Feest bij Kinderopvang Humanitas Zo kan het dus ook Ingezonden brieven Trias en apothekers besparen fors op farmacie Wereldmarkt op het Wilhelminaplein Computercursussen voor senioren I I - W" I Bijeenkomst borstvoeding Kinderkleding- en speelgoedbeurs SOOS-middag voor senioren Cursus 'Een nieuwe fase' Banketbakkerij Van den Berg hygiënecode-gecertificeerd Het Groene Hart Ziekenhuis op negende plaats in AD Top 100 Workshop korte verhalen schrijven gemaakt van 30 kwaliteitscrite- met veel van de foodproducten, zoals de tapenades, chutneys, mosterd, noten en chocolade. Ui- vind ik het inhoudelijke aspect van onze stijging: er is echt hard taat is mooi voor het imago van het ziekenhuis en dat is belang- Dat moet ook, want de eisen worden steeds opnieuw aangescherpt. En te recht, want veiligheid is van cruciaal belang. Daarom zetten wij minimaal Het gebouw van Kinderopvang Huma nitas was drastisch toe aan een verbou wing. „Het is natuurlijk al een oud ge- merk. De besparing op de kos ten komt uiteindelijk in de pre miestelling ten goede aan alle Trias-verzekerden. bied van kwaliteit en doelma tigheid van de farmaceutische zorgverlening te ondersteu nen. Ellen Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dit kunnen zij doen omdat huisartsen sinds 2004 de naam van de werkzame stof op het recept vermelden in plaats van de merknaam van het genees middel. De apotheker kan dan aan laat, stonden de heren Zwanen burg en Polak van de politie voor mijn deur. Zij hebben dit keurig en in goed overleg afge handeld en ik ben hen hier zeer erkentelijk voor. Er werd geluis terd en mijn klacht werd serieus genomen. Zo kan het dus ook! van buiten te bekijken. De brandweer was aanwezig om allerlei waterspelle- fjes met de kinderen te doen. Ook stond er een springkussen, een poffertjes kraam en hadden we een clown inge huurd. Ik weet dat het bijna hetzelfde klinkt als het feestje dat Kinderdagverblijf Kwiebus, onze concurrent, laatst heeft gehouden wegens hun tienjarig be staan, maar dat is puur toeval. We heb ben geen contact met elkaar gehad en niets van elkaar nageaapt. Ik denk dat zo'n feestje gewoon heel geschikt is Regelmatig lees ik in ons Week blad, maar ook in de landelijke kranten, dat de politie er niet is als je hen nodig hebt. Dat het ■ook anders kan, bewijst hetgeen mij twee weken geleden is over komen. Ik loop 's avonds met mijn hond op de Dorpsstraat te wandelen; opeens komt er een busje de ver keerde kant van de Dorpsstraat ingereden (eenrichtingsverkeer), met ook nog eeris vrij veel snel heid. Ik ben net aan het oversteken, stop, en kijk vol verbazing naar wat deze auto doet: men heeft dit gezien en rijdt mijn richting op om vervolgens met een hele scherpe bocht rechtsaf te slaan, en mij vol in de rug te raken. Ge lukkig liep mijn hond een paar meter achter mij. wonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 3,- euro gevraagd ter bestrij ding van de onkosten. is gemaakt," vertelt Saskia. „Het vol deed niet meer aan de huidige wetge ving. De brandweer is hier langsgeko men en heeft een aantal eisen neergelegd. De afgelopen maanden is het hele gebouw verbouwd en we zijn dan ook bijzonder trots op het eindre sultaat. Vooral de nieuwe speelhoek voor kinderen van 0 tot 4 jaar is heel leuk geworden." Reden genoeg dus om alle ouders en kinderen uit te nodigen voor een feest je. „Iedereen was afgelopen zaterdag welkom om het gebouw van binnen en voor kinderen. Je komt al snel op het idee om een clown in te huren." Ook alle kinderleidsters deden zater dag hun best om de kinderen te verma ken. Saskia: „Helaas werken hier alleen maar vrouwen. Mannen kiezen niet zo snel voor dit beroep. Heel jammer, want in het verleden heb ik het wél ge woon meegemaakt dat een man bij een kinderopvang werkt. Hier tot noch toe niet. Maar wat niet is, kan nog altijd ko men. Bij Humanitas zijn mannen met een goede opleiding in elk geval van harte welkom." WADDINXVEEN - De Wereld winkel Waddinxveen bestaat dit jaar 25 jaar. Dit lustrum wordt zaterdag 17 september van 10.00 uur tot 16.00 uur gevierd met een feestelijke wereldmarkt rondom de winkel op het Wil- WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, houdt op dinsdag 20 september een SOOS-middag voor senioren in het Anne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad 1). Deze middag wordt verzorgd door de heer van Dam, mede werker van Natuurmonumen ten. Aan de hand van een dia voorstelling gaat hij door 'de Vier Seizoenen'. De zaal gaat open om 14.30 uur, aanvang 14.45 uur. De entree is gratis. Deze activiteit is toegan kelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. houden op donderdag 29 en vrij dag 30 september in de Gereformeerde Kerk, Dorpstraat 106. Op donderdag 29 septem ber kan er van 9.00 tot 18.30 uur (schone en hele) najaars/winter ria. Die zijn opgesteld door de In spectie voor de Gezondheids zorg, de brancheorganisaties van alle ziekenhuizen en de Orde van veiligheidsprocessen) en het is Medisch Specialisten. Dirk Jan geweldig dat de resultaten hier- Verbeek reageert enthousiast op dit mooie nieuws: „Ik wist dat we in 'het linker rijtje' (de eerste 50) zouden staan. Daar hoorden we WADDINXVEEN - Altijd al eens een verhaal op papier willen zet ten? Al heel wat geschreven, maar er verder nooit iets mee ge daan? Gewoon graag willen le ren hoe je een kort verhaal schrijft? Op dinsdag 27 septem ber gaat de workshop 'Korte verhalen schrijven' van start in de bibliotheek van Waddinx veen. In dit jaar van Kunst en Cultuur kunt u onder begelei ding van schrijfster en redacteur Brigitte Bosman een korte cursus volgen in leren schrijven. De workshop bestaat uit twee bij eenkomsten van 19.30 tot 22.00 uur. Aan de orde komen onder meer het opzetten van een verhaallijn, het bedenken van personages, het schrijven van dialogen en het uitwerken van een plot. En hoe bouw je spanning op in een ver haal? Wat zijn clichés en metafo ren? De geschreven verhalen (of de opzet daarvan) zullen gele zen en beoordeeld worden door de docente. Tijdens de tweede bijeenkomst, op dinsdag 25 ok tober, worden de teksten met el kaar besproken. Opgeven kan bij de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan 1 te Wad dinxveen, tel 0182 - 640572, of per email naar informatie@bibli- otheekwaddinxveen.nl. De kos ten bedragen 20,- euro, dit is voor de gehele workshop inclu sief het leesrapport van de tekst. WADDINXVEEN/BODEGRA VEN - Bent u een vrouw van 50 jaar of ouder en op zoek naar nieuwe inspiratie voor de ko mende levensfase? Dan is de cursus 'Een nieuwe fase een nieuw perspectief' misschien iets voor u! Deze cursus is be doeld voor vrouwen die, zowel uiterlijk als innerlijk, verande ringen ervaren in hun leven. Het doel van de cursus is inzicht krijgen op wie iemand nu eigen lijk is, welke kwaliteiten hij of zij in zich heeft, wat die persoon wil bereiken en hoe dat bewerkstel ligd kan worden. De cursus richt zich niet op problemen, maar op mogelijkheden en betreft tien bij eenkomsten op donderdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur. Eerst eenmaal per week, daarna een maal per veertien dagen. De cur sus wordt gegeven in Bodegra ven, locatie Evertshuis, door twee ervaren maatschappelijk werkers uit dezelfde leeftijdsfa se. Kosten bedragen 25,- euro. Aanmelding kan elke werkdag telefonisch tussen 8.30 en 17.00 uur via telefoonnummer 0182 - 594710. WADDINXVEEN - Banketbak kerij en Party Service van den Berg heeft op 27 juli het hygië- necode-certificaat voor de ban ketbakkerij en party service ontvangen. Het certificaat werd op 31 augustus uitgereikt aan de heren Cees, Ton en Ar no van den Berg en geeft de consument de garantie dat de heerlijke producten van Ban ketbakkerij en Party Service van den Berg volgens de eisen van de Hygiënecode zijn be reid. De Hygiënecode voor de Banketbakkerij en Party Servi ce is een voedselveiligheids- plan, dat beschrijft hoe bepaal de eet- of drinkwaren op hygiënische wijze moeten wor den bereid, verwerkt, behan deld, verpakt, vervoerd, gedis tribueerd of verhandeld. De Keuringsdienst van Waren controleert de bakkerij en keu ken aan de hand van deze Hy giënecode. Het hygiënecode-certifitcaat is een initiatief van het Neder lands Bakkerij Centrum (NBC) in samenwerking met Food- Cert BV. Bakkerijen kunnen vrijwillig hun bedrijf laten in specteren om te kijken of zij volgens de eisen uit de Hygië necode werken. Banketbakkerij en Party Servi ce van den Berg heeft deze strenge inspectie met succes doorlopen en is daarom sinds 27 juli in het bezit van het fel begeerde hygiënecode-certifi- caat De certificering staat on der toezicht van de internationale Raad van Ac creditatie. Een groot gelach vanuit het bus je was het gevolg, en men reed snel door. Ik heb 112 gebeld, mankeerde weliswaar niets, maar was erg geschrokken, en wilde dit niet zomaar over mijn kant laten gaan: eerst een eenrichtingsver- keerverbod negeren, vervolgens iemand aanrijden, en als klap stuk: lachend doorrijden. Binnen een uur, en het was al erg teraard wordt er ook koffie, thee en sap op het terras voor de win kel geschonken. Verder is er een ruimgesorteerde kraam van de wierookimporteur Mira en een kledingverkoop. Rappa, gespe cialiseerd in kleding naar eigen ontwerp van stoffen uit derde wereldlanden, is met een kraam aanwezig. En natuurlijk mag de buurman AH, met Max Have- laar producten zoals bananen, niet ontbreken. De rode draad door de markt is een vragencircuit langs alle kra men. Bij inlevering van de ant woorden, kan elke deelnemer een verrassingspakketje in de winkel ophalen. Om 11.30 uur zal Wereldmuziekkoor Piosenka de markt muzikaal opluisteren. worden via het World Wide Web. Let op: In deze cursus wordt gewerkt met Internet Ex plorer versie 5.5. Een enkeling maakt gebruik van Netscape. Hieraan kan geen aandacht wor den besteed, maar Internet Ex plorer kan gratis worden verkre gen en is eenvoudig te installeren. De startdatum voor deze cursus is ook op 14 oktober van 12.45 tot 14.15 uur. De prijs is circa 85,- euro per persoon (af hankelijk van het aantal deelne mers). De handleiding is tijdens de les gratis te gebruiken, een ei gen exemplaar kost 12,50 euro. Schriftelijke informatie over de inhoud, de kosten en de duur van de cursussen ligt tijdens openingstijden van de biblio theek voor alle belangstellenden klaar, maar kan ook telefonisch worden aangevraagd. Voor meer informatie en om aan te melden bel met Mieke van Dijk, Biblio theek Zevenhuizen (0180 - 638388) of met mevrouw J.Groenveld, Gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle (0180 - 637709). zijn die met een willekeurige ca mera gemaakt zijn (dit hoeft geen digitale camera te zijn). Stap voor stap wordt uitgelegd hoe foto's digitaal bewerkt kun nen worden. Bij het cursusboek zit een cd-rom met een volledige Nederlandsta lige versie van het populaire fo- tobewerkingsprogramma 'Ulead Photo Express'. Dit programma kan na aanschaf van het boek, eenvoudig op de eigen computer geïnstalleerd worden (dit wordt in de les uitgelegd). Ook bij deze cursus, die uit zes lessen van 1,5 uur bestaat, is de prijs afhanke lijk van het aantal deelnemers (circa 85,- euro per persoon). De handleiding is gratis te ge bruiken tijdens de les, kosten ei gen exemplaar bedragen 26,75 euro. De cursus Internet richt zich op de beginnende internetgebrui ker. Stap voor stap wordt u weg wijs gemaakt op de digitale snel weg. In deze cursus wordt ook uitge breid stilgestaan bij e-mail en de informatie die opgevraagd kan WADDINXVEEN - Veel moe ders die borstvoeding geven, doen dit gelukkig zonder pro blemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeen komst van Borstvoedingsorgani- satie La Leche Leaque. De erva ring leert, dat de meeste problemen zijn op te lossen zon der te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 20 sep tember bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bijeenkomst is bedoeld voor hehninaplein. Er is voor elk wat een ieder met belangstelling wils. Kinderen kunnen Afri- voor borstvoeding, baby's zijn kaanse maskers maken onder ook van harte welkom. Het bij- deskundige leiding van Frida Domacassé, oud-medewerkster en voormalig etaleuse van de winkel. Onder begeleiding van een Marokkaanse vrijwilligster kan men een hennaschildering laten maken. Iedereen krijgt de Tijdens de avond zijn er boeken gelegenheid om kennis te maken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Wie telefonisch hulp of informa tie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, tel 0182 - 619964. WADDINXVEEN - Bij Kinderopvang Humanitas was het afgelopen zaterdag feest. Het gebouw (Beukenhof 5) vol doet na een maandenlange verbou wing meer dan ooit aan alle veilig heidseisen die er vandaag de dag aan een kinderopvang worden gesteld. Alle ouders, kinderen en inwoners van Waddinxveen waren uitgenodigd. „We wilden aan alle geïnteresseerden laten zien hoe leuk en gezellig het hier voor kinderen is,” aldus Saskia van der Wijk, competentiemanager bij Humanitas. Saskia coacht, motiveert en stimuleert de kinderleidsters tijdens him dagelijk se activiteiten. „Mijn taak is het bewa ken en het verbeteren van de kwaliteit die wij bieden," legt zij uit. „Wij ver zorgen in ons kindercentrum de op vang voor halve en/of hele dagen van kinderen. De baby's, dreumesen en peuters worden opgevangen door pro fessionele en enthousiaste medewer kers. Zij zorgen ervoor dat de kinderen goed verzorgd worden, zich thuis voe len en lekker met andere kinderen kun nen spelen. Er is bij Humanitas een breed spel- en speelgoedaanbod dat af gestemd is op de behoefte en interesse van de verschillende leeftijdsgroepen.” Behalve een dagopvang voor baby's, dreumesen en peuters, heeft kinderop vang Humanitas ook een buitenschool se opvang (4 tot 12 jaar). „Kwaliteit staat bij ons hoog in het vaandel ge schreven," zegt Saskia. „Op de eerste plaats moeten we vanuit de wet aan be paalde kwaliteitseisen voldoen, maar we vinden het zelf ook heel belangrijk, eisen. Niet voor niets gaan we dit jaar voor een landelijke certificering. Goede kin deropvang biedt een belangrijke bijdra ge aan de ontwikkeling van kinderen en de samenleving in z'n geheel." Kinderleidster is een zwaar beroep. Ze- twee leidsters op één groep. Een groep ker voor de fulltimers die vijf dagen bestaat uit tien kinderen. Vaak is er ook per week de kinderen begeleiden. Sas- nog een stagiaire bij, dus dan zijn ze kia: „Ook ik ben van mening dat het met zijn drieën. Op die manier houden een onderschat beroep is, leidsters ze altijd het overzicht en verliezen ze moeten aan heel wat criteria voldoen geen kind uit het oog." willen ze dit vak kunnen beoefenen. Daarom organiseren wij studiedagen voor al onze medewerkers, zodat zij zichzelf constant kunnen verbeteren, bouw dat niet specifiek voor kinderen Het was afgelopen zaterdag feest bij Kinderopvang Humanitas. Het gebouw voldoet na een maandenlange verbouwing meer dan ooit aan alle veiligheids- (foto: Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Bij voldoende belang stelling start met ingang van vrijdag 14 oktober een nieuwe ronde computercursussen voor ouderen (vanaf 55 jaar). De cur sussen worden in samenwerking met de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle al enige jaren geor ganiseerd en worden geheel ver zorgd door docenten van de Computeropleidingen firma Centa. Beginnerscursus 'Kennismaken met de computer' start op vrij dag 14 oktober van 9.00 tot 10.30 uur (gedurende acht weken). Kosten voor de cursus zijn af hankelijk van het aantal deelne mers (circa 90,- euro per per soon). De handleiding kost 12,50 euro (niet verplicht). De cursus 'Digitale Fotobewer king voor beginners' start op vrijdag 14 oktober van 10.45 tot 12.15 uur en is gericht op de enigszins ervaren computerge bruiker die meer wil weten over het bewerken van foto's met de computer en daar nog geen erva ring mee heeft. Dit kunnen foto's kinderkleding en goed speel goed worden ingeleverd. De verkoop is op 29 september van 19.30 tot 21.00 uur en op 30 september van 8.30 tot 11.00 uur. Lijsten en prijskaartjes zijn op te halen op Boslaan 52, Perkstraat 55 en Kratonlaan 134. Voor meer informatie bel 0180 - 633971 of 633381. REGIO - Apothekers en apo- theekhoudende huisartsen in het kemwerkgebied van Zorg verzekeraar Trias (Zuid-Hol- land Zuid en Midden-Hol- land) hebben vorig jaar 1,75 miljoen euro meer bespaard het goedkoopste middel dan het landelijk gemiddelde, de patiënt afleveren. Zorgver- Dit komt neer op een bespa- zekereraars zien erop toe dat ring van 5,- euro per verzeker- dit gebeurt. de. Dit alles vloeit voort uit afspra- Landelijk gezien zijn de kosten ken die de minister van VWS voor het eerst in jaren gedaald, hierover heeft gemaakt met de met 1,1%. Trias realiseerde een huisartsen en apothekers om besparing van kers) en 8,5% (apotheekhou- dende huisartsen) ten opzichte van 2003. huisartsen en apothekers 2,8% (apothe- zo de kosten in de gezond heidszorg betaalbaar te hou den. Om doelmatigheid en kwali- Deze besparing is voor een be- teitsverbetering structureel te langrijk deel toe te schrijven bevorderen heeft Trias samen aan het verbeterde overleg tus- met de apothekers het Fonds sen apothekers en huisartsen, Farmaceutische Doelmatig- een bewustwording van de heid in het leven geroepen, kosten per verzekerde en de Dit fonds heeft tot doel in het inspanningen van apothekers kemwerkgebied van Trias pro- en apotheekhoudende huisart- jecten en initiatieven op het ge sen rond substitutie. Dit laatste houdt in dat apothekers en apotheekhoudende huisartsen daar waar mogelijk (veelal duurdere) merkgeneesmidde- Trias heeft geen winstoog- len vervangen door merkloze geneesmiddelen. Deze ver schillen in prijs, maar niet in kwaliteit. van nu al zichtbaar zijn. Het AD onderzoek gaat om de cijfers van 2004 en ik weet dat we op een aantal punten nu al weer beter natuurlijk vorig jaar ook al zijn." Maar een woord van relati- thuis. Maar deze spectaculaire vering past hier ook. „Dit resul- sprong is natuurlijk geweldig! Twee factoren spelen een rol in deze hoge klassering. Enerzijds rijk voor het GHZ. We kunnen is hard gewerkt aan het veel be- echter nog veel zaken beter doen; ter invullen van de gegevens dan niet uit effectbejag om een mooi vorig jaar. Er is veel aandacht ge- plekje op deze lijst in het AD. geven aan het beter registreren Maar vanuit de drive de doelen en verwerken van de indicato- te willen bereiken waar we zelf ren. Complimenten voor dege- in geloven. Deze opsteker beves- nen die zich daar sterk voor heb- tigt dat: We zijn op de goede ben gemaakt. Nog belangrijker weg." GOUDA - Voor de tweede keer heeft het Algemeen Dagblad de ZEVENHUIZEN - De jaarlijkse AD Ziekenhuis Top 100 gepubli- gewerkt aan het verbeteren van kinderkleding- en speelgoed- ceerd. Dit jaar staat het Groene onze processen. We hebben ons beurs in Zevenhuizen wordt ge- Hart Ziekenhuis op de negende sterk geconcentreerd op punten plaats. Met de Top 100 kan de pa- die voor patiëntenveiligheid van tiënt alle ziekenhuizen in Neder- belang zijn. Veel van die punten land op hun prestaties beoorde- maken deel uit van Sneller Beter len. Voor deze ranglijst is gebruik (het programma waarin acht Ne derlandse ziekenhuizen die door de overheid zijn geselecteerd werken aan kwaliteitsverbete ring van logistieke en patiënten- J' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 •i r UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) -.'l 1 ■T z. jcVc Km JV - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 23