EEN NIEUWE WET, WE HEBBEN ER ALLEMAAL MEE TE MAKEN, U OOK! WADDINXVEEN Vier miljoen zwemmers in vijftien jaar voor Gouwebad Burgemeester en Passageondernemers tekenen voor nieuwe locatie modewinkel Verscherpt toezicht fietspad Zuidplas F p LITI E Aanrijding Inbraak De nieuwe zorgverzekeringswet en de Wet maatschappelijke ondersteuning Portemonnee gestolen De een steeds ruimer aanbod in re creatie. Meer mobiliteit van de WADDINXVEEN - Burgemeester Roijers en de Passageondeme- mers familie Mulder van Mulder Mannenmode hebben afgelo pen dinsdag een intentieovereenkomst. Doel van deze overeen komst is het gezamenlijk komen tot overeenstemming over de verplaatsing van de modewinkel van de huidige locatie naar het nieuwe centrum. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - Op zondag avond 30 oktober werd ingebro ken in een woning aan de Thor- beckehoeve. Met grof geweld werd een raam aan de achterzijde van het huis opengebroken. Bin nen werden diverse kamers door zocht. De dieven gingen er van door met computerapparatuur en sieraden. WADDINXVEEN - Op zaterdag 30 oktober werd vermoedelijk op het Koningin Wilhelminaplein een portemonnee uit een gepar keerde auto gestolen. De eigena resse had na het doen van bood schappen haar spullen achterin haar auto gelegd en ging vervol gens de winkelwagen wegbren gen. Toen zij later thuis haar boodschappen uitlaadde, zag zij dat de portemonnee weg was. De auto, een zwarte Peugeot 307, stond vlak bij de snackbar achter de supermarkt. Mensen die daar tussen 16.00 en 16.30 uur mogelijk iets gezien hebben, worden ver zocht zich te melden bij de politie Waddinxveen. sen en de vakanties niet meer thuis doorbrengen, zorgden er voor dat de belangstelling terug- WADDINXVEEN - Vier voertui gen raakten zwaar beschadigd bij een verkeersongeval op zondag middag 30 oktober. De aanrijding vond plaats op het Noordeinde nabij de Beethovenlaan. Een 19-ja- rige Waddinxvener reed vanaf de Beethovenlaan het Noordeinde op en raakte daarbij door onbe kende oorzaak de macht over zijn voertuig kwijt en kwam in een slip. Hierbij werden in totaal drie geparkeerde voertuigen bescha digd. Vanwege de schade aan één van de betrokken voertuigen werd het kentekenbewijs daarvan ingenomen. Er wordt proces-ver- baal opgemaakt. buitenbad zijn nu Korbis en dansschool Van der Lubbe ge- worden door fietsers en snor fietsen met uitgeschakelde (hulp-)motor. Desondanks worden de fietspa den ook gebruikt door brom fietsers en bestuurders van scooters. Bewoners klagen over hoge snelheden, geluidsover last en het veroorzaken van bij na aanrijdingen met spelende kinderen op en langs de fietspa den door deze bromfiets- en scootersbestuurders. Om aan de klachten van omwonende te gemoet te komen zal de politie optreden tegen overtreders. Met gerichte controles, waarbij in ieder geval motorrijders in gezet zullen worden, hoopt de politie de overlast te kunnen in dammen. tot stand gekomen en heeft de instemming van de OVW (On dernemersvereniging Waddinx veen). Ook de overige winkeliers en eigenaren in de Passage hebben een intentieovereenkomst ont vangen. De overeenkomst'legt de inten tie tot samenwerking tussen de gemeente Waddinxveen en de winkeliers in de Passage vast. De definitieve verplaatsings- overeenkomst tussen de winke liers en de gemeente Waddinx veen wordt de eerste helft van 2006 verwacht. eigen niveau in conditie blijven, hetgeen weer een positieve bij drage geeft aan de volksgezond heid. Via een drietal huurders komen wekelijks ruim 1200 bezoekers in het bad. De Stiching Zwemreva- lidatie en Recreatie begeleidt ie dere woensdagavond ongeveer honderd minder-validen tijdens het bewegen in extra verwarmd water. Zwem en Poloclub Van Uden De Gouwe blijft aan de weg tim meren met bijzondere sportpres taties. Zowel op het gebied van waterpolo als wedstrijd zwem men, is deze actieve vereniging niet meer weg te denken uit de Waddinxveense samenleving. De Waddinxveense Reddingsbri gade leidt veel kinderen op tot het redden van drenkelingen. Hierdoor kunnen zij worden in gezet bij de bewaking van eve nementen in, op of rond het wa ter en zorgen zij in de zomermaanden voor de bewa king op de stranden en plassen. Stichting De Bruggen maakt we kelijks gebruik van het bad om niet een aantal groepen geestelijk gehandicapten te bewegen in het warme water. Sinds een jaar is het ook mogelijk om via duikschool Fun Dive de steeds populairder wordende duiksport te beoefenen. Tussen alle activiteiten door kwa men er jaarlijks ook nog zo'n 130.000 recreanten in het Gou- webad De Sniep om, hetzij indi vidueel of in gezinsverband, ge bruik te maken van het bad. Rond de derde lustrumviering zullen er geen grote festiviteiten plaatsvinden. Wel worden er in de eerste week van november thema acti viteiten geboden aan de doel groepen en zal er voor de vaste bezoekers een presentje zijn. huisvest. Ook handbalvereniging Rowah en sportschool den Edel hebben hun plek gevonden op het voormalige zwembadcom- plex. Op 2 november 1990 kon het publiek voor het eerst ge bruik maken van het Gouwebad De Sniep. Zowel beheersmatig als qua productvoering werd het een zwembad met een geheel nieuwe opzet. De exploitatie werd in handen gegeven van een beheercommis sie, waarin zowel het bedrijfsle ven als de gemeente vertegen woordigd was. Door de ruimere mogelijkheden van het nieuwe bad werden er ook tal van nieuwe producten aan de Waddinxveense bevol king geboden. Zo konden de in woners deelnemen aan: meer be wegen voor ouderen, baby-, peuter- en kleuterzwemmen, aquajogging, aquarobic, BBB, trimzwemmen en zwemmen voorszwangeren. Deze activitei ten zijn anno 2005 nog steeds populair. Het heeft ertoe geleid dat het Gouwebad De Sniep de Achtergrond van de Wmo drukst bezochte instelling van Waddinxveen is geworden. Vanaf 1990 is het bad 4.139.560 maal bezocht. Dit is exclusief de vele toeschouwers bij diverse ac tiviteiten. Er kwamen 2.365.000 mensen vrij zwemmen. Via schoolzwemmen kwamen 5.965.000 kinderen binnen. Tij dens verhuur bezochten 664.400 personen het bad en voor zwem les werd 494.650 keer de zwem- kleding aan getrokken. In die vijftien jaar werd er 19.040 maal een zwemdiploma uitgereikt. Nog steeds voorziet het Gou webad in een behoefte. Zes da gen per week wordt het bad van 's ochtends 06.30 uur tot 's avonds 23.00 uur gebruikt. Belangrijk is nog steeds het zwe monderwijs. Alle zwemlesgroe- pen zijn volledig gevuld, zodat er continu vierhonderd kinderen zwemles krijgen. Nog eens 400 kinderen staan op de wachtlijs ten. Jong en oud maken gebruik van het doelgroepenaanbod.Tijdens activiteiten kan ieder zich op zijn WADDINXVEEN - De politie Waddinxveen zal de komende weken extra toezicht uitoefenen op het juist gebruik van de fietspaden, die de wijk Zuid plas doorsnijden. Het gaat om zogenaamde 'onverplichte fietspade' aan de Linzenakker en de Gerstakker. Deze fietspa den mogen alleen gebruikt Hoe goot het nu verder? De heer Mulder heeft, samen met zijn vrouw en zoon, die te vens medevennoten zijn, de burgemeester uitgenodigd de Overeenkomst in de winkel te tekenen. Door de aanleg van het nieuwe centrum moet er zesduizend vierkante meter de tailhandel worden verplaatst in Waddinxveen. Dit zal met name gebeuren in de Passage. Met het sluiten van intentieo- vereenkomsten wordt het ver plaatsten van het huidige cen trum in gang gezet, intentieovereenkomst is in overleg met de MKB-adviseur De Wmo in het kort Voor wie? GGD'en De gemeentelijke taken De nieuwe zorgverzekeringswet WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 2 november) is het vijftien jaar geleden dat het Gou webad De Sniep werd geopend. Inmiddels hebben al vier miljoen bezoekers een duik in het water genomen. Daarmee is het zwem bad de drukst bezochte instelling van Waddinxveen. Met de opening op 2 november 1990 werd een vervolg gegeven aan 63 jaar zwemhistorie in Wad dinxveen. Die begon in 1927 toen een, voor die tijd, modem zwem bad geopend werd aan de Ka naaldijk. De eerste tien jaar werd dit zwembad geëxploiteerd door een stichting.Vanaf 1937 is de ge meente het zwembad gaan ex ploiteren. Het bad aan de Kanaaldijk is in stand gebleven tot en met de zo- Het Gouwebad De Sniep is de snelste groeiende voorziening in Waddinxveen. Liesbeth v/d Vis mer van 1968. In die zomer werd door de heer A.P. de Graaf, secre- de 30.000 bezoekers per week, taris van de toenmalige stichting Halverwege de jaren tachtig van vrienden van het zwembad, de de vorige eeuw begon het bezoek eerste spade in de grond gesto- in de zomermaanden af te nemen ken voor de bouw van het nieu- door de bouw van meerdere ba- we zwembad aan de Sniepweg. den in de regio maar vooral door Op 24 mei 1969 werd het super moderne openluchtbad geo pend. Een gefilterd en verwarmd mensen, de surfplank, surfplas- openluchtbad met een waterop pervlakte van 2128 m2 en een zonneweide van 11.250 m2 aan de rand van Waddinxveen (de liep. Zuidplas was er nog niet). Door Rond 1985 kwam de gemeente de groei van de bevolking steeg dan ook voor de vraag te staan de vraag naar zwemonderwijs en hoe het verder moest met het zwemsportmogelijkheden ook in buitencomplex. Er werd uitein de wintermaanden. De gemeen- delijk besloten tot het groten- teraad gaf gehoor aan deze wens deels afstoten van het buiten en dat resulteerde in de opening complex. Daarvoor in de plaats van het overdekte bad op 8 okto- werd het huidige recreatiebad ber 1973. Met dit bad van 15 x 25 gebouwd. meter inclusief beweegbare bo- Omdat hiervoor minder ruimte dem beschikte Waddinxveen nodig was, kon voetbalvereni- over een zeer complete zwemac- ging Waddinxveen uitbreiden commodatie. met één veld en kon korfbalver- Het zwembad kon zich verheu- eniging Korbis verhuizen. In de gen op een enorme belangstel- toenmalige kleedruimte van het ling. Tijdens topweken in de zomermaanden kwamen er rond Meer informatie? De Wet maatschappelijke ondersteuning r -r- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 WOENSDAG 2 NOVEMBER 2005 T E G E E E N M Wmo-voorzieningen (indirec- 1 J UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN website geplaatst. www.postbus5 1 .nl. Over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) www.waddinxveen.nl Informatie vindt u onder de rubriek de digitale gemeentebalie www.minvws.nl Website van het ministerie van VWS Aan deze tekst kunt u geen rechten ontlenen De totale kosten van de zorg in Nederland zijn de afgelopen jaren sterk geste gen en zullen de komende jaren nog verder toenemen. Om de zorg betaalbaar en op peil te houden is het kabinet bezig om het zorgstelsel zo te veranderen, dat ook in de toekomst iedereen de zorg kan blijven ontvangen waaraan hij behoefte heeft. Het kabinet wil dit onder qndere bereiken door de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo is geen zorg wet, maar vooral een wet die gemeenten de verantwoordelijkheid geeft om ervoor te zorgen dat iedereen actief deel kan nemen aan de samenleving. Ook mensen die dat op eigen kracht niet kunnen. De Wmo heeft als doel dat ieder een volwaardig aan de samenleving kan deelnemen. Het is de taak van de gemeente om de wet uit te voeren. In de Wmo heeft ieder zijn eigen verantwoordelijkheid. Burgers zijn in eerste instantie zelf verant woordelijk voor hun eigen gezondheid, welzijn en dat van hun naasten. De gemeente moet er voor zorgen dat zorg ook geleverd kan worden en dat ieder een ongeacht leeftijd, beperking, handicap of probleem volwaardig deel kan nemen aan de maatschappij. De nieuwe zorgverzekeringswet is niet hetzelfde als de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) die waarschijnlijk vanaf 1 juli 2006 zal worden ingevoerd. Op 1 juli 2006 verdwijnen namelijk de Welzijnswet en de Wet voorzieningen gehan dicapten. De Wet maatschappelijke ondersteuning kunt u dus grotendeels zien als een vervanging van deze twee wetten. Eigenlijk gaat het voor een groot deel om het opnieuw indelen van bestaande gemeentelijke verantwoordelijkheden. Echt nieuw is de enkelvoudige huishoudelijke verzorging die waarschijnlijk per 1 juli 2006 vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) naar de Wmo gaat. Hiermee bedoelen we de huishoudelijke hulp en alfahulp (zoals hulp bij het stofzuigen), waardoor iemand langer zelfstandig kan blijven wonen. Daarnaast gaan enkele subsi dieregelingen over naar de Wmo. De gemeente is nu druk bezig om voorbereidingen te treffen om de invoering van deze wet zo soepel mogelijk te laten verlopen. De gemeente houdt u op de hoogte. Najaar 2005 In Den Haag: Zoals eerder aangegeven is de Wmo nog geen wet, maar een wetsvoorstel. De wet gaat uit van een inwerkingtredingdatum van 1 juli 2006. Of dit gaat lukken, hangt af van de parlementaire behandeling van de wet door de Tweede en Eerste Kamer. Wanneer er definitief zal worden beslist, is nog niet te zeggen. In Waddinxveen: De gemeente Waddinxveen is op regionaal niveau met twaalf andere gemeen ten in overleg welke activiteiten in de Wmo gezamenlijk kunnen worden uitge voerd. Daarnaast is de gemeente druk bezig met de lokale uitwerking van de Wmo. Er zijn werkgroepen die zich bezig houden met het opzetten van een zor- gloket en de invulling van de huishoudelijke verzorging. Verder is er een communicatieplan gemaakt waarin duidelijk wordt gemaakt hoe de gemeente de doelgroepen willen informeren. Ontwikkelingen uit de werkgroepen worden op de Het kabinet heeft besloten tot een nieuw stelsel voor langdurige zorg en maat schappelijke ondersteuning. Mits het parlement instemt met de voorstellen van het kabinet komt per 1 juli 2006 een nieuwe wet, de Wet maatschappelijke ondersteuning Wmo). De Wmo omvat lichtere vormen van hulp en onder steuning, zoals sociale ondersteuning, hulp om het huishouden op orde te hou den, aanpassingen aan het huis, het verstrekken van een rolstoel etc. Gemeenten moeten deze ondersteuning gaan organiseren. De Wmo: vervangt delen van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ), de Wet voorzieningen gehandicapten Wvg) en de Welzijnswet; vervangt niet de zwaardere vormen van zorg, zoals professionele onder steuning, verblijf in bijv, een verzorgingshuis en verpleging. Deze vormen van zorg vallen nog onder de AWBZ. Naast de gemeente zullen de volgende groepen vooral te maken krijgen met de Wmo: cliënten die gebruikmaken van voorzieningen die onder de Wmo komen te vallen (directe gebruikers, zoals mensen met een Wvg-voorziening en mensen met enkelvoudige huishoudelijke verzorging) familie en mantelzorgers van cliënten. cliëntenraden patiënten -en consumentenorganisaties zorgaanbieders welzijnsaanbieders (ouderenwerk, sociaal-cultureel werk, vrijwilligersorgani saties) aanbieders van eerstelijnszorg woningcorporaties burgers die momenteel geen gebruikmaken van te gebruikers) zorgkantoren. Gemeenten moeten zorgen voor een goed samenhangend stelstel van onder steuning voor inwoners die niet goed in staat zijn zelf, of met anderen, oplos singen te realiseren. De maatschappelijke ondersteuning moet dicht bij de men sen georganiseerd worden. Hoe gemeenten voor die ondersteuning zorgen, mag de gemeente zelf bepalen. U hebt waarschijnlijk al via kranten, radio of televisie begrepen dat het zorgstelsel op 1 januari 2006 gaat veranderen. Dit komt door de nieuwe zorgverzekeringswet. Vanaf 1 januari 2006 is er één zorgverzekering voor iedereen. Die verzekering kent een wettelijk vastgelegd basispakket. Iedereen is vrij om te kiezen bij welke zorgverzekeraar hij/zij deze verzekering afsluit. Iedereen die in Nederland woont of hier loonbelasting betaalt, is straks verplicht zich tegen ziektekosten te verzekeren. De zorgverzekeraars zijn verplicht iedereen een basispakket aan te bieden, vergelijkbaar met het huidige zie kenfondspakket. Wel zal het zo zijn dat vooral mensen die nu via het ziekenfonds ver zekerd zijn straks meer premie moeten betalen voor hun zorgverzekering. Voor wie dat niet kan opbrengen, komt er compensatie in de vorm van een 'zorgtoeslag'. De Belastingdienst/Toeslagen, die zorgt voor de uitkering van deze toeslag, geeft u daar vanaf september 2005 nog nadere informatie over. Over de zorgverzekeringswet www.denieuwezorqverzekering.nl Voor vragen kunt u ook terecht bij Postbus 51. De medewerkers van Postbus 51 zijn bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur onder telefoonnummer 0800 - 8051 (gratis). Of via Wellicht hebt u er al over gehoord, de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Een nieuwe wet die waarschijnlijk in juli 2006 wordt ingevoerd. Eind april 2003 presenteerde staatssecretaris Ross haar plannen voor een nieu we wet aan de Tweede kamer, de Wmo. De Wmo regelt straks een aantal voorzieningen die nu nog onder andere wetten vallen. De Wmo vervangt delen uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ), de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg), en de Welzijnswet. Meer informatie? Meer informatie over de Wet maatschappelijke ondersteuning vindt u op de website van de gemeente www.waddinxveen.nl. Onder de digitale publieks- balie vindt u de Informatiepagina Wmo. U leest er meer over de Wmo, de laatste nieuwsberichten en wat de Wmo voor u betekent. Januari 2006 - 1 juli 2006 In de eerste helft van 2006 wordt er concreet invulling gegeven aan de uitvoe ring van de wet. Hoe de invulling er precies uit zal zien is nog niet geheel dui delijk en is afhankelijk van de uitgangspunten die de gemeenteraad zal bepalen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11