Be Fair wijst matig Floreant terug Groeneweg nog ongeslagen international Gillian van den Berg neemt afscheid als Open weekend bij Het Paardendal Waddinxveen stept er lustig op los Formatietrainingen bij Rolling'90 stepha„ winst voor Rowah dames G-voetbalteam zoekt versterking Postduiven nieuws Programma regiovoetbal Matige vangsten HSW Uitslagen regiovoetbal Nesselande ronde verder Baltiek bij T.O.O.S. Pilates bij T.O.O.S. HCW start met nieuw hockeyseizoen WADDINXVEEN - De senioren men. recht-Groeneweg, veen-Alphen. Dames 2 moest in Hoogvliet spe len tegen het plaatselijke ETC. Ge lukkig waren enkele speelsters na blessureleed weer terug in het team en kon Rowah compleet aan de wedstrijd beginnen. Helaas stond het vizier van de dames nog niet op scherp en gingen zij de rust in met een 3-0 achterstand. Na de pauze wisten de dames zich enigszins te herpakken, maar de punten moesten in Hoogvliet worden achtergelaten; 7-3. Ook het herensenioren team moest in Hoogvliet spelen tegen ETC. Door een blessure van Dominick v/d Tas moesten de heren het vandaag zonder hun vaste keeper doen. De eerste helft begonnen de heren voortvarend, bij de rust was het 6-8 voor Rowah. Na de rust sloeg de vermoeidheid bij Rowah toe. Het feit dat Rowah zonder wissel speelde ging zijn tol eisen. Hoewel het samenspel goed ging, miste de heren te veel ballen in de afwerking. Uiteinde lijk moest ook dit team de punten in Hoogvliet laten: 13-10. behaalde onder meer tweemaal een tweede plaats (1994 en 1998) bij de WK, werd eerste bij het EK in 1993, tweede in 1999, twee maal derde in 1995 en 1997, vier- Kolster), Martin Geers, Robin Krins, Tempelaars, De Mos, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 bal van Johan Scheuierman werd tot hoekschop omgebo gen. Patrick Vermeulen zag na een goede actie zijn schot ge stopt door Slappendel. Vlak een toernooi organiseren," laat hij enthousiast weten. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met wedstrijdse cretaris Piet Boender, tel 0180 - 511661. van het G-team: „Bij onze men sen is sprake van een lichamelij ke - of verstandelijke beperking. Sport is voor hen belangrijk als contact opnemen met T.O.O.S., tel 0182 - 613839 640277, of kij- op www.tooswaddinx- veen.nl. Alle nieuwe leden mo gen in elk geval twee keer op proef meedoen. zoekt zijn tegenstanders vooral bij andere sociale werkplaatsen, maar bijvoorbeeld ook bij G- teams van voetbalverenigingen. Henk de Graaf: „Ik denk ook aan de hoogste klassen van ZMLK- scholen en praktijkscholen." De eerste wedstrijden zijn al ge speeld, maar de voetballers van Promen willen graag één keer in de twee of drie weken in actie komen. „Een veld is geen pro bleem," weet Wolster inmiddels. „Verenigingen als Gouda en GSV willen ons dan een veld verhuren en we mogen ook ge bruik maken van hun kantine. Als we de nodige tegenstanders GOUDA - Het voetbalprogram- ma voor zaterdag 17 september is: Jodan Boys-DSO, Sportlust-Ze- venhoven, Nootdorp-Rohda'76, Zestienhoven-Floreant, Schoon- hoven-Gouda, Be Fair-WDS, Perkouw-Zwammerdam, Moer- kapelle-Schiebroek, Haz. Boys- Oudewater, Hermandad- Reeuwijk. Zondag.^8 september: ONA-Olympia, Alphense Boys- ADO Den Haag, Gouda-ESTO, Bodegraven-Teylingen, Woer- den-Meerburg, Kickers-Floreant, Alkmania-WSE, SMV/H-Am- merstol, Moordrecht-Groene- weg, Bergambacht-DONK, Wad- dinxveen-Alphen, Van Nispen-GSV, Gouderak-RVC'33, Haastrecht-AVS. WADDINXVEEN - Dit sei zoen is Jazzdans- en Turnver eniging T.O.O.S. begonnen met Pilates, de fitnesshype van dit moment. Het is een bewegingsmetho- de waarbij je bewuster leert bewegen. Doormiddel van concentratie, precisie en een intense work-out krijg je meer controle over je eigen li chaam. Je leert elk spiertje in je li chaam bewust aan te spannen en te ontspannen. Je traint je houdingsspieren waardoor je een mooie en betere houding krijgt. Ook de kans op ge- wrichtsklachten neemt af om dat je houding beter wordt en de gewrichten hierdoor wor den ontlast. Er wordt op dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur en op vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur lesgegeven in Sportcomplex TOOS Plaza. Voor meer informatie bel Suzan Bik, tel 0182 - 611702, of kijk op de website www.tooswaddinxveen.nl. is Moordrecht, dat met 3-1 won bij SVS. Komende zondag gaat Groeneweg op bezoek bij Moordrecht. Tegen Bergambacht zorgde de rappe Menno van Dam voor de openingstreffer. Nog voor de pauze werd het gelijk. Na de rust kreeg Bergambachtenaar De Bruin een rode kaart waarna de thuisclub het numerieke voor deel uitbuitte. Abdi Ibrahim scoorde 2-1, Maurice Eckhardt 3- 1 en Bart Eindhoven uit een strafschop 4-1. De strafschop werd toegekend na een overtre ding op Menno van Dam. Daar na werd het 4-2 door Van Herk. WSE wacht nog op de eerste overwinning. De Waddinxve- ners verloren op eigen veld met 2-5 van Altior. Trainer Marcel van Dijk: „De motivatie was best goed. We creëerden kansen die niet werden benut". Al gauw nam WSE de leiding door een doelpunt van Hafid Assoulyma- ni. Vervolgens nam de ploeg uit Langeraar door Thom Lommers een 1-2 voorsprong. De gelijk maker kwam op naam van To bias Wolfgram: 2-2. In de tweede helft verschenen Samir Elabeidi voor de rust miste Vermeulen na een strakke voorzet van Henk- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Jan Molenaar. Er tegenover staat een doelrijpe actie van broers Dennis en Robin Krins. De kans werd echter door laatstgenoem- om zeep geholpen. Floreant wah/Space speelden afgelopen scheidsrech- weekend him uitwedstrijden. Als eerste was het Dames 1 team aan de beurt. Vandaag moest er ge wonnen worden van TOGB uit Berkel en Rodenrijs. De dames nioren team van Rolling'90 tim mert aan de weg en zal volgend ZEVENHUIZEN - De volleybal- jaar aan de Nederlands kam- ne- lijkheden. Gescoord werd er overigens pas na de rust. Be Fair, met Chris Visser, Stefan van Wijk en William Hoogeveen in de gelederen, dwong in de eerste helft een flink aantal hoekschoppen af, maar daaruit wisten de gasten geen voordeel keurig ingekopt door Mike Bijl, te putten. Een kopbal van verde- al kreeg Slappendel nog wel een diger Van Wijk belandde in de hand aan de bal: 0-1. handen van de uitstekend kee pende Jordi Slappendel, een nieuw Mike Bijl, die de bal kopbal van Chris Visser werd eveneens door de Boskoopse doelman weggetikt en een kop- inkopte: 0-2. Daarna verzuim den de gasten de score uit te bouwen. Enkele wissels aan de kant van Floreant zorgden voor meer druk van de Boskopers. De Waddinxveense doelman Wijk op de doellijn tegen gehou- WADDINXVEEN - Het jaarlijkse Open Weekend bij manege Het Paardendal in Waddinxveen wordt op zaterdag 17 en zondag 18 september gehouden. Er zijn allerlei activiteiten voor jong en oud. Zaterdag om 9.00 uur wordt er gestart met de Pas de Deux. Hierbij moeten twee rui ters samen een dressuurproef rij den, dit gaat geheel verkleed en met bijpassende muziek. Vervol gens kan iedereen vanaf 15.00 uur genieten van een zeer spec taculaire cross. De ruiters moe ten op het land diverse hinder nissen overwinnen, zoals een haag en boomstronken. Om 18.00 uur is de jaarlijkse parade, hierbij worden de clubkampioe nen gehuldigd. Op zondag wordt er eveneens om 9.00 uur Jan-Willem van Schoneveld hield met goede reddingen Net- han Lie-A-Tjem en Dennis Krins van scoren af. Aan de overzijde kopte William Hoogeveen na een voorzet van Vermeulen over, werd een kopbal van Van WADDINXVEEN - In de voet- Paul Gutker. balcompetitie is Groeneweg na twee weekeinden nog ongesla gen. De Zevenhuizenaren ver sloegen na Zwarte Pijl Bergam bacht met 4-2. Ook nog richt en zoeken tegenstanders om vriendschappelijke wedstrij- van dressuurtiguren en sprin- den te spelen. Trainer Henk de gen. Van 14.00 tot 15.30 uur zijn Graaf legt het hoe en waarom uit er spelletjes voor de kinderen, sommige te paard en andere zonder paard. Kosten bedragen 3,50 euro per persoon. Op Het Paardendal wordt weke- ontspanning en ook voor team building." De directie van Pro men, bij de vestigingen in Gouda en Capelle aan den Ijssel, wer ken bij elkaar 1.500 mensen, steunt het initiatief voor hon- WADDINXVEEN - Voor de ou derencompetitie van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) werd afgelopen week ge vist in de Vliet bij Stompwijk. Tien hengelaars vingen geza menlijk slechts 27 kg witvis, een matige vangst. Waren het vorige week de vaste hengelaars die de dienst uitmaakten, dit keer wer den de eerste plaatsen bezet door feederaars. De uitslag was als volgt: 1. Aat van Leeuwen 6.340 gr, 2. Frans van Steenderen 4.020 gr, 3. John van Elswijk 3.300 gr, 4. Herman Kraan 3.240 gr, 5. Rinus Reichard 2.460 gr. Met nog 4 wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. Rinus Rei chard 77.070 gr, 2. John van Els wijk 66.190 gr, 3. Aat van Leeu wen 57.240 gr, 4. Frans van Steenderen 55.140 gr, 5. Herman Kraan 47.790 gr. Op de jaarlijkse wedstrijd van de Ring Zeven huizen in de Amsteldrecht ein digde het HSW-team op een te leurstellende vijfde plaats met 9.840 gr. Winnaar werd het team van Alphen met ruim 16 kg. In dividueel winnaar werd F. Mul der van de Brasem uit Ter Aar met 8.620 gr. Rob Jenner (met 3.300 gr) en Jaap de Jong (met 2.220 gr) vielen als enige HSW- ers in de prijzen. niet meer op de kunst van het doen van ingewikkelde pasjes. Eenvoud, veel herhalingen, goed te volgen voor beginnende spor ters en tegelijkertijd uitdagend voor de ervaren steppers, dat zijn de kernwoorden van dit nieuwe programma bij Den Edel Sport..nl Bij Bodystep vliegen de calo rieën eraf en gaat de conditie met grote stappen vooruit. Door de inspirerende, eigentijdse mu ziek haalt iedereen die meedoet probleemloos en swingend het einde van de workout. Wie inte resse heeft, kan bellen naar Den Edel Sport, tel 0182 - 613659. GOUDA - De uitslagen van de voetbalclubs op zaterdag zijn: Zevenhoven-Oegstgeest 0-4, Rohda'76-Jodan Boys 2-0, Die Haghe-DSO 0-0 gest., Forum Sport-Sportlust 3-1, BVCB-DSVP 3-3, Alexandria'66-Nootdorp 2- 4, Kamerik-Zestienhoven 1-1, Floreant-Be Fair 0-2, WDS-Victo- ria'04 3-2, Soccer Boys-Leonidas 0-5, VVK-Schoonhoven 2-2, WOR-Gouda 3-2, zondag: ADO Den Haag-SJC 1-1, DHC-ONA4- 2, GDA-Alphense Boys 2-3, Olympia-Laakkwartier 1-1, VCS-Quick 1-0, Wilhelmus-VE- LO 4-3, Meerburg-Gouda 7-1, Docos-Voorschoten 2-2, Teylin- gen-Bodegraven 2-1, ESTO-Bos- huizen 1-1, VEP-Foreholte 3-2, Blauw Zwart-Woerden 1-4, Stol- wijk-Cabauw 1-0, Ammerstol- XerxesDZB 2-4, SVS-Moordrecht 1-3, SMV-Soccer Boys 2-4, DONK-Zwarte Pijl 5-1, Groene- weg-Bergambacht 4-2, GSV- Waddinxveen 4-3. sters van GTI/Nesselande heb ben de volgende bekerronde be reikt. In Zevenhuizen werd Ekspalvo, dat een klasse lager speelt, met 3-0 verslagen. De set standen waren 25-6, 25-17 en 25- 8. De wedstrijd was binnen een uur afgelopen. Op zaterdag 24 september begint Nesselande de competitie in de eerste divisie met een thuiswedstrijd tegen In ter Rijswijk. Aanvang 19.00 uur in Swanla. WADDINXVEEN - Het hockey- seizoen voor HCW is afgelopen weekend weer van start gegaan: de jeugd op zaterdag en de seni oren op zondag. GeenGeenGeenGeenGeenGeen GeenGeenDe afgelopen weken is er door vele vrijwilligers hard gewerkt om de accommodatie op orde te krijgen en om voor al le teams trainers en coaches te vinden. Ook dit jaar is dat weer gelukt. Een prestatie waar HCW trots op mag zijn, want bij veel omliggende verenigingen heb ben lang niet alle teams een coach of trainer. Ook de jongste jeugd is enthousiast van start ge gaan. Enkele resultaten van dit weekend: Meisjes Al speelt in een spannende wedstrijd 1-1 te gen Victoria na een 1-0 rust stand. Jongens Al verliest met 4- 0 van Reeuwijk. Heren Veteranen winnen overtuigend van HGC: 5-0, met drie fraaie doelpunten van Dames 1 speelde haar eerste wedstrijd in de 3e klasse en verl- -f- oor in een spannende wedstrijd met 1-0 van Pollux. Komende zondag spelen alle ongeslagen in de vierde klasse F teams thuis op Sportpark De Sn- iep. goed spelende Stef Kuipers afge keurd. Bij Moerkapelle speelde de van Alphense Boys afkomsti ge Emiel Kroon als vrije verdedi ger. Na de pauze opende Gido speelfouten in het team. Bij rust Stuurman uit een pass van Peter was de stand 5-13. Na rust wisten Zijderhand de score. Binnen tien de dames de voorsprong vast te minuten maakte Haz.Boys ge- houden en uiteindelijk met 11-18 lijk. Een kwartier voor tijd pikte de wedstrijd te winnen. Na afloop Stef Kuipers de bal na een diep- sprak trainer/coach Rob Jong- tepass van Pieter Lips op, ont week een verdediger en schoot Moerkapellenaar naar de over winning: 2-1. Samen met de Rotterdamse clubs WOR en Leonidas is de voetbalclub Be Fair na twee competitieronden nog ongesla- de gen in de derde klasse B. Na de miste de basisspelers Chris Mil- winst in de openingswedstrijd tenburg, Mischa van Dam en tegen Kamerik wonnen de Wad- Maarten Evers door blessures, dinxveners ook de streekderby Voorlopig zal trainer Murat Ka- tegen Floreant met 0-2. Voor de ma geen beroep op hen kunnen Boskopers was het het eerste op- doen. treden omdat het openingsduel Als dan ook nog routiniers als tegen Vlaardingse Victoria'04 Roel de Mos en Said Essakka wegens de jubileumviering onder de maat blijven is er voor werd verschoven. Floreant weinig eer te behalen Be Fair was op het sportterrein tegen Be Fair, dat na de hervat- aan de Hoogeveenseweg de ver- ting wel afstand nam van de Bo- diende winnaar. De Waddinxve- skoopse ploeg. Eerst nog werkte ners waren niet alleen sterker, na drie minuten de hardwer- maar kregen ook de beste moge- kende Chris Visser de bal na een inzet van Dennis Krins weg waarna uit de tegenaanval Pa trick Vermeulen alleen voor doelman Jordi Slappendel ver scheen, maar over doel schoot. Na tien minuten werd de bal uit een vrije trap van Martijn Peters WADDINXVEEN - Toen de Amerikaanse Gin Miller ruim tien jaar geleden steps uitvond, ontketende ze een wereldwijde rage. Ook Nederland raakte in de ban van deze aerobics wor kout, waarbij een lage stepbank voor een zowel effectief als speels element zorgde. In de loop der jaren werden de varian ten op steps steeds complexer. Dat is nu afgelopen. Bij Den Edel Sport staat sinds kort Bodystep op het program ma. Back to basics aerobics, waarbij de eenvoud tegelijkertijd de uitdaging vormt. De focus richt zich weer op het lichaam en GOUDA - De werknemers van Promen, de sociale werkvoorzie ning voor Gouda en omstreken, gestart. De gehele ochtend hebben een G-voetbalteam opge- wordt er een caprilli parcours gereden. Dit is een combinatie dressuurfiguren en sprin- Be Fair speelde in de streekderby tegen Floreant beter en behaalde een verdiende overwinning. Daardoor staan de Waddinxveners Vijf minuten later was het op- met WOR en Leonidas aan de kop. (foto: Liesbeth van der Vis) na een voorzet van de naar rechts uitgeweken Patrick Vermeulen dingen gevolgd om de kinderen de genoemde onderdelen aan te verenigingen uur naar uur getraind. Nog nooit leren. Wie geïnteresseerd is, kan eerder waren er zoveel rol schaatsers bezig met het 'forma- in andere belangrijke toernooi en. De nu 34-jarige ex-intema- tional speelde haar leven lang bij de Waddinxveense zwemvereni ging Van Uden-De Gouwe, doch was de laatste jaren actief in de Italiaanse competitie bij Athlon en Gifa Palermo. Daar heeft zij de in 2003 en vijfde in 2001. Ver- haar bestemming gevonden, zo- der behaalde zij met Oranje drie doende vertrekt zij nu definitief FINA-cups (1993, 1997,1999) en naar Palermo, alwaar zij over werd tweede in 1995. Daarnaast ruim twee maanden haar eerst- behaalde zij nog vele ereplaatsen geborene verwacht. kind van een slechte wedstrijd met gelukkig wel twee punten op zak. Dames 3 moest tegen Ventura uit Schiedam. Dit team, dat steeds Programma zaterdag: Be Fair- meer op elkaar ingespeeld raakt, WDS, Moerkapelle-Schiebroek, wist een goede partij op de mat te zondag: Alkmania-WSE, Moord- leggen. Na een 6-6 gelijkspel heb- Waddinx- ben de dames hun eerste puntje van het seizoen binnen. EDE - Tijdens het drukbezochte Waterpologala 2005 in De Ree horst te Ede werd afgelopen vrij dag afscheid genomen van de in ternational Gillian van den Berg. De Waddinxveense die haar in- en Hafid Assoulymani alleen terland-carrière in 1988 bij Oran- voor de keeper, maar scoorden je onder de 17 jaar begon met niet. Altior deed dit wel met een een toernooi in Berlijn, maakte afstandsschot. Vervolgens ging sinds 1993 onafgebroken deel uit doelman Rogier Streng niet hele- van de A-selectie. Zij speelde maal vrijuit bij de vierde en vijf- meer dan 250 interlands, werd de goal. Waddinxveen verloor vierde bij de OS 2000 in Sydney, met 4-3 bij GSV in Gouda. Voor de geelzwarten scoorden Rene van der Sluis (2) en Kanters (strafschop). Moerkapelle herstelde zich en won in een leuke wedstrijd met teams van handbalvereniging Ro- 2-1 van Hazerswoudse Boys. Goede leiding van ter Van Soest uit Delft, die voor de pupil van de week Lorenzo Sloof een boekje had meege bracht. Halverwege de eerste helft werd een doelpunt van de wisten waarvoor ze gekomen wa ren en na tien minuten stond er dan ook een stand van 3-9 op het scorebord. Langzamerhand slo pen er echter slordigheden en af- den door Tim Tempelaars en voorkwam doelman Slappendel een hogere score door William Hoogeveen en invaller Jeffrey Zwinkels van scoren af te hou den. De goed leidende scheids rechter Y. Durgunsu uit Vlaar- dingen deelde slechts een gele kaart uit aan aanvoerder Jesse Kok van Be Fair wegens het wegtrappen van de bal bij dood Tjam, Essakka (De Groot), Den- spel. „Een onnodige overtre- nis Krins, Be Fair: Van Schone- ding”, vond de arbiter. veld, Molenaar, Visser, Scheuier- Opstellingen: Floreant: Slappen- man, Van Wijk, Peters, Kok, Van del, Kolster (Koelewijn), Evert de Wees, Hoogeveen (Gibbon), Miltenburg, Bob Radder (Martin Vermeulen, Bijl (Zwinkels). WADDINXVEEN - Deze week werd de allerlaatste vlucht van dit seizoen gevlo gen. Er zaten 139 duiven in concours. Om 12.10 uur wer den ze vanuit Harchies 185 kilometer gelost. De eerste duif kwam van Joh. L. Bol die een gemiddelde snelheid van 78 kilometer per uur maakte. De verdere uitslag: Joh. L. Bol -1,2,3,4,5,6,7,8, 10,11,13,14,15,16,20,23,25 A. v/d Made - 9, 12, 18, 19, 21, 22, 24 C.A. Bode -17 lijks (maandag tot en met zater dag) les gegeven aan kinderen en volwassenen van alle leeftij den en alle niveaus. Ook kunnen mensen er terecht voor de orga nisatie van een kinderfeestje of derd procent, vertelt Hennie hebben willen we op termijn ook een vrijgezellenfeestje. Wie vra- Wolster als voorzitter van de gen heeft of meer informatie wil voetbalclub. „Promen zorgt voor over de lessen, kan bellen naar de kleding van de spelers, het 0182 - 632933. Het Paardendal is materiaal en voor het vervoer gelegen aan de Noordkade 108 met de eigen busjes," prijst hij te Waddinxveen. zijn werkgever. Het voetbalteam WADDINXVEEN - Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. is acht jaar geleden als één van de eerste gym- en turnverenigingen in Nederland begonnen met een combinatie van gymnastiek en balsport. Dit werd al snel baltiek genoemd. Deze vorm van gym nastiek en ballen wordt voorlo pig alleen gegeven voor jongens in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. Elke les bestaat uit een the ma, dat op een gymnastische manier en middels baloefenin- gen wordt uitgediept. Hierdoor kunnen de kinderen elke les weer nieuwe bewegingservarin- gen opdoen. De trainers bij MOERKAPELLE - Nadat er bij het senioren team van Rolling'90 T.O.O.S. hebben speciale oplei- Rolling'90 een idee was ontstaan en de club trainers van een aan- om een trainingsdag voor alle tal andere verenigingen werd er formatieteams en van Nederland te organiseren, bleek er na informeren ook be hoefte en interesse bij de andere tietrainen'. In Nederland is er op ken verenigingen te zijn. Hierna wer- dit moment maar één team dat den de hoofden bij elkaar gesto- internationaal bij de top van Eu- ken, met als gevolg een volle ropa meedraait, het is de bedoe- zaal met nieuwsgierige sporters ling dat dat er meer worden. Het en trainers in Dorpshuis op senioren team van Rolling'90 zal Moer afgelopen weekend. Ieder- in november afreizen naar Rome een had er zin in. Onder het ge- voor het daar te verrijden We- not van een kopje koffie/thee of reld Kampioenschap. Ook het ju- wat fris werd het schema van de dag doorgenomen. Daarna was het dan daadwerkelijk tijd voor de trainingen. Zes verschillende pioenschappen deel mogen teams stonden op de baan. VRC uit Valkenswaard, KRC Rolling uit Nieuwegein, ZRC uit Zaan dam, WKC uit Groningen en twee teams van Rolling'90 uit Moerkapelle. Onder leiding van Wolffgang Gramm (vijf keer Wereld Kam pioen en tevens meervoudig Eu ropees kampioen), Ciska Dijke- ma (hoofdtrainster Rolling'90), WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2005 Door Bert Hertog UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN (10 eurocent per minuut) F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 29