Onverkwikkelijk einde bij DONK-Groeneweg Waddinxveense snowboarder naar Londen Jonge vissers hebben flink beet Flyers Meisjes Junioren verslaat grootste concurrent Z 'I Van Beek favoriet Wedstrijden TOOS Programma regiovoetbal t Foto Marianka Peters De Waddinxveense snowboarder Gerben Verweij. Foto: PR Foto: PR Jonge hengelaars kregen een viscursus. op in het derde en vierde kwart: 21-10 en 16-13. Omdat SVO faal de strijd om de eerste plaats zal de toekomst leren. Kahle (Meskini), Van der Stad (Homan), Jeroen de Jong, Men- trad. Martijn Peters verving Tim Terra en Koen Meijer kwam bin nen de lijnen voor Jeffrey Zwin- kels. Moerkapelle heroverde door een 2-1 overwinning op Sportief in Woerdense Verlaat de leiding in de vierde klasse. Zwammerdam kwam tegen Si- veo niet verder dan 1-1. Stand aan de kop: Moerkapelle 8-16, Zwammerdam 8-15, Schiebroek 7-13, Oudewater 8-13. Op het slechte veld kwam Moerkapelle, dat Menno Verschoor en Pieter Lips weer in de gelederen had, niet goed uit de voeten. De rust stand was 0-0. Na de pauze viel Moerkapelle meer over de vleu gels aan. Vooral van Gido Stuur man ging dreiging uit. Na tien minuten scoorde Jeroen Hertog uit een voorzet van Stuurman 0- 1. Een kwartier later werd Stuur man neergelegd en benutte Peter Zijderhand de strafschop. Defen sief zat Moerkapelle met Emile Kroon en Zijderhand goed in el kaar. Tien minuten voor tijd werd het 1-2 toen doelman Mi chael van der Plas over de bal heen dook. Moerkapelle kreeg nog een strafschop maar dit keer schoot Gido Stuurman hoog over. Zaterdag speelt Moerka pelle op eigen veld vriendschap pelijk tegen Drechtstreek uit Pa- pendrecht. In het zondagvoetbal verloor WSE met 3-1 van Nieuw koop waarbij Hafid Assoulyma- ni de eer redde. Waddinxveen speelde met 2-2 gelijk tegen Blij- dorp. Rene van der Sluis scoorde tweemaal voor de geelzwarten. Programma zaterdag: Be Fair- Victoria'04 (wedstrijd van de week), zondag: WSE-Floreant, Groèneweg-Stolwijk, Gouderak- Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vrijdag 4 en zaterdag 5 november worden de onderlinge wedstrijden gehou den van de Waddinxveense Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS. De wedstrijden vinden zowel vrijdag als zaterdag plaats in het sportcomplex TOOS Plaza aan de Staringlaan. De ongeveer 150 meisjes, dames, jongens en he ren, die recreatiegymnastiek be oefenen, kunnen dan in hun wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben geleerd. Alles wordt natuurlijk nauwkeu rig bekeken door de juryleden. Behalve de prijzen die er per ca tegorie zijn te verdienen, zijn er ook nog drie bekers te verdie nen: de Jeugdbeker Meisjes voor de turnster tot 13 jaar met het hoogste pun-tentotaal, de Jeugd beker Jóngens voor de turner tot 13 jaar met het hoogste punten totaal en de Jacobeker voor de turnster/tumer van 13 jaar of ouder met het hoogste puntento taal. Deze prijzen zullen na de laatste wedstrijd worden uitge reikt. Geïnteresseerden hebben gratis toegang. De wedstrijden worden volgens uit te lopen. Bovendien hielden de jongens zich, zowel in het eer ste als het tweede kwart, iets te veel bezig met de arbitrage, wat ten koste ging van het eigen spel. De ruststand werd daardoor, iet wat teleurstellend, 21-37. Na rust hervond het team zich en werd meer het eigen spel ge speeld. Zonder al te veel aan dacht te schenken aan andere za ken werd BS Leiden 2 in de derde periode dan ook op grote re achterstand gezet en kon de vierde periode rustig worden uitgespeeld. De winst was voor Flyers met 44-77. Topscoorders waren Joost Koning met 22 en Je roen Hoogendoom met 20 pun ten. WADDINXVEEN - In de afgelo pen acht weken heeft Hengel- sportvereniging Waddinxveen, in samenwerking met de Stich ting Wijkwerk de Zuidplas, een succesvolle viscursus voor jonge hengelaars in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar gehouden. Een aantal begeleiders (ervaren sportvissers) heeft in negen bij eenkomsten op een boeiende manier, niet alleen de vistech niek zelf aan de 25 jongens en meisjes onderwezen, maar hen ook laten zien welke waterdier tjes en planten er nog meer in en rond het water leven. doen, wonnen de jongens van coach Bart Molenaar drie van de vier kwarten, al was het verschil iun- ten: 43-40. Een sterk vierde kwart van de kant van Flyers zorgde uiteindelijk voor de ver diende overwinning. Topscoor ders waren Reinier Goddijn met 22 en Kristiaan Asscheman met 10 punten. de landen mogen deelnemen aan deze wedstrijd waar 8000 bezoekers zullen komen. Verweij is samen met teammaat Jules Zuidwijk uit Zoetermeer uitgekozen door teamcaptain Tijs Goosens. De meeste deelne mers aan deze wedstrijd zijn professionele snowboarders. Verweij werkt momenteel bij het metaalbedrijf ICAMAT op de ving een vislengte van 103 centi meter en als prijs ging hij naar huis met een beker en een vaste hengel. De vierde prijs is gewon nen door Stan Versluis, hij is 10 jaar, ving een totale vislengte van 82 centimeter en als prijs een werpmolen. De vijfde prijs, ging naar Jeroen Boer. Hij ving een totale lengte aan vis van 77 centimeter en een werpmolen is zijn prijs. De zesde prijs, is ge wonnen door Lance Vlasdveld, hij ving een totale lengte aan vis van 64 centimeter en hij heeft eveneens een werpmolen als prijs gewonnen als prijs. Heren 4 beleefde weinig plezier aan een zaterdagavondje sport centrum Utrecht Galgewaard. Op alle front waren de gasthe ren, Utrecht Eagles, beter. Vooral het twee kwart was een diepte punt voor Heren 4. Slechts twee punten kon de scorer noteren. Een 69-23 nederlaag was het lo gische gevolg. Topscoorder was Maarten van Gent met 7 punten. Heren 2 behaalde via drie ge wonnen kwarten, hoewel de ver schillen klein waren, en een ge lijk kwart een regelmatige 69-61 overwinning op het bezoe kende Utrecht Midland 3. Tops coorders in dit team waren Mar co de Jong met 15 en Mamix Lont met 13 punten. broken Jeroen de Jong in het strafschopgebied vast gehouden door de Zevenhuizense verdediger Gert- J Jan Lekkerkerk. fl De Haan kende een strafschop V toe die door Je- roen van Kouwen werd benut: 1-0. Zes minuten later kreeg verde diger Kevin Zijderhand een ho ge bal richting Menno de Jong niet onder controle. De Jong kreeg daarna alle vrijheid om doelman Reinier Gorissen te passeren: 2-0. Groeneweg kreeg mogelijkhe den om in te lopen. Na ruim een half uur kopten doelman Patrick de Blok en Menno van Dam naar de bal waarbij deze net naast het doel verdween. Be Fair speelde tegen Leonidas een stuk beter dan tegen Schoon hoven. De Waddinxveners mis ten de geblesseerde Patrick Ver meulen, maar zijn afwezigheid werd goed opgevangen door de voorhoede William Hoogeveen, Mike Bijl en Jeffrey Zwinkels. Het was Leonidas dat na een half uur uit een comerbal de lei ding nam. Binnen vijf minuten was het 1-1. Na een inworp van Wibout van der Wees kopte Mi ke Blij de bal naar Jeffrey Zwin kels, die afmaakte. Hoogeveen bleef een plaag voor de Rotter damse verdediging, maar aan het eind kwam Be Fair goed weg toen bij een doorbraak Stefan van Wijk als reddende engel op- in het begin hun draai niet vin den en was het eerste kwart met 12-6 voor SVO. In het tweede kwart lukte het echter, vooral verdedigend, een stuk beter 'en bedroeg de achterstand bij rust slechts 1 punt, 13-14. In de tweede helft werd er nog een schepje bovenop gedaan en dat leverde, naast een behoorlijk De grootste vis, eentje van 15 centimeter, is gevangen door Arie van der Plas, hij veroverde onderstaand schema gehouden: Optronic bij zijn Jongens groep 2/3/4/5/6/7/8: vrijdag 4 november van 17.00- 19.00 uur Aspirant dames: vrijdag 4 no vember van 20.00-22.00 uur Dames/Heren: vrijdag 4 novem ber van 20.00-22.00 uur Meisjes groep 3/4: zaterdag 5 november van 10.00-12.00 uur het jaar 2006 Meisjes groep 5/6 7/8: zater- gratis dag 5 november van 12.30-14.30 uur. Voor meer informatie: bel met 0182 - 613839 of kijk op de web site www.tooswaddinxveen.nl. Door Bert Hertog GOUDA - De voetbalwedstrijd DONK-Groeneweg, topper in de vierde klasse F, kende een onverkwikkelijk einde. Ge hoopt was op een spannend duel waarin Groeneweg de beste kansen had op de eerste periodetitel. Met de score 4-3 leek DONK een einde te maken aan de Zevenhuizense illlusies. Nadien werd er op het scherp van de snede gestreden. Regel matig werd het spel onderbro ken en liepen trainers, leiders en wisselspelers het veld in om opstootjes te sussen. Scheids rechter M.J. de Haan uit Bo skoop verloor langzaam maar zeker de greep op de wedstrijd. Een rush van de blonde links achter Rick van Yperen van Groeneweg werd in blessure tijd onderbroken door de stevig inkomende Jeroen de Jong. De Goudse spelmaker liep daarbij een ernstige blessure (gebroken scheenbeen) op. Van weerskan ten werden boze vingers opge heven en De Haan besloot daarop aan dit anti-voetbal een eind te maken en af te fluiten. De 4-3 score werd als eindstand ingevuld. In de eerste helft ver- GOUDA - Het programma van de voetbalclubs uit de regio voor zaterdag 5 november ziet er als volgt uit: BVCB-Rohda'76, Fo rum Sport-Jodan Boys, Sport- lust-Nootdorp, Alexandria'66- Die Haghe, Oegstgeest-DSVP, Zevenhoven-DSO, Be Fair-Victo ria, Floreant-Gouda, Kamerik- Schoonhoven, Soccer Boys- WOR, Zestienhoven-Leonidas, WDS-VVK, Hazersw, Boys- DVO, Perkouw-Linschoten, Zwammerdam-Bolnes, Oude- water-Sportief, Siveo-Schiebroek en HOV-Reeuwijk. Zondag 6 november worden ge speeld: Olympia-VCS, DHC- Wilhelmus, ADO Den Haag- Quick, SJC-ONA, GDA-VELO, Alphense Boys-Laakkwartier, ESTO-VEP, Meerburg-Teylingen, Docos-Bodegraven. Met behulp van dia's en twee microscopen hebben de begelei ders respect proberen aan de jon gelui over te brengen. Inmiddels zijn de prijswinnaars bekend. De eerste prijs is gewonnen door Arie van der Plas hij is 8 jaar, ving een totale vislengte van 325 centimeter, en kreeg als prijs een beker en een karperhengelset. De tweede prijs ging naar Wessel Pluim hij is 10 jaar, ving een vis lengte van 132 centimeter en kreeg als prijs een beker en een spinhengel. De derde prijs is gewonnen door Laurens de Graaf hij is 11 jaar, Pascal Crielaard in: 3-2. Twee minuten later stelde Menno de Jong Jimmy van der Stad in staat om er 4-2 van te maken, Terpstra, Eckhardt (Crielaard), maar Groeneweg knokte zichVan Dam (Van Erk). dL mening dat het al een gelopen koers was. Groeneweg immers bleek verdedigend kwetsbaar zodat meer Goudse doelpunten werden verwacht. Menno de Jong na een keurig Jong naast Na amper een kwartier spelen aangesneden vrije trap van Mi- leidde DONK al met 2-0 en na chiel Dessing naast. Menno van tien minuten werd de doorge- Dam kopte uit een voorzet van Terpstra in de handen van de doelman waarna de bal bliksemsnel naar de andere kant ver- i dween waar I Menno de Jong Harvey Kahle in Voor hun vijfde wedstrijd moest Jongens Aspiranten 1 aantreden in en tegen Leiden. Het team be- Jongens Junioren 1, eerste klasse gon wat zwak aan de wedstrijd, B Regio, behaalde een regelmati- wellicht mede veroorzaakt door ge 65-51 overwinning op het be- het vroege tijdstip, en slaagde er zoekende Westland Stars 1. Hoe- in de eerste periode niet in op de wel vijf van de zes teams in deze toch wel zwakkere tegenstander BOSKOOP - Na een tweede plaats in de Boskoopse Flor across van 2004 hoopt Waddinx- vener Hans van Beek nu op winst in de openingsklassieker van het crossseizoen. Van Beek is lid van het organiserende PN'¥7 en kent het parcours als zijn broekzak. Van Beek zal het ech ter niet gemakkelijk krijgen om dat ook Rachid Mohamadi van het Amsterdamse ATOS van de partij is. Mohamadi won vorig jaar de Floracross en werd in 2003 tweede. Ondanks de afge lopen ramadan rekent Mohama di erop dat hij 'vol voor de over winning' kan gaan. Hans van Beek krijgt geen tegen stand van zijn talentvolle dorps genoot Joost Blokland, want die heeft andere verplichtingen. Zijn broer Maarten Blokland (18), van AV Gouda, geldt als favoriet bij de jongens A, die tegelijk met de mannen van start gaan om 13.30 uur. Maarten Blokland maakt een goede kans om op 11 december te mogen deelnemen aan het EK-cross te Tilburg. De 29e Huizenbeurs-Floracross begint reeds om 10.30 uur op het AV'47-complex aan de Hooge- veenseweg. Om 13.00 uur lopen de dames hun rondjes terwijl de prestatieloop, die open staat voor iedereen, de atletiekdag om 14.30 uur afsluit. Elke deelnemer ontvangt traditiegetrouw een Boskoops plantje. hiermee een karperhegelset Na afloop van de viswedstrijd hebben de cursisten een examen afgelegd, waarbij zij 35 vragen moesten beantwoorden Door de secretaris van Hengel- sportvereniging Waddinxveen werden daarna de diploma's uit gereikt en voor krijgen alle cursisten een verenigingsvergunning waar mee zij in heel Waddinxveen mogen en kunnen vissen. DONK kwam na een 3-0 ruststand toch nog in moeilijkheden tegen Groeneweg, dat zich op de ranglijst zag gepasseerd door Stolwijk dat zondag naar Zevenhuizen komt. WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair die afgelopen zater dag met 1-1 gelijkspeelde tegen Leonidas in Rotterdam kan zich de komende twee weken bewijzen. Zaterdag spelen de Wad dinxveners op eigen veld tegen koploper Victoria'04 uit Vlaar- dingen, waarna een week later de nummer twee VVOR op be zoek komt. Een belangrijke fase derhalve voor de ploeg van trainer Cees Fransen. schafte DONK zich een 3-0 Een minuut later kopte Marco voorsprong en waren velen van Terpstra na een. voorzet van Remco van Leeuwen tegen de lat waarna de bal haastig tot uiterst hoekschop werd verwerkt. Vijf minuten voor de rust kopte Menno de Jong na een terug tot 4-3 door invaller Erik Weller die inkopte. DONK kreeg de kans om verder uit te lopen maar Menno de Jong schoot alleen voor Gorissen na een mooie aanval van Jeroen de en laatstgenoemde werd in het strafschopgebied nog een keer aangepakt door Groeneweg-verdediger Bart Eindhoven zonder dat een straf uitbleef. Stolwijk heeft na de 3- 2 zege op SVS de beste kans op de eerste periodetitel al heeft Groeneweg nog een inhaal wedstrijd te goed. Of DONK zonder zijn beste man Jeroen staat stelde om de Jong kan blijven meedoen in er 3-0 van te ma ken. W*"" In de tweede helft kreeg de wedstrijd een ge- Opstellingen: heel ander aanzien want in acht DONK: De Blok, Landsmeer, minuten tijd had Groeneweg Ter Meulen, Steenbergen, Des- de achterstand tot 3-2 terugge- sing, Netten, Van gouwen, bracht. Eerst scoorde Marco Terpstra van afstand daarna kopte Menno van Dam de bal no de Jong (Kramp) na een voorzet van invaller Groeneweg: Gorissen, Van Vliet (Weller), Zijderhand, Eindho ven, Van Yperen, Remco van Leeuwen, Lekkerkerk, Ibrahim, WADDINXVEEN - De zeven tienjarige Waddinxveense snow boarder Gerben Verweij is één van de drie Nederlandse deelne mers die geselecteerd is om deel te nemen aan de Red Bull Rail Storm. Deze zal op 20 november plaatsvinden op Trafalgar Square, Londen. Ook vorig jaar werd deze wed strijd gehouden, maar toen was Glasgow in Schotland het decor. Gerben Verweij beoefent het snowboarden ruim twee jaar en gaat hiervoor bijna dagelijks naar Zoetermeer. Hij houdt zich -j- bezig met het zogenaamde free style snowboarden waarbij men over schansen springt en over zogenaamde 'rails' glijdt, (soort trapleuningen) en daarbij de no dige draaiingen maakt. Het laatste jaar is Verweij, on danks een opgelopen blessure waarvoor hij een operatie moest ondergaan, enorm succesvol. Voor de Red Bull Rail storm zal er een enorme hoeveelheid sneeuw gestort worden op Tra falgar Square waar een staircase, drie rails en curved boxes zijn gemaakt. Twaalf teams uit elf verschillen- Zoetermeer en behaalde hij bij de finale Revert-wintersessie in Snow-planet de titel; 'Best Trick'. De maand november wordt een drukke maand voor deze jonge Waddinxvener want op 10 no vember zal hij ook deelnemen aan de wedstrijd 'Railstyle' in Bern, Zwitserland en op 26 no vember zal hij voor zijn sponsor vertrekken naar Les Deux Alpes Coenecoop en volgt de opleiding in Frankrijk om het merk Forum tot machinaal verspaner op het te promoten. Zadkine in Rotterdam. Meer over deze snowboarder en Onlangs won hij de titel 'Style- anderen valt te lezen op de site; master' tijdens de Oakley Cup in www.dutchsnow.nl. WADDINXVEEN - De strijd om klasse weinig voor elkaar onder- de koppositie in de eerste klasse A Regio tussen de Meisjes Junio ren 1 van Flyers en SVO 1 werd afgelopen vrijdagavond in de na drie kwarten slechts drie p’ Duikelaar beslist in het voordeel van het Waddinxveense Flyers. De basketballende meisjes van coach Inger Huls behaalden een 50-37 overwinning op de be zoeksters uit De Meem. Daar leek het in het eerste kwart ech ter nog niet op. Ondanks het harde werken konden de meisjes Meisjes Kadetten 1, eerste klasse B regio, liet het thuis tegen BS Leiden 1 vooral afweten in het eerste en derde kwart. Vooral in het eerste kwart kwamen de meisjes maar moeizaam tot sco ren. Pas in de negende minuut konden de eerste twee punten, Louise Spruyt, worden geno teerd. BS Leiden stond toen al op 16. Rust 14-31. Toen het derde aantal persoonlijke fouten, winst kwart ook met ruim verschil werd gewonnen door de bezoek sters viel er voor Flyers geen eer de vanaf de vrije worplijn (van meer te behalen. Winst voor BS de 25 toegekende strafworpen Leiden met 57-30. Voor Flyers werden er slechts drie benut) scoorden Lilian Milev 14 en kwam de overwinning van de Louise Spruyt en Inez Moons elk Flyers-meisjes niet in gevaar, vier punten. Topscoorsters waren Linda Ob- dam met 10 en Alies Stelpstra met 7 punten. •4 m 114 - V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 WOENSDAG 2 NOVEMBER 2005 Be Fair kan zich bewijzen l I 1 V

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17