Politiek Café Lustrumconcert Gouwe Sanghers Toneelspelen in Zevenhuizen bij RTW FM Bijeenkomst over borstvoeding eenkomst is bestemd voor een ieder die meer wil weten over borstvoeding, ook baby's zijn van harte welkom. Cursus 'Wat stelt dit voor?' van Nu Concerten Remonstrantse Kerk Activiteiten Jeugdgroep Lezing bij Vrouwen Cursus babymassage I Bingo voor senioren Bijeenkomsten 'Puber in huis' Waddinxvener in televisieprogramma Veronica Klaverjassen De Paddestoel men straks mensen tekort." (foto: Liesbeth van der Vis) gaat de vergrijzing massaal toe- Mos en Spetter organiseert dit ik moest daar verandering in zien te brengen. Op zich lo- dan vrijkomen. Ik denk zelfs dat het kabinet er niet verstan dig aan doet om al die vreem delingen het land uit te jagen. te zetten," legt John uit. „Zo ben ik werkzaam voor een Ja- een contract voor moeten on dertekenen. Eerst moet het alle- Maanden later besluit John met naar Waddinxveen te verhuizen. Twist. Voor Opgave en verdere informatie e-mail naar harmhes- sels@zonnet.nl of kom op de woensdagavond (repetitie De tie Oliver Twist) eens langs in Dorpshuis Swanla. Wie wil weten wat de uitvin ding van John Verver is, moet naar 'Het Beste Idee van Ne derland' op Veronica kijken. Op 22 oktober is de eerste uit zending. houdelijke zorg, lichamelijke zorg, (wijk) verpleging, jeugdge- en maat- keraars, waaronder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Wegens organisato rische redenen kunt u zich het beste vóór 17 oktober aanmel den, door te bellen naar Surplus Service Centrum, 0182-594550. Vierstroom is gespecialiseerd in Tijdens de avond zijn er ook boe ken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van borstvoeding te koop. Wie telefonisch hulp of informa tie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, tel 0182 - 619964. februari reserveren bij de admi nistratie van Kreater, tel 0182 - 614422. nieuw systeem bedacht om al les sneller en goedkoper te pro duceren. Aan de vraag naar massaproductie werd opeens voldaan. Gaandeweg de jaren ging de mensheid meer produ ceren, meer geld verdienen en studenten van de Technische Hogeschool. John: „Allemaal jongens die van het uitvinden hun beroep willen maken. Ik ben absoluut geen uitvinder, dus was zeer verbaasd toen ik werd uitgenodigd voor een ge sprek. Ik moest naar de Techni sche Universiteit in Delft ko men, die dag omgebouwd tot televisiestudio, om daar mijn product toe te lichten. Ook al is presentaties houden mijn werk, toch was ik gek genoeg behoor lijk zenuwachtig. Dat bleek achteraf gezien nergens voor nodig te zijn, want binnen ze ven minuten stond ik alweer buiten. De jury was meteen en thousiast en hoefde verder niets meer te horen." Hoewel John hoopt door te sto- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Hoewel geen officieel jubileum jaar, maar toch een groots opge zet concert ter gelegenheid van het twaalfde lustrum. Dat vierde het Regiomannenkoor 'Die Gou we Sanghers' met het Viotta Jeugdorkest, sopraan Margaret Roest en de tenor Marten Sme ding samen met het publiek in een uitverkochte Ontmoetings- kerk. Onder de naam 'DGS 60 jaar live in concert' werd een avond met gevarieerde muziek gepresen teerd. Profane en eigentijdse muziek, opera en ouvertures, het was er allemaal. Na de openingswoor den van de voorzitter Leo Ver- weij, waarin een kort moment van 60 jaar overdenking, waarin een bijzonder welkom aan de heer Dirk van Eeuwen. Deze heeft de oprichting van het Alge mene Mannenkoor nog meege maakt. Met enige aarzeling opende DGS WADDINXVEEN - Bij wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel wordt er op vrijdag 14 ok tober weer een klaverjasavond gehouden. Tijdens deze avond is iedereen van harte welkom om een spelletje klaverjas te spelen. Voor de beste klaverjassers valt er een mooie prijs te winnen, en aan het eind van de avond wordt er als afsluiting nog een leuke lo terij gehouden waarbij mooie prijzen te winnen zijn. De zaal gaat om 19.30 uur open, aan vang is om 20.00 uur. De Entree voor leden en donateurs be draagt 1,25 euro, niet-leden beta len 2,- euro. men naar de halve finale, heeft hij zelf al het gevoel gewonnen te hebben. „Mijn hoofddoel was om mijn idee te presente ren op tv en dat is uitgekomen. Alles wat er nu nog bijkomt, is alleen maar meegenomen. Ik ben er sowieso niet slechter van geworden. Aan nieuwe klanten kan ik straks mooi wel bewij zen dat alles mogelijk is. Zelfs met een goed idee op televisie komen. Want als ik het kan, kan iedereen het. Zolang je maar creatief bent." Concerten op 28 oktober en John Verver is werkzaam als dig hebben. Geloof me, we ko- Strategisch Management Performance Improver. „Je bent niet de eerste die er over Simpel Verder dan deze cryptische om schrijving gaat John niet. „Ik mag het echt niet weggeven. Het is zo'n simpele uitvinding Hartstikke leuk en aardig alle- dat het bijna te simpel is om te WADDINXVEEN - Tijdens de cursus 'Babymassage' leren cur sisten de lichaamstaal van him we- van an derhalf uur, bedoeld voor ou ders van baby's van ongeveer WADDINXVEEN - Het Opvoed- bureau Midden-Holland organi seert bijeenkomsten voor ouders van pubers. Het zijn vijf bijeen komsten van twee uur. Hierin wordt niet alleen aandacht gege ven aan de ontwikkeling die de puber doormaakt, maar ook hoe u als ouder op deze veranderin gen kunt reageren. Hoe onder handel je, hoe help je hen zelf standig te worden, bemoei je je met huiswerk? Verder is er ruim schoots gelegenheid te oefenen met vragen uit de eigen situatie en voor het uitwisselen van er varingen. De bijeenkomsten staan open voor alle ouders van jongeren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. De avonden worden geleid door Francies Ochtman van het Op- voedbureau Midden-Holland. De data zijn: 1,8,15,22 en 29 no vember van 20.00 tot 22.00 uur (opgeven voor 24 oktober). De avonden worden gegeven aan de Stationsstraat 12, Waddinx veen. Kosten bedragen 15,- euro PP- Voor informatie bel Francies Ochtman, tel 0182 - 573933, of e- mail naar opvoedbureau@jso.nl. WADDINXVEEN - De komende tijd is er bij RTW FM, de lokale omroep voor Waddinxveen en WADDINXVEEN - Over de voe ding van de moeder en de over- gang naar vast voedsel voor de baby wordt gesproken tijdens de maandelijkse informatiebijeen komst van de Borstvoedingsor- ganisatie LLL. Deze wordt ge houden op dinsdag 18 oktober bij Nel Veenman, Pr. Beatrix- straat 98 in Waddinxveen. De bij- WADDINXVEEN - De heer Nico Uittenbroek uit Reeuwijk komt dinsdag 18 oktober een lezing houden bij de Vrouwen van Nu Waddinxveen met als titel 'Tus sen Alpen en rotstuin'. Hij laat de dames beelden zien van de Oostenrijkse, Franse en Zwitser se Alpen en Pyreneeën. In deze gebieden is er een bijzondere plantengroei en elk gebergte en streek kent zijn specifieke soor ten alpenplanten. Ook kunnen de Vrouwen van Nu genieten van beelden van liefhebbers van rotstuinen en als de tijd het toelaat, geeft de heer Uittenbroek tips en ideeën over het inrichten van een dergelijke tuin. De voordracht wordt gege ven met twee projectors in over vloei met ondersteuning van muziek. Men ziet dan planten en dieren in een overweldigen de natuur. Deze avond wordt gehouden in de Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh, aanvang is 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang. Belangstellenden zijn ook van harte welkom en beta len 3,50 euro. het concert met Domine, salvam fac Reginam nostram van De klerk. Dit ter nagedachtenis aan hen die DGS ontvielen. Aanslui tend was het de beurt aan Viotta en het mannenkoor in Jesu mei- ne Freude van J.S. Bach. Zowel orkest als DGS, na het zingen van vier werken, moesten er dui delijk nog inkomen. Aansluitend was het de beurt aan Viotta met de Ouverture uit Norma van Bellini dat niet feil loos werd uitgevoerd. De sopraan Margaret Roest gaf haar visitekaartje af in het Casta Diva uit de opera Norma van Bellini. Hierna zongen de mannen krachtig over de vrede in El hymno de la paz naar een be werking van dirigent Jeroen Bos man. De tenor Marten Smeding dwong bewondering af in een aria uit de opera Faust van Gou nod en vooral het Déposons les armes, het bekende soldatenlied uit Faust van Gounod werd met verve door het mannenkoor ge maand, op de gebruikelijke tijd op donderdagavond tussen 21.00 en 22.00 uur, zal er ook meer gelegenheid komen voor andere onderwerpen. Natuurlijk zullen in de uitzendingen ook de gemeenteraadsvergaderingen worden besproken. Ook wordt er gekeken naar wat er op poli tiek gebied gebeurt in Waddinx veen. Politiek Café wordt live uitgezonden op donderdag avond tussen 21.00 en 22.00 en de herhaling is op maandag avond tussen 18.00 en 19.00 uur. RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en op de ka bel in Waddinxveen op 103.4 FM en in Reeuwijk-Dorp en Gouda- Bloemendaal op 98.3 FM. „Nee, dat mag ik niet zeggen het geheim tot succes. Je kunt van Veronica. Daar heb ik zelfs pas iets nieuws maken als je te ruggaat naar de basis." Bijna alle deelnemers van 'Het Beste Idee van Nederland' zijn kleinkunst in Zevenhuizen. Al meerdere jaren produceert Stich ting Polderromance met groot succes musicalvoorstellingen. Op stapel staan Oliver Twist, waarvan de voorstellingen in de cember plaatsvinden. De cast be staat uit een twintigtal jonge mensen tussen 12 en 18 jaar en een tiental volwassenen. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, houdt op dinsdag 18 oktober een gezellige ontmoetingsactiviteit voor seni oren in Waddinxveen. Op deze avond zal het bingospel worden gespeeld in het Anne Frank-acti- viteitencentrum (J. van Bijnen- pad 1). De zaal gaat open om 19.30 urn-, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,20 eu ro voor één plankje of 2,70 euro voor twee plankjes. Wie gebruik wilt maken van de GroeneHart- Hopper om naar deze bingo te gaan, moet bellen naar telefoon nummer 0800 - 0220900. WADDINXVEEN - Bij Cursus centrum Kunst Kijken gaat in november de cursus 'Wat stelt dit voor?' van start. Deze twee wekelijkse cursus bestaat uit ze ven dialezingen en een muse- umrondleiding en is te volgen op woensdagavond (start 16 no vember), op donderdagochtend (start 17 november) en op vrij dagochtend (start 19 november). De cursisten leren de meest fre quent voorkomende thema's uit de bijbel en uit de Griekse en Romeinse mythe herkennen en begrijpen. De tweewekelijkse cursus 'Mo derne Architectuur' gaat bij vol doende deelnemers van start op dinsdagochtend 4 oktober. Voor meer informatie en toezending van het programmaboekje bel drs P.E. van Poelgeest, tel 0182 - 394055 of e-mail naar kunstkij- ken@hetnet.nl. concert mede in verband met hun 25-jarig bestaan. Voor dit concert is een beperkt aantal kaarten in de vrije verkoop. Vol gend jaar zal op vrijdag 17 febru ari het Berlage kwartet, een strijkensemble uit Amsterdam, een uitvoering geven. De concerten worden gegeven in de sfeervolle Remonstrantse kerk gelegen aan de Zuidkade nr. 59 te Waddinxveen en begin nen om 20.15 uur. De toegangs prijs bedraagt 9,- euro per per- omstreken, aandacht voor de po- soon. Reserveringen bij de litiek in Waddinxveen. Juist nu Remonstrantse Kerk, tel. 0182 - begin volgend jaar de gemeente raadsverkiezingen aan de orde 17 zijn, willen alle politieke partijen proberen de kiezer voor zich te winnen. De redactie van het Po litiek Café zal daar zeker op in spelen en ook de partijen vragen wat zij met de kiezer voorheb ben. De doelstelling is dit met kleine neelstuk te spelen. Op een podi- debatten te doen in de reguliere um staan is jezelf presenteren. In uitzendingen, maar ook met een profijt groot live debat op de radio. Daar de zendtijd wordt uitge breid naar tweemaal één uur per WADDINXVEEN - Ieder mens is in staat om al zijn doelstel lingen op korte termijn te bereiken. Dat is de visie van John Verver. De 41-jarige Waddinxener heeft in elk geval zijn doel stelling bereikt door in de voorronde van het televisiepro gramma 'Het Beste Idee van Nederland' te staan. „Voor mijn gevoel heb ik al gewonnen. Ik mag mijn eigen uitvinding op tv gaan presenteren." Ook Nederland plukte de vruchten van de wederopbouw schalen." en langzamerhand groeiden we Nadat John deze klus succesvol uit tot een welvarend land. He- had afgewerkt, vroeg de presi- laas gaat het de laatste jaren dent van het Japanse bedrijf wat minder en is de vraag op hem om nog een gunst. Een de markt enorm gedaald." vriend in Zweden had een pro duct op de markt gebracht. Aan totype in elkaar geknutseld." John Verver denkt te weten John de vraag of hij dat even- waar dat aan ligt: „Ik denk dat tjes in Europa wilde populari seren. „Dus ik ging aan de slag, maal, maar gaat John mij ook raden. Als je hoort wat het is, Maar toen ik het eenmaal in nog vertellen over wat voor een denk je bij jezelf: waarom ben Nederland introduceerde, product we het nu eigenlijk schrok ik me rot. Leveranciers bleken een hekel aan dit pro duct te hebben. Het bracht al- Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. Er wordt een bijdrage van 3,- euro gevraagd ter bestrijding van de onkosten. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. we voorbijgegaan zijn aan de snelheid waarmee alles om ons heen Zich steeds maar weer blijft ontwikkelen. Bedrijven moeten in hetzelfde tempo meegroeien en dat lukt niet al tijd. Overigens hoeven we ons leen maar ergernis en hoge kos- geen zorgen te maken om de ten met zich mee. Zo mooi als economische recessie. In 2007 ik het probeerde op te zetten, maal op tv komen, daarna mag zo snel bloedde het alweer ik er over praten. Ik kan je al- slaan in ons landje. Moet jij dood. Meteen de Japanner op- leen vertellen dat het een eens opletten hoeveel banen er gebeld en hem medegedeeld product is dat in supermark- dat het helaas einde oefening ten verkrijgbaar is. Het is bo- is. 'Laat de concurrenten dit vendien een veel gestolen ar- product maar promoten', zei tikel. Maar straks niet meer, ik, 'want hier maak je geen Met mijn idee los ik drie be- We gaan ze straks nog hard no- vrienden mee'." hoeftes in de markt op. Het is ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Jeugdgroep Zevenhui zen Moerkapelle heeft een aantal activiteiten georganiseerd voor in de herfstvakantie. Op maan dag 17 oktober van 13.00 tot 17.00 uur zijn zij in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen om te gaan zaalvoetballen. Iedereen mag zich met zijn of haar team opgeven bij Roland, tel 0612839280. Op dezelfde maandag is Jeugd groep Zevenhuizen Moerkapelle van 19.00 tot 21.30 in Op Moer in Moerkapelle. Zij zullen daar gaan kegelen en natuurlijk is de playstation ook weer van de par tij. Alle activiteiten zijn gratis. Voor meer informatie bel Ro land. WADDINXVEEN - Evenals vo rig jaar organiseert de Remonst rantse Kerk in samenwerking met het centrum voor Kunstzin nige vormgeving Kreater in het seizoen 2005/2006 weer concer ten. De eerste avond wordt ge houden op vrijdag 28 oktober. Dan treedt het orkest Nuevos Tangueros op dat Argentijnse muziek ten gehore zal brengen, een op het ogenblik zeer popu lair genre. bracht. Hierna volgde het moei- Op vrijdag 18 november is er in lijke Cantique de Jean Racine samenwerking met pianohandel van Fauré voor orkest en koor. Mos en Spetter een pianoconcert Vervolgens zongen de mannen met Ardjoena Soeqadi. De firma van Jeroen Bosman verdienste lijk het moeilijke Prière van Pou lenc. De sopraan Margaret Roest zong de aria uit Verdi 'La Forza del Destino'. In de pauze was er gelegenheid om de Live-cd, die van dit concert werd gemaakt, te bestellen. Na de pauze waren er nog optre- ZEVENHUIZEN - Stichting Pol- dens van de solisten, orkest en derromance heeft als doelstel- mannenkoor met werken uit ling het bevorderen van de Rigoletto van Verdi en het Sla venkoor uit Nabucco eveneens van Verdi. Die Gouwe Sanghers namen de toehoorders mee in Comrades in arms van Adam, het Quattro cavai che trottano van Uhlmann en het The Long day closes van Sullivan. Wat heel de avond al duidelijk was: het orkest kan veel. Of het nu hard of zacht snel of langzaam spelen Ook de volksmusical De Jantjes is, men doet het redelijk tot staat in de steigers waarvan de goed. Dat alles onder de gede- voorstellingen in april zullen van dirigent Jeroen plaatsvinden. St.Polderromance meent dat naast het spelen in musicals er ook mensen te vin den moeten zijn die toneel wil- je latere leven heb je er van bij presentaties op school en in het bedrijfsleven, dan sta je steviger in je schoenen, je bent niet meer bang voor die grote groep mensen die naar jou staat te kijken. Leerlingen kunnen al tijd, indien gewenst, kiezen voor WADDINXVEEN - Tijdens de zelf leeft. Verder wordt er aan- het meespelen in een toneelstuk cursus 'Babymassage' leren cur- dacht besteed aan wat te doen of in een musical. Ook is er voor sisten de lichaamstaal van him als de baby veel huilt, slecht de jongeren de mogelijkheid om baby te verstaan. Er zijn vier we- slaapt of veel last heeft van onder deskundige leiding decors kelijkse bijeenkomsten van an- darmkrampjes. Tot slot is er ook bouwen en decors schilderen te derhalf uur, bedoeld voor ou- gelegenheid voor het uitwisse- leren. Binnenkort staat er weer ders van baby's van ongeveer len van ervaringen. een cursus grime en toneelkap- twee tot negen maanden oud. De Verschillende ziektekostenverze- pen op het programma. Deelna- cursus start 4 november om me is gratis maar er wordt wel 09:30 uur in Waddinxveen. De van je verwacht dat je meehelpt kosten bedragen 80,- euro voor met de grime en het kappen van leden van Vierstroom en 130,- de spelers van voorstellingen, euro voor niet-leden. De eerste voorstelling is Oliver Cursisten leren him baby te mas seren en wat de beste methode is om hun kind op te pakken, zo dat het zich geborgen voelt. Ook diensten als: verzorging, huis- wordt er uitgebreid stil gestaan Jantjes) of vrijdagavond (repeti- bij het tempo waarin de baby leeft. Dit is namelijk niet gelijk zondheidszorg 0-4 aan het tempo waarin een ouder schappelijke dienstverlening. Resultaatgericht struikelt, hoor," stelt John mij Zijn bedrijf, Verver Interim Ma- gerust als hij de moeilijke blik nagement, introduceert ver- op mijn gezicht ziet. „Mijn taak nieuwingsmanagement. „Ik is om bedrijven en medewer- kijk bij een bedrijf naar de mo kers beter te laten presteren, gelijkheden om een nieuw re- Meer winst, meer betrokken- sultaatgericht proces op gang heid en het liefst op langere ter mijn. Ik zal eerst een stukje ge schiedenisles geven. Na de panse multinational. Het ging Tweede Wereldoorlog is de we- niet zo goed met dat bedrijf en reld opnieuw opgebouwd. Overal was gebrek aan. Het maakte niet uit wat je uitvond, gisch dat het niet zo goed ging, alles wat je op de markt bracht want het bedrijf teerde op de was toch wel goed. Er werd een verkoop van weegschalen. Een product dat niet elke dag wordt verkocht. Aan mij om met een oplossing te komen. Niemand schaft wekelijks een weeg schaal aan, dus ik wist dat daar geen eer aan te behalen viel. Ik Waddinxvener John Verver staat in het televisieprogramma 'Het Beste Idee van Nederland', koos voor een simpele oplos kwamen er veel meer mogelijk- sing. Nog een product op de Maanden later besluit John met niet arbeidsintensief om het heden, met als gevolg dat er markt brengen, zodat het be- zijn gezin van Gouda naar product te maken, er komt zelfs veel meer werd uitgevonden, drijf niet meer afhankelijk zou Waddinxveen te verhuizen, helemaal geen arbeid bij kijken, zijn van de verkoop van weeg- Zijn vorige 'mislukte' klus is het is milieuvriendelijk en het inmiddels vergeten. Totdat hij wordt straks niet meer gesto- op een dag bukt om een ver- len." huisdoos op te pakken. „Op eens had ik het,” zegt hij. „Ik wist de oplossing voor het pro bleem en heb meteen een pro- gen leiding Bosman. Het enthousiasme van de man nen leidde af en toe tot het ver geten van het juiste ritme en dan len spelen en dan voornamelijk dreigde de boel wel eens op hol blijspelen/kluchten. Het doel is te gaan. Maar Jeroen Bosman eind oktober te starten met de re- hield de teugels bij zowel het or- petitiès. Ook wil de Stichting on- kest als zijn mannen strak. Dat derzoeken in hoeverre er door het publiek genoten heeft werd de jeugd in de leeftijdsgroep van duidelijk in het langdurige ap- acht tot twaalf en van twaalf tot plaus met een toegift van het zeventien jaar behoefte is acteer- Slavenkoor waarbij het publiek lessen te volgen en wellicht bij kon meezingen. voldoende belangstelling een to- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 OKTOBER 2005 PAGINA 15 Het Beste Idee van Nederland i 616572. product we het nu eigenlijk ik daar niet opgekomen? Sim- hebben? pelheid is in mijn visie sowieso

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15