Dagboek van een Waddinxveense gastouder Weekblad-cartoon van Elias ■4 A All IikMivc maat óoftenryk en Iwitferl Ingezonden brieven NIEUW Cursus creatief voor senioren Oud-Hollands pleinfeest bij Sint Victorkerk RAADHUIS REIZEN Klaverjassen in de Boog Eosta denkt aan milieu Nationaal MS Fonds zoekt collectanten Computer cursussen Gouden Zaag uitgereikt Eerste hulp aan kinderen jfl Ontmoetingsdag voor zieken en ouderen in Waddinxveen het dag- zijn. De opmerkingen werden Muhamet moet nog even wennen als hij in Waddinxveen bij zijn gastouders is. niet. Dat werd eigenlijk pas echt eur IN AFWACHTING VAN... HET BREEDSTE AANBOD WINTERSPORTVAKANTIES VINDT U BIJ OAD REIZEN Bel snel of surf naar www.toerkoop.nl/estee er maar rekening mee hield dat deze niet altijd gehonoreerd konden worden. Het maakte ons verder allemaal niets uit. stad gewoond te hebben, weet ik uit ervaring waar een 'street wise' ventje, uit een niet ideale thuissituatie toe in staat kan gen moet toch autootjes heb ben', aldus Ton. wat, een hele dag in een hete trein met voor de meeste kinde- een broek en een paar t-shirts, ook in verschillende maten, een kindertandenborstel en een Bart van der Ham Scouting Sint Victor WADDINXVEEN - De tijd wordt op zaterdag 3 september 125 jaar teruggezet rond het Sint Victorplein in Waddinx veen. In het kader van het jubi leumjaar is er die dag een Oud- hollandsch Pleinfeest. De organisatie voor dit bijzon dere evenement is in volle gang. Tal van activiteiten zul len op het Sint Victorkerkplein te zien en te doen zijn. De opening van de dag zal op ludieke wijze plaatsvinden door de 'notabelen' van ons dorp, zoals de dominee en de en hoofdsteden van Australië en in een van deze provincies lag de schat. Welke het was werd na Jong en oud kunnen zich ver maken met spelletjes van vroe ger en in de 'Winkel van Sinkel' is van alles te koop. Prachtige lappen stof worden per 'el' te koop aangeboden en de tombo la verzekert iedereen van een mooie prijs. Er zijn straatven ters en een Scheveningse visser (bekend van de braderie op de Dreef) bakt lekkere verse vis. Natuurlijk zijn er ook oliebol len en poffertjes. Kortom, op zaterdag 3 september is er tus sen 10.00 en 15.00 uur voor elk wat wils. WADDINXVEEN - In het Buurt centrum de Boog is het op vrij dag 26 augustus weer koppel klaverjasavond. De zaal gaat om 20.00 uur open en het inschrijf geld is 5,- euro per koppel. het Anne Prankcentrum is uitste kend toegankelijk voor mensen met een rolstoel. De afsluiting van de ontmoetingsdag is om 16.00 uur. Via de Zonnebloem en de deelnemende kerken zijn al veel mensen uitgenodigd. Ook dit jaar zijn weer tal van vrijwil ligers en verpleegkundigen aan wezig, die er met de voorberei dingscommissie alles aan doen om er voor alle bezoekers een fij ne dag van te maken. Met een dieet wordt uiteraard rekening gehouden. Dat kan op het in schrijfformulier worden aange geven, net als het verzoek om vervoer met of zonder rolstoel of rollator. Vandaag deel 1 van boek van Diana. WADDINXVEEN - In september starten de volgende computer cursussen: kennismaken met de computer (zes lessen voor 49,- euro) en kennismaken met inter net (zeven lessen voor 64,- euro). Het cursusgeld is inclusief les materiaal. Voor meer informatie kimt op donderdagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur terecht bij de helpdesk op de Mauritslaan 55. Als u al een beetje thuis bent op internet, kunt u kijken op www.compu- tersenioren.nl. Aanmelden kan telefonisch bij de S.W.W., tel. 0182 - 615555. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert weer een cursus 'Creatief' voor senioren, een cursus waarin verschillende handvaardigheidstechnieken aan bod komen zodat u uw vaar digheid hierin kunt uitbreiden. Op woensdag 21 september gaat de cursus van start. In tien lessen krijgt u verschillende technieken aangeboden, zoals het werken met karton en het maken van kerstkaarten en een kerstdorpje. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar op de cursus die be gint om 9.30 uur. Kosten voor deelname bedragen 47,50 euro voor tien lessen (inclusief mate riaal). Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de S.W.W., tel 0182 - 631932 of 615555. Wintersportspecialist Oad Reizen biedt moer liefst 550 pagina's met wintersportpret, verdeeld over drie gidsen; Sneeuw, Andorra en Scandinavië. Oad Pendelexpress vanaf 49,- p.p., familievakanties, luxe of eenvoudige appartementen en hotels, grote chalets voor groepen direct aan de piste. Kortom voor elk wat wils! WADDINXVEEN - Tijdens de open dag in het gebouw 'We reldwijd Waddinxveen', waar de stichting Gered Gereedschap ge vestigd zit, heeft voorzitter A. Verdoom de 'Gouden Zaag' uit gereikt aan de heer Wim Beek man. Dit voor zijn inzet voor on der meer de ZWO (Zending Werelddiakonaat Ontwikke lingssamenwerking) van de Pro testantse Kerk (PKN, Ontmoe- tingskerk en Immanuëlkerk). Deze kerken steunen 25 jongeren uit Moordrecht en acht uit Waddinxveen, die drie weken him vakantie hebben opgeofferd voor het bouwen van een examenlokaal voor een school in Kiwangala (Oeganda). De bijeenkomst begint rond 10.00 uur met na de koffie een leden- korte liturgische dienst, gevolgd door een optreden van het St. Victorkoor. Na een uitgebreide lunch treedt in de middag een zanggroep op. Iedereen is wel kom, aan deze geheel verzorgde dag zijn geen kosten verbonden. Vervoer kan worden geregeld; wezen midgetgol- ven, zwemmen, kanoën en naar de stad geweest. We hebben zelfs nog een hike gefietst van ruim 70 kilometer. Kortom, we hadden in deze ene week veel een andere verwonding. Hoe u paniek kunt voorkomen en wat u moet doen, leert u in de cursus ontmoetingsdag 'Eerste hulp aan kinderen'. Tij dens de cursus ontvangt u een leiders. Ik zag hem (tussen alle hoofden door) in de rij op zijn naam staan te wachten en ik wist me teen dat hij het was. Omdat hij er zo 'allochtoons' uitzag? Nou niet bepaald, gewoon een duitse kop met donkerblond gemili- meterd haar (zeg dus maar dag vooroordeel). En toch wist ik het. Een jochie met een uitda gend koppie en nieuwsgierige ogen. Hij baande zich samen met ons een weg naar de uit gang, hij had haast. Het cadeau tje had hij nauwelijks aangeke ken of hij gaf het aan mij terug met de woorden: 'ik ben pas morgen jarig'. Zijn eigenwijze kopje stond op huilen en hoe hard hij ook zijn best deed, hij kon het niet ver dringen. Ik gaf Ton een seintje en hij pakte spontaan de hand van het ventje en het ventje liet het toe. Meer dan 'ik wil mijn 'mutti' bellen' kwam er niet uit. In de auto gaf ik hem z'n ca deautje weer, waarna hij netjes vroeg of hij het open mocht ma ken." WADDINXVEEN - Diana en Ton Lit-Windrich hebben drie weken lang een negenjarige Berlijnse jongen te logeren ge had. Dit in het kader van de Stichting Europa Kinderhulp. Volgens het echtpaar is dit soort projecten hard nodig. „Voor ons was het de eerste keer als gastouder en hiervan wilde ik graag een dagboek maken," vertelt Diana. „Hier in wil ik zowel de voor- als nadelen weergeven met als einddoel meer mensen op de hoogte te brengen van deze stichting(en)." bestuurders, maar ook door pastoor Ad van der Helm. Om in de stemming te komen, is er accordeonmuziek en een stadsomroeper kondigt aan wat er zoal te gebeuren staat. Er is een imker die laat zien hoe bijenkorven gevlochten wor den, er is een demonstratie kantklossen, wol wordt ge sponnen en daarmee wordt prachtig breiwerk gemaakt, lapjes leer worden tot mooie artikelen verwerkt en er er zijn handgemaakte kaarsen te koop. een cheque ter bestrijding van de kosten voor het verzenden van Gereedschap naar lingslanden. WADDINXVEEN - Vierstroom Organiseert in Waddinxveen de Cursus 'Eerste hulp aan kinde ren'. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten die bij voldoende belangstelling plaatsvinden op 13 en 27 september en 4 oktober van 19.30 tot 22.00 urn-. De prijs bedraagt voor leden van Vier stroom 80,- euro en voor niet-le- den 130,- euro. Verschillende ziektekostenverzekeraars, waar onder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Ongeveer 40.000 keer per jaar ra ken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Dat kan bijvoorbeeld gaan om een Vergiftiging, een allergische re actie, verstikking, een breuk of i WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bedrijf Eosta, im- en exporteur van biologische groente en fruit, verpakt zijn producten alleen nog maar in milieuvriendelijke, afbreekbare materialen. Eosta stimuleert de productie van biologische levensmiddelen wereldwijd. Het gebruik van verantwoorde verpakkingsma terialen is dan een logische stapt, zegt een medewerker van Eosta. Het bedrijf kan eigenlijk niet om plastic heen, omdat groente en fruit zo lang mogelijk vers moe ten blijven. Maar de productie van plastic betekent ook een flin ke aanslag op de olievoorraden. Tevens vormt plastic afval een enorm milieuprobleem. Het nieuwe, afbreekbare plastic be staat uit een melkzuurverbin- ding die uit maïs, suikerbieten of andere landbouwproducten kan worden gemaakt. Daardoor kan worden geput uit een oneindige, jaarlijks hernieuwbare Bron. De milieuvriendelijke verpak kingen zijn wel duurder, maar dat wordt niet in de prijzen van de groente en het fruit verre- kehd. komst, die door veel belangstel lenden werd bijgewoond, over handigde Beekman een enveloppe aan het bestuur van Gered Gereedschap, met daarin Nadat alle spullen in de vracht wagen zaten, waren we klaar graven. Ze hadden al gezien dat voor vertrek. Na ongeveer 2 uur Australië heel groot op de grond ontwikke- gereden te hebben, waren we op stond afgebeeld. Nu moesten ze de bestemming: het kampterrein dus alleen nog doormiddel van in Mook. coördinaten de juiste plaats be- Onderweg hadden we al gezien palen. Toen ze de plaats hadden dat er een fikse bui aankwam, bepaald, groeven ze snel de dus snel de spullen uit de schat op. Het waren twintig ket- vrachtwagen en de tenten opzet- ringen in de style van Australië, ten. Dit verliep allemaal heel De Gidsen zijn natuurlijk niet al- soepel. Toen de tenten zo goed leen maar met de schat bezig ge- als stonden, barstte de eerste bui weest. los. De rest van de dag bleef het We zijn ook ook zo, veel regen. Het thema van het zomerkamp was down under (Australië). Het kamp werd geopend met een stomme film. Hierin zag je twee backpackers die iets gingen gedaan en zeker ook veel lol ge- begraven. Nu wilde de Gidsen had. Het was dus weer een ge wei weten wat dat was. Om dit slaagd kamp! te weten te komen kregen ze ie dere dag allerlei letters. Wat ze ermee moesten doen, wisten ze De aankomst Het advies van Europa Kinder hulp was duidelijk. Bij thuis komst direct in bad, haren be- daar uitgewisseld. 'Zij komt al handelen met hoofdluisspul, voor de vierde keer'. 'Neen, dit want luis kwam wel vaker voor jaar hebben we een ander kind, en kon voor vervelende proble- vorig jaar was een ramp, die men zorgen, en niet naar huis willen we niet meer'. Met ge laten bellen in verband met mengde gevoelens stonden wij heimwee of trauma's. Dus op daar, ik bij de rookpaal en Ton naar de apotheek. 'Ik moet een beetje verloren met een ca- hoofdluis, of liever antihoofd- deautje in zijn hand. luisspul hebben. Niet voor mij Eindelijk kwam de speciale kin- hoor, maar voor mijn Europa- dertrein uit Berlijn aan. Kinder- kinderhulp-kind'. Begrijpend neusjes tegen de ruiten gedrukt, werd er naar me geknikt. nieuwsgierige en ook bange Verhalen dat sommige kinderen oogjes. Het is me toch ook wel alleen met een plastic zakje met een onderbroekje erin aankwa men, brachten mij naar een niet ren een onbekende bestemming, al te dure zaak, waar ik alvast Petje af hoor, ook voor de bege- dan ook grotendeels gemaakt wat spulletjes kocht. Je weet ten voor de lol en om de spanning slotte maar nooit. Wat onder een beetje te relativeren, want broekjes in verschillende maten, spannend was het wel. Zomaar een onbekend kind voor drie weken in huis nemen, is ook kindertandenborstel en niet mis en dat heeft verder met nachtlampje. En o ja, een paar achtergrond niets te maken. Hoe kleine autootjes, want 'een jon- zou het allemaal gaan; wordt het een moeizame drie weken, of een tijd waar we allemaal met De trein had maar liefst twee plezier op terug konden kijken? uur vertraging dankzij een de fect aan de remmen. Op het vol le perron hingen we allemaal wat lamlendig rond. Verhalen en ervaringen werden hier en gevraagd. Waarom? Dat is niet echt bekend, iets met 'te domi nant', hij had gewoon een sterke het mee, maar ook tegen kon hand nodig of zoiets. Juist ja! De vallen. Als je eenmaal 'ja' zei, misschien toch stiekem aanwe- kon je niet meer terug, want dan zige hoop op een klein, schattig was er ergens al een kind toege- meisje dat nog wat bemoede- wezen dat dan heel teleurge- ring nodig had, dat ik lekker in steld zou zijn. Ook kon je wel bad kon stoppen, de haartjes voorkeuren opgeven, zolang je kon kammen en verhaaltjes kon voorlezen was meteen verdwe nen. Muhamet (Meti) uit de grote stad, aan de naam te horen geen Land, geloof of ras was niet van Duitser, zeg het maar gerust een belang, zolang hij of zij maar Duitse allochtoon. Grappen en wel zo jong mogelijk was, het opmerkingen van onszelf en an- liefst 5 of 6 jaar. Dat leek mij deren werden gemaakt. 'Moeten makkelijker. we nou het oosten bepalen en een grote pijl in zijn slaapkamer Vooroordelen aanbrengen?'. 'Zou hij z'n eigen Ik zou graag willen beweren gebedsmatje mee hebben?' 'Ge- van niet, maar zoals ieder ander lukkig eten we toch zelden var- mens heb ik ook vooroordelen, kensvlees', etc. En ook angsten, Ik keur het niet goed, ik praat want na zelf jaren in de grote REGIO - Het Nationaal MS Fonds is op zoek naar een groot aantal collectanten. Wie in de maand november een paar uur kan missen en wil collecteren voor dit fonds, kan zich aanmel den via 010-5919839 of door een e-mail te sturen naar info@natio- naalmsfonds.nl. Mensen die in hun woonplaats een collecte- team op wilen zetten, kunnen hier ook terecht. Het Nationaal MS Fonds geeft onder meer voorlichting en on dersteunt epidemiologisch on derzoek. Volgens het fonds klop pen veel organisaties en professionele hulpverleners bij hen aan voor informatie over de ziektebeelden MS, ADEM en de ziekte van Devic. Voorzitter Verdoom vond het een eer de 'Gouden Zaag' uit te reiken aan iemand die vele guldens en maakt aan het overkoepelend orgaan van de ZWO, waar De vakantie was alweer bijna Beekman jaren penningmeester voorbij... op een week na. Dat duidelijk op de laatste dag. De van was. „Hij heeft in alle stilte was de week dat de Gidsen op letters vormden provincies veel werk verzet," aldus Ver- kamp gingen. Zaterdag 6 augus- doom. tus was het zover, om 10.30 uur Aan het einde van de bijeen- verzamelden we bij het clubhuis. Met zijn allen eerst de vrachtwa- een beetje hulp al snel duidelijk, gen van de verkeersschool Tri- de provincie die bij alle groepjes com inruimen. Deze reed ook het zelfde lettertype had. ditmaal weer voor de scouting. Wat de Gidsen nu alleen nog moesten doen, was de schat op- WADDINXVEEN De jaarlijkse van de plaatse lijke afdeling van de Zonne bloem en de samenwerkende werkboek zodat u thuis alles nog kerken voor zieken en ouderen eens kunt nalezen. wordt dit jaar gehouden op za- Deze cursus is bedoeld voor ie- terdag 10 september in het Anne dereen die met jonge kinderen te Frankcentrum aan het Jan van maken heeft, op het werk of Bijnenpad in Wadddinxveen thuis. Voor aanmelding bel naar Vierstroom-Zorglijn, tel 0182 - 594500, of e-mail naar diensten@vierstroom.nl. Vierstroom is gespecialiseerd in diensten als verzorging, huis houdelijke zorg, lichamelijke zorg, (wijk)verpleging, jeugdge zondheidszorg 0-4 jaar en maat schappelijke dienstverlening. „Toen ik in het Weekblad voor Waddinxveen het artikel van de Stichting Europa Kinderhulp las, dacht ik 'waarom niet'. Na overleg met mijn man Ton, be sloot ik te reageren. Gastouder word je niet zomaar, daar zijn gelukkig regels voor. We kregen Glunderend staat Muhamet in de achtertuin van Ton en Diana, zijn Waddinxveense gastouders, twee mensen op bezoek die ons allerlei vragen stelden. Er moes- het niet goed, maar het is nu ten bewijzen van goed gedrag eenmaal zo. Wij mochten van de worden aangevraagd en twee zomer drie weken gastouder referenties, waarvan één van of- zijn van Muhamet (9 jaar) uit ficiële aard (huisarts, werkgever Berlijn. Muhamet was vorig jaar e.d.) opgegeven worden. ook in Nederland maar is door Toen we eenmaal waren goed- zijn gastouders niet meer terug gekeurd, gingen we naar de spe ciale voorlichtingsmiddag waar ons duidelijk werd gemaakt dat L |l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2005 PAGINA 11 euro's heeft overge- De Gidsen in Mook Sneeuw V SCR Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. ^TOERKOOP Reisbura Estee /A service met een taxrisW 12,2741 HH Woddnxveen Woon 0182 688 488 E-moi estee.wod(irixveen@roekoop.nl Fox 0182 688 588

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11