Start nieuwe gemeentelijke organisatie Tango geeft 'kwartje van Kok' terug OFFICIËLE BEKENDMAK1 EN MEDEDELINGEN WEEK Startzondag parochie Levend Water N T R E M E E E G BEPERKTE DIENSTVERLENING GEMEENTE de kap- BOUWZAKEN BEZWAAR vindt dat GROEN www.waddinxveen.nl dag op ieder gewenst tijdstip. r Gemeenschapsgeld Een ander belangrijk gegeven is GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN EN REGELINGEN zijn, kan Tango zeer goedkoop kwaliteitsbrandstof in Neder land aanbieden. De brandstof WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Gemeentebalie WADDINXVEEN/REGIO - In de katholieke parochies van Bo skoop, Reeuwijk, Bodegraven en Waddinxveen wordt op zondag 2 oktober de inmiddels traditio nele startzondag gehouden om te vieren dat er één parochiefe- deratie is. Het thema luidt 'Wil je gezond worden?'. Startzondag begint in alle be trokken gemeenten in de eigen parochiekerk om 10.30 uur, al- meenschapsgeld. In tijden dat het financieel niet gemakkelijk gaat en er bezuinig moet worden wil de gemeente Waddinxveen zo efficiënt mogelijk werken. Ge meenschapsgeld moet zo goed mogelijk besteed worden. Door nieuwe afdelingen te creë ren, taken op te delen en te her schikken kan efficiënter gewerkt worden. Het aantal arbeidsplaat sen is als gevolg hiervan het af gelopen jaar met ongeveer 10% gekrompen. Gedwongen ontsla gen hebben niet plaatsgevonden. De inkrimping is vooral tot stand gekomen door natuurlijk verloop en vrijwillige vertrekre- geling voor oudere medewer kers. Waddinxveen bevindt zich in een boeiende omgeving. Zowel in als om Waddinxveen vragen veel grote projecten zoals het Centrum, Triangel, Centraal Voetbalpark, RijnGouweLijn en de Zuidplaspolder om de nodige aandacht. Samenhang is hierbij een belangrijk aandachtspunt. De nieuwe organisatie maakt dit beter mogelijk doordat een apar te afdeling is opgericht voor strategie en beleid en door het Projectbureau. WADDINXVEEN - De voorne mens van de regering om het 'kwartje van Kok' niet af te schaffen, hebben Tango ertoe gebracht om het 'kwartje' op za terdag 24 en zondag 25 septem ber wél weer terug te geven. De onbemande keten staat inmid dels bekend als de maatschappij die wél iets voor haar tankers terugdoet. Zo gaf Tango reeds in 2001, 2003 en ook al in juli van dit jaar het 'kwartje' direct aan de automobilist terug. Ook zijn in het verleden massaal handtekeningen en zelfs volle dige bezuinigingsideeën aan minister Zalm aangeboden. De keten van onbemande tanksta tions speelt hiermee tevens in op de actuele discussie omtrent de hoogte van de brandstofprij- VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN WADDINXVEEN - Na een jaar van voorbereiden is het zover. Op 3 oktober gaat een nieuwe organisatie van start. Een organi satie die efficiënt en doelgericht moet zijn. Een organisatie die zich richt op haar omgeving en waar inwoners centraal staan. Op 3 oktober gaat de nieuwe or ganisatie officieel van start. Nieuw betekent ten eerste min- dat er gewerkt wordt met ge- der afdelingen. Naast het Pro jectbureau en de stafafdelingen Ondersteuning en Financiën blij ven drie grote afdelingen over: Diensverlening, Strategie Be leid en Beheer Openbare Ruim te, „We willen af van de verko kering," zegt gemeentesecretaris Adriaan Hoogendoom. „Er is een duidelijk onderscheid ge maakt tussen uitvoering en be leid. Zo zijn alle uitvoerende diensten ondergebracht bij de af deling Dienstverlening. Door af delingen te clusteren en taken opnieuw te verdelen willen we meer samenhang creëren, we moeten af van alle losse eiland jes." „Waddinxveen verandert, de omgeving verandert en de taken van de overheid veranderen," al dus wethouder Dirk Lont (per soneelszaken). „Daarnaast ver anderen ook verwachtingen. Mensen willen goede dienstver zen. De consument kon afgelopen zaterdag en zondag tanken met een korting van maar liefst 12 eurocent per liter op alle brand stoffen. Zo konden zij al snel 6,- eurobesparen op een volle tank benzine van 50 liter. Met deze actie gaf Tango vervolg aan de eerdere acties in 2001, 2003 en 2005. In 1991 voerde minister president Kok zijn beruchte 'kwartje' in als tijdelijke maatre gel om het autorijden te ont moedigen. De maatregel is 14 jaar na dato echter nog steeds niet teruggedraaid en boven dien heeft de extra accijns niet het beoogde resultaat (minder autogebruik) tot gevolg gehad. Martijn Hazebroek, algemeen directeur van Tango, geeft als Positief resultaat De gemeentesecretaris en de wethouder zijn tevreden met de tot nu toe behaalde resultaten. Dirk Lont: „Het gaat niet alleen over taken van medewerkers. We hebben ook aandacht voor organisatiecultuur en werkwij zen." Mede dankzij de inzet en posi tieve houding van het personeel is de organisatieontwikkeling tot nu toe positief verlopen. Veel medewerkers komen op nieuwe afdelingen te werken. Wethou der Lont vertelt dat daarom op vrijdag 7 oktober a.s. een dag wordt georganiseerd waarbij sa menwerking en teamvorming centraal staan. Het gemeente huis is de hele vrijdag gesloten. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN 3 Oktober is het startschot, maar niet het einddoel. Ook na deze datum vinden nog diverse ont wikkelingen plaats, zoals het op zetten en vormgeven van een zorgloket. Een loket waar alle vragen met betrekking tot zorg beantwoord kunnen worden. Gemeentesecretaris Hoogen doom legt uit dat de gemeente in 2006 ook wil gaan werken met Kwaliteitshandvesten. „Dit houdt in dat we inzichtelijk ma ken hoe lang bepaalde processen duren. Levert de gemeente haar producten niet binnen de vastge stelde termijn, dan staat daar iets tegenover. Vrijblijvendheid is voorbij." VERLEENDE RECLAMEVERGUNNINGEN leen in Reeuwijk-Brug om 11.15 uur. Er is een speciale viering rondom het thema en de koren verlenen hieraan hun medewer king. Vervolgens wordt iedereen uitgenodigd om op de fiets (of op andere wijze) via een aange geven 'toeristische' route, naar zalencentrum De Brug aan Dunantlaan te Reeuwijk-Brug te komen, waar soep en brood klaar staat. Aanspreekpunt Inwoners, organisaties en bedrij ven ervaren de effecten van de nieuwe organisatie als zij een be zoekje brengen aan het gemeen tehuis. Ze worden niet van het kastje naar de muur gestuurd. De afdeling Dienstverlening is voor burgers het centrale aan spreekpunt. Komen bezoekers bijvoorbeeld bij het vergunnin genloket voor een bouwvergun ning dan worden zij meteen op de hoogte gesteld van overige vergunningen die zij nodig heb ben. Mochten zij ook nog vragen of verzoeken hebben die door andere afdelingen worden be handeld dan zoekt 'het aan spreekpunt' dit voor hen uit. Dit geldt ook voor bedrijven. Onder nemers kunnen vanaf 3 oktober met al hun vragen terecht bij het bedrijvenloket. Via het telefoonnummer 0182- 624500 kan informatie verkregen worden en kunnen klachten en meldingen worden gedaan. Klachten met betrekking tot de openbare ruimte kunnen tegen woordig ook via de website www.waddinxveen.nl gemeld worden. Het is de bedoeling om de dienstverlening via internet zo veel mogelijk uit te breiden. Afgelopen jaar deed de gemeen te dit al met de onroerend-zaak- belasting. In de toekomst kan wellicht ook een paspoort of ver gunning via het internet worden aangevraagd. Door de digitale dienstverlening geleidelijk aan uit te breiden en te optimaliseren biedt Waddinxveen haar inwo ners de mogelijkheid om vanuit huis zaken te doen met de ge meente. Vierentwintig uur per men tanken met bank- en/of giropas, multi tankcard en travelcard en ontvangt men géén zegels, bonuskaarten of ingezette initiatief volgen: terug andere spaarsystemen, die uit- dat 'kwartje'. eindelijk toch door de klant zelf Tango, marktleider op het ge- betaald worden. De korting zit bied van onbemand tanken, direct verwerkt in de brandstof- heeft sinds de opening van haar prijs die voor iedere automobi- eerste onbemande tankstation list geldt. Er zijn op dit moment in 2000 in Nijmegen succesvol 75 Tango tankstations in Neder- gewerkt aan het opstarten van land. Tango blijft actief om haar een landelijk netwerk. Omdat landelijke netwerk verder uit te Tango tankstations onbemand bouwen. lening van hun gemeente. Be trouwbaar zijn en waarmaken wat je belooft is heel belangrijk. Al deze ontwikkelingen waren reden genoeg om onze organisa tie eens flink onder de loep te ne men. commentaar: „Wij doen graag wat terug voor onze klanten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Zo laten we zien dat we bij Tango voldoet aan alle wette- aan onze klanten denken.In dit lijke eisen en wordt tevens licht is het onbegrijpelijk dat de meerdere malen per jaar door overheid haar belofte keer op een extern bureau op specifica- keer niet gestand doet. Er moet ties gecontroleerd. Bij Tango echt wat aan de torenhoge kan brandstofprijzen gedaan wor den. Het is goed om te zien dat vele maatschappijen ons in 2001 Bezoekers van Tango Waddinxveen waren afgelopen weekend 12 eurocent per liter goedkoper uit bij het tanken. (foto: Liesbeth van der Vis) BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN x AMBULANTE HANDEL K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2005 PAGINA 3 WADDINXVE Onze excuses voor eventueel ongemak. daar bijbehorende loods (22-9-2005) reclame (26-9-2005) r 4 i- OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur donderdagavond 17.00 - 20.00 uur Telefonische bereikbaarheid In het verlengde hiervan vindt op vrijdag 30 september een grote interne verhuizing plaats. De Publieksbalie is net als op 'nor male' vrijdagen geopend van 8.30 tot 12.30 uur. De mogelijkheid bestaat dat onze medewerkers telefonisch minder goed bereik baar zijn. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via fï 624 600. van een gevel- van een fietsenhok annex van kassen en en het vergro- gemeentehuis bij de Stafafdeling Dienstverlening, cluster Bestuurlijk Juridische Zaken en Communicatie. De volgende sloopvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20050282 Tweede Bloksweg 38, het slopen bijbehorende loods (22-9-2005) 54 75 00 62 47 67 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids en 14a, het oprich- Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de rechtbank 's-Gra- venhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningen rechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De rech ter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. De volgende reclamevergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, tel. 624 832 of 624 835. De volledige rende stukken Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 624 832 of 624 835. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het vormgeven van een nieuwe gemeentelijke organisatie. Een organisatie die effi ciënter en doelgerichter werkt. Maandag 3 oktober wordt het officiële startschot gegeven voor deze nieuwe organisatie. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - G. van Dort Kroonweg, 1 iep in de berm ter hoogte van nr. 9. UITBREIDING VERBOD GEBRUIK ALCOHOL OP STRAAT MET INGANG VAN 1 OKTOBER 2005 B&W hebben besloten tot het instellen van een verbod tot gebruik van alcohol op straat voor drie extra locaties in Waddinxveen. Deze locaties zijn de volgende: - parkeerterrein nabij Texaco, gelegen aan de Dreef, inclu sief een hemelsbrede omgeving van 200 meter; - parkeerterrein bij het zwembad De Sniep aan de Sniep- weg inclusief een hemelsbrede omgeving van 200 meter; - terrein van de basisschool De Kameleon aan de St. Victor- straat inclusief een hemelsbrede omgeving van 200 meter. Op deze locaties is het m.i.v. 1 oktober 2005 verboden alcoholhoudende dranken te nuttigen, dan wel opengebro ken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. Het verbod geldt voor onbe paalde duur. Dit verbod wordt geregeld in het "Uitvoeringsbesluit Alco holgebruik op de weg" dat gebaseerd is op artikel 2.4.8. van de Algemene Plaatselijke Verordening en behelst een aantal aangewezen gebieden waar het verbod geldt. In 2003 heeft het college ook een aantal locaties aangewe zen waar het verbod van kracht is sinds 1 2 juni 2003. tekst van het Uitvoeringsbesluiten de bijbeho- liggen tijdens kantooruren ter inzage in het VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Kromme Esse (locatie De Kuil), diverse houtopstan- den in verband met het bouwrijp maken van het bouwter rein ten behoeve van nieuwbouw Hof van Esse. Er mag niet eerder gebruik worden gemaakt van vergunning dan nadat de benodigde bouwvergunning onherroepelijk is. Bij de herontwikkeling van het terrein vindt herplant plaats. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, land- schap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Openbare Werken. Gemeentehuis gesloten - maandag 3 oktober a.s. is het gemeentehuis tot 10.30 uur gesloten. In het gemeentehuis wordt dan, na maanden van voorbereiding, het startschot gegeven voor de nieuwe gemeentelijke organisatie. - vrijdag 7 oktober a.s. is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. In verband met de 'reorganisatie' wordt op deze dag een studiedag georganiseerd voor alle medewerkers. Teambuilding staat hierbij centraal. Uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden is de balie burgerlijke stand 's morgens geopend van 08.30 tot 09.30 uur. De volgende aanvragen om afgifte van een sloopvergun ning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20050304 Kerkweg-Oost 224, het verwijderen van asbesthou dende dakbedekking (14-9-2005) 20050281 Coenecoop 5, het plaatsen van twee vlaggenmasten (21- 9-2005) 20050294 Noordeinde 12, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak (21-9-2005) 20010454 Coenecoop 360, het plaatsen beraing (22-9-2005) 20050280 Lede 9, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de woning (22-9-2005) 20020369 Prinses Beatrixlaan 118, het oprichten van een ber ging (23-9-2005) 20050152 Bloemendaalseweg tussen 12a ten van een melkschuur (26-9-2005) 20050214 Kleikade 41, het gedeeltelijk veranderen ten van de woning (26-9-2005) 20050257 Coenecoop 55, het plaatsen van een fietsenstalling en een stallingsruimte (26-9-2005) 20050264 Kon. Wilnelminaplein 10, het geheel vernieuwen van de voorgevelpui (26-9-2005) Doordat rond de boom graafwerkzaamheden waren ver richt als gevolg van een gaslek, was de boom dermate instabiel geworden dat deze uit voorzorg is verwijderd. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Openbare Werken. VERLEENDE STANDPLAATSVERGUNNINGEN - Mevr. A. Boersma-Sterrenberg, voor de verkoop van oliebollen in de periode 1 t/m 31 oktober, locatie Juliana van Stolberglaan/hoek Kerkweg-Oost (als vorige jaren). - Mevr. C. Boersma jr., voor de verkoop van oliebollen in de periode 1 t/m 31 december, locatie Juliana van Stol berglaan/hoek Kerkweg-Oost, - Cl000 van Mourik, voor de verkoop van oliebollen op 1 8 en 19 november, 25 en 26 november, 2 en 3 decem ber, 9 en 10 december, 15,16 en 17 december en 29, 30 en 31 december, locatie winkelcentrum Passage. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen 20050262 Kon; wHhe|minap|ein 0/ het wijzigen haakjes vermelde datum: 1 a 20050305 Noordkade hoek W. de Zwijgerlaan, het gedeelte lijk veranderen en het verhogen van een hekwerk (16-9- 2005) 20050310 Woubrechterf 1 5, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (21-9-2005) 20050311 Brugweg 75, het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een brug (22-9-2005) - - ib

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 3