I tij Open dag Kinderboerderij Dierendal Activiteiten voor In de put, uit de put OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN) WEEK N' kinderen in wijk Zuid /11 Op de kameel richting het gemeentehuis Bingo in het Zuidhonk Najaarsrit Gouwe Rijders Inloopochtend voor mensen met Constitutioneel Eczeem E R U B N T R E E K E G E M VERGADERINGEN OVERIGE VERGUNNINGEN BEPERKTE DIENSTVERLENING GEMEENTE 3 clus- BEZWAAR WADDINXVEEN OP INTERNET RUIMTELIJKE ORDENING de 624 835. het MILIEUZAKEN BOUWZAKEN www.waddinxveen.nl 1 tocht, hondenbehendigheidsde- monstraties, schminken, een val- Jan en Roos trouwden op woensdag 14 september op een wel heel creatieve manier. Op twee ka melen lieten zij zich naar het gemeentehuis vervoeren. Aan alle genodigden voor de bruiloft werd gevraagd in spij kerbroek naar het pakhuis aan de Brugweg te komen. Daar kregen zij te horen dat ze zich in Oosterse kleding moesten hij sen. Na de verkleedpartij, die uiter- WADDINXVEEN - Autoclub de aard de nodige lol opleverde, vertrok de hele stoet richting het gemeentehuis. Er waren zelfs twee kamelen in gehuurd om Jan en Roos te ver voeren. Op het gemeentehuis gaf het tweetal elkaar het ja woord. woens- uur in het voor Mensen met Constitutio neel Eczeem die ook zelf eczeem hebben, bieden een luisterend oor. Lotgenoten kunnen elkaar steunen en het gevoel van onze kerheid wegnemen. Behalve op de inloopochtend, kunnen zij ook op het internetforum van de VMCE terecht voor contact met lotgenoten. Onder deskundige begeleiding kunnen kinderen kennismaken met ballet. De cursussen vinden plaats op 27 september en 4 en 11 oktober in basisschool de Kameleon. De kinderen zijn vanaf 15.15 uur welkom. De kosten voor deelna me aan een cursus bedragen 2,- euro per kind, inclusief gebruik van alle materialen. Opgeven kan telefonisch bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, te lefoon 0182 - 631932. E-mailen kan ook via bredeschoolzuid@stww.nl. Op de informatieborden in de wijk vindt u de actuele informatie over de activiteiten en cursus sen. De bovenstaande cursussen zijn uitsluitend voor kinderen van de wijk 'Zuid'. waarin ook huiswerkopdrachten zitten. Met deze opdrachten gaat ieder tussen de bijeenkomsten thuis aan het werk. Voor de cursus begint zal er eerst een individueel kennismakings gesprek plaatsvinden met de be geleiders. Aanmelden is moge lijk bij Renske van Rooijen, afdeling Preventie en Dienstver lening, telefoon 0182 - 563656. met de gemaakte stukken een tentoonstelling inrichting in de Openbare Bibliotheek. Voor het vervoer op die middag wordt gezorgd. Dinsdag 11 oktober WADDINXVEEN - Jan en Roos van Rosemarie's Wonen in Waddinxveen trouwden op woensdag 14 september op een wel heel creatieve manier. Het stel wilde per se iets aparts doen, iets wat nog nooit eerder vertoond was in Waddinxveen. GOUDA - GGZ Midden-Hol- land start vanaf vrijdag 28 okto ber weer met de cursus 'In de put, uit de puf. Iedereen voelt zich weleens som ber. Bijvoorbeeld als er iets on plezierigs gebeurt, zoals conflic ten met anderen, tegenslag of ziekte. Soms blijft die somber heid bestaan, alles lijkt kleurloos en je hebt nergens plezier in. Je kimt ook allerlei andere klachten krijgen, zoals slaapproblemen, lichamelijke klachten, eetproble men, moeheid of schuldgevoe lens. Sommige mensen weten zelf wel waar die somberheid vandaan komt. Voor anderen is de oorzaak niet helemaal duide- Deelnemers ontvangen een map lijk. Soms is het moeilijk om hier binnen de eigen kring over te praten. De cursus 'In de put, uit de put' is bedoeld voor mensen die last hebben van depressivi teit, somberheid of 'het nergens meer zin in hebben' en die actief willen leren hoe ze met somber heid kunnen omgaan. De cursus is een echte cursus. Het is geen gespreksgroep of van de Vereniging er, bij geschikte weersomstan digheden, vanuit het Wamaar- plantsoen een heuse luchtballon opstijgen. Een drietal vrijwilli gers van de Kinderboerderij zal als passagier mee mogen varen. De gehele dag wordt muzikaal omlijst door de Baggerbeugels uit Boskoop. Aangezien de Kinderboerderij sinds kort financieel gezien voor zichzelf moet zorgen, zal er deze dag voor de attracties een kleine bijdrage worden gevraagd. Dit zal gebeuren in de vorm van de verkoop van strippenkaarten. GOUDA - Op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) zal er op woensdag 28 september van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend worden gehouden voor mensen met (vragen over) Constitutioneel Eczeem in het Bureau Patiënten service. Vrijwilligers VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN brandweer en een schapendrij ver. De hoofdprijs van een te houden loterij bestaat uit een tweetal kinderfietsjes, en er zijn diverse andere prachtige prijzen te winnen. Ook zal er een schilderij worden verloot, met hierop een schaap van de Kinderboerderij afge- Gouwe Rijders houdt op 23 sep- beeld. Als klap op de vuurpijl zal tember voor de 48ste keer zijn traditionele najaarsrit. Aan deze rit kan per auto of per motor worden deelgenomen. Inschrijving op de avond zelf bij Hotel Café Restaurant de Unie, Kerkweg Oost 226, tussen 19.15 en 19.45 uur. De start is vanaf 19.30 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. psychotherapie: er zal dus niet over uw jeugd of diepste inner lijk worden gesproken. Er wordt uitgegaan van de situ atie zoals die nu is. In de cursus worden vaardigheden aange leerd die kunnen helpen om de sombere gevoelens te overwin nen. Deelnemers Ieren hoe ze zelf hun stemming kunnen verbete ren; onder andere door het (le ren) ondernemen van meer acti viteiten waar men ook echt plezier aan beleeft. Ook wordt geleerd hoe stapsgewijs moeilij ke situaties in het leven aange pakt kunnen worden. WADDINXVEEN - In het kader van de 'Brede School Zuid' wor den er twee cursussen georgani seerd voor kinderen van de ba sisschool. Voor de kinderen van groep 5, 6, 7 en 8 is er de cursus 'Knutse len'. Met verschillende materia len worden versieringen en de- WADDINXVEEN - In het Zuid- corstukken gemaakt rondom het honk, Zuidplaslaan 552, wordt thema van de kinderboeken zaterdag 24 september bingo ge- week 'Toveracademie'. Op dins- speeld. Er worden tien ronden dag 4 oktober gaan de kinderen gespeeld, met een enkel boekje (kosten 7,- euro) of een dubbel boekje (kosten 12,- euro). Als afsluiting op de avond wordt er nog een loterij gehou den met ook hier leuke prijsjes, gaan de kinderen iets voor zich- Aanvang is 20.00 uur. Jeugd zelf maken. Voor kinderen van wordt alleen onder begeleiding groep 2 tot en met 4 wordt de van een volwassene toegelaten. cursus 'Ballet' georganiseerd. WADDINXVEEN - De jaarlijkse kussen, suikerspinnen, warme Open dag van Kinderboerderij pannenkoeken, spelletjes, een Dierendal vindt op zaterdag 24 koets met paarden, een speur- september van 11.00 tot 16.00 uur plaats in het Wamaarplant- soen. Voor jong en oud zal er van kenier, oude ambachten, de alles te beleven zijn: een spring- BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN Gemeentehuis De Gemeentebalie I Who WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WCENSDAG 21 SEPTEMBER 2005 WADDINXVE medewerkers telefonisch minder goed bereik- de huisvestingsverorde- dakkapel op 4 OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur donderdagavond 17.00 - 20.00 uur Al deze informatie vindt u ook op www.waddinxveen.nl. SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via S 624 600. COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Heeft u geen internet? U kunt uw via telefoonnummer 624 500. op werkdagen tijdens kan van de Gemeentebalie ter t u gebruikma- |els die daarbij gel- iure verkrijgbaar. Tegen de ontwerpbeschikking kunt u t/m donderdag 20 j oktober 2005 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Wilt u spreken over de ontwerpbe- I schikking of mondeling bedenkingen indienen, kunt u voor genoemde datum telefonisch een afspraak maken met de heer W. van Valen, tel. 624 838. inzien bij de Gemeentebalie en website www.waddinxveen.nl. deel van een dakkapel op het ach- en Gemeen- staat dan ook op onze OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV of andere regelgeving) - BK Ingenieurs Velserbroek B.V., ontheffing voor berijden van fietspaden en het mogen parkeren i ciële parkeerplaatsen met drie voertuigen voor ring van een I weken geldig. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 u vanaf maandag 26 september a.s. De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20050233 Dorpstraat 37 en 39, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de winkel (14-9-2005) 20050289 Abr. Kroesweg 14, het plaatsen van een het voorgeveldakvlak (14-9-2005) 20050269 Zuidkade 90, het plaatsen van tergeveldakvlak (15-9-2005) i van aangevulde bekostigingsbe- van het buitengebied voor Z De bouw is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan, doch de afwijking is van beperkte betekenis als bedoeld in artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 20 van l._. Besluit op de ruimtelijke ordening 1985. VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 27 september a.s. om 08.30 uur vergadert de welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen van welstand. De agenda kunt Telefonische bereikbaarheid In het verlengde hiervan vindt op vrijdag 30 september een grote interne verhuizing plaats. De Publiëksbalie is net als op 'nor male' vrijdagen geopend van 8.30 tot 12.30 uur. De mogelijkheid bestaat dat onze medewerkers telefonisch minder goed bereik baar zijn. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de rechtbank 's-Gra- venhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningen- ONTWERPBESCHIKKING MILIEUVERGUNNING B&W hebben het voornemen de volgende vergunning te verlenen: - Coenecoop 113, Fase en de Heer B.V., het oprich ten en in werking hebben van een las- en metaalconstruc tiebedrijf. het mogen op niet offi- de uitvoe- bodemonderzoek. De ontheffing is vier 20050202 Zuidkade 81-82, het gedeeltelijk veranderen van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak (16-9-2005) Wanneer u vindt dat uw door de verlening van een - vergunning/beschikking, kunt u binnen verzenddatum van de beschikking bezwaarschrift indienen bij het college in de publicatie Informatie over genoemde afdelingi Informatie over de vergunningen kunt U krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, telefoon 624 832 of 624 835. nieuwe gemeenschappelijke en Regionale directe belangen worden geschaad - hiervoor genoemde - verleende j zes weken na de een gemotiveerd van B&W (tenzij een andere procedure is vermeld). de beschikkingen kunt u krijgen bij de ien. De agendastukken liggen tooruren in de leeshoek inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt ken van het spreekrecht. Over de rege den is in het gemeentehuis een brochi Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met de cluster Bouwtoezicht telefoon 624 832 of 624 835. rechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De rech ter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Actueel Voor het laatste nieuws hoeft u niet te wachten op de vol gende uitgave van het Weekblad voor Waddinxveen: actualiteiten worden direct op de site weergegeven. Bij 'nieuw op de site' vindt u een overzicht van de laatst geplaatste artikelen. Ook kunt u wekelijks de uitgave van de Gemeenterubriek nalezen op onze website. Meldpunt openbare ruimte Een omgewaaide boom; opgehoopt vuil; een flakkerende lantaarn; een kapot fietsenrek en natuurlijk de losse stoep tegel, allemaal ongemakken in de buurt. Even melden bij de gemeente. Via internet, wel zo handig. Sinds 1 septem ber 2005 kan dat via www.waddinxveen.nl. Handig voor u, handig voor de gemeente. Toegang tot het meldpunt krijgt u via de button 'meldpunt openbare ruimte' op ae homepage. melding ook doorgeven De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het vormgeven van een nieuwe gemeentelijke organisatie. Een organisatie die effi ciënter en doelgerichter werkt. Maandag 3 oktober wordt het officiële startschot gegeven voor deze nieuwe organisatie. Zuidplasfeuilleton De afgelopen weken verscheen in dit Weekblad naast de gemeenterubriek een feuilleton over de plannen in de Zuid- j piaspolder. Deze week kunt u de vierde en laatste afleve ring lezen. Het kan zijn dat u (een) eerdere artikel(en) heeft gemist. U kunt de feuilletons raadplegen via de gemeentelijke web- I site. Ga daarvoor naar plannen en projecten en kies voor j 'overige plannen en projecten'. Klik vervolgens op De Zuid- plaspolder. van de IZA-regeling; het verslag over de uitvoe- 7 en Bbz; Voorstel inzake kader Interne Controle 2005 telijk normenkader; Voorstel tot vaststellen van Burap-2; Voorstel tot het goedkeuren van het Masterplan Triangel; Voorstel m.b.t. de financiële haalbaarheid Masterplan Triangel; Voorstel m.b.t. de tervisielegging Intergemeentelijk Struc tuurplan (ISP) Voorstel tot bekostiging van de sloop van een voormalige school aan de Essengaarde; Voorstel voor vaststelling van de Nota Fonds Bovenwijkse Voorzieningen en de instelling en voeding van de hieraan ten grondslag liggende voorziening; Onze excuses voor eventueel ongemak. Als u niet wenst dat uw persoonlijke gegevens openbaar worden gemaakt, kunt u tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk verzoek tot geheimhouding indienen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbe schikking kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. De ontwerpbeschikking ligt vanaf donderdag 22 sep tember t/m woensdag 19 oktober 2005 ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren, tel. 624 838. De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 624 832 of ZO 4 OOC Gemeentehuis gesloten Maandag 3 oktober a.s. is het gemeentehuis tot 10.30 uur gesloten. In het gemeentehuis wordt dan, na maanden van voorbereiding, het startschot gegeven voor de nieuwe gemeentelijke organisatie. Vrijdag 7 oktober a.s. is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. In verband met de 'reorganisatie' wordt op deze dag een studiedag georganiseerd voor alle medewerkers. Teambuilding staat hierbij centraal. De GEMEENTERAAD vergadert op dag 28 september, aanvang 20.00 gemeentehuis. Op de agenda: Voorstel tot het vaststellen sluiten m.b.t. de riolering ters; Voorstel tot achtste wijziging van ning; Voorstel tot vaststellen van de verordening tot wijziging van het recht als bedoeld in artikel 49, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; Voorstel op grond van artikel 19 lid 1 Wro m.b.t. realise ring van twee bouwkavels op perceel Noordeinde 130; Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor locatie Noordeinde 130; Voorstel tot het vaststellen van regelingen Regionale Brandweer/GHOR Dienst Openbare Gezondsheidszorg; Voorstel tot het vaststellen van de Inspraakverordening 2005; Voorstel m.b.t. de opheffing Voorstel m.b.t. vaststeling van ring 2004 WWB, IOAW, IOAZ Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken bij B&W van Wad dinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Mondeling is ook mogelijk via een afspraak of telefo nisch (0182) 624 832 of 624 835. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20050301 Kuyperhoeve 39, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (l 3-9-2005) 20050302 Pr. Beatrixlaan 60, het gedeeltelijk veranderen van de woning (l4-9-2005) postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Instituut Sociaal Raadslieden 62 47 67 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het ontwerpbesluit ligt met ingang van donderdag 22 september tot en met woensdag 2 november 2005 ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur,. Van afvalinzameling tot het aanvragen van een paspoort: op www.waddinxveen.nl vindt u bij de Digitale Gemeentebalie uitgebreide informatie over producten en diensten van de gemeente Waddinxveen. Bovendien zijn er diverse formulieren beschikbaar, die u alvast uit kunt printen en mee kunt nemen bij het aanvragen van een pro duct of dienst. In de toekomst is het zelfs mogelijk om zaken helemaal via de digitale snelweg te regelen. VERZOEK OM VRIJSTELLING B&W hebben het voornemen vrijstelling van het bestem mingsplan te verlenen voor het hierna vermelde bouwplan: j 20050247 Burgemeester Trooststraat 56, het gedeeltelijk ver anderen en het vergroten van een woning.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 3