Proeven van kunst en Franse auto's SMART REPAIR Lions-dondatie voor weeshuis Nieuwe programmering RTW FM Wandeltocht voor senioren Waddinxveen Films in Kreater Christelijke Kinder- boekenmaand in Orgelconcert in Brugkerk Open Kerk Grootse opening Historisch Centrum Voorlichting over clementie Engels voor beginners Expositie in bieb Cursus creatief met letters Oosterse bruid bij Open Cirkel voor senioren (foto: Liesbeth van der Vis) Ex- op non 1 4 deringen door de gelukkige om standigheid dat President Pieter van Loon ter plaatse zakelijke connecties in het kader van toe ristische projecten onderhoudt. Daarnaast heerst er volop open heid op de website van de Thai se club en worden de vorderin gen regelmatig bijgewerkt. Donkersteeg. Henk Koesveld ten slotte heeft het actieboek 'De kleurvogel' geschreven voor de leeftijd van negen tot twaalf jaar. te interesseren voor kunst en an dersom," lichtte Jan Van Leeu wen toe, hij is een van de orga nisatoren van deze Franse dag. 'kale' auto met paintbrush om te toveren tot een waar kunstwerk. Aan het eind van de middag werd door een deskundige jury bekend gemaakt dat de Peugeot 402 uit 1935 van Henk van Oost op deze dag de mooiste 'auto mobile' was. Voor de aanwezigheid van de auto's waren vele oldtimerver- enigingen uit het hele land ge vraagd. „Als je dat doet, moet je ving meer onder de aandacht te brengen. „Het is bedoeld voor vele doelgroepen en ook de kunstenaars vinden het leuk. Mensen gaan niet zo snel naar een atelier, zeker in Waddinx veen kost het veel energie men sen daartoe te bewegen." Terugkerend evenement Het evenement liet de bezoekers alle zintuigen gebruiken: zien, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Vooralsnog is Lionsclub Zeven huizen de enige Nederlandse club die aan het project bij draagt, doch niet de enige Ne derlandse geldschieter. Opval lend is met name de aandacht uit Twente, want naast de Neder landse regering en Cordaid, zien we donaties door de gemeente Bome, OAD-reizen en de Stich ting Twente voor Azië. Mede dankzij de donatie van Lions club Zevenhuizen is de bouw eerder dan voorzien begonnen, en dat is maar goed ook, want vele door de tsunami ouderloos geworden kinderen wachten met er met smart op. Lionsclub Zevenhuizen zal ook de verdere voortgang nauwlet tend blijven volgen, waarbij geïnteresseerden terecht kunnen op www.andamanlions.org. WADDINXVEEN - Het initiatief Open Kerk biedt op elke woens dagavond iedereen een moment van rust en bezinning in de Im- manuëlkerk, Prinses Beatrixlaan 2. Vanwege de voorbereidingen voor de bazaar in en rond de Im- manuëlkerk op zaterdag 24 sep tember is er op woensdag 21 september geen voldoende gele genheid om de Open Kerk door te laten gaan. Op de andere woensdagavon den is iedereen natuurlijk van harte welkom om enige tijd stil te zijn, te bidden, een kaars aan te steken of om gedachten in een gastenboek op te schrijven. De kerk is dan open van 18.30 uur tot 19.30 uur. WADDINXVEEN - De film 'De Oosterse Bruid' zal op woensdag 28 september bij de Open Cirkel van Open Doors, Nesse 1, ver toond worden. 'De Oosterse Bruid' is een realistische speel film die het hachelijke leven laat zien van christenen in het Mid- den-Oosten en China. Open Doors is een Nederlandse stichting die sinds 1955 op de bres staat voor vervolgde chris tenen. De avond begint om 20.15 uur, vanaf 20.00 uur is de zaal open. WADDINXVEEN - Bianca Len sen houdt tot en met 4 oktober een expositie in de openbare Bi- bliotheek van Waddinxveen. Bianca werkt onder de naam Bianca Art aan zowel glasgravu re als aan teken en schilderwer ken. Zij zal op zaterdag 1 okto ber van 10.00 tot 13.00 uur aan het werk te zien zijn. Oldtimers Scouts van Scouting Kljmop wa ren als vrijwilliger aanwezig om voor iedere auto een goed plaatsje te vinden en om te hel pen in de catering. Ed Vieveen stond al in de aanslag om een WADDINXVEEN - Na een groot aantal succesvolle cursussen 'Creatief met letters' in de voor gaande jaren, start er op 29 sep tember opnieuw een cursus. Bij deze activiteit is het kalligrafe ren de basis. De deelnemers be perken zich echter niet tot het schrijven van teksten met zwarte inkt. Met verf kan het werk wor den versierd, waardoor prachti ge 'kunstwerkjes' ontstaan. De activiteit start op donderdag 29 september om 9.15 uur. De kosten voor deelname bedragen 23,50 euro voor tien bijeenkom sten van twee uur, exclusief het benodigde materiaal. De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk organiseert deze activiteit in het Anne Frank-activiteiten- centrum voor alle senioren in Waddinxveen. Voor opgave kunt u contact opnemen met de S.W.W., tel 0182 - 631932 of 615555. WADDINXVEEN - De ouderen organisaties houden op maan dag 26 september een voorlich- tingsmiddag over dementie in het Anne Frank-activiteitencen- trum. De voorlichting wordt ge geven door internist dokter Van der Linden van het Groene Hart ziekenhuis. De bijeenkomst duurt van 14.30 tot 17.00 uur en is toegankelijk voor alle senio ren. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op dinsdag 27 september een wandeltocht van 10 kilometer. Vooraf opgeven is niet nodig; u kimt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Lek- kerkerk. De tocht gaat door het Loetbos. De koffiepauze wordt gehouden bij het Cultureel Centrum in Ber- kenwoude. Bij terugkomst in Waddinxveen Steenslagreparatie Voorruitreparatie bijna altijd GRATIS. 125,- 110,- 55,- 135,- Schippers. 22.00/00.00 The long hard ri de. Gerard Ver schoor. Autoschade Herstel Van Leeuwen repareert kleine beschadigingen tegen kleine prijsjes! Bumper-reparatie incl. bijspuiten Uitdeuken zonder spuiten, le deel 2e deel heen. 18.00/19.00 Non-stop muziek met infoblokken. 19.00/21.00 Beat the System. Chris v.d. Poel. 22.00/00.00 Non-stop muziek met infoblokken. RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en op de kabel in Waddinxveen op 103.4 FM en in Reeuwijk-Dorp en Gouda-Bloemendaal op 98.3 FM. Dinsdag 00.00/10.00 Non-stop muziek met infoblokken. 10.00/12.00 Koffie verkeerd/ ook zorgen dat je een goed pro gramma hebt. Dergelijke vereni gingen worden zo vaak uitgeno digd, dus wij vinden het bijzonder dat ze hier vandaag zijn. Het is interessant dat er verschillende merken en model len gekomen zijn," reageerde Frank Panhuyzen. Hij is voor zitter van de Raad voor Kunst en Cultuur. Met dit initiatief probeert hij esthetische vormge- Oké4Kids Een leesfeest dus, maar niet al leen. Bij Burger boek en kantoor ligt ook weer een nieuwe kinder- actie-cd klaar. Hierop staan nieu we liedjes van Elly Rikkert Zuiderveld, Marcel Lydia Zimmer, Herman Boon, Wim Be velander en The Kids Crew. De cd verschijnt in de bekende serie Oké4kids. De cd's uit deze serie behoren al jarenlang tot de best verkochte christelijke kinder- cd's in Nederland. De Christelijke Kinderboeken- maand is een initiatief van de Werkgroep Christelijke Kinder boeken. De WCK heeft tot doel het schrijven, uitgeven, verko pen en lezen van goede christe lijke kinderboeken te stimuleren. WADDINXVEEN - In oktober gaat Engels voor beginners weer van start. Hoewel de naam van de cursus anders doet vermoe den, is er het komende seizoen geen cursus voor mensen die nog nooit Engels hebben gehad. Eigenlijk is er meer sprake van 'gevorderde' beginners. Gezien het aantal cursisten dat door stroomt van de afgelopen perio de, is er beperkt plaats voor nieuwe cursisten. Wie belangstelling heeft en ooit weleens Engels heeft gehad, kan zich aanmelden bij de S.W.W., tel 01,82 - 615555. Tijdens een bijeenkomst die be gin oktober wordt gehouden, zal de docente bekijken of het moge lijk is om twee groepen te vor men van verschillende niveaus. ZEVENHUIZEN - Hoewel de tsunami-ramp van zo'n acht maanden geleden door de New Orleans-catastrofe minder in de belangstelling is komen te staan, is de aandacht van Lions Club Zevenhuizen voor de slacht offers niet verslapt. Het aantal kinderen dat als gevolg van de watervloed in bijvoorbeeld Thai land wees is geworden, is uiter mate zorgwekkend. Lionsclub Zevenhuizen heeft in een eerder stadium 7500,- euro uit het noodfonds ter beschik king gesteld om in samenwer king met Lionsclub Phuket An daman Sea een weeshuis te realiseren. De Stichting Cordaid heeft ingestemd met een verdub beling van het bedrag, waardoor 15.000,- euro voor dit doel kan worden aangewend. De naam 'Weeshuis' doet den ken aan sobere behuizing en dito bewoning, doch het inmiddels in gang gezette project verdient ten volle de naam 'Sunshine Villa ge', want het ontwerp toont vooral veel openheid en vrolijk heid. Lionsclub Zevenhuizen en Lionsclub Andaman Sea hebben regelmatig contact over de vor- Autoschade Herstel Van Leeuwen WADDINXVEEN - John Propiti- us geeft op zaterdag 24 septem ber een orgelconcert in de Brug kerk te Waddinxveen. John Propitius volgde lessen bij Gijs- bert Brinks en Jaap Zwart Sr. Daarnaast studeerde hij aan het Utrechts Conservatorium bij Ni co van den Hoven en Jan Wei mers. Er zijn diverse opnamen van John Propitius verschenen, on- horen, ruiken, proeven. Panhuy zen was er verrukt over dat de mensen er gezamenlijk zo'n leuk feest van wisten te maken. „De deelnemers van de auto clubs zijn bij voorbaat gezellige mensen, met gevoel voor ethiek en schoonheid. Hier breng je de verschillende mensen bij elkaar en dat komt gewoon tot iets goeds. Het is een dynamietstaaf die je er neerlegt. En één plus één wordt dan drie.” Panhuyzen wil er een terugke rend evenement van maken. Hij denkt bijvoorbeeld al aan een Italiaanse dag, waarbij wellicht ook de mode als onderdeel be trokken kan worden. „Burge meester en wethouders zijn en thousiast over de organisatie. Jammer alleen dat sommige ambtenaren het kunnen frustre ren, blijkbaar omdat ze menen te moeten scoren. Zo zijn er bor den, die op een verkeerde plek bleken te staan, verwijderd en kettingen losgeknipt. De poli tiek wil wel, maar de ambtena ren frustreren het initiatief echt," liet Panhuyzen zich uit. „Mensen die meer willen doen, moeten meer ruimte krijgen en in goed overleg tot een goed re sultaat kunnen komen. De wet houders zijn ook aan handen en voeten gebonden, zeker omdat ze ook rekening moeten houden met hun ambtenaren. Laat Wad dinxveen toch flamboyant wor den. Daar ga ik voor. Het gevoel van deze organisatie is goed." La Douce France bereikte het gestelde doel en de kemfilosofie van de opzet van het evene ment: kunst en cultuur ontmoet te ondernemerschap. is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wan delweer is. Kosten voor deelname aan deze mogelijkheid tot meer bewegen voor senioren bedragen 2,80 eu ro, inclusief drie kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokos ten gevraagd (max. 1,- euro). Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W., tel 0182 - 615555 of 631932. De volgende tocht is gepland op dinsdag 25 oktober. WADDINXVEEN - Van 17 sep tember tot en met 30 oktober is het Christelijke Kinderboeken- maand. Thema van 2005 is 'Won derlijk'. Tijdens de actiemaand zetten honderden boekhandels, bibliotheken en scholen de chris telijke kinderboeken in de schijnwerpers. Ook Burger boek en kantoor uit Waddinxveen doet mee aan de Christelijke Kinderboekenmaand 2005. Ter gelegenheid van de actie maand is in de winkel een breed scala aan actiematerialen rond het thema 'Wonderlijk' te vin den. Zo zijn er drie nieuwe actie- boeken verkrijgbaar tegen een speciale actieprijs. Voor de drie- tot zesjarigen is er een prachtig prentenboek 'Supersem!', ge schreven door Corien Oranje met illustraties van Willeke Brouwer. Voor kinderen van zes tot negen jaar verschijnt het boek 'De toverhazelaar' van Jeannette WADDINXVEEN - Kreater start op woensdagmiddag 28 septem ber om 13.00 uur met de kinder film Erik of het Klein Insecten boek. Deze film duurt 90 minuten en beschrijft de avon tuurlijke reis van de tienjarige Erik door een fantasiewereld vol levensgrote insecten. Daar wordt zijn zelfvertrouwen keer op keer op de proef gesteld. Het is een grappig, ontroerend en vooral heel spannend avontuur. Toe gangsprijs is 2,50 euro per per soon. Op vrijdagavond 30 september om 20.00 uur zijn de volwasse nen aan de beurt, als de film Si mon draait. In de openingsscène ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - In het Historisch cen trum Ons Verleden is er op za terdag 24 september van 13.30 tot 16.00 uur een grootse ope ning. Op deze dag opent de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle zijn zesmaandelijk- se tentoonstelling met als thema: 'fotografiegeschiedenis, ook in Zevenhuizen-Moerkapelle'. Naast materiaal van diverse in zenders, laat onze donateur Ton de Bruijn een deel van zijn foto graf iecollectie zien. Dit onder het motto 'diverse momentopna men uit de geschiedenis van de fotografie'. Daarnaast is er geva rieerd fotomateriaal te zien van en uit de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Tegelijkertijd is op de bovenverdieping (mo lenmuseum 't Molenverleden) de tentoonstelling te zien over de molens in Rijnland en de col lectie van Arie Dekker over de droogmaking van de polders rond de Rotte. In de filmzaal zal er weer een prachtige fotovoor- stelling te zien zijn met plaatjes uit vroegere tijden. Het Historisch Centrum Ons Verleden is te vinden aan de Tweemanspolder 15 te Zeven huizen (volg de borden oud heidskamer). Donderdag 00.00/09.00 Non-stop muziek met infoblokken. 09.00/11.00 Goedemorgen Midden Holland. John v Dalen. 11.00/12.00 Koffie verkeerd. Ronald Hogewo- ning 12.00/19.00 Non-stop muziek met infoblokken. 19.00/22.00 DDD club. Ed Schuurman. 21.00/22.00 Om de week Poli tiek Café. Hans zien we hoe Camiel bijna van zijn sokken wordt gereden wan neer hij wil oversteken. De roekeloze chauffeur blijkt een oude vriend te zijn: Simon. Eind jaren tachtig ontmoetten ze el kaar op een soortgelijke manier waarna Camiel, een homofiele tandarts in opleiding, en Simon goed bevriend raken. Wonderwel voelt Camiel zich prima thuis in het wereldje van Simon. Deze film werd vorig jaar over laden met gouden Kalveren. Speelduur 102 minuten. Toe gangsprijs 5,- euro per persoon. Reserveringen bij Kreater, Kerk straat 13, tel 0182 - 614422. Arno en Sjaan. 22.00/23.00 Nashville Ex press. Leen v.d Hoeve en Arjan Hofman 23.00/00.00 Tussen Nashville en middernacht. Rob. Het Franse evenement La Douce France was afgelopen zaterdag een groot succes. Kunst werd zo dicht mogelijk bij de samenle ving gebracht. Zondag 00.00/10.00 Non-stop muziek met infoblokken. 09.00/12.00 Uitzending van de Waddinxveen- se kerken. 12.00/13.00 Non-stop muziek met infoblokken. 13.00/14.00 Hollandse hits. John v Dalen. 14.00/16.00 Herhaling Mid- dagmagazine. 16.00/18.00 Herhaling Sport- café. 18.00/19.00 Jazz en zo. Ted Valk 19.00/20.00 Nashville press. Arjan Hof man en Leen v.d Hoeve, (herh) 20.00/23.00 Nederlands zijn best. Cock en Sauer. 23.00/00.00 Non-stop muziek met infoblokken. der meer met improvisaties en bewerkingen over geestelijke lie deren. Ook tijdens zijn concerten ruimt hij hier graag een plaats voor in. Het aanvangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toegangs prijs bedraagt 5,- euro en 2,- euro voor kinderen tot en met 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster te Waddinxveen. WADDINXVEEN - La Douce France probeerde zaterdag kunst zo dicht mogelijk bij de samenleving te brengen. Vanaf 10 uur 's morgens reden tiental len oldtimers, troetelkindjes van Franse merken, het Coenecoop- terrein rond garage Noorde- graaf vol. Renault, Simca, Ci troën, Peugeot en Facel Vega, ze waren er allemaal. La Douce France mocht met recht een uniek cultureel evene ment genoemd worden, waarin Franse kunst en cultuur centraal stonden. In dit 'Jaar van de Kunst' worden allerlei tentoon stellingen, workshops en evene menten georganiseerd. De Raad van Kunst en Cultuur hield al begin dit jaar een presentatie in het gemeentehuis en was initia tiefnemer voor een kunstexposi- tie en deze Franse dag. Koen Noordegraaf heeft geantici peerd op het idee van het evene ment en organiseerde de oldti- merdag en de aanwezigheid van de horeca. In de showroom is door diverse kunstenaars een prachtige tentoonstelling inge richt. De kunstenaars, te weten Ruben van Veen, Mieke de Haan, Marianne Binnenweg, Henrique van Putten, Willem Hesseling en de professioneel opererende Waddinxveense kunstenaar Jan Neven, kwamen door de expositie tot een heel leuke samenwerking. Het resul taat is ook duidelijk te zien aan de inrichting van de tentoon stelling, bijzonder en eigentijds. „We proberen mensen die voor de auto's of het eten komen ook Maandag 00.00/07.00 Non-stop muziek met infoblokken. 07.00/10.00 RTW vroeg. Ger ard Verschoor. 10.00/12.00 Non-stop muziek met regio info. 12.00/18.00 Non-stop muziek met infoblokken. 18.00/19.00 Herhaling Poli tiek Café/of non- stop muziek 19.00/20.00 Religieus ver zoekplatenpro gramma. 20.00/21.00 Gospel. Theunis de Gelder 21.00/22.00 MC kwadraat. Michel. 22.00/00.00 Non-stop muziek met infoblokken. Hollands trots. Arno v Aalst. 12.00/16.00 Non-stop muziek met infoblokken. 16.00/18.00 Herhaling Mu ziek door de jaren Vrijdag 00.00/10.00 Non-stop muziek met infoblokken. 10.00/12.00 Koffie verkeerd. Gerard Verschoor 12.00/17.00 Non-stop muziek met info blokken. 17.00/19.00 DDD club herha ling. 19.00/21.00 Tussenuren. Ton Zandvliet of Kar in Kort. 21.00/23.00 De Avonduren. Ron Zandvliet, Kareltje en Henk Bres. 23.00/00.00 Een uur voor middernacht. Helma Schippers 00.00/01.00 Jazz en zo herha ling. Woensdag 00.00/11.00 Non-stop muziek met infoblokken. 11.00/12.00 Koffie verkeerd. Ron Zandvliet 12.00/14.00 Radio Plus met om de week een herhaling. 14.00/17.00 Non-stop muziek met infoblokken. 17.00/18.00 Spiel mir einer herhaling 18.00/22.00 Nederlands op zijn Best. Frank Zaterdag 00.00/12.00 Non-stop muziek met infoblokken. 12.00/14.00 Muziek door de jaren heen. Ger- ben van Kruistum 14.00/16.00 Middagmagazi- ne. Helma Schip pers. 16.00/18.00 Sportcafé. Peter Rubeling. 18.00/19.00 Spiel mir einer. Wijbrand v.d San- de. 19.00/22.00 Dance power. Ar jan Hofland. 22.00/00.00 Danceble stop 5 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2005 PAGINA 27 Door Brigitte Bosman 1 I 1 UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Andere schade? Vraag vrijblijvend een offerte aan. Ook voor caravansChade! Prijzen zijn Incl. 19°/o BTW. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen, tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29, e-mail: info@schadecenter.nl. www.schadecenter.nl 'te l ‘i'! 'O¥ÓTA~

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17