Vrouwen van Nu Moerkapelle viert 60-jarig bestaan SMART REPAIR Kinderboekenweek op basisschool de Kameleon Mijmeringen van queline Aalders van de Konin- een pastoor den Ouden. Vol spanning ston Patiënten na knie- Wandeltocht voor senioren EHBO-cursus in Waddinxveen of heupprothese sneller naar huis Juf viert huwelijk met leerlingen Vrijwilliger van het jaar Jubileum- Bingo in Zonnig Zuid Bingo in de Boog Rommelmarkt de Paddestoel concert Coro d' Oro Ria. „De hele saamhorigheid is Ondanks dat de vereniging 60 Op basisschool de Kameleon werd de kinderboekenweek op spectaculaire wijze geopend. Fusie Ook in de naastgelegen ge- 125,- 110,- 55,- 135,- WADDINXVEEN - Op spectacu laire wijze werd op basisschool de Kameleon de kinderboekenweek geopend. Alle kinderen waren op de speelplaats bij de hoofdingang bij elkaar gekomen. Directeur Hans de Haas was voor deze ge legenheid als tovenaar verkleed. Uit zijn hoge hoed toverde hij alle ding van het Kwaliteitsinstituut voor de gezondheidszorg CBO, patiënten tegelijkertijd opgeno men. Dezelfde dag worden ze ge meenten Waddinxveen en Ze venhuizen is er een afdeling Vrouwen van Nu. Is het niet fie of thee. De tocht gaat door, in dien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname aan deze Bogen klaar en ballonnen in de handen. Om 11.00 uur kwamen ze in een open kever aangereden bij de school. Na ontvangst op het plein, kwamen ze in de huwe- lijksboot de gemeenschapsruim- Bumper-reparatie incl. bijspuiten Uitdeuken zonder spuiten, 1e deel 2e deel GOUDA - Kamerkoor Coro d' Oro geeft op 22 oktober ter gele genheid van zijn 10-jarig bestaan een middagconcert in de Luther se Kerk, Lage Gouwe 134. Op het programma staat de Johan nes Passion van Antonio Scan dello met als solist de tenor Se bastian Brouwer, die de partij van de Evangelist voor zijn reke ning neemt. Aanvang is 16.00 uur, entree be draagt 10,- euro. Voorverkoop bij Boekhandel Verkaaik, Lange Tiendeweg 35 in Gouda. WADDINXVEEN - In buurtcen trum de Boog, C. Huijgenslaan 2, wordt er op vrijdag 21 oktober weer een bingo gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - In de Padde stoel wordt er op zaterdag 5 no vember een gezellige rommel markt gehouden tussen 9.00 en 14.00 uur. Wie thuis spulletjes heeft liggen die eigenlijk nog wel een tweede kansen bij iemand anders verdienen, kan een tafel huren. Voor meer informatie of het reserveren van een tafel bel Mevr. Korevaar, tel 0182 - 618689, of Mevr, vd Berg, tel 0182 - 614715. ganiseren." Tot slot willen Janny en Ria nog even aandacht voor het volgende: „Ons huisvrou wenorkest heeft na ruim 45 jaar de beslissing genomen ermee te stoppen. Zij hebben met hun optredens de afdeling Moerka pelle op de kaart gezet en daar zijn wij hen zeer erkentelijk voor. Namens het gehele be stuur wilen wij ze dan ook be danken voor hun enorme in zet." juffen te voorschijn. Het waren echter niet de gewone juffen maar sprookjesfiguren. Deze ochtend kregen de leerlin gen dus les van een prinses, een heks, een koningin, een elfje en een fee. Gedurende de kinderboe kenweek is er in alle groepen ge werkt aan het thema magie. Op WADDINXVEEN - EHBO Wad dinxveen zal op maandag 31 ok tober wederom een beginners cursus Eerste Hulpverlening (EHBO) starten. Hierin krijgt u theorie over het menselijk li chaam en wat er aan de hand is bij onder andere verdrinking, verstuikingen, shock, slagader lijke bloedingen, reanimatie etc. MOERKAPELLE - De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Moerkapelle bestaat 60 jaar. „In tegenstelling tot wat veel men sen misschien denken, zijn wij absoluut geen feministische vereniging/' zegt voorzitter Janny van der Linde. „Wij zijn gewoon een gezellige vrouwen groep. Saamhorigheid staat bij ons hoog in het vaandel ge schreven." ten gevraagd (max. 1,- euro). Voor meer informatie over de wandeltochten bel met de S.W.W., tel 0182 - 615555 of 631932. De volgende tocht is ge pland op dinsdag 22 november. Vrijwilligers Zoals de meeste verenigingen, draait ook de Vrouwen van Nu Moerkapelle geheel op vrijwilli gers. „Zonder vrijwilligers zou den wij niet bestaan," weet Jan ny. „Zo simpel is het. Natuurlijk hebben wij door al onze werk zaamheden een ontzettend druk bestaan, maar ik vind dat vrijwilligers kan worden genomi neerd voor de 'Organisatie van het Jaar 2005'. De verkiezingsbil- jetten zijn te verkrijgen bij het kantoor van de Stimuelerings- groep Vrijwilligerswerk in het Anne Frank-centrum, de Openba re Bibliotheek, Kreater, het Coene- coop College en de receptie van het Gemeentehuis. Het formulier kan ook worden gedownload op de website www.waddinxveen. vrijwilligers-loket.nl. Stuur de verkiezingsbiljetten vóór 1 no vember duidelijk ingevuld naar Vrijwilligerswerk Waddinxveen, Postbus 422, 2740 AK Waddinx veen. De uitreiking zal plaatsvin den tijdens de vrijwilligersbijeen- komst opzaterdag 10 december in het Anne Frank-centrum. Steenslagreparatie Voorruitreparatie bijna altijd GRATIS. Andere schade? men naar het ziekenhuis. Het ver blijf in het ziekenhuis is terugge bracht naar vijf dagen. Ook de voorlichting aan tiënten is verbeterd. In de nieuwe werkwijze wordt deze groep pa- king voor dit traject. Het Groene Hart Ziekenhuis is een van de acht ziekenhuizen die deelnemen aan het Sneller Beter project. Dit project is eind 2004 gestart om een Wat vindt het tweetal nou zo leuk aan de Vrouwen van Nu? „Het samen dingen doen," zegt jaar bestaat, willen Janny en Ria Autoschade Herstel Van Leeuwen repareert kleine beschadigingen tegen kleine prijsjes! vrijdag 14 oktober is de kinder boekenweek afgesloten met een open podium. Daar lieten de leer lingen aan elkaar en hun ouders zien, wat de afgelopen week in de groepen geoefend is. Zo zagen de aanwezigen goocheltrucs en een heksendans en konden zij luiste ren naar versjes en liedjes. De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Moerkapelle bestaat 60 jaar. Voor het bestuur en leden reden om op woensdag 26 oktober een feestje te vieren. niet teveel terugblikken. „Daar houd ik nooit zo van," aldus Ria. „Ik vind datje altijd vooruit moet kijken. Plannen maken veel verstandiger om in de toe voer de toekomst. Uiteraard staan we wel even stil bij ons 60-jarig bestaan. We hebben speciaal voor deze gelegenheid een jubileumwerkgroep in het leven geroepen. Zij zijn druk bezig met het organiseren van een feest." Janny: „Ik heb heel veel zin om gezamenlijk een activiteit te or- dit jubileum te vieren. Samen met alle leden en het bestuur gaan we er op 26 oktober een gezellige avond van maken in Dorpshuis Op Moer. Onder het motto '60 jaar bond, 60 jaar talent' hebben we een talen tenjacht uitgeschreven. Ria en ik nemen het voortouw. Wij hebben ons aangemeld om op ludieke wijze de openingstoe spraak te houden. Hoe wat dat gaan doen? Dat verklap pen we nog niet, dat is een verrassing." mogelijkheid tot meer bewegen voor senioren bedragen 2,80 eu ro, inclusief drie kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokos- men van het Oranje Kruis. Na het behalen van het examen bent u dan ook een Hulpverlener. Het examen half februari plaatsvinden. De cursus start op maandag 31 oktober. De lessen starten om 20.00 uur en eindigen om 22.00 uur en vinden plaats in de Ont- moetingskerk in Waddinxveen. der het genot van een kopje kof- De totale kosten voor de cursus zijn 160,- euro. Voor verdere'in formatie of inschrijving kijk op de website www.ehbo-waddinx- veen.nl of bel naar Simone van Dijk, tel 0172 - 217811. komst de krachten te bundelen? „Wij staan er wel voor open," vertelt Ria. „Ik denk ook dat we samen sterker zullen staan. Hoewel we een fusie dus niet uitsluiten, vind ik wel dat zoiets stap voor stap moet gebeuren. Eerst maar eens beginnen om WADDINXVEEN - Na drie jaar geeft Ger Martini, pastoor van de Ontmoetingskerk van de Pro testantse Kerken Nederland, een nieuwe gedichtenbundel uit Het is zijn vijfde bundel, getiteld 'Weerspiegeling' en staat vol met kleinoden die de lezer aan het denken moet zetten. In het dagelijks verkeer met mensen komt Ger Martini in aanraking met de diepste gevoe lens van degenen met wie hij in gesprek is. Veel van deze gevoe lens betreffen hef en leed. Deze gedichten zijn dan ook weer een bloemlezing van de talloze ge dichten die hij in de afgelopen drie jaar heeft geschreven. De gedichten zijn niet alleen een verwerking van alles waar Mar tini mee te maken krijgt, maar zijn ook bedoeld als het vastleg gen van gedachten van de men sen met wie hij spreekt en zijn mening over hun gedachten. „De mensen vergeten zo vaak dat ze geschapen zijn naar het beeld van God; duwen zichzelf in een underdogpositie. Mensen Autoschade Herstel Van Leeuwen Naast de theorie leert u hoe u in zo'n situatie kunt handelen. Soms kan een Eerste Hulpverle ner voldoende hulp bieden maar soms kimt u hulpverlenen totdat er professionele hulp aanwezig is. In sommige situaties kan uw kennis en handelen als Eerste Hulpverlener van levensbelang zijn voor het slachtoffer. De cursus die EHBO Waddinx veen aanbiedt omvat ongeveer twaalf lessen waarin u zowel de theorie als de handelingen aan geleerd krijgt. De cursus wordt afgesloten met een officieel exa- WADDINXVEEN - In 2004 heeft de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het Jaar' voor het eerst in Waddinxveen plaatsgevonden. Met deze verkiezing streeft het 'Vrijwilligerswerk Waddinxveen' naar meer waardering en aan dacht voor het vrijwilligerswerk in Waddinxveen. Dit jaar wordt er aan alle inwoners van Waddinx veen opnieuw gevraagd om op een verkiezingsbiljet een kandi daat of organisatie voor de titel 'Vrijwilliger of Organisatie van het jaar 2005' voor te dragen. Iedereen kan een vriend, kennis of College die zich verdienstelijk maakt in het vrijwilligerswerk no mineren. Ook een organisatie die aandacht besteedt aan veiligheid, gezondheid en welzijn voor zijn Janny besloot vijf jaar geleden lid te worden van de Vrouwen van Nu. „Ik heb altijd gezegd dat als ik ga stoppen met wer ken, ik me aansluit bij de Vrou wen van Nu. Daar heb ik me ook aan gehouden. Via contac ten in dit dorp was ik al op de hoogte van de activiteiten die deze vereniging organiseerde. Iedereen mag lid worden van de Vrouwen van Nu. Jong of oud, het maakt allemaal niets uit, mits je maar van het vrou welijke geslacht bent. Deze ver eniging is bedoeld voor vrou wen die elkaar willen ontmoeten, hun creativiteit wil- geweldig. En ik heb er ook ont- len ontplooien en aan hun per- zettend veel geleerd. Zelf heb ik soonlijke ontwikkeling willen nooit gewerkt, dus zocht ik naar werken." andere activiteiten om mezelf te ontplooien. Via Vrouwen van Sociaal gebeuren Nu wenj jn staaf gesteld om Secretaresse Ria Rutgrink is al allerlei cursussen te volgen." vanaf 1975 lid van de Vrouwen van Nu. „Ik kwam in Moerka pelle wonen en heb mezelf me teen aangemeld," legt ze uit. „Waarom? Om contact te ma ken met de mensen hier in de buurt. De Vrouwen van Nu is een heel sociaal gebeuren. Ik voelde me er meteen thuis." Janny is nog niet zo lang lid. „Pas vijf jaar, en inderdaad, nu al voorzitter,” lacht ze. „Ik voel- helemaal niet erg." de me van begins af aan al zeer Ria: „En ik vind het er bijhoren, betrokken bij deze vereniging. Eigenlijk zou iemand die lid En als je je zo betrokken voelt, wordt van een vereniging auto- wil je graag helpen. Zodoende matisch een aantal jaren mee ben ik er steeds verder ingerold moeten draaien als vrijwilliger, totdat het voorzitterschap een Dan zouden veel verenigingen feit was." een stuk minder in de proble men zitten." Leerlingen van de Koningin Beatrixschool stonden vol spanning te wachten op juf Jacqueline, die op vrijdag 14 oktober ging trouwen. te binnen, alwaar ze werden toe gezongen. De directeur van de school sprak ze een mooi woord je toe, waarna de ceremonie die later in het Stadhuis van Vlaar- dingen plaats zou vinden, even kort werd geoefend. B B WADDINXVEEN - Juf Jac- J gin Beatrixschool trouwde op a vrijdag 14 oktober met haar John den alle kinderen van de hele zijn juist de kroon op de schep- school op het plein te wachten, ping ondanks alle tekortkomin gen en falen. Ik laat hen in mijn gedichten hun eigen woorden en gedachten zien, vergezeld van en doorspekt met de positieve en opbeurende boodschap van God," aldus Ger Martini. „Daar om ook de titel 'Weerspiegeling'. Ik houd de mensen een spiegel voor, maar het is wel mijn spie gel die ook een deel van mijn ge dachten weerspiegeld met mijn Godsbeeld. De bundel is als een kistje juwelen, dat je stuk voor stuk aandachtig moet bekijken om de schoonheid te zien en de waarde ervan te bepalen. Als dat je lukt vormt deze bloemlezing een grote rijkdom." Hans Geel geeft op de achter kant zijn mening over deze bun del en besluit met: „De gedich ten van Ger Martini zijn werkelijk pastorale gedichten, omdat ze heilzaam zijn." Dege nen die het boekje lezen, zullen het kunnen beamen. Het boekje is te koop bij boekhandel Burger aan de Dorpstraat. WADDINXVEEN - Bij Wijk- en 25 oktober weer een bingo. De speeltuinvereniging Zonnig Zuid, zaal gaat open om 19.30 uur, de St. Victorstraat 2, is er op dinsdag bingo begint om 20.00 uur. GOUDA - Vanaf deze week door- maat afgesteld. De maandag lopen patiënten die voor een knie- daarna wordt een groep van vier of heupprothese komen een ver nieuwd traject in het Groene Hart Ziëkenhuis, genaamd 'Sneller Lo- opereerd. De dag na de operatie pen'. In het kader van het lande- gaan de patiënten na het ontbijt lijke project Sneller Beter heeft de een actief traject in: ze blijven niet afdeling Orthopedie het proces in bed liggen maar verblijven aan- van knie- en heupprotheses ge analyseerd en verbeterd. Dit heeft er WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert regelmatig wandeltochten ten behoeve van senioren die sport willen combi neren met het leggen van contac ten met andere senioren. Op dinsdag 25 oktober wordt een tocht van 10 kilometer gehou den. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Bent huizen. De tocht gaat rond de officiële Eerste Zoetermeerseplas richting zal Noord Aa. De koffiepauze wordt gehouden bij kaasboerderij 'het Geertje'. Bij terugkomst in Wad dinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid om met elkaar na te praten on gekleed in een Tiuiskamer' waar ze in groepsverband revalideren. in geresulteerd dat patiënten Elke dag krijgen de patiënten fysi- opgenomen worden in groeps- otherapie en op vrijdag gaan ze verband en gezamenlijk voorlich- met ontslag. Het nazorgtraject be ting en een actief nazorgtraject staat uit twee keer in de week, ge kregen. durende twee weken, gezamen- Döor deze nieuwe werkwijze lijk oefenen bij de afdeling kunnen patiënten die voor een Fysiotherapie van het Groene knie- en heupprothese komen Hart Ziekenhuis waar ze naast binnen drie weken voor de eerste oefenen ook hun ervaringen met afspraak bij de orthopeed terecht, elkaar kunnen uitwisselen. Déze kan op dezelfde dag de Specifiek aan dit traject is dat ie- diagnose stellen, zodat de patiënt dere patiënt een coach heeft - een hiervoor niet terug hoeft te ko- partner, familielid of kennis - die gedurende het traject met de pa tiënt mee gaat naar afspraken en waar nodig ondersteunt na de deze groep pa- operatie. Alleen patiënten die een coach hebben, komen in aanmer- tiënten benaderd als 'niet ziek'. Dit betekent dat ze vanaf de dag na de operatie aangekleed in een 'huiskamer' verblijven en ze een actief revalidatietraject ingaan, verbetering van transparantie, Dit bevordert het herstel. doelmatigheid en kwaliteit in de Dit ziet er in de praktijk als volgt ziekenhuiszorg te stimuleren en is uit. Eén keer per de maand is er opgezet door het ministerie van een voorlichtingsbijeenkomst Volksgezondheid, Welzijn en voor de (zestien) patiënten die in Sport. Dit gebeurt onder begelei- die maand worden geopereerd. De maandag daarna krijgt deze groep bij de afdeling Fysiothera- het iBMG (instituut Beleid Ma- pie uitleg over de oefeningen die nagement Gezondheidszorg) en ze na de operatie moeten doen en de Orde van Medisch Specialis- worden de krukken alvast op ten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 OKTOBER 2005 PAGINA 29 4 Vraag vrijblijvend een offerte aan. Ook voor caravanschade! Prijzen zijn incl. 19% BTW. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen, tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29, e-mail: info@schadecenter.nl, www.schadecenter.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 21