. Bij onregelmatighe den of bijzonderheden wordt een contactpersoon gewaar schuwd. Door de afwezigheids kaart in te vullen en deze per soonlijk bij het politiebureau in te leveren, kunnen mensen aan- houden. De werkzaamheden worden uit gevoerd met behulp van maar beter worden opgeborgen. En denk ook even aan de tele- foonbeantwoorder. Voor bellers inloop. Vanaf 9.30 met minder goede bedoelingen kan de mededeling dat de fami lie de komende weken op vakan tie is, een prachtige uitnodiging zijn. HARTELIJK GEFELICITEERD MET JULLIE DIPLOMA! Alex Coen Martien Oscar Stef Stef Thomas Tom Wesley Hella Karlijn Leonie Marie José Marjolein Michelle Suzan Suzanne Widya Een prettige vakantie toegewenst! WADDINXVEEN - Burgemees ter Roijers haalde op woensdag 29 juni de verzamelde duimaf drukken op bij de Wereldwin- kel in Waddinxveen. De afgelo pen maand heeft de Wereldwinkel deze duimaf drukken verzameld onder al haar bezoekers. De duimaf drukken staan voor: duimen omhoog voor eerlijke handel. Verzoeken Donderdag 23 juni heeft burge meester Roijers in de Wereld winkel op het Koningin Wilhel- minaplein de duimafdrukken van de actie 'Thumbs up for fair trade' in ontvangst genomen. Behalve een duimafdruk heeft de wereldwinkel aan de ge meente gevraagd wat zij verder voor actie wil ondernemen te gen kinderarbeid. De burge- Wanneer toch al een afspraak wordt gemaakt voor het water geven van de planten of het ver zorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd worden ook de brievenbus te legen. De post kan het beste worden opge stapeld op een plaats die vanaf buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt 's avonds de indruk dat er mensen thuis zijn. Voor een inbreker kan het heel makkelijk zijn in te klimmen als de rolcontainer of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gelegenheid te ge ven, kunnen dergelijke zaken De Wereldwinkel in Waddinx veen sloot met deze actie aan bij de Europese campagne tegen kinderarbeid. Deze campagne is georganiseerd door het 'Network of European Works hops', waar ook de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels lid van is. gemeente is daarom een onder zoek uitgevoerd en is door boom- specialisten geadviseerd de bo men in het groeiseizoen flink te snoeien. Hiermee kan de veilig- de ge- heid voor weggebruikers worden meente Waddinxveen uitgevoerd gegarandeerd en blijven de zeer door het boomverzorgingsbedrijf beeldbepalende bomenrijen be- B.S.I. te Baam. Voor de veiligheid van de weggebruikers worden verkeersmaatregelen getroffen. De platanen langs de Zuidpla- slaan zijn in de loop der jaren uit gegroeid tot forse bomen. Vanwe ge de voedzame grondsoort is de groei zelfs zo uitbundig, dat de bomen te snel groeien. Hierdoor zijn veel van de bomen erg wind gevoelig geworden. De afgelopen jaren zijn bij diverse bomen zwa re takken afgebroken. Bij sommi gen is zelfs de kroon voor een groot deel verloren gegaan. Op deze locatie, waarin de bomen zich deels boven fietspaden en rij wegen bevinden, geeft dit een te groot risico. In opdracht van de WADDINXVEEN - Onder bege leiding van een fysiotherapeut kunnen Waddinxveners binnen kort aan fysio fitness doen. Fysio therapeuten van drie praktijken in Waddinxveen willen him be drijven met fysio fitness uitbrei den. Hiervoor hebben zij een pand in de Sint Victorwijk op het oog. Maar eerst moet er gewacht worden op de benodigde vergun ningen die de gemeente nog moet verlenen. Fysio Fitness Waddinx veen is een samenwerkingsver band van de praktijk voor fysio- en manuele therapie Boezemweg, de praktijk voor fysiotherapie Schrooder en de praktijk voor fy siotherapie Zuidplas en is be doeld voor Waddinxveners die problemen hebben met de belast baarheid van hun bewegingsap paraat. Zij doen beweegprogram- ma's onder begeleiding van een fysiotherapeut, die zich richten op het structureel veranderen van het beweeggedrag van mensen. Thermen Holiday® SAUNA BEAUTYCENTER De tweede persoon gratis naar de sauna! Voor de vergadering werd ge bruik gemaakt van het spreek recht door de heer Kraaijestein, oud-wethouder van Waddinx veen. Hij betoogde dat met hem, velen willen dat het gebied aan de Piasweg/Onderweg een groen gebied blijft en zijn agrari sche bestemming blijft behou den. Dit gebied is één van de ka rakteristieken van Waddinxveen, waarvan er he laas nog zo weinig zijn. Voor de burger zou hij het fatsoenlijker vinden als dergelijke objecten in de verkiezingsprogramma's aan de orde worden gesteld, zodat de burger weet waar hij aan toe is. Het college heeft nog op on voldoende wijze waar gemaakt dat er geen geschikte alternatie- ven zijn. Hij noemde verschillen- de andere oplossingen die naar zijn mening miljoenen goedko per zijn. Tijdens de behandeling bleek dat de raad er voorstander van is dat Be Fair, W.S.E. en Waddinxveen in 2008 tegelijk verhuizen naar de oksel aan de Onderweg. Als Be Fair voorlopig alleen verhuist WADDINXVEEN - Gedurende de zomermaanden is er elke woensdagmorgen een schilder- uur zijn alle deelnemers van de Gouwe Pen seel, De Wokkels en Het Palet van harte welkom in het Anne Frank-activiteitencentrum. Voor wie nog geen vaste bezoeker is maar wel belangstelling heeft voor schilderen, is deze inloop een mooie gelegenheid om een afwezigheidsmelding keer te komen kijken. en WSE en Waddinxveen in 2010, is het gevaar niet denkbeel dig dat deze twee verenigingen doodbloeden en dat is niet de bedoeling. Door het CDA en de PvdA werd een amendement van die strekking voorgelegd aan de raad. In november zal dan na onderzoek worden be zien of dit plan financieel, be stuurlijk en verkeersdeskundig haalbaar is. De raad ondersteun de dit voorstel, maar maakte wel een voorbehoud. Als in novem ber blijkt dat het besluit niet uit voerbaar is, kan de raad op het besluit terugkomen. Gelijktijdige verhuizing heeft ook het voor deel dat er twee locaties vrijko men, die dan voor andere doel einden kunnen worden aangewend. Wethouder Gerts zei dat het col lege graag wil meewerken aan dit onderzoek. De raad ging met het voorstel akkoord, maar zo wel de VVD als de PvdA gaan ervan uit dat er dan gezamenlijk gebruik wordt gemaakt van die accommodaties. A.B. gedeeltelijk verontreinigd is met Poly Aromatische Koolwaterstof fen (PAK). Van de 480 m3 grond is tenminste 25 m3 verontreinigd. De milieudienst heeft aangege ven dat hiermee sprake is van ernstige bodemverontreiniging. De bodemverontreiniging vormt op dit moment geen enkel risico. Vanwege de asfaltverharding is de verontreiniging geïsoleerd. Pas als de paden worden opgebroken moet de grond gesaneerd wor den. Dit houdt in dat de vervuilde grond wordt verwijderd en wordt afgevoerd. De vastgestelde bodemverontrei- WADDINXVEEN - Tennisvereni ging De Gouwe Smash viert dit jaar haar 25-jarig jubileum. In dit lustrumjaar worden allerlei acti viteiten georganiseerd. Afgelopen zaterdag was het tennispark om gebouwd tot een heus Wimble don Village; allerlei Wimbledon attributen in een paars-groene at mosfeer, met de finale uit 1980 tussen Borg en McEnroe op de achtergrond. Na een engelse bar becue en de befaamde strawber ries with cream, werd er vanzelf sprekend getennist. Nagenoeg iedereen was in de Wimbledon- stijl van 1980, het jaar van oprich ting van De Gouwe Smash, ge kleed: wit, haar- en polsbanden, plooirokken en te strakke broe ken. Een enkeling durfde het zelfs met een houten racket aan. Dat het bij dit toernooi niet om de punten ging, werd duidelijk bij de prijsuitreiking toen de best en slechtst geklede deelnemers naar voren werden geroepen. Na af loop was er een echte jaren 80 dis co die tot in de late uurtjes duur de. na te gaan, goede producten le veren. De gemeente gebruikt slechts beperkt eerlijke koffie, omdat vroeger geen automa- tenkoffie geleverd kon worden. Nu die mogelijkheid er wel is, zal de wereldwinkel proberen alsnog automaten met Max Ha- velaar koffie in het gemeen- thuis te krijgen. De gemeente steunt de actie nadrukkelijk door er veel medewerking en publiciteit aan te geven. geven van deze service gebruik te willen maken. Het politiebureau in het ge meentehuis in Boskoop is op werkdagen geopend van 08:30 tot 12:30 uur. Het politiebureau in Waddinxveen is dagelijks geo pend van 09:00 tot 17:00 uur. Natuurlijk kan iedereen die op vakantie gaat zelf ook al een paar eenvoudige maatregelen treffen. Het beste is om, ook als er niemand thuis is, de woning er toch 'bewoond' uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, mogen familie en buren best we ten, maar het is onverstandig de inbreker op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen na tuurlijk goed afsluiten, maar de overgordijnen kunnen beter open blijven. Als vanaf de straat te zien is dat alle planten op de Burgemeester Roijers haalde vorige week de duimafdrukken op bij de Wereldwinkel in Waddinxveen. (foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De platanen langs de Zuidplaslaan worden vanaf maandag 11 juli flink ge snoeid. De werkzaamheden, die ongeveer twee weken duren, worden in opdracht van meester gaf een reactie op de drie verzoeken die de Wereld winkel hem voorlegde. „Geach te burgemeester, meer dan 210 miljoen kinderen moeten wer ken om hun familie te helpen overleven. Veel van hen doen gevaarlijk werk onder slechte omstandigheden. De Wereld winkels zijn tegen kinderar beid. Eerlijke handel via de We reldwinkel biedt kinderen en hun families een eerlijke kans. Wij vragen u het volgende: on derzoek of de producten die de gemeente inkoopt en gebruikt, gemaakt zijn zonder kinderar beid, gebruik eerlijke handels- producten in alle openbare in stellingen en steun en promoot eerlijke handel." De gemeente is van mening dat hun leveranciers, voor zover is WADDINXVEEN/BOSKOOP - De vakantietijd breekt weer aan. Veel mensen zullen voor langere tijd hun woning onbewoond achterlaten om elders in binnen- of buitenland van hun vakantie te genieten. Ook tijdens afwezig heid van de bewoners wil de po litie voor de mensen klaar staan door een oogje in het zeil te hou den. De politie kan natuurlijk niet ga randeren dat er na het inleveren van een niet wordt ingebroken, maar met z'n allen kunnen we het de wo- ninginbreker zo moeilijk moge lijk maken. BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN!!! b BURGER?™ recht op scholing, gezonde leef omstandigheden en een fat soenlijke toekomst. De wereld winkel kan met de geslaagde duimenactie benadrukken, dat hun beleid van eerlijke handel, waarmee kinderen wel een be tere kans krijgen, breed door de Waddinxveense bevolking wordt gedragen. addin TELECOMMUMCATE AUTOMATEERUG I ■_X Bij besteding van min. 25,- aan schoolspullen krijg je een handige schooltas CADEAU! Garmii c32fl/c330: Heel Europa binnen handbereik Touch screen Rotterdamse Ond«r»rmer>f>rip Van kast tot plafond van woonkamer tot zolder Noondkade 56a Waddinxveen Telefoon (01821 63 09 66 E-mail info@flexcombv.nl Internet www.flexcombv.nl Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Kom langs voor de mooiste trends en aanbiedingen! schoolartikelen studieboeken (grafische) rekenmachines Onze showroom en meubelmakerij; Zuidkade 230 te Waddinxveen Tel. 0182 616878 www.silco.nl Huiswerkcursus TON KEGGE Nieuwstraat 61 2771 XH Boskoop Tel. (0172) 21 39 87 TTTYT Genomineerd voor de Rotterdamse Ondernemersprijs! Informatie en Reserveringen OIO - 449 32 50 www.thermenholiday.nl Act>e is geldig t/m 31 augustus 2005 en geldt alleen -ï tegen inlevering van deze advertentie Niet geldig m J combinatie met andere aanbiedingen en arrangementen z 30 weergave Nederlandse tekst en spraak L C330 heeft 2 GB intern geheugen Europa is voor geprogrammeerd Dorpstraat 39 Waddinxveen tel. 0182-612298 www.burger-waddinxveen.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1