Waddinxveense geeft Thaise massage Met mijn rolstoel in mijn tuin? i Vrouwen van Nu in beweging Ingezonden brieven Jazz café maakt zich op Gastouderbureau voor real soul en blues Waddinxveen zoekt LIE SFEERVOL, LIEFTINK SERRES m Groots jubileum concert Vox Jubilans Circus bij jubilerend De Bruggen nieuwe gastouders Klaverjassen GLOBAL Collecte Alzheimer Rommelmarkt de Paddestoel Tevreden gezichten na Ontmoetingsdag Invaliden parkeerplaats in gebruik genomen I I 1 De Bruggen haar nieuwe dagbe- DE MAKERS VAN BETERE BEDDEN EN MATRASSEN JAB invullen van de benodigde pa- waddinxveen.nl. 4 A www.lieftink.nl Wereldbedden vo mij opentrekken, die kracht bezit hij domweg niet. Ik krijg hem al WADDINXVEEN - Vijfjaar gele den, op een natte en winderige voorkeur aan liegen. Mijn ad vies is om juist wél te allen tijde Kruiden Waarom heeft Carola gekozen voor een cursus Thaise massa- LIEVER LIEFTINK RAM Moordrecht, Gouda, Reeuwijk, Boskoop, Zevenhuizen-Moerka- pelle en Waddinxveen. Bij gastouderopvang, de meest flexibele vorm van kinderop- POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 395,- SENIOR BED GEHEEL COMPLEET MET MATRAS 645> FA Wie belangstelling heeft om lid te worden of om een avondje bij te wonen, kan bellen naar secre taris G. Bekkers, tel 0182 - 614341. De avond van 20 sep tember wordt gehouden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh, aanvang is 20.00 uur. Voor leden is de toegang gratis, niet-leden betalen 3,50 euro. krijgen, wat de werkgever(s) bij en welk bedrag zij zelf moeten betalen. Uiteraard wor- energie heb door de vele pijn die ik lijd, heb ik veel rust nodig en lig ik veel op bed. Wat is er nu heerlijker dan op een mooie zon concerten willen we, in tegen- mensen mis schien verwachten, een grote groep mensen aanspreken die deur in mijn tuin kan komen, dus het niet nodig is dat ik met mijn elektrische rolstoel achter kan komen. Ik heb deze week een afspraak over mijn rolstoel „Ja, voeten weerspiegelen het hele menselijke lichaam," zegt Carola. „Echt een ondergescho ven kindje. Bijna niemand staat stil bij de belangrijkheid van zijn of haar voeten. Wel zijn we allemaal bezig met ons uiterlijk en gebruiken we zalfjes om on ze huid te verzachten, terwijl de voeten ook aandacht nodig heb ben. Je staat er immers twintig uur per dag op." Volgens Carola hebben fysieke klachten bijna altijd een mentale oorzaak. „Neem iemand die last WADDINXVEEN - De Waddinx veense afdeling van de NBvP (Vrouwen van Nu) gaat met veel enthousiasme een nieuw seizoen tegemoet. En daar zit heel veel beweging in. Bestaat de plaatse lijke afdeling meer dan 70 jaren, in oktober viert de landelijke or ganisatie haar 75-jarig bestaan. „Beweeg mee, blijf niet stilstaan, maar blijf je aanpassen aan de omgeving en aan andere om standigheden, zonder je eigen identiteit te verliezen," is het ad vies dat de Vrouwen van Nu Waddinxveen van hogerhand wordt aangereikt. Op de eerste avond van het win- september kunnen liefhebbers van deze muziek wederom aan lans in je lichaam. Als je liegt om de gevoelens van iemand an ders te ontzien, zegt je ziel nee aangeboden door Tympaan een instituut dat hierin gespeciali seerd is. Voor meer informatie over het platform kunt u terecht op www.cp-wvg.nl WADDINXVEEN - In de Padde stoel, Lijsterbesstraat 18, wordt er op zaterdag 17 september weer een gezellige rommelmarkt gehouden. De entree is gratis, ie dereen is tussen 9.00 en 14.00 uur van harte welkom om eens te komen snuffelen. ben. Ze houden van jazz blues, soul of funky mtisic en chische druk, maar ook als je verkouden bent of last hebt van darmklachten zijn die proble men doormiddel van een goede massage te verhelpen. Bijna al les is te genezen, behalve een ongeneeslijke ziekte." de aankomende nieuwbouw in de dorps kernen. Tevens worden er cursussen ge volgd om de materie en de ken- WADDINXVEEN - De Thaise massage is één van 's werelds oudste genezingsmethoden en werkt in op de belangrijkste energiebanen die zich in het ge hele menselijk lichaam bevin den. Het harmoniseert het li chaam en verlicht blokkades. Beginnend bij de voeten en en ondersteund bij het invullen Het is alweer een jaar geleden dat ik hier ben komen wonen in mijn huisje en ik van de woning- niet eens open, laat staan hij! Eerst heeft men bekeken of de dranger lichter kon. Nou niet dus, de deur is gewoon van zich zelf zo zwaar, dus dat schoot niet De Waddinxveense Ontmoetingsdag voor zieken en ouderen af gelopen weekend is uitstekend verlopen. DA Drogist in de dorpsstraat. Voor het cliëntenplatform het eerste toonbare succesje met dank aan Wethouder Zijderhand mooie dag. „Dankzij fi- die zich aan zijn woord heeft ge houden. De leden van NASA MATRAS 425,- MATRAS OP LENGTE EN GEWICHT GEGARANDEERD UGCOMFORTOP MAAT VANAF 395.- BOXSPR1NGSET terseizoen, op dinsdag 20 sep tember, neemt de heer Speelman de dames mee op een reis door de Australische outback. In okto ber houdt de heer Uittenbroek een lezing met als titel 'tussen Alpen en rotstuin', in november vertelt Mevr. Houter-v.d. Akker over het leven van een schip persvrouw en in december is de gebruikelijke kerstviering, deze keer verzorgd door het Victor- koor en het eigen dameskoor Cantando. Naast deze afdelingsavonden zijn er ook koffieochtenden, kaartclubs, leeskringen, een cre akring, een theaterbezoekclub, oktober een bluesnight gehou den en staat december in het te ken van soul. De concerten zul- de len dit keer worden gegeven op de vrijdagavond vanaf 21.00 uur, gebleken dat ook artiesten capriolen van de clowns, e Brug- wederom in Easy Dinner. Het gen heeft ook de buurtbewoners jazz café geeft aan in de gelegenheid gesteld de kermat te willen zijn talenten en biedt de gelegenheid hebben. om talentvolle amateurkunste- naars in en om Waddinxveen het tijdens voorprogramma te laten verzor gen. Vrijdag 14 oktober vanaf 20.30 tot 21.00 uur wordt hier- WADDINXVEEN - De Stichting Alzheimer Nederland heeft van 7 t/m 12 november haar lande lijke collecte. Ruim 20.000 collec tanten zullen de straat op gaan. Met de opbrengst werkt Alzhei mer Nederland aan de ernstige problematiek rond dementie in Nederland. In Waddinxveen wordt nog gezocht naar collec tanten. Wie interesse heeft kan bellen met C.M. Verhoeven- Wolswijk, tel 0182 - 614875. woningen in de wijk Zuidplas in gebruik. Dit heuglijke feit wordt op zaterdag 24 september ge vierd in en rondom het hoofdge bouw aan de Sterrenlaan 2. Ook de buren zijn van harte welkom. Het vijfjarig lustrum is in eerste instantie een feest voor cliënten, hun familieleden en de mede werkers van De Bruggen. De ve le vrijwilligers en gastgezinnen avond wordt door Vox verzorgd die zo'n belangrijke rol spelen in met onder meer nummers van het leven van de mensen met een de jubileum CD. Speciaal voor verstandelijke beperking, maken dit concert is er een bijzonder werk ingestudeerd: de Pastoraal Messe van Horak. De muzikale leiding is ook voor deze avond in handen van Pieter gebouw Stolk. Jan Mulder verleent zijn medewerking op het orgel. Ver der wordt het instrumentaal om lijst door Anke Anderson (harp), Marjolein de wit (fluit), Myrthe van Hulst (cello), Yta van der Zwaag (hobo) en Mauke van der Merk (trompet). De uitvoering begint om 20.00 uur. De deuren van de kerk gaan om 19.15 uur open. De toegangs prijs is 15,- euro. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen gratis toe gang. Kaarten zijn alleen ver krijgbaar bij de ingang van de kerk. vanzelfsprekend ook deel uit van de feestgangers. De hele dag, van 11.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds, davert het en de omgeving van muziek en mensen die meedoen aan allerlei spelletjes. Ballonnen worden opgelaten om hopelijk een discussieclub en een reis commissie, die elke maand een leuke excursie voorbereidt. De fietsclub was de gehele zo mer elke woensdagavond in be weging en gaat nu nog enkele weken door. van de gastouder. we' vorm van opvang, namelijk van de Wet gastouderopvang door opa en oma. Is deze vorm van op vang ook via het Gastouderbureau in Waddinxveen mogelijk? Jannie Verschoor: „Ja hoor, dat kan. Wanneer ouders ervoor kiezen opa en oma via het Gastouder- WADDINXVEEN - De zesde Waddinxveense Ontmoetings dag voor zieken en ouderen is afgelopen zaterdag in het Anne Frank centrum door 200 mensen bezocht. Deze dag werd georga niseerd door de gezamenlijke kerken in samenwerking met de Zonnebloem, afdeling waddinx veen. Na de koffie en cake volgde een liturgische viering, waarin Pas tor M.Ameling, Pastor G.Martini en Pastor I. Vonk voorgingen. Wethouder Dorenda Gerts was gaste tijdens deze viering. Ook burgemeester Roijers kwam met zijn echtgenote langs om de mensen toe te spreken. Een uit gebreide lunch vormde de over- gang naar het middagprogram ma; een optreden van de Ijsselzangers uit Montfoort. Der- Uiterlijk langzaam naar boven werkend Zijn voeten echt zo belangrijk? naar het hoofd, wordt het li chaam van de cliënt bewogen, losgemaakt en gestrekt. Thaise massage is een manier om ziek te te voorkomen. Het helpt blokkades te verhelpen voordat deze zich psychisch of fysiek manifesteren. Sinds kort is er in Waddinxveen ook een vrouw die gespeciali seerd is in het geven van Thaise massages. Carola van Fulpen heeft de hele tweede verdieping van haar huis op de Julianas- traat 18 omgebouwd tot een massagesalon, inclusief een sauna. Bij binnenkomst komt de wierrooklucht je meteen tege moet en ook de kalmerende, se rene muziek op de achtergrond werkt zeer rustgevend. „Ik heb allerlei cursussen gevolgd," legt Carola uit. „Zodoende heb ik le ren masseren. Bij een Thaise massage zijn de voeten erg be langrijk. Onder de voeten zitten namelijk een heleboel reflex- punten. Door die te masseren haal je blokkades weg. Blokka des die er zitten omdat je ge stresst bent of last hebt van psy- WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans uit Waddinx veen hoopt op zaterdag 8 oktober een jubileumconcert te geven. Dit ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de ver eniging. Dit vindt plaats in de Sint Janskerk te Gouda. Het zal een zeer afwisselend program ma worden. Speciale medewerking wordt verleend door het Urker Man nen Ensemble onder leiding van Pieter Jan Leusink. Zij vertolken op hun eigen wijze het geestelij ke lied. Een gedeelte van de voorstellingen te bezoeken en kaarten aan hen verkocht. Tij dens de voorstellingen van 11.00, 13.00 en 15.00 uur zullen de omstanders buiten de circus tent het gejoel en geklap kunnen horen. Mensen die nog een kaartje zou den willen kopen voor een van zich melden bij de Raad voor de circusvoorstellingen, kunnen Kunst en Cultuur Waddinxveen op dinsdag 20 september, tussen of bij Kreater. 17.00 en 19.00 uur, terecht in het Over de opkomst tot dusver is kantoor op de Sterrenlaan 2. Frank Panhuyzen, voorzitter van de raad, dik tevreden. „Maar het is toch goed om ding nog even recht te zetten," vertelt hij. „met de reeks jazz- WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donder dag 15 september een klaverjas- avond in Hotel Café Restaurant De Unie, Kerkweg-Oost 226. In schrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint uiterlijk om 20.15 uur. Het is niet ver plicht om lid te zijn om hier aan deel te kunnen nemen. j een belastbaar gezinsin komen van 35.000,- euro met twee kinderen die twee dagen naar oma en opa gaan, in bepaal de gevallen een voordeel van 3.000,- euro opleveren. Dit geldt overigens ook voor mensen die de opvang voor hun kinderen met particuliere op vang hebben geregeld." Mensen die zich willen aanmel den als gastouder of meer informatie willen, kunnen con tact opnemen met het Gastou derbureau Waddinxveen. Dat kan telefonisch (0182 - 619591) of Carola van Fulpen is gespecialiseerd in het geven van Thaise massages. Zij heeft de hele tweede heeft van galstenen. Hoe komt verdieping van haar huis omgebouwd tot een massagesalon. (foto: Liesbeth van der Vis) hij daar aan? Door een overpro ductie aan gal. Op een gegeven moment heeft hij zoveel galste nen dat die er niet meer uit kun- eerlijk te zijn, want dan ben je nen. Als je vervolgens vraagt of ook eerlijk tegenover jezelf. Al- hij zijn spreekwoordelijke gal leen op die manier krijg je ba- weleens spuugt, is het ant woord altijd 'nee'. Het is nu een maal een feit dat een mens te veel accepteert. We slikken bijna en je verstand ja. Dan gaat het alles in, terwijl dat helemaal niet fout en krijg je fysieke klachten." goed voor ons is. Dat doen wij omdat we bang zijn om anderen te kwetsen. De waarheid kan soms hard zijn, dus geven we de zoek naar nieuwe gastouders." Op de vraag of iedereen gastou der kan worden, antwoordt Jan nie: „Om de kwaliteit van de gastouderopvang van het Gast ouderbureau te handhaven moe ten we natuurlijk heel kritisch kijken of de mensen die zich aanmelden, geschikt zijn en of hun woning geschikt is voor gastouderopvang. De nieuwe wet Kinderopvang stelt hoge ei sen aan de omgeving ten behoe ve van de veiligheid en gezond heid van de kinderen." In de landelijke pers lees je vaak via e-mail. Kijk hiervoor op de dat ouders erg opzien tegen het website www.gastouderbureau- van dp hpnnrlicrrlp na- waddinwppn nl veen! Zij plaatsen toch een hek en dat is niet eens voor mij, al leen maar tegen mij. En nu zit ik dus met de ellende waardoor ik die bijna dagelijks onnodig met mijn gingen de trap naast mijn huis handicap word geconfronteerd, op naar boven. Dat kan zo niet Dat dus door het plaatsen van langer dus bedacht de woning- zo'n stom hek! bouw een mooie oplossing. Een Ik zit hier dus maar mooi mee. groot zwaar metalen hek. Alleen De woningbouw heeft met de de deur weegt al honderd kilo, gemeente contact gehad en die Natuurlijk zit er een stevige zeiden dat ik met mijn handbe dranger op. Je begrijpt dat ik he- wogen rolstoel door de achter- lemaal niet de tuin in kan met dit hek. Weg achterom, weg genie ten van mijn tuin zoals ik had gehoopt. Nu moet ik het doen met de halve uurtjes op een dag. een afspraak Want langer houd ik het niet uit die allang niet meer voldoet, in mijn gewone rolstoel. En dan Daar zal ik gelijk maar eens na kruip ik maar weer om te rusten vragen hoe dit zit. Ik geef nog dag in september, nam stichting in mijn warme slaapkamer in niet op! Ook al ben ik al vanaf fe- bed. Ik baal hier van, dat mag ie- bruari hiermee aan de slag! Wie stedingcentrum en verschillende dereen best weten. Natuurlijk weet er een oplossing? heb ik het hier niet zomaar bij la ten zitten. Helaas kan mijn hulp- Sandra van Dijk hond Prins deze deur niet voor Waddinxveen ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Tijdens de eerste geor ganiseerde bijeenkomst voor in woners van Zevenhuizen - Moerkapelle in Februari 2005 door het cliëntenplatform Wvg (Wet voorzieningen gehandicap ten) beloofde de wethouder een invaliden parkeerplaats in de dorpskern Moerkapelle. Nadat vanuit de zaal de opmerking was gekomen dat die er niet was tig vrijwilligers, onder wie een maar de behoefte aan zo een. aantal verpleegkundigen, zorg- plaats wel. In de vakantieperio den er voor dat het niemand aan de is deze parkeerplaats ge- iets ontbrak. Zowel dagvoorzit- maakt en wel op het le vak bij de ter Hans den Tuinder als de voorzitter van de voorberei dingscommissie Lies Steenland keken zeer dankbaar terug op een zeer nanciële steun van de Zonne- houden. De leden van het plat- bloem, de kerken en sponsors uit form zijn op dit moment druk het bedrijfsleven kunnen we de- bezig met ze dag helemaal gratis aan onze gasten aanbieden. We kunnen deze steun heel hard gebruiken, want elk jaar stijgen de kosten nis te vergaren om het platform opnieuw." ook naar behoren te laten wer- ledere bezoeker kreeg bij vertrek ken. Deze cursussen worden een prachtige kaart met een ge dicht. Kaashakker Pieter Bealde van de Passage zorgde als extra verrassing voor een heerlijke at tentie. bouw een extra stukje grond er bij heb gekregen om met mijn elektrische rolstoel in mijn tuin te kunnen komen. Dit omdat ik niet in een gewone stoel kan zit- op! Aanpassen van de achter- ten en omdat mijn handbewogen deur in mijn huis is ook geen op- rolstoel niet zodanig zit dat ik tie. Daarna is men gaan kijken hier ook echt lang in kan zitten, voor een elektrische deuropener. Daarentegen kan ik in mijn elek- Nu de zomer bijna voorbij is, is trische rolstoel zitten, liggen, ook daarvan de uitslag eindelijk noem maar op. In deze stoel kan bekend. Dit is zo duur dat men ik het wel de hele dag uithou- dit niet zomaar doet, alleen ten den. Juist omdat dit ook een rij- zij mijn huur opgeschroefd mag dend bed is. worden. Omdat ik maar een beperkte Waar moet ik dat in vredesnaam van betalen met mijn WAO-uit- kering. Wat denken ze wel. 'Je krijgt toch huursubsidie' was hun antwoord. Zo gemakkelijk nige dag lekker in de tuin in mijn denken ze dus hier in Waddinx- rolstoel kunnen liggen. O, wat heb ik me daar op verheugd. Dit hele verhaal is dus niet door gegaan. Bij ons in de wijk waren nogal wat hangjongeren en WADDINXVEEN - Het Gastou- pieren. Hoe is dat met Gastou derbureau Waddinxveen regelt deropvang? Jannie Verschoor: „De formulieren voor gastou deropvang zijn dezelfde als voor andere vormen van kinderop vang, maar het Gastouderbu reau begeleidt ouders met het in vullen van formulieren. We rekenen ook, op verzoek, voor iedere ouder uit wat de kosten zijn in hun specifieke situatie, jonge te reizen om daar een podium te vang, wordt het kind opgevan- Met deze informatie weten zij gen bij gastouders, mensen die precies welk deel ze van de rijks- Zo speelden Les Chats Cadiens het leuk vinden om bij hen thuis overheid (via de belastingdienst) een 'spooky evening', kinderen van werkende ouders waarbij het buiten begon te bli- op te vangen. Gastouderopvang dragen kernen en te waaien, een ma- is heel flexibel omdat de opvang gisch concert dat geheel paste in precies op maat wordt afgespro- den ook de gastouders begeleid voor speciaal het podium vrijge- de sfeer waarin Cajunmuziek be- ken. Het gastouderbureau zoekt geven. Belangstellenden kunnen luisterd dient te worden. Op 17 de juiste gastouder voor het kind van de benodigde papieren." zich melden bij de Raad voor september kunnen liefhebbers en zorgt - indien gewenst - voor Onlangs is er veel landelijke pu- i vervangende opvang bij afwe- bliciteit geweest over een 'nieu- hun trekken komen. Tijdens het zigheid cultureelevenement La Douce Sinds de invoering France, dat op de Coenecoop zal Kinderopvang op 1 januari 2005 plaatsvinden, zal de band Cajun is er veel veranderd in de kin- één Company een spetterend optre- deropvang. Jannie Verschoor, den verzorgen. medewerker van het Gastouder bureau: „Het gaat heel goed met het Gastouderbureau; er komen heel veel nieuwe aanmeldingen bureau te laten oppassen, kan binnen. We zijn dan ook altijd op dat bij zo ver mogelijk weer neer te ko- WADDINXVEEN - Hadden we men en overal staan kramen met in de voorgaande artikelen al be- stelling tot wat drinken en lekkernijen. richt over het opvallende succes De grote attractie is echter het van de jazzconcerten in Wad- circus dat pontificaal is neerge- dinxveen, het einde lijkt nog één ding met elkaar gemeen heb- kinderopvang voor ouders in de zet tussen de woningen van De lang niet in zicht. Zo wordt in ben. Ze houden van jazz blues, regio Midden-Holland, bijvoor- Bruggen aan de Sterrenlaan, oktober een bluesnight gehou- soul of funky mtisic en willen beeld in de gemeenten Rijnwou- Maar liefst drie voorstellingen den en staat december in het te- daarvoor niet helemaal richting de, Nesselande (Rotterdam), lang kan men genieten van de ken van soul. De concerten zul- Amsterdam gaan." evenwichtskunstenaars, de len dit keer worden gegeven op Met het laatste concert is weer kunstjes van dieren en de dwaze de vrijdagavond vanaf 21.00 uur, gebleken dat ook artiesten van kwalitatief hoog niveau bereid graag de ba- zijn om richting Waddinxveen af voor ge? „Op de eerste plaats ben ik daar heel erg in zelfgenezing, een groot liefhebber van Aziati- De kruiden trekken tot diep in je sche landen," vertelt ze. „Maar lichaam en zorgen dat afvalstof- dat is niet de hoofdreden dat ik fen naar buiten komen. Het li- deze cursus heb gevolgd. Dat chaam stimuleren om het zelf- heb ik gedaan omdat een Thaise genezingsvermogen op gang te massage een diepe werking brengen, vind ik het mooiste dat heeft tot in het lichaam. Er er is." wordt veel gewerkt met kruiden en dat spreekt me erg aan. In Wie geïnteresseerd is in een ziekenhuizen in Thailand krijgt Thaise Massage, kan contact op een patiënt voor de operatie nemen met Carola Fulpen via eerst een uitgebreide behande- telefoonnummer 0182 - 619268 ling met kruiden. Ze geloven of 062742268. V 1 <1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 PAGINA 19 1 1 4 Consumentendagen: wo. t/m za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 Gespecialiseerd in het vervaardigen van matrassen voor mensen met rugklachten VOOR MENSEN MET GEWR1CHTSKLACHTEN STIKVOL AFGEWERKT MET HOOFDPANEEl INCL UITSTEKENDE MATRASSEN) 1390,- EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS KUSSENS, BEDDEN EN SCHU1FWANDKASTEN OP MAAT COMFORT- SENIOR- EN VERZORGINGSUITVOERINGEN Zuidplaspolderweg I I Moordrecht (industrieterrein) tel: (0182) 375022 J

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19