Nieuwe gemeente- plattegrond en gemeentegids in de maak w,= NOG WEKEN Souburghers blij met eigen jeu de boules baan Cheers moet ontruimen Hoge opbrengst Unicef sponsorloop ,5; .fc, ..y..... Wie verdient er een lintje? Inbraak in woning BakkerSport stadshart Witgoed specialist Inbraken Woubrechterf Politie waarschuwt voor babbeltruc Orgelconcert André Knevel in Waddïnxveen Controle op honden in Reeuwijkse Hout Sport actief krijgt geld Jeugdleden kickboksen gezocht Vervanging van uw keukeninbouw apparaten? CV-KETEL NODIG? NEELEMAN l/SILCO (foto: Liesbeth van der Vis) Nefit-dealer en aantal weken naar Nederland voor een tournee van zo'n 25 concerten. De concertgever heeft een geva rieerd programma samengesteld met literatuur en bewerkingen over vaderlandse en geestelijke 24 UUR SERVICEDIENST ATTEMA tel. (0182) 61 35 00 BEL (0180) 63 12 06 WADDÏNXVEEN - Tientallen bewoners van Huize Souburgh streeks naar deze projecten in Brazilië. De nieuwe Unicef najaarsbro- chure verschijnt eind juli. Hierin staan de Unicef Kaarten en Ca deaus afgebeeld die te verkrijgen zijn bij de Wereld Winkel in Waddinxveen. Voor informatie kunt u terecht bij Hennie Hordijk, telefoon 0182 - 613024. Silco voor uw hele interieur Ml» WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) P. VISSER EN ZN Tel. 0182 - 64 00 72 WADDINXVEEN - Exploitant M.k. heeft eetcafé Cheers aan de Nesse in Waddinxveen binnen acht dagen moeten ontruimen. Dit bepaalde de Haagse kort ge dingrechter mevrouw mr. E. van Rens. Heineken Nederland had om de ontruiming van het café ge vraagd omdat de exploitant een aanzienlijke huurachterstand heeft. K. is veroordeeld om deze huur achterstand van 21.772,- euro, verhoogd met wettelijke rente, aan Heineken te betalen. Hij moet eveneens een openstaande drankrekening van 7527,- euro voldoen. M.K. huurde eetcafé Cheers van af 1 januari dit jaar en betaalde slechts een maand huur. De ex ploitant zei in de problemen te zijn gekomen door de hoge on kosten en onvoldoende inkom sten uit het café. Heineken gaat na de ontruiming zo snel mogelijk een nieuwe huurder voor het pand zoeken. len niet vaak buiten omdat het er te gevaarlijk is. Door ook in de arme gebieden iets te bieden, bij voorbeeld voetbaltoernooien, le ren deze kinderen in een veilige omgeving samen te werken en leren in teamverband overwin ningen te behalen. Op deze ma nier probeert Unicef gelijke kan sen te creëren voor kinderen van verschillende achtergrond. De opbrengst van de verschillende REGIO - De politie Hollands Midden waarschuwt voor En gelstalige bellers die met een te lefonische babbeltruc proberen creditcard gegevens in handen te krijgen. De politie waarschuwt voor dit soort praktijken en advi seert hier niet op in te gaan. Ze ker tien mensen uit Gouda, Reeuwijk, Schoonhoven en Ber gambacht werden donderdag 21 juli gebeld door Engelstaligen. Zij werden gefeliciteerd met het winnen van een cruise of vakan tie. Wat ze nog moesten doen was alleen nog even de credit cardgegevens geven. Omdat de bellers argwaan kregen gingen ze niet op het verzoek in maar belden de politie. zijn de voedingsreglementen in verzorgingstehuizen behoorlijk streng. We mogen de bewoners geen spiegelei voorschotelen, vanwege het risico een salmo- nellabesmetting op te lopen. Maar dat risico loop je altijd en overal. Een spiegelei mag alleen geser veerd worden indien de bewo ner zelf de volledige verant woordelijkheid op zich neemt. Dus heb ik een heuse ei-verkla- ring zitten typen. Dat met de grootst mogelijke lol, zoiets kun je natuurlijk niet serieus nemen. De bewoners die in het vervolg een spiegelei willen eten, heb ben die verklaring moeten on dertekenen. Andere verzoekjes waren ergens een ijsje gaan eten en een keer een bezoekje bren gen aan de markt in Waddinx veen. Die wensen gaan we str aks als het mooi weer wordt inwilligen." Locatiemanager Ellie Ham nam vorige week donderdag de offi ciële opening van de jeu de bou les baan voor haar rekening. „Ik wil graag even de aandacht vra gen voor twee medewerkers. WADDINXVEEN - Behalve een inbraak aan de Sterrenlaan, werd er in de nacht van zondag 24 op maandag 25 juli ook inge broken bij twee woningen aan de Woubrechterf. Bij één woning werd een mobiele telefoon, rijbe wijs, laptop, digitale fotocamera en geld gestolen. Bij de andere woning kwam men niet verder dan het boren van gaatjes in een raamkozijn. Deze methode werd ook bij de andere woningen ge bruikt. Via deze gaatjes wist men de hefboompjes van raam of deur te ontsluiten en de woning binnen te komen. De politie gaat er dan ook vanuit dat het hier om dezelfde dader(s) gaat. voltooiing van Morgenster. WADDINXVEEN - Om in aan- nerking te komen voor een ko- tinklijke onderscheiding, ligt sinds 1996 de nadruk op ie- nands maatschappelijke ver diensten. Dat zijn de bijzondere persoon- ijke verdiensten of prestaties /an iemand. Het gaat erom de stille krachten te vinden; de vrij williger en het bestuurslid die ja renlang onbetaald klaarstaan /oor de gemeenschap. Wat ie- nand doet in een betaalde func- ie, telt alleen nog mee als aan zullend element; dat geldt ook zoor de verdiensten die in het zerlengde liggen van het betaal de werk. De burgemeester roept vereni gingen, instellingen, maatschap pelijke organisaties en ook purgers op om hem op dergelij- Eind december van dit jaar ver schijnt de nieuwe versie van de gemeentegids 2006 van Wad dinxveen. Deze officiële ge meentegids wordt opnieuw sa mengesteld en uitgegeven door Uitgeverij Suurland uit Eindho ven. Rondom de cartografie worden advertenties opgenomen van winkeliers, bedrijven en instel lingen die in Waddinxveen ge vestigd zijn of onze gemeente tot hun verzorgingsgebied rekenen. Op dit moment is de uitgeverij gestart met de acquisitie van de advertenties. In de gemeentegids worden, naast het redactionele gedeelte, advertenties opgenomen van winkeliers, bedrijven en instel lingen die in Waddinxveen ge vestigd zijn of onze gemeente tot hun verzorgingsgebied rekenen. WADDINXVEEN - Op maandag 25 juli werd er, tussen midder nacht en 's morgens vroeg, inge broken in een woning aan de Sterrenlaan. Een achterdeur sponsorlopen in 2005 gaan recht- werd opengebroken. Uit de wo ning werd een mobiele telefoon en geld uit een portemonnee ge stolen. De politie stelt een onder zoek in. Wil Vons en Henk Hupke heb ben deze baan samen aange legd. Zij hebben enorm hard ge werkt in de hitte om deze klus op tijd te klaren," prees zij de beide mannen, die als beloning een extra set ballen voor 'hun' baan overhandigd kregen. Wil Vons is ervan overtuigd dat deze nieuwe activiteit in Huize Souburgh voor heel veel plezier gaat zorgen. „Met een rollator of vanuit een rolstoel, iedereen kan meedoen," zegt hij. „Je hoeft echt niet per se rechtop te staan om een balletje te gooi en." Meteen bleken zijn verwachtin gen te kloppen, toen een aantal bewoners aanstalten maakte om dit populaire campingspelletje te gaan beoefenen. De ballen rolden over het grind. „Dit doet me denken aan vroe ger, toen ik regelmatig op de camping stond," aldus een be woner. „We speelden het dage lijks, ik was er ook behoorlijk goed in. Ik hoop nu snel de draad weer op te pakken, zodat ze hier eens zullen zien wie er de beste is." ke personen attent te maker doormiddel van een aanvraag voor een koninklijke onderschei ding. Deze aanvraag moet vóór 1 au gustus worden ingediend, voor zien van een korte levensom- schrijving en een opsomming van de verrichte functies. D( aanvraag kan gericht worder aan de Burgemeester van Wad dinxveen. Koninklijke onderscheidinger kunnen ook tussentijds worder aangevraagd. U moet er dan rekening met houden dat de afhandeling var een aanvraag ruim 4 maander duurt. Het is raadzaam om, voordat t een aanvraag indient, even over leg te plegen met het bestuursse- cretariaat, telefoon 624600. WADDINXVEEN - In het laatste kwartaal van dit jaar verschijnt een nieuwe versie van de gemeenteplattegrond van Waddinx veen. Deze officiële gemeenteplattegrond wordt samengesteld en uitgegeven door Uitgeverij De Kleine Metfia uit Schagen. WADDINXVEEN - De Neder- lands-Canadese organist André Knevel geeft op vrijdag 29 juli een orgelconcert in de Brugkerk te Waddinxveen. André Knevel werd in Bussum geboren. Op achtjarige leeftijd begon hij piano- en orgellessen te volgen. Toen hij negentien jaar was, gaf hij zijn eerste orgelcon cert en werd korte tijd later aan gesteld als organist in Hilver sum. In 1975 emigreerde André Kne vel naar Canada. Thans is hij woonachtig in St. Catharines - Ontario. Hij heeft een fulltime le spraktijk voor orgel en piano en is kerkorganist in St. Catharines. André Knevel maakt vele con- WADDINXVEEN - Het evene ment Sport Actief krijgt van de Waddinxveense jeugdadvies- raad 2500,- euro om een sportief tweedaags evenement te organi seren. Op 19 en 20 augustus kunnen Waddinxveense jongeren tien verschillende sporten beoefenen. Twee dagen lang zal alles op het schoolplein van het Coenecoop College in het teken staan van sport en spel. Inmiddels is er -j- zelfs een stichting in het leven geroepen. Stichting Waddinx veen Actief is onderdeel van de jeugdadviesraad en geeft (finan ciële) steun aan sportieve evene menten voor Waddinxveense jongeren. REEUWIJK - De politie heeft in samenwerking met de Groenser- vice Zuid Holland (GZH) de af gelopen maanden verscherpt toezicht gehouden in het recre atiegebied de Reeuwijkse Hout. Gecontroleerd werd met name op de aanwezigheid van hon den. In de periode van 1 april tot en met 1 oktober zijn diverse weilanden en het surfstrand na melijk verboden toegang voor honden. Op sommige aangewe zen plaatsen mogen honden vanwege het broed- en het recre- atieseizoen dan ook niet loslo pen. De politie heeft inmiddels al meer dan tien bekeuringen uit geschreven aan hondeneigena ren die zich niet aan de regels hielden. Deze eigenaren kregen een bekeuring van rond de 30,- euro. De komende maanden blijft de politie samen met de GZH controles uitvoeren in het gebied. WADDINXVEEN In Augustus wordt er weer gestart met de jeugdkickboxing trainingen. Young Professionals Events is nog op zoek naar nieuwe leden, zowel jongens als meisjes, die zin hebben om mee te komen trainen. Je traint één keer per week op een woensdag. Ervaren trainers leren je de fijne kneepjes van het kickboksen. De training is bedoeld voor kinderen tot 14 jaar en wordt van 18.45 tot 19.30 gegeven in de gymzaal van Toos. De kosten bedragen slechts 10,- euro per maand. Wil je een keer komen kijken of een keer mee doen? Stuur dan even een e-mail naar kickboxingwaddinx- veen@wanadoo.nl. Op dit moment is de uitgeverij bezig uw gegevens te controle ren. Ook de acquisitie van de ad vertenties is begonnen. De gemeente Waddinxveen ver klaart dat genoemde gemeente plattegrond en gemeentegids de enige uitgaven zijn die in samen werking met de gemeente Waddinxveen worden uitgege ven. Er zijn soms andere uitgevers ac tief die zeggen een gemeente gids of plattegrond uit te geven. Het staat u natuurlijk vrij daarin te adverteren, maar laat u goed informeren. Het kan zijn, dat u voor hoge be dragen vast zit aan vermelding in een gids of op een platte grond, die slechts in een hele kleine oplage verschijnt en die bovendien geen officiële uitga ven zijn. leuk voor de bewoners die in een rolstoel zitten." kwamen vorige week donder- De bewoners mogen de jeu de dag enthousiast naar buiten om boules baan te allen tijde ge- de officiële opening van hun ei- bruiken. Wil Vons, medewerker gen jeu de boules baan bij te bij Huize Souburgh, gaat de be- Anderen vonden het te langstellenden één keer per week instructies geven. „De bedoeling is dat er een soort club van vaste deelnemers 57e JAARGANG nr. 2962 OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN Bewoners van Huize Souburgh kwamen vorige week donderdag naar buiten om de officiële opening van hun eigen jeu de bou les baan bij te wonen. WADDINXVEEN - De Unicef sponsorloop voor 'Onderwijs en sport in Brazilië' heeft een be drag van 1.463,42 euro opge bracht. Er hebben in Waddinx veen vijf scholen meegewerkt, waarvan 80 kinderen tijdens de bleek veel behoefte aan groeps activiteiten te zijn. We spelen hier weleens bingo en allerlei andere binnenactivitei- ten, maar nog niets om met mooi weer gezellig buiten te kunnen doen." En toen ontstond het idee om een jeu de boules baan aan te leggen. Marianne: „Ik hoorde dat veel leden van jeu de boules voeding, verenigingen al aardig op leef tijd zijn. Dat betekent dat je de- spiegelei bij het ontbijt. Helaas ze sport ook als je wat ouder bent kunt beoefenen. Boven dien kun je dit Franse spel zit tend spelen en dat is heel erg certreizen door Canada, U.S.A. Europa. Jaarlijks komt hij een wandelvierdaagse ook gelopen hebben voor Unicef. In Brazilië gaan nog altijd 1,5 miljoen kinderen in de school gaande leeftijd niet naar school en zijn 3,4 miljoen kinderen anal fabeet. Een zwart kind heeft drie keer meer kans analfabeet te zijn liederen met samenzang. Hierbij dan een blank kind. Een arm is ook aandacht geschonken aan kind heeft acht keer meer kans de relatie Canada-Nederland, in geen school te bezoeken dan een het kader van 60 jaar bevrijding. welgesteld kind. Het aanvangstijdstip van het In de armste gebieden in Brazilië concert is 20.00 uur, de toegangs- richt Unicef zich op naschoolse prijs bedraagt 5,- euro en 2,- euro activiteiten, waarbij de kinderen voor kinderen tot en met 12 jaar. doormiddel van sport en cultuur De opbrengst is bestemd voor de gestimuleerd worden naar het orgel in de school te blijven gaan. Veel kin deren in achterstandswijken spe- wonen. koud en bekeken het hele ge beuren lekker warm vanuit de gang in de verpleegafdeling. „We hadden in Huize Souburgh gaat ontstaan," aldus Marianne, nog geen jeu de boules baan," „In het najaar moet er een aan vertelt zorgmanager Marianne tal bankjes rond de baan wor- Joosen. „Eind vorig jaar hebben den neergezet. Op de eerste we alle bewoners een wens- plaats voor de toeschouwers, briefje laten invullen. Ons doel want dit ballenspel is ook heel was om alle wensen, die zij op leuk om naar te kijken. Als er die manier zouden uitspreken, naast een vast clubje jeu de bou- zoveel mogelijk te realiseren. Er Iers, ook een vast clubje toe schouwers komt, wordt het een zeer gezellige bezigheid voor de hebben bewoners. Maar die bankjes ko men er uiteraard ook voor de deelnemers die niet zo lang op hun benen kunnen staan." Naast deze groepsactiviteit zijn er nog meer verzoeken van de wensbriefjes gerealiseerd. „De meeste wensen gingen over zegt Marianne. „Sommige bewoners willen een t WOENSDAG 27 JULI 2005 Navigatie - Systeem i 1 T wij komen gratis bij u thuis de juiste maten opnemen UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Lid van UNETO-VNI Van kast tot plafond van woonkamer tot zolder Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Kijk voor JBBrTïïfo op www.gigagood.com Noordeinde 51 A-by- Zevenhuizen (ingang Molenweg) Tel: (0180) 32 84 85 Centrale verwarming Zevenhuizen Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen Onze showroom en meubelmakerij; Zuidkade 230 te Waddinxveen Tel. 0182 616878 www.silco.nl addinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1