Arie Pieter van Dijk maakt aparte overstap Europese Grondwet B. I I-- 1 Trots Medische diensten Kerkdiensten Ingezonden brieven Vol energie de zomer in bij Randstad Bridgen voor beginners Colofon //r Kwaliteit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 JULI 2005 PAGINA 7 (foto: Liesbeth van der Vis) ds. IJ.R. Bijl, en separaat, bijzonder en exclusief. Die betekenissen leken me wel toepasselijk. Evenementen Niet alleen in het verleden, ook vandaag de dag doet Van Dijk nog veel vrijwilligerswerk. „Ik ben bestuurslid van een aantal stichtingen dat verantwoorde lijk is voor grote evenementen in Waddinxveen. Het ballonfes tival, Wadd' lekker, de spin ningmarathon en het evene ment van Brug naar Bridge, ik heb er allemaal aan meege werkt. Het voordeel daarvan is dat veel mensen me kennen. Daar door kom ik overal wat makke lijker binnen. Toch wil ik daar niet op afgerekend worden. Mensen moeten me waarderen om mijn kwaliteiten, niet omdat ik zo'n gezellige vent ben. Klan ten worden steeds kritischer. Dat is niet erg, maar juist een uitdaging. De samenwerking met de klant staat bij mij centraal. Met elkaar tot iets moois komen, daar gaat het om." Glenn en Shirley Waddinxveen Vermist Kater, Cypers, donker van kleur, zonder wit, Torenpad Boskoop Poes, Cypers, wit onder kin, ou de kat, Wilhelminalaan Boskoop Poes, Zwart, wit op bef, Otweg Waddinxveen Poes, Zwart, band geel, J. Israel- straat Hazerswoude Dorp Poes, Cypers, donker van kleur, heeft huidallergie, Hobbema- straat Hazerswoude Dorp Poes, Lapje, donker van kleur, JP Heyestraat Hazerswoude Dorp Poes, Cypers, is gechipt, P. Pot terstraat Hazerswoude Dorp Kater, Grijs, witte neus, kin, borst en poten, Rijndijk Hazers woude Rijndijk Kater, Grijs, witte poten, band rood magneet, Zuidsingel Ha zerswoude Dorp Valkparkiet, Grijs-wit, tam, Nas- saulaan Waddinxveen Gevonden Teef, Bemer sennenhond, 3 kleur, 1 glazig oog, Noordkade Waddinxveen Poes, Cypers, lichte bef, Zijde Boskoop Kat, Zwart, zonder wit, bruine gloed over vacht, mager, Maurit- slaan Waddinxveen Kater, Zwart, witte bef, sokken en buik, grote witte snor, vl.band zwart, Onderweg Waddinxveen Kater, Zwart, witte snor, bef, voeten voor, sokken achter en witte staartpunt, Onderweg Waddinxveen Agapornis, Groen, Schutter straat Hazerswoude Rijndijk Wie meer wil weten over ap- art.net, kijkt op www.ap-art.net of belt naar 0182 - 620716. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gege vens op www.dierencentrale.nl. Van Dijk: „Wil je het in deze tijd redden, moet je een heel net werk van vakmensen om je heen verzamelen. De kwaliteit van het product dat ik lever, staat bij mij centraal. De verhou ding tussen prijs en kwaliteit is belangrijker dan ooit. We leven namelijk in een zapcultuur. Mensen gaan overal globaal doorheen. De kop van een kran tenartikel, de eerste zin of een leuke foto bepalen of een stuk daadwerkelijk wordt gelezen. „In economisch mindere tijden stellen veel bedrijven en instel lingen hun communicatiebud getten naar beneden bij. Met minder middelen meer willen bereiken lijkt onbegonnen werk, maar is zeker mogelijk." En zijn de eerste opdrachten al binnen? „Jazeker. En het zijn al- WADDINXVEEN - Na negen tien jaar trouwe dienst bij de Ra bobank, waarvan de laatste tien als communicatieadviseur, is Arie Pieter van Dijk toe aan een nieuwe uitdaging. Sinds 4 juli heeft hij zijn eigen bedrijf: ap- art.net, partner in communicatie pr. In Waddinxveen is Arie Pieter van Dijk een bekend gezicht. Niet alleen vanwege zijn baan bij de Rabobank, ook vanwege het vele vrijwilligerswerk waar hij zich al jaren hard voor inzet. „Inderdaad kennen heel veel mensen mij," aldus Van Dijk. „Hoewel ik er nu niet meer werk, associëren veel mensen me nog steeds met de Rabo bank. Dat vind ik niet erg, het geeft ze namelijk een gevoel van vertrouwen. Ze weten wat ze aan me hebben. Alleen klopt die associatie nu niet meer." In het verleden heeft Van Dijk al veel gepresteerd op het gebied van in- en externe communica tie. „In dat wereldje ga ik nu ook zekér door. Maar ik ben geen reclamebureau of adver- tentieverkoper, dat zijn namelijk echte specialisten. Door mijn werkzaamheden in het verle den, ben ik een echte generalist. Ik ben met zoveel vakmensen in aanraking gekomen, dat ik overal wel iets heb opgepikt. Daardoor ben ik van alle mark ten thuis. Samen met deze a- partners ben ik in staat om aan de verwachtingen van mijn klanten te voldoen, of die zelfs te overtreffen." Onze mama liep vorig jaar voor het eerst mee met de Nijmeegse Vierdaagse. Dit jaar behoorde ze opnieuw tot de deelnemers. Ze heeft de 40 kilometer uitgelopen en we zijn dan ook heel erg trots op haar. Ze heeft niet zo veel kunnen trainen, omdat zij en pa pa in scheiding liggen, dus ze had het heel moeilijk in Nijme gen. Desondanks heeft ze het toch gehaald en dat vinden we bijzonder knap. Daarom willen we haar naam graag in de krant hebben, dat heeft ze namelijk verdiend. Onze mama heet Ast rid Broersen. WADDINXVEEN - Het is sum mertime bij Randstad. Het Wad- dinxveense uitzendbureau helpt je niet alleen aan leuk werk deze zomer, maar zorgt er ook voor dat je leuke dingen kimt doen omdat je voor Randstad werkt. En van leuk werk krijg je ener gie! Energie om volop de zomer in te gaan. Dit is de boodschap die Randstad graag overdraagt aan alle flexwerkers in Neder land. Je energie kun je in ieder geval kwijt op de Summerpar ties. De Summerparty van Rand stad in Waddinxveen op 15 juli was een enorm succes onder de flexwerkers. Er werd volop feestgevierd en na afloop ging iedereen naar huis met een leuke beachbag, beachmat of beach pillow. Flexwerkers van alle Randstad-vestigingen worden de komende weken getrakteerd op swingende Summerparties, waar iedereen energie van zal krijgen. Randstad wil zo de zo mer inluiden en haar flexwer kers bedanken voor de inzet het afgelopen jaar. De verschillende vestigingen geven elk een eigen draai aan de Summerparty; zo staat Maastricht met popcorn en suikerspinnen garant voor het ware zomerkermis gevoel, gaan WADDINXVEEN - In september gaat er weer een cursus 'Bridgen voor beginners' van start. De cursus bestaat uit twaalf lessen op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten voor deel name bedragen 21,- euro, inclu sief lesboek. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de S.W.W., tel 0182 - 615555. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Carlo Willemsen 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmer king te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@ rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden ópgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 pO eurocent per minuut) toto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de tnhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. t>eze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. K toonbeeld van verbijsterende naïviteit waarbij bovendien op arrogante wijze werd uitge straald dat men maar beter JA kon stemmen daar men anders als een niet volwaardige kiezer zou kunnen worden aange merkt; - de door de politiek aan de markt verkwanselde publieke bedrijven als telefoon, spoorwe gen en onlangs de nutsbedrijven waaraan de consument grote voordelen zou moeten kunnen behalen; - de praktijk van deze privatise ring heeft tot op heden, anders dan een aanbod van enorme ver scheidenheid waarbij partijen qua prijsvorming heel nauw te gen elkaar aanschurken, voor de consument geen enkel financieel voordeel opgeleverd en deze kan onderhand 'door de bomen het bos niet meer zien'; - de op wereldniveau ingezette globalisering waardoor het over zicht van de gewone burger steeds meer wordt ontnomen. Tenslotte kan als afsluiting nog worden vermeld dat het destijds in het tijdperk Pim Fortuyn ont stane wantrouwen in de politiek vandaag de dag blijkbaar nog steeds als veenbrand doorwoe kert. Werk aan de winkel voor de po litiek zou men dus kunnen zeg gen! Nu de kruitdampen boven de uitslag van het gehouden refe rendum in Frankrijk en Neder land enigszins zijn opgetrokken, verdient het wellicht aanbeve ling te proberen de overwegin gen van de kiezer te benoemen die mogelijkerwijs zouden heb ben geleid tot de toch massale af wijzing van deze grondwet. Alvorens daartoe een poging te wagen moet op de allereerste plaats nadrukkelijk worden vastgesteld dat de uitkomst hier van voor de nationale regerin gen en parlementen van beide landen - wellicht om een aantal gelijkluidende redenen - als een motie van wantrouwen moet worden uitgelegd en een vernie tigend oordeel van het electoraat heeft opgeleverd. Vervolgens dient te worden vast gesteld, dat het oordeel van de kiezer - gezien de complexe ma terie - wellicht weinig of niets met de in deze grondwet opge nomen bepalingen te maken heeft en zich dus uitermate slecht leende voor een uitspraak van het kiezersvolk. De werkelijke oorzaak van het massale NEE moet wellicht wor den toegeschreven aan een bij een groot deel van de bevolking levende frustratie en onzeker heid met betrekking tot de tot nu toe in gang gezette ontwikkelin gen in Europees verband, terwijl bovendien de politieke gang van zaken op nationaal niveau daar aan voor een deel eveneens de bet zou kunnen zijn. In volkomen willekeurige volg orde volgen hieronder een aantal zaken die in meer of mindere mate onderdeel zouden kunnen uitmaken van de door de kiezer massaal geventileerde afwijzing. - de toetreding van een tiental voormalige Oostbloklanden en de aanstaande toetreding van nog een tweetal van deze landen uit die regio; - de aan de toetreding van deze landen klevende financiële, eco nomische en veiligheidsaspec ten; - de mogelijke toevloed van lega le en illegale goedkope arbeids krachten die de nationale ar beidsverhoudingen zouden kunnen verstoren en ontwrich ten; - het gehannes met het stabili teitspact waardoor op den duur door een waardaling van de eu ro de inflatie zou kunnen toene men; - de enorme geldverslindende bureaucratie in de Europese or ganen, de reislust van het parle ment van Brussel - Straatsburg v.v., alsmede het enorme tolken- apparaat dat alles wat gezegd en geschreven wordt in iedere land staal dient te vertalen en meestal voor een groot deel in de papier versnipperaar verdwijnt of on gelezen blijft; - het nationale kabinet dat blijk baar 'teveel hooi op de vork heeft genomen' met betrekking tot de - overigens noodzakelijke - herstructurering van een aantal sociale wetten en er maar niet in slaagt om hiervoor draagvlak bij de belanghebbende maatschap pelijke organen en de bevolking te verwerven en keer op keer weer in een vechtsituatie komt te verkeren; - ook de alsmaar stagnerende economie zou een niet onbelang rijk onderdeel kunnen vormen van de frustratie en onzekerheid van de kiezer, terwijl ook het volgens de peilingen weinige vertrouwen in het huidige kabi net daarbij een rol zou kunnen nicatieafdeling voorziet ap- art.net klanten in al hun behoef ten op het gebied van communi catie. Meestal met vaste regelmaat als sparringpartner en leverancier voor bedrijven en instellingen. Soms als projectlei der van incidentele campagnes en evenementen. Het is maar net wat de klant wil." Via een Quick Scan geeft ap- art.net bedrijven en instellingen inzicht in hun imago, identiteit en huidige in- en externe com- municatie-uitingen. „Een inte ressant minionderzoek dat de ogen opent van menig onderne mer die communicatie net iets minder belangrijk vindt dan de productie van zijn goederen of diensten," aldus Van Dijk. En hoe is hij op de naam van zijn nieuwe bedrijf gekomen? „Volgens de Grote Van Dale be tekent apart: gescheiden van an deren of iets anders, opzichzelf staand, alleenstaand, eigensoortig, los, onafhankelijk, lemaal zeer variërende op drachten. De eerste twee Quick Scans moet ik nog uitwerken. De eerste digitale Engelstalige nieuwsbrief voor een internatio nale hulporganisatie is de virtu ele deur al uit. Voor een bedrijf regel ik een exclusief en volledig verzorgde boottocht met relaties naar SAIL Amsterdam 2005. Voor een ander bouw ik de web site. Daarnaast organiseer ik la ter dit jaar een Gospel Concert en een ouder- en kindbeurs. Ik vind het heel belangrijk om al mijn klanten een perfect eind product aan te bieden. Ik ben erg kritisch en leg de lat voor mezelf en voor anderen behoor lijk hoog. Logisch, want ik ben degene die het hele project re gelt en op het eindproduct wordt aangekeken.’’ Communicatie Hoe is Van Dijk op het idee ge komen om ap-art.net te begin nen? „Het viel mij op dat een heleboel bedrijven geen com municatieafdeling hebben. Dat wil niet zeggen dat zij niets om communicatie geven, het gaat ze alleen wel te ver om iemand speciaal voor dat vakgebied in dienst te nemen. Ik wil met die bedrijven om de tafel zitten. Sa men eens kijken hoe we het be drijf beter kunnen verkopen. En dan vooral de producten. Het gaat tenslotte allemaal om geld verdienen. Als interim commu- de medewerkers van de vesti ging Groningen een energieke basketball competitie aan en or ganiseert Waddinxveen een Tro pical Party met palmbomen, cocktails en swingende summer muziek. „Randstad staat voor werken," aldus Dominique, in tercedente van Randstad in Waddinxveen. „Wij weten als geen ander dat werk een belang rijk onderdeel is van het leven. Daarom is het ook zo belangrijk dat werk leuk is. Want van leuk werk krijg je energie. Energie die je kunt gebruiken tijdens je werk, maar natuurlijk ook daar na. Bijvoorbeeld op onze Sum merparty." 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met de Vierstroom Zorglijn. VIERSTROOM JEUGDGEZOND HEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinxveen. (www.vierstroom.nl) VERSLAVINGSZORG MIDDEN- HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Marieke 0182- 503773. Voor problemen met alco holgebruik: Anonieme Alcoholis ten Werkgroep Gouda, Industriestraat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Postadres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat. Voor het maken van poliklinische afspraken is elke polikliniek recht streeks te bereiken. Voor inlichtin gen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeisen de Hulp op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleu landweg 10, Gouda. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: HuisArtsenPost jMidden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-lo- catie), Gouda, tel. 0182-322488 (al leen na telefonische afspraak). Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur 's mid dags tot 08.00 uur 's ochtends, tij dens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen óver de Bleuland-locatie), Gouda, tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor Spoedgevallen ieder weekeinde Volgens afspraak. J.C Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringen de vragen: vragen@dierenkliniek- zevenhuizen.nl. STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. Bezoek en postadres: Stationstraat 12, 2741 HS Waddinxveen. Tel. laan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 9.30 uur dienst in Irnma- nuelkerk REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 7 augustus 10.00 uur ds OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 27 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur lees dienst woensdag 3 augustus 19.45 uur geen dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur woord en com muniedienst dinsdag 2 augustus 19.00 uur eu charistieviering Ontmoetingskerk, Groensvoorde zaterdag 19.00 uur eucharistievie ring zondag 11.15 uur geen viering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecombi neerd gehouden met de Rafaelge- meenschap Gouda, in het school gebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer J.J. Frinsel DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 21 augustus 11.00 uur, MOERKAPELLE Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat Zondag 9.30 uur kand. A.T. van Andel, Urk 18.30 uur kand. B.D. Bouman, Stel lendam Sinds 4 juli heeft Arie Pieter van Dijk, voormalig communicatieadviseur van de Rabobank, zijn eigen bedrijf: ap-art.net, partner in communicatie pr. PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- 17.00 uur ds. M.C. Batenburg De Hoeksteen, Esdoomlaan Zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur dr. P.J. Visser, Den haag 17.00 uur ds. H.F. Klok, Maarssen HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.30 uur Gouda 14.00 uur ds. J.C. denToom, Som- melsdijk PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- spelen. Ondanks adviezen van topeco nomen meent het kabinet econo mie te kunnen bedrijven met het debet en credit van de rijksbe- groting en daarbij ontkennende dat niet uitsluitend van de kille cijfers kan en mag worden uitge gaan en dat andere meer sfeerge voelige en stimulerende elemen ten daarbij niet mogen ontbreken. De geschiedenis heeft toch in middels wel bewezen (Colijn) dat het hanteren van de door het kabinet gehanteerde instrumen ten niet of onvoldoende werken. In z'n algemeenheid kan worden gesteld dat grote bezuinigings operaties tijdens een laagcon junctuur, zonder flankerend be leid, op grond van een economische wetmatigheid door economen als 'vloeken in de kerk' wordt betiteld en in de praktijk alleen resulteert in het uitzieken van de recessie; - het gehannes met de introduc- tiekoers van de gulden bij de overgang naar de euro heeft - te recht of onterecht - eveneens het vertrouwen in de politiek en in het bijzonder die in de huidige Minister van Financiën beslist niet bevorderd; - de hautaine en laconieke wijze waarop deze creatieve boekhou der en rekenmeester als Minister van Financiën deze zaak als een 'indianenverhaal' meende te moeten afdoen, was gezien de vertrouwenwekkende oor sprong (Ned. Bank) van dit be richt tactisch zeer dom en weinig subtiel waardoor het wantrou wen wederom werd versterkt; - de lachwekkende straatcolpor- tage van bewindslieden en frac tievoorzitters van de regerings coalitie was eveneens het C.M.P. van Vuuren Kuipers Rietbergplantsoen 81 2742 VE Waddinxveen Tel. 0182 - 626880 e-mail: c.vanvuuren@vetera- nen.nl 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7