V show Organisaties en gemeenten praten over WMO-adviesraad Deze Week Bewoners uiten zorg over verkeersplan centrum Warmte fe* 11 WMÏunj h Jfc Boodschappendienst Wijk Zuid officieel van start Politie pakt wanbetalers aan pr 1 u i l J Op de Motor naar Gambia Wedstrijd van de week Feest bij Humanitas CV-KETEL NODIG? BEL (0180) 63 12 06 Kamsteeg Jarige Victorparochie krijgt moslim op bezoek j/SILCO bent Van harte Waddinxvener koninklijk onderscheiden 0H4ITSIT14: M I DISCOUNT De boodschappendienst werd vorige week bij gebouw Zonnig Zuid en basisschool De Kameleon feestelijk en officieel geopend. www.pcdiscount.nl www.kamsteeg.nl Het was afgelopen zaterdag feest bij Kinderopvang Hu manitas. Het gebouw vol doet na een maandenlange verbouwing meer dan ooit aan alle veiligheidseisen. Lees verder op pagina 23. Nefit-dealer het bestuur en lid van de com missie Publiciteit en Fondswer ving. Bij de uitvoering van zijn werkzaamheden kwamen zijn deskundigheid, zorgvuldigheid en integriteit naar voren. De heer Witvliet was sedert de oprichting van de stichting On- den en buurtbewoners zich re aliseren wat een gemak de met de winkelwagen zal in draaien worden, maar het zal er ten van het korps aanhoudingen. Dit gebeurt in samenwerking maal op tijd betaald wordt. Poli tie Hollands Midden zet deze Weekblad voor Waddinxveen Be Fair speelde in de streek- derby tegen Floreant beter en behaalde een verdiende overwinning. Voor het uit gebreide wedstrijdverslag kijk op pagina 29. WADDINXVEEN - Het was een gezellig samenkomen bij ge bouw Zonnig Zuid en basis school De Kameleon. Bezorgers in hun knalgele shirts liepen te stralen. Trots mochten ze zijn, op hun boodschappendienst. Dinsdag 6 september werd de winkelwagen feestelijk en offi cieel geopend. Er is hard gewerkt in de afgelo pen maanden. Vorig jaar ont ving Hugo Slootjes, vrijwilliger bij onder andere het wijk- en buurtbeheer, de vrijwilligers- prijs. Een geldprijs die hij be schikbaar stelde aan de Stich ting De Bruggen voor het mede realiseren van de boodschap pendienst. De boodschappendienst be- Silco voor uw hele interieur tón kast tot plafond van woonkamer tot zolder sing in een huis van bewaring in Nederland waar de straf moet worden uitgezeten. P. VISSER EN ZN |2 EURO KORTING op de ENTREE; jmet uitgeknipte ADVERTENTIE Moerkapellenaar Stephan Mooij is één van de deelne mers van Desert-cops, een organisatie van en door po litiemensen die per motor of per auto een reis gaan ma ken naar Gambia. Meer op pagina 15. Midden ging tot deze aanpak over na het bericht van Justitie dat er voldoende cellen beschik baar waren voor het uitzitten van gevangenisstraf. Tot voor kort was het gebrek aan voldoende cellen juist het pro bleem waar de politie zich voor dan aangehouden en meegeno men. Vervolgens moet hij de on- zorgt wekelijks dagverse en da gelijkse boodschappen van de Plusmarkt aan huis bij bewo ners van Waddinxveen Zuid. De vraag voor deze service kwam voort uit een door het wijk- en buurtbeheer gehouden behoefteonderzoek. Samen met De Bruggen in Midden Holland werkten zij het initiatief verder uit. De bezorgers van de bood schappendienst zijn cliënten van De Bruggen. Met hun nieu we baan kunnen zij iets beteke nen voor de omwonenden. Klanten kunnen hun bestellijs- ten inleveren en de bezorgers leveren de boodschappen af aan de voordeur. Op de bezorgdag bemannen de bezorgers samen met vrijwil- vrouw Kooij gaf de bezorgers nog een aantal tips mee om aan meer klanten te komen en ze WADDINXVEEN - In het kader van het jubileumjaar van de St. Victorkerk in Waddinxveen is er op zondag 18 september een heel bijzondere viering. Als gast spreker rond die viering zal de Amsterdamse moslim Ahmed Marcouch optreden. Marcouch werkt als procesma nager jeugdbeleid bij de ge meente Amsterdam, maar is veel bekender als bestuurslid van de Unie van Marokkaanse Mos keeën in Amsterdam en Omstre ken. Na de moord op Theo van Gogh is Marcouch vaak ge vraagd door de media om zijn mening te geven over de huidi ge islam. Ook rond deze viering zullen we horen over de islam volgens Marcouch. Een heel bij zondere gast, zeker in deze tij den waar religies vaak tegen over elkaar lijken te staan. Er is de Victorparochie veel aan gele gen dat te doorbreken en begrip voor elkaar te zoeken, juist tij dens het feestelijke jubileumjaar. Het is de eerste keer dat een moslim spreekt in het kader van een officiële viering in een Ka tholieke Kerk, die om 10.30 uur begint. Een aantal bewoners van Sta tionsstraat en Prins Bernhard- laan heeft hun bezwaren neerge legd in een brief die eerder huis-aan-huis in het betreffende gebied werd bezorgd. Er bestaat grote zorg over het voornemen de hoofdstromen van het ver keer, inclusief zwaar vrachtver keer, door him straten te leiden en de Kanaalstraat daarvoor voor vijftig procent af te sluiten. Al in 1992 is erop gewezen dat met name de Stationsstraat voor een dergelijke verkeersstroom totaal ongeschikt is en alleen te gen absurd hoge kosten daar voor geschikt gemaakt kan wor den. Het afsluiten van het stuk Kerk- weg dat nu Passage heet, wordt algemeen gezien als een histori sche fout. „Onze belangen ko men mede in gevaar nu blijkt dat die historische fout om vage re denen niet wordt hersteld," al dus de bewoners. „Zij geven een opsomming van de ongewenste effecten van de voorstellen. Zo zal het instellen van eenrich tingsverkeer in de Kanaalstraat gen hebben." Directrice van Stichting De was enorm blij met de vele deelne mers van Klassewerk, die kwa men kijken naar hun collega's. „Als we meer klanten krijgen, komen er ook meer bezorgers", goede samenwerking met voegde ze aan haar betoog toe. „De deelnemers vinden het ont zettend leuk en het zou heel Nog 1 week Don opent het Kamsteeg Bedrijfswagencentrum in Alphen a/d Rijn haar deuren! Op zoek naar vrijwilligers(werk)? INLOOPSPREEKUUR Vrijwilligerswerk «X' Waddinxveen www.waddinxveen.vrijwilligers-loket.nl WADDINXVEEN - Samen met lokale adviesraden, platforms en belangengroepen heeft de gemeente gepraat over het opzetten van een WMO-adviesraad. De bijeenkomst vond 7 september plaats op het gemeentehuis. De gemeente is zowel lokaal als re gionaal druk bezig met de voorbereidingen op de WMO en hecht in dit proces veel waarde aan de mening, inzichten en ideeën van burgers en organisaties in Waddinxveen. Het kabinet besloot tot een nieuw stelsel voor langdurige zorg en maatschappelijke onder steuning. Als het parlement in stemt met de voorstellen van het kabinet, komt er per 1 juli 2006 een nieuwe wet: de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. De WMO omvat lichtere vormen van hulp en ondersteuning, zo als sociale ondersteuning, hulp in de huishouding en het vers trekken van een rolstoel. Ge meenten moeten deze onder steuning gaan organiseren. Met de invoering van de WMO is de gemeente volgens de wet verplicht burgers en organisaties bij de voorbereiding van ge meentelijk beleid te betrekken. Op regionaal niveau worden hiervoor, in samenwerking met het Regionale Patiënten en Con sumenten Platform, reeds initia tieven ontplooid. WADDINXVEEN - Bewoners van de straten rondom het cen trum van Waddinxveen zijn ver ontrust door de voorstellen die in het rapport 'Verkeersvisie Waddinxveen' van adviesbureau Goudappel Coffeng in concept voorliggen. Ze hebben via de Werkgroep Passage Rondom hun bezwaren kenbaar gemaakt aan BenW en de leden van de Commissie Openbare Ruimte. Deze commissie behandelt dins dag 13 september de voorstellen opnieuw. (vanaf de Kerkweg tot aan de Stationsstraat) en de Prins Bem- hardlaan en halverwege afslui ten van de Julianastraat beteke nen dat bewoners alleen via grote omwegen hun bestem ming in de gemeente kunnen be reiken. De invloed van zwaar vrachtverkeer (bevoorrading winkels) blijft onderbelicht in het rapport. Waarom de toekom stige situatie met een winkelcen trum op het terrein op Be Fair niet als uitgangspunt wordt ge hanteerd, is een raadsel." De Commissie Openbare Ruimte is verzocht geen besluiten te ne men of voor te stellen alvorens er voldoende draagvlak voor mo gelijke maatregelen bestaat. „In de huidige vorm zouden slechts veel protesten en bezwaarschrif ten het gevolg zijn." De ondertekenaars zijn ervan overtuigd dat de oplossing van de verkeersproblemen alleen kan worden bereikt door een po sitieve benadering. Dat er aan de bespreking van het rapport in ju ni geen algemene bekendheid is gegeven, baart de bewoners dan ook zorgen. leid, intake van cliënten, aspec ten van beleidsvoering, gaf lei ding aan gesprekken met instanties en Gemeente Waddinxveen vindt het belangrijk dat er ook een lo kaal platvorm komt dat advies kan geven over lokale activitei ten in het kader van de WMO. De bijeenkomst van 7 september was de tweede WMO-bijeen- komst die de gemeente organi seerde. Stond in de eerste bijeen komst de invulling van een zorgloket centraal, deze tweede bijeenkomst was vooral bedoeld om gedachten uit te wisselen over het opzetten van een WMO-adviesraad. Om de burger zo goed mogelijk te informeren over de WMO, worden voorbereidingen getrof fen voor het plaatsen van een speciale WMO-pagina op de website van de gemeente. De verwachting is dat deze in formatie medio oktober op www.waddinxveen.nl te vinden is. bieden door onderdak te ver schaffen, ook al was vooraf te voorzien dat dit een langere pe riode zou worden. Hij werd regelmatig ingescha keld voor mediation en conflict bemiddeling. Eveneens met gro te trouw deed hij ziekenbezoek, thuis en in verpleeg- en zieken huizen. Ook de jeugd had zijn warme belangstelling. Hij heeft praktisch zijn gehele ambtspe riode aan drie groepen (10-jari- gen, 20-jarigen en oudere groe pen) achter elkaar op één avond per week (belijdenis)catechisa- ties gegeven. Van 1994 tot zijn afscheid van de kerkenraad was hij voorzitter van de jeugdvereniging voor jongeren boven de 21 jaar en la ter van boven de 25 jaar. Ook heeft hij zich enkele jaren ingezet in Waddinxveen voor zondag- schoolonderwijs aan jonge kin deren. Van 1995 tot en met juni 2004 was hij voorzitter van het be stuur van de stichting De Vluchtheuvel. Deze landelijk werkende stichting is een chris telijke organisatie die al ruim 25 jaar professionele ambulante psychosociale hulp biedt. De heer Witvliet was voorzitter van WADDINXVEEN - Bij het ko ninklijk besluit van 16 juli is de heer A.C. Witvliet benoemt tot Lid in de Orde van Oranje Nas sau. De uitreiking vond op vrij dag 9 september om 14.00 uur plaats in het gemeentehuis van Waddinxveen. De heer Witvliet is op 9 juni 1943 te Rotterdam geboren. Na het doorlopen van de LTS en de avondmulo is hij, na korte tijd bij een brillenzaak als verkoper en later als vertegenwoordiger bij Pfaff naaimachines gewerkt te hebben, in 1967 gaan werken bij uitgeverij De Ruiter in Gorin- chem. Dit was een uitgeverij in schoolboeken en schoolartike- len. Decorandus werkte daar als vertegenwoordiger. Eind jaren tachtig is De Ruiter onderdeel geworden van Wolters-Kluwer. De heer Witvliet heeft zich later omgeschoold tot marktonder zoeker. In 1974 werd de heer Witvliet als ouderling van de Gereformeerde Gemeente aangesteld. Vervol gens aanvaardde hij in 1981 zijn benoeming tot scriba. Men kon letterlijk bij nacht en ontij een be roep op hem doen. Hij stelde zelfs zijn woning open om in cri sisgevallen de helpende hand te 15, 16 en 17 septerribei donderdag 10.00 - 17.30 uur vrijdag 10.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 16.00 uur REGIO - Politie Hollands Mid- derdak in 1996 daaraan verbon- den treedt streng op tegen men den als secretaris. In 2000 vond sen die een door de rechter op- aanpak dan ook voort. Hollands een fusie plaats met de stichting gelegde boete nog niet hebben Pensiontehuizen der Gerefor- betaald of anderszins nog een meerde Gemeenten. Stichting gevangenisstraf moeten uitzit- Onderdak was een niet-gesubsi- ten. Mensen die de boete niet dieerde organisatie, die opvang hebben betaald binnen de bet en begeleiding verleende aan alingstermijn en vervolgens na mensen, die tussen wal en schip herhaalde aanmaningen niet dreigden te raken. meer kunnen betalen, kunnen Als secretaris van de stichting rekenen op een bezoek van de gesteld voelde. Éénmaal opge- de heer Witvliet de spin in politie. De wanbetaler wordt pakte wanbetalers werden vrijla ten door gebrek aan celruimte. Sinds eind juli plant de politie herroepelijke gevangenisstraf Hollands Midden in alle distric- uitzitten die voor de niet betaal- was het web en deed hij veel meer dan strikt tot zijn functie behoor de. Zo zorgde hij onder meer voor fondsenwerving, personeelsbe- de boete in de plaats treedt. Met deze aanpak is Politie Hollands met de afdeling Afhandeling Be- Midden sinds eind juli van dit keuringen en Sancties van het vrijwilligers, voerde jaar bezig. Een succesvolle aan- korps. pak, zo constateert het korps. Tot Agenten van de teams gaan dan geldgevers. Witvliet heeft samen op dit moment zijn er 138 'von- langs de deuren. Na de aanhou- met zijn echtgenote een aantal nisklanten' aangehouden van ding van een veroordeelde wan- cliënten persoonlijk in eigen huis het aantal van 279 openstaande betaler is er transport naar plaat- gehad en is van 1995 tot 2003 vonnissen eind juli. ook secretaris van bewoners- Ook constateert het korps dat er commissie Wingerd geweest. daardoor thans meer dan nor- ligers de winkelwagen. Hugo Slootjes heette op deze feestelijke dag iedereen hartelijk komen. Ik wens de boodschap- welkom. „Een boodschappen- pendienst veel klanten toe. Het dienst is een voorziening die de zal goed komen als we door wijk al jaren ontbeert en is met gaan op de weg die we ingesla- name door de vergrijzing een dringende behoefte geworden," aldus Slootjes. Natuurlijk gaat Bruggen, mevrouw Kooij, er veel dank uit naar PJ Part ners, De Bruggen en de Plus markt. Zonnig Zuid heeft het gebouw belangeloos beschik baar gesteld. Er is sprake van een de vele sponsoren. „Vele vrij willigers staken en steken de handen uit de mouwen, waar- goed zijn als er nog meer men door een aantal cliënten van De sen de kans kregen om een baan Bruggen nu een prachtige dag- als bezorger te krijgen." Me in vulling heeft gekregen." Met het uitbrengen van een toost en het onthullen van de winkelwagen door de bezorgers vertrouwt erop dat het er ook werd de boodschappendienst snel meer zullen worden als de officieel geopend. Ronald, Joke, winkelwagen eenmaal gaat rij- Marco en Chantal gaan ervoor! Wethouder Lont: „Hier kunnen we trots op zijn. Het is een heel boodschappendienst met zich mooi project, waar vanuit heel meebrengt. En dat voor produc- veel kanten aan is gewerkt, ten met dezelfde prijzen als in Soms kom je tot meer dan je van de Plusmarkt. Kooij is trots op tevoren denkt. Het werken in en zo'n goede samenwerking van vrijwilligers en bezorgers. „Vrij willigers én mensen van De Bruggen: mooier kan bijna niet! Waar blijven de klanten?" WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 www.warmteshow.nl 1 4 Lid van UNETO-VNI COMPUTERS-DVD-TV-MUZIEK-GAMING TELEFOONS-FOTOGRAFIE-NAVIGATIE Door Brigitte Bosman Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. BEDRIJFSWAGENS Vanaf heden kunt u de advertentieafdeling van het Weekblad voor Waddinx veen bereiken via nummer 0172 - 48 74 74 Post voor deze afdeling kan worden verstuurd naar de Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG), Postbus 33, 2400 AA Alphen aan den Rijn. Centrale verwarming Zevenhuizen HOME OX1A? ENTERTAINMENT CONGRESGEBOUW DEN HAAG ZA.+ZO. 17+18 SEPTEMBER 1016 uur Onze showroom en meubelmakerij; Zuidkade 230 te Waddinxveen Tel. 0182 616878 www.silco.nl Diverse acties en aanbiedingen tijdens de ^warmtesho*' Kom naar het en ontdek de mogelijkheden Woensdag 21 september, 14.00-16.00 uur OPENBARE BIBLIOTHEEK WADDINXVEEN Van Mecklenburg Schwerinlaan I addinxveen 57e JAARGANG nr. 2969 OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN J C TQTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN U L Alfred Nobel straat 7 Bleiswijk r (naast Baderie Bleiswijk) service en installatieburo I thfl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1