LITI E Kerkdiensten Onderzoek naar onveiligheidsgevoelens Waddinxveen Medische diensten Vierde Waddinxveense Eenakterfestival Nieuws uit Waddinxveen Dieren centrale Is» Colofon Teleurstelling en vreugde op de Passage as Voorlichting Parkinson MID- onveiligheid in Waddinxveen' aan wethouder Dirk Lont. mening dat de politie meer dinxveen verminderen. STICHTING KWADRAAD, AL- sten in de voorruit zaten. spreker: de (foto: Liesbeth van der Vis) l- zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 5 okt. 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg nieviering Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur eucharistie viering zondag 11.15 algemene verpleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. enigingen is om ook in de komende jaren dit culturele ge beuren te blijven brengen in de toneelzaal van de Waddinxveen- se kunstinstelling Kreater. Maskerade op met het stuk Im promptu van Ted Mosel. In deze eenakter raken toneelspelers het spoor bijster als de regisseur plotseling niet komt opdagen. Zonder leiding blijkt toneelspe len een moeilijk spel te zijn. auto stond geparkeerd op het Woubrechterf en de eigenaar zag over het algemeen tevreden zijn over de wijk. gevoel' gaf 70% van de respon denten aan zich 's avonds min der veilig te voelen op straat Tussen maandag 19 september 21.15 uur en dinsdag 20 septem ber 7.15 uur werd er ingebroken geconstateerd worden dat men sen zich onveiliger voelen in wijken waar relatief veel crimi naliteit plaatsvindt. Opmerkelijk is dat ook jongeren aangaven zich 's avonds vaak onveilig te voelen, dit komt vooral doordat ouders hun kin deren aangeven bepaalde plek ken te vermijden. Ook vermij- zo- dat criminaliteit beter aange pakt kan worden. Responden- Vermist Kater, Cypers, vage tekening, zonder wit, dikke buik, is ge- chipt, Herbarenerf Waddinxveen Poes, Lapje, zwart-rood-wit, For- tunalaan Waddinxveen Poes, Schildpad, donker van kleur, gele vlek onder oog, jong, Junolaan Waddinxveen Kater, Zwart, wit vlekje onder kin, knipje uit oor, Bredeweg Moerkapelle Kater, Rood, witte bef, sokken en wit in snuit, Onderweg Wad dinxveen Kater, Zwart, witte voeten en bef, Onderweg Waddinxveen Grasparkiet, Blauw-wit, tam, Koekoekdreef Waddinxveen GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis is er op maandag 10 oktober een voorlichtingsavond over de ziekte van Parkinson. Patiënten, naasten en zorgverle ners die te maken hebben met deze ziekte zijn van harte wel kom in de Gehoorzaal van de straat 12,2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorver bonden met de Vierstroom Zorg lijn. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren spreekuur OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE kerkgebouw Dorpstraat woensdag 28 sept 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Post adres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat. Voor het maken van poliklini- JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 10.30 uur eucharistievie ring, startzondag GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur geen opgave 16.30 uur geen opgave ZEVENHUIZEN Vrijzinnige Hervormden Dorpstraat 139 zondag 10.30 uur ds. geen opga ve PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 10.00 uur ds. E.H. Kalk man, 's Hertogenbosch 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. Z. de Graaf, Katwijk a/d Rijn 18.30 uur ds. M.A. Bos Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur pastor G.J. Mar tini WADDINXVEEN - Bij velen ligt op zolder een hoop rommel die daar al jaren geleden is wegge zet. Maar misschien ligt er tus sen al die spulletjes wel een top stuk dat veel geld waard blijkt te zijn. Tot die constatering kwam een aantal Waddinxveners toen zij afgelopen zaterdag hun rom mel lieten taxeren op de Passage. Beëdigd taxateur Rob H. Op- scholtens en presentator Arie Boertje gaven in een amusante maar tegelijk deskundige show het publiek de kans him opmer- den elkaar in snel tempo af bij het publiek. De taxateur was speciaal uitge nodigd wegens het 30-jarig be staan van de Passage. Om ieder een in de feeststemming te laten komen, werden er gratis kopjes koffie en thee uitgedeeld. De be zoekers van de Passage genoten zichtbaar van de show die ze van de taxateur voorgeschoteld kregen. Zijn leukste vinding? Een schilderij afkomstig uit de zestiende eeuw ter waarde van duizenden euro's. derdag van 9.00 tot 16.30 uur, vrijdag tot 12.00 uur. lange tijd de draad van dit festi val met veel succes weer opge- treedt Toneelvereniging Kamele on in de buitenlucht op met het stuk Medusa van Carol S. Lashof in een bewerking van Helma de Wit. Een Griekse mythe omge vormd tot spetterend muziek theater op de binnenplaats van Kreater. De opening zaterdag is voor Toi- Toi met de tragedie Vis van de Nederlandse auteur Ad de Bont. Deze eenakter speelt zich af in het vissersmilieu. Als in een Griekse tragedie ontspint zich de moeizame relatie tussen moeder en dochter naar een onafwend baar einde. Het laatste stuk voor de pauze is een tweede project van de Wad- dinxveense groep Spin op dit festival. Het gaat om een vertel voorstelling door Peter Thissen. Onder de titel Heinrich Schlie- man en het Goud van Priamos neemt hij het publiek mee naar de wereld van de Duitse archeo loog die eind negentiende eeuw de schatten van de oude Griekse stad Troje in Turkije ontdekte. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer F. Izeboud uur geen viering Vechtpartij De politie stelt een onderzoek in naar een vechtpartij tussen bu ren aan de Tesselschadelaan. Op 24 september ontstond een woordenwisseling gevolgd door een handgemeen naar aanlei- De zaterdagavond heeft als the ma Grieks Geweld. Wanneer het weer het maar even toelaat Gevonden Poes, Schildpad, donker van kleur, Zuidkade Waddinxveen Kater, Cypers, witte poten, borst, kin en hals, Tweemanspolder Zevenhuizen Poes, Zwart, enkele witte haren onder kin, Sweelinckhof Wad dinxveen Haan, Bruin, Mendelweg Bos koop Bok, Wit-zwart, zwarte strepen op neus, zwarte borst en voorpo ten, Boomgaard Waddinxveen Geit, Wit, Boomgaard Waddinx veen REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur prof. Dr. C.M.G. Berkvens-Stevelink, Am sterdam een bedrijf aan de 2e Bloksweg twee fietsen gestolen. De loods en de fietsen waren niet afgeslo ten. De dames- en herenfiets zijn beide van het merk Gazelle en in nieuwe staat. HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.30 uur ds. C. Oorschot, Tholen 18.30 uur ds. IJ.R. Bijl, Gouda In een supermarkt aan de Passa ge werd op 19 september een portemonnee gestolen uit een tas op maandag dat er enkele bar- in een winkelwagentje. De dief stal vond plaats tussen 11.00 en 11.15 uur. afwijkende rijstijl. De man blies in het politiebureau 430 ug/1 (toegestaan is 220 ug/1) op het galerij schoonmaakte, ademanalyseapparaat. Hij kreeg een rijverbod van 4 uren en een proces-verbaal. in een geparkeerde auto. Het lin nen dak van de cabrio werd opengesneden. In dezelfde nacht werd ingebro- hij nog ken in een auto op de Sirius. Van die auto werd het rechterportier nog open gewrikt. De buit bestond daar uit een portemonnee met wat kleingeld en een radio-cd- speler. 10. De avond duurt van 19.30 uur dit tot ongeveer 21.30 uur, de zaal is van en weer een hersenschudding en EERSTE HULP Diefstal Voor eerste hulp kan men alleen In de nacht van 16 op 17 septem- terecht bij de afdeling Spoedeis- ber werden vanuit een loods van GEMEEN MAATSCHAPPELIJK ende Hulp op de Bleulandlocatie WERK. van het Groene Hart Ziekenhuis, Bezoek en postadres: Station- Bleulandweg 10, Gouda. Ook werd er ingebroken in een autobedrijf aan de Oranjelaan. Dat gebeurde in de nacht van maandag 19 en dinsdag 20 sep tember. Een deur werd openge wrikt en uit de receptieruimte werden twee paar autosleutels meegenomen. WADDINXVEEN - De samen werkende toneelverenigingen in Waddinxveen brengen vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober in de To neelzaal van Kreater vijf spette rende producties op de planken. Het toneelgeweld wordt omlijst door twee muziek-ensembles van leerlingen van Kreater. Het vierde Waddinxveense Ee nakterfestival draait om de RAFAEL GEMEENSCHAP kunst van het kortebaan-werk WADDINXVEEN op toneelgebied: de eenakters. Samenkomsten worden gecom- Vorig jaar werd voor het eerst na bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar- pakt. De bedoeling van de ver- den aan de Catslaan 100 te Gouda. Beide toneelavonden beginnen om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Voor de voorstellingen, tijdens de pauze en na afloop verzorgen ensem bles van leerlingen van Kreater de muzikale omlijsting van het festival. Losse kaarten voor het festival kosten 7,- euro. Er zijn ook pas se-partouts te krijgen voor beide avonden voor 12,50 euro. Kaar ten kunnen telefonisch worden gereserveerd bij Adri Niewerf: 0182 - 614020. Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefoni sche afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's och tends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Rons- seweg 138 (tegenover de Bleu- land-locatie), Gouda, tel. 0182- 698820, www.dam-mh.nl. kelijke voorwerpen gratis te la ten taxeren. De show was te ver gelijken met het televisiepro gramma 'Kunst en Kitsch'. Voorwerpen op velerlei terrein werden getaxeerd. Schilderijen, speelgoedauto's, modelspoor- treinen, oude boeken en strip boeken, Swarovski-kristal, hum- melbeeldjes en fotocamera's. Met verstand van zaken werden bijzonderheden over het object verteld en de mogelijke waarde aangegeven. Teleurstelling en vreugde wissel- drijf in en gingen naar binnen. Daar doorzochten zij de recep tieruimte. De buit bestond uit wat kleingeld. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. Chopinlaan een 27-jarige Wad- dinxvener aangehouden. De man stond gesignaleerd omdat een gevangenisstraf moest uitzitten. Tevens bleken een paar boetes open te staan. De man is overgedragen aan Justitie. Wegens het 30-jarig bestaan van de Passage, konden bezoekers afgelopen zaterdag gratis hun spul len laten taxeren. de wijk. Baldadige jeugd werd bevoegdheden moet krijgen door de meeste respondenten als voornaamste oorzaak van het onveiligheidsgevoel aange- ten hebben aangegeven dat de geven. politie duidelijker aanwezig De respondenten vinden dat de moet zijn in het openbaar, ook gemeente meer activiteiten voor moet deze gemakkelijker aan- de jeugd moet organiseren om spreekbaar zijn op straat. Meer de problematiek met betrekking blauw op straat zou volgens de tot hangjongeren in wijken op te respondenten het subjectieve den vrouwen en oudere mensen lossen. Daarnaast heerst de onveiligheidsgevoel in Wad 's avonds bepaalde plekken in Onder invloed Op de Zuidkade werd in de avond van dinsdag 20 septem ber een 64-jarige inwoner van Waddinxveen betrapt op het rij den onder invloed. Agenten con- ding van het feit dat de hond troleerden de man vanwege zijn van één van de betrokken partij- Bleulandlocatie, Bleulandweg en op de galerij geplast had. Hoewel de hondenbezitter de was niet voldoende in de ogen van open vanaf 19.00 uur. De toe- de buren, waarop over en weer gang is gratis. Aanmelden en in geslagen werd. Hierbij liep een formatie bij het Bureau Patiën- vrouw een hersenschudding en tenservice, telefoon 0182 - Aanhouding diverse kneuzingen op. De poli- 505324, maandag tot en met don- Op dezelfde avond werd op de tie verrichtte één aanhouding. WADDINXVEEN - Urmila Ghirrao, oud-stagiair bij de ge meente Waddinxveen, overhan digde op donderdag 22 septem ber het rapport 'Subjectieve onveiligheid in Waddinxveen' aan wethouder Dirk Lont. Ur mila, studente Sociale Weten schappen aan de universiteit van Utrecht, deed van maart tot en met juni onderzoek naar on veiligheidsgevoelens in Wad dinxveen. Het rapport gaat on derdeel uit maken van het nieuw te ontwikkelen integraal veiligheidsbeleid. Het is moeilijk vast te stellen of een gemeente veilig is, want hoe veilig is veilig? Een gemeente mag zich niet veilig noemen als er weinig criminaliteit heerst (objectieve veiligheid) terwijl haar inwoners zich juist onvei lig voelen (subjectieve veilig heid). Om de mate van onveiligheids gevoel onder de Waddinxveners te onderzoeken zijn er per wijk tien bewoners telefonisch bena derd. Dit resulteerde in 120 geënquêteerden. De responden ten zijn onder andere bevraagd op hun (on)veiligheidsgevoel en Urmila Ghirrao, oud-stagiair bij de gemeente Waddinxveen, overhandigde op donderdag 22 september het rapport 'Subjectieve hun vermijdingsgedrag om 's avonds de deur te openen of de woning te verlaten. Ook werd de respondenten gevraagd naar de oorzaak van hun onveilig heidsgevoel en de maatregelen PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. PJ. Krijgs man 17.00 uur ds. C. Blenk, Lienden De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan boord 17.00 uur ds. M.C. Batenburg, uitzenddienst De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur kand. A. de Kwaadsteniet, Utrecht 17.00 uur ds. J. de Jong VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) Inbraak Rond middernacht van maan dag 19 september werd ingebro- Vernieling ken in een autobedrijf op de dinsdag 4 okt. 19.00 uur commu- In het weekend van 16 op 19 sep- Coenecoop. Nadat de daders een tember werd van een geparkeer- hek hadden opengeknipt, gooi de auto de voorruit vernield. De den zij twee ruiten van het be- Het festival begint vrijdag met twee stukken waarin het toneel zelf en het moeten improviseren DE BRUGGEN centraal staan. Voor de pauze bijt Sterrenlaan 2 Projectgroep Spin het spits af zondag 16 oktober 11.00 uur, Jan met het stuk De Overledene van Delhaas de Franse schrijver René de Obaldia. Centraal staat een ont- MOERKAPELLE moeting in een park tussen twee Hersteld Hervormde Kerk vrouwen. Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis- Na de pauze treedt Toneelgroep straat Zondag 8.45 uur ds. L.W.Ch. Ruijgrok, Monster 18.30 uur ds. J.W. van Estrik, Goedereede Uitkomsten die zij hebben ondernomen bm In het kader van 'onveiligheids- het onveiligheidsgevoel te ver minderen. Tenslotte is er gevraagd naar de mate van te vredenheid over de woonomge- dan overdag. Vooral in de wij- ving. ken Groenswaard I, Bomenwijk De onderzoeksresultaten heb- en Zuidplas voelen mensen zich ben uitgewezen dat inwoners vaak onveilig. Er kon echter niet VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrien den en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie- Kleine huisdieren- straat la, Postbus 30, 2800 AA voor spoedgevallen Gouda. Tel. 0182-519712 of ieder weekeinde volgens af- 0653875058 (dag en nacht), spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol- sche afspraken is elke polikliniek gens afspraak, tel. 0182-610462 rechtstreeks te bereiken. Voor in- of 0182-516876. lichtingen: tel. 0182-505050. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. Bezoektijden voor beide locaties: M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor min der dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhuizen. nl. 4* v W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2005 l Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databankrech ten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Redactie Carlo Willemsen 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmer king te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@ rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. 1 .'V rr^***^ pU’j*’-'--. - X w.:

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7