Hollands Midden S[p)0@g@Os Prestatiebeloning voor Politie Discussieavond over agrariërs straks ons eigen voedsel niet meer produceren? Wat zijn de ge volgen van de groeiende 'migra tie' van ons voedsel over de we reld heen? Wat voor antwoord hebben de boeren zelf op deze dreigingen? Gaan zij bedrijfsma tiger werken of worden zij na tuurbeheerders? En hebben de kerken er ook last van in hun re ligieuze benadering van het le ven? Welke gevolgen heeft dit voor het opvoeden van kinderen? Deze vragen zullen ds. Kees de Jong en Pastor Ad van der Helm aan de orde stellen op een ge- 7 Waddinxveense studenten winnen jaar lange chipsvoorraad HWZM viert 10-jarig bestaan chakra's Patiënt als motor van zorgvernieuwing Onthulling monument naamloos gestorven kinderen f Tentoonstelling Fotografie Workshop aura's en SOOS-middag voor senioren Klaverjassen bij Waddeen- Speelmateriaal te leen in bibliotheek mb 1 SKr Twee Waddinxveners hebben samen met twee studiegenoten van de Erasmus Universiteit 312 kokers Pringles gewonnen. de smaken in één koker stoppen. ZEVENHUIZEN Bel voor meer info: 0182 54 76 32 of mail naar: aertsglas@planet.nl Ontmoetingskerk, Groensvoorde 3 te Waddinxveen. landse ziekenhuizen. De NPCF gaat uit van Patiënt Driven He- NPCF-medewerkers Tevens zijn interviews gehou den met zowel betrokken pro- om voor- bijna honderd vrijwilligers actief met alle facetten van de huur- Pringles eet, het lastig vindt om de chips uit de koker te halen. light versie Pringles, uiteraard inspelend op de actualiteit. En venhuizen, Dorpsstraat 87, tel 0180 - 638388, e-mail info@bibli- otheekzevenhuizen.nl ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - In het Historisch Cen trum Ons Verleden is sinds 24 omver moeten gooien en nieuwe machines moeten aanschaffen. Dat kost allemaal teveel geld. Bovendien zou dan ook de prijs van Pringles omhoog moeten en uit ons marktonderzoek bleek vooral dat mensen de Pringles nu al heel erg duur vinden." werp ooit in een supermarkt zie liggen, komen wij wel bij jullie terug'." De studenten wonnen tijdens de prijsuitreiking op de Erasmus Universiteit 312 kokers Pringles. „Met twee auto's is het ons gelukt om al die bussen chips mee naar huis te nemen," aldus Bastiaan. „Of we ze zelf al lemaal gaan opeten? Ik in elk ge val niet, zo nu en dan deel ik een kokertje uit. Bij ons thuis is bo vendien afgesproken dat er al leen in het weekend chips gege ten mag worden. Komend uit een familie vol met atleten mag ik natuurlijk niet te dik worden." De toegang voor de lezing be draagt 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Aanvang 10.00 uur. Van te voren aanmelden wordt aan de jaarlijkse herdenking van alle overledenen die om 19.00 uur in de St. Victorkerk begint. van no vember van 10.00 tot 12.00 uur een workshop aura's en chak- ra's in de bibliotheek van Ze venhuizen. In deze workshop gaan de deelnemers ervaren wat energie is en verkennen ze Iedereen WADDINXVEEN - Een jaar lang elke week chips eten, zonder daarvoor te hoeven betalen. In die uitzonderlijke situatie zitten de Waddinxveners Bastiaan Blokland en Colin van der Star re, samen met hun studiegeno ten Jan-Jaap van Bergen uit Ze venhuizen en Reneé de Vos uit Bodegraven. De studenten be drijfskunde van de Erasmus Universiteit te Rotterdam heb ben 312 kokers Pringles gewon nen, de hoofdprijs van een wed strijd die werd uitgeschreven door de chipsfabrikant. De wedstrijd was onderdeel van een opdracht voor het vak marktonderzoek. „We moesten onderzoek doen naar de positie van het merk Pringles," vertelt Bastiaan Blokland. „En daar naast ook nog zelf een product ontwikkelen. We zijn gaan on derzoeken hoe groot de vraag naar Pringles is en wat de consu ment graag anders zou willen zien. We hebben allerlei mensen geïnterviewd." woordigen waarin Woonpart- ners woningen verhuurt aan huurders in Waddinxveen en Ze- venhuizen-Moerkapelle. Binnen haar werkzaamheden want er valt de komende 10 jaar nog veel te bereiken voor de huurders. Huurdersbelangen veen Zevenhuizen-Moerkapelle (HWZM) opgericht. In de HWZM participeren vijftien be wonerscommissies, die elk een Geld verdienen Hoopt het viertal ooit nog eens geld te verdienen aan dit idee? Bastiaan: „Bij Pringles hebben ze gezegd dat mocht dit idee ooit worden uitgevoerd, ze zeker zullen terugkomen bij ons. Waarop ik zei: 'Als ik ons ont- WADDINXVEEN - De samen werkende kerken van Waddinx veen (RK Victorparochie, Prote stantse Kerk, Remonstrantse korps levert bijdragen aan de positieve kentering die plaats vindt op het gebied van veilig heid. Criminaliteit neemt af en mensen voelen zich steeds veili ger. Dit blijkt uit de uitkomsten van de resultaten van de politie monitor bevolking 2005. De cij fers van het korps die over het lopende jaar beschikbaar zijn, geven aan dat de verbetering zich voortzet. Er werden over de eerste acht maanden minder misdrijven gepleegd en meer aanhoudingen verricht. Tegelij kertijd stelt de korpschef vast dat het korps absoluut moet in vesteren in een verbetering van de tevredenheid over het politie optreden. Het extra geld dat het korps ontvangt wordt voor 50% gebruikt voor herstel van de vermogenspositie. Een deel is beschikbaar gesteld voor inno vatie. Het resterende deel is in de begroting opgenomen en wordt daarmee aangewend voor de bedrijfsvoering van het korps. Bij het beoordelen van de presta ties is gekeken naar: - het aantal verdachten dat Poli tie Hollands Midden bij het Openbaar Ministerie heeft aan geleverd; - het aantal boetes en transacties uit staande houdingen; - de beschikbaarheid van de po litie voor het publiek; - de tevredenheid van het pu bliek over de politie; - de daling van het ziektever zuim (om zo meer mensen op straat te krijgen); - de plannen van de korpsen om doelmatiger te werken. Voor al deze punten zijn in de prestatiecontracten afspraken vastgelegd over de doelen die in 2006 bereikt moeten zijn. Op weg daarnaar toe moest in 2004 ai gemiddeld 35% van de doel stelling behaald zijn. Over 2005 heeft de toenmalige verhuurder ligt de eis gemiddeld op 65%, en in 2006 moeten alle afgesproken doelstellingen voor 100% ge haald zijn. frastructuur: Bentwoud, Rand weg, HSL en niet te vergeten de be- stadsuitbreiding. Wat betekent de dit voor onze samenleving als we Op woensdagavond 2 november kaart zal om 18.30 een gebedsviering worden gehouden waarbij het beeld gezegend wordt en waar bij ook het ongewijde gedeelte van het kerkhof zal worden in- ICT. Die deeltrajecten gaan van en zorgverleners kunnen voor beelden van NPCF aanmelden. Zorgverle ners moeten aangeven met wel ke patiëntenorganisatie(s) is sa- Bekend gegeven is dat goede mengewerkt. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, houdt op dinsdag 1 november een SOOS-middag voor senioren in het Anne Frank-activiteiten- centrum (J. van Bijnenpad 1). Deze middag neemt Corry de Jong (Historisch Genootschap) u mee naar het Waddinxveen van 1900. Ons dorp zag er hon derd jaar geleden heel anders uit dan nu. De weinige inwo ners verdienden him brood in de papier- en speelgoedindus- trie. Voor de pauze wordt aan de hand van dia's van rond 1900 getoond hoe Waddinxveen er destijds uitzag. Daarna maakt u met behulp van dia's een rond wandeling door het Waddinx veen van nu, waarbij de ge schiedenis van toen centraal staat. De zaal gaat open om 14.30 uur. Aanvang 14.45 uur. De entree is gratis. Deze activi teit is toegankelijk voor alle 55- plussers in Waddinxveen. WADDINXVEEN - In het begin van de jaren '90 is er door de wetgever bepaald dat huurders een grotere mate van inspraak zouden krijgen in zaken die voor hen van belang zijn. In dat kader ZEVENHUIZEN - De biblio theek van Zevenhuizen leent vanaf heden ook speelleermate riaal uit voor jonge kinderen. Het materiaal bestaat uit taal spellen, lees- en schrijfspellen, en educatieve puzzels. Het gaat om opvoedkundig, verantwoord materiaal in verschillende moei lijkheidsgraden. Het materiaal wordt drie weken uitgeleend en er zijn geen kosten aan verbon den. woningen, het opplussen van woningen voor senioren en re novatie projecten. Ook wanneer Woonpartners de jaarlijkse huur- somstijging voorlegt, stelt de vanwege recreatiegebieden en in- HWZM alles in het werk om dit gunstig te kunnen beïnvloeden, waardoor de verhoging zo perkt mogelijk blijft voor huurders. Op 30 oktober viert de HWZM haar 10-jarig bestaan. Ook aan alle huurders die de HWZM financieel ondersteunen waardoor zij in staat wordt ge steld om haar werkzaamheden te kunnen uitoefenen, zal dit niet ongemerkt voorbij gaan. Aan hen wordt in deze jubileum- maand de komende dagen een traktatie uitgereikt. De HWZM gaat onverminderd door met loos gestorven kinderen. Vroeger werden kinderen die niet ge- Dat is waarschijnlijk de reden dat we hebben gewonnen. Bij Procter Gamble hebben ze het prototype dat wij gemaakt heb- de vijf beste ben doorgestuurd naar het hoofdkantoor van Pringles in behorende informatie. Tevens zijn er diverse andere voorwer pen te bewonderen die met de fotografie te maken hebben. Op zaterdag 29 oktober van 13.30 tot 16.00 uur is iedereen weer welkom aan de Twee- manspolder 15 te Zevenhuizen. Voor meer informatie bel 0653385372. LEIDERDORP - Minister Remk es, Binnenlandse Zaken, heeft aan Politie Hollands Midden een prestatiebeloning van 1,8 miljoen euro toegekend. Het korps heeft, de met de minister afgesproken resultaten voor het jaar 2004, op zeven van de acht indicatoren ruim gehaald. Op een aantal van de acht indicato ren levert het korps, landelijk gezien, boven gemiddelde resul taten. Op het onderwerp 'tevre denheid laatste politiecontact' dient Hollands Midden zich te verbeteren. Korpschef Jan Stikvoort is tevre den over de behaalde resultaten: „We hebben een flinke inhaal slag gepleegd," zegt hij. „Op ziekteverzuim hebben we zeer goede resultaten behaald. De 7,9% die in 2002 nog verzuimde hebben we weten terug te drin gen naar 5,2% in 2004. Dat is al 2,3% lager dan met de minister voor 2006 was afgesproken. Op het gebied van handhaving is het aantal staande houdingen, waarbij rechtstreeks contact is met de politie, flink toegenomen van ruim 37.000 in 2002 naar 69.000 in 2004, boven de doel stelling in 2006. Je ziet dat het aantal aangedragen verdachten - de instroom naar de rechtbank ^jaarlijks toeneemt. En dan gaat het vooral om verdachten van zware zaken zoals geweld, wo ninginbraken en vermogensde licten." De resultaten voor de telefo nisch bereikbaarheid zijn voor 2006 al ruimschoots gehaald. Stikvoort: „95% Van de binnen komende telefoongesprekken wordt binnen twintig seconden opgenomen. Voor de overige on derwerpen ligt het korps met uitzondering van de 'tevreden heid bij het laatste politiecon tact' op koers. Ik focus me hier bij niet alleen op de kale cijfers, -j- maar kijk vooral naar de effec ten daarvan op de veiligheid in de regio." De korpschef stelt opnieuw vast dat de inspanningen die het dersbelangen. De afgelopen tien jaar heeft de HWZM er veel aan gedaan om de huurdersbelan gen zo goed mogelijk te verte genwoordigen. Kenmerkend is bijvoorbeeld de inspraak die Gemeente) houden in het kader men heeft gekregen bij klein- en van Vorming Toerusting op groot onderhoud van de huur- donderdag 27 oktober een Rond om 10 discussieavond over de plaats van de agrariërs in onze samenleving. Op allerlei manie ren worden zij weggedrongen team. „En dat waren wij," zegt vooral te dun. Bastiaan: Daarnaast hebben we onder- Bastiaan. „We hebben zelf een „Daarom bedachten wij dat het zocht of er behoefte is aan een prototype in elkaar geknutseld, wellicht een goed idee is om een middenbodem in de koker te maken. Op die manier sla je inderdaad, ook daar bleek be- twee vliegen in één klap. Het is hoefte aan." Op de Erasmus Uni- makkelijker om de chips te pak- versiteit werd aan ken en je kunt twee verschillen- teams gevraagd hun aanbevelin gen op te sturen naar Procter Genève. Daar zeiden ze dat ze het wel een goed idee vonden, maar dat het technisch gezien nog niet haalbaar was. Dan zou den ze het hele productieproces doopt waren, op een ongewijd gedeelte van het kerkhof begra ven zonder liturgische ceremo niën. Bij veel mensen heeft dat diepe littekens achtergelaten. Er was geen aandacht voor het ver- WADDINXVEEN - Op het kerk hof achter de St. Victorkerk wordt er op 2 november een mo nument onthuld voor de naam- WADDINXVEEN - De derde klaverjasmiddag van het sei zoen 2005/2006 van de Wad dinxveense koppelklaverjasclub gewijd door pastor Ad van der Waddeenkaart wordt op zater- Helm. Iedereen is daarbij wel- dag 29 oktober gehouden. De kom. aanvang is 12.00 uur (zaal gaat Deze gebedsviering gaat vooraf om 11.30 uur open) in Buurtcen trum de Boog. Er wordt ge speeld via het Rotterdamse NKU-systeem. Het themakoor zal zowel de ge- Voor inschrijving bel 0613626885 bedsviering als de aansluitende of 0182 - 617891. Voor overige eucharistieviering muzikaal op- informatie kijk op www.wad- luisteren. deenkaart.nl. Lastig Uit het marktonderzoek kwam naar voren dat bijna iedereen die Ook handig voor de supermark- Gamble, het moederbedrijf van ten die last hebben van ruimte- Pringles. Uit die inzendingen gebrek en daardoor lang niet al- kozen zij vervolgens het beste De koker is simpelweg te diep le smaken chips kwijt kunnen. en vooral te dun. Bastiaan: Daarnaast hebben we onder- spreksavond waar onder leiding van Paul Glasbergen allerlei as pecten van deze problemen wor den toegelicht. Naast agrariërs uit Waddinxveen, Hendrik-Jan ZEVENHUIZEN - Cora Spruijt en Lau van der Lans, ko- Vliet geeft op donderdag 10 men ook anderen aan het woord, zoals dhr. J. Slingerland. Ook wethouder Dijksterhuis is ge vraagd de problematiek van de ruimtelijke ordening te belichten. De aanwezigen kunnen reageren op de stellingen. De avond begint de basisprincipes. om 20.00 uur in de hal van de krijgt gelegenheid om te ont dekken wat het effect van 'aar den' of 'gronden' is, wat aan dacht doet en hoe je dichterbij je eigen energie kunt komen. Er wordt gebruik gemaakt van eenvoudige oefeningen, visuali satie en dergelijke. Ook is er ge legenheid tot het stellen van vragen. driet van deze ouders en de ge- Cora van Vliet leidt het Essence dachte dat deze kinderen niet in college, een School voor Intuï- de hemel zouden kunnen ko- tieve Ontwikkeling in Bodegra- men, heeft veel mensen pijn ge- ven. Ze studeerde in 1984 af aan daan. Gelukkig is de katholieke de Academie voor Natuurge- kerk in dit opzicht veranderd, neeskunde te Hilversum. Sinds- Nu is er volop aandacht voor dit dien heeft ze een praktijk als na verdriet van mensen en worden tuurgeneeskundige, Aura kinderen in zo'n situatie wel ker- reader en Healer in Bodegra kelijk begraven. Veel katholieke ven. Verder organiseert zij sinds geloofsgemeenschappen hebben 1995 regelmatig Intuïtieve rei- inmiddels een plek gecreëerd zen, zoals dolfijnenreizen naar waar ongedoopte kinderen her- Florida, Belize en de Azoren en dacht kunnen worden. De Vic- healing zeilreizen langs de torparochie heeft onderzocht of Turkse kust. ook in Waddinxveen behoefte bestaat aan zo'n plek. Na oproe pen in het parochieblad en via de media hebben enkele tiental len mensen gereageerd en ge zegd zo'n monument op prijs te op prijs gesteld. Bibliotheek Ze stellen. De Waddinxveense kun stenares Ton van Duppen is ge vraagd een monument te ont werpen. Het is een prachtig beeld geworden, waar het pasto raal team en het parochiebestuur erg blij mee zijn. Het drukt een diepe emotie uit, die voor veel mensen herkenbaar zal zijn. SSW (Samen Sociale Woning bouw) te Waddinxveen in 1994 het initiatief genomen een zoge naamde klankbordgroep op te richten. Het uitgangspunt was een rechtsvorm voor bewoners overleg met als uiteindelijk doel: het oprichten van een huurders- belangenorganisatie. Die huurdersbelangenorganisa- tie is er gekomen en zo werd op WADDINXVEEN - Twaalf geno- voorbeelden van zorg vaak be- 30 oktober 1995 de stichting mineerden voor voorbeelden perkt blijven tot de locatie waar Huurdersbelangen Waddinx- van goede zorg in ziekenhuizen de ontwikkeling plaatsvond. Dit zijn bekend gemaakt. Het gaat wordt het 'not invented here hierbij om vernieuwingen waar- syndrome' genoemd. De over- yan patiënten aantoonbaar heid besteedt in haar actiepro- voordeel hebben en die een gramma Sneller Beter aandacht (deel van) een wijk vertegen voorbeeld zijn voor andere zie- aan de bredere verspreiding van kenhuizen. De twaalf zijn uitge- goede voorbeelden van zorg kozen door een beoordelingspa- door in drie jaar tijd 24 zieken nel van vertegenwoordigers van huizen een hoog niveau van im- patiëntenorganisaties. Het pro- plementatie te laten bereiken, de gelederen van de HWZM zijn ject Vborbeeldpraktijken in de De gedachte hierachter is dat in- curatieve zorg 2005 is een initia- dien 20% een goed voorbeeld tief van de Nederlandse Patiën- heeft overgenomen, de overige fen Consumenten Federatie 80% volgt (bereiken van het om- (NPCF). Begin volgend jaar slagpunt). worden de winnaars tijdens een eindconferentie bekendge maakt. Doel van het NPCF-project is om de patiënt als drijvende kracht in te zetten om goede voorbeelden van zorg beter ver- Patiënten-en consumentenorga- spreid te krijgen in de Neder- nisaties, cliëntenraden van zie kenhuizen en de ziekenhuizen zelf konden goede voorbeelden althcare: de patiënt als motor aanmelden. De ziekenhuizen van zorgvernieuwing, mochten dit alleen doen in sa menwerking met een patiënten- Alle genomineerden zijn door organisatie. Dat leverde vijftig NPCF-medewerkers bezocht, goede praktijkvoorbeelden op. Deze voorbeelden zijn beoor deeld vanuit de ervaringsdes- fessionals als met patiënten kundigheid en kennis van het de kracht achter het goede patiëntenpanel en de objectieve beeld in kaart te brengen. Elke criteria vanuit het patiëntenper- genomineerde praktijk wordt spectief. Deze criteria stelde de eind dit jaar voorgelegd aan een NPCF vorig jaar vast in samen- vakjury die haar oordeel tijdens spraak met patiëntenorganisa- de eindconferentie begin 2006 ties. zal uitspreken. De genomineerde voorbeeld- Dit jaar wil de NPCF naast goe- praktijken zijn verspreid over de voorbeelden van ziekenhuis- het land en zijn bestemd voor zorg ook aandacht besteden aan patiënten met uiteenlopende goede voorbeelden van eerste- aandoeningen zoals eetstoornis- lijnszorg en van telemedicine sen en fibromyalgie, voor pa- (zorg op afstand met behulp van tiënten die met meerdere zorg- ICT. Die deeltrajecten gaan nu verleners te maken hebben (de van start. Patiëntenorganisaties september de tentoonstelling zogeheten zorgketens) en pa- en zorgverleners kunnen voor- 'Fotografie in tiënten die snel geholpen willen beelden van goede zorg bij de Zevenhuizen/Moerkapelle' te of moeten worden (goede logis- NPCF aanmelden. Zorgverle- bewonderen. Deze tentoonstel- tiek). ners moeten aangeven met wel- ling omvat een grote collectie van verschillende fototoestellen en filmcamera's met de daarbij I c ■idXI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 26 OKTOBER 2005 B GLASZEI IER D UtZXfcï- (EBL) ■s WIG

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13