Drastische verjonging bij Moerkapelle o I h h'VV I iJI Handbal- van start JITAE Taekwondo Club start Taekwondo lessen seizoen Rowah Plannen voor de Zuidplas Aflevering i Zilver Geers op EK Masters P 'V U5 Drie clubs verder in bekerstrijd 4. Informatieavonden Het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan WADDINXVE RZG ZUIDPLAS 1 1 I f 'G’ y WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 PAGINA 23 Befte» 31 augustus Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan 7 september Verstedelijking en Infrastructuur 14 september Recreatie en Water Wethouder Wiebrand Dijksterhuis van Waddinxveen legt 21 september Planning en Informatie uit waarom de gemeente meedoet aan de herinrichting van Voor meer informatie: www.zuidplas.nl de Zuidplaspolder en welke ontwikkelingen Waddinxveen te wachten staan. i 11 oktober 12 oktober 13 oktober 26 oktober 26 oktober Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan Zuidplas Het ontwerp-ISP bevat onder andere de volgende voorstellen: 15.000 tot 30.000 nieuwe woningen 200 ha netto extra nieuwe glastuinbouw 300 ha bedrijfsterrein Verplaatsing van 80 ha kassen Nieuwe natuurgebieden Ruimte voor waterberging Verbetering infrastructuur (weg en Openbaar Vervoer) De lessen worden elke dinsdag avond van 18.00 tot 19.00 uur ge geven in de gymnastiekzaal van de Joh. Postlaan nr. 2. Geïnteres seerden kunnen komen kijken of een gratis proefles volgen. Water, natuur en recreatie Ten zuiden van de Zuidelijke Dwarsweg ontstaat een waterrijk gebied van bijzondere kwaliteit, met op de hoger gelegen delen dunne bebouwing. Het gebied ten zuiden van de A20 blijft groen met de nadruk op natuurbeheer en recreatie. De Polder de Wilde Veenen en de Tweemanspolder blijven bestemd voor agrarische doelen. De Eendragtspolder wordt in de toekomst gebruikt voor recreatie, waterberging en natuurontwikkeling. Geen nieuwe stad met eigen regionale voorzieningen Er komt geen nieuwe grote stad in de Zuidplas, maar: De dorpen worden aan de randen uitgebreid met nieuwe woningen Dichte bebouwing bij (nieuwe) stations Naast de bebouwing blijft de Zuidplas groen en waterrijk Geen grote, nieuwe voorzieningen die veel verkeer aantrek ken en concurreren met de bestaande voorzieningen in Rotterdam, Gouda of Zoetermeer. Woningen, bedrijven en kassen De randen van de kernen en het gebied tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk komen in aanmerking voor woningbouw. De Gouweknoop (het gebied ten oosten van de Middelweg en ten zuiden van de A12) is door de goede bereikbaarheid geschikt voor woningen, bedrijvigheid en voorzieningen, als de milieuhinder beperkt kan blijven. Ten noorden van de A12 ligt de nadruk op glastuinbouw en bedrijfsterreinen. Opgave van het rijk “Waddinxveen doet mee aan de plannen voor de herinrich ting van de Zuidplaspolder omdat het rijk dat gevraagd heeft. Het rijk heeft de provincie en de vijf betrokken gemeenten opdracht gegeven de polder opnieuw in te richten. Door nauw samen te werken met de provincie en de andere deel nemende gemeenten kan Waddinxveen invloed uitoefenen op de inrichting van het gebied. Afspraken met betrekking tot de inrichting worden vastgelegd in het Intergemeentelijk Structuurplan (ISP). Het gemeentebestuur van Waddinxveen streeft ernaar om in dit plan zaken te laten opnemen, die Waddinxveen afzonderlijk, vanwege het bovenlokale karakter, niet kan realiseren. U kunt hierbij denken aan de ontsluiting van de Zuidplaspolder, waaronder de ontwikkeling van de Westelijke Randweg, een cruciaal punt voor Waddinxveen.” Wensen en ideeën “In de Zuidplaspolder worden veel nieuwe woningen gebouwd. Waddinxveen wil met name aan de zuidelijke en westelijke grenzen uitbreiden. Ondanks een complete herinrichting wil Waddinxveen de karakteristiek van de polder zo veel mogelijk behouden. De uiterlijke kenmerken van een polder, de struc tuur van lanen, linten en tochten, moeten terug te vinden zijn pen Dibbes in het doel: 2-1. Terwijl ie dereen dacht dat dit de eindstand zou worden, ging de Zevenhuizense doel man Reinier Gorissen na een schot van Verschoor in de fout waarna Daniel van de Hoven van dichtbij kon intikken: 2-2. In dezelfde groep won Waddinxveen met 2-0 van SPV door twee doelpunten van René van der Sluis. Trainer Peter Kerkhof: „Kwalitatief zijn we er nog niet, maar ik zie wel potentie. Als we met elkaar leren voetballen, kun nen we in het linker rijtje komen of een periodetitel halen." Nieuwe elftalleider bij Moerkapelles hoofdteam is Ton Ver schoor. Rene Stormbroek blijft assistent- trainer. Moerkapelle speelt in de competitie te gen Hazerswoudse Boys, Schiebroek'94, kinschoten, Oudewater, Alphense Boys, Siveo, FC Perkouw, DVO'32, Zwammer- dam, Sportief en Bolnes. in de nieuwe woon- en glasgebieden en bedrijfsterreinen. In de Waddinxveense nieuwbouwwijk Triangel, gebeurt dit ook.” Zevenhuizen-Moerkapelle Dorpshuis Swanla Burgemeester Klinkhamerweg 86 Moordrecht Gemeentehuis, Westeinde 1 Nieuwerkerk a/d IJssel Raadhuis, Raadhuisplein 1 Waddinxveen Raadhuis, Raadhuisplein 1 Gouda Stadhuis, Markt 1 De Zuidplaspolder verandert. Het rijk heeft groen licht gegeven voor verdere verstedelijking. Van 2010 tot 2030 komen er veel woningen, kantoren en kassen bij, naast nieuwe recreatiemogelijkheden en natuur. De provincie Zuid-Holland en de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, Moordrecht, Waddinxveen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda werken al enkele jaren samen om de plannen in goede banen te leiden. Begin dit jaar is de Interregionale Structuurvisie (ISV) voor het grote gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gouda vastgesteld. Het Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan (ISP) is daarvan een verdere uitwerking. Lanen, linten en tochten Bij het maken van de plannen is de kenmerkende opbouw van de polder als uitgangspunt genomen; de dorpen, de lange, rech te wegen (lanen/linten) en de sloten (tochten). Die structuur is de basis, waardoor de openheid van de polder zo veel mogelijk behouden blijft. Infrastructuur “Nieuwe woningen, uitbreiding van de glastuinbouw en nieu we bedrijfsterreinen zorgen voor veel extra verkeer. Daarom wordt in het ISP ook aandacht gevraagd voor de infrastruc tuur. Ook de verkeerstromen binnen onze gemeenten blijven groeien. Een goede ontsluiting van het dorp én de rest van de polder is dan ook van groot belang. Waddinxveen doet er alles aan om de ontwikkeling van de Westelijke Randweg op te laten nemen in het plan. Het definitieve tracé van deze weg is nog niet bepaald, maar bekend is wel dat deze ergens tussen de Bredeweg en de Hogeveenseweg gerealiseerd moet worden. Ook het openbaar vervoer is voor Waddinxveen een belangrijk aandachtspunt en kan nog verbeterd worden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een goede aansluiting van de RijnGouwelijn op de spoorverbindingen naar Den Haag en Rotterdam,” aldus wethouder Dijksterhuis. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. den voor de blauwwitten. Afge lopen weekeinde plaatsten ook Be Fair en Groeneweg zich voor de volgende bekerronde. Be Fair versloeg op eigen veld Berkel door doelpunten van Patrick Vermeulen en Wibout van der Wees (beiden tweemaal). Groe neweg won met 0-5 bij Waddinx veen en gaat eveneens door. Programma voor komend week einde: zaterdag: Be Fair-Kame- rik, FC Perkouw-Moerkapelle, zondag: Kickers'69-WSE, Zwar te Pijl-Groeneweg, Waddinx- veen-NSV'46. WADDINXVEEN - De recent op gericht Taekwondo Club JITAE uit Waddinxveen is dinsdag 23 augustus gestart met Taekwon do lessen voor de Waddinxveen se jeugd in de leeftijd 6 tot en met 14 jaar. JITAE is lid van de Taekwondo Bond Nederland (TBN), de enige erkende bond die de belangen hanteert van de taekwondo-sport in Nederland. GEMEENTE pelle al in de eerste minuut de kans om de leiding te nemen. Na een voorzet van Daniel van de Hoven, wachtte de jonge Timme Ham veel te lang met de afwer king. Bij Groeneweg kreeg Pascal Criel- aard na een pass van de van Jodan Boys teruggekeerde Maurice Eckhardt een goede kans, waarbij echter Peter Zijder- hand zich als reddende engel ontpopte. Menno van Dam schoot tekort bij een koppoging en valk voor de rust werd een keihard schot van Camillo den Boer fraai gepareerd door doelman Matthew Dibbes. Vergeleken bij vorig seizoen is Groene weg door de komst van Maurice Eck hardt, de overgang van jeugdspeler Ab di Ibrahim en enkele Nieuwerkerkers in de breedte sterker geworden. De kleine verbindingsspeler besloot op het laatste moment XerxesDZB niet te verkiezen boven de club uit Zevenhuizen en is dus weer beschikbaar voor het technische duo Ben Stukart/Leon van Vliet. „Ik hoop op een plaats in het linker rijtje," zegt Adriaan Roos, die aan zijn zevenen dertigste jaar als voorzitter bezig is en nog elke dag op het veld is. In de tweede helft vielen er wel doel punten. Na een half uur kende invaller- scheidsrechter De Vos (Goudswaard) een strafschop toe aan de blauwwitten nadat Bart Eindhoven een overtreding had begaan tegen Wesley Switzar. De strafschop werd door Menno Verschoor benut. Toen aan de overkant Den Boer neer ging claimde Groeneweg een straf schop die uitbleef. De gelijkmaker viel kort daama toch want met een strak schot knalde invaller Remco van Leeu wen de bal in het Moerkapelle-doel: 1-1. Nauwelijks was het spel weer hervat of Camillo den Boer kopte de bal na een voorzet van Crielaard over de uitgelo- Hoofdtrainer van JITAE is Dico Hoogeveen, rijks- en NOC*NSF 2005 gediplomeerd trainer en oud lid van het nationaal team. Dit is een publicatie van het project Zuidplas driehoek RZG waarin de vijf Zuidplas- gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, Moordrecht, Waddinxveen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda, de provincie Zuid-Holland, het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en de gemeente Rotterdam samenwerken. De vijf gemeenten stel len binnenkort een Ontwerp-lntergemeentelijk Structuurplan vast. Om u daarover te informeren verschijnt ‘Plannen voor de Zuidplas’ in deze krant op: Planning en informatie In de komende weken wordt een aantal thema’s in deze krant nader toegelicht: Verstedelijking, Infrastructuur, Recreatie en Water. Als de colleges van de Zuidplas-gemeenten instemmen met het Ontwerp-ISP, ligt het plan vanaf donderdag 6 oktober tot en met woensdag 16 november ter inzage. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze indienen. De betrokken partijen zijn benieuwd naar uw mening. Om u te informeren en de gelegenheid te geven vragen te stellen over het plan, organise ren de vijf gemeenten informatieavonden. Een wedstrijd over 3.2 km in een meer buiten Stockholm werd ge wonnen door Lübkers in 51.16 voor Nic Geers in 56 min. en 57 sec. Intussen is de nationale langeba- nen zomercompetitie om de KNZB-bekers zo ver gevorderd dat Nic Geers en Judith van Ber kel in hun klasse niet meer zijn te achterhalen. Geers voert de ranglijst aan op de 1000 meter vrije slag en Judith van Berkel op de vrije- en schoolslag. Van Ber kel was in de jaren zestig negen maal wereldkampioen mara- thonzwemmen. Beiden zijn sinds 1987 toen in Nederland met deze competities werd be gonnen in hun leeftijdsklassen nooit verslagen. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De voetbalvereniging Moerkapelle neemt met een drastisch verjongd team aan de nieuwe competitie deel. Na de degrada tie naar de vierde klasse besloten ver scheidene spelers te stoppen of lager te gaan voetballen. Tot de voetballers, die een punt achter hun voetballoopbaan zetten behoren Dennis Jager, Alex Her tog en Martin Lekkerkerk. In een lager elftal gaan voetballen Rob van Leeuwen, Danny Pols, Lennaert Visser, Robin Reig- wein en doelman Mark Huisman. Het is duidelijk dat Moerkapelle de ver vangers lang niet allemaal in eigen gele deren had rondlopen. Van de junioren kwamen over Stef Kuipers, Wesley Swit zar, Patrick Stam en Timme Ham, maar die aanwas was onvoldoende. Voor ver sterking van de selectie zorgen voorma lige jeugdspelers van Alphense Boys en ARC uit Alphen aan den Rijn, de woon plaats van trainer Peter Kerkhof. De oe fenmeester ontkent dat hij spelers heeft benaderd om naar Moerkapelle te gaan. Hij zegt: „De meeste spelers ken ik wel omdat zij met mijn zoon Jeffrey voetbal den bij Alphense Boys. Tien spelers van het landelijke A-elftal van Alphense Boys besloten naar een andere vereni ging te gaan. Mijn zoon Jeffrey speelt nu bij Alphen. Dat zegt eigenlijk al genoeg. Ik vind het prettig dat er zoveel jongens zijn over gekomen, anders hadden we bij Moerkapelle toch een probleem gehad. Met 26,27 man voor twee elftallen heb ik nog een kleine selectie. Wel hebben de jongens uit het derde elftal beloofd bij te springen als de nood aan de man komt." De trainer is druk doende een nieuwe formatie samen te stellen. Hij moet nieu we spelers aan het werk zien en inpas sen. Daarbij heeft hij te maken met voet ballers die met vakantie zijn. Om die reden ontbraken Jurn Hoogma, Gido Stuurman en Emiel Kroon (Alphense Boys) de bekerwedstrijden tegen Wad dinxveen (4-3) en Groeneweg (2-2). Daarnaast was een andere kandidaat Je roen Hertog geblesseerd. Met hen er bij heeft Moerkapelle weer een elftal dat voor verrassingen kan zorgen. Tegen het eveneens in de vierde klasse uitkomende Groeneweg miste Moerka- WADDINXVEEN - Nic Geers van de zwemclub Van Uden-De Gouwe heeft tijdens de Europese kampioenschappen zwemmen voor Masters in Stockhom zilver en brons veroverd. Elk jaar merkt de Boskoper Geers (67) dat de concurrentie toeneemt. Dit stuitte de zwemmer van De Gouwe op de Duitser Hemann Lübkers, een reus van een kerel, die hij nooit eerder had ontmoet. De 800 meter vrije slag won Lüb kers royaal in een tijd van 11 min. 39.7 sec. De Engelsman Stokes zwom 11.51.8 en Geers 12.05.19. Op zijn specialiteit, de 400 meter vrije slag in buitenwa ter, legde de Boskoper beslag op het zilver.Nu was Stokes vier se conden sneller dan Geers in 5.39. WADDINXVEEN - Handbalver eniging Rowah/SPACE is afge lopen weekend met een record aantal teams gestart aan de com petitie 2005/2006. Rowah groeit nog steeds en heeft nu zes jeugd- teams en vier seniorenteams. Voor de senioren stond afgelo pen weekend het eerste duel op het programma. De drie dames teams moesten allen een uitwed strijd spelen. Het dames 3 team ging op bezoek bij Conventus 2 uit Zwijndrecht. Duidelijk was dat de dames nog even aan el kaar moesten wennen. Zij speel den een goede wedstrijd maar moesten de punten toch in Zwijndrecht laten. Eindstand 11- 5. Het dames 2 team wist zonder te spelen de eerste punten te pakken. Bij aankomst in Rotter dam bleek het damesteam van ASC niet meer te spelen en ging Rowah met een 0-10 zege terug naar Waddinxveen. Het damesl team stond in Zwijndrecht tegenover Conven tus 1. Een team waar vorig sei zoen in de bekercompetitie nog van werd verloren. Het bleek ook nu weer een spannende wedstrijd te worden. De stand ging tot op het laatst gelijk op. Enkele minuten voor tijd kwam Rowah echter op een 7-10 voor sprong en dat bleek voldoende om de wedstrijd winnend af te sluiten. Eindstand: 9-10. Het ge heel nieuwe heren seniorenteam stond op het veld van Rowah aan de Sniepweg tegenover MOK uit Dordrecht. De heren behaalden hun eerste overwin ning met 19-13. 15S— Moerkapelle-trainer Peter Kerkhof omringd door nieuwelingen Danny Binnendijk, Michael van der Plas, Patrick Bin nendijk en ziitend Brian Schoo en Stef Kuipers. (foto: Liesbeth van der Vis) c driehoek WADDINXVEEN - Door de overwinningen op Gouderak (3- 4) en Moordrecht heeft de voet balclub WSE zich evenals Ca- bauw geplaatst voor de Volgende bekerronde. Beide clubs waren ingedeeld in groe pen van drie clubs. Voor WSE scoorden Ramon van Swieten 2, Whahid Assoulymani, Luuk Schwiebbe, Arnold Schouten, Samir Elabeidi en Tobias Wolf gram. Moerkapelle versloeg SPV met 4-0 na een 3-0 ruststand. Pie ter Lips, Daniël van der Hoven (2) en Danny Binnendijk scoor- -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15