Waddinxvener begint Inkstation LITI E Mobiliteitsdag in Anne Frankcentrum Medische diensten Kerkdiensten Dierën centrale Nieuws uit Waddinxveen w/ Thema-avond Gouwe Vis Collecte Nierstichting VIERSTROOM (www.vierstroom.nl) werken." www.ghz.nl. 18.30 uur leesdienst de Catslaan 100 te Gouda. De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. J.J. Tichelaar, Putten 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. M. van Cam- pen, Ede 17.00 uur ds. M.C. Batenburg mer, Prins Bemhardlaan 79, Wad- dinxveen en Hoge Gouwe 21, 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos, startzondag 17.00 uur Crux kerktheater Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 9.30 uur ds. J.P. Koning 17.00 uur gezamenlijke dienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN straat 12, 2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbon- trokkenen bleken him papieren in orde te hebben. een tijdje leegstond en heb con tact gezocht met de eigenaar. Die was bereid het pand te verhuren. Het is een gouwe greep geble ken, de locatie is fantastisch. Dit is waarschijnlijk de meest druk- Toen dat eenmaal gelukt was, werd de man naar buiten ge stuurd. Zonder enige aanleiding REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur uitje, startzon dag CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 7 sept 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur J.G. van Tilburg woensdag 14 sept 19.45 uur geen dienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer A. Bol MOERKAPELLE Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat Zondag 9.30 uur ds. M. Goudri- aan, Lunteren 18.30 uur kand. M. Aleman, Ud- del betreft een grijze Mercedes Benz type A 170 CDI. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gege vens op www.dierencentrale.nl. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Postadres: Inbraak In de nacht van 28 op 29 augus tus werd ingebroken in een be drijfspand aan de Kromme Esse. De dader kon via een dak bij een raam op de eerste etage komen, waarna hij het raam wist open te breken. Hoewel in het pand en kele laden en kasten werden doorzocht, wordt er vooralsnog niets vermist uit het bedrijf. schikte locatie te vinden. Uitein delijk besloot ik voor Waddinx veen te gaan, ik woon immers verkoop ik nieuwe cartridges én setjes waarmee mensen zelf hun printer attributen kunnen vul len." En heeft hij nog toekomst plannen met zijn nieuwe zaak? „Ik wil ook het bedrijfsleven gaan bereiken. Daar maken ze natuurlijk nog veel meer gebruik van printers. Een gat in de markt. Dat is Inkstation sowieso. Er zijn weliswaar meer bedrijven die cartridges navullen, maar Inksta tion was de allereerste. Daarom liggen wij ook ver voor op de rest. Wij werken niet voor niets met Refill 24, al jarenlang de bes te inkt die er is." WADDINXVEEN - Een nieuwe printer cartridge is zeer duur, ter wijl er alleen maar inkt in zit. Vandaar dat Inkstation als eerste bedrijf in Nederland met een nieuwe sendee op de markt is gekomen: het navullen van een cartridge. Sinds kort is er ook een Inkstation in Waddinxveen ge-- vestigd. Voorheen beheerde eigenaar Rens Schaeffer een aantal videot heken. „Ik ben een echte filmlief hebber," vertelt hij. „Alleen ging het er in die branche steeds slech ter aan toe. Dat komt vooral door al het downloaden. Jongeren we ten steeds minder de weg naar de videotheken te vinden, ze ha len films nu gratis binnen op hun computer. Dat deèd mij besluiten de hele boel te verkopen." WADDINXVEEN - Het activitei tenseizoen van aquarium, terrar en vijver vereniging De Gouwe Vis gaat weer beginnen. Het sei zoen waarin De Gouwe Vis zijn dertigjarig bestaan zal vieren. De eerste thema-avond is op 12 september om 20.00 uur in ge bouw Zonnig Zuid, een diale- zing met als titel 'Fonkelende Ju welen'. De Heer L. Brand, bioloog te rot- terdam, laat belangstellenden kennismaken met tal van soor ten dag- en nachtvlinders. De toegangsprijs bedraagt 2,50 eu ro. Wokkelpop aan en werd slapend op een toilet Inbraakrisico Politie Hollands Midden advi seert kritisch te zijn als consu ment. Politie Hollands Midden voor kunststof-, Contact Wat is er nou zo leuk aan het werken in een Inkstation? „Het contact met de klanten," zegt Rens.„Het is fijn om te zien hoe ze mer- ze besparen. Met een glimlach verlaten ze ver volgens mijn zaak." Heeft Rens al genoeg klanten? „Ja, nu al blijkt dat er in Waddinxveen genoeg Gevonden Poes, Cypers, donkerbruin, zwarte streep op rug, zwarte kop en oorpunten, mager, Wilhelmi- nakade Waddinxveen Kat, Zwart, zonder wit, kitten, Molenring Waddinxveen Kat, Pers x, Cypers, zonder wit, langharig, pluimstaart, platte snuit, Schuberthof Waddinxveen Poes, Noorse boskat x, Grijs, halflangharig, Burg Klinkhamer- weg Zevenhuizen Konijn, bruin wit, gevlekt, Thorbeckehoeve Waddinxveen Poes, Lapje, wit met bruin-zwar- te vlekken, Dorpsstraat Moerka- pelle Kat, Cypers, met heel veel wit,enkele cyperse vlekken op rug, geringde staart, Sportpark oranjewijk Waddinxveen weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of lingen etc. kan men terecht op 06-11163246, voor minder drin gende vragen: vragen@dierenkli- niekzevenhuizen.nl. PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur kand. J.H. Reijm, Nieuwerkerk ad IJssel 17.00 uur kand. D. Wolters, Nieu werkerk ad IJssel De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan boord 17.00 uur ds. L.W van der Sluijs, Nijkerkerveen HERSTELD HERVORMDE GE MEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.30 uur ds. IJ.R. Bijl, Gouda, bediening Heilig Avond maal 18.30 uur ds. IJ.R. Bijl, Gouda, dankzegging Heilig Avondmaal Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra- postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat. Voor het maken van poli- Gouda. Voor spoedgevallen ieder klinische afspraken is elke polikli niek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen: tel. 0182- 505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafde- lingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- Controle 2 In de periode van 24 tot 28 au gustus is via een vast opstelpunt een zelfbedieningswinkel aan de Passage. Daar werd ze betrapt opgemaakt, toen ze een aantal goederen ter waarde van 7,91 euro niet afre kende. Na verhoor op het poli tiebureau is de vrouw met een bekeuring van 125,- euro weer in vrijheid gesteld. De boodschap- De hoogst gemeten snelheid lag pen heeft zij alsnog afgerekend. op 109 km/h. De overtreders krijgen via het CJIB uit Leeuwar den hun bekeuring thuis ge stuurd. Winkeldiefstal Op 3 september werd een 49-ja- rige Waddinxveense vrouw voor in de loop van de volgende dag winkeldiefstal aangehouden in weer in vrijheid gesteld. Er auto. Het voertuig werd op 3 september voor een meegegeven en werd vervolgens man bij kennis worden gebracht, niet meer teruggebracht. De da der bleek zich gelegitimeerd te hebben met een vervalst rijbe wijs. Het verduisterde voertuig haalde de Waddinxvener vervol gens uit naar één van de perso nen, die hem gewekt had. Het slachtoffer liep een blauw oog en een wondje aan het oog op. De verdachte is ingesloten en is en feestdagen: HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-lo- Stationstraat 12, Waddinxveen. catie), Gouda, tel. 0182-322488 (al leen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur 's mid dags tot 08.00 uur 's ochtends, tij dens het weekeinde en feestdagen: Goedkoper Hoe is Rens op het idee gekomen om een Inkstation te beginnen? „Op een dag ging ik de stad in om een inkt cartridge te kopen," legt hij uit. „Ik liep een Inksta- tion-keten binnen en merkte dat een cartridge laten navullen, stukken goedkoper is dan een compleet nieuwe aanschaffen. Ik zegt eigenaar Rens Schaeffer, raakte aan de praat met de eige naar. Hij vertelde mij dat Inksta tion een franchisewinkel is en EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen STICHTING KWADRAAD, AL- terecht bij de afdeling Spoedeis- GEMEEN MAATSCHAPPELIJK ende Hulp op de Bleulandlocatie WERK. van het Groene Hart Ziekenhuis, Bezoek en postadres: Station- Bleulandweg 10, Gouda. gers van een consumentenorga nisatie, de levensmiddelen bran che, wetenschap, design en aan de Henegouwerweg de snel heid gecontroleerd van 56741 ge passeerde voertuigen. In totaal werden 793 overtredingen gere gistreerd door de camera (1,40%). Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 50 km/h. DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 18 september 11.00 uur, Jan Delhaas GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur preeklezen 16.30 uur ds. C. Bijl, Rijnsburg WADDINXVEEN - In het Anne Frankcentrum in Waddinxveen vond afgelopen zaterdag een Mobiliteitsdag plaats voor oude ren en mensen met een handi- Samenkomsten worden gecombi- cap. In 2004 organiseerde het neerd gehouden met de Rafaelge- Platform Gehandicapten Wad- meenschap Gouda, in het school- dinxveen een Fietsmobiliteits- gebouw de Goudse Waarden aan dag, waarop diverse leveran ciers hun aangepaste fietsen lieten zien. Dit jaar kozen zij voor een veel breder opgezette Mobiliteitsdag. Het doel van zo'n Mobiliteitsdag is verschillende mogelijkheden laten zien om ondanks fysieke beperkingen mobiel te blijven of weer mobiel te worden. Er wa ren diverse leveranciers van rol stoelen en rollators, trippelstoe- len, scoot- en brommobielen aanwezig om hun producten té showen, zoals Doove, Beenhak ker en Welzorg. Er werden trippelstoelen gede monstreerd, de firma EmCart was er met de Speedy, een opzet- stuk waarmee een rolstoel kan worden omgebouwd tot een handbike of zelfs een scootmo- biel, de firma Double Perfor mance, een speciaalzaak, presen teerde handbikes en sportrol- stoelen en de bedrijven Bever en Mobiel lieten verschillende mo gelijkheden zien voor aanpassin gen van auto's en caravans. Wethouder Dorenda Gerts open de de Mobiliteitsdag. Zij liet we ten dit soort initiatieven te steu nen. „Het is mooi als een mens te al len tijde mobiel blijft, ondanks een handicap. Het is belangrijk dat ze op een dag als deze al hun mogelijkheden kunnen zien. Want dat er zoveel mogelijkhe den zijn, daar staan veel mensen niet bij stil." De brommobielen, de 'autootjes' waarmee maximaal 45 kilometer per uur gereden mag worden, zijn voor velen een uitkomst. De importeur van de brommobiel, Aixam Vbllebregt, was met zo'n brommobiel aanwezig en liet zien waarom deze auto voor zo veel mensen met een handicap onmisbaar is. Ook het CW en Connexxion waren zaterdag present om alles te vertellen over het Collectief Vermist Kater, Cypers, witte sokken, bef, wit op buik en streep tussen ogen, Thorbeckehoeve Wad dinxveen Poes, Cypers, witte buik, kitten, Mozartlaan Waddinxveen Kater, Rood, oranje-rood, witte bef, buik, voeten en snuit, Abr. Kroesweg Waddinxveen Controle Door de politie Hollands-Mid den zijn op dinsdag 30 augustus bedrijfscontroles uitgevoerd in het kader van de wet arbeid vreemdelingen. Bij deze contro les werd samengewerkt met col lega's van de arbeidsinspectie. De diensten controleerden be drijven op Coenecoop, Mercuri usweg en de Zuidkade. Alle be- PROTESTANTSE KERK NEDER LAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong, 17.00 uur gezamenlijke dienst in Ontmoetingskerk Vraagafhankelijk Vervoer. Net Zij beantwoordden alle vragen aanvragen van een vervoers- als de gemeente Waddinxveen. van de belangstellenden over het voorziening. Huisarts en apotheek voor alle in woners van de regio Midden- Holland. Voor spoedeisende huisartsen- den met de Vierstroom Zorglijn, hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur VIERSTROOM JEUGDGE- 's ochtends, tijdens het weekeinde ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. mee brengen. Deze waarschu- de gevelelementen en hang- en wing komt nadat bekend is ge- sluitwerk in de handel. Het is worden dat van bepaalde typen dan ook verstandig om als con- kunstofkozijnen de glaslatten sument kritisch te zijn en uitslui- gemakkelijk zijn te verwijderen, tend te kiezen voor goedgekeur- Vervolgens zijn de ruiten een- de producten. Mishandeling In de avond van heeft de politie een Waddinxvener voor mishande- Aangifte ling aangehouden. De man was Door een Waddinxveens garage- aanwezig bij het muziekfestival skoop, Gouda, Moordrecht, bedrijf is aangifte gedaan van Wokkelpop aan de Zuidplaslaan Reeuwijk en Waddinxveen val- verduistering van een personen- en werd slapend op een toilet len. houden met het oplossen van helingzaken, auto-inbraken en 3 september geweldsdelicten. Het team heeft hoogd inbraakrisico met zich Er zijn voldoende inbraakweren- 27-jarige zich in deze zaken op het gehele gebied gericht, waaronder Ber gambacht, Bodegraven, Bo- Bij Inkstation kan iedereen zijn printer cartridges laten navullen. „Dat is stukken goedkoper dan compleet nieuwe aanschaffen/' (foto: Liesbeth van der Vis) van de sporthal aldaar aange- In de afgelopen maanden, tussen proefrit troffen. Met veel moeite kon de juni en augustus, zijn op aanwij zing van het team negen ver dachten aangehouden. Vijf ver dachten zijn aangehouden inzake heling. Bij een huiszoe king in deze zaak is een groot aantal goederen in beslag geno men die mogelijk afkomstig zijn uit auto-inbraken. Twee van de vijf verdachten in deze zaak zijn aangehouden in Den Haag. Het Flexteam richt zich momen- weer in vrijheid gesteld. Er teel op drie snelkraken die on- wordt proces-verbaal tegen hem langs gepleegd zijn in Bergam bacht en Stolwijk en woninginbraken in Gouda. In het Anne Frankcentrum in Waddinxveen vond afgelopen zaterdag voor ouderen en mensen met een handicap. vatie: goed voor het milieu, zelf in dit dorp. Ik wist dat het en ik ben druk bezig iemand in te klantvriendelijk en een stil pro- pand op Kerkweg-Oost 197 al dat hun formule gekozen is tot test tegen dure merk-cartridges." het beste product van 2004. Ik wist meteen dat dit ook iets voor mij was.” Beste product van voudig uit te nemen en kan de woning worden betreden. Inbre kers krijgen zo vrij spel. In Hol lands Midden hebben zich der gelijke inbraken nog niet voorgedaan. Toch komt Hol lands Midden met het advies om als consument kritisch te zijn en te letten op kwaliteit. Naast kunststof gevelelementen van een goede kwaliteit, worden er helaas ook van slechte kwaliteit gefabriceerd. Dit geldt echter niet alleen voor kunststof gevel elementen, maar ook voor alu minium- en houtenelementen. oVoor al dit hang- en sluitwerk Flexteam geldt dat er gekeken moet wor- Het Flexteam, een team dat zich moraaKrisico den naar kw^teitskenmer- richt op veelvoorkomende crimi- Politie Hollands Midden advi- ken. Het hang- en sluitwerk naliteit in het district Gouwe Ijs- seert kritisch te zijn als consu- moet voorzien zijn van het SKG sel, heeft zich de afgelopen ment. Politie Hollands Midden merkteken met één of twee ster- maanden voornamelijk bezig ge- waarschuwt voor kunststof-, ren. Bij de nieuwbouw moeten aluminium- en houten gevelele- de gevelelementen voorzien zijn menten die bij aanschaf een ver- van een KOMO keurmerk. Ontmoetingskerk, Groensvoorde vrijdag 10.00 uur ouderenviering zaterdag 19.00 uur geen viering zondag 11.15 uur geen viering VERSLAVINGSZORG MIDDEN- HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen- weekeinde en trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Dienst Apotheek Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. Midden-Holland (DAM), Ronsse- 0182-563521. Bereikbaar maandag weg 138 (tegenover de Bleuland- t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. locatie), Gouda, tel. 0182-698820, Al-anon/Alateen is een zelfhulp- www.dam-mh.nl. groeP voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Marieke 0182- 503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie- straat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur 40 jarig huwe lijksviering dinsdag 13 sept 19.00 uur eucha ristieviering WADDINXVEEN - De totale op brengst van de Nationale Collec teweek van de Nierstichting 2004 in Waddinxveen bedroeg 8034,17 euro. Van 19 tot en met een Mobiliteitsdag plaats 24 september gaan opnieuw (foto: Liesbeth van der Vis) ruim 75.000 collectanten in Ne derland op pad. Dit jaar is het thema: 'Een nierziekte loopt als een rode draad door je leven'. Locatie Er zijn in Nederland ruim hon- 2004? Dat derd vestigingen aangesloten bij moet Rens even uitleggen. „Vijf Inkstation. Rens: „Ze zitten on- deskundigen - vertegenwoordi- der meer in Alphen, Zoetermeer ke plek van Waddinxveen. Er lo- blij die mensen zijn als en Gouda. Als er een plaats is pen genoeg mensen langs mijn ken hoeveel geld waar ze nog geen Inkstation heb- winkel die allemaal even een ben, zal die er op korte termijn kijkje komen nemen." innovatie - werden uitgenodigd ongetwijfeld komen. Het was Uit wat voor een werkzaamhe- het beste product van 2004 te kie- voor mij heel moeilijk om een ge- den bestaat Rens' werk? „Voor zen. schikte locatie te vinden. Uitein- negentig procent bestaan die uit behoefte is aan een onderneming De formule van de Inkstation- delijk besloot ik voor Waddinx- het navullen van lege cartridges, als Inkstation. Naast cartridges, keten won overtuigend. De moti- veen te gaan, ik woon immers De loop zit er inmiddels goed in vul ik overigens ook toners en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2005 PAGINA 7 s’Sj

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7