Spetterende optredens bij Wokkelpop PP Kwiebus viert 10-jarig bestaan lill r w il’ C I. Wereldwinkel Waddinx veen bestaat 25 jaar WADDINXVEEN - De Wereld winkel aan het Wilhelminaplein in Waddinxveen viert op zater dag 17 september haar 25-jarig bestaan. De Wereldwinkel Wad dinxveen is opgericht op de Sa menwerkingsschool (nu Coene- coop College). Het was een initiatief van Warry Schuurman, leraar kennis geestelijk leven. Met 15 leerlingen van klas 4,5 en 6 werd begonnen met de ver koop van producten van SOS- Wereldhandel, nu Fair Trade Or ganisatie. Om de veertien dagen stonden zij met een brombak- fiets op de markt. Deze was te gelijk opslag en transportmid del. Een probleem was de stalling, want daar moest nog weleens een ander adres voor gezocht worden. DUURZAAM, LIEFTINK RENOVATIE Buurtbemiddeling zoekt vrijwilligers t ...£W Kledingbeurs Woord Daad Kleding inzamelactie Concordia Koffie- lezingen bibliotheek Cursisten fotografie in Kreater Dag voor kinderen Open dag bij kindercentrum de Boemel m 4 l&i I* A uw - www.lieftink.nl ken deel uit van een enthousiast team. Interesse? Bel naar buurt- 'Ach, een beetje oppassen, hoe zwaar kan dat nou zijn?'. In de praktijk houdt het echter veel alle ruimte om zich lekker uit te leven." in? „Het is een breed muziek feest voor jong en oud," legt Cees uit. „Op twee overdekte „De kinderen leren hier netjes op hun beurt te wachten," ver telt Marja, leidster bij Kwiebus. „Ze willen allemaal tegelijk naar het toilet, maar dat kan uiter aard niet." Er zijn ook een heleboel kinde ren die nog te jong zijn om naar het toilet te gaan en hun behoef te 'gewoon' in hun luier depo neren. Als Marja en Sabrina de luiers vervolgens verschonen, bewijzen zij dat je wel heel erg veel van kinderen moet houden, wil je dit vak beoefenen. „Je ze tijd niet meer zo vanzelfspre kend. Opa's en oma's hebben oppas spelen zit er meestal niet meer in. Ouders zijn geheel op kinderdagverblijven aangewe zen." vol aan dagelijkse activiteiten. Die fungeren meer als opvang voor achter de hand, als ouders een avondje of een weekendje weg voor kinderen in de leeftijd van vier tot en met tien jaar. De drie zangeressen van Girls 4 Kids zongen nummers die de jonge muziekliefhebbers aanspraken. Zes bands, die alle veelal covers speelden, wisselden elkaar op het podium af. „Het meest bij zóndere optreden dit jaar was van de band Saltarella," vindt Cees. „Met de Tsjechische part- nergemeente Pelhrimov heeft Waddinxveen een multicultureel verband gesloten. Bij dit uitwis selingsproject krijgt een band of artiest de kans om in de partner- gemeente op te treden." Normaal gesproken is Wokkelp op toch altijd begin juni? Cees: „Dat klopt. Vorig jaar hielden we het voor één keer in september, althans dat dachten wij. Ditmaal wilden we het evenement weer terugzetten naar juni, alleen ble ken er toen al twee evenementen op het programma te staan. Naast de jaarlijkse braderie op de Dorpstraat, stond er ook een groot skate-rockevenement op meer in. Je moet niet vergeten dat de kinderen hier de hele dag zijn. Daardoor ben je ook ver antwoordelijk voor hun ontwik keling. Je moet ze echt wel iets meer te bieden hebben dan een beetje voor oppas spelen. Een kinderleidster moet aan heel wat criteria voldoen. Ze moeten vooral rustig en geduldig, maar ook heel duidelijk zijn. Stressbe stendigheid is belangrijk, want op de een of andere manier mer ken kinderen het meteen als je gestresst bent." de agenda. Als wij dan ook nog eens met Wokkelpop kwamen aanzetten, zou het in Waddinx veen een beetje een overkill aan evenementen zijn geworden." Toch kan Cees het achteraf ge zien nooit jammer vinden dat Wokkelpop dit jaar weer in sep tember is gehouden. Tijdens de braderie op de Dorpstraat en het skate-rockevenement regende het immers pijpenstelen, tijdens Wokkelpop afgelopen zaterdag bleef het de hele dag droog. „Ja dat is waar, maar zoiets kim je nooit van tevoren weten. Het weer in Nederland is onvoor spelbaar, dus daar kun je beter geen rekening mee houden. Het is bovendien ook geen ramp als het regent tijdens Wokkelpop. De bandjes staan droog op het podium en voor het publiek kan er een tent neergezet worden. Maar ik ben uiteraard wel blij met het weer dat we zaterdag voorgeschoteld kregen, de tem peratuur was heerlijk." Dat vond het publiek blijkbaar ten van 'haar kinder leidsters'. „Wij hebben drie groepen, die kunnen ophalen. Dat is fijn alle uit 22 kinderen bestaan. Per groep werken er vier leidsters, zodat we geen kind uit het oog verliezen. Er komt veel bij kij- moet inderdaad niet vies van andermans kinderen zijn," lacht kening neemt, maar dat is in de- Sabrina. „Maar we doen hier ook wel andere dingen dan poepluiers verschonen, hoor, tegenwoordig zelf hun handen Het is een fantastische baan. Ik krijg zoveel liefde van al die kin deren, het is heel dankbaar werk. Toegegeven, het kan er zo een avondje of nu en dan best hectisch aan toe- weg willen. Dat vinden ze gaan, maar we zijn ondertussen prachtig, maar structureel voor wel iets gewend." Wegens het tienjarig bestaan van Kwiebus, werd er afgelopen vrijdag een groot feest op de Toekomst Wat zijn de toekomstplannen van Kwiebus? Evelien: „Ge woon lekker op dezelfde manier blijven doorwerken, we zijn zeer tevreden met onze huidige werkwijze. Wellicht dat we het accent wat meer op de padago- gische ontwikkeling gaan leg gen. Heel concreet gaan kijken hoe we nog meer uit de kinde ren kunnen halen." Het belang van een kinderdag verblijf mag volgens Evelien niet worden onderschat. „Het is ontzettend belangrijk," zegt zij. „Zonder kinderdagverblijven, kunnen een heleboel ouders niet werken. Natuurlijk zou het de (foto: Liesbeth van der Vis) meest ideale oplossing zijn wan neer een familielid een gedeelte van de opvoeding voor zijn re- WADDINXVEEN - Met de start van het nieuwe seizoen start ook het inzamelen van kleding door Concordia. De inzameling gaat als volgt; het Leger des Heils haalt de kleding op bij Concor dia. Zij dragen er zorg voor dat de bruikbare kleding, als ook schoenen, dekens en gordijnen, terechtkomt in de Oostbloklan den en Derde Wereldlanden. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De opbrengst (bere kend aan de hand van het aantal ingeleverde kilo's) komt ten bate van muziekvereniging Concor dia. Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare gescheiden te wor den, alles kan ingeleverd wor den in vuilniszakken. Twee gelij ke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. De kleding kan op donderdag avond van 18.00 tot 22.00 uur worden ingeleverd in het club gebouw de Hoge Noot van Con cordia, J.W. Frisoweg nr. IA. Mocht u meer dan zes zakken hebben om in te leveren, dan wil Concordia deze ook bij u afhalen. Bel dan naar 0182 - 616297. REGIO - Bij buurtbemiddeling bemiddelen vrijwilligers bij bu- renoverlast en burenruzies. De overlast kan gaan over harde muziek, blaffende honden, over hangende takken, ruzies over grond en erfafscheiding, overlast van kinderen, pesterijen, stank en rommel. Buurtbemiddeling is op dit moment actief in Gouda, Reeuwijk, Bodegraven, Nieu- werkerk a/d IJssel, Waddinx- WADDINXVEEN - Het begon henna- twaalf jaar geleden nog als een kleinschalig wijkfeest, maar in middels is Wokkelpop uitge groeid tot hét muziekfestival van Waddinxveen. Iets waar beden ker en organisator Cees Meider- wijk bijzonder trots op is. „Ik vond dat er in Waddinxveen ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Na het succes van de zomer- en kinderkleding- beurs, wordt er op 14 en 15 september een winter- kin- derkledingbeurs gehouden. Deze zal plaatsvinden in het gebouw van de Gereformeer de Gemeente, Kerkstraat 8a te Moerkapelle. Schone, niet kapotte en eigentijdse win- terkleding is welkom. De kle ding kan aangeleverd wor den op 14 september tussen 14.00 en 16.00 uur. Bij het aanleveren van de kleding zal in overleg een prijs be paald worden. De helft van de opbrengst van het kle dingstuk gaat naar Woord Daad en de andere helft is voor de voormalige eigenaar. Natuurlijk mag ook de hele opbrengst aan Woord Daad geschonken worden. Naast kinderkleding zal er ook speelgoed worden ver kocht. De verkoop is s'avonds 14 september van 19.00 tot 21.00 uur en donderdagmorgen 15 september van 10.00 tot 12.00 uur. Op 15 september tussen 14.00 uur en 16.00 uur kan de overgebleven kleding, speel goed en het opgebrachte geld opgehaald worden. De kle ding die niet opgehaald wordt, gaat naar Roemenië. De opbrengst wordt besteed voor de bouw van een school in Haïti. Het NCDO verdub belt het bedrag. LIEVER LIEFTINK RAM EN FA REGIO - Binnenkort start bij de bibliotheken van Bodegraven, Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen een nieuwe ronde koffielezin- gen. Een selectie van onderwer pen die in dit najaar en winter seizoen aan de orde komen: Engeland en haar tuinen, oprui men en afscheid nemen, aura's en chakra's, veiligheid in en om het huis, opfriscursus verkeers- kennis, Nederland in de Eerste Wereldoorlog en tuinieren en Mulimediashow Verenigde Sta ten. De lezingen vinden wisselend plaats op dinsdag, woensdag of donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur. De entree is 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Om te we ten hoeveel koffie de bibliotheek moet zetten, is vooraf aanmel den noodzakelijk. Voor meer informatie of het complete programma neem con- WADDINXVEEN - Cursisten Van fotografiedocent Judith Ivens stellen een aantal van hun foto's ten toon tijdens een expo sitie in Kreater. De expositie loopt van 20 tot 20 september en is van maandag tot en met vrij dag voor iedereen te b ezichti- gen. De tentoongestelde werken zijn gemaakt door cursisten van de vervolg- en feedbackcursus fotografie. Tijdens de basiscur sus is de lichtsituatie, lichtge bruik en natuurlijk ook het in stellen van de camera een belangrijk onderdeel. Er wordt gebruik gemaakt van daglicht en vaste lampen, de flitser wordt uitgezet. In de vervolgcursus worden fotografische technieken verder uitgediept, zoals lange belichtingstijden, dubbelopna me en het gebruik van de flitser. Judith Ivens is heel tevreden over de cursisten: „Deze groep heeft vorig seizoen de basis- en vervolgcursus doorlopen en ze hebben ontzettend hard ge werkt." Voor meer informatie neem contact op met Kreater, tel 0182 - 614422. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Comité Stichting Ont moeting houdt op zaterdag 10 september van 10.00 tot 15.00 uur een dag speciaal voor alle kinderen, op Kwekerij H. van der Waal, Van Hasseltweg 8. Er zal van alles te beleven zijn. Zo staat er een megaspringkus- sen, een grabbelton, een reuze- trampoline, een hoogwerker, kunnen er ponyritjes gemaakt worden, snoep gegeten worden, met speelgoed gespeeld worden en is er een heuse kinderkappet en een kleedjesmarkt. Tevens wordt er tweedehands kinderl kleding verkocht. De entree is gratis. Inschrijven voor de kleedjes markt kost 1,- euro en kan bij Marianne Klijnsmit, tel 0182 5932713, of bij Jolanda van de| Waal, tel 0182 - 5932096. WADDINXVEEN - Het ver nieuwde kindercentrum de Boe mel Kinderopvang Humanitas opent op zaterdag 10 september de deuren voor de inwoners van Waddinxveen en omstreken. Het kindercentrum is zowel van bin nen als van buiten in een nieuw jasje gestoken. Dit feest zal ge vierd worden met ouders en kin deren van de Boemel. Van 10.00 tot 13.00 uur zal kindercentrum de Boemel, aan de Beukenhof 5, omgetoverd worden tot een heus circus. Zo zullen er ver schillende spelletjes te doen zijn en zal er een clown aanwezig zijn. speelplaats van het kinderdag verblijf gehouden. Speciaal voor alle kinderen was er een spring kussen, een poffertjeskraam en een clown. „De afgelopen we ken hebben we ballonnen aan de ouders verkocht," zegt Eve lien. „De opbrengst komt ten goede aan de stichting Clini- Clowns. De kinderen lieten al die ballonnen vrijdag tegelijk de lucht ingaan, dat was een in drukwekkend gezicht." tonen. Er zijn activiteiten voor den zijn, jong en oud, zoals maskers ma ken, een proeverij van veel van onze foodproducten en schilderen. Er is een kledingver- koop door Rappa, een wierook- stand van Mira en een informatiestand van Fair Trade. En om 11.30 uur verzorgt we- reldmuziekkoor Piosenka een spetterend optreden. Uiteraard ontbreekt een eerlijk kopje koffie meer leven in de brouwerij en thee niet. moest komen en besloot op een De wereldwinkel rekent op uw dag een muziekfeest te organise- komst. ren," vertelt hij. „De eerste keer organiseerde ik het nog in mijn eentje. In de loop der jaren zijn er steeds meer mensen bij gekomen en is het evenement groter ge worden." een betere onderlinge verstand- Wat houdt Wokkelpop precies houding van buren. Vrijwilligers krijgen een gratis training in conflicthantering, begeleiding en voortdurende bijscholing en ma- podia spelen de hele dag lokale en regionale bands en playbac ken kinderen hun favoriete lied- bemiddeling Gouda, tel 0182 - jes." 584922, en vraag naar Elly Rijn- Afgelopen zaterdag stond Wok- beek (bereikbaar op dinsdag, kelpop 2005 op het programma, woensdag en vrijdag). De middag was gereserveerd Wereldwinkel een professionali- seringsslag. Kwaliteit, klant vriendelijkheid en verbreding van de doelgroep zijn speerpun ten in het beleid. Want hoewel er steeds meer aandacht wordt ge schonken aan eerlijke handel en ook in de supermarkten steeds meer producten met het Max Havelaar keurmerk worden aan geboden, blijft het noodzakelijk zoveel mogelijk omzet te beha len. Hoofddoel van eerlijke han del is immers om boeren in de derde wereld meer kansen te ge ven. Vanaf het najaar zal de We reldwinkel opnieuw worden in gericht en volgt daarbij de trend van de Landelijk Vereniging. De winkel zal vanaf dat moment ook een nieuw logo gaan voeren. De lustrumviering is mede mo gelijk gemaakt door Rotary Waddinxveen en de Stichting Wadd lekker. Voor het jubileum is een speciale poster ontwor pen. Deze poster heeft een paar opvallende symbolen zoals de duim omhoog, van de actie te gen kinderarbeid in het afgelo pen voorjaar. Zaterdag 17 september willen we met een feestelijke markt op het Wilhelminaplein op een in formele wijze de eerlijke handel Het weer was zaterdag goed en ook de bands hebben allemaal uitstekend gespeeld. De organisatie van Wokkelpop 2005 kon tevre- (foto: Liesbeth van der Vis) om een steentje bij te dragen aan Na bijna vier jaar, in 1984, kwam er een klein winkeltje in het voormalige benzinestation aan het Koningin Wilhelminaplein. De gemeente betaalde de huur, als een vorm van subsidie. De on-kosten werden betaald uit de verkoop van producten. De vrij- willigersgroep die vanaf de start van de activiteiten bestond uit jongeren werd langzamerhand aangevuld met ouderen, meestal vrouwen. Zij namen het werk over van de jongeren die gingen studeren. In 1997 kon met hulp van de ge meente opnieuw worden ver huisd. Op 20 november ging de nieuwe Wereldwinkel Waddinx veen in de verbouwde vestiging van Albert Heijn open. Vanaf die tijd is de winkel elke dag open en verzorgt een grote groep vrij willigers de winkeldiensten. Daarnaast organiseert de stich ting allerlei acties en staat zij op onder meer de braderie en de ge- meentedag.Momenteel maakt de WADDINXVEEN - Het was af gelopen vrijdag groot feest op de speelplaats van kinderdag verblijf Kwiebus, Mercuriusweg 4. Leidsters, ouders en kinderen vierden massaal het tienjarig be staan van het succesvolle op vangcentrum. Kwiebus is tien jaar geleden voortgekomen uit het failliet verklaarde kinderdagverblijf Jo- dokus. Een aantal ouders was vastbesloten de vaste opvang van hun kinderen te redden en richtte op vrijwilligersbasis een bestuur op. Samen met de kin- derleidsters die er al werkten, wisten zij het kinderdagverblijf draaiende te houden. „Dat was een heel bijzondere situatie," vertelt Evelien Berntsen, ma nager bij Kwiebus. „Al snel ging het kinderdagverblijf groeien. Vier jaar geleden werden we pas echt een professionele organisa tie." veen en Boskoop. We willen ons team graag uitbreiden met vrij willigers uit Bodegraven, Bo skoop en Waddinxveen. Van de vrijwilliger wordt een onpartijdige en respectvolle houding gevraagd. Handige ei genschappen zijn: goed kunnen luisteren, positief ingesteld, goed om kunnen gaan met emo ties en gevoel voor humor. Buurtbemiddeling is een manier Reputatie Kwiebus heeft in de loop der ja ren een goede reputatie opge bouwd. Evelien: „Het loopt uit stekend, we hebben lange wachtlijsten. De meeste ouders Het was afgelopen vrijdag feest op de speelplaats van kinderdagverblijf Kwiebus. Het opvangcentrum vierde haar tienjarig be- brengen hun kinderen hierheen, staan, omdat ze van iemand anders hebben gehoord dat dit een be- blijven. Hier hebben kinderen trouwbaar opvangcentrum is. De beste reclame is die van mond tot mond. Wat veel ou- Evelien is trots op de capacitei- ders een groot voordeel vinden, is dat zij hun kinderen tot 18.30 uur voor degenen die tot 18.00 uur werken en vervolgens nog naar huis moeten rijden. Daarnaast worden wij geroemd om de ge- ken om kinderleidster te zijn, zellige, informele sfeer die er bij Veel mensen hebben zoiets van: ons hangt en de grote buiten speelplaats. Die is bij ons groter dan bij de meeste kinderdagver- ook, want er waren zaterdag ge noeg mensen die de weg naar het Zuidhonk wisten te vinden. Cees: „Het was, zoals elk jaar, gezellig druk. Het mooiste zou natuurlijk zijn als het hele plein tact op met de deelnemende bi- hier vol met mensëh staat, maar bliotheken. je moet wel reëel blijven. We hebben het hier immers over Waddinxveen. Bovendien speel de het Nederlands elftal 's avonds een WK-kwalificatie- wedstrijd. Daar blijven toch veel mensen voor thuis. Of ik Wok kelpop dan niet beter naar een andere dag had kunnen ver plaatsen? Nee, deze week is het voetbal, volgende week staat er weer iets anders op het pro gramma. Op die manier blijf je bezig. Ik vind het prima zo. De opkomst was goed en de bands hebben allemaal uitstekend ge speeld. Nu gaan we weer toe werken naar volgend jaar. Ho pen dat de dertiende editie van Wokkelpop nóg groter wordt. Dat is namelijk de doelstelling: blijven groeien." - Êjbi r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2005 s Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172-46 96 70 CS -jÈjg, t -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15