Dagboek van een Waddinxveense gastouder ÜW SPECIALIST IN ÏLEXCOM LIEFTI g]0®s start bridgeseizoen ronden van vier spellen ge speeld, met promotie/degrada tie na elke vijf wedstrijdavon- den. Tijdens de bridgeavonden wordt in de speelzaal niet ger ookt. Snellere afhandeling OZB-bezwaren Cursus Hulp bij opvoeden Alphacursus Naturistisch zwemmen Kennismaken met Internet voor senioren Lessen basis muziek opleiding van start Welfare zoekt deelnemers Culturele commissie zoekt vrijwilligers Night of Harmony Waddinxveens bruidspaar Open Monumentendag en 'Honkvast' harte welkom op 71 jaar getrouwd het Religieuze Erfgoed f F11 1 handdoek lag. Later gingen we samen de tuin wilden komen, zou me waar- Signalering Integrale Vroeghulp Midden-Holland www.lieftink.nl Bel voor meer info: 0182 54 76 32 of mail naar: aertsglas@planet.nl wenste meelifters zaten. Samen kwamen we tot de compromis overkomen, maar er was toch me teen duidelijk wilde maken. Met onze dieren wordt niet ge sold. Als je ze iets kwaads aan naar Berlijn. Ook waarschuwde ik hem voor Jacco, onze papegaai, WADDINXVEEN - Voor ouders van kinderen in de leeftijd tot en met 12 jaar staat er op 22 septem ber eem cursus 'Hulp bij opvoe den' op het programma. Deze cursus is opgezet om ouders een een dochter en die heeft vast wel een vriendinnetje en die heeft vast wel weer een broertje. wat aan? Op het schoolplein gaan vragen of wat kinderen en klaargelegd. Meti nam z'n cadeaus in ont vangst met de woorden 'ik wist puter, kunnen tijdens de ope ningsuren terecht bij de help desk aan de Mauritslaan om na te gaan of 'Kennismaken met In ternet' aansluit op hun kennis en wensen.De cursussen worden gegeven in de computerruimte van de S.W.W. in het gebouw 'Waddinxveen Wereldwijd' aan de Mauritslaan 55. Daar is bo vendien de helpdesk gevestigd LIEVERJJJzF TINK RAMENFAt K WADDINXVEEN - Op dinsdag 30 augustus was het 71 jaar gele den dat de heer en mevrouw de Bock-Moonen in het huwelijk zijn getreden. Ter gelegenheid hiervan bood burgemeester Roij- WADDINXVEEN - De bridge club 'Honkvast' is het nieuwe seizoen gestart op zaterdag 27 augustus, met de inmiddels tra ditionele barbecue voor alle le- WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft reeds 85% van de bezwaarschriften, tegen de waarde van onroerend goed, afgehandeld. In mei van dit jaar zei wethouder Dirk Lont van Fi nanciën te streven naar 80% in augustus. In totaal ontving de gemeente dit jaar 712 bezwaarschriften, ruim 30% minder dan vier jaar geleden. De gemeente schrijft de afname toe aan de nauwkeurige taxaties en het digitale WOZ-lo- ket, een dienst via de website waarop inwoners de gegevens van hun woning kunnen contro leren. „Dit loket heeft zeker bij waar senioren op maandagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur en op donderdagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur terecht kunnen met vragen over de computer. Be langstellenden kunnen zich aan melden bij de S.W.W., tel 0182 - 631932, of bij de helpdesk in 'Waddinxveen Wereldwijd'. De helpdesk is tijdens de bovenge noemde openingsuren bereik baar op 0182 - 634030. leek ons wel leuk, dat had hij misschien nooit gehad. Maar met geen thuiswonende kinde ren en pas 2,5 jaar wonend in aandacht besteed aan het (her)vinden van een structuur in het gezinsleven waardoor ouders weer plezier krijgen in het opvoe den. Door te leren keuzes te ma- en vrijdagmiddag, zijn nog enkele plaatsen vrij. Senio ren die de beginnerscursus niet hebben gevolgd maar al wel re- ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De eerste lessen van de basis muziekopleiding voor kin deren starten op maandagmid dag 5 september. Voor leerjaar 1 van 15.45 tot 16.45 uur in Dorps huis Swanla. Kosten bedragen 35,- euro per maand. De lessen voor leerjaar 2 duren van 16.45 tot 17.45 uur, eveneens in Dorps huis Swanla.De lessen omvatten een uitgebreidere muziektheo rie, uitbreiding van het noten le zen met moeilijkere ritmes en verschillende maatsoorten, van blad zingen in verschillende toonsoorten en het spelen van moeilijkere stukken met slag werk, xylofonen, klokkenspel en vibrafoon. In januari 2006 start deze groep met het oriënteren op een bepaald muziekinstrument. De kinderen krijgen in periodes van zes weken, tussen januari en mei 2006, les van verschillende docenten, naast de lessen mu- ziekverkenning leerjaar 2. In juni 2006 wordt dan een definitieve keuze voor een instrument ge maakt in overleg met de docen ten, de leerling en de ouders. Kosten bedragen 35,- euro per maand. Voor meer informatie bel 0180 - 632829. douche hoefde, maar in elk ge val zijn handen en moest wassen en zijn tanden sen en wordt op donderdag avond gegeven van 20.00 tot 22.00 uur in het Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinx- wedstrijden als de kerst-, paas- en einddrive. Voor beginnende bridgers geldt, dat zij in verenigingsverband veel kunnen leren van meer er varen spelers, die de nieuwko mers graag met raad en daad ter zijde zullen staan. In het komen de seizoen zullen binnen de ver eniging weer bridgelessen gege ven worden, bestemd voor alle leden die him bridgen!veau wil len verbeteren. Voor meer informatie bel naar 0182 - 610909 of e-mail naar bc.honkvast@xs4all.nl. lonnen. Nou ja 'we', hij vond het allemaal prachtig maar raakte snel afgeleid en eerlijk gezegd was hij ook nogal lui. Wel werkte hij enthousiast aan het versieren van de verjaar- dagsstoel (zijn idee) en toen we daarmee klaar waren, vond hij dat de stoelen van de andere kinderen ook verfraaid moesten worden, maar niet zo mooi als die van hem. WADDINXVEEN - De culturele commissie is op zoek naar nieu we vrijwilligers. Er wordt een se cretaris gezocht, bovendien is er behoefte aan mensen die de zaal kunnen inrichten voor de cultu rele avonden en na afloop weer opruimen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de S.W.W., tel 0182 - 615555. ZEVENHUIZEN-MOERKAPEL- LE - De gemeente Zevenhuizen- WADDINXVEEN - Diana en Ton Lit-Windrich hebben drie we ken lang een negenjarige Berlijnse jongen te logeren gehad. Dit in het kader van de Stichting Europa Kinderhulp. Volgens het echtpaar is dit soort projecten hard nodig. „Voor ons was het de eerste keer als gastouder en hiervan wilde ik graag een dagboek maken," vertelt Diana. „Hierin wil ik zowel de voor- als nade len weergeven met als einddoel meer mensen op de hoogte te brengen van deze stichting(en)." Vandaag deel 2 van het dagboek van Diana. langstellenden kunnen zich opge ven bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, tel 0182 - 631932, of per e-mail naar in- fo@welzijnwaddinxveen.nl. Meer Voor senioren die de beginners- informatie over de cursus is te vinden op www.welzijnwaddinx- veen.nl. wel dat ik meer cadeautjes zou haar dochter, die krijgen'. Ook had ik wat kleding ingepakt, hij rende ermee naar boven en kwam direct daarna showen, waarna hij zich weer in een stoel nestelde. 'Het staat numenten in de drie kernen wor den bekeken aan de hand van een speciale monumentenfietsrou- te.Op 10 september is het tevens den, aspirant-leden en partners. Nationale Orgeldag. In menig kerk zal dan ook orgelspel opklin ken. Overigens staat in Neder land het hele weekeinde van 10 en 11 september in het teken van Open Monumentendag 2005 en wordt er aandacht besteed aan al lerlei gebouwen die een link heb ben met religie. De buurvrouw was zeer be hulpzaam en toch al 12 jaar is, ook. Of ze vrij willig met haar vriendinnetje naar een feestje van een onbe kende veel jongere jongen, die nota bene niet eens Nederlands prachtig Muhamet, maar je gaat spreekt, is gekomen of dat het even goed nog douchen!', een directe opdracht van moe ders was, weet ik niet, maar ze kwam in elk geval. Met vriend- versieren met slingers en bal- innetje en het broertje, daar wa ren wij heel blij mee. Andere kinderen in de buurt waren met vakantie dus veel waren het er niet, maar samen met wat vol wassenen, toch genoeg om ons gastkind met een speciaal voor hem georganiseerd feestje te verrassen. Nadat Meti de eerste avond in bed lag, hebben we met slingers en ballonnen de zitkamer ver sierd en wat cadeautje ingepakt Toen zijn gastjes kwamen, nam hij de benen naar boven, met een duwtje in de rug werkte ik hem de tuin in waar hij 'nog De bridgeclub 'Honkvast' wil graag nog nieuwe leden verwel komen, die met heel veel plezier in een gezellige sfeer willen bridgen. De vereniging is aange sloten bij de Nederlandse Bridgebond. Leden ontvangen het bondsblad Bridge. De contri butie bedraagt slechts 42,- euro per jaar, inclusief de speciale van hulp aan jonge kinderen (tot 7 jaar) met bijzonderheden in de ontwikkeling. Wanneer ouders verzorgers vragen hebben over de ontwik keling van him kind tussen de 0 en 7 jaar, kunnen zij contact op nemen met het Signalering In tegrale Vroeghulp. Aan de hulp vanuit meer' cadeaus kreeg, waarna hij weer verdween. Met wat hulp van ons werd het ijs gebroken (dat duurt toch nooit lang met kinderen) en werd het feestje een succes. Na het eten werden er marshmal lows geroosterd. Een zwaar overtrokken bezigheid, maar het vuurtje dat erbij hoorde maakte het natuurlijk helemaal gezellig. Daar werd de vriend schap tussen Muhamet en Lasse bezegeld en van een buurman kreeg hij 5,- euro! Toen wij hem in bed stopten, wist hij ons te vertellen dat het hier veel beter was dan bij zijn andere gastouders (deze wilde hij overigens bellen om te vra gen waarom hij niet meer terug mocht komen. Dat hebben we dus maar niet gedaan). Ook deelde hij ons mede dat hij vol gend jaar weer kwam. Wat een klein feestje allemaal niet kan doen." ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 2 september is het weer tijd voor de Night of Harmony. Dit open luchtconcert vindt plaats op het dorpsplein in Zevenhuizen. Har monie De Kleine Trompetter geeft jaarlijks een zeer afwisse lend concert in samenwerking met een koor en een zanggroep. Dit jaar wordt samengewerkt met Pop in Koor uit Boskoop, de slagwerkgroep van De Kleine Trompetter Afslag 9, de Kinder- musicalgroep en de wel bekende Zanger Geert van der Burg. Het programma is zeer afwisselend. Van lichte muziek tot swingende pop, van slagwerk tot bekende meezingers. Kom kijken en lui steren en laat je muzikaal verras sen. WADDINXVEEN - Voor ieder een die meer wil weten over het Christelijk geloof, die pas Chris ten is geworden of die de 'basics' van hun geloof (nog) eens willen doordenken, wordt er op 7 sep tember een Aplhacursus gestart. Een Alpha-avond begint om 19.00 uur met een maaltijd. Daarna volgt een inleiding en een gesprek in een kleine groep. Om 22.00 uur wordt de avond afgesloten. De cursus duurt tien avonden en wordt gehouden in de Bethelschool, Heggewinde 22a te Waddinxveen. De eerste avond op 7 september begint om 19.45 uur. Deze avond is er nog geen maaltijd. Voor verdere informatie en op gave neem contact op met Arjan Reym, tel 0182 - 630539, of mail naar reymwad@tref.nl. GOUDA - Onder de paraplu van MEE Midden-Holland vindt u sinds 1 januari 2004 Signalering Integrale Vroeghulp (SIVH) Midden-Holland. Voorheen was SIVH ondergebracht bij Bureau Jeugdzorg. Signalering Inte grale Vroeghulp Midden-Hol land is een multidisciplinair team voor advies en coördinatie WADDINXVEEN - De Stichting delijk goed thuis zijn op de com- Waddinxveens Welzijnswerk or- veen. De data zijn: 22 en 29 sep- ganiseert al geruime tijd, in sa- tember, 6 en 27 oktober, 3,10,17 menwerking met het Seniorweb, en 24 november, 8 en 15 decem ber. De docente is drs. Alice van Nimwegen van Mooi weer, lekker eten en een gezellige sfeer stonden garant voor een bijzonder geslaagde avond. Het nieuwe bridgeseizoen start donderdag 1 september om 19.30 uur in devaste speellocatie Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Elke donderdagavond wor den in een A- en een B-lijn zes nacht', (yes, gescoord dacht ik de nog). De deur moest dicht, want kop 'Kinderlokster ronselt hoofdhuid kon zien, geen onge- die enge katten mochten er niet kinderen voor zogenaamd in en Ton en ik liepen naar be- feestje' opleveren. Geen goed neden, allebei hopend dat dat plan leek mij, dus naar de buur- dat hij niet helemaal onder de het was voor de dag. En dat was vrouw, zij heeft in ieder geval het gelukkig ook, want zo'n gezicht kind is natuurlijk bekaf. Makkie toch! kinderen. Wel hebben we twee basisscho- Vasthoudend wist Meti mij ook Hij kroop in bed, ik stopte hem len op de hoek, maar heb je daar zo ver te krijgen dat ik het num- een knuffeltje toe, waarvan ik mer van z'n moeder draaide en eerlijk gezegd dacht dat hij zich- terwijl hij met z'n gesprek bezig zelf te groot zou vinden. Maar volgende week naar een feestje was, bekeek ik onopvallend zijn neen, z'n oogjes glunderden hoofd en was tevreden met mijn toen ik zei: 'een vriendje voor de schijnlijk in de cel doen belan- conclusie dat er tussen die korte nacht', (yes, gescoord dacht ik den en de interessante kranten stoppeltjes, waarbij je zo de nog). De deur moest dicht, want kop 'Kinderlokster voor gedragen aan de daling van het aantal bezwaarschriften," aldus de wethouder.Van het aantal af- praktische handreiking te geven gehandelde bezwaarschriften, bij de opvoeding. Er wordt veel werd 43% toegekend. Dat wil aandacht besteed zeggen dat de inwoner gelijk kreeg en dat de waarde van het pand lager werd gesteld. Bij de overige bezwaarschriften bleef de waarde gehandhaafd. Wad- ken, kunnen ouders minder ge- dinxveen zit met een bezwaren- stresst bouwen aan een eigen percentage van 5,6% onder het gezinsidentiteit, waardoor het ge- landelijke gemiddelde van 6,6 zinsleven (weer) vreugdevol kan procent. Ook regionaal brengt zijn.De cursus bestaat uit tien les- Waddinxveen het er goed van af. Bij middelgrote gemeenten in de regio west kwamen gemiddeld 6,7% bezwaren binnen. WADDINXVEEN - Elke woens dag komt er in het Anne Frank- activiteitencentrum een groep senioren van de Welfare bijeen om met elkaar te handwerken. Er is nog plaats voor nieuwe deelnemers. Jaarlijks houdt deze groep ver koop van alle handwerkjes die in de loop van het jaar worden ge maakt. Wie een keer wilt komen kijken, is van 1 woensdagmorgen vanaf 9.30 uur in de kleine zaal. Contactper soon is mevrouw Toebak. Dit jaar zal de verkoop plaats vinden in de kleine zaal van het Anne Frank Activiteitencentrum op woensdag 19 oktober van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot ers het bruidspaar die dag de fe- 16.00 uur. licitaties aan namens het ge meentebestuur. Vorig jaar heeft de burgemeester het echtpaar de Bock-Moonen ook bezocht van wege hun 70-jarige huwelijk en heeft de belofte gedaan jaarlijks terug te komen om deelgenoot te ZEVENHUIZEN - Het nieuwe kunnen zijn van deze unieke ge- Zwemseisoen begint weer op 3 beurtenis. Vorig jaar hebben de september. Elke zaterdag van heer en mevrouw de Bock, sa- 16.30 tot 18.00 uur wordt er weer naturistisch gezwommen in zwembad De Koommolen. Ver dere informatie is te vinden op de website www.nfn.nl/npn. „Het opvoeden van kinderen poetsen en dat hij morgenoch- bestaat volgens mij uit het slui- tend wel onder de douche ging, ten van compromissen. Dealtjes Ik wilde vooral niet al te streng waarbij het kind denkt enigs zins zijn zin te krijgen, maar echt één regel die ik hem waar jij als veel slimmere vol wassene toch het allerbeste uit komt. Hij ging zitten op de bank, zette doet, ga je regelrecht terug z'n cadeautje (een of ander su- perheld-poppetje) in elkaar en bekeek alleen de kat met drie z'n snavel kan je vinger eraf bij poten met een beetje belangstel- ten, dus weet wat je doet. Hij ling. We vroegen of hij honger knikte ernstig, had en wat wilde eten. Hij ant woordde dat hij patat wilde en Met z'n allen togen we naar bo- daama zijn moeder zou willen bellen. Inmiddels was het 21.30 uur, een klein beetje laat voor patat, dus zei ik nee en naar huis bel len op de eerste avond was ons afgeraden. Wat nu te doen? Hij móest ook nog in bad en ont- kindertandpasta (had hij zelf bij Jarig luist worden, (dat van de ontlui- zich) moest laten en waar zijn Hoe verzin je het, maar het is zing zei ik natuurlijk niet) en handdoek lag. toch waar. Meti was jarig, me- wel door Ton, want een joch van Terwijl Ton en ik een beetje in teen de dag na aankomst werd negen is vast niet gewillig als onze slaapkamer wachtend hij 9 jaar. Een veqaardagsfeestje een vreemde vrouw hem in bad rondhingen, hoorde ik hem op gaat doen. Ton zag dat helemaal de overloop schreeuwen: 'Dia- niet zitten en Meti nog minder, na, ik heb mijn gezicht goed ge- We zaten in een impasse. Ton wassen'. De toon was gezet. De stond op en zei 'ik ga gewoon pleegmoeder, ik dus, zou waar- Waddinxveen, kenden wij geen patat bakken' en daarmee was schijnlijk de rest van het verblijf dat opgelost. als opvoedkundige optreden. ven, waar hij op eigen houtje meteen de rest van het huis ging verkennen. Hij koos voor het kleine en niet het grote bed in onze logeerkamer. Ik liet hem Op zijn verjaardagsfeestje sloot Muhamet vriendschap met Lasse. Meti had het in Waddinxveen veel meer naar zijn zin dan bij zien waar de wasmand stond, zijn vorige gastouders. waar hij zijn tandenborstel en kindertandpasta (had hij zelf bij men met hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen dit heuge lijk feit gevierd in Schoonhoven. Moerkapelle neemt op zaterdag Dit jaar doen ze het iets rustiger 10 september deel aan de Open aan. Beide echtelieden genieten Monumentendag 2005 die dit jaar nog steeds een redelijk goede ge- in het teken staat van het Religi- zondheid. Mevrouw houdt haar eus Erfgoed. Van 10.00 tot 17.00 geestelijke gezondheid op peil uur zijn er activiteiten in de ker- door 5-sterren kruiswoordpuz- nen georganiseerd rondom dit zeis te maken, meneer lost cijfer- thema. Zo zijn diverse kerken in puzzels op die in de krant staan. Zevenhuizen en Moerkapelle die De geboren en getogen Amster- dag open voor bezichtiging. Ook dammers zijn op 57-jarige leef- kunnen de gemeente- en rijksmo- tijd in Waddinxveen komen wo nen, waarvan de laatste drie en half jaar aan de Prins Bemhard- laan. cursus 'Kennismaken met com puters' al hebben gevolgd en hun kennis nog verder willen uitbreiden, is er een mogelijk heid om de cursus 'Kennisma ken met Internet' te volgen. Deze cursus bestaat uit zeven dagde- Signalering Integrale Vroeg- len van twee uur. De kosten voor hulp zijn geen kosten verbonden deelname bedragen 64,- euro en ook hulpverleners kunnen voor de gehele cursus, inclusief met hun vragen terecht. lesmateriaal. Voor de cursussen Voor meer informatie of voor die half september starten op aanmelding kunt u rechtstreeks woensdagmiddag, woensdag- contact opnemen met de coördi- avond nator via telefoonnummer 0182 - 520200 of e-mail SrVH@meemid- denholland.nl. computercursussen voor senio ren. De docenten, allemaal en- het Christelijk thousiaste vrijwilligers, begelei- Adviesbureau voor Ouders. Zij is den de cursus en worden pedagoog en heeft een praktijk geassisteerd door twee hulpdo- waarin zij dagelijks ouders bege- centen. Daardoor is er ruime leiding geeft. De kosten voor aandacht voor iedere cursist. Op deelname bedragen 165,-euro per deze manier zijn inmiddels al gezin (beide ouders zijn welkom), honderden senioren thuisge- Het lesboek, een werkboek en een raakt op de computer en gebrui- kopje koffie per lesavond, zijn bij ken zij de mogelijkheden van de het cursusgeld inbegrepen.Be- computer voor hun vrijwilligers werk, om te e-mailen met fami lieleden aan de andere kant van de wereld of voor hobby's en spelletjes. f H WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2005 PAGINA 9 fKW TELECOMMUNICA TIE AUTOMA TISERING Mobiele telefonie Carkitsystemen inbouw Telefooncentrales F f F tfn ff Aanleg Idatalnetwerken f f g ft ff tuft Netwerkbeheer 90 90 KVf ISDN/ADSL-aansluitingen telecommunicatieautomatisering Noocdkade 56a Waddinxveen t (0182) 63 09 66 Internet www.flexcombv.nl Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 AÉRTS K

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9