Introductie gedragsregels Rehobothschool duidelijke taal Onthuld? Tl Jubilerende dominee Bos gedecoreerd Politie treedt op tegen auto-inbraak DUURZAAM, LIEFTINK RENOVATIE Hl r T Donateurs- avond schapsband Bodycombat op het Coenecoop College Stichting Vriend- Jeugddisco de Paddestoel Collecte Dieren bescherming Voorlichting over Ménière Klaverjassen bij WSE Geslaagde vierde editie Easy as Jazz l’tl 3 LIEVER LIEFTINK naar week F www.lieftink.nl Redactie Weekblad voor Wad dinxveen eniging." Hij klopt zich op de borst. „En jullie willen daar allemaal lid van wor den." De kinderen joelen, de sketch van de leerkrachten, vanmiddag beter be kend als de 'Oenemeloenen', begint. Schoolinspecteur Dribbel gaat minder op cijfers letten en meer op hoe kinderen met elkaar omgaan. Daarvoor gaat hij op zoek naar een school met lekker veel regels. Er volgt een schooldag van de 'kinderen' die gewoonlijk als meester of juf voor de klas staan. In ouderwetse schoolunifor- een school zonder regels. Daar wordt hem snel duidelijk dat géén regels ook niet werkt. Alles mag en alles kan, maar ook de minder leuke dingen gebeuren dus gewoon. Regels zijn goed. Ze geven duidelijkheid en richtlijn. Maar teveel re gels werkt niet. De drie hoofdregels op de Christelijke Basisschool Rehoboth in Moerkapelle geven de kinderen én de leerkracht inzicht en overzicht. De kap stok voor een juiste manier van met el kaar omgaan is neergezet. Nu kunnen de jassen eraan opgehangen worden. Door Brigitte Bosman MOERKAPELLE - De Christelijke Basis school Rehoboth in Moerkapelle intro duceerde vorige week dinsdag gedrags regels die duidelijk en eenvoudig zijn. De hele middag was er een programma voor de kinderen om deze nieuwe ge dragsregels over te brengen. Kinderen krijgen vaak zoveel regeltjes te verwer ken. De Rehobothschool heeft al deze re gels nu samengevat in drie hoofdregels: 1. Op de gang en in de rij, heeft niemand last van mij 2. Alle spullen, goed idee! Daar doe ik voorzichtig mee 3. Beleefd zijn, iets voor jou en mij. Zo maak je mensen blij! mentale uitdaging. Ruim 180 leerlingen waren in beweging op het schoolplein van de Coene coop College en leken er behoor lijk veel lol in te hebben. „Zo'n week vol met activiteiten is na tuurlijk veel leuker dan een 'ge wone' lesweek," aldus één van de deelnemers. „Het is in elk ge val een stuk minder saai. Boven dien is deze week ontzettend leerzaam. Ik heb niet alleen ken nisgemaakt met sporten die ik voorheen nog nooit heb beoe fend, ik heb ook het een en ander geleerd over kunst. Het thema van deze week was namelijk Kunst Uit de School (KUS)." Naast Bodycombat konden de RAM W WADDINXVEEN - Bij voetbal vereniging WSE is er op vrijdag 28 oktober weer de maandelijkse klaverjasavond. Er worden vier rondes gespeeld, de aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom en het eerste kopje kof fie of thee is gratis. 'FA men zitten ze netjes in de banken en oe fenen in koor alle vele regels van de school. Overal zijn 'op deze school' re gels voor. Het toneelstuk maakt de kin deren op humoristische wijze duidelijk dat zóveel regels wel érg overdreven zijn, en dat je dan door de bomen het bos niet meer ziet. Kinderen mogen niets, zelfs niet elkaar helpen. En als er een kind wordt uitgelachen door de ande ren, zegt 'juf' er niets van. Werken die re gels dus? Het antwoord is nee. Inspecteur Dribbel gaat op zoek sen die bijvoorbeeld thuiszorg ontvangen groter. Wij willen over de muren heenkijken om gezamenlijk verantwoording te voor de geestelijke ver zorging van hen die Zorg en aan dacht behoeven. In samenwer king met elkaar en ieder met zijn eigen verantwoordelijkheden. Daarmee vormgeven aan samen leven met de nadruk op 'sa men'." Wout Huizing, geestelijk verzorger bij Tabitha in Den staan. Een woordje dat weg gehaald had moeten worden of, zoals in dit geval, had moeten worden gewijzigd. De zin 'Kunstwerk onthuld op Coene coop College' is veranderd in 'Burgemeester onthuld kunst werk Coenecoop College', waar bij het woordje 'onthuld' dus is blijven staan. In alle haast over het hoofd gezien en vergeten aan te passen. Hoewel deze fout niet is goed te praten, is het wel fijn om te kunnen constateren dat het met de taalbeheersing van leerkrachten in het basisonder wijs weer stukken beter gaat. gezondheidszorg die zich in de afgelopen dertig jaar sterk heeft ontwikkeld." Hij benadrukte dat het heel belangrijk is elkaar te kennen en van elkaar te weten waar ieders kracht ligt zodat je mensen zo goed mogelijk kunt inzetten. Geestelijk verzorgers in instellingen hebben vaak speci fieke kennis om mensen met een handicap of ziekte bij te kunnen staan. „Maak daar gebruik van,"was zijn boodschap aan het gehoor dat bestond uit geestelijk verzorgers uit de regio Midden- Holland en werkzaam binnen Zorgpartners, leden van identi- teitscommissies, het manage ment, vrijwilligers die betrokken zijn bij de geestelijke verzorging GOUDA - De Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden (NWS) houdt op maandag 31 oktober een voorlichtingsavond over de ziekte van Ménière (draaiduizeligheid) in het Groe ne Hart Ziekenhuis. Belangstel lenden zijn van harte welkom in de Gehoorzaal van de Bleuland- locatie, Bleulandweg 10 van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de toe gang is gratis. Aanmelden voor deze avond bij het Bureau Patiëntenservice, tel 0182 - 505324, van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. van de Coenecoop College in beweging tijdens de works- (foto: Liesbeth van der Vis) de organisatie om de avond evenals bij de voorgaande con certen, te beëindigen met een Lullabye (wiegeliedje). De orga nisatie in handen van de Raad voor Kunst en Cultuur maakte de bezoekers tot slot nog attent op een speciaal Kerstconcert dat medio december zal plaatsvin den. 'Soul and Funky' is het the ma en zal er op gericht zijn om vooral ook jongeren naar het Jazzcafé te krijgen. Voor iemand die bekend is met de muziek van artiesten zoals James Brown, Herbie Hancock en Candy Dulf- er zal het decemberconcert bij Easy Dinner een absolute must zijn. leerlingen zich ook inschrijven voor de workshop Streetdance en Volleybal. Maar het meest populair was de Ultimate Talent battle, wedstrijden voor leerlin gen die goed kunnen zingen of dansen. De winnaars van de Ta lentbattle mochten vrijdag tij dens het grote Lustrumfeest op treden in het voorprogramma van Di-rect en Brainpower. Van plankenkoorts was geen sprake; de winnende zangeressen brach ten, alvorens ze het podium op moesten, een bezoekje aan een professionele opnamestudio. Daar leerden zij de fijne kneepjes van het optreden. Tevens moch ten ze hun eigen liedje opnemen. WADDINXVEEN - De vierde editie van Easy as Jazz kende af gelopen vrijdag een heel opmer kelijk voorprogramma: burge meester Henk Roijers droeg een speciaal voor hem geschreven stuk getiteld 'De Avondwande ling' voor. De Avondwandeling gaat over een man die zijn weke lijkse 'blokje om' gebruikt om zich weer even kind te voelen en zijn leven in een tijdbestek van 37 minuten, de duur van de wandeling, de revue te laten passeren. De tekst kreeg met be hulp van zachte percussie en gi taar extra dimensie en vormde voor de burgemeester een unie ke gelegenheid om een kunstzin- WADDINXVEEN - Wegens het tienjarig bestaan van het Coene coop College, kregen de leerlin gen vorige week een heuse 'fees- tweek' voorgeschoteld. Er stonden allerlei activiteiten op het programma, zoals een Coe- achterlaten van kostbare goede- necoop Show met debat, specta- ren in de auto's. culaire sportactiviteiten en uit- In bovengenoemde periode zal dagende workshops, alle onder in de gemeente Waddinxveen op begeleiding diverse plaatsen, zoals woon- straten, parkeerplaatsen, bij sportlocaties en bij enkele evene menten preventieve controles worden gehouden. WADDINXVEEN - De Stichting Vriendschapsband Waddinx veen - Pelhrimov houdt op 25 oktober zijn jaarlijkse dona- teursavond. Onderwerp van de ze avond is ditmaal de historie en de bezienswaardigheden van Pelhrimov en omstreken. Gast spreker is Olga van Amerongen - Brezinova, geboren en getogen in Pelhrimov en sinds een aantal jaren tolk voor de Stichting. Tij dens haar presentatie zal zij ge bruik maken van fotomateriaal dat ter beschikking is gesteld door de Gemeente Pelhrimov en vrijwilligers. Iedereen is van harte welkom op deze avond, die wordt gehou den in het gebouw De Hoge Noot aan de Jan Willem Friso- weg. Aanvang 20.00 uur. van professionele docenten in him vakgebied. Eén van die workshops was Bo- dycombat, een groepsprogram ma op basis van bewegingen vanuit verschillende vechtspor ten. De combinatie van vechtbe- De politie heeft nadrukkelijk nog wegingen op muziek zorgt voor zowel een lichamelijke als een WADDINXVEEN - Het team Waddinxveen-Boskoop van het politiedistrict Gouwe IJssel zal in de laatste week van oktober en in de eerste week van november een preventieve actie voeren met betrekking tot auto-inbraken. Van begin dit jaar tot en met 15 oktober werd 226 keer aangifte gedaan van inbraak in een auto, gepleegd in de gemeente Wad dinxveen. Hoewel dit een lichte daling is ten opzichte van dezelf de periode in 2004 met 230 aan giften, mag dit niet klakkeloos geaccepteerd worden. Een inbraak in een auto heeft dan wel geen maatschappelijke onrust tot gevolg, het drukt ze ker wel op de algemene veilig- heidsbeleving van burgers. De ervaringen van benadeelden en de politie heeft geleerd, dat het bieden van de gelegenheid, het zichtbaar achterlaten van waar devolle goederen in met name personenauto's, een onderwerp is van aanhoudende zorg. De inzet en controles van de po litie zal er dan vooral op gericht zijn om automobilisten meer be wust te laten worden van hun ei gen verantwoordelijkheid waar het gaat om het goed afsluiten van hun voertuigen en het niet WADDINXVEEN r De werk groep Waddinxveen van de Die- Helaas wil het op de redactie renbescherming afd. Gouda be- van een krant wel eens gebeuren dankt alle collectanten die in de dat de schrijver van een artikel op het allerlaatste moment be slist een zin compleet te veran deren. Meestal gaat dat goed, maar soms ook niet. Dan laat de betreffende schrijver in al zijn haast per ongeluk een woordje week van Dierendag hun best voor de zwerfhonden en -katten van het Dierentehuis Midden Holland hebben gedaan. Zij heb ben het geweldige bedrag van 5005,04 euro opgehaald. 'kind' over. Daarna vertelt Olaf dat er feest gevierd gaat worden. „We gaan over gedragsregels praten," antwoordt een ander jongetje dapper in de micro- Omdat jullie op de Rehobothschool zit- foon. „Hebben we hier dan allemaal ten. Want daarom zitten jullie vanmid- stoute kinderen?" vraagt Ronaldje. De dag hier. En het wordt héél leuk, want ik hele school joelt. „O, ik hoor het al. Jullie praten allemaal door elkaar. Dat kan niet." Maar Emma vertelt over de ge dragsregels. Iedereen luistert, iedereen in de huizen van Zorgpartners en vertegenwoordigers van deze lo caties. De jubilaris zelf ging in op de muren die geslecht moeten wor den om de samenwerking te kunnen optimaliseren. Hij wil „morrelen aan negen muren" zo als muren tussen zorginstelling en de wijk, muren tussen zorgin stellingen en het Hospice, muren tussen geestelijk verzorgers on derling en muren tussen geeste lijk verzorgers en politiek. Bos: „Waar over muren gekeken wordt, waar over muren heenge gaan wordt en waar muren door broken worden, ontdekken we dat we gezamenlijk staan voor dezelfde uitdagingen." Vanaf half 2 lopen zo'n 470 leerlingen van de Rehobothschool in optocht naar dorpshuis Op Moer. Adjunct directeur Ronald Remmers sluit in zijn BHV-vest- je de rij. „Een aantal jaar geleden hebben we een visie geformuleerd, uitgaande van een groter beleid," vertelt hij. „Nu willen we hier handen en voeten aan ge ven in de praktijk. We willen èen pretti ge school zijn, waar kinderen zich veilig voelen. Kinderen moeten leren met re spect om te gaan met de natuur, mate rialen én elkaar." De drie regels zijn de 'kapstokregels' waar andere regels aan opgehangen kunnen worden. Deze drie regels kunnen kinderen onthouden. Daarmee kunnen leerkrachten aan de slag. „Duidelijke gedragsregels zijn be langrijk voor de veiligheid op school en Basisschool Rehoboth introduceerde vorige week doormiddel van een sketch gedragsregels die voor alle leerlingen duidelijk en eenvoudig zijn, belangrijk binnen onze gemeenschap," aldus Remmers. Dan begint het pro gramma. „Het wordt een heel leuke middag," spreekt meester Remmers tot de vele kinderen. „En jullie zijn bofferds. De vierde editie van Easy as Jazz kende een heel opmerkelijk voorprogramma: burgemeester Henk Roijers droeg een speciaal voor hem geschreven stuk voor. (foto: Paula Raijmakers) enkele Preventie-tips: - Neem altijd de sleutel uit het contact als U uitstapt, ook al is het maar voor even; - Sluit de auto altijd af; - Haal altijd de radio uit de sle de; Neem deze mee en gebruik de auto NIET als verstop- plaats; - Laat nooit kostbaarheden als camera, telefoon, koffers, com puters, geld, cheques, autopa pieren en creditcard in de auto achter; - Laat geen goederen zichtbaar in de auto achter, zoals bood schappentas en kleding; - Zet de auto waar mogelijk op een bewaakte parkeerplaats, het is aangetoopnd dat daar minder vaak wordt ingebro ken; - Parkeer zo veel als mogelijk op Ruim 180 leerlingen zijn in de gymzaal goed verlichte plaatsen. hop Bodycombat. nige kant van zijn persoonlijk heid te laten zien. Zijn vrouw, die eveneens aanwezig was tij dens het concert, genoot zicht baar. 'As Guests' was de hoofdact van de avond. Deze vier musici, al len afkomstig van het consevato- rium en naar schatting niet ou der dan 26 jaar, speelden Jazz op hoog niveau. Met grote virtuosi teit, ijzeren discipline en onge looflijk hecht samenspel, toverde de band opzwepende swing uit hun instrumenten en gaven zij vitaliteit aan oude nummers. Met het bekende nummer 'Some Day my Prince Will Come' vol- deed de band aan de traditie van ben er ook bij! De leerlingen lachen. „Alleen wat gaan we eigenlijk doen? Waarom ben ik hier?” 'Ronaldje' mag op school niet duimen kijkt en doet mee. van zijn moeder, maar alle kinderen heb- Achterop het vestje van Remmers staat ben nog wel een duim voor het nieuwe BHV. „Ik ben van de Brave Hendrik Ver- WADDINXVEEN - Dominee Frans Bos werd op dinsdag 11 oktober door de Waddinxveense burgemeester Rooijers de ver sierselen behorende bij de onder scheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Hij kreeg deze koninklijke onder scheiding niet alleen omdat hij op 11 oktober 25 jaar dominee en 12,5 jaar geestelijk verzorger bij Zorgpartners Midden-Holland was, maar ook vanwege zijn in zet voor Roemenië. Sinds 1980 geeft Frans Bos hulp aan projec ten in Roemenië zoals het opzet ten van een kaasmakerij, de bouw van een gemeenschaps huis en een activiteitencentrum. Bovendien zet hij zich in voor het opbouwen en versterken van contacten tussen de verschillen de kerken in Roemenië. Deze ac tiviteiten onderneemt hij tijdens WADDINXVEEN - In de Padde stoel is er op vrijdag 21 oktober weer een disco voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De mu ziek wordt verzorgd door DJ Ri cardo van Disco de zon. Toe gangskaarten zijn vrijdag aan de deur voor 3,- euro te koop. Deze maand zijn er nog kaartjes te koop zonder een paddiepas, maar het is wel verstandig om zo'n gratis pas aan te vragen voor de volgende disco's. Het enige wat je hiervoor nodig hebt is een pasfoto. Vraag tijdens de jeugddisco om het formulier of Vorige kijk op http://disco.wsv-depad- stond er in het destoel.nl. Weekblad voor Waddinxveen een verhaal op de voorpagina met als kop: 'Burgemeester ont huld kunstwerk Coenecoop Col lege'. Een oplettende lezer, een leraar uit het basisonderwijs, wees de redactie op deze fout. Het woordje 'onthuld' moet in dit geval natuurlijk 'onthult' zijn. vakanties en op eigen kosten, zo benadrukte de burgervader. De plechtigheid vormde een feestelijke afsluiting van een middag waarop Zorgpartners dragen Midden-Holland ter gelegenheid van het ambtsjubileum van de geestelijk verzorger een sympo sium hield met de titel 'Over de muren: Hoe nu verder met de geestelijke verzorging?'. Simon de Jong, lid van de Raad van Bestuur, lichtte de titel van het symposium toe. „Geestelijke Haag en stafmedewerker van Re- verzorging gebeurt op verschil- liëf, Christelijke Vereniging van lende manieren en op verschil- Zorgaanbieders, gaf enkele voor- lende plaatsen. In zorginstellin- beelden van samenwerking tus- gen en daar buiten. Binnen sen geestelijke verzorgers in in- zorginstellingen zijn niet alleen stellingen en kerken in de wijk, vertegenwoordigers van de „Het is een jonge discipline in de plaatselijke kerken actief, maar ook eigen geestelijk verzorgers. Daarnaast wordt het beroep op geestelijke verzorging door men- s! b i Jih 'yj WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 OKTOBER 2005 PAGINA 11 Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 1 ■Tv j r M' SI 5 F i «KT*

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11