Gouwe Smash wil meer uitstraling Biljarten voor vrouwen Tureluren en flierefluifSn m. Fietstocht voor senioren Korte wandeltocht voor senioren Streekclubs voor beker F 1. Gratis ruitreparatie S ■'1 x Milieudienst groeit verder -v, Ish- •?//n a met de warmte ervan bij het vuur koestert.' Zo vlak na het begin van de jaar- De Romeinse geschiedschrijver Plinius verwonderde zich in de damesdubbel in deze speel- sterkte wordt poulevorm afge- D Wie alle indrukken van de wandeling nog eens goed op zich wil laten inwerken, sluit de voettocht af met een bezoek aan het streek museum Reeuwijk aan de Oudeweg 3 in Reeuwijk-Brug (www.streekmuseumreeuwijk.nl). als de ambitieuze winkelcen- trumplannen in het Wamaar- Eldorado Een reiger staat parmantig op een ophaalbruggetje, een fuut le er verzoek in het Anne Frank-acti- viteitencentrum wederom een WADDINXVEEN - Het jaarlijk se open dubbeltoemooi van de tennisvereniging De Gouwe Smash staat dit jaar in het teken van de viering van het 25-jarig bestaan De tennissers merken dat aan de aankleding van het clubhuis en de vier banen met als thema Aloha. Bovendien krijgt iedere deelnemer aan het toernooi een herinneringsglas. Dat laatste zou voor iedere ten nisser een aansporing moeten zijn om op tijd te zijn. Op de eerste dag kreeg echter Jan Uit- terhoeve van de toemooi-com- missie zaterdagochtend op de eerste dag van een tennisster de mededeling dat zij nog in Duits land 'verbleef in de gedachte dat het evenement een week la ter zou worden begonnen. Kort om, de eerste aanpassing in het wedstrijdschema was daar. Aan het toernooi, dat deze week op het tennispark in het Wamaar- plantsoen plaats vindt, nemen WADDINXVEEN - De streek- voetbalclubs Moerkapelle, Groe neweg en Waddinxveen zijn sa men met SPV uit Polsbroek ingedeeld in groep 215 voor de bekercompetitie in het district West H. Be Fair speelt in groep 112 met Berkel, Dilettant en Nieuwer- kerk en WSE in groep 219 met Gouderak en Moordrecht. Het programma is: dinsdag 16 augus- r Kosten voor deelname bedra gen 0,65 euro per keer. Voor opgave of meer informatie over deze cursus en andere acti viteiten voor senioren, kunt u contact opnemen met het kan toor van de S.W.W. in het Anne Frank-centrum, telefoon 0182 - 631932 of 615555. waren vooral economische mo tieven die het landschap op z'n kop zetten. Tussen de leeg ge baggerde veenbodem bleven ka des over waarover de turf werd afgevoerd. Het zijn nu deze lin ten tussen plassen en sloten waar fietsers en wandelaars hun gang kunnen gaan. De turfwin- ners van toen zullen zich niet be seft hebben dat zij de recreant van heden ten dage een grote dienst hebben bewezen. Zeegerplas en Gouwe. De koffie- stop vindt plaats bij Golf Center 'Zeegersloot'. De tocht gaat door, indien het goed wandel weer is. Kosten voor deelname bedragen 2,- euro inclusief 2 kopjes koffie/thee. Aan deelne mers die meerijden wordt bo vendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (max. 1,- euro). De volgende korte wandeltocht is gepland op 12 september. Voor meer informatie kimt u bellen met de S.W.W. tele foon 0182 - 615555 of 631932. sinië (het huidige Ethiopië), wat ook ver weg was.' De Grave- koopsedijk leidt naar de Enkele Wiericke. 'Verboden toegang, u mag hier uw hond niet uitlaten', dreigt een zelfgemaakt bord. Ik ben hondloos, negeer de tekst en bestijg de Prinsenkade die het water van de Enkele Wiericke op z'n plaats laat. Omdat het Reeuwijkse Plassen- In vroeger tijden werd het paad je ook gebruikt als smokkelroute (tussen het gewest Utrecht aan de ene en het gewest Holland aan de andere kant). Op de Nieuwenbroeksedijk (langs de Gravekoopplas) voel ik weer as falt onder mijn schoenen. Na terugkomst in het Anne Frank-centrum kunt u nog even napraten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kos ten voor deelname bedragen 2,80 euro per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informatie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen met de S.W.W. op telefoonnum mer 0182 - 615555. De volgende fietstocht is gepland op 13 sep tember. ringkar. Een troubadour zorgt op zijn gitaar voor de muziek. Alle leden en hun partners en zou moeten verhuizen. De Gou we Smash werd niet genoemd, later bleek dat de tennisclub over het hoofd was gezien en WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Senioren, houdt op 9 au gustus een fietstocht. Vanaf 9.15 uur kunt u inschrijven in het An ne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er ge start. Deze tocht van 40 kilo meter gaat richting Nieuwkoop en voert u langs de Nieuwkoop- se plassen. De koffiestop wordt gehouden in dorpshuis 'De Rank'. Daar kunt u ook uw mee gebrachte boterhammen opeten. zwemspot moeten uitzien als niet in de nieuwjaarsnacht van 1925 in het plassengebied enkele dijken waren doorgebroken. Hierdoor werden de toen nog bewoonde polders Broekvelden en Vettenbroek onder water ge zet. Na jaren van gesteggel over de toekomst van dit gebied, be sloten de gezagsdragers in 1930 om definitief af te zien van drooglegging van de plassen. gebied veel lager ligt, kun je ver kijken. Boerderijen, knotwilgen, slootjes en plassen. Het Groene Hart in optima forma. Na 500 meter Prinsendijk - die z'n naam dankt aan Prins Willem III - daal ik af naar de Kippenkade. Dit smalle pad meandert er vrolijk op los. De Kippenkade is overi gens geen kade, maar een oude oeverwal van een natuurlijke veenstroom. Hondloos De Abessiniëroute van 13 kilo meter toont het Reeuwijkse Plas sengebied in al z'n facetten. Ik start de tocht aan de oostkant van de Surfplas op de weg die Abessinië heet. Hoe komt zo'n weg aan zo'n naam, zo vraag ik me af. Het wandelboekje geeft het antwoord: 'tot deze kade werd vanuit Bodegraven ge boerd. En omdat dit zo ver was vanaf het boerenerf, trokken de boeren de vergelijking met Abes- WADDINXVEEN - De zomerzon geeft door uitzetting van de ruit veel extra spanningen. Een ge lijmde voorruit bepaalt voor 40 procent de stijfheid van de car rosserie; een verzwakte ruit maakt dus de hele constructie van de auto zwakker. Bij een goe de auto hoort daarom een voor ruit die in orde is, zeker als u met de auto nog op vakantie gaat. Ruim de helft van de sterretjes in voorruiten scheurt door. Twijfelt u over de ernst van de beschadi gingen van de voorruit, laat deze dan even inspecteren door Auto- mark. Deze week komt de Mo biele Service van Automark in Waddinxveen voor een actie Ruit Repareren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke gratis geïn specteerd en krijgt men een des- vert met een glinsterend visje in de snavel het bewijs van een suc cesvolle duik. De Bosmankade grenst aan de Broekvelden en Vettenbroek, in de volksmond de Surfplas genaamd. 's Zomers is de plas een eldora do voor plankzeilers en badgas ten, 's winters strijken hier tien duizenden smienten en andere eendensoorten neer. Die hadden overigens naar een andere kundig en vrijblijvend advies met betrekking tot eventuele bescha digingen. Er hoeft niet van te vo ren een afspraak te worden ge maakt; voor Voorruitinspectie of Ruitreparatie meldt men zich di rect bij de reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en All-Risk verzekerden geheel zonder kosten. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij reparatie wel de laatste groene kaart worden meegeno men. Let op: deze aanbieding geldt niet voor particulier verze kerden van Centraal Beheer. Vrij dag 5 augustus kunt u terecht van 09.00 tot 17.30 uur op de par keerplaats van Winkelcentrum Groensvoorde aan de Beethoven laan. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. voor senioren op het program ma. Er wordt in een rustig tempo gewandeld waarbij 'met elkaar genieten van de buitenlucht' voorop staat. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi teitencentrum (Jan van Bijnen pad). Daar is tevens gelegenheid om 'n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep met auto's richting Al- phen a/d Rijn. De wandeling van 6 kilometer gaat langs de ren grote rechthoekige plas sen. n GOUDA - De Milieudienst Midden-Holland zal de ko mende twee jaar het in 2003 ingezette verbetertraject voortzetten. Dat heeft het al gemeen bestuur van het ISMH op 29 juni 2005 beslo ten. Het verbetertraject houdt een gefaseerde groei van de capaciteit in. Er komen meer medewerkers voor het uitvoe ren van de vergunningverle ning en handhaving van de Wet milieubeheer. De plan ning is erop gericht om de Mi lieudienst in staat te stellen aan het einde van het verbe tertraject de taken met betrek king tot handhaving en ver gunningverlening op een wettelijk niveau uit te voeren. Ten behoeve van de handha ving komen er drie volledige arbeidsplaatsen bij om op adequaat niveau te komen. Voor vergunningverlening komen er vijf volledige ar beidsplaatsen bij om de regu liere stroom van vergunnin gaanvragen te kunnen beheren. Daarnaast wordt een tijdelijk project gestart met 6 volledige arbeidsplaatsen voor twee jaar om de achters tanden in de actualisatie van vergunningen weg te werken. Dankzij een aantal efficiëntie- maatregelen is een lagere groei nodig dan waar oor spronkelijk in het verbeter plan van 2002 rekening mee was gehouden. Vakantievierend Nederland grijpt naar de koffers, zonnebrillen en zwemkleding. Hup, auto vol laden en dan urenlang de files trotseren op de Autobahn of péage om vervolgens uitgewoond aan te komen op een overvolle camping of uitpuilend hotel. Of urenlang rondhangen in de vertrekhal van Schiphol en einde loos wachten op dat vliegtuig dat maar niet wil vertrekken. Wie de ware exodus aan zich voorbij laat gaan, kan ook in het ge bied tussen Alphen aan den Rijn, Gouda en Woerden volop aan z'n vakantietrekken komen. Met het boekje Tureluren en Fliere- fluiten in de hand sprong Ad van den Herik namens deze krant in de wandelschoenen en op het zadel en onderwierp de omge ving aan een nadere verkenning. Zijn ervaringen tekende hij op in vier verhalen. Deze week: Abessiniëroute, een wandeltocht van 13 kilometer (3 a 4 uur). WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert regelmatig sportactiviteiten voor senioren. Uit recent onderzoek is gebleken dat verantwoord bewegen een positieve uitwerking heeft op de geestelijke en lichamelijke ge zondheid van mensen, het ver hoogd hun gevoel van welzijn. Dit geldt ook zeker voor senio ren. In de serie sportactiviteiten van de S.W.W. staat op maandag 8 augustus een korte wandeltocht cursus 'Biljarten voor vrouwen' van start. Deze leuke cursus van 10.15 uur tot 11.45 uur in het Anne Frank-activiteitencen trum. Tijdens de cursus leren de op veler dames de fijne kneepjes van de ze sport. In deze cursus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. E Barth van Laar maakt deel uit van de jubileumcommissie, die verder als leden Marjo Over dam, Willem Plomp, Margo Vreeburg, Boudewijn Rip, Pie ter Uittenbroek, Marise Gast telt. Hij laat weten dat de jubi leumactiviteiten over het gehele jaar zijn gespreid. „In het begin van het jaar zijn alle leden bena derd. Zij kregen een grote ten nisbal met lustrumkalender uit gereikt. Normaal houden we een nieuwjaarsreceptie die twintig mensen trekt. Nu had den we er een aangeklede Casi- noavond van gemaakt, die 110 mensen trok. Er was een kennis- makingsdag die we ,Back to the future' hebben genoemd. Op zaterdag 24 september is de ,kn- allende'slotdag. Van half vier tot half zes is er een receptie voor leden en oud-leden, maar ook voor vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en omliggende verengingen. We zijn springlevend en dat willen (foto: Liesbeth van der Vis) we de omgeving laten merken. Na de pauze is er van halfzeven lijke stukken werd vermeld dat over geluidshinder. En die was tot half negen Gouwe Smash a voor een nieuw winkelcentrum nog niet terecht ook. Onze doel- la carte waarbij de leden zelf de voetbalvereniging Be Fair stelling is een kleinschalige ver- zorg dragen voor een groot eniging te zijn midden in het buffet. Er zijn 21 teams die ko- centrum". ken. Er zullen allerlei gerechten Tijdens het toernooi zorgt de te krijgen zijn, ook is er een ha- evenementencommissie elke dag v' or eten en drinken. De commissie bestaat uit Marjo Overdam, Gerard van Kampen, kinderen hebben toegang. Het Ellen Nijhof, Maurice Ancher, het slotfeest dat tot de kleine nu zit. „We zijn niemand tot Overdam, Monique Verhey-Van uurtjes duurt. Dan zal ook het last. Vorig jaar hebben we voor Wijk, Emiel Eijsackers en Jan geschenk van de leden aan het het eerst een klacht gehad Uiterhoeve. bestuur worden aangeboden". Het boekje Tureluren en Flie- refluiten is een uitgave van de Stichting Struinen en Vorsen en is aan te schaffen bij Nel Steenbergen (0348-562318), al le VW's en via www.struinen- eerste eeuw al over de gebruiken envorsen.nl. aan de noordgrens van het Ro meinse rijk. 'In de Lage Landen Nederlanders verwierven door leeft er een volk op de grens van de eeuwen heen faam met het water en land dat zich verwarmt winnen van land waar eerst met kluiten aarde. Men kneedt water was. de bruine blubber tot ballen en De inpoldering van de Haar- laat ze drogen, waarna men zich lemmermeer, Zuiderzee, Wie- ringermeer, noem maar op. In Reeuwijk gebeurde in de Mid deleeuwen juist het omgekeer- telling verbrandde de bevolking de. Noeste knoesten staken al turf in deze streek. En die ont- milj oenen turven uit de veen- wikkeling is sterk van invloed bodem en wat achterbleef wa- geweest op het landschap. Het Barth van Laar van de jubileumcommissie en Jan Uitterhoeve van de toemooicommissie willen ongeveer net zoveel tennissers De Gouwe Smash meer bekendheid bezorgen, deel als anders. Uitterhoeve: „Wij kunnen er 144 in een week Terwijn op een lijst van zestien kwijt. We zitten op 130. Omdat als eerste geplaatst. Jan Uitter- wij een kleine,maar gezellige hoeve speelt samen met zijn vereniging zijn, worden alleen dochter Tessa in categorie 9. dubbels gespeeld. De hoogste De Gouwe Smash is heel tevre- categorie is 3 met als eerste ge- den over de tennisaccommoda- plaatst in het herendubbel Da- tie in het Wamaarplantsoen. De niel Vurens en Jonathan van leden staan dan ook niet te trap- wel degelijk in de verhuizing Bemmel van TV Boskoop. Het pelen om te verhuizen naar een wordt betrokken. „Wij zetten nieuw park aan de Kanaaldijk dan in voor zes banen waarvan in de richting van Coenecoop. twee met hardcourt", zegt Ui- Ellen Nijhof, Maurice Ancher, clubhuis wordt met een tent uit werkt. In het gemengd dubbel Maar dat gaat er wel van komen terhoeve, die het liefst wil blij- Nouschka Woldringh, Hugo gebreid. Om half negen begint zijn Nico Kortenhoeven, voor- als de ambitieuze winkelcen- ven op de plaats waar de club Dirks, Joke Uitterhoeve, Eef zitter van TV Waddinxveen, en I zijn tennispartner Alice Beere- sportpark door gaan. In ambte- tus 19 uur: Be Fair-Nieuwerkerk, Moerkapelle-Waddinxveen, SPV- Groeneweg, Gouderak-WSE, WADDINXVEEN - Dat biljarten dinsdag 23 augustus; Dilettant-Be ook voor vrouwen een leuke Fair, Groeneweg-Moerkapelle, sport kan zijn, bewijst het senio- vindt plaats op dinsdag Waddinxveen-SPV'81, WSE- renwerk van de Stichting Wad- Moordrecht, zaterdag 27 augus- dinxveens Welzijnswerk tus: Be Fair-Berkel, Moerkapelle- (S.W.W.). SPV, zondag 28 augustus: Per september gaat Groeneweg-Waddinxveen, Gou- derak-Moordrecht kvvjql lyj®1 IMBi '3 .y jI^B****i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 2005 naar het 'zwarte goud Graven I J, L Q BODEGRAVEN TEMPEL Q 12 L illI pzmaranfl L E Door Bert Hertog 3 REEUWIJK-BRUG Q I I IBDBL; ■«0 - - ‘‘■A

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11