De Zonnebloem zoekt vrijwilligers Arkventure bezoekt Waddinxveen Jeugdatleten SC Antilope presteren goed met pompoenweek Zorgcentrum Souburgh sluit de zomer af Veel artiesten tijdens Wokkelpop Jeugd op toneel Feestelijke opening Boodschappendienst Gospelkoor El Jakim zoekt leden Anne Frank- koor zoekt versterking WADDINXVEEN - Het Anne Frankkoor is op zoek naar en thousiaste senioren die plezier hebben in zingen. Elke donder dagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur komt het koor bijeen in de kleine zaal van het Anne Frank- activiteitencentrum. Niet alleen Rommelmarkt Kunstenaars in Agnietenkapel Kinderbingo De Paddestoel Klaverjassen in Zuidhonk Bingo in de Boog Schilderen op Akkeroord Expositie over Bolivia Bibliotheek Zevenhuizen gesloten Kabouter- voetbal bij Be Fair De Paddestoel WADDINXVEEN Zorgcentrum WADDINXVEEN van Velzen, tel 0182 - 611171. Belangrijk Annemieke Baptist weet uit ei- Voetbal Ook Henk van Velzen geniet vendien gaat het koor regelma tig op stap om elders op te tre den. Wie interesse heeft, is vang is 20.00 uur in Het Zuid honk, Zuidplaslaan 552. Inlich- muzikanten, met een gemiddel de leeftijd van 14 jaar. Zij spelen eigen nummers en covers. Om 12.45 is het eerste deel van de kinderplaybackshow. rinkschool, Koningin Juliana- school, Prins Willem-Alexander- school en de Rehobothschool sel. Honderden basisschoolklas sen brachten een bezoek aan dit moeten met alle deelnemers in één bus, want meer bussen kun nen we ons financieel niet ver oorloven. Daarnaast regel ik verpleegkundigen die verplicht mee moeten op zo'n dag." zegt Mieke Kolet. „Vooral als je met rolstoelgebruikers op pad er gaat behulp van het lesmateriaal dat door het Nederlands Bijbelge nootschap speciaal voor de Ark venture is ontwikkeld. Buiten de schooltijden kunnen ook andere groepen na afspraak een bezoek brengen aan de Ark venture. Zij krijgen een apart programma met gebruikmaking van de aanwezige media. In het hele land is enthousiast gereageerd op het programma van de Arkventure door leerlin gen en leerkrachten van zowel bijzondere als openbare scholen. „Ik heb in de Arkventure gezien dat de Bijbel niet saai is," liet een kind weten via de website. vrijwilliger van de Zonnebloem de hele tijd over zichzelf zit te welkom om langs te komen. Elke donderdagavond wordt er van 20.00 tot 22.00 uur gerepeteerd in de Gereformeerde kerk in Zeven huizen, Dorpsstraat 106. tel 0629314883. Er kan ook op de zaterdag zelf worden aangemeld. WADDINXVEEN - De uitschuif- bare trailer Arkventure komt van maandag 5 september tot en met 13 september in Waddinx veen op het evenemententerrein aan de Dreef. Kinderen van de hoogste groepen van de Wad- dinxveense basisscholen De Ka meleon, plaats kunnen mensen lid wor den van de Zonnebloem, die be talen dan 12,- euro per jaar. En er zijn mensen die giften ge ven." Tijdens de feestelijke inge bruikname van de boodschap pendienst kan ieder die inte resse heeft een kijkje nemen in de winkelwagen. Geïnteresseerden die klant willen worden, kunnen con tact opnemen met Hugo Sloot jes, tel 0620413431, of met de boodschappendienst zelf, tel 0623196177. muzikanten brengen een afwis selend repertoire. De organisatie hoopt op een mooie, zonnige, maar vooral muzikale dag. Wok en toegankelijk voor groot en klein. Iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Er is weer een bingoavond in De Boog op vrijdag 2 september. Iedereen is van harte welkom in het buurt centrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo be gint om 20.00 uur. WADDINXVEEN/ZOETER- MEER - Bij atletiek vereniging ARV Hion in Zoetermeer werd zaterdag 24 augustus de vierde en afsluitende wedstrijd van de Puppillen Competitie Regio Zuid Holland Midden gehouden. De jeugdatleten (6-11 jaar) van SC Antilope hebben overtuigend ge presteerd. Zoals verwacht eindig de een aantal bij de eerste tien in het eindklassement: Wessel van Kooten (tiende), Fabian Reehuis (tweede), Peter Krijgsman (der de) en Taru van Zijde (tweede). Taru van Zijde behaalde ook een baanrecord met kogel (8.61 m). Naast de gebruikelijk meerkamp van sprint, hoog/ver en bal/ko- gel werd er een zes minuten loop gehouden. Ook hierbij werd goed gepresteerd: Jorinde van Gent legde een afstand van 1440 m af, goed voor een vierde plaats en Peter Krijgsman haalde met 1520 m een zevende plaats. Voor deze WADDINXVEEN - Bij voetbal vereniging Be Fair wordt er op za terdag 3 september om 10.00 uur weer gestart met het Kabouter- voetbal. Deze tak van het jeugd voetbal is geschikt voor kinderen in de leeftijd van 4 en 5 jaar. Op een speelse en creatieve manier kunnen zij geheel vrijblijvend kennismaken met de voetbal- voor de kinderen. Hierna volgt nog een derde deel van de kin derplaybackshow, gevolgd door opstel moet schrijven over wat de mensen op de wereld bezig houdt. Hij weet het niet maar krijgt het antwoord van de ande re jongeren op het toneel. Het motto van de jongeren is: 'De wereld draait en wij draaien mee. Maar waar gaan we naar toe?' En dan hebben ze het over vragen die hen bezighouden: 'Waarom is er zoveel (zinloos) geweld? Waarom pesten en trei teren kinderen (en volwassenen) elkaar? En is er straks nog een toekomst voor ons of gaan de ro bots ons werk doen?' Ook de grote vragen van leven Uitstapjes Annemieke Baptist is coördina tor activiteiten bij de Zonne bloem Waddinxveen. „Ik ben verantwoordelijk voor alle uit stapjes," legt zij uit. „Zo ben ik nu bezig met het regelen van een dagje Bleidorp. We niet in. Iedereen heeft tijd, dat is een kwestie van prioriteiten stellen. Het is belangrijk om af en toe iets te doen voor een an- „Het doel van de Zonnebloem is voorkomen dat mensen ver eenzamen," aldus Henk van Velzen, voorzitter van de afde ling Waddinxveen. „Om dat te bewerkstelligen gaan onze vrij willigers langs bij mensen die behoefte hebben aan gezel schap. Wij noemen dat 'onze gasten'. Daarnaast organiseren we ook activiteiten. Wij hebben het overigens nog steeds over 'onze gasten', maar in het hoofdkantoor van de Zonne bloem in Breda willen ze daar vanaf. Zij zeggen, en daar heb ben ze eigenlijk wel gelijk in, dat wij de daadwerkelijke gas ten zijn en niet zij. Wij komen immers bij hun op bezoek." WADDINXVEEN - Mudato, de jeugd van de Waddinxveense Toneelgroep Maskerade, gaat in de wervelende theatershow 'De Wereld' laten zien waar het op de aarde echt om draait. Een re cordaantal van maar liefst acht tien jongeren heeft een half jaar lang muziek, dans- en toneelles sen gekregen. Gewapend met die kennis bren gen ze op vrijdag 9 en zaterdag 10 september hun wereld in beeld in de Toneelzaal van Kre- ater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Het gaat in 'De Wereld' over wat er gebeurt en wat er zou kunnen gebeuren in een mensenleven. Hoofdpersoon in het stuk van schrijfster en regisseur Margot Bouwman is een jongen die een pertoire bestaat uit gospelliede- ren, balades en negro spirituals. Wie tussen de 15 en 50 jaar is en vrijblijvend een keer wil luiste ren of meezingen, is van harte Service aan huis Met sponsorgelden is een zo genaamde SRV wagen aange schaft, die sinds juni op de donderdag in Waddinxveen Zuid een vaste standplaats heeft. De bus is voorzien van de dagelijkse boodschappen en dagverse artikelen, die de Plusmarkt levert. De bood- spectaculaire voertuig en dui zenden kinderen surften regel matig naar de website www.ark- venture.nl. In de Arkventure is plaats voor zesendertig kinde ren. Zij maken kennis met Jorrit, de captain. Het eigenwijze ro- botje Archie bestuurt de Arkven ture en maakt met de kinderen een reis door de Bijbel. Helaas 'crasht' het ruimteschip; er moet een code worden gevonden om weer te kunnen terugkeren. De kinderen kunnen die code op zoeken met behulp van diverse computerspelletjes over zes ver schillende thema's: de taal, de cultuur, de tijd en de invloed van de Bijbel, het doorgeven van de Bijbel en de Bijbel in de kunst. De leerkracht kan deze thema's in de klas verder uitdiepen met ze manager, Ellie Ham, streeft ernaar ook ouderen uit de wijk te laten delen in de mogelijkhe den die Souburgh biedt en de pompoenweek biedt daartoe een goede gelegenheid." De creatieve bijeenkomst wordt gehouden in de Marchandzaal van het zorgcentrum tussen tus- weduwes. Bezoekjes brengen aan die mensen is heel erg dankbaar werk. Je merkt ook dat het ontzettend gewaardeerd wordt.” De grootste groep mensen die zich opgeeft voor een bezoekje van een vrijwilliger van de Zon nebloem, bestaat uit vrouwen. „Dat komt omdat mannen meestal eerder overlijden," zegt Mieke Kolet, coördinator be- zoekwerk bij de Zonnebloem. „Er zijn nu eenmaal veel meer WADDINXVEEN - In restaurant Akkeroord worden er op 7 en 14 september tussen 9.30 en 16.00 uur twee feestelijke schildersda- gen met Marianne Binnenweg gehouden. Kosten bedragen 175,- euro per persoon, inclusief: schildersmateriaal, koffie, thee, wijn, water en een drie gangen lunchmenu. Voor deelname reserveren bij restaurant Akkeroord, tel 0182 - 616101 (t.a.v. Tonneke). Het muziekfestijn begint om 12.00 uur. De band Twist zal het GOUDA - In de Agnietenkapel in Gouda is er op donderdag 1 september, vrijdag 2 september en zaterdag 3 september een ex- J- positie. De deelnemers zijn An Boonekamp uit Gouda, Iris Bou- Souburgh sluit de zomer af met man uit Moordrecht, Nico van een pompoenweek, waarin de Dijk uit Gouda, Riet van Gouda, Annie Lexmond uit Gouda, Ank Stolk uit Gouda en Liz Venema uit Waddinxveen. Zij laten allemaal hun schilderij en zien. De openingstijden zijn op 1 sep tember van 12.00 tot 17.00 uur en Gerlinde Burghoorn die in Sou- op 2 en 3 september van 10.00 tot burgh de actititeiten en het vrij- 17.00 uur. De Agnietenkapel is willigerswerk coördineert. „On- aan de Nieuwe Markt 100. De toegang is gratis. organisatie gelukt om een van bandjes, playbackers en meezingers te strikken. Weder om zal er een band uit Tsjechië aanwezig zijn. Dit is mede mo gelijk gemaakt omdat de stich ting vriendschap band Waddinx veen - Pehlrimov een financiële ZEVENHUIZEN - De bibliotheek bijdrage heeft geleverd. van Zevenhuizen zal tijdens het Oogstfeest dat op 3 september wordt gehouden gesloten zijn, spits afbijten. Dit zijn zeer jonge Voor meer informatie over de openingstijden, neem contact op met de bibliotheek. een Eyk uit middag van 13 september is ge reserveerd voor oudere bewo ners van de Oranjewijk. „We hebben in diezelfde week middagen voor onze eigen be woners, voor het personeel en voor de vrijwilligers," aldus middag van Gerlinde. „We gaan ons creatief bezighouden met pompoenen, bloemen en andere zaken. Uiter aard zorgen we een kopje thee of derlands koffie met iets lekkers. Er wordt (NBG) geen onbekend verschijn- tevens een klein marktje inge richt, waar pompoenen en ande re spulletjes te koop zijn." in WADDINXVEEN - Er wordt weer een gezellige rommelmarkt gehouden in De Paddestoel op zaterdag 17 september. Iedereen is tussen 9.00 en 14.00 uur van harte welkom om eens te komen snuffelen. Wie zelf nog spulletjes wil verkopen, kan een tafel hu ren door contact op te nemen met mevr. Korevaar, tel 0182 - 618689, of met mevr, vd Berg, tel 0182 - 614715. WADDINXVEEN - De bood schappendienst in Waddinx- veen-Zuid wordt op dinsdag 6 september officieel geopend. De bezorgdienst is een initia tief van Wijk en Buurtbeheer- Zuid en Stichting De Bruggen, organisatie voor mensen met een verstandelijke handicap. Tussen 14.00 en 16.00 uur zal de bezorgdienst met een fees telijke tintje officieel van start gaan. Dat gebeurt rondom ge bouw Zonnig Zuid aan de Sint Victorstraat. In de wijk zijn geen winkels te vinden. Vooral oudere inwo ners in Waddinxveen-Zuid ga ven te kennen dat boodschap pen doen soms moeilijker wordt. De afstand naar het dichtstbijzijnde winkelcen trum is voor een aantal van hen te groot om de dagelijkse boodschappen in huis te ha len. Buurtbeheer Waddinx- veen-Zuid en De Bruggen kwamen met elkaar in contact en gaven gezamenlijk het pro ject voor een boodschappen dienst verder vorm. voor de jaarlijkse uitwisse- van Bands tussen Waddinxveen en Pehlrimov. Als afsluiter van schappen zijn even duur als in deze supermarkt. Klanten hoe ven de deur niet uit om van de service gebruik te maken. Ze geven hun boodschappenlijst en geld aan de bezorger, een cliënt van De Bruggen en con troleren later of de boodschap pen en het retourbedrag klop pen. Samira de Vries, activiteitenbegeleider bij De Bruggen: „Voor we naar de klanten gaan, wordt de bus ge vuld met dagverse artikelen. Vervolgens gaan we met cliën ten op pad om onze klanten te bedienen." Zoetjesaan maken steeds meer mensen gebruik van de bezorgdienst; binnen kort willen de bezorgers de dienst daarom uitbreiden tot twee bezorgrondes per week. De Vries: „Voor De Bruggen is dit een nieuwe vorm van dag besteding. Alle deelnemers zijn erg enthousiast én voor de mensen uit de Wijk is het pret tig dat we de boodschappen aan huis afleveren. Zo snijdt het mes aan twee kanten.” De Zonnebloem is een vrijwilli gersorganisatie. Is er wel geld om deze uitstapjes te betalen? Annemieke: „We hebben een WADDINXVEEN - De Nationa le Vereniging de Zonnebloem is een landelijke vrijwilligersorga nisatie die zich inzet voor lang durig zieken, lichamelijk gehan dicapten en hulpbehoevende ouderen. Het gaat dan vooral om mensen voor wie persoon lijk contact en deelname aan het maatschappelijke leven niet ge heel vanzelfsprekend is. Het re gelmatig bezoeken van zieken en gehandicapten vormt het hart van de Zonnebloem. Hier bij staan gezelschap en een goed gesprek centraal. en dood worden niet geschuwd. Doormiddel van teksten, muziek en dans worden de vragen (en sommige antwoorden erop) door de jongeren op een treffen de en speelse manier op het to neel gezet. Daarbij wordt soms gebruik gemaakt van bestaande muziek. Maar er is ook een echte popgroep op het toneel die zelf gemaakte songs zingt en speelt. Het is het tweede optreden van de Jeugdgroep van Maskerade. Het eerste optreden, vorig jaar, werd druk bezocht en positief beoordeeld. Voor de komende voorstellingen zijn de verwach tingen dan ook hoog gespannen. Kaarten voor Mudato zijn 7,50 euro en zijn te bestellen bij Roe lof Schut, tel 0182 - 640419, of via e-mail info@maskeradeweb.nl. sen 14.00 en 16.00 uur. De kosten zijn 4,- euro en deelnemers meleon, Eben-Haëzerschool, wordt verzocht zich voor vrijdag GBS De Leilinde, Kardinaal Alf- 9 september aan te melden, zo dat er genoeg pompoenen ge plukt kunnen worden. „Wij gaan er een heel gezellige kunnnen genieten van het multi- maken," belooft mediale programma dat de Ark venture biedt. Voor veel kinderen is de Arkven ture Bible Xplorer van het Ne- Bijbelgenootschap ZEVENHUIZEN - In de hele maand september is er in de bi bliotheek van Zevenhuizen een expositie te zien over Bolivia. De expositie is gemaakt door twee derdejaars studenten Culturele Maatschappelijke Vorming. Rianne Kleijn uit Waddinxveen en Claudia Oosterman uit Berg- schenhoek hebben vijf maanden stage gelopen in Bolivia bij een naschoolse opvang voor kinde ren en jongeren. Zij hebben daar verschillende culturele en edu catieve projecten uitgevoerd. De kennis die zij in Bolivia heb ben opgedaan, willen ze graag delen met de mensen in Neder land. De Boliviaanse cultuur is een bijzondere, pure cultuur met veel gewoonten en rituelen. De tentoonstelling bestaat onder meer uit posters, foto's, kleding, gebruiksvoorwerpen en werk stukken gemaakt door de kinde ren. De Boliviaanse kinderen hebben stukjes geschreven over hun leven. Deze teksten zijn in de tentoonstelling opgenomen, die te zien is tijdens deopening- stijden van de bibliotheek. WADDINXVEEN - Voor kinde ren in de leeftijdsklasse van 4 tot en met 12 jaar is er op woensdag 7 september een kinderbingo. Tijdens deze bingo, die van 14.00 tot 17.00 uur duurt, worden er vele leuke prijzen uitgedeeld. Kinderen onder de 7 jaar dienen begeleiding mee te nemen. En tree voor leden bedraagt 1,25 eu ro en voor niet-leden 2,- euro. Volgens projectleider Joyce van de Veen slaat de Arkventure goed aan. „We willen in drie jaar dertigduizend kinderen berei ken. Zoals het er nu naaruitziet, gaan we dat aantal zeker halen. Maar wat belangrijker is dan de getallen, is dat er weer positieve aandacht komt voor de Bijbel en ook die doelstelling lijken we te halen, gezien de reacties die we ontvangen." Voor belangstellenden is er gele genheid zelf van de Arkventure sport. Alles is kosteloos en een te- Bible Xplorer kennis te nemen nue in niet verplicht. Voor infor- tijdens de open inloop op matie of opgave bel Patrick Krins, woensdag 7 september tussen 14.00 en 16.00 uur. Wie mee wil doen aan de pom poenweek op dinsdag 13 sep tember kan bellen met Gerlide Burghoorn via het nummer van Souburgh, 0182 - 614366. pupillen van SC Antilope staan op 17 september nog de club kampioenschappen op het pro gramma, echter zonder Jorinde van Gent, Inge Dukker, Janneke Toussaint en Taru van der Zijde. Zij gaan voor de eerste maal naar het NK estafette in Amstelveen. Met deze wedstrijden wordt het baanseizoen 2005 alweer bijna af gesloten om zo plaats te gaan ma ken voor de najaar en winter crosswedstrijden. „Zo ga ik op bezoek bij een man die per se bezocht wil worden williger het beste bij welke gast door een andere man. Hij vindt past. Eigenlijk ben ik net een da- het heerlijk om over voetbal te tingbureau, haha." ouwehoeren. Ik ga ook regelma tig een wedstrijd bij hem kijken. Die man is helemaal gek van Feyenoord, maar ach, iedereen gen ervaring hoe belangrijk het heeft zo zijn tekortkomingen..." werk van de Zonnebloem is. „Tien jaar geleden bezocht een Volgens de voorzitter is de gas- vrijwilliger van de Zonnebloem tenwachtlijst bij de Zonnebloem mijn moeder. Ik zag hoe blij ze op dit moment groter dan het daar van werd en hoe belangrijk aantal vrijwilligers dat er is. het is dat er mensen zijn die dit „Versterking is altijd welkom, werk doen. Ik besloot me ook leeftijd en geslacht maakt niets aan te melden als vrijwilliger." uit. Het kost helemaal niet veel Van het huidige bestuur is An- tijd om af en toe iemand te be zoeken. Het is toch een kleine (foto: Liesbeth van der Vis) zit er nu alweer negen jaar. Nog moeite om één keer in de twee steeds doe ik het met heel veel weken bij iemand langs te gaan? aantal inkomsten. Op de eerste plezier. Ik geniet echt van het En je weet dat je die persoon contact met onze gasten, het zijn daar heel gelukkig mee maakt, heel gezellige bezoekjes.” En de smoesjes die je regelmatig hoort van mensen dat ze er geen Gaan die gesprekken er dan niet tijd voor hebben, gaan er bij mij geforceerd aan toe? „Nee hoor, Zo'n dagje uit kan behoorlijk het is helemaal niet zo dat we zwaar zijn. „Je loopt vaak een aan het zoeken zijn naar ge- aantal problemen tegen het lijf," spreksonderwerpen. We zitten ook niet voor onszelf. Het der. Dat gebeurt veel te weinig er vooral om dat degene in de huidige maatschappij." Wie interesse heeft om als vrijwilliger bij de Zonnebloem aan de slag te gaan, kan contact opne- nemieke de langst zittende. „Ik men met Mieke Kolet, tel 0182 - 637057. ZEVENHUIZEN - Interkerkelijk gospelkoor El Jakim is weer ge start met repeteren. Het koor be staat uit 35 leden en staat onder leiding van Ben Kramer. Het re- bent. Er zijn nu eenmaal veel die wordt bezocht zijn verhaal plekken in Nederland die niet kwijt kan, want de praktijk wijst zo rolstoelvriendelijk zijn." uit dat een luisterend oor vaak Als coördinator bezoekwerk no- wonderen doet. teert Mieke alle aanmeldingen Het is niet de bedoeling dat een van eenzame of zieke mensen die behoefte hebben aan con tact. „Vervolgens ga ik zelf even praten." langs om een praatje te maken. Ik wil van al die personen we ten wat hun verwachtingen van de Zonnebloem zijn en waar zij van het contact met zijn gasten. 1 behoefte aan hebben. Daarna ga ik 'matchen', kijken welke vrij- WADDINXVEEN - Wijkwerk de pertoire hebben ingestudeerd het zingen motiveert, maar ook Zuidplas houdt op zaterdag 3 de ontmoeting met elkaar. Bo- september, in samenwerking met het Waddinxveense Muzi kanten Collectief, het jaarlijks te- het laatste optreden van de mid- rugkerende muziekfestijn Wok- dag; Crimson Sky, onder vocale welkom om een keer een kijkje te kelpop. Ook dit jaar is het de aanvoering van de talentvolle komen nemen. organisatie gelukt om een keur zangeres Tess v/d Zwet, brengt deze band stevige rockcovers. Na een korte pauze, barst het muziekfestijn om 19.00 uur weer los met de band 2-Rock. Om 20.00 uur zal de prijsuitreiking van de kinderplaybackshow plaatsvinden, waarna de win nende deelnemer zijn of haar act nogmaals mag vertonen op het grote podium, om 20.45 uur is het de beurt aan Saltarella uit Tsjechië. In deze band speelt Martin Eckler, hij is directeur van het multicultureel centrum in Pehlrimov en is in deze hoe- Allerlei danigheid mede verantwoorde- kinderen zullen hun idolen met Ejk veel flair en expressie gaan na- ling doen. Om 13.30 uur is het de beurt aan Als afsluiter van Wokkelpop- - Stichting What's Next. Om 14.15 uur is het 2005 treed No-Way op. Deze top- Wijkwerk de Zuidplas heeft op tweede gedeelte van de Idnder- vrijdagavond 2 september een playbackshow aan de beurt, aan koppel klaverjasavond. Aan- sluitend gevolgd door een speci aal voor de kinderen samengestelde groep: Girls 4 kelpop is gratis tihgen zijn te verkrijgen bij Jan Kids, drie mooie zangeressen die speciaal voor Wokkelpop een re- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 XE z»

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13