Bakkerij De Vlaam maakt doorstart Veel muzikale activiteiten Concordia Frettenspeelmiddag bij Frettig Gestoord '0 SMART flM u REPAIR Open huis bij Ons Verleden Provincie moet spoed zetten achter nieuwe burgemeester Vijftiende editie Zevenhuizense Oogstfeest zangseizoen Nieuwe Walvisprijs op komst Krea Musica start nieuw Kerstzang- project in Zevenhuizen Laatste zomerdrive Klaverjassen bij Waddeenkaart l!' Open dag bij Opleidings centrum (foto: Liesbeth van der Vis) www.lieftink.nl ming komt over de bestuurs- krachtonderzoeken. In november 2004 bleek uit het Bestuurskrachtonderzoek voor de gemeente Zevenhuizen- het au- UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN nomen. Entree bedraagt 1,- euro per persoon. Leden hebben gra tis toegang. Rond 14.30 uur wordt er door Kids for Animals een donatie uitgereikt aan de vereniging. De ze donatie is bedoeld voor de opvang van Frettig Gestoord. vinden aan de Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen (borden vol gen Oudheidkamer) richting camping en Roerdomp. Voor informatie e-mail naar jo- han@bovenmolen.nl of bel naar 06-53385372. WADDINXVEEN - Op 27 augus tus start koppelklaverjasclub Waddeenkaart weer met het sei zoen 2005/2006. De aanvang is 12.00 uur (de zaal gaat open om 11.30 uur) in Buurtcentrum de Boog. Er worden vijf rondes gekaart en na afloop vindt er een grote lote rij plaats met tientallen smakelij ke en nuttige prijzen. Opgeven kan bij Leen Hoger- brugge (06-13626885) of Herman van Niekerk (0182 - 617891). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 ouders met kinderen. Speciaal voor de kinderen zijn er kleine, aaibare dieren aanwezig. Jan Anker ontdekte juist dat 'koekjes bakken' zijn echte pas sie is. De boerenzoon uit Stol wijk voelde niks voor het boe renbedrijf. Hij wilde de techniek in, maar kwam op school in aan raking met het bakkersvak. Dat zou zijn toekomst hele toekomst bepalen. „Ik vind dit een heer lijk vak. Je moet creatief zijn en graag met je handen werken. Ik wil bij alles wat ik doe het on- derbuikgevoel hebben. De pas sie om tot het gaatje te gaan. Dat heb ik hier." Met die passie wil Jan weer een hecht team opbouwen binnen De Vlaam. Een voor hem oude bekende, Dirk Nomen, werd aangesteld als chef. Om het team compleet te maken is Jan Anker nog op zoek naar verster king in zowel de winkel als de bakkerij. Voor Jan Anker was het alsof hij zijn oude jas weer aantrok toen hij eind juli terugkeerde bij De Vlaam. Zijn plan is om de ban ketbakkerij nog meer klantge richt te maken. „Je denkt als bakker te weten wat mensen willen, maar in werkelijkheid is er een hele grote kloof tussen de en de winkel. Als je even in de winkel staat, merk je dat meteen", aldus Jan Anker. C-Akkoord en het harmonieor kest repeteren altijd op de don derdagavond. Het opleidingsor- kest van 18.00 tot 19.15 uur en het harmonieorkest van 19.30 tot 22.00 uur. Beide orkesten staan onder lei ding van Jeroen Wentel. De repe tities worden gehouden in het clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg nr. 1 te Wad dinxveen. Ook de muzieklessen bij Kreater zijn weer van start gegaan. Voor het nieuwe cursusjaar zijn er nog enkele lesplaatsen vrij. Voor meer informatie bel Joke Bouman, tel 0182 - 619569. Meer informatie over Concordia is te vinden op www.concordia- waddinxveen.nl. In het verzorgingshoekje kun nen de oren schoongemaakt en de nagels geknipt worden. Te vens kunnen bezoekers informa tie vragen over fretten en over de vereniging. De fretten moeten ingeënt zijn, bewijs dient te worden meege- LIEVER LIEFTINK RAM EN FA harte welkom. Voor vrijdag 9 de cember staat er een concert in kerstsfeer gepland door het har monieorkest in samenwerking met het algemeen gemengd koor Krea Musica. Dit concert wordt gegeven in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Ook staan er voor dit seizoen weer data gepland voor de open podium concerten. Hier kunnen eigen leden in en semble hun kunsten vertonen, maar ook andere muzikale be langstellenden mogen hieraan meedoen (voor interesse bel naar 0182 - 613839). De open podia concerten wor den gehouden op 2 oktober, 6 november, 15 januari 2006, 5 fe bruari 2006 en 5 maart 2006. Roofvogels Op een schitterende locatie, het grasveld naast de Ned. Her vormde Kerk, zal het roofvogel demonstratieteam Jerkin met hun prachtige roofvogels aan wezig zijn. Men kan onder meer buizerds, valken, uilen, kerkui len en de machtige Amerikaanse zeearend bewonderen. Naast de WADDINXVEEN - Met het nieu we cursusjaar voor de boeg organiseert het Opleidingscen trum Waddinxveen weer een open dag. Belangstellenden kunnen geheel vrijblijvend ken nismaken met de diverse com puteropleidingen die het Oplei dingscentrum Waddinxveen in het nieuwe jaar biedt. Naast de standaard computer cursussen, zoals Windows, Word en Excel, zal er ook meer aan dacht gegeven worden aan workshops Digitale Fotografie en Video bewerking. Tijdens de open dag zal er tevens een gratis introductieles gegeven worden, waarin het bewerken van digita le foto's doormiddel van het pro gramma Adobe Photoshop Ele ments wordt behandeld. Deze introductieles begint om 11.00 uur en zal ongeveer één uur du ren. Iedereen is welkom op zaterdag 27 augustus van 9.00 tot 14.00 uur in het cursuslokaal geves tigd in 't Trefpunt, Stationsstraat 18. Voor meer informatie bel naar 0182 - 620052 of kijk op www.op- leidingcentrum.nl. 125,- 110,- 55,- 135,- Autoschade Herstel Van Leeuwen repareert kleine beschadigingen tegen kleine prijsjes! Bumper-reparatie incl. bijspuiten Uitdeuken zonder spuiten, 1 e deel 2e deel Steenslagreparatie Voorruitreparatie bijna altijd GRATIS. Andere schade? haar man dit keer niet meer bij- bakkerij staan in de bakkerij. Zij was het vak zat en nam een andere baan. Jan Anker was de afgelopen tadviseur. Dit vak liet hij vallen keerde. Nu is hij min of meer twee jaar bij bakkerijen door het toen hij hoorde van de staat management adviseur bij zijn hele land actief als managemen- waarin zijn oude bedrijf ver- eigen bakkerij. Anja Anker zal het behoud van de prachtige Molenviergang, een foto tentoonstelling over molens in het H.H.schap Rijnland waar zeer uniek materiaal te zien is op molengebied en de ten toonstelling over de droogmake rijen in het H.H. Schap Schie- land. Het Historisch Centrum is te Autoschade Herstel Van Leeuwen WADDINXVEEN - Na een wel verdiende vakantie zijn het har monieorkest van Muziek-vereni- ging Concordia Waddinxveen en het opleidingsorkest C-Akkoord op donderdag 18 augustus ge start met het nieuwe seizoen. Beide orkesten beginnen met de voorbereidingen van diverse op tredens die gepland staan op de agenda. Op zaterdag 10 september geeft de blaaskapel van Concordia een optreden tijdens het jubileumfeest van de Suytende flat in de Zuidplas in Waddinx veen. Het opleidingsorkest C-Ak koord, van Concordia Waddinx veen en Excelsior Boskoop, zul len op zaterdag 24 september vliegdemonstraties kan het pu bliek deze prachtige vogels van dichtbij bekijken. Verder is er in formatie aanwezig en geven de begeleiders nadere uitleg en be antwoorden zij graag vragen uit het publiek. Ook oude ambachten horen bij het Oogstfeest. Dit jaar is er weer een aantal te bewonderen, zoals bezembinden, boekbinden, klompen maken, boter kamen, netten boeten, tingieten en kaas maken. De leden van De Vier Windstreken uit Overijssel, sa men met de beoefenaren uit on ze eigen regio, zullen hun passie voor het oude ambacht met ple zier aan het publiek tonen en uit leggen. Op het plein naast de Gerefor meerde Kerk wordt het boeren erf opgeluisterd met een ten toonstelling van een aantal bijzondere hoenderrassen. Fasci nerend hoe de fokker erin is ge slaagd om de kenmerken van de oude rassen, zelfs uit de Franse tijd, vast te houden. In vroegere eeuwen gaf dit de eigenaar sta tus en was het een kostbaar be zit. Naast de hoenderrassen zijn er prachtige raskonijnen te bewon deren, men ziet hoe een bijen volk de honing verzamelt en vindt er informatie over de steeds maar toenemende popu latie muskusratten. Het boerenerf is een aantrekke lijk programmaonderdeel voor men oorspronkelijke, nog niet gepubliceerde artikelen over de geschiedenis van het werkge bied van het streekarchief Mid- den-Holland: Bergambacht, Gouda, Krimpen aan de IJssel, Moordrecht, Nederlek, Nieu- werkerk aan den IJssel, Ouder kerk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle in aanmerking. Ie dereen die zich al dan niet in het kader van zijn werk, studie of liefhebberij bezighoudt met his torisch onderzoek kan meedoen. Het winnende artikel zal in De Schatkamer gepubliceerd wor den. De anonieme inzendingen mo gen een lengte hebben van 5.000 tot 10.000 woorden. Een nieuwe flyer over de prijs is verkrijgbaar op het Streekarchief Midden-Holland, Groeneweg 30 te Gouda. Oude tractoren Een vast programmaonderdeel waaraan elk Oogstfeest een aan tal nieuwe aspecten wordt toe gevoegd, is de tentoonstelling van de oude landbouwtractoren, de stationaire machines en de oude legervoertuigen aan de noordzijde van de Dorpsstraat. Op het Catgesplein, naast de ten toonstelling vindt men voorwer pen uit de tijd dat de koeien nog met de hand werden gemolken en het rijdend melkmuseum. Op de diverse podia vindt men het jeugdorkest van De Kleine Trompetter, het Regiokoor uit Krimpen en als afsluiter van de zaterdag een band met muziek uit de jaren zestig. Country- en Westemmuziek en line-dancing zijn dit jaar op het plein voor de Cl000 te vinden. Naast de grote evenementen, zijn natuurlijk de aloude activi teiten voor jong en oud in en om de Dorpsstraat aanwezig. Het speciale kinderplein is er weer, het stoomtreintje van Bram Heij zal er rustig op los tuffen. De rommelmarkt voor de Ned. Her vormde Kerk is en blijft altijd een bezoekje waard. Voor het volledige programma van het vijftiende Zevenhuizen se Oogstfeest kijk op www.OogstfeestZevenhuizen.nl tijdens de jaarlijkse braderie in Boskoop een optreden geven. Op zaterdag 22 oktober zal het harmonieorkest van Concordia deel gaan nemen aan een festival in Schoonhoven. De te spelen muziekwerken zul len dan beoordeeld worden door een vakjury. Zo weet het orkest waar de goede en zwakke pun ten zitten, zodat zij hier weer aan kunnen gaan werken. De te spelen muziekwerken worden beoordeeld op ritme, klank, zui verheid en samenspel. Vrijdagavond 28 oktober zal C- Akkoord een concertavond hou den in het clubgebouw De Hoge Noot. Naast de ouders zijn ook andere belangstellenden hiervoor van ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Op woensdagavond 7 september zal er (bij voldoende aanmeldingen) een uniek kerst- zangproject van start gaan. In negen repetities wordt er een kerstprogramma ingestudeerd, met aansluitend een kerstconcert op zaterdagavond 17 december in Zevenhuizen. Iedereen die graag (meerstem mig) wil (leren) zingen is van harte welkom. Het programma zal bestaan uit tien internationale kerstliederen, enkele wat meer klassiek gear rangeerde kerstliederen en gos pels. Data: 7 en 21 september, 5 en 19 oktober, 2 en 16 november en 30, 7 en 14 december, steeds van 20.00 tot 22.00 uur in het Vrijzin nig Hervormde Kerkje. De kosten bedragen 75,- euro. Voor meer informatie bel Margré van Gestel, tel 0180 - 632829. ken Z5-gemeenten over de nodi ge bestuurskracht en expertise beschikt om deze plannen te ont wikkelen en uit te voeren. De verstedelijking van de Zuidplas- polder is niet alleen een zaak voor de betrokken gemeenten, ook het rijk, de provincie, het hoogheemraadschap, de grote steden waaronder Rotterdam en wellicht ook andere organen en instanties zijn de spelers in dit gebied. Een herindeling van de Z-5 gemeenten is dan ook geen oplossing, meent de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle. Bo vendien heeft de raad duidelijk uitgesproken, dat herindeling op geen enkele wijze in de komende jaren de agenda gaat bepalen. Bij de Zuidplasontwikkeling moet Zevenhuizen-Moerkapelle mee spelen als een zelfstandige ge meente met een volwaardige burgemeester. Om de toekomstige opgaven los van 'de Zuidplas' de baas te blij ven, heeft Zevenhuizen-Moerka pelle reeds in 2001 de eerste stappen gezet op het pad van de organisatorische - ambtelijke - samenwerking met de buurge meente Nieuwerkerk aan den IJssel. In de raad van 14 juni heeft de gemeenteraad besloten om de ambtelijke samenwerking ver der uit te werken. Het blijft mogelijk dat de ge- ZEVENHUIZEN - De officiële opening van het vijftiende Ze venhuizense Oogstfeest vindt op zaterdag 3 september om 10.00 uur plaats. Het hoogtepunt dit jaar is De Houthakkersroadshow op en voor het grote podium. De Raalter Houthakkersroadshow is uniek in de wereld met vele optredens in binnen- en buiten land. Ze hebben een spectaculai re en gewilde show en hebben opgetreden in vele Europese lan den waaronder Duitsland, Oos tenrijk, Zwitserland, België, Frankrijk en Denemarken. Dat zij daarnaast ook prachtige sculpturen maken, blijkt wel uit het feit dat de Houthakkersroad show Nederland zelfs vertegen woordigd heeft in een Chainsaw Carving wedstrijd in Amerika. De hele wereldtop van sculptu renzagers was in Amerika aan wezig. Van de 175 deelnemers zijn de Nederlandse houthak kers achttiende geworden. Daar om worden ze in Nederland ook wel de 'masters of the chainsaw' genoemd. den met of zonder fretten wel kom. Bezoekers kunnen gezellig pra ten over hun huisdieren en de fretten kunnen in een grote speelbak ravotten, een doolhof oplossen of een hindemisbaan nemen. REGIO - Het bestuur van de Stichting Vrienden van Archief en Librije in Gouda besloot in de augustusvergadering een zeven de Walvisprijs te gaan uitreiken. Tot 1 juli 2006 kunnen histori sche studies of artikelen over Gouda of de regio worden inge leverd. Vervolgens rapporteert een jury aan het bestuur van de Stichting Vrienden van Archief en Librije. De Stichting loofde sinds 1991 reeds zesmaal een Walvisprijs uit. Een overzicht daarvan staat op de website www.groenehar- tarchieven.nl. De naamgever van de prijs, pas toor Ignatius Walvis (1653-1714), is de eerste geschiedschrijver van Gouda. Hij heeft onder meer de Beschryving der Stadt Gouda geschreven, waarin hij een schat aan gegevens heeft nagelaten. Voor de Ignatius Walvisprijs ko- WADDINXVEEN - De fretten- vereniging Frettig Gestoord houdt op zondag 28 augustus een Frettenspeelmiddag in het gebouw van muziekvereniging Concordia. Op deze dag zijn alle frettenlief- hebbers en andere belangstellen van de Z5-gemeenten uitgeko men. Dit laatste onderzoek staat in het Echt van toekomstige op gaven en in het bijzonder de voorgenomen ontwikkeling van de Zuidplaspolder, een groot schalig woningbouwproject. In dit onderzoek is tevens aan de orde of de bestuurskrachtmetin- gen van de Z-5 gemeenten aan grijpingspunten bieden voor het ontwikkelen van verdergaande samenwerking tussen deze ge meenten. Uit het 'zesde onderzoek' blijkt dat geen van de hierbij betrok- WADDINXVEEN - In Praathuis is op dinsdag 30 gustus om 19.45 uur de laatste zomerdrive. Iedereen is van har te welkom op deze gezellige bridgeavond. Voor meer infor matie bel 0172 - 217476. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Even leek het erop dat de maker van de unieke Kamphuisen wa fel zou verdwijnen. Banketbak kerij De Vlaam werd eind juni failliet verklaard. De oude eige naar Jan Anker (45) kon dit ech ter niet aanzien en kocht de zaak, die hij twee jaar geleden nog had verkocht, terug om er weer een bloeiend bedrijf van te maken. „Op 30 juni werd ik gebeld om dat het niet goed ging met De Vlaam. Op 30 juli had ik mijn zaak weer in handen", vertelt Jan Anker. „Toen ik mijn bedrijf zag afglijden, dacht ik 'het zal toch niet zo zijn'. Dit is toch je kindje. Dat laatje niet koud." Jan en Anja werden zeventien jaar geleden voor het eerst eige naar van banketbakkerij De Vlaam. De bakker had toen filia len in Boskoop en Waddinx veen. In 1995 streken Jan en An ja ook neer in Gouda waar zij bakkerij Verweij op de Markt overnamen. In 2003 had het echtpaar het echter wel gezien en verkocht het bedrijf. Niet met Banketbakkerij De Vlaam werd eind juni failliet verklaard. De oude eigenaar kon dit echter niet aanzien en kocht de zaak terug succes, zoals nu blijkt. Onder de om er weer een bloeiend bedrijf van te maken, nieuwe eigenaar gleed de ban ketbakkerij in korte tijd hele maal af met het faillissement van eind juni als gevolg. ZEVENHUIZEN-MOERKA PELLE - Historisch Centrum Ons Verleden houdt op 27 au gustus van 13.30 tot 16.00 uur een open huis. Iedereen is wel kom om een kijkje te komen ne men in dé Oudheidkamer van de regio. Er is van alles te bezichtigen: Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle met haar verzame ling voorwerpen uit groot moeders tijd, een tentoonstelling met als thema 'De Middenstand door de jaren heen', een filmvoorstelling in de filmzaal, de Genealogische werkgroep die zich bezighoudt met stamboomonderzoeken is aan wezig. Bij de Vereniging Molenvrien den kan iedereen zich laten inschrijven als donateur voor ZEVENHUIZEN-MOERKA PELLE - Zevenhuizen-Moerka pelle heeft het college van puteerde staten Zuid-Holland (GS) in een brief op 9 augustus van de waarne mend voorzitter van de raad met de gemeente klem verzocht spoedig uitspraak Moerkapelle. In de brief staat te doen over de bestuurskracht- ook dat het van groot belang is onderzoeken, zodat de procedu- dat GS spoedig tot oordeelsvor- re voor de werving van een kroonbenoemde burgemeester kan worden gestart. Omdat commissaris Franssen een ver band legt met de uitspraak over de gemeente de bestuurskrachtonderzoeken Moerkapelle dat de bestuurs- en het openstellen van de burge- kracht als organisatie en in de rol meestersvacature, heeft de ge- als dienstverlener naar de huidi- meente Zevenhuizen-Moerka- ge opgaven als voldoende wordt pelle hier alle belang bij. gekwalificeerd. De commissaris van de Konin- In februari 2005 is het zoge- gin zei eerder in een gesprek met naamde 'zesde onderzoek' naar de fractievoorzitters, dat met het de gezamenlijke bestuurskracht vervullen van de burgemeesters- vacature moet worden gewacht totdat GS een standpunt heeft ingenomen over de uitgebrachte WADDINXVEEN - Het Alge meen Gemengd Koor Krea Mu sica start 29 augustus weer met de wekelijkse repetities in ge bouw 'De Hoge Noot' aan de Jo han Willem Frisoweg 1 in Wad dinxveen. Elke maandag wordt er van 20.00 tot 22.15 uur onder leiding van dirigent Herman Kofflard en onder begeleiding van pianist Jos Vlietstra op een plezierige wijze gerepeteerd. Na het geslaagde bezoek aan een concert in Pelhrimov, start Krea Musica na de vakantie weer -j- met de voorbereidingen‘voor een op 9 december te houden concert. Nadere informatie over het koor is te vinden op www.krea- musica.nl. meente Moordrecht hier ook aan gaat meedoen. Sinds 12 juli 2005 is de vacature burgemeester in Zevenhuizen- Moerkapelle onvervuld. In af wachting van een definitieve burgemeester komt er op korte termijn tijdelijk een waarne mend burgemeester. Naar de mening van de raad is dat voor een periode van zes tot acht maanden. bestuurskrachtonderzoeken. Hij verwachtte dat dit na de zomer gede- zal gebeuren. Eerst kan de com- van missaris de minister van Binnen landse Zaken adviseren over de openstelling van de vacature in de gemeente Zevenhuizen- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2005 2» ;.W J (10 eurocent per minuut) Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel.0172-46 96 70 Vraag vrijblijvend een offerte aan. Ook voor caravanschade! Prijzen zijn incl. 19% BTW. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen, tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29, e-mail: info@schadecenter.nl. www.schadecenter.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15