Gezamenlijk afval- station Boskoop en Waddinxveen Leerlingen staan stil bij veiligheid de Krimpenerwaard De Paddestoel start seizoen Het Ruyghe Register; Archiefschatten uit OFFICIËLE BEKENDMAKING EN MEDEDELINGEN WEEK R U B T E R E E N G E M OVERIGE VERGUNNINGEN MILIEUZAKEN BEZWAAR BOUWZAKEN www.waddinxveen.nl Schaakseizoen Moerkapelle van start VOORBEREIDING (HER)VESTIGING VOORKEURSRECHT te praten over veiligheid in het verkeer. Tenslotte werd er nog een fietsenkeuring gehouden. De kinderen kregen allerlei ma terialen mee naar huis. De leer krachten van de Prins Willem- Op zaterdag 17 september wordt er weer een gezellige rommel markt gehouden in het wijkge- bouw. Iedereen is tussen 9.00 en 14.00 uur van harte welkom om eens te komen snuffelen. Voor meer informatie of het re serveren van een tafel, neem contact op met Mevr. Korevaar, tel 0182 - 618689, of Mevr, vd Berg, tel 0182 - 614715. De inrichting moet voldoen aan alle eisen ten aanzien van milieu, Arbo en veiligheid en moet de burger meer service gaan bie den. Tevens zijn er WADDINXVEEN - Wijk en speeltuinvereniging de Padde stoel start op vrijdag 26 augustus het nieuwe seizoen met de wel bekende bingoavond. Deze bin go wordt altijd druk bezocht en staat garant voor gezelligheid en plezier en is voor iedereen vanaf 12 jaar toegankelijk. Entree is gratis. De zaal gaat om 19.30 uur open. Er wordt op verschillende ni veaus geschaakt; zowel begin ners als gevorderden zijn van harte welkom. De jeugd begint echter al om 18.45 uur. Er zal een nieuwe be- ginnersgroep gevormd worden. Hierin is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Voor informatie bel Ben van Gef- fen, tel 079 - 5932238. Als opening van de actieweek, die in het teken stond van veiligheid in het verkeer, lieten de leerlingen van de Prins Willem- Alexanderschool 200 ballonnen de lucht in gaan. aangaan van een dienstverle- beide gemeenten realiseer- ningsovereenkomst met Cyclus heeft als voordeel dat de ge meenten de zorg voor de uitvoe ring en de daarbij behorende ei sen kunnen overdragen aan Cyclus. Dit bedrijf heeft de noodzakelijke kennis en erva ring voor het beheren van afval- brengstations. norm - en ven vergunning - overschrijden. Daarbij is de locatie ook niet ide aal. Waddinxveen heeft soortge lijke problemen met haar afval- station aan de Zuidelijke Rondweg. Om die reden is sa men met Cyclus NV een haal baarheidsonderzoek naar een wettelijke randvoorwaarden en draagt bij aan taakstelling voor preventie en hergebruik van huishoudelijk af- val. Naar verwachting zullen de exploitatiekosten door samen werking niet hoger worden dan het huidige niveau. Beide ge meenten vinden het een plus punt dat hiermee de burger be ter bediend kan worden. Bovendien kan het nieuwe afval- „Er zijn veel fietspaden aange legd en op een aantal plaatsen in de gemeente zal er nog een fietspad bijkomen." Na het openingswoord van wethouder Dijksterhuis, lieten de leerlingen 200 ballonnen de lucht in gaan. Dat was een kleu rig schouwspel, mede door het prachtige weer. De politie voerde met behulp van de kinderen van groep 8 snelheidscontroles uit op de Oranjelaan en op de Noordka- de. De kinderen mochten zelf de apparatuur bedienen. Op donderdag 18 augustus kwamen de plaatselijke wijk agenten op school om met de kinderen van de groepen 7 en 8 Alexanderschool hopen dat met dit project de kinderen zich nog meer bewust zijn van hun ge drag in het verkeer, waardoor hun veiligheid meer gegaran deerd wordt menten vel met een groot mooi zegel, maar ook voor een onoog lijk stukje papier. Een dergelijk klein en ogenschijnlijk waarde loos archiefstuk laat u juist een historische sensatie beleven, door verwondering of juist her kenning. Het was dus geen eenvoudige keuze, maar uiteindelijk is uit de bijna tweeënhalve kilometer ar chieven en collecties van de Krimpenerwaard een waardige selectie uitgestald. Was het uw betovergrootmoeder op wie een lijkschouwing werd uitgevoerd en hoe kwam zij om het leven? Wie was Albrecht Beijling? Be stond de bouwfraude ook al in de zeventiende eeuw? Bestaat er nu ook al een Crime Scene In vestigation in Krimpen a/d IJs- sel? Wie schreef een brief aan zijn grootouders? Hoe lang is het grootste archiefstuk? En wat is nu dat Ruyghe Register uit de ti tel van de tentoonstelling? Ont dek het allemaal op deze ten toonstelling en beleef die historische sensatie! Nog te zien tot en met 26 augus tus van dinsdag tot en met vrij dag tussen 9.30 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Streekarchief Midden-Holland, Groeneweg 30, tel. 0182 - 521821. REGIO - Als gevolg van de fusie tussen de streekarchieven Krim penerwaard en Hollands Mid den op 1 januari 2005, zijn alle archieven en collecties vanuit de locatie Schoonhoven over geplaatst naar de depots in Gouda. Omdat bezoekers meestal niet in de depots mogen komen (behal ve bij een rondleiding) heeft het Streekarchief Midden- Holland een tentoonstelling in gericht met de mooiste en interessantste stukken uit de Krimpenerwaard. Onder de titel 'Het Ruyghe Register' is er een willekeurige selectie te zien van archiefstukken over de Krimpe nerwaard. Een vrij willekeurige selectie van archiefschatten, want er hadden nog veel meer vitrines of zelfs hele tentoonstellingen ingericht kunnen worden. Immers, een ar chiefschat kan een letterlijk kost baar stuk zijn, maar in feite zijn alle archiefstukken uniek en van onschatbare- waarde. Een ar chiefstuk wordt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld een boek, maar één keer gemaakt. Daarom kan elk archiefstuk een uniek bewijs zijn van een stukje geschiedenis. Dat kan gelden voor het stads recht van een stad op een perka- station gecombineerd worden met enkele gebouwen en terrei nen voor nevenfuncties. Gedacht kan worden aan een bagger- en valstation voor beide gemeenten slibdepot en eventueel een ver te realiseren in de buurt van de vangend opslagterrein voor het sportvelden aan de Hoogeveen- Boskoopse Wijkbeheer, nu deels seweg. De bestaande stations gevestigd aan de Boezemlaan, kunnen dan worden opgeheven, deels ook aan de Zuidkade op de Zo'n nieuw inzamelingspunt oude GEB-locatie. voor afval is efficiënter en vol doet aan de milieuregels2 Wat Boskoop betreft zijn de grenzen van het huidige afval- station aan de A.P. van Neslaan den. Tevens zijn er mogelijkhe- bereikt, wat betreft de juridische den om in de toekomst de in- en milieutechnische eisen. De richting en grootte aan te passen gestage groei van de aangebo- bij gewijzigde wetgeving of den hoeveelheid afval zal naar eventuele deelneming door an- verwachting binnen tien jaar de dere gemeenten in de omtrek. de daarvoor afgege- Het Boskoopse college bespreekt op 25 augustus een voorstel in de commissie Interne Producten. De raad wordt gevraagd in te stemmen met het instellen van een projectgroep om een en an der voor te bereiden. Er wordt op gewezen dat samenwerking gedaan met Waddinxveen ook betekent alternatief. Daaruit dat de investeringskosten en de bleek dat een nieuw gezamenlijk exploitatie gedeeld worden. Het inzamelpunt op het grensgebied van baar is. Uit landelijke cijfers blijkt dat bij een verzorgingsge bied van ongeveer 50.000 inwo ners een goed uitgerust afvalsta- tion met ruime openingstijden tegen redelijke kosten is te behe ren. Het nieuw te realiseren afvalsta- tion zal moeten voldoen aan alle De drie partners dienen daartoe een intentieovereenkomst te te- de gemeentelijke kenen. Hiermee komen ze ook overeen alledrie een risico van maximaal 10.200 euro te dragen als het plan niet door mocht gaan. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De gemeenten Boskoop en Wad dinxveen overwegen om samen met Cyclus een gezamenlijk af- MOERKAPELLE - Schaakver eniging Moerkapelle start op vrijdag 2 september met het nieuwe schaakseizoen. De eerste clubavond begint voor de volwassenen met de eerste ronde van de onderlinge compe titie. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. WADDINXVEEN - 'Wij gaan weer naar school'. Deze zin is elk jaar op posters en spandoe ken te lezen aan het begin van het schooljaar. Op de Prins Wil- lem-Alexanderschool, locatie Oranjelaan in Waddinxveen, kreeg deze zin op dinsdag 16 augustus nog meer inhoud. Om 9.00 uur verichtte wethou der Dijksterhuis de officiële opening van deze bijzondere week. Een week waarin het gedrag in het verkeer veel aandacht zal krijgen op school. De wethou der vertelde dat er in Waddinx veen de laatste jaren veel is ge daan aan een veilige situatie voor fietsers. K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2005 WADDINXVE Albert Heijn De gegevens het vergroten 20050179 het vindt dat it> 1 OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur 17.00 - 20.00 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met de cluster Bouwtoezicht telefoon 624832 of 624835. COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via S 624 600. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: De voorschriften, die deel uitmaken ten opzichte van van het gronden i de Awb VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 30 augustus a.s. om 08.30 uur vergadert de en het ver- Zienswijzen In het kader van een zorgvuldige voorbereiding door B&W te nemen besluit tot aanwijzing van i worden belanghebbenden gelet op artikel 4:8 van tot en met 22 september 2005, in de gelegenheid gesteld 54 75 00 62 47 67 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Gemeentebalie voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: Rigel 30, het gedeeltelijk veranderen en van de woning (1 8-08-2005) 20050201 Souburghlaan 10a, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning (1 8-08-2005) OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 624832 of 624835. BINNENGEKOMEN RECLAMEAANVRAAG De volgende aanvraag om afgifte van een reclamevergun- ning is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20050275 Tweede Bloksweg 56, het plaatsen van een gevelre- clame op een kantoorgebouw (15-08-2005) Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de rechtbank 's-Gra- venhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningen rechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De rech ter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. die deel uitmaken van de beschikking zijn de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf donderdag 25 augustus t/m woensdag 5 oktober 2005 ter inzage bij de Gemeenteba lie, op werkdagen vanaf 08.30 uur tot 12.30 uur en, op ver zoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengeslo ten uren (telefoon 0182-624838, de heer W. van Valen). Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, tel. 624832 of 624835. VERLEENDE MILIEUVERGUNNING B&W hebben de volgende vergunning verleend: - Maarten Schoutenstraat 13, Ovenbouw Enginee ring, het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor het vervaardigen en onderhouden van kerami sche ovens. VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV of andere regelgeving) - B. Wilke: organiseren buurtfeest met barbecue voor bewo ners van de Van Lippe Biesterfeldlaan, de Van Dille Nas- saustraat en de Waldeck Pyrmontstraat op 27 augustus I 2005 van 16.00 tot 24.00 uur. Locatie Van Lippe Biester feldlaan. Tevens toestemming om deze locatie voor de duur van de activiteiten af te sluiten voor alle verkeer; - Wegener Fieldmarketing/sampling promotions te Amersfoort: organiseren actie uitdelen kortingsbonnen aan winkelend publiek door als hamster verklede personen in en rondom de winkel van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein 41 - Victor Activiteiten Commissie: organiseren Oudhollands Pleinfeest bij de St. Victorkerk op zaterdag 3 september 2005 van 10.00 tot 15.00 uur en toestemming om de Vic- torstraat (tussen Zuidkade en Wijkschool De Kameleon) af te sluiten voor alle verkeer voor de duur van de activiteiten; Robin Best Amusement Technology-Bilthoven te Utrecht: organiseren kermis van 5 t/m 8 oktober 2005 op het par keerterrein aan de Sniepweg/Dreef. Opbouw op 3 en 4 oktober, afbreken kermis op 10 oktober 2005. Zondag 9 oktober 2005 is de kermis gesloten; - Coenecoop College: organiseren feest met live-muziek op het schoolplein voor leerlingen en personeel t.g.v. het 10- jarig bestaan van de school op 14 oktober 2005 van 19.00 tot 00.00 uur. - Hemubo Betontechniek B.V.; plaatsen van een opslagcon- tainer en een chemisch toilet van 1 augustus t/m 30 november 2005 op de Willem de Rijkelaan voor betonre- paratiewerkzaamheden. het gebied globaal gelegen tussen de Onderweg, Bredeweg, Rijksweg A- i Rondweg en Pias aanleiding van de om schriftelijk dan wel mondeling hun zienswijzen ten aan zien van ontwerpbesluit tst hervestiging van het voorkeurs recht naar voren te brengen. De zienswijze kan schriftelijk gericht worden aan B&W van Waddinxveen, t.a.v. de heer J. Goedegebure, postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. Indien belanghebbenden hun zienswijze mondeling kenbaar wensen te maken dient dit te geschieden via de heer Goedegebure. Tegen de beschikking kunt u tot en met donderdag 6 oktober 2005 beroep instellen bij de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, 'Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening doen bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht ver schuldigd. donderdagavond De stukken liggen ter inzage bij de Gemeentebalie, geo pend van maandag t/m donderdag van 8.30 uur tot 14.00 uur en vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. Tevens is er een avondopenstelling op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indien u het voorstel/besluit en bijbehorende stukken buiten de openingstijden wilt inzien, kunt u hier voor een afspraak maken met de heer Goedegebure via telefoonnummer 624 840. In verband met de beoogde terinzagelegging van het ont- werp-structuurplan in oktober 2005 maken B&W thans bekend dat het ontwerpbesluit tot hervestiging van het voorkeursrecht op grona van artikel 6 Wvg met bijbeho rende bijlagen (kadastrale kaart en lijst met aangewezen percelen) met ingang van 25 augustus 2005 gedurende vier weken ter inzage wordt gelegd. Het ontwerpbesluit ziet op eenzelfde gebied als de eerdere vestigingen. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Beroep kan worden ingesteld door degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschik king; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschik king; degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzigin gen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belangheb benden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ontwerpbeschikking. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor het ontwerp van het intergemeentelijke structuurplan RZG Zuidplas in volle gang. Het gebied Triangel wordt opgenomen in dit inter gemeentelijke structuurplan. welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen van welstand. De agenda kunt u vanaf maandag 29 augustus a.s. inzien bij de Gemeentebalie en staat dan ook op onze website www.waddinxveen.nl. Op 26 mei 2004 heeft de gemeenteraad besloten tot ves tiging van het voorkeursrecht op grond van artikel 8 Wet voorkeursrecht gemeenten voor het gebied Triangel, glo baal gelegen tussen de Beijerinklaan, Zuidelijke Rondweg en de spoorlijn Alphen-Gouda. De vestiging vond plaats naar aanleiding van de ontwikkelingen van het gebied Triangel tot woonwijk. Op 16 februari 2005 en 1 8 mei 2005 heeft de gemeente raad besloten tot vestiging van het voorkeursrecht op grond van artikel 8 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) voor het gebied giob Zesde Tochtweg, Abr. Kroesweg, Brei 12, Zuidelijke Dwarsweg, Zuidelijke weg. Deze vestiging vond plaats naar ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Het voorkeursrecht geldt voor de duur van twee jaren (na het raadsbesluit) of totdat een ontwerp van een structuur plan ter inzage wordt gelegd. 20050276 Alb. Thijmlaan 2, het gedeeltelijk veranderen groten van een clubgebouw (15-08-2005) 20050277 Gerstakker 86, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak (16-08-2005) 20050278 Burg.Trooststraat 12, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (17-08-2005)

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 3