Van vrijdenker tot het mooie boerenleven Verrassing in tennistoernooi Gouwe Smash Cursus jeugdvissen Be Fair geeft goed partij Uitslagen Zomerbridge Tureluren en flierefluiter! Kevin Bakker pakt Zomerschaaktitel I .X Yoga is voor iedereen V). Nog plaatsen vrij in Sterrenplan TM?” f Vijftien meter Niels Koetsier I joh’1 om 3S v T Routekaart Trekvaarttocht Touwmuseum De Baanschuur in Oudewater. Foto: PR (foto: Marianka Peters) 1 'Gele goud' Na de Papekopperstraatweg sla I UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN oude. Wie hier z'n ogen dicht doet, komt nog een paard en Wa rner niet al te lang met gesloten ogen, want daar is de Heken- dorpse Buurt net iets te smal voor. De strijd om de tweede en derde positie zal gaan tussen Ronald Dannis en Erik Hennink, waarbij laatstgenoemde niet zal spelen vanwege een vakantie. Genoeg spanning nog derhalve. Traditio neel zal na de laatste ronde de loterij plaatsvinden, gevolgd door de prijsuitreiking waarbij alle spelers een prijs kunnen ver wachten. Toeschouwers en deelnemers voor de loterij zijn van harte wel kom vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk. Wie de trekvaartroute fietst, kan de kwakel over de Lange Linschoten niet missen. Foto: PR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) twee groepen gezwommen in zwembad De Sniep. De eerste groep zwemt van 15.45 tot 16.30 uur en de tweede groep zwemt van 16.30 tot 17.15 uur. Per lesuur zwemmen er vijf groepen van gemiddeld tien kin deren per groep. Het seizoen be gint op zaterdag 4 september en eindigt medio half april 2005. Voor het komende seizoen zijn er nog enkele plekken vrij. Voor na dere informatie en opgave bel naar Janet Wiessenberg, tel 0172 - 216476 of Michelle Nahon, tel 0172 - 216252. WADDINXVEEN - Met nog één ronde te gaan tijdens het vijftien de Zomerschaaktoemooi heeft Kevin Bakker van SV Moer- kapelle de titel reeds veiligge steld. Door klinkende resultaten tegen Wim Mulder in ronde 13 en tegen Ton van Nieukerke in ronde 14 is de schaker uit Moer- kapelle niet meer te achterhalen door de nummer 2 Ronald Dan nis. helft belandde een lobbal van Mike Bijl tegen de paal waarna de goed meegekomen Stefan van Wijk scoorde. In het laatste kwartier zat Be Fair er door heen en scoorde Valken'68 nog twee maal: 2-1. Gisteravond werd met twee elftallen tegen en in Berkel gespeeld voor de Van Bommel- REGIO - De Trekvaartroute voert langs historisch interes sante plaatsen. Wie Oudewater bezoekt en zijn fantasie de vrije loop laat, ziet noeste wer kers bezig met de hennepteelt en trekschuiten die het eind product - touw - vervoeren over de Lange Linschoten. eindigden de heren Van Door- nen/Van Leeuwen (54.86%) en derde werden de dames Van Leeuwen/Verlaan (54,16%). Donderdag 11 augustus gaat de onder water zwemmen en er worden allerlei leuke oefeningen gedaan, zoals ringen duiken, over de mat klimmen, eronder door zwemmen, koppeltje dui ken en nog veel meer. Ook zwemmen de kinderen en kele keren met 'zware kleding' zodat ze weten hoe het voelt om met kleding te water te raken. Tevens wordt er in een vrije les een zwemwedstrijdje en een mi ni waterpolo toernooi gehouden om kennis te maken met deze takken van sport. Er wordt op zaterdagmiddag in WADDINXVEEN - De voetbal club Be Fair heeft de eerste oe fenwedstrijd achter de rug. De pas gepromoveerde eersteklas ser Valken'68 werd in Valken burg goed partij gegeven. Na een 0-0 ruststand werd een kop doelpunt van Henk-Jan Mole naar afgekeurd. In de tweede per lenig te zijn, iedereen kan meedoen. De lessen worden op donderdagochtend gegeven in Kreater Waddinxveen van 10.00 tot 11.00 uur. Draag gemakkelij ke kleding en neem een slaapzak of yogamat mee met een badla ken. De yogalessen worden ver zorgd door Eefje Driessen. Ze volgt de vierjarige beroepsoplei ding tot yogaleerkracht in Bilt- hoven. Tevens heeft ze modules gevolgd zoals; Ademtechniek, Ayurveda, Anatomie en Fysiolo gie. Voor meer informatie bel 0182 - 618990 of 0647556623. De eerste les op donderdag 25 au gustus is gratis. De verlokkingen van het terras op de Oudewaterse Markt kan ik niet weerstaan, ook al heeft de teller op de fiets vanaf de start in Hekendorp nog geen tien kilo meter geregistreerd. Ik nestel me voor Den Waeghals. Vanachter een koel witbiertje heb ik zicht op de facade van het Arminius- huis. En dat is weer heel wat an ders dan de kaarsrechte Hoen- koopse Buurtweg die ik net heb weggetrapt. In Oudewater snuif je het verle- WADDINXVEEN - De begin- nerslijn werd afgelopen donder dag met overmacht gewonnen door het echtpaar Mathot (59,72%). Op de tweede plaats Ramp-Annelies Vermij/Cristel- van Fulpen 6-0, 6-1, GD5: Mar ie Winter 6-4, 6-3, HD6: Peter Hordijk/J.H. Torenvlied-Hend- rik Broers/Hans Verdoom 6-1, 6-4, HD7: Stephan Buffing/Ste- waarvan huis de kem vormt. Het gebouw is niet toegankelijk en dus kun nen voorbijgangers alleen maar fantaseren over hoe het er van binnen uitziet. En dat is mis schien maar goed ook, want stel ding krijgt. Hier blijft alles bij het je voor dat je een middeleeuws interieur verwacht, terwijl de banken en stoelen een hoog gen tegen. Of een kudde koeien. IKEA-gehalte hebben. Dus stel Of de petroleumboer. Maar mij- ik me tevreden met de illusie. Vanuit Linschoten ga ik onder de A12 door en vanuit Woerden fiets ik richting Papekop en pas- loes Bruin/Peter van der Gug- ten-Evie Wijnstok/Sander de Jong 6-4, 6-4, GD7: Monique en Anton van Dijk-Anneke en I. ven de Raat-Taco van Delft-Ton Tamming 6-2, 6-3. WADDINXVEEN - De hengel- sportvereniging Waddinxveen houdt op 23 augustus in samen werking met de Stichting Wijk- werk De Zuidplas een cursus jeugdvissen met de vaste hengel voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. De cursus, bestaande uit acht lesavonden op dinsdag, wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur in het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan en wordt afgesloten met een echte viswedstrijd op zater dag 8 oktober van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coene- coopvijvers. Ter afsluiting van de viswedstrijd is het leuk om WADDINXVEEN - We hebben het tegenwoordig druk met al les, we zijn gestrest door werk, studie en ons gezin. Alles draait om tijd en geld. Hierdoor heb ben we niet meer in de gaten wat er om ons heen gebeurt, laat staan dat we luisteren naar de signalen van ons lichaam. Yoga geeft je de rust om te luiste ren naar die signalen, waardoor veel klachten kunnen worden voorkomen en bestaande klach ten kunnen verdwijnen. Er worden oefeningen aangebo den die het lichaam kracht en souplesse geven maar ook rust en ontspanning. Je hoeft niet su- WADDINXVEEN - Voor het eerst passeerde polsstokver- springer Niels Koetsier bij de a vond wedstrijd in Linscho ten de grens van vijftien me ter. De Waddinxvener kwam in zijn leeftijdsgroep tot een nieuw persoonlijk record van 15.02 meter. In de wedstrijd van zaterdag in Linschoten eindigde Niels Koetsier als vierde met een afstand van 13.33 meter. toch iets van een examen te or ganiseren in de vorm van een werkboekje met vragen. De hengelsportvereniging Wad dinxveen geeft theorielessen en levert daarbij mooi lesmateriaal. Tevens wordt er gekeken naar een video over alles wat met de opleiding te maken heeft. Het le ren kennen, bij naam en soort, van de verschillende vissoorten, waterdiertjes en planten komt hierbij uitgebreid aan bod. Dit alles gebeurt onder begeleiding van ervaren sportvissers. De hengelsportvereniging Waddinxveen zorgt voor de benodigde hengelsportartikelen Vakantievierend Nederland grijpt naar de koffers, zonnebrillen en zwemkleding. Hup, auto vol laden en dan urenlang de files trotseren op de Autobahn of péage om vervolgens uitgewoond aan te komen op een overvolle camping of uitpuilend hotel. Of urenlang rondhangen in de vertrekhal van Schiphol en einde loos wachten op dat vliegtuig dat maar niet wil vertrekken. Wie de ware exodus aan zich voorbij laat gaan, kan ook in het ge bied tussen Alphen aan den Rijn, Gouda en Woerden volop aan z'n vakantietrekken komen. Met het boekje Tureluren en Fliere- fluiten in de hand sprong Ad van den Herik namens deze krant in de wandelschoenen en op het zadel en onderwierp de omge ving aan een nadere verkenning. Zijn ervaringen tekende hij op in vier verhalen. Deze week het laatste deel van de reeks: de Trekvaarttocht, een fietstocht van 35 kilometer (3 a 4 uur). Het boekje Tureluren en Flierefluiten is een uitgave van de Stichting Struinen en Vorsen en is aan te schaffen bij Nel Steen bergen (0348-562318), alle VW's en via www.struinenenvor- sen.nl. van Delft omdat Aart Rietveld met vakantie was. Zij verloren kansloos met 6-0, 6-1 van het Goudse koppel Stephan Buffing/Steven de Raat bokaal. Op zaterdag 20 augustus staat 's Gravenzande-Be Fair op het programma. Programma voor Amstel Cup op dinsdag avond 16 augustus aanvang 19 uur: Be Fair-Nieuwerkerk, Moerkapelle-Waddinxveen, SPV-Groeneweg, Gouderak- WSE. Laar-Carola van der Gugten/Peter van der Gugten 3-6, 6-2, 3-6, DD7: Ellen Nij- hof/Nouschka Woldringh-Wil- ly van Ark/Lilian Toonen 6-0,6- 4, DD6: J. Fokker/Anneloes meesteres graag een 'Certificaet van Weginghe' uit als zij u niet te licht heeft bevonden. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De organisa toren van het vierentwintigste open dubbeltoemooi van de 25- jarige tennisclub De Gouwe Smash hadden op de laatste dag last van de weergoden. „De ge hele week hebben we goed weer gehad behalve op de eerste zon dag. De partijen zijn toen ge speeld in de tennishal van Ron Groot. Op een avond konden de tennissers pas om 11 uur de baan op. Twee uur later gingen zij er weer van af. Ook vrijdag avond zijn nog enkele partijen in de zaal gespeeld," sprak Jan Uitterhoeve van de toemooi- commissie. Ook op de laatste zondag zat het Gouwe Smash, dat van 3-10 september de clubkampioen- schappen houdt, niet mee. Ook toen moest een aantal partijen in de hal worden afgewerkt. De hoogste categorie was de heren- enkelfinale 5. Hiervoor waren Jonathan van Bemmel en Daniel Vurens van TV Boskoop als eer ste geplaatst Toch zouden zij niet met de eerste prijs naar huis De Boskoper Ton van Fulpen speelde samen Taco gaan. In de finale werden zij verrassend met 7-5, 6-3 versla gen door Stephan Peterse/Am- De uitslagen van de finalepartij- oud de Lange. Zij schakelden en zijn: eerder het duo Ard van Ries- DD5: Bianca Rademaker/Deb- sen/Geert Verhoeff uit. Amoud by Vlasman-Vanessa Blanken- de Lange zegevierde eerder in stein/Marloe Bruin 7-5,6-3, het Be Fair-toemooi. GD6: Ria Stuifzand/Barth van competitie om 19.30 uur verder in het Anne Frank Centrum. Deelnemers hoeven geen lid te Donderdag 11 augustus zal de zijn van de vereniging om aan laatste ronde gaan plaatsvin- de drive deel te nemen. den. WADDINXVEEN - Het Sterren plan maakt deel uit van de Zwem- en Poloclub Van Uden De Gouwe in Waddinxveen. Het is bedoeld voor kinderen van 5 tot 8 jaar die in ieder geval him A-diploma hebben. Bij het Sterrenplan leren de kin deren spelenderwijs de beginse len van de zwem- en waterpolo- sport, schoolslag, rugslag, borstcrawl, rugcrawl en vlinder slag en de beginselen van het zwemmen met de bal en gooien. De technieken worden verbe terd, ze leren springen, duiken, den op. In 1560 werd Arminius geboren in het huis waar ik pal tegenover zit en dat nu dienst doet als lunchroom. Arminius was een zogenaamde vrijdenker, die openlijk de predestinatieleer (voorbeschikkingsleer) in twijfel trok. De Oudewatemaar verloor in 1575 zijn hele familie, die door de Spanjaarden werd vermoord. Arminius ontsprong de dans, omdat hij op dat moment in Utrecht studeerde. In het stad huis van Oudewater hangt nog een schilderij dat de gruwelijk heden van de 'Moord op Oude water' treffend uitbeeldt. De in name van de stad had destijds wellicht voorkomen kunnen worden als de omliggende ge bieden onder water waren gezet, maar dat weigerden de Oude- watemaren omdat dan de hen- nepoogst verloren zou gaan. Dat product diende als grondstof voor de touwfabricage. En daar was ten tijde van Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) erg veel behoefte aan. Wie meer over de geschiedenis van de touwindustrie wil weten, komt in touwmuseum De Baan schuur volledig aan z'n trekken. In de Heksenwaag - naast het Arminiushuis - schrijft de waag- tijdens de cursus. Bij de te houden viswedstrijd zijn de ouders/begeleiders en opa's en oma's van de kinderen van harte welkom. Deelname aan de cursus, voor ieder kind, bedraagt 2,- euro per avond en viswedstrijd. De deel nemende kinderen aan de cursus moeten in het bezit zijn van een zwemdiploma A. Voor opgave en inlichtingen kunt u terecht bij W. de Bruin, Alpherbrink 20, tel. 0182 - 619005, bij Mvr. H. de Vries, Gruttodreef 29, tel. 0182 - 617889 en de hr. G.J. Bras, tel. 0182 - 617406. seer opnieuw de A12. Het geraas laat ik maar wat graag achter me. In de verte domineert de Sint Michaëlstoren, het silhouet van Oudewater. Ik laat het IJssel- Kwakels stadje nu letterlijk en figuurlijk Ik vervolg mijn tocht langs de links liggen. Lange Linschoten, die zich door het landschap heen kronkelt. Het fraaie stroompje wordt ge flankeerd door groene oevers en statige boerderijen. Bruggen he- ik rechtsaf de Ruige Weide op. ten hier kwakels. De houten Een klein stukje maar, want de overspanningen kennen een ver- smalle Zuringkade leidt naar de hoging om zo in vroeger tijden Hekendorpse Buurt waar ik de trekschuiten vrije doorgang te rechtsaf draai. Nederland veran- geven. dert. Nederland verandert in een Het riviertje en de fietsroute hoog tempo. Maar niet in de He- trekken niet verder met elkaar kendorpse Buurt. Geen mooier op bij Landgoed Linschoten, leven dan het boerenleven lijken het kasteelachtige land- de statige boerderijen te zeggen. Zo ook het pand op nummer 45 waar de familie Van Jaarsveld een kaasboerderij runt waar je niet alleen het 'gele goud' kunt kopen, maar ook een rondlei- E Foto: PR “’’"’«•■Bi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 WOENSDAG 10 AUGUSTUS 2005 I LINSC WAARDER El SNELREWA n? DRIEBRUGGEN .'pAPEKOP O HEKENDORP J3. HOGEBfiÜG OUDEWATER X E 'J

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 21