Britse' Braderie in Boskoops centrum COME SEE US ANWB tankstation opent in Hazerswoude DE NIEUWE RENAULT CLIO! Excelsior en jeugdorkest op braderie Amnesty International Trapbekrachtigde fiets actie op braderie proberen bij Hoogduijn nieuw op braderie BOSKOOP - Een nieuwkomer op de Boskoopse braderie is de Stichting Socratest. Het oogmerk van de stichting is om onderne mers attent te maken of hij of zij braderie zal het zuidelijke deel de echt belangrijke onderwerpen van de route verblijd worden stukken is een concertje van C- bij het ondernemen goed gere- met een heuse horecaparty. Een Akkoord altijd goed voor een en- geld heeft. Na een controlerap- deel van de daar aanwezige ho- thousiast publiek. port kan worden doorverwezen reca slaat de handen ineen en or- RENAULT Socratest Spinning op braderie VElOS SOEB op de braderie Horecaparty op braderie AYGO de jongste Toyota Kempenaar t^ecar(e)family -1.^ zièk voor een stevige 'Engelse De Boskoopse braderie is al jarenlang goed voor gemiddeld 25.000 bezoekers. (Foto: Lex Fioole, 2004) BOSKOOP - Op de aankomende slechts een kennismakingsgele- Toyota AYGO k Inclusief stuurbekrachtiging, I radio/cd-speler met MP3- aansluiting en 3 jaar garantie vanaf 9.990,- uur het jeugdorkest C-Accoord, vanaf 13.00 uur Excelsior en vanaf 15.00 uur een zangkoor. braderie. Op het Gouweplein zijn er 's morgens demonstraties Vanaf vrijdag 23 september 2005 bij ons in de showroom: planten verkocht door de peu ters en hun ouders. De planten komen rechtstreeks van de kwe ker en zijn tegen speciale prijzen te koop. U kunt hiermee uw tuin, balkon en terras ook in september nog voor de herfst en winter opvro lijken. Verder zijn er unieke ei gengemaakte schilderijen te koop met afbeeldingen van alles wat met groen en kinderen te maken heeft. Voor de kinderen wordt ook veel georganiseerd. Zij kunnen zelf bloemen schilderen en aller lei spelletjes doen. Verder zijn er op het plein allerlei kraampjes solisten leven zich helemaal uit in vrije improvisaties bij 'Soul Train'. Naast de muzikale presentatie met tuinspullen. Bloemen, plan ten, tuingereedschap etc. zijn te koop tegen braderieprijzen. Nederlandse regering op te roe pen zich hier actief in op te stel len. vanaf 2006 kunnen mensen we reldwijd worden beschermd te gen gewapend geweld. De werk- aangename verenigd kunnen worden. Socratest heeft het motto 'Zicht leuke attentie klaar. De Gazelle Easy Glider is uitge rust met een gelijkstroommotor waar mee de pedalen worden rondge draaid. Geen GOUWE KOERIER ontvangen? (0172) 2I 48 93 BOSKOOP - Op de Boskoopse braderie staa traditiegetrouw een stand van de Stichting Oost Europa - Boskoop (SOEB). De SOEB is al meer dan 13 jaar actief betrokken bij hulpverlenings projecten in Roemenië en met name in de plaats Osorhei en di recte omgeving. Elke laatste zaterdag van de maand wordt er kleding ingeza meld achter de Gereformeerde Kerk. Deze kleding wordt uitge zócht en gesorteerd door vrijwil ligers en zo'n 3 tot 4 keer per jaar met andere spullen (meubilair, medische artikelen etc) getrans porteerd naar Roemenië. De kle ding wordt al jaren verkocht in tweedehands winkeltjes in Osor hei en omgeving. Om de trans porten van de kleding, meubilair en andere artikelen van Boskoop naar Roemenië te financieren, worden er elk jaar verkoopacties gehouden, onder andere op de braderie. U kunt er glaswerk, aardewerk en andere handwerk uit Roe menië kopen en er is dit jaar ook weer een prijs te winnen. Voor 1 euro per keer kunt u raden uit hoeveel legostukjes een vracht auto is opgebouwd. Degene die het juiste aantal raadt, of er het dichtst bij komt, wint een DVD- speler. ramp biedt de teddybeer meteen troost, houvast en afleiding. Art sen en psychiaters hebben aan getoond dat deze directe vorm van troost kinderen helpt hun angstige ervaringen sneller te verwerken. In Nederland stelt Good Bears teddyberen beschik baar aan hulpverleningsdiensten als ambulance, politie en brand weer. Ook vinden de beren hun weg naar de afdelingen spoed eisende hulp van diverse zieken huizen. Namens de stichting zal voorzitter Marja Sanders bij de opening aanwezig zijn. Ter gelegenheid van de opening BOSKOOP - Nog enkele dagen is Boskoop verwijderd van 27e braderie die het centrum van het dorp in z'n greep zal national op de braderie kimt u uw handtekening zetten om de- groter ceremonieel, verbonden met de wedergeboorte van de natuur in de lente. In totaal zullen er zo'n 150 kra men gevuld worden. Zestig kra men met gevarieerde handel van buiten het dorp, zestig Bo skoopse deelnemers en daar naast ongeveer 30 verenigingen die zich op één of andere wijze presenteren. Nieuw dit jaar is een horecaterras in de Boot- straat, een initiatief van café Lion d'Or, snackbar de Brugpie per en café De Landhut. De be kende kindermarkt op het ter rein van de voormalige Rabobank aan de Burgemeester ven de 16 kilometer per uur neemt de ondersteuning af, tot dat deze bij 25 kilometer per uur nul is. Kortom, de Gazelle Easy Glider vergroot de trapkracht alleen als het echt nodig is. dag 24 september om 11.30 uur en wordt verricht door de heer Uljee, loco-burgemeester van de gemeente Rijnwoude. Zowel ANWB-leden als niet-leden kun nen elke dag van 06.00 tot 22.00 uur voordelig tanken. ANWB-le den ontvangen met hun lidmaat schapskaart op de hoge korting nog een extra korting. Aan de opening is ook een spon soractie gekoppeld voor de stichting Good Bears of the World. De stichting Good Bears schenkt teddyberen aan kinde ren in noodsituaties. Na een on geluk, ziekenhuisopname of Colijnstraat gaat door. Volgend jaar zal daar een andere plek voor gevonden moeten worden want dan is het hele Gouwe plein een bouwput. Een speciale vermelding ver dient de komst van de welbe kende 'ome Co'. Deze inmiddels bejaarde clown komt al vele ja ren naar Boskoop, altijd weer met iets bijzonders en zijn ver schijning is onveranderlijk de moeite waard. Ome Co is ko mende zaterdag jarig maar viert dat op zondag om maar in Bos koop te kunnen zijn. That's the spirit, om bij het thema te blij ven. (cb) HAZERSWOUDE - Op donder dag 22 september opent het nieuwe ANWB tankstation in Hazerswoude-Dorp aan de Pro- vincialeweg 22. Automobilisten kunnen vanaf dat moment te recht bij een schoon en veilig tankstation met permanent ca meratoezicht. De officiële ope ning wordt gevierd met een spe ciale openingsactie van 10 eurocent korting per liter ge tankte brandstof. Deze actie geldt tot en met zondag 9 okto ber a.s. De officiële opening van dit 27e ANWB Tankstation is op zater- RENAULT BOSKOOP - Op zaterdag 24 sep tember geeft Fitness Centrum Boskoop twee spinninglessen op de braderie van 10.00 - 11.00 en van 11.00 -12.00. Inschrijven kan bij het Fitnesscentrum, tel. 0172 - 213500. En mocht er ter plekke nog plaats zijn dan kunt u als nog meedoen. Er worden die dag demo's gegeven van 12.30 tot 16.00 uur. Deze demo's duren elke keer 20 minuten met daar tussen een pauze van 20 minu ten, ook hiervoor kun je je voor inschrijven. Deelname aan deze -j- lessen en demo's is gratis. 01.00 uur en op zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur zal het podi um bevolkt worden door de zan- en Rikkie. Volgens een woordvoerder zijn het twee ware 'skihutartiesten' en zal het Hazes- en meezinggehalte erg woude-Dorp (ITC Terrein), tele- hoog zijn. Tijdens de andere foon 0172 - 235708. uren wordt er muziek gedraaid. een ieder zich zelf over- van het gemak van de van zaken en resultaten van de lopende en voorgaande acties van Amnesty International. naar Boskoop gebracht. Sfeer volle folksongs waar jong en oud van geniet. Bekende num mers zoals de Wild Rover van o.a. de Dubliners maar ook rau were folk van bijvoorbeeld de Horecaterras Het Britse element komt ook tot uiting in demonstraties door het Utrechts Morris Team op zater dagmiddag. Zij tonen traditio neel Engelse Morris dansvor men. De Morris wordt gedanst met zakdoeken, stokken en bel len. Algemeen neemt men aan dat het gebruik van deze attri buten verweven is met oeroude mythen en symbolen. Zeer waarschijnlijk hebben de dan sen deel uitgemaakt van een BOSKOOP - Zowel leerlingor- kest C-Akkoord als Harmonie Excelsior geeft acte de présence op de Boskoopse braderie. C- Akkoord, o.l.v. Jeroen Wentel, geeft van 12.00 tot 13.00 uur een concert en van 13.00 - 14.00 uur is het de beurt aan Excelsior, dat op de zaterdag onder leiding van reservedirigent Rinus Rij kaart staat. C-Akkoord de gezamenlijke kweekvijver van Excelsior Bos koop en Concordia Waddinx- veen presenteert zich al jaren lang op de braderieën van beide plaatsen. Zowel in Waddinxveen als in Boskoop wordt het orkest trouw gadegeslagen door fami lie en vrienden. Jeroen Wentel, de bevlogen dirigent van C-Ak- koord, streeft naar een constante kwaliteit van zijn orkest. Mede door de keuze van de muziek- verzorgt een Wegenwachtteam op donderdag 22 en vrijdag 23 september een gratis check-up van de auto's van tankende klanten. De Wegenwacht verzorgt deze gratis controle voor zowel ANWB-leden als niet-leden. Aan de hand van een checklist wordt de auto op een aantal punten ge controleerd. De gedachte achter deze check-up is dat de Wegen wacht ook graag iets doet voor automobilisten, zonder dat hier direct een aanleiding toe is. De Wegenwacht is aanwezig van 09.00 tot 17.00 uur. avond 21.00 uur en gaat zater- de dagmorgen om 10.00 uur weer verder. Rond 17.00 uur gaat de stekker er uit. Vrijdag is op het houden. Komende vrijdag en parcours de 'pretkapel' De Uit- zaterdag moeten de Boskopers blazers te beluisteren, op het een beetje inschikken om ruimte Gouweplein treedt 's avonds de te maken, maar ze krijgen er een hoop gezelligheid voor terug. A.s. vrijdag is om 14.00 uur de aftrap, traditioneel aan het be gin van de Burgemeester Colijn straat. BOSKOOP - Zoals ieder jaar is ook Amnesty International aan wezig met een stand op de Boskoopse braderie. De werk groep Boskoop voert actie om de wereldwijde campagne van Am nesty International tegen de ille gale wapenhandel te ondersteu nen. Misbruik van illegaal verhandelde wapens kost iedere minuut een mensenleven. Er is een enorme hoeveelheid il legale wapens in de wereld. Ne derland is één van de grootste wapendoorvoerlanden. Door ontoereikende wetgeving en een gebrek aan controle is vaak on duidelijk waar de wapens te rechtkomen. Illegale wapenzen- dingen maken het mogelijk dat er (burger)slachtoffers worden gemaakt en mensenrechten wor den geschonden. Amnesty Inter national pleit voor internationale wetgeving, toezicht en controle, zodat illegale wapenhandel kan worden bestreden. Met een bin dend Wapenhandelsverdrag Autobedrijf Nomen Boskoop www.nomen.nl - tel. 0172 - 212037 feestband Big Deal op. Daarbij is een natje en een droogje te krij gen, zoals dat hoort op een bra derie. De Uitblazers laten zich zaterdagmorgen ook weer ho ren, 's middags zwerft Bill Sou- 'Going British' is dit jaar het the- sa's Happy Dixie Band over de ma van de braderie, de 27e edi tie inmiddels. Dat betekent niet, zoals we al schreven, dat de jazzdans, 's middags treedt Un- café's eerder dichtgaan maar dat cle Nobby op en de afsluiter is de braderie enkele Britse accen- vanaf 15.00 uur een optreden ten krijgt. Surveillerende pseu- van de Southside Bluesband do-bobby's met een leuke act, met Dicky Greenwood. Het zal een Engelse dansgroep, dat niet iedereen veel zeggen maar soort dingen. Tony Blair komt naar verluidt moet deze forma- wellicht, maar Margareth tie zeer de moeite waard zijn. Thatcher waarschijnlijk niet. Het wordt voornamelijk aan de Folkmuziek braderiedeelnemers zelf overge- Dat geldt overigens ook voor de laten hoe men het thema invult, folkgroep van Uncle Nobby, die Met een bolhoed en een paraplu de gezelligheid uit de Engelse kom je al een eind, maar verkle- pubs wordt door deze formatie den als Big Ben of een act als Mr. Bean is het echte werk natuur lijk. Namens de organiserende Bra- derievereniging vertelt Gertjan Hooftman dat in een grijs verle den voor het kiezen van thema's Pogues en Flogging Molly. Mu is gekozen en dit daarna conse quent volgehouden omdat het pint of Guinness'. Feest dus met goed werkt. "We kiezen altijd Uncle Nobby maar ook genieten Over het Groenplein gesproken: heel snel weer een thema als we van de virtuoze muzikanten, dat wordt dit jaar voor de derde de laatste braderie evalueren. Uncle Nobby komt uit de regio maal gedaan omdat de sierteelt Dat komt meestal heel spon- en heeft onder andere Boskoper eigenlijk niet mag ontbreken en taan. Het thema clown hebben Ben Schuttenbeld in de gelede- het publiek vindt zo'n planten en demonstratiemarkt erg leuk. U kunt hier kennis maken met gi- mooie boomkwekerijproduct uit de sierteeltregio Boskoop. Het groenplein staat ditmaal ge heel in het teken van de 'Kinder tuin'. Door de stichting Peuter- worden diverse activiteiten ontplooid om geld binnen te halen voor de peuters van Boskoop. Uiteraard staat alles in het teken staan van groen. Zo worden er BOSKOOP - Gratis proefrijden geïnteresseerde consumenten op op de nieuwe Easy Glider fiets weg te helpen. Tijdens een proef- van Gazelle kan vrijdagmiddag rit kan groep Boskoop voert actie om de op de braderie bij rijwielhandel tuigen Hoogduijn aan de Burg. Colijn- elektronische trapbekrachtiging. straat. Voor iedereen die een proefrit Met de introductie van de Easy komt maken ligt bovendien een Op de stand van Amnesty Inter- Glider introduceert Gazelle een compleet nieuwe manier van fietsen. Want de Easy Glider is ze campagne te ondersteunen, of uitgerust met elektronische trap- die reageert op de kracht met een foto meewerken aan de bekrachtiging, die op een wereldwijde actie 'One Million slimme manier ondersteuning Faces'. Tevens wordt het publiek geeft tijdens het fietsen. Waar- Bij druk op de pedalen voegt de geïnformeerd omtrent de stand door je ook bij tegenwind of heu- motor zoveel energie toe dat de vel op geniet van lekker licht trapkracht wordt verdubbeld of fietsen. 2,3 maal vergroot wordt, afhan- Wie kennis wil maken met de kelijk van de gekozen stand. Bo- Gazelle Easy Glider, kan vrijdag terecht bij Hoogduijn waar een promotieteam klaarstaat om Excelsior brengt op de braderie naar de vakspecialisten op het ganiseert een braderieterras., veel bekende muziek, waaron- gebied van financiën, juridische Café de Landhut, café Lion d'Or der medley's van André Rieu, zaken en belastingen. en cafetaria de Brugpieper bou- Count Basie, George Gerswhin Vanzelfsprekend is de braderie wen dan de Dorpsstraat en Boot en Doe Maar. Verder staan een slechts een kennismakingsgele- straat om tot een levendig feest- selectie uit de Disneyfilm Allad- genheid, waar het nuttige en het plein. in, Hitsville USA en Lilo and aangename verenigd kunnen Buitenbanen, een snacktent en Stitch op het programma. Voor worden. een podium zullen de ingrediën- de liefhebbers van marsen wordt Socratest heeft het motto 'Zicht ten vormen voor de eerste bra- King Cotton gespeeld en diverse op uw zaken'. In dat kader kun- derie horecaparty. nen liefhebbers van een Engelse Uiteraard zal er muziek aanwe- versie van een Oudhollands be- zig zijn. Op vrijdag van 22.00 tot hendigheidsspel hun 'zicht op scoren' in de praktijk tot uit- van de vereniging staat Excelsior drukking brengen. Vaak levert als vanouds met een stand op de het wat op al is het niet direct gers Ronnie braderie. Na de braderie gaat dan wel indirect. De Stichting Excelsior zich concentreren op Socratest is gevestigd aan de En- het dubbelconcert in Studio Oos- gelandlaan 60a; 2391 PN Hazers- terman in Aarlanderveen op zondag 13 november. we al twee keer gehad omdat ren. Bezetting van Uncle Nobby: dat erg goed aansloeg, maar met René Boerrigter (zang, viool en 'going British' kunnen mensen banjo), Victor Peil (zang en ook alle kanten uit. We doen als taar), Cees van de Vlis (zang, ac- bestuur natuurlijk ook altijd iets cordeon), Hans Baan (zang en met het thema en we hebben in basgitaar) en Ben Schuttenbeld de meest uiteenlopende pakken (slagwerk), www.unclenobby.nl rondgelopen." Tussen de bedrijven door zijn er speelzalen Ook de opening op vrijdagmid- ook op het Groenplein (Kerk dag om 14.00 uur zal een Engels plein) optredens. Vanaf 12.00 tintje krijgen maar dat blijft nog even geheim. De braderie duurt tot vrijdag- GOUWE KOERIER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2005 PAGINA 37 t I I I VElOS ■m Ttrvor* «ttaa IN TOYOTA GESPECIALISEERD 1. Gouda, Zwolleweg 1, Tel 0182-570444. 2. Alphen aid Rijn, Hoorn 81, Tel. 0172-469555. 3. Bodegraven, Broekveldselaan 7, Tel. 0172-618300. 4. Boskoop, Linnaeusweg 6, Tel. 0172-236373. Voor bezorging Boskoop: Voor bezorging Hazerswoude: Bel (0900) 708 09 00 4É

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 27