Meezingen? LIEETI M n Jubileum Gouwe Sangers oud-burgemeester overhandigt cheques AledkAi/Matt H •1 Weekblad-cartoon van Elias WROES Platvorm Armoedebestrijding Waddinxveen zoekt nieuwe voorzitter Wolter Kroes bij Media Markt Alphen aan den Rijn ROBUUST, LIEFTINK DEUREN Steun van Oranje Fonds voor Ontmoetings Project SOOS-middag voor senioren Klaverjassen bij WSE Kinderboeken week in bibliotheek 1 zen gaan krijgen. De Rijksover- blematiek. Het doorbreken van RAM 2 www.lieftink.nl Wolter Kroes "Laat me zweven" ontbonden. „De armoedeproblematiek in JFA A nen op landelijk niveau.” De nieuwe Wet Werk en Bij stand benadrukt veel meer het „Uiteindelijk moeten we het sa men doen," aldus Wolfs. Naast de Cliëntenraad kende een permanente beleidsgroep. Enige tijd geleden WADDINXVEEN - Bij voetbal vereniging WSE aan de willem de rijkelaan in Waddinxveen is er op vrijdagavond 30 september weer klaverjassen. De aanvang is 20.00 uur en er worden vier ronden gespeeld. Tevens is het eerste kopje koffie of thee gratis. nen contact opnemen met het secretariaat van het PAW op telefoonnummer 0182 - 631932, en vragen naar de heer J. Kor- ving. vermogens zo goed mogelijk te ontwikkelen. De Vereniging Vi- otta Jeugdorkest werd in 1989 opgericht en vernoemd naar Henri Viotta. Viotta was diri gent, componist, directeur van het Koninklijk Conservatorium en oprichter van het Residentie Orkest en de Nederlandse Wag ner Vereniging. Het Viotta jeugdorkest is een compleet symfonieorkest en bestaat uit ge vorderde, jeugdige musici tus sen 14 en 20 jaar. Het repertoire van het orkest omvat grote klas sieke en romantische werken, maar ook ouvertures, symfoni- Solisten De sopraan Margaret Roest werd te Den Haag geboren. Zij stu deerde aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag bij Meinard Kraak. Vervolgens werd zij gedurende vele jaren gecoacht door Cristina Deute- kom. Als opera-, operette- en concertzangeres treedt Margaret Roest veelvuldig op in binnen- en buitenland. Zij vertolkte de hoofdrol in on der meer I due Foscari, Giovan na d'Arco, Attila, Emani en Mac beth van Verdi, Turandot van Puccini, Die Csardasfürstin en Grafin Mariza van Kalman, Die lustige Witwe en Der Graf von Luxemburg van Lehar. Daar naast is Margaret Roest regelma tig te beluisteren in de grote ora toria van Bach, Haydn, Mendelssohn, Brahms, Verdi en Rossini. Margaret Roest was winnares van de 'Toonkunst Vo- calistenprijs' op het Internatio naal Vocalistenconcours te 's- Hertogenbosch. Zij vertolkte gedurende de gehele speeltijd (1993-1996) van de succesvolle musical The Phantom of te Ope ra van Adrew Lloyd Webber in het Circustheater te Schevenin- Programma Het programma ziet er zeer ge varieerd uit. Mannenkoorzang wordt afgewisseld door orkest, sopraan en tenor. Zowel DGS als Margaret Roest en Marten Sme ding zijn afzonderlijk te beluiste ren en met begeleiding van het orkest en mannenkoor. Buiten operawerken van onder andere Verdi, Bellini en von Weber als 'La Forza del destino', 'Norma' 'Faust', 'Rigoletto' en 'Der Freischütz', zijn er meer ei gentijdse werken te horen van de componisten Bosman, Adam, Ortelli en Sullivan. De belangrijkste doelstelling van de vereniging is kinderen en jeugdigen in een goede sfeer te laten musiceren en uit te dagen hun individuele en collectieve Wil ZEVENHUIZEN - De kinder boekenweek vindt dit jaar plaats van 5 tot en met 15 oktober. Het thema van de kinderboeken week is dit jaar 'De toveracade- mie'. Op woensdagmiddag 5 ok tober van 14.00 tot 16.00 uur is er een feestmiddag in de biblio theek in Zevenhuizen. Alle kin deren van 7 tot en met 12 jaar zijn deze middag welkom. Aan de hand van een stempelkaart kunnen verschillende opdrach ten gedaan worden, zoals knut selen en een muziekquiz. Ook is er een echte waarzegster aanwe zig en kunnen kinderen zich la ten schminken. Er zijn leuke prij zen te verdienen. De toegang is gratis. Ook dit jaar is er in de bi bliotheek een tentoonstelling van de Gouden en Zilveren grif fels en penselen. Tijdens de kin derboekenweek kunnen er kleurplaten gekleurd worden en voor kinderen van 8 tot 13 jaar is er een quizboekje. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Die Gouwe Sanghers viert op 1 oktober zijn 60-jarig bestaan met een groots jubileumconcert in de Ontmoetingskerk van Waddinx veen. Medewerking verleent het Viotta jeugdorkest, een compleet symfonieorkest bestaande uit gevorderde, jeugdige musici tus sen 14 en 20 jaar. Verdere mede werking verleent Margaret Roest en Marten Smeding. Het geheel staat onder leiding van Jeroen Bosman. De afgelopen maanden repeteer den de mannen van Die Gouwe Sanghers onder leiding van Je roen Bosman en repetitor Andre sche gedichten, en concerten met solisten. Behalve werken van componisten als Bramhs, Mah ler, Tsjaikovski en Dvorak ko men ook hedendaagse compo nisten aan bod. Eens per twee jaar gaat het Viotta jeugdorkest op tournee naar het buitenland. de Staten. De tenor Marten Smeding was aanvankelijk een amateur-zan- ger die het beroep van onderwij zer combineerde met diverse op- ouderenorganisatie in de ge- tredens, waarin voornamelijk liederen van Duitse en Franse componisten centraal stonden. Na het bereiken van de demifi- nale van het internationaal Voca listen Concours in Den Bosch be- In 2000 introduceerde de politie Hollands Midden de 'bikepatrol'. In Gouda zijn de agenten in hun opvallende azuurblauwe uniformen inmiddels niet meer weg te denken uit het straatbeeld. De uit Amerika overgewaaide surveillance per fiets blijkt een doeltreffende manier van werken. De politie is hiermee sneller en wendbaarder geworden. Wellicht is het ook een goed idee voor de 588223 en Waddinxveen: 0182 - politieagenten werkzaam in Waddinxveen. Een ultramoderne dienstfiets is namelijk nog altijd 612623. goedkoper en gezonder dan vervoer per dienstwagen. Deze organisaties zijn geselec teerd met het oog op de daarna vergrijzing, de maatregelen die zullen voortvloeien uit het Pact van Savelberg en de in Bunnik enthousiast aan de mu ziekwerken om deze onder de knie te krijgen. Het concert staat in het teken van operawerken en traditionele mannenkoorwer ken. Van dit concert wordt een Live Cd-opname opgenomen die zo wel in de voorverkoop als tij dens en na het concert te bestel len is. Toegangskaarten voor het concert kosten 12,50 euro. Ook is de CD nu al te bestellen voor 10,- euro. Op 1 oktober kost de CD 12,50 euro en na het concert 15,- euro. Bestellen kan via e-mail: f.vanaalst@hetnet.nl of via de website www.diegouwesang- hers.com. trouwen met elkaar in contact en praten over onderwerpen die kant ifeder van hen raakt, ongeacht de Verschillende culturele achter gronden. De ontmoetingen zijn EÜet vrijblijvend, maar gericht op daarvan een uitwerking. Wij «kaar beter leren kennen en een dialoog op gang brengen. Elkaar Wederzijds informeren over de eigen cultuur. Informatie over de Nederlandse samenleving, en daarbij het vergroten van de Ne- najaar opnieuw dérlandse taalvaardigheid. Het project werd een succes en WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt op dinsdag 4 oktober een SCXDS-middag voor senioren in het Anne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad 1). De zaal gaat open om 14.30 uur, aanvang 14.45 uur. De entree is gratis. Deze activiteit is toegan kelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. veen en (qrganisatie vrouwen) h( 2005 een pilotproject uitgevoerd: Ontmoeting van vrouwen uit verschillende culturen. De beide Richtingen zien het als doelstel ling om de participatie in de sa- meente Zevenhuizen-Moerka- pelle een cheque vanuit het Schootsfonds overhandigen. Aansluitend reikt hij in Nieu- werkerk aan den IJssel een che que uit aan het Bijna Thuis Huis gon de zangcarrière van de tenor te Nieuwerkerk aan den IJssel. Marten Smeding. Hij volgde zanglessen bij Gé Neutel, Maria Pluister-Leentvaar en nog bij Bernhard Kruysen, Ro bert Holl en Henk Smit. Aanvan kelijk trad Marten Smeding voorbereiding zijnde Wet maat- meestal in oratoriumwerk op en schappelijke ondersteuning, had hij vooral succes als evange- waarbij met name de ouderen list in Bach-passionen. Smeding is een veel gevraagde solist in heel Nederland. Zijn lyrische te norstem is te beluisteren in het gehele klassieke repertoire van Bach tot Verdi en Wagner (onder meer in hoofdrollen in opera's als La Traviata en Faust van Gounod en Der Fliegende Hol lander van Wagner). Daarbij werkte hij samen met dirigenten als Simon Rattle, Hartmut Haen- chen, Antonio Papano, Valery Gergiev en Ricardo Chailly. Ook treedt hij op als liedzanger van Bach tot Verdi. Van hem zijn in middels enkele opnamen ver schenen op CD, zoals de Lukas Passion (toegeschreven aan Bach) en Merlijn (een opera van W. Pijper)en minder bekende composities van Janacek. Hij maakte enkele opnamen voor ra dio en tv. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.15 uur. De toegang bedraagt 12,50 euro. Kaarten zijn telefonisch bij on derstaande adressen, en zolang de voorraad strekt 's avonds aan de kerk. Algemeen telefoonnummer: 010 - 5218905, Boskoop: 0172 - 214432, Hazerswoude: 0172 - nauw zijn betrokken. Het Schootsfonds is in 2000 op ver zoek van oud-burgemeester Schoots opgericht, waarin de gelden die hij bij zijn afscheid van de bevolking en gemeente raad heeft ontvangen, zijn ge stort. De inhoud van het fonds diende ten goede te komen aan de loka le samenleving waar mogelijk aan verenigingen, instellingen en projecten met een maatschap pelijk relevant karakter. Als commissie van aanbeveling voor de besteding van de gelden benoemde de heer Schoots zijn collega-bestuurders uit het toen malige college van burgemeester en wethouders, bestaande uit de heren G. Oosterhoff, R. de Gooij- er en M. Zijderhand. WADDINXVEEN - De Stichting 1500,- euro. Het Oranje Fonds is Vluchtelingenwerk Waddinx- het grootste nationale fonds op de Stichting Tawiza sociaal gebied. Per jaar keert het voor Marokkaanse ongeveer 15 miljoen euro uit aan ■ouwen) hebben in het voorjaar organisaties en projecten in Ne derland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor be vordert het Oranje Fonds sociale cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermin- menleving van hun doelgroep te dert het sociale uitsluiting. „Het bevorderen. In het project treden Oranje Fonds wil graag op een duurzame manier de sociale van de samenleving stimu leren," aldus directeur Ronald van der Giessen. „Onze bijdrage aan dit bijzondere project is ver wachten dat, mede door onze steun, dit project succesvol zal zijn en de lokale samenleving leefbaarder maakt." Dankzij de ze toezegging zal het project dit van start gaan. Inmiddels heeft de Brede School de Waddinxveen Noord zich bij de deelnemers waren enthousiast, initiatiefgroep van het project Gezocht werd naar financiële aangesloten. Informatie over het middelen om het project voort te project is te bevragen bij mw. kunnen zetten. Het Oranje Marleen Kwant, voorzitter ini- Fonds heeft de toezegging ge- tiatiefgroep, tel 0182 - 611780. daan het project te steunen met Woordvoerder bij het Oranje een bijdrage van maximaal Fonds is mw. Jonne Boesjes. WADDINXVEEN - Waddinxve- ner Lucien Wolfs is al bijna drie jaar werkzaam als voorzitter van het Platform Armoedebe strijding Waddinxveen (PAW). Wegens een geplande verhui zing naar een rustigere woon omgeving in het oosten van het - land, moet Wolfs medio vol gend jaar het stokje overdragen aan een nieuwe voorzitter. Dit is van belang omdat de mensen die in het platform zitten, alle maal vrijwilligers zijn. Zij heb ben doorgaans al vele andere activiteiten om handen en heb ben geen tijd om continu extra dingen te doen. Het Platform is daarom alvast op zoek naar een geschikte opvolger. In het Platform Armoedebestrij ding Waddinxveen zijn zo'n 30 organisaties vertegenwoordigd. „Het is een heel brede club," vertelt Wolfs. „Politieke partij en, vakbonden, kerken, senio renraad, gehandicaptenplat form, huurdersvereniging, vluchtelingenwerk en ga zo maar door; een bont gezelschap dus. Zij hebben deels hun eigen uitgangspunten, maar er zijn op gebied van armoedebestrijding zeer veel raakvlakken. „Terwijl de meeste organisaties aan de basis van de armoedebe strijding werken, is het platform op abstracter niveau bezig. Lucien Wolfs, al bijna drie jaar werkzaam als voorzitter van het Platform Armoedebestrijding leidingsgroep, Stukken van de gemeente ten Waddinxveen (PAW), legt zijn functie neer. PAW is naarstig op zoek naar een nieuwe voorzitter. behoeve van de minima bijvoor beeld, moeten leesbaar zijn voor de mensen die ze krijgen. Voor deze taken is er al een aantal ja ren een Cliëntenraad; zij zijn de het PAW ook ervaringsdeskundigen. Daarnaast heeft het platform te is besloten deze structuur te maken met de politieke partijen, veranderen en te gaan werken die eerder niet zo erg meedraai- met aparte projectgroepen per den. Wolfs wilde meer betrok- onderwerp. De projectbegelei- kenheid. „Je kimt als platform dingsgroep geeft nu sturing aan van alles doen, maar uiteinde- de diverse projectgroepen die, lijk is het de politiek die beslist." als de klus is afgerond, worden Op dit moment zijn bijna alle politieke partijen betrokken en is er veel overleg met wethou- Waddinxveen wordt steeds gro- der Lont. Ook voor de komende ter. De gemeente ziet alleen het gemeenteraadsverkiezingen is topje van de ijsberg, namelijk de de betrokkenheid van belang, mensen die een bijstandsuitke ring krijgen, maar zo'n 10% van de inwoners, dus ruim 2000 mensen in Waddinxveen, heeft het moeilijk. De gemeente weet hiervan slechts circa 200 mensen te bereiken. Schaamte en onwe- heid verschuift steeds meer ta- tendheid spelen een grote rol. ken naar de gemeenten op Ook de nieuwe maatregelen op gebied van wonen, zorg en wel- het terrein van WW, WAO en zijn, de nieuwe Wet Maatschap- ziektekostenverzekeringen heb- pelijke Ondersteuning. Dat is de gemeente, die ook ben invloed op de armoedepro- nogal een klus voor de gemeen- gebonden is." te en het is van groot belang dat Belangstellenden voor het voor liet sociaal isolement als gevolg zoveel mogelijk partijen hierbij zitterschap van het PAW kun- van verborgen armoede is erg betrokken worden en deze par- lastig. Dat het slecht gaat met tijen ook druk te laten uitoefe- een grote groep mensen blijkt bijvoorbeeld uit het ontstaan van voedselbanken en het uit- Kom donderdag 29 september "Laat me zweven signeren. LIEVER LIEFTINK gen de rol van Madame Giry. Met het koor 'The Dutch Voices' maakte zij concertreizen naar ZEVENHUIZEN-MOERKA- Canada, Australië en de Verenig- FELLE - Oud-burgemeester L.M. Schoots, thans burgemeester van de gemeente Cuijk, zal op vrij dag 30 september in het gemeen tehuis te Zevenhuizen aan elke reintegratieproces dan vroeger. Het platform is daar erg blij mee. Toch komt er steeds min der geld beschikbaar en de schuldenproblematiek rijst de pan uit. Daarom blijven voor lichting, actieve benadering van bedrijven voor reïntegratie, mi- nima-effectrapportage, sociaal raadslieden, voorzieningen voor gezinnen met schoolgaan de kinderen, integratie van al- ’ochtonen en huisvestingsbeleid uitermate belangrijk. Na zijn werk voor Ontwikke lingssamenwerking zette Wolfs zich in als voorzitter van het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen. „Het werk van het platform is boeiend om mee bezig te zijn, maar tegelijk ook uitermate complex. Ik blijf het belangrijk vinden dat alle partij en vertegenwoordigd blijven. Je hebt eikaars ervaring nodig, die is zó belangrijk. De kerken bij voorbeeld, met de voeten in de modder, doen heel ander werk dan het Platform, dat meer be- leidstechnisch en politiek bezig is. Ik hoop dat alle organisaties actief lid blijven van het plat form, dat is hard nodig," bena drukt Wolfs. De nieuwe voorzitter moet stu ring kunnen geven aan de pro jectgroepen en de Project-bege- een onafhankelijke instelling heb ben, vergaderingen kunnen lei- delen van tweedehands kle- den, relativeren, gesprekken ding. De gemeente heeft voor al kunnen voeren en bekend zijn deze zaken gelukkig wel oog, met de situatie in Waddinxveen. maar zal het aardig voor de kie- „Het zoeken naar compromis sen is belangrijk, het voorzitter schap van het platform is niet een gemakkelijke maar wel een mooie taak. Het is een manoeu vreren tussen organisaties en aan regels - - BLAUl/ OP DE FIETS - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 1ÖE IMS Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. <1 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2005 LCD PLASMA TV OVD HIFI WITGOED COMPUTER FOTO CO TELECOM WAD Dl NXVEEN WEE* OF geen

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9