Gebruik digitaal meldpunt openbare ruimte neemt toe Kinderboekenweek op Eben-Haëzer school Yvonne van Went-Rietveld lijsttrekker D66 Waddinxveen Rijvaardigheidstest voor 50-plussers Groepsactie Klimop een groot succes Kinderbingo in Zuidhonk Omgaan met dementie Leden vergadering Reddings brigade mogelijk leven krijgt." Kruipen „We wachten het allemaal maar af, was vanaf dat moment onze instel ling," zegt Loes. „En gelukkig is die vreselijke prognose niet uitgekomen. naar het externe bedrijf (o.a. voor straatverlichting) dat de melding moet afhandelen. Als de melder er prijs op stelt, kan de gemeente de melder op de hoogte houden van de stand van zaken. Daarvoor is het nodig dat een e-mailadres wordt ingevuld. De melder krijgt dan bericht dat de melding is ontvangen en in be handeling is genomen. Als er niet meteen een planning kan worden doorgegeven, ontvangt hij/zij be richt wanneer de werkzaamhe den worden uitgevoerd en ten slotte krijgt men een berichtje als de melding is afgehandeld. En dat is natuurlijk te zien op straat. geen woord," aldus Theo. „Maar de grootste hinder zit hem toch wel in haar armen. Daar heeft ze geen con trole over, ze kan dus niet makkelijk WADDINXVEEN - Nina is drie jaar en door een noodlottig toeval geboren met een hersenbeschadiging. Geluk kig voor haar bestaat er in Nederland sinds kort hyperbare zuurstofthera pie. Loes en Theo Hogenelst zien hun dochter met sprongen vooruit gaan. Er kleeft alleen één groot nadeel aan: deze therapie kost 600,- euro per week en wordt niet door de verzekering vergoed. onderhoud, zoals het snoeien van overhangend groen of het op nieuw bestraten van straten of wegen, worden op een later tijd stip verwerkt. Voor het snoeien van groen is een snoeischema op gesteld, dat in het snoeiseizoen wordt uitgevoerd; voor het regu lier onderhoud van de bestrating is eveneens een bestratingssche- ma opgesteld. De melding komt binnen in een centrale lijst. Er worden kenmerken aan toege voegd, zoals een categorie, een prioriteit en of er al dan niet con tact met de melder moet worden opgenomen. Vervolgens gaat de naar het wijkteam of Nina wordt steeds sterker en dat pro ces willen we nu niet stopzetten. De hoop dat het ooit nog vergoed gaat worden, is helemaal vervlogen. Daar om hebben we zelf de Nina Hbot Stichting opgericht, met als doel de le venskwaliteit van alle kinderen met een hersenbeschadiging verbeteren. Iedereen kan donaties schenken. Even voor de duidelijkheid: het is niet zo gen om te gaan immigreren. We heb ben immers een gezin met zes kinde ren, dan ga je niet zomaar even weg. We deden het voor Nina. Alle plannen werden gemaakt, totdat we van Ni na's fysiotherapeut hoorden dat er sinds december een centrum voor zuurstoftherapie in Zwijndrecht is ge opend. Meteen gebeld natuurlijk en Bauke: „Mijn drukke baan, sa men met mijn situatie thuis met tvyee opgroeiende kinderen, Op een ochtend werd ik gebeld door iemand van het ziekenhuis in Leiden met de mededeling dat ze een heel klein beetje had gedronken. Ze moes ten haar wel in een speciale houding houden, maar ze deed het wel. Toen wist ik dat het goed zou komen. Ge lukkig kan ze nu 'gewoon' eten en drinken." Nina is ondertussen 3 jaar en kan nog steeds niet praten of lopen. „Ze zegt toen direct het internet opgegaan om je met therapie." te kijken of ik er iets over kon vinden. Niet dus. Twee jaar geleden was er bij Hart van Nederland opnieuw een De familie Hogenelst kan het geld zo langzamerhand niet meer ophoesten. „2400,- Euro per maand is veel geld," betreurt Theo. „We willen dolgraag Nina was er van harte welkom. Sinds doorgaan met de zuurstoftherapie. juli krijgt ze zuurstoftherapie en zien we haar met sprongen vooruit gaan." koop, de gezamenlijke lunch en het buffet aan het einde van de dag. Aan het einde van de succes volle actie was de opbrengst voor de groep 1000,- en werden alle leden bedankt met een zakje snippers. Wil je meer weten van de water scouting Klimopgroep, kijk dan op www.klimopgroep.nl of kom een keertje kijken tijdens een op komst van de welpen, kabouters of zeeverkenners. boekenweeklied ten gehore ge bracht met een eigen toegevoeg de melodie. In de klassen werd met de kinderen veel over het thema 'wonderlijk' gesproken. Voor woensdag 12 oktober had de oudercommissie een boeken beurs georganiseerd. Hierbij konden kinderen hun boeken verkopen. Op deze markt, die ook buiten onder een stralend zonnetje plaatsvond, was het een men. Het gros, ongeveer 70%, komt nog binnen via de telefoon. Totaal zijn 56 meldingen binnen gekomen via de website, enkele mankementen zijn gemeld aan de receptie of geconstateerd door ei gen medewerkers. De meeste meldingen hebben be trekking op het openbare groen, gevolgd door de bestrating (losse tegels), openbare verlichting, straatreiniging en zwerfafval, straatmeubilair en bebording. Ruim 67% van de meldingen is binnen vijf dagen afgehandeld. Spoedeisende meldingen zijn de zelfde dag afgedaan. Meldingen die betrekking hebben op regulier melding Alle leden van de scouting Klimopgroep gingen in groepen de straat op om stroopwafels te ver kopen. Contact maken met de omgeving was er ook niet bij. Kortom: een kasplant je. Dat ze nooit zou kunnen eten of drinken vond ik van alles nog het erg ste." WADDINXVEEN - In het Zuid honk wordt er op 26 oktober weer een kinderbingo gehouden voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Deze middag begint om 14.00 uur, de deur gaat om 13.45 uur open. Kinderen onder de 4 jaar dienen met begeleiding te ko men. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De verkeersveiligheidsorganisa tie 3VO houdt op vrijdag 28 ok tober een rijvaardigheidstest voor ouderen in Waddinxveen en Boskoop: de inmiddels be faamde BROEM-test. Daarbij wordt samengewerkt met de ge meente Waddinxveen, het ROV en de plaatselijke Stichting Wad- dinxveens welzijnswerk. BROEM staat voor Breed Over leg Ouderen en Mobiliteit. Er wordt veel gemopperd op ou dere automobilisten. Ze rijden te langzaam, ze geven geen voor rang en ze kijken slecht. "Onzin", weet het 3VO "Senioren rijden over het algemeen prima. Het zijn veel vaker jongeren die ge vaarlijke stunts uithalen." Toch is het belangrijk dat ouderen mee doen aan een rijvaardigheids test. Mensen vergeten de ver keersregels drie of vier jaar na hun rijexamen. Voor autobe stuurders die al meer dan 20 jaar hun rijbewijs op zak hebben, is de theorie vaak helemaal wegge zakt. Bovendien zijn er veel „De zwangerschap van Nina is nor maal verlopen," vertelt Loes. „Alleen de laatste maanden kreeg ik steeds meer last van mijn bekken. Op 28 juni 2002 voelde ik opeens iets knappen in mijn buik. Direct daarna kreeg ik een hevige bloeding en moest ik met de ambulance naar het ziekenhuis. Op de echo was te zien dat het hartje van Ni na heel zacht klopte. Besloten werd om haar via een keizersnede ter we reld te brengen. Ze werd doodgebo ren, maar de ziekenbroeders wisten haar binnen een minuut weer te reani meren. Eenmaal bijgekomen kreeg ze stuiptrekkingen en dat wijst meestal op een hersenbeschadiging. Ook kreeg ze epileptische aanvallen." Theo: „Ik wist genoeg, de artsen hoef den mij niets meer te vertellen. Ik zag ze met z'n allen om Nina heen staan en kon de bezorgdheid van him ge zichten aflezen. De prognose was dan ook bijzonder slecht. Ze had een be schadiging aan de basale kernen op gelopen. Deze basale kernen zitten binnen in de hersenen en sturen de motoriek aan. Dat zou haar grootste probleem worden. Ze kon niet slikken of zuigen, dus levenslange sondevoe- ding. Ze had epilepsie en zou uitein delijk spastisch worden. Ze zou zelfs nooit kunnen kruipen, staan of lopen. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Reddingsbrigade houdt op dinsdag 8 november zijn jaar lijkse ledenvergadering in de kantine van het zwembad de Sn- iep. In deze vergadering zal het jaarverslag en het financieel ver slag van het afgelopen seizoen besproken worden. Daarnaast zal het bestuur het beleid in het afgelopen jaar toelichten en de plannen voor volgend jaar pre senteren. Tevens zal er een be stuursverkiezing plaatsvinden. Vanaf 20.00 uur zijn alle belang hebbenden van harte welkom om deze vergadering bij te wo nen. de lokale politiek en is al 8 jaar lid van de gemeenteraad. „De kloof tussen de inwoners van Waddinxveen en het gemeente bestuur is nog steeds te groot," licht ze haar kandidatuur toe. „Inwoners keren zich af van de politiek en mijn inzet is hen juist te bewegen zich naar de politiek toe te keren. Ik hoop dit te berei ken door inwoners actief te hel pen met hun problemen, de weg te wijzen en ze te confronteren met een eigen stem, die ze ook politiek kunnen laten horen. Wij ontberen in Waddinxveen het in tegrale oplossingsvermogen om belangrijke vraagstukken aan te WADDINXVEEN - Kinderboe kenweek? niets van gemerkt! Dit kunnen de kinderen van de Eben-Haëzerschool in elk geval niet zeggen na de verschillende activiteiten die de afgelopen twee weken plaatsvonden. Op woensdagochtend 5 oktober werden alle kinderen en de aan wezige ouders toegezongen door een speciaal gevormd koor van juffen en meesters. Er werd een WADDINXVEEN - In ons land hebben al 250.000 mensen last van dementie, binnenkort volks ziekte nummer 1 in vergrijzend Nederland. Daarom zal dr. A.A.Teeuw op 26 oktober te gast zijn bij de Open Cirkel. Dr. Teeuw is arts in verpleeghuis Sa lem in Ridderkerk, ook is hij theoloog en gaat regelmatig voor in,kerkdiensten. Hij hoopt vanuit een ruime erva ring als arts iets te vertellen over deze ziekte. Aspecten als hoe ontstaat dementie, hoe ga je met mensen met deze ziekte om en hoe kan ik helpen, komen aan de orde. Er is ook ruimschoots gele genheid om vragen te stellen aan de spreker. Vanaf 20.00 uur is ie dereen van harte welkom in het Anker achter de Brugkerk. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen maakt sinds 1 sep- van een digitaal meldpunt voor de openbare ruimte. Via een knop op de home page kunnen bezoekers van de website rechtstreeks hun meldin gen invoeren in het systeem. Mel dingen, die telefonisch worden gedaan, worden ook in dit mel dingensysteem ingevoerd. In de maand september zijn er in totaal 175 meldingen binnengeko- Stichting So far, so good, maar toen... „Het gaat item over een meisje dat zuurstofthe- steeds beter met Nina, dus willen we rapie kreeg in Amerika. Ze hadden graag doorgaan met de zuurstofthera- daar goede resultaten behaald. Ik was pie. Alleen is het bijna niet te betalen, zeer onder de indruk en ben weer op Het kost ons 600,- euro per week. We het internet gaan zoeken. Deze keer hadden de illusie dat de verzekering vond ik al veel meer informatie." het wel zou vergoeden, maar dat had den we fout gedacht. Ik heb nog een Emigreren brief aan de belastingdienst geschre- Dus stond de hele familie op het punt ven om te vragen wat er allemaal mo- om naar Amerika te verhuizen. Theo: gelijk is. Ik hoopte het op bijzondere „We stonden uiteraard niet te sprin- ziektekosten te gooien, zodat het fis caal aftrekbaar zou zijn, maar ook dat is afgewezen. In Nederland wordt het nu eenmaal niet als een erkende the rapie gezien." verkocht werd. Alle groepen wa ren uitgerust met een enthousias te, wandelende stroopwafel en bepakt met rugzakken vol pakjes stroopwafels. De groepsactie van de Klimop groep was dit jaar niet alleen een goede actie om geld op te halen voor een nieuwe lelievlet, de groepskas en de clubhuizen, maar ook een actie voor en met elkaar. Het groepsgevoel was ze ker te proeven tijdens de ver een gift overmaken naar rekening nummer 1111.69.089 t.n.v. Nina Hbot Stichting. Voor meer informatie kijk Nederland. Ik ben ten ze een functie krijgen en dat bereik op www.nina-hbot-stichting.nl. WADDINXVEEN - Alle leden van de scouting Klimopgroep kwamen bijeen voor hun nieuwe groepsactie. De actie ging van start na de symbolische verkoop van het eerste pakje stroopwafels aan dhr. Van der Meulen van Markus Markus Stroopwafels BV. In groepen trokken de Klim- oppers door de wijken van Wad dinxveen om stroopwafels aan de man te brengen in plaats van het wc-papier dat twee jaar geleden nieuwe regels bijgekomen. Alle vijftigplussers uit de regio Midden-Holland kunnen hun rijvaardigheid en rijgeschiktheid laten testen tijdens één van deze BROEM-dagen. De test duurt een ochtend of een middag en er kunnen per dag zestig mensen meedoen. Tijdens deze dag rij den de deelnemers met hun ei gen auto onder toezicht van een rijbegeleider. Er wordt informa tie gegeven over de verkeersre gels en recente wijzigingen daar in. Door deskundigen worden gehoor, ogen en reactievermo gen getest. Na afloop worden de bevindingen met de deelnemers doorgesproken. Er is geen spra ke van het afleggen van een exa men. Deelname heeft dan ook geen enkele consequentie voor het rijbewijs van de deelnemer. Deelname kost 15,- euro. Aanmelden voor de BROEM- dag kan schriftelijk bij St. Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW). Postbus 422, 2740 AK Waddinx veen of per e-mail: sww@stww.nl. WADDINXVEEN - De Algemene -f- Afdelingsvergadering van D66 Waddinxveen heeft op woens dagavond 12 oktober raadslid Yvonne van Went-Rietveld una niem gekozen als lijsttrekker voor de Gemeenteraadsverkie zingen in 2006. Binnen D66 wordt bij alle verkiezingen, van geineenteraad tot Tweede en Eer ste kamer, dezelfde democrati sche procedure gevolgd van in terne kandidaatstelling en interne verkiezing door alle le den, op basis van one-man-one vote. Zo wordt de hele kieslijst samengesteld. Yvonne is al geruime tijd actief in pakken. De verkeersvisie is daar voor de toekomst." De huidige een goed voorbeeld van. Ik wil fractievoorzitter van D66 in de mijn ervaring als raadslid gedu- gemeenteraad, Bauke Zoodsma, rende twee termijnen daarbij is niet beschikbaar voor een tember gebruik graag inzetten. De geschiedenis tweede termijn in deze functie, van Waddinxveen is belangrijk voor de toekomst en de identiteit van onze gemeenschap. Niet al leen oude monumentale gebou- dwingen mij om na acht jaar ge wen, waar we er veel te weinig meentepolitiek, waarvan vier van hebben, maar ook de cultu- jaar als duo raadslid en vier jaar reel landschappelijke waarde als fractievoorzitter, een stapje te- van het veenweidegebied en de rug te doen. Ik zal optreden als andere groene structuren maken lijstduwer en letterlijk op de on- wat Waddinxveen nu is: een goe- derste plaats van de kieslijst de plek om te wonen, werken en staan. Met Yvonne als lijsttrekker te recreëren. Voor mij is het van en een sterk team van oude en essentieel belang dit te behouden nieuwe kandidaat raadsleden en duo's heb ik er alle vertrouwen in dat D66 een belangrijke rol zal blijven vervullen in de plaatselij ke politiek." Tenslotte wenst de Afdelingsver gadering Hans Barth, die zoals bekend momenteel in het zieken huis ligt, een spoedig en volledig gezellige drukte met kinderen en herstel toe en hoopt dat hij snel ouders. Vrijdagochtend 14 okto- weer in staat is zijn werkzaamhe- ber werd de kinderboekenweek den als wethouder op te pakken, afgesloten met een voorleesont bijt. Terwijl de kinderen smulden van krentenbollen, ontbijtkoek of een lekker eitje, luisterden ze naar de voorgelezen verhalen door him meester of juf. Al met al een leuke kinderboekenweek. Deze week kunnen de kinderen lekker lezen in de herfstvakantie. Wat houdt hyperbare zuurstofthera pie nu eigenlijk in? „Als iemand met een hersenbeschadiging in een hyper bare tank gaat, dan krijgt hij of zij on- Nina is geboren met een hersenbeschadiging. Sinds kort krijgt ze zuurstoftherapie waardoor ze met sprongen der hoge druk 100% zuurstof toege- vooruit gaat. Eén nadeel: de therapie kost 600,- per week en wordt niet vergoed. diend," legt Loes uit. „Door de hoge druk kan de zuurstof op plaatsen in de hersenen komen, waar het normaal dat we ons kind niet accepteren zoals niet komt. Wij gebruiken maar 10% het nu is, we willen er alleen alles aan van onze hersenen. De rest wordt niet doen wat in onze macht ligt om er gebruikt. Die cellen hebben geen func- voor te zorgen dat Nina een zo goed iets oppakken. Toch gaat het steeds tie en zijn slapende. Door de zuurstof- beter met Nina. Sinds een paar dagen therapie kunnen deze cellen geacti- begint ze opeens te kruipen. Dat komt veerd worden. Dat is natuurlijk heel Wie dit goede doel wil steunen, kan door de hyperbare zuurstoftherapie mooi, maar als je er vervolgens niets die ze elke week krijgt. Wij hoorden mee doet, dan gebeurt er ook niets, daar voor het eerst over in een uitzen- Als deze cellen geactiveerd zijn, moe- ding van Hart van De leerlingen van de Eben-Haëzerschool hebben volop genoten van de kinderboekenweek. Er stonden allerlei activiteiten op het programma. te El WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 19 OKTOBER 2005 Blij met hyperbare zuurstoftherapie o i - -■

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13