[hw(o)g)[)®s LIE Ja De magische wereld van kinderboeken Oprichting belangen vereniging Onderweg- Plasweg Geslaagden B-diploma Strenge controle op afval College Waddinxveen presenteert sluitende begroting FLEXIBEL, LIEFTINK VOUWWANDEN Koninklijke onderscheiding ,vnnivxvrrv Informatie avond Zuidplaspolder den uit Roemenië. Na de val van naar Roemenië reist. Tevens zet WADDINXVEEN/REGIO - De het Ceaucescu-regime begeleidt hij zich in voor de uitwisseling plannen voor de Zuidplaspolder tussen Nederland en Roemenië. Zo werden bijvoorbeeld Roem eense predikanten naar Neder land gehaald voor een kennis making met het kerkelijke leven Waddinxveen, Naturistisch zwemmen Kinderfilm in Kreater Derde plaats voor 11-jarige kunst schaatsster Aikido bij Den Edel h zijn tussenkomst zijn ontmoetin- www.lieftink.nl menkomen voor ontmoeting ontwikkeling. Betrokkene Toen Ton Willem Burger hoorde dat Kees Landmeter zijn zaak van de hand wilde doen, begon hij na te denken. Hij was meteen geïnteresseerd, maar wist niet zeker of hij de grote stap wel moest wagen. „Uiteindelijk heb ik de knoop doorgehakt en het pand gekocht," vertelt hij. „In één keer zoveel ruimte erbij krij gen, was toch wel heel aanlok kelijk. Ik heb besloten er een aparte boekenafdeling van te maken, zodat het huidige pand nog meer gespecialiseerd kan worden in kantoorartikelen. Met een nog breder assortiment dan we nu hebben." nog uren gezet. Gerenoveerde melkma chines beleefden een doorstart in Formule Ton Willem kan zijn enthousias me over de nieuwe winkel niet op. „Het wordt echt enorm gaaf. Het gaat een heel andere winkel worden dan de klanten gewend zijn. We zijn druk bezig om ons aan te sluiten bij een landelijke formule. Daar kan ik helaas nog niet veel over zeggen, behalve dat het assortiment kantoorarti kelen er enorm door uitgebreid gaat worden. De gehele presen tatie en bijkomende reclameon- dersteuning wordt dan geheel voor ons verzorgd." Houdt de uitbreiding ook auto matisch in dat er meer werkne mers bij moeten komen? „Nee, vooralsnog denken wij met dit huidige team goed uit de voeten te kunnen," zegt Ton Willem. „Tien medewerkers moet in principe voldoende zijn. Met z'n allen dóen we er alles aan om te zorgen dat klanten zich op hun gemak voelen in deze winkel. Het moet gewoon heel gezellig gaan worden." ISP door de projectleider de heer Hordijk toegelicht. Wethouder M. te Meijde Laat zal de lokale re belangstellende is van harte welkom in Dorpshuis Swanla, Alle ontwikkelingen rond de verbouwing zijn te bekijken op de website van Burger boek en kantoorhandel b.v. www.bur- ger-waddinxveen.nl. middag lang wel 13 kinderen aan het werk waren, was amper te merken, zo ingespannen, ge concentreerd en stilletjes werd er geknutseld en gebouwd. Het re sultaat is er wel naar. „Hé, het gaat goed met die stenen.", klonk het. „Ja, zo maakt het echt een heel oude muur", was het commentaar. „Hebben we nog even tijd?" De middag vloog om, de bieb werd in een magische wereld omgetoverd. Wie laat zich meevoeren met de Tover- academie van de Kinderboeken week? Tuin Als het aan Ton Willem ligt, blijft die gezelligheid in de toe komst niet alleen tot in de win kel beperkt. „Ik heb inderdaad plannen met de tuin," legt hij uit. „Ook daar wil ik een koffie tafel neerzetten, zodat klanten in de zomer lekker met een bak je koffie en een boek in de zon kunnen zitten. Maar dat is voor alsnog toekomstmuziek. Eén ding weet ik wel zeker: het moet gewoon heel plezierig gaan worden om even bij Burger naar binnen te lopen." RAM K Bel voor meer info: 0182 54 76 32 of mail naar: aertsglas@planet.nl WADDINXVEEN - In het Gou- webad de Sniep is er op zater dag 8 oktober weer gezwom men voor het B-diploma. Er waren 41 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd. zorgden voor bedden, laboratoriummaterialen en twee echografen voor klinie- uit," zegt Ton Willem. „We krij gen er opeens honderd vierkan te meter bij. Ons huidige pand is gewoon veel te klein. Het staat er momenteel propvol met artikelen. Klanten kunnen niet eens op hun gemakje een boek bekijken. Sterker, we kunnen niet eens alle boeken in de win kel kwijt. Straks wel. We krijgen er zelfs een heuse koffietafel bij." In januari wordt er begonnen met de verbouwing. In maart moet alles klaar zijn. Ton Wil lem: „Onze intentie is om in al die maanden 'gewoon' open te blijven. Of de klanten geen last krijgen van de verbouwing? Er wordt een groot gat in de muur gemaakt, dus er zal ongetwij feld het nodige stof vrijkomen. Daar kunnen we niet omheen, maar we hopen de eventuele overlast toch zoveel mogelijk te beperken." WADDINXVEEN/DEN HAAG - De 11-jarige Waddinxveense kunstschaatsster Joyce den Hol lander heeft tijdens de voorron des van de Nederlandse kam pioenschappen kunstrijden tot 14 jaar in Den Haag een knappe derde plaats behaald. Het was de eerste van de in totaal drie voorrondewedstrijden. Van de 24 deelnemers mogen alleen de eerste twaalf naar de Nederland se kampioenschappen op 18 de cember in Den Bosch. liggen in de vorm van het Ont- werp-Intergemeentelijk Struc tuurplan Zuidplas (ISP) ter inza ge op de gemeentehuizen van Moordrecht, feiten vinden plaats in zijn va kanties en op eigen kosten. Ook voert hij campagnes op het ge bied van de gezondheidszorg waarvoor hij vaak belangeloos naar Roemenië reist. Tevens zet 11 oktober een Koninklijke on derscheiding uit aan de heer ds. Koffietafel De boekhandel zit al jaren verle gen om extra ruimte. „Dit kwam inderdaad heel goed Burger boek en kantoor handel b.v. gaat uitbrei den. Het naastgelegen pand is gekocht en wordt bij de huidge winkel be trokken. (foto: Liesbeth van der Vis) tolk/vertaler van bouwtekenin gen en begrotingen, maar offer de vele vrije dagen op aan sprekingen ter plaatse en wekelijks besteedt hij vele om bij de nazorg van ten te helpen. Scholen in berg- 'Magie' is het thema van de Kin derboekenweek van 2005. De Kinderboekenweek loopt van hulpverleningsprojecten in Roe menië. De hulpverlening be- ken in Cluj Napoca. Alle activi- stond uit het verzenden van voedselpaketten, medicijnen en studieboeken. Ook bood hij sa men met zijn echtgenote gast- WADDINXVEEN - Rommel op straat gooien wordt volgend jaar in Waddinxveen streng aange pakt. Waddinxveners krijgen te maken met een opsporingsamb- Sniepweg 13h. tenaar. Deze heeft de opdracht uit te zoeken wie er precies ver antwoordelijk is voor illegale lo zingen, zwerfvuil en het te vroeg buiten zetten van huisvuil. Te vens krijgt hij de bevoegdheid boetes uit te schrijven. vieren valt. De Openbare Biblio theek is magisch. Iedere bezoe ker die het gebouw aan de Van Meckelenburglaan in Waddinx veen binnen stapt, zal dat be amen. De hal is door de kinderen uit Zuid omgetoverd tot een sprookjesachtige wereld. Oude muren en toverattributen nemen de lezers mee naar andere tijden met magiërs en spreuken, met heksen en drankjes. Ze zijn er ingespannen aan bezig geweest en hebben met elkaar veel werk verzet. Dat er een LIEVER LIEFTINK De namen van de kinderen die hun B-diploma hebben gehaald zijn: Thess Havenaar, Denis Jan maat, Emma de Koning, Thijs Wegman, Devon Plunkett, Xi tao Schoenmakers, Luca-Ann v.d. Eijk, Bart Leeuwestein, Sanne Verweij, Michael van den Berg, Stefanie Hoogendoom, Demelza Meijer, Tycho Pannebakker, Jelle de Kock, Edo Herrera Trujillo, Stef van't Hoog, Sabine Mole naar, Jimmy Boom, Lisanne van Klink, Brian Schaap, Dave van Wichen, Kelly Wolswijk, Thijs Noordhoek, Ayesha Kolster, Ri chard Kroesmeijer, Mike Smits, Mike Loomans, Timo Nijlun- sing, Luuk Schaaf, Marit Verwe ij, Thom Bouthoorn, Lisanne Koll, Sam van Wijk, Mees Booij, Tanuya Plunkett, Sofie de Ko ning, Joris Snijdelaar, Larice van der Genugten, Tijmen Boot, Ste fano Bontekoe en Matthijs Breu- gem. en het provinciehuis. Daarmee is een belangrijke stap gezet in de richting van de grote verande ringen die de Zuidplaspolder te wachten staan. In de gemeente dels voor kinderen, vaak met veel humor of gevoel geschre ven. Opvallend is ook dat er steeds meer kinderen voorkeur krijgen voor poëzie. Een origi neel thema dus, waar een heel I lm stuur en bedrijfsvoering te be perken. Opvallend is het plan voor Gou- webad De Sniep. Het college ziet een zwembad niet als overbodi ge luxe. Waddinxveners moeten wel degelijk een gelegenheid hebben om te (leren) zwemmen en in water te sporten, maar niet tegen de huidige prijs (jaarlijkse bijdrage van 750.000 euro). Er wordt gezocht naar goedkopere alternatieven. De komende vier jaar wordt het zwembad betaald uit de reserves. In die periode kunnen inwoners in ieder geval terecht in De Sniep. Binnen de begroting is ook nog ruimte gevonden voor nieuw be leid. Zo wil de gemeente in 2006 een Buitengewoon Opsporings Ambtenaar aanstellen. Ook de problematiek rondom zwerfvuil wordt grondig aangepakt. Daar naast komt er onder andere extra geld voor toeleiding naar de ar beidsmarkt, Kreater, jeugdad- viesraad, steunpunt huiselijk ge weld en communicatie. In de week van 17 oktober valt er bij alle inwoners van Waddinx veen een Begrotingskrant op de deurmat. Hier wordt in grove lij nen het financiële plaatje voor de afgelo- 2006 beschreven. Mensen die geïnteresseerd zijn in de volledi ge begroting kunnen deze inzien bij De Publieksbalie of downlo aden van de gemeentelijke web site www.waddinxveen.nl. In spreken kan tijdens de commissievergaderingen en de raadsvergadering van 9 en 10 november. De Kinderboekenweek wordt gevierd op plaatsen waar je kin derboeken kunt vinden, op school, in de bibliotheek en in de boekwinkel. Zoals ieder jaar is de Kinderboe- WADDINXVEEN - Burger boek en kantoor b.v. gaat uit breiden. De winkel op de Dorpstraat is niet groot ge noeg meer om klanten in al hun wensen te voorzien. „Ei genlijk hebben we al jaren last van ruimtegebrek," aldus Ton Willem Burger. „Daar gaan we nu eindelijk eens wat aan doen. We hebben het pand van onze 'buurman' Re clamestudio Kees Landmeter inmiddels overgenomen en gaan in januari een groot gat in de muur maken." WADDINXVEEN - Het heeft wat moeite gekost maar de ge meente Waddinxveen heeft een sluitende begroting. Bestuurs- kosten gaan omlaag, bouwleges worden fors hoger en er komt extra geld voor onder andere de bibliotheek, handhaving en een arbeidsmarktproject. Op 9 en 10 november spreekt de gemeente raad over de begroting. Wethouder Dirk Lont vertelt dat de begroting in eerste instantie een tekort liet zien van rond de twee miljoen euro in 2006. Daar om is er bezuinigd. Voor de iets langere termijn zijn de vooruit zichten veel beter. Dat komt door inkomsten vanwege de bouw van woningen en winkels in het Centrum en Triangel en door meer inwoners. De begro ting 2006 markeert daarom een overgang tussen financiële be perkingen op dit moment en de gunstige perspectieven op ter mijn. „De begroting 2006 slaat als het ware een brug naar de toekomst," aldus de wethouder financiën. Het college stelt maatregelen voor die inwoners en voorzie ningen zo min mogelijk direct raken. Het vindt, mede gelet op de ombuigingen van pen jaren, dat het voorzienin genniveau niet verder aangetast mag worden. Toch zijn er forse ingrepen. Enerzijds aan de in komstenkant door het flink ver hogen van de bouwleges en een stijging van de OZB met twee procent boven de inflatie. An derzijds door de kosten van be- WADDINXVEEN - Ten minste vijftig omwonenden van het ag rarisch gebied tussen de Onder weg en de Piasweg te Waddinx veen hebben besloten tot het op zeer korte termijn oprichten van een belangenvereniging. Aanlei ding vormen de’plannen van de gemeente Waddinxveen om in dit gebied sportterreinen aan te leggen en bebouwing mogelijk te maken. De omwonenden vre zen onomkeerbare aantasting van het agrarisch karakakter van dit gebied en voorzien ver schillende vormen van overlast, zoals verkeershinder door be zoekers en licht- en geluidhin der., De bewoners verwachten dat door een dergelijke vereniging de betrokken overheden (pro vincie en gemeente) worden ge stimuleerd om de belangen van de omwonenden nadrukkelijk in hun afweging te betrekken. Voorlopige contactpersonen: René Brunklaus, Piasweg 8-A, Huub Dubbelman, Herbarenerf 11 en Wim Timmer, Piasweg 8-B. woensdag 5 tot en met zaterdag niet achter staan. Het is voor him 15 oktober onder het motto De dus wel een beetje jammer. De Toveracademie - Boeken vol ma- organisatie van de Kinderboe- gie. De bekroonde auteur Ed- kenweek vindt dat je niet altijd met ieders wensen rekening kunt houden. Gelukkig hebben de protestants christelijke scho len er zelf iets op bedacht, zij hebben gekozen voor een alter natief eigen thema. Bij de meeste van deze scholen gaat de Kin derboekenweek dit jaar over 'Poëzie'. Er zijn tegenwoordig kenweek weer geopend met het steeds meer leuke gedichtenbun- Kinderboekenbal, een Magisch Kinderboekenbal deze keer. Het is dit jaar de 51e Kinderboe kenweek en ook op televisie wordt er veel aandacht aan ge schonken. Niet iedereen is dit jaar zo geluk- leuke Kinderboekenweek mee te kig met het gekozen thema. 'Ma gie' is een onderwerp waar veel protestants christelijke scholen Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - In de hal van de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen hebben 13 kinderen hard gewerkt aan een prachtige tentoonstelling. De Kinderboe kenweek is begonnen! De Bre de School Zuid organiseerde om die reden de knutselactiviteit To veracademie, naar het thema van de kinderboekenweek. En kele weken geleden is een groep je kinderen uit wijk Zuid op de zolder van Basisschool De Ka meleon begonnen met het ma ken van decorstukken. Er werd geplakt en geverfd. Muren rezen uit het niets op. Tafels kwamen vol bakstenen te liggen, papieren bakstenen wel te verstaan. en een theologische bijscholing. Gouda, Nieuwerkerk aan den Zijn bijzondere inspanningen IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle Van 1976 tot 1978 was deco- en de zustergemeente Baratos. In golden de opbouw en het verste vigen van de contacten tussen de Hervormde kerk en de Gerefor meerde kerk in Roemenië, maar ook tussen de Lutherse, Katho lieke, Orthodoxe kerken. Door Zevenhuizen-Moerkapelle wordt op woensdagavond 12 ok tober een informatieavond ge- ken gevoerd, bezoeken gebracht houden. Deze avond wordt het die een wezenlijke bijdrage heb- be- ben geleverd aan de oecumeni sche betrekkingen in Roemenië. De heer Bos kan worden gekwa- ontwikkelingen toelichten. lede- de projec- lificeerd als iemand die zich ge ruime tijd ten bate van de sa- dorpjes ontvingen meubilair, menleving heeft ingespannen en Burgemeester Klinkhamerweg ook in Baratos verrees een werkzaamheden heeft verricht WADDINXVEEN - Iedereen van 16 tot en met 50 jaar kan het le ren: Aikido, Tomiki stijl. Het is een effectieve manier om jezelf te leren verdedigen zonder jezelf of anderen te beschadigen. Daar om is deze Aikido stijl uitste kend geschikt voor zowel man nen als vrouwen. Vrouwen kiezen vaak voor Aikido omdat de ronde en sierlijke bewegingen hen aanspreken en omdat er weinig kracht voor nodig is om de bewegingen uit te voeren. Daarentegen kiezen mannen er ZEVENHUIZEN - Het nieuwe voor omdat zij het technische as- zwemseizoen is begonnen. Elke peet van de oefeningen interes zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur sant vinden. Tevens zijn zij ver wordt er weer naturistisch ge- rast door het feit dat zij voor de zwommen in zwembad De oefeningen weinig kracht hoe- Koommolen. Iedereen is wel- ven te gebruiken en het effect kom om eens vrijblijvend langs toch zeer groot is. te komen. Het aantrekkelijke van de Tomi- Elke derde zaterdag van de ki stijl is dat alle technieken of maand is ook de sauna open tij- oefeningen in kata's (serie tech- dens het zwemuur. Verdere in- nieken/oefeningen) worden formatie is te vinden op de web- aangeboden. Zo wordt de lesstof site van de NPN overzichtelijk. Daarnaast wordt www.nfn.nl/npn. er ook met wapens getraind: het mes, de speer en het zwaard. De ze wapens zijn respectievelijk van rubber en hout. Het trainen met wapens maakt het oefenen van technieken extra aantrekke lijk. Els Keuris is dit jaar bij Den Edel Sport gestart met een groep beginners. De lessen zijn op elke vrijdagavond van 20.15 tot 21.15 uur. Bel voor informatie met Els Keuris, tel 0348 - 432363, of kom op vrijdagavond langs op het sportcentrum van Den Edel, WADDINXVEEN - In Keater WADDINXVEEN - Burgemees- Zorgpartners Midden-Holland gezet. Gerenoveerde melkma- draait op woensdagmiddag 19 ter H.C.J. Roijers reikte dinsdag te Gouda. Naast zijn werkzaam- chines beleefden een doorstart in oktober de kinderfilm Pluk van heden als pastoor biedt hij sinds Transsylvanië. Zijn connecties in de Petteflet. Toegangsprijs be- 1980 in materieel en geestelijk zijn werk als verpleeghuispastor draagt 2,50 euro per persoon. F. Bos. Hij werd benoemd tot lid opzicht steun aan Roemenië. Hij zorgden voor materialen zoals Reserveringen bij Kreater, Kerk- in de Orde van Oranje- Nassau is de inspirator en motor voor de bedden, laboratoriummaterialen straat 13, tel 0182 - 614422. omdat hij zich bijzonder heeft in gezet voor Roemenië op onder andere medisch en kerkelijk ge bied. De heer F. Bos is op 13 maart 1950 in Maam geboren. Na het behalen van zijn HBS-B-diploma vrijheid en onderdak aan vrien- is decorandus gaan werken bij de firma Svenska Staat te Am sterdam. In 1973 is de heer Bos hij tot op heden talrijke initiatie- gestart met zijn Theologiestudie ven, zoals het opzetten van een in Utrecht. Op 29 maart 1977 kaasmakerij, een melkmachine- heeft hij kandidaatsexamen ge- project en de bouw van een ge daan. Van 1973 tot 1976 gaf de meenschapshuis en activiteiten heer Bos bijbelonderricht op ba- centrum. Hij treedt op als sisscholen in en rond Geldermal- tolk-vertaler tussen Moordrecht sen. randus leraar het dorp Malnasz is een verval- Godsdienstonderwijs en maat- len onderkomen verbouwd tot schappijleer aan het Christelijk een functioneel centrum, waar Lyceum te Arnhem. In 1978 heeft kinderen elk gewenst seizoen sa- betrokkene een studie Theologie menkomen voor ontmoeting en gevolgd in Cluj-Napoca te Roe- ontwikkeling. Betrokkene was menië. Op 16 februari 1983 heeft tijdens de bouw niet alleen gen tot stand gekomen, gesprek- hij zijn doctoraal examen ge daan. Van 1980 tot 1985 was de heer Bos werkzaam als her vormd predikant te Moordrecht. In 1985 is hij benoemd tot her vormd predikant in Samen-op- Weg verband te s-Gravenhage en in 1991 is hij in Assen als pre dikant aangesteld. Vanaf 1992 is ook in Baratos verrees een werkzaamheden heeft verricht 86 te Zevenhuizen. Vanaf 19.00 hij werkzaam als coördinator prachtig centrum en in hetzelfde die voor de samenleving een bij- uur is de zaal open. De presenta- Dienst Geestelijke verzorging dorp werd een kaasmakerij op- zondere waarde hebben. ties beginnen om 19.30 uur. 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 12 OKTOBER 2005 Burger gaat uitbreiden 'w A Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172-46 96 70 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. As) w ward van de Vendel schreef het Kinderboekenweekgeschenk 2005: Wat rijmt er op puree? JF GLASZETTER D

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9