De Quillettes wil stap voor stap vooruit Workshop Feldenkrais Rolling'90 Roldansers gaan internationaal De Gouwe Streek start seizoen met Stranddag Bjorn Tollenaar gevierde man bij Gouda Topvolleybal in Boskoop Finale zomerbridge Swingend bewegen bij T.O.O.S. 'C Be Fair Korfbal programma Postduiven HSW-ouderen nieuws Tweede prijs Niels Koetsier Vrienden van WSE verrast in bekerstrijd naar Gouwekanaal 1 r I rolschaatsvereniging Rolling'90 zijn geselecteerd door de SBN voor de Euro- langs de lijn om een voetbal wedstrijd te bekijken. „Ik ben gevraagd om weer trai ner Waltman, die zelf de B-groep daar niet alleen de eigen leden, van pupil tot senior, bij betrek ken maar is er ook een mogelijk heid om als 'aspirant lid' van de partij te zijn. Dit als vervolg op verliest. Doordat er in totaal dertien jongens bij zijn gekomen elftallen." Tegen een sterk gewijzigd en Ashley Moore naar Nazaré ver trekken. Van 28 september tot en met 1 oktober vindt deze Europacup plaats. Tevens zal het senioren team af reizen naar Frankrijk voor een internationale danswedstrijd in Hettange. Emily van 't Wout, Nederlands kampioen 2005 solo- MOORDRECHT/WADDINX VEEN - De korfbalclub IJsselvo- gels begint de nieuwe competitie op zaterdag 3 september met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Het Waddinxveense Korbis ont vangt Bolnes. Overige wedstrij den: Spirit-Gemini, Voltreffers- Reeuwijk. Het programma in september is verder: 8 septem ber: Erasmus-Gemini (Gouda), 10 september: VEO-IJsselvogels, Merwede-Korbis, Gemini-SKV, Reeuwijk-Spirit, 17 september: IJsselvogels-HKC, Korbis-All Ready, Attila-Reeuwijk, 24 sep tember; ODC-IJsselvogels, TOP- Korbis, Reeuwijk-SKV, Gemini- Schelde vogels. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - De polsstok- verspringer Niels Koetsier be haalde een tweede prijs in de groep junioren B tijdens het springen om het kampioenschap van Linschoten. Met zijn afstand van 14.49 meter moest de Wad- dinxvener alleen de Benschop- per Dennis Snoek met 15.66 me ter laten voorgaan. Op zaterdag 27 augustus worden in Polsbroe- kerdam vanaf 14 uur de NK ge houden. punt schoot Addie van Leeu wen tegen de lat waarna Rene van der Sluis dé rebound be nutte: 0-2. Het zat Moerkapelle niet mee. De uit de junioren over geko men Drie cadetten van pacup in Portugal. weer dansjes bedacht en geleerd. De afdeling Jazzdans is een grote afdeling met overwe gend dames- leden, maar waar ook plaats is voor dansers. Jazzdans is allang niet meer alleen voor meisjes, ook jongens en mannen zijn welkom. Zij houden immers ook van mu- WADDINXVEEN - De voetbal vereniging WSE slaagde er vorig jaar niet in een Club van Hon derd van de grond te tillen. De animo om toe te treden was te gering. Inmiddels is een alterna tief gevonden: Vrienden van WSE. De bijdrage van iedere deelnemende vriend zal 50,- eu ro per jaar bedragen. Bedoeling is om geld te genereren voor za ken waar binnen de normale be groting van de club geen budget is. In de kantine komt een bord met de deelnemende vrienden te hangen. WADDINXVEEN - Schaatsver eniging De Gouwe Streek gaat op zaterdag 27 augustus weer van start met de traditionele stranddag. Dit seizoen willen ze dinxveen in de eerste helft een 0-2 voorsprong. Dicht bij was daar al in het eerste kwartier WADDINXVEEN - Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) viste met acht deelnemers de dertiende wedstrijd van de ou derencompetitie in het Gouwe kanaal. Bij elkaar werd ruim 47 kilo witvis op het droge ge bracht. Op zich een goede vangst, al zullen de laatste vier in de uitslag daar anders over denken. De uitslag is als volgt: 1. Herman Kraan 11.790 gr, 2. John van Elswijk 10.390 gr, 3. Aat van Leeuwen 10.000 gr, 4. Wim Houtman 8.720 gr. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en de toegang is gratis. Om 15.45 uur vindt de officiële presentatie aan de pers plaats en Kuipers raakte de paal. In de tweede helft haalde een gretig Moerkapelle binnen een kwartier op tot 2-2. Eerst scoor de van dichtbij Daniel van de Hoven en vervolgens invaller Timme Ham. Slecht wegwerken van doelman Van der Plas lever de een vrije kans op voor Rene van der Plas die de fout keihard afstrafte; 2-3. Het laatste woord was aan Moerkapelle. Uit een voorzet van Menno Verschoor liet Stef Kuipers de gelijkmaker aanteke nen waarna Menno Verschoor de thuisclub uit een vrije trap de overwinning bezorgde: 4-3. De oefenwedstrijd tegen Delfsha- ven won Waddinxveen met 2-1 door doelpunten van Moham med Kalai en Piet van Offeren. Twee spelers van Delfshaven werden uit het veld gestuurd. Moerkapelle verloor met 2-0 bij Bergambacht. vol zit met invloeden uit de moderne dans, klassiek ballet, tap-dance, latijns amerikaanse digend dansen, primitieve afrikaanse dansen en show dans. Daar moet echter wel het ele- nart van Zon. Nadat Rik Bezem 1-2 had gescoord kreeg Olympia Gouda, door Joery Castano en Floris den Broeder goede kansen, maar de gelijkmaker bleef uit. ONA verl oor met 5-2 van WDS in Drie- uur lang hielderl beide ploegen elkaar in even men omdat gebleken is dat dit een uitermate doeltreffende leer- en bewegingsmethode is. Ook in de Scandinavische lan den, Amerika en Israël geniet deze methode grote bekend heid. Nanny Vogelaar heeft hiervoor de driejarige opleiding bijna afgerond en geeft drie keer per jaar speciale workshop. De eerstvolgende workshop is op 3,17, 24 september en op 1 oktober. Op 3 september van 17.00 tot 18.30 uur, de overige drie zaterdagen van 16.00 tot 17.30 uur. Deze wordt gehouden bij Kre- ater in Waddinxveen. U kimt zich hiervoor opgeven bij Nan ny, tel 0172 - 231702 of per email via website www.bewe- gingsleer.com. Van jong (vanaf 5 jaar) tot oud en op elk niveau voor dames en he ren is er bij T.O.O.S. gelegenheid tot Jazzdansen. Leeftijd speelt namelijk bij dan sen geen rol. Jonge kinderen dansen op liedjes die zij goed kennen, tieners swingen op de top 40 nummers en de 'ouderen' houden hun lichaam soepel in de voor hen bedoelde lessen. Het accent Egt op het plezier in be wegen, zeker in het begin gaat het niet om ingewikkelde chore ografieën en wervelende draai en. Bijna elke doordeweekse dag is er bij T.O.O.S. de gelegenheid om te komen dansen onder lei ding van gediplomeerde docen ten. Veel meer informatie over tijden, prijzen en leeftijden zijn te ver krijgen bij TOOS, tel 0182 - 613839 640277 of kijk op www.tooswaddinxveen.nl. Alle nieuwe leden mogen in ie der geval twee keer op proef mee doen. ven bij de heer R. Velgersdijk, tel 0182 - 639779, of ze kunnen ge woon eens vrijblijvend sfeer ko men proeven. Daarnaast zal er op zaterdag 17 september de achtste Waddinx veense kroegentocht worden ge houden, met als hoofdsponsor Toyota Van Leeuwen. Wie hier aan wil meedoen, kan zich opge ven bij mevrouw len van der Meer, tel 0182 - 617101 of bij Pau la van Delft, tel 0182 - 613520. Er kan ook een kijkje op de website www.bcwaddinxveen.nl wor den genomen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Uw lichaam kan u heel wat leren over de manier waarop u gewend bent te bewegen. U kimt leren ontdekken waar u overbodige spanningen vast zet. Dat uw bewegingen ruimer verdeeld kunnen worden in uw lichaam zodat u niet alleen onderdeeltjes gebruikt maar het totale lichaam. U kunt leren ontdekken dat er verbindingslijnen of transport lijnen zijn als u bijvoorbeeld alleen een arm beweegt en welke invloed dat heeft op andere delen van uw lichaam. Feldenkrais is een leermethode die in Nederland nog niet zo heel veel bekendheid heeft maar bijvoorbeeld in grote delen van Duitsland in het ziekenfondspakket is opgeno- Langeveld en Mike Ketelaar. Het zondagteam van Gouda verloor met 5-1 van Alphia. De een 2-0 voorsprong door doel- eer werd gered door Danny van punten van Jens van Zon en Len- Oudshoom. DONK was op schot tegen SDV in Rotterdam en won met 0-7 door treffers van Jimmy van der Stadt (4), Menno de Jong (2) en Jeroen de Jong. GSV verloor op eigen veld met 1-3 van VFC. Moordrecht speelde niet. In deze poule won WSE met 3-4 van Gouderak. De winnende goal kwam van Samir Elabeidi. Gisteravond werd de tweede bekerronde ge speeld. het afgelopen weekend gehou den evenement 'Sport Actief'. Tijdens deze manifestatie kon den bezoekers aan de Gouwe Streek stand zich al aanmelden. Zij die toen niet in de gelegen heid waren om zich aan te mel den maar wel mee willen gaan, kunnen daarom op zaterdag 27 augustus om 9.30 uur naar het parkeerterrein van Sporthal de Duikelaar komen (in een sportie ve outfit). WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair zorgde in de eerste ronde van de beker- competitie voor een verras sing. De Waddinxveners ver sloegen in het Wamaarplantsoen het in de tweede klasse uitkomende Nieuwerkerk met 3-2. Doel- rhan Jan-Willem van Schone- veld stopte een strafschop. Patrick Vermeulen, Mike Bijl en een Nieuwerkerker in ei gen doel na een vrije trap van Wibaut van der Wees zorg den voor de doelpunten van Be Fair. Na de pauze kwam Be Fair onder druk te staan, maar be hield de voorsprong. WSE won in Gouderak met 4-3 van de plaatselijke vijfde- klasser. WSE liep uit naar 0- 3 door doelpunten van Samir Elabeidi, Ramon van Swieten en Tobias Wolfgram. Nadat Gouderak tot 3-3 had opge haald scoorde Samir Elabeidi het beslissende doelpunt voor de Waddinxveners. Groeneweg won met 4-2 van SPV door doelpunten van Menno van Dam, Maurice Eckhardt (2) en Stefan Verhey (e.d.). Gisteravond werd de tweede bekerronde gespeeld. WADDINXVEEN - Door het slechte weer in België werden de jonge duiven niet in Chantilly losgelaten, maar werden ze te rug gereden. Pas zondag om 13.45 uur werden ze losgelaten in Strombeek. In concours vlo gen 183 duiven 128 kilometer per uur. De snelste duif kwam van A. v/d Made, die een snel heid van 73 km maakte. Verdere uitslag: A. v/d Made - 1, 4, 5, 8, 12, 15, 16,18,20, 21 Joh. L. Bol - 2,3,13,17,19 K. Hofman - 6, 7, 9,10, 22, 23 D. Breedijk -11, 24,25 W. Breedijk -14 De nalijn vloog ook vanuit Strombeek maar werd zaterdag om 15.40 uur gelost, met in con cours 230 duiven. Van deze vlucht was C.A. Bode de snelste en maakte een snel heid van 65 km. Vérdere uitslag: C. A. Bode - 1, 6, 21 D. Heeren - 2,4,5,10,13,19,22 C. Twigt - 3 K. Hofman - 7 W. Breedijk - 8,17,18, 20, 25 J. Marijt - 9 A. v/d Made -11,15 Jóh. L. Bol -12,14,16,23 A. Hofman - 24 kan iedereen kennis maken met de topspelers van Agon. Het kampioensteam van vorig jaar heeft een aantal spelerswisselin- gen ondergaan. Een leuke bij komstigheid is dat voormalige eredivisionist, de Boskoper Ton Bontekoe, weer op het oude nest terug is. Het schema voor zaterdag is als volgt: 14.00 - 15.15 uur Agon Hl - Compaen Hl 15.15 -16.30 uur Compaen Hl - Inter Rijswijk Hl 16.30 - 17.45 uur Inter Rijswijk Hl - Agon Hl en een WADDINXVEEN - Koes de Quillettes is terug als trainer van de voetbalclub Waddinx veen. Hij is blij dat het bestuur weer een beroep op hem deed, maar de eveneens in Waddinx veen woonachtige oefenmeester waakt voor te hoge verwachtin gen van zijn jonge ploeg in de komende competitie. Deze be gint op zondag 4 september met een thuiswedstrijd tegen het naar de vijfde klasse gedegra deerde NSV'46 uit Noorden. Een week later gaan de geel zwarten op bezoek bij GSV in Gouda. Na zijn korte periode als trainer van GSV koos De Quillettes voor een studie HBO opleiding Inkoop management in Utrecht. „Er bleef daardoor weinig tijd over om te trainen. Want ik wil de de cursus toch afmaken. Vooral omdat deze werd betaald door het bedrijf," vertelt Koes de Quillettes voor het bekerduel tegen Moerkapelle. Een wed strijd die 25 minuten begon om dat scheidsrechter Jacques Zuidwijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel in het verkeerde boek je Officiële Mededelingen had gekeken. Na een telefoontje van bestuurder Klaas Huizinga ver trok Zuidwijk alsnog als een speer naar Moerkapelle. Voetbal bleef trekken vooral omdat De Quillettes geen man gaat trainen. Met Richard de Jeu het uitpakt als je vier keer op rij is om met de benen gestrekt (terug van ONA) en een paar languit achterover te leunen, jonge jongens er bij willen we Zijn conditie hield hij op peil als proberen Waddinxveen weer op hebben we 29 spelers voor twee voetballer in een lager elftal bij de rit te krijgen. Be Fair en regelmatig stond hij Je hoort mij niet zeggen: we moeten kampioen worden of we jong Moerkapelle nam Wad- moeten een periodetitel pakken. Ik wil het van wedstrijd tot te worden door Wilfred wedstrijd bekijken. Deze groep is jong en dan weet je niet hoe Stephan Kanters maar na diens ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Drie cadetten van rol schaatsvereniging Rolling'90 zijn geselecteerd door de SBN voor de Europacup in Portugal. Dit naar aanleiding van een prachtig verreden NK solodan- sen. Elja Kamp, Lindsey en Vale rie Krijgsman zullen onder bege leiding van Rona Dijkema en schot kon doelman Michael van der Plas, afkomstig van Alpheu se Boys, de bal met de vinger toppen over de lat tikken. Kort daarna schoot Addie van Leeu wen, evenals Vincent van Doom afkomstig van WSE, tegen de Trainer Koes de Quillettes van de voetbalvereniging Waddinxveen presenteert zijn nieuwelingen Vincent van Doom, Sven Groe- neveld en Addie van Leeuwen. Selectie De selectie van de voetbalclub Waddinxveen bestaat uit Ri chard van der Ark, Onder Ates, Osgur Ates, Tjarda Boekholt, Vincent Coevert, Mohammed Darazzi, Vincent van Doorn, Gerolf Friesser, Sven Groene- veld, Arjan van Herk, Peter van de Hoek, Patrick Hoogervorst, Richard de Jeu, Nabiel Kalai, (foto: Liesbeth van der Vis) Stephan Kanters, Erik van de Krans, Jimmy de Lange, Addie van Leeuwen, Kevin van Leeu wen, Richard Nobel, Piet van Offeren, Gert-Jan Olofsen, Xan der van Oudshoom, Renen van der Sluis, Mark van Vliet, Wilf red Waltman, Michel de Zwart. Wesley Switzar knalde op Leider Erik Frikken, verzorger paal waarna Piet van Offeren de de lat, zijn leeftijdsgenoot Stef Jan Tol. bal toch nog in het doel van Moerkapelle werkte. Bij het tweede Waddinxveense doel- Op 31 augustus starten de droogtrainingen op het Antilope de zaterdagploeg terrein, zodat met een goede conditie en basistechniek begin oktober de schaatsen weer kun nen GOUDA - Nieuweling Bjom Tol lenaar was de gevierde man bij van dat de eerste bekerwedstrijd te gen de zondagformatie van HION met 3-0 won. worden onder gebonden in Tollenaar, in zijn Waddinxveen- bruggen. Een de Uithof in Den Haag (junioren tijd al regionaal topscorer, nam en senioren) of Silverdome in alle doelpunten voor zijn reke- wicht. Voor ONA scoorden Chris Zoetermeer (pupilen). ning. Jodan Boys leed een geflat- Kijk voor meer informatie op de teerde 3-0 nederlaag tegen DCV website www.degouwestreek.nl Zevenhoven nam tegen Olympia of bel met Jeannette Schipper, tel een 2-0 voorsprong door doel- 0182-611301. BOSKOOP - Nooit eerder was in de Boskoopse historie volleybal vereniging Agon zo hoog geklas seerd. Het eerste heren team van de vereniging speelt komend seizoen in de tweede divisie. Op zaterdag 27 augustus wordt ie- dansen bij de junioren, zal Rol- dereen uitgenodigd in de sport- ling'90 vertegenwoordigen. hal Puttelaan om te komen kij- Bij de senioren zijn dat Claudia ken naar hun driekamp tegen Jonker, nationaal kampioen solo- twee eerste divisieverenigingen dansen, en voor het paardansen uit Oostzaan en Rijswijk. Volley de nationaal kampioenen Iris bal op het hoogste niveau. Dijkema en Mark Bakker. Deze wedstrijd zal van 20 tot en met 22 oktober worden verre den. WADDINXVEEN - In het Anne Frank Centrum wordt op don derdag 25 augustus om 19.30 uur de laatste ronde van de bridge zomercompetitie gehou den. Deze avond zal een extra feestelijk tintje krijgen. Iedereen kan deelnemen zonder lid te zijn van de Bridgeclub. Op donderdag 1 september zal de reguliere competitie starten. Vanaf deze datum wordt er op elke maandag- en donderdag avond gespeeld. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich opge- WADDINXVEEN - Na de zo- ment 'swing' nog aan worden meivakantie wordt er bij Jazz- toegevoegd. dans- en Turnvereniging In de lessen wordt er gedanst T.O.O.S. gedanst. Er worden op allerlei soorten muziek: van pasjes popmuziek uit de top 40 tot oude jazznummers, van lang zame soul tot supersnelle hip hop. mannelijke Het doel van de danslessen is een verbetering van de conditie, de lenigheid te bevorderen, de spieren te versterken, het coördi- natievermogen te ontwikkelen ziek en swingen. en het ontwikkelen van het li- De lessen worden allemaal gege- chaamsbewustzijn. Dit alles ven in Sportcomplex TOOS Pla- moet leiden tot een betere hou- za aan de Staringlaan, deze zaal ding en lichaamsuitdrukking. is uitgerust met een spiegel- Alleen door het goed begeleiden wand, een moderne vaste ge- en corrigeren van de leerlingen, luidsinstallatie en een goede kan deze doelstelling worden dansvloer. bereikt. Jazzdans is een vorm van bewe- Dansen doet men samen in een gingskunst met een techniek, die groep. Er wordt plezier gemaakt en veel geleerd door naar elkaar te kijken. Samen dansen is uitno- en gezellig. Geen enkele dansles is hetzelfde en dat zorgt ervoor dat iedereen enthousiast en gemotiveerd blijft. .1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2005 PAGINA 29 Door Bert Hertog UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN f •I,'. I

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19