Waddinxveens echtpaar 65 jaar getrouwd 150 Jaar Van der Loo, deel 2 Medische diensten Kerkdiensten Dierën centrale LITI E O Nieuws uit Waddinxveen 1 Uitreiking 'Gouden Zaag' Kinderlessen bij Kreater <22 MID- Het Waddinxveense echtpaar Jan en Woutertje de Pater is op 23 augustus 65 jaar getrouwd. (foto: Liesbeth van der Vis) de indruk van de diversiteit van Jïistoriscfi 'IVaddmxveen STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur prof. Dr. W. Balke, Gravenhage Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 9.30 uur ds. A. vd Waal, Nieuwerkerk ad IJssel 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. T. Poot, Bo degraven 18.30 uur ds. M.A. Bos Ontmoetingskerk, Groensvoorde zaterdag 19.00 uur woord com muniedienst zondag 11.15 uur eucharistievie ring Overlijden Comelis van der Loo Op 30 januari 1870 overlijdt Cor nells van der Loo op zestigjarige leeftijd. Bij het opmaken van de boedelbeschrijving blijkt hoe groot de bezittingen van Comelis zijn: -een huis met schuur aan de Hof straat in Kralingen -zeven arbeiderswoningen -een huis en erf in Noord-Wad- dinxveen bij de Witte Brug op de grens Dorpstraat/Noordeinde ben geleden verhaald kunnen worden op de jongens. Onder invloed 2 In de avond van 14 augustus werden twee Waddinxveners aangehouden omdat zij teveel gedronken had. De bestuurders was, geloofde ze me niet. Ter wijl het toch echt waar is." werden gecontroleerd op de Beyerincklaan en de Staringlaan. De ademanalyse voor hen kwam respectievelijk uit op 300 en 395 ug/1. 1 kaapstand met speeken 2 roereepen met 4 steekrepen 1 takeltouw en leertouw 2 roeblokken en leihooft 2 takelblokken 1 kraanzaag, 1 trekzaag 6 masthammen, 10 sloopnagels 10 kelderwinden 4 handheien 1 kraanzaag 1 kruiwagen 1 houtwagen Vermist Kater, Cypers, witte sokken, bef, snuit en wit op buik, naast neus donker, grote forse kat, St. Vic- torstraat Waddinxveen Kater, Grijs, effen, donker van kleur tegen zwart aan, witte sok ken, kin en wit rond neus, Thor- beckehoeve Waddinxveen Poes, Schildpad, rood-bruin, lichte tenen, rode vlek bij oog, Zuidplaslaan Waddinxveen Papegaai Blauwvoorhoofd Ama zone, Groen, gele wangen, blauw rond ogen, tam, Marga Klompehoeve Waddinxveen JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.00 uur ds. J. van Ros- sem, Voorburg 14.30 uur ds. C. Gielen, Middel bands REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. R. Thieme- Tiesing, Gouda OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis ende Hulp op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 21 augustus 11.00 uur, WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense echtpaar De Pater heeft een mijlpaal bereikt die niet vaak voorkomt. Jan (91) en Woutertje (85) zijn op 23 augus tus 65 jaar getrouwd. „Voor mijn gevoel zijn we nog hele maal niet zo lang bij elkaar," al dus Jan de Pater. „Die 65 jaren zijn voorbij gevlogen." zoon zes jaar geleden overle den." Op 27 augustus herdenkt het echtpaar de dag waarop zij 65 jaar geleden in het huwelijks bootje zijn gestapt. Hotel de Unie is al afgehuurd voor een feestje. Ook burgemeester Roij- ers komt langs om een bloeme tje aan Woutertje en Jan te over handigen. „Het is heel uniek om 65 jaar getrouwd te zijn," al dus de kinderen van het echt paar. „Wij zijn apetrots op onze ouders. We gaan ook proberen om TV West en SBS 6 uit te no digen voor het huwelijksfeestje. Of ze het een interessant item vinden weten we niet, maar niet geschoten is altijd mis." PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. H. Brok, Zeist ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur woord com muniedienst dinsdag 23 augustus 19.00 uur eu charistieviering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda Op de vraag of het echtpaar nog even verliefd op elkaar is als 65 jaar geleden, volgt het ant woord: 'anders'. „Uiteraard zijn we nog altijd stapelgek op el kaar," vertelt Jan. „Woutertje is nog steeds mijn eigen meisie, anders zouden we het samen niet 65 jaar volhouden. Maar de Auto-inbraak Op 10.augustus rond 13.00 uur werd uit een geparkeerde auto op het Koningin Wilhelmina- plein een zwart met beige rag en Waddinxveen geholpen bij Children Sure House, ook in sa- eigendom van en kinderen... De waarde van de timmermans winkel wordt geschat op ƒ2800,-. Onder invloed Op 8 augustus werd in de och tend een 53-jarige man uit Al- phen aan den Rijn betrapt door de politie toen hij onder invloed reed. Nadat de man op de Hene- gouwerweg tot staan was ge bracht, roken de agenten een sterke alcohollucht. De man blies in het politiebureau 1215 ug/1 (limiet is 220 ug/1). Zijn rijbewijs is direct ingevorderd. De man zal zich voor de rechter moeten verantwoorden en een rijvaar- digheidsonderzoek moeten on dergaan. geren hebben voornamelijk spul len uit tuinen van woningen weggehaald. De politie heeft het vermoeden dat er meer benadeelden zijn en roept deze op zich te melden op het bureau Waddinxveen of te bellen naar het algemene tele foonnummer 0900 - 8844. Het gaat voornamelijk om diefstallen en vernieling van tuinen, aan au to's en ramen van gebouwen. De politie is met name op zoek naar de eigenaren van twee kinder fietsjes en een skelter die ver moedelijk uit tuinen gestolen zijn. Ook is de politie op zoek naar de eigenaar van een tuin hek. Na verhoor zijn de jongeren op donderdagmiddag 10 augustus weer in vrijheid gesteld. Tegen de vier wordt proces-verbaal op gemaakt. Onderzocht wordt of de schade die benadeelden heb- het in eind 1837 gekochte huis en erf en het in 1844 gekochte on roerend goed. Het bedrijf van Van der Loo staat tot op de dag van vandaag op het grondgebied gevormd door de bovengenoem de percelen. Derhalve is 10 au gustus 1844 de meest logische datum om te spreken van het be gin van het bedrijf. Intussen zit Comelis niet stil: in 1845 biedt hij aan de asschuur te bouwen aan het Dorp en door de jaren heen koopt hij huizen, arbeiderswo ningen en stukken land. De za ken gaan goed en Comelis van der Loo stijgt boven het niveau van 'gewoon' dorpstimmerman uit. Van 1844 tot zijn dood in 1870 wordt hij timmerman, Meestertimmerman en slotenma ker en molenmaker genoemd, terwijl zijn werkzaamheden meer die van een aannemer zijn. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 17 aug 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur lees dienst woensdag 24 augustus 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg MOERKAPELLE Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat Zondag 8.45 uur ds. L.W.Ch. Ruijgrok, Monster 18.30 uur ds. A. Egas, Werkendam mermanswinkel is ontstaan uit GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Post adres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat-. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor in lichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. algemene verpleegafdelingen: M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor min der dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhuizen. nl. PROTESTANTSE KERK NEDER LAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. E.F. Ver- gunst, Ridderkerk 17.00 uur ds. D. Breure, Brachem De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. C. Boele, Moerkapelle 18.30 uur ds. L.J. Geluk, Rotter dam RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafael- gemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer J.M. Verkerk en Livingstone uit Amersfoort. De uitreiking van de 'Gouden bestond uit krasloten, sigaretten Zaag' is om 11.00 uur, iedereen is en shag. Het politieonderzoek is van harte welkom op de Maurit- nog in volle gang. slaan 55. De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. J. de Jong Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP) Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's och tends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Dienst Apotheek Mid- den-Holland (DAM), Ronsse- weg 138 (tegenover de Bleuland-locatie), Gouda, tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bemhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Gevonden Reu, Kruising, zwart-wit, witte neus, kraag en staartpunt, krul haar, Linzenakker Waddinxveen Reu, Berner sennenhond, 3 kleur, Piet Heinstraat Waddinx veen Kat, Zwart, zonder wit, klein van stuk, Waddepad Waddinx veen Kat, Rood, witte sokken, borst en vlekje op neus, Graanakker Waddinxveen Kat, Rood, witte borst, neus, kin, sokken achter en voor 1 witte poot en aan andere poten witte tenen, Noordeinde Waddinx veen Poes, Zwart, Molenweg Zeven huizen Kat, Cypers, witte bef, voeten voor en sokken achter, Juliana- weg Zevenhuizen Konijn, Wild kleur, Lindenlaantje Waddinx veen Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186 - 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gege vens op www.dierencentrale.nl. In 1857 bijvoorbeeld neemt hij voor ƒ230,- de opdracht van de gemeente Waddinxveen aan de speelplaats van de school aan het Dorp te veranderen. Het omvat een rasterwerk van hout, een schutting, een hek bij het 'se kreet' (=toilet) verder timmer werk en al het schilderwerk. Vernielingen De politie heeft in de vroege och tend van dinsdag 9 augustus vier jongens van 14,15 en twee maal 16 jaar aangehouden op verdenking van het plegen van een aantal vernielingen die nacht. Na diverse meldingen in de loop van de nacht en een zoektocht werden de verdachten aangehouden op de Esdoorn- laan. De jongens worden er onder an dere van verdacht ruiten van twee woningen en een super markt te hebben ingegooid, een bushalte op de Dreef en de Cho- pinlaan te hebben vernield en bloembakken vanuit tuinen te hebben verplaatst en te hebben omgegooid. De jongens zijn op dinsdag 9 au gustus in verzekering gesteld en zijn inmiddels nader verhoord. Uit de verhoren bleek dat de jon gens van plan waren geweest om de nacht van maandag 8 op 9 augustus buiten door te bren gen. Onder invloed van drank hebben zij vervolgens in de Zuidplas en het gebied tussen het evenemententerrein en het Waddepad diverse vernielingen en diefstallen gepleegd. De jon- Perfecte ouders Volgens de kinderen zijn Wou tertje en Jan de meest perfecte ouders die er maar bestaan. „Ze zijn beiden zo verschrikkelijk lief en hebben altijd voor ons klaargestaan. Ook alle kleinkin deren zijn stapelgek op hen. Ze hebben een opa van 91, maar kunnen echt nog over van alles met hem praten. Onze ouders zijn nog helemaal goed bij geest." En nu op naar een nieu we mijlpaal? Over vijf jaar is het echtpaar 70 jaar getrouwd. „Dat is nog zo'n eind weg, daar houd ik me nog helemaal niet mee be zig," zegt Jan. „Op mijn leeftijd leef je met de dag. We zien alle maal wel hoe het gaat lopen." En denkt Woutertje het nog vijf jaar vol te kunnen hou den met haar man? „Ik hoop het wel," grapt ze. „Als hij maar niet vervelend gaat doen. Maar voorlopig ben ik nog steeds stapelgek op hem." vlinders in de buik zijn wel ver dwenen. Het gevoel van stapel verliefd zijn en aan niets anders meer kunnen denken dan de ander, is veranderd in het hou den van." Hoe heeft het echtpaar elkaar eigenlijk ontmoet? „Ik ging op een zondagavond koffiedrinken bij een vriend van mij," aldus Jan. „Zijn zus was er ook en die had een vriendin meegebracht. En wat voor een vriendin! Een heel leuke meid, die ik maar wat graag beter wilde leren kennen. We raakten aan de praat en het klikte meteen. Ze vertelde dat ze op 12 maart jarig was. Toen ik zei dat ik heel toe vallig ook op 12 maart jarig Kinderen Na een paar weken van vriend schap, kregen Woutertje en Jan een relatie. „En een half jaar la ter waren we getrouwd. Zo snel ging dat in die tijd." Het gelukkige echtpaar zou in de jaren die volgden maar liefst zes kinderen krijgen. Een be hoorlijk groot gezin dus. Jan: „Ook dat was in die tijd heel ge woon. Bijna alle gezinnen wa ren groot, nu zie je dat inder daad niet zo snel meer gebeuren. Van al onze kinderen hebben we altijd evenveel ge houden. Helaas is onze oudste Bekijken we de kadastergege- vens van het door Comelis van der Loo gekochte huis, kookhuis, schuur en erf dan blijkt dat de beschrijving al spoedig veran dert in huis, werkplaats en erf. Comelis wil zijn bedrijf echter nog meer uitbreiden en op 10 au gustus 1844 koopt hij van zijn achterbuurman Hugo van Driel een stuk van diens tuin. De koop wordt middels een onderhandse akte gesloten. Later bij het over lijden van Comelis vermeldt de notarisakte expliciet dat de tim- VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrien den en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie- straat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). Inbraak In de vroege ochtend van 8 au gustus werd ingebroken in een bedrijf aan de Staringlaan. De daders kwamen binnen door een paneel naast de voordeur weg te breken. De buit bestond uit een digitale camera en een laptop. WADDINXVEEN - Op de Open Dag van Waddinxveen Wereld wijd, zaterdag 20 augustus, gaat de Stichting Gered Gereedschap de 'Gouden Zaag' uitreiken aan Wim Beekman. Wim Beekman was actief voor de ZWO van de Protestantse zak gestolen. In de tas zat onder Kerk en heeft door zijn contacten meer een mobiele telefoon. De met Oeganda veel werk verzet, auto bleek niet afgesloten te zijn. Bij Children Sure House zijn me de door zijn inzet veel dingen Inbraak 2 gerealiseerd. Drie wekenlang In een boekhandel aan de Passa- hebben jongeren uit Moordrecht ge werd in de vroege ochtend van 12 augustus ingebroken. Er werd een ruit met een tegel inge- menwerking met de zelfde ZWO slagen. Dat gebeurde volgens getuigen rond 04.30 uur. De buit Ten tijde van de boedelscheiding in 1871 is het 'timmermans- en molenmakersbedrijf' nog bezig met werkzaamheden in de Zuid- plaspolder en het Kralingse Veer en met onderhoudswerk voor een zekere Doctor Vrolijk in 's- Gravenhage. Een opmerkelijke post in de boedelscheiding be treft de beleggingen van Comelis van der Loo. Zo zijn er 8 obliga ties ten laste van het Keizerrijk Rusland van de lening van 1855, zesde serie, gecontrasigneerd door Stieglitz a 500 roebels ofwel ƒ1000,- en diverse certificaten 'Nederlandsche werkelijke Schuld'. De onroerende en roe rende goederen en verschillende certificaten en obligaties verte genwoordigen een waarde van ƒ33.263,22. Na de aftrek van schulden blijft er ƒ25.907,11 te verdelen. Bezoek en postadres: Station straat 12,2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorver bonden met de Vierstroom Zorg lijn. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) WADDINXVEEN - Na schoolvakantie gaat Kreater weer starten met tal van kinder- cursussen. Zo zijn er muziekcur- sussen voor kleuters (4-5 jaar) en voor kinderen van 6 en 7 jaar is er Spelen met Muziek. Voor de 8 en 9 jarigen is er de cursus Ins- tramentenverkenning. Instrumentaal is er een aanbod op praktisch alle instrumenten. Tekenen en schilderen voor 6-9 jarigen en 9-12 jarigen kan ook bij Kreater. Dit geldt ook voor boetseren en beeldhouwen. Na tuurlijk is er ook een groot aan bod bij de dans en balletafdeling vanaf 4 jaar. Djembé voor de jeugd is er ook. Belangstellenden kunnen informeren bij Kreater, tel 0182-614422. -een huis en erf aan het Dorp -een houten schuur ingericht tot Comelis' ambacht, schoolgebouw ten dienste van de gemeenten Noord-Waddinx- veen, Zuid-Waddinxveen en Broek. En tenslotte waar het allemaal om draait: -een huis met timmermanswin kel, erf en grond staande en gele gen aan het Dorp binnen de ge meente van Zuid-Waddinxveen, strekt van den Dorpstraat tot den 3 windijzers, 2 sleggen Hugo van Driel 2 waterpassen 2 stoot- en wigijzer 1 schulpzaag 12 schragen De onroerende goederen worden 4 groote leeren en 1 kleine getaxeerd door de smid Jacob Vis 1 slijpsteen serjant en door Meesterverwer Comelis de Rooij en de roerende goede ren door timmerman Arie Bak ker. De beschreven gereedschap- 4 prik- of klauwboomen pen en materialen geven een 2 strijkpooten heistelling met loopers, vork en hei 1 aschreep en 2 steekreepen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2005 PAGINA 7 EL® 's C. Verlooij en J. Versluis ■4 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7