Wit-Russen Waddinxvener zamelt lege flessen in voor Zuid-Afrika Waddinxveen met herbestrating? Ingezonden brieven komen op krachten in 'We zijn succesvol en onafhankelijk geworden Voordracht Culturele avond The ma-avond in Hervormd Centrum Presentatie kindertehuis Informatie avond biologische groentetas Expositie in bibliotheek L Activiteit 'Groen- decoratie' in wijk Zuid HWZM bestaat tien jaar Bert de Rijke, Waddinxveen U lip I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 WOENSDAG 2 NOVEMBER 2005 Op de receptie werd veel over tien jaar HWZM gesproken. Foto: Liesbeth van der Vis o was om werkzaamheden uit te voeren. Verbazing bij de aanwe zigen, die zich afvroegen wat zij daar dan in 2000 deden. Nu na 5 jaar is het werk geklaard en dat Gemeente Waddinxveen een in formatieavond over de verkeers- Eind vorig jaar zijn enkele men sen uit Gouda en Waddinxveen in aanraking gekomen met de stichting Landelijk Platform Hulp aan Tsjernobylkinderen (LPHT). Enthousiast geworden door het werk van deze organi satie heeft men in mei 2005 een komt plotseling, omdat de PCW vragen heeft gesteld. Naar de be woners werd toen nauwelijks geluisterd, maar nu, een aantal maanden voor de gemeente raadsverkiezingen, gaat de PCW plotseling goede sier maken. De termijn van 5 jaar, zoals gezegd op 8 mei, was precies voorbij dus er was nu eindelijk geld om naar de wens van de bewoners te lui steren. Zij hebben de zaak al in 2000 aangekaart en toen luister de de wethouder niet. Jammer. „In Zuid-Afrika verbleef ik in het huis van de directeur van Youth for Christ, een organisa tie die kansarme kinderen helpt," vertelt Walter Geluk. „We hebben het dan over kin deren met aids, kinderen die verslaafd zijn aan drugs en kin deren die verkracht zijn. Door hen van de straat te plukken en vervolgens onderdak en eten te bieden, moeten ze uiteindelijk toch een functie in de maat schappij krijgen.” verhogen. Medio 2006 wil ik een groot sportevenement hou den samen met Bert den Edel WADDINXVEEN - Na twee stagemaanden op een school in Zuid-Afrika is Walter Geluk terug in Waddinxveen. Hoewel de gymleraar er de tijd van zijn leven heeft gehad, heeft ook de armoede die hij er zag diepe indruk op hem gemaakt. Sindsdien heeft hij nog maar één doel: zoveel mogelijk geld bij elkaar sprokkelen om kansarme kinderen in Zuid-Afrika te helpen. Zijn eerste project: lege flessen inzamelen in Wad dinxveen. beleid. Huurders hebben nu vrije kleurkeuze bij schilder- beurten. HWMZ was mede-ini- tiator tot het organiseren van de ondergrondse afvalverwerking. We hebben gewerkt aan wijkge richte projecten en we hebben een stem in de klachtencommis sie." De toehoorders, waaronder veel vrijwilligers, vertegenwoordi- Knysna Youth for Christ is gevestigd in Knysna, volgens Geluk het mooiste plekje van de wereld: „Knysma heeft de mooiste na tuur die ik ooit heb gezien en de zee is zo helder als glas. Ik WADDINXVEEN - De culturele commissie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organi seert op dinsdag 8 november een culturele avond voor senioren in het Anne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad 1). Op de ze avond is Harald Veenstra, die aan de piano door Hajo Sanders zal worden begeleid, aanwezig. Hij brengt een avondvullend pro gramma, waarin liedjes van alle grote artiesten uit de twintigste eeuw ten gehore worden ge bracht. De voorstelling heet dan ook 'Van Speenhof tot Shaffy' zorgt voor een feest van herken ning. De zaal gaat open om 19.30 uur, de aanvang is 20.00 uur. De entree bedraagt 3,30 euro. Deze activi teit is toegankelijk voor alle 55- plussers en him begeleiders uit Waddinxveen. Wie gebruik wil maken van het seniorenvervoer. kan tot donderdag 5 november contact opnemen met SWW, tele foon 0182-61555. wil er volgend jaar ook zeker terugkomen. En als het aan mij ligt, neem ik dan een volle zak met geld mee. Mijn ultieme doel is ooit in Afrika wonen om daar zelf kansarme kindertjes van de straat te plukken. Maar dat is toekomstmuziek. Voorlo pig wil ik hier in Nederland zo veel mogelijk geld inzamelen. Er heerst in Zuid-Afrika nog al tijd veel armoede en er gaan verschrikkelijk veel mensen dood aan aids. Daar moet wat aan gedaan worden.” Maar zijn de Zuid-Afrikanen zelf ook niet schuldig aan het aids-probleem? Zolang ze we gens godsdienstovertuigingen weigeren condooms te gebrui ken, zal er nooit wat verande ren. Geluk: „Daar heb je ge- WADDINXVEEN - Ook dit jaar exposeert de Waddinxveense Kunst Kring gedurende de maand november in de Openbare Bibliotheek van Waddinxveen. Te zien zijn aquarellen, acryl- en olie verfschilderijen, beeldhouwwerk, keramiek en andere technieken die met zorg zijn gemaakt door le den van de Waddinxveense Kunst Kring. Nieuwe leden, kunstenaars en donateurs zijn nog steeds van harte welkom. Maandelijks zijn er, behalve in de zomermaanden, dialezingen en andere activitei ten. Ook verschijnt er maandelijks een nieuwsbrief waarin de leden en donateurs worden geïnfor meerd over de te houden activi teiten en landelijke tentoonstellin gen. harapan" (betekend: Hoop) ge- bouwd. Hier wonen nu 39 kinde ren. Daarnaast zijn er andere projecten die Bill en Ma rion Sommer hebben opgezet om aanwezige ambtenaar wees de de mensen en kinderen te helpen, bewoners op het feit, dat er de Het kindertehuis is een project eerste 4 a 5 jaar beslist geen geld van de Stichting De Ondergrond se Kerk (www.sdok.org) In deze week wordt ook een huis- aan-huis collecte gehouden voor het kindertehuis op Sumba. Op dinsdag 15 november komt Bill Sommer in een presentatie vertellen over het werk op Sum ba. Tevens zijn er producten van de lokale bevolking te koop. Voor meer informatie over het Sumba Mission Project, kom dan naar Het Gebouw 'De Staring', Staringlaan 19-01 te W ZEVENHUIZEN - Op donderdag 10 november 2005 komt J Riemersma in het Hervormd Centrum over het thema 'Be zorgdheid' spreken. Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Iedereen is hartelijk uitgenodigd plaatselijke stichting opgericht die het verblijf van de Wit-Russi- sche kinderen in het Groene Hart mogelijk moet maken. De kinderen in de leeftijd van 9- 10 jaar komen uit Stolin, een ge bied in de buurt van Tsjemobyl. De radioactieve vervuiling als ge volg van de kernramp heeft grote gevolgen voor de gezondheid van de inwoners van deze regio. Het aantal gevallen van schild- klierkanker is sinds het ongeluk enorm gestegen. Bovendien is het aantal mensen met maag- en darmklachten en chronische hoofdpijn toegenomen. De kin deren die naar Nederland komen zijn niet ziek, maar hebben vaak wel een groeiachterstand, bloed armoede en een verminderde weerstand. De kinderen en hun begeleiders worden onderge bracht in gastgezinnen in Wad dinxveen. Overdag gaan ze naar school in een lokaal dat ter be schikking is gesteld door de ge meente Waddinxveen. Daar krij gen ze in de ochtend les van hun eigen leerkrachten. In de kerstva kantie worden er diverse activi teiten georganiseerd. Verder is het de bedoeling dat de kinderen zoveel mogelijk meedraaien in de dagelijkse routine van de gastge zinnen. WADDINXVEEN - Van 12 november tot 2 januari komen dertig kinderen uit Wit-Rusland naar Gouda en Waddinxveen. De kin deren zijn afkomstig uit een regio waar men nog dagelijks de ge volgen ondervindt van de ramp bij de Oekraïnse kerncentrale van Tsjemobyl in 1986. Samen met twee leerkrachten en een tolk logeren ze ruim zeven weken in Nederlandse gastgezinnen om aan te sterken en weerstand op te bouwen. WADDINXVEEN - In het kader van de 'Brede School Zuid' wordt een cursus 'Groendecoratie' geor ganiseerd voor iedereen vanaf 18 jaar. De cursus vindt plaats op donderdagochtend 10 november van 9.30 tot 11.30 udr in wijk- en speeltuinvereniging 'Zonnig Zuid'. Onder het genot van een kopje koffie gaan deelnemers met diverse materialen een mooie groendecoratie maken. Alle mate rialen en gereedschappen zijn aanwezig. De kosten voor deelna me aan deze ochtend bedraagt 7,50 euro, dat is inclusief gebruik van alle materialen. Opgeven kan telefonisch bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, telefoon (0182) - 63 19 32. E-mailen kan ook via bredeschoolzuid@ stww.nl. De bovenstaande cursus is uitsluitend voor bewoners van de wijk 'Zuid'. organisatie te onderstrepen en als blijk van waardering van de bewonerscommissies stelde se cretaris Fokke Gorter namens het bestuur een voorzittersha mer ter beschikking. Hugo Slootjes maakte bekend dat hij zijn functie als voorzitter van de HWZM in 2006 zal overdragen aan een nieuwe voorzitter. Els De Groot, penningmeester van de HWZM, prees Hugo Slootjes voor de oprichting van HWZM, PR-groep, de bewonerscommis sies en nog veel andere zaken. „Hij heeft vele jaren de kar ge trokken. Vanuit zijn optimisme bekeek Hugo de zaken altijd vanuit de positieve kant. 'Er is overal een oplossing voor' wa ren altijd zijn woorden. Het spijt de HWZM dat Hugo er volgend jaar mee stopt als voorzitter. Lie ver zagen we hem nog langer blijven. Maar om zijn eigen woorden te gebruiken: ook daar voor komt vast een oplossing." Slootjes legde de nadruk op het belang van communicatie. „Als dat goed blijft gaan, gaat het met de HWZM ook oké." Namens de PR-afdeling was er een mooi schilderij met een af beelding van tien jaar HWZM voor in het kantoor. De wethouders Lont en Dijkster- huis overhandigden namens de gemeente iets wat 'bij de relatie past': een mooie foto van de hef- brug bij nacht. „Zonder de huur- dersorganisatie geen wijk- en buurtbeheer. De inzet van beide is van essentieel belang voor het welzijn van de gemeente Wad dinxveen." Het cadeau typeerde de toegankelijkheid die er is naar de gemeente. Tien jaar HWZM en de verlichte hefbrug bij nacht. Een brug tus sen huurders, bewoners, buur ten, wijken en de gemeente Wad dinxveen. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 5 november, 's middags om 15.00 uur, zal mevrouw ds. L. Lafeber een voordracht houden in het Kleine Kerkje van de Vrijzinnige Hervormden aan de Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen. Onderwerp is 'Het gevangen geweten'. Me- vrouw Lafeber is voorganger bij de Bergkapelgemeente in Hille- gersberg en is tevens pastor in de gevangenis. Er is de mogelijkheid vragen te stellen. Ieder is welkom, de toegang is gratis. gers die de HWZM rijk is. „We zijn in die jaren succesvol en on afhankelijk geworden. Er is or ganisatorisch veel tot stand ge bracht. Van belang is vooral de oprichting van vijftien bewo nerscommissies en de instand houding daarvan. Er is een sa menwerkingsovereenkomst gerealiseerd met Woonpartners en er is gezorgd voor een huur- voor deze ochtend, die van 09.30 tot 11.00 uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 wordt gehouden. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar en er is kin deroppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Aan de Win gerd in Waddinxveen-Noord schoven vorige week dinsdag steeds meer mensen aan voor de feestelijke receptie van HWZM, de stichting Huurdersbelangen Waddinxveen Zevenhuizen- Moerkapelle. De HWMZ, waar onder vijftien bewonerscommis sies vallen die elk een (deel van) een wijk vertegenwoordigen waarin Woonpartners woningen verhuurt, bestaat deze maand tien jaar. „Vandaag is het een mooi mo- WADDINXVEEN - Op donder- ment om terug te blikken", sprak dag 3 november wordt om 20.00 Hugo Slootjes, voorzitter en een uur in de Immanuëlkerk, Beatrix- van de bijna honderd vrijwilli- laan 2 er een informatieavond ge geven over de biologische groen- tentas. Het is een gemakkelijk en betaalbare manier om elke week van verse biologische groenten en fruit voorzien te worden. Voor biologische telers betekent dit een steun in de rug door de geregelde afname van hun producten. Er zullen tassen te zien zijn van verschillende organisaties als Od in en Gaia, men kan proeven van gerechten en recepten uitwisse len. De Commissie Vorming en Toerusting sluit hiermee aan bij de campagne van het landelijk bureau van de Protestante kerk Nederland om het bewust om gaan met voeding te promoten. De avond heeft vooral een infor matief en praktisch karakter en staat open voor iedere belangstel lende. Opgeven kan bij Marloes van Overbeeke (telefoon 0182- 620098) of bij Corrie Smallegange (telefoon 0182-614401). Op vrijdag 4 november is er weer een Stilte -(Taizé)-viering in de Victorkerk, Zuidkade 176, ingang via de zijdeur. De kerk is open vanaf 19.00 uur en de viering is van 19.30 tot 20.00 uur. Daarna is er gelegenheid voor koffie. Mijn doel is om voor de zomer honderdduizend euro binnen een goede te halen." vriendin van mij die meehelpt En wat is het streefbedrag voor deze actie te organiseren. Veder de flessenactie? „Dat heb ik hoop ik dat vrienden, kennis- niet," zegt hij. „Ik zie wel hoe sen en vrijwilligers ook hun veel het oplevert. Iedereen die steentje willen bijdragen. Voor zijn of haar lege flessen inle- supermarkt Plus Rijnart gaan vert, hoeft overigens niet bang we een tent neerzetten. Bij deze te zijn dat het geld in verkeerde dus een oproep aan alle Wad- handen komt. Ik ga de gehele dinxveners om daar zijn of opbrengst persoonlijk naar haar lege flessen in te leveren. Knysna brengen. Zelf geef ik Het uiteindelijke statiegeldbe- bijna nooit iets aan goede doe len, omdat ik er niet zeker van ben dat mijn geld daad werkelijk bij arme kinderen terechtkomt. Het komt he laas te vaak voor dat de di recteur met zijn dure Mer cedes besluit het lekker in zijn eigen zak te steken. Daarom ga ik zelf naar Zuid-Afrika om er voor te zorgen dat elke cent goed wordt besteed." Kijk voor meer informatie over Youth for Christ op www.steun- afrika.com. Giften kunnen gestort worden naar YfC- Nederland te Driebergen, giro 17800 o.v.v. Knysna. gers van Woonpartners, de ge meente, het vrijwilligerswerk en het armoedeplatform beaamden de woorden van Slootjes. „Het meest belangrijke element is het creëren van draagvlak", benadrukte Slootjes vervolgens. „Hopelijk zal de HWZM de ko mende tien jaar weer net zo suc cesvol zijn." Om het belang van de huurder- Om mee te helpen aan de armoedebestrijding in Zuid-Afrika gaat Walter Geluk lege flessen ophalen in Waddinxveen. (foto: Liesbeth van der Vis) deeltelijk wel gelijk in, maar er drag wordt vervolgens verdub- zijn ook genoeg mensen die beid door Plus Rijnart. Dit is buiten hun schuld aids hebben, overigens nog maar een opst- Denk alleen al aan kinderen die approject, vooral bedoeld om bevallen van een moeder met de naamsbekendheid van de aids. Of meisjes die worden organisatie Youth for Christ te verkracht. Eén op de tien Zuid- Afrikaanse jongeren wordt ge dwongen tot seks en is be smet." Op 10 december gaat van Den Edel Sport, waar ik te- Walter Geluk lege flessen opha- vens werkzaam ben als instruc- len. „In elk geval in de Zuid- teur. Dat moet echt een knal- plas, maar misschien ook wel project worden, waarbij ik in andere delen van Waddinx- grote hoop heb dat bekende veen," legt hij uit. „Dat ligt aan sportnamen als Dennis van der het aantal medewerkers. Ik kan Geest en Joop Zoetemelk hun natuurlijk niet in mijn eentje medewerking willen verlenen, langs alle deuren in Waddinx veen. Ik krijg sowieso hulp van Eline Driesen, een goede WADDINXVEEN - Het is alweer zes jaar geleden dat Bill en Ma rion Sommer op het Indonesische eiland Sumba zijn gaan wonen. Het eiland wordt geteisterd door Goede sier maken droogte en sprinkhanenplagen. Op Sumba leven veel mensen in armoede en slavernij en door tbc en malaria is het sterftecijfer hoog. Ook zijn er veel kinderen van sla- Op 8 mei 2000 organiseerde de venvrouwen die ondervoed en ziek zijn. Om deze kinderen te helpen is het kindertehuis "Peng- situatie op de Groensvoorde. De aanwezigen kaartten daar de re gelmatige wateroverlast op het nog vele parkeerterrein bij de winkels aan de Groensvoorde aan. De www.boconcept.nl U heeft met de flexibiliteit van BoConcept* de vrijheid om uw smaak uit te drukken met fraai ontworpen, aantrekkelijk geprijsde meubelen. BoConcept5 Waddinxveen Pal naast de Coenecoopbrug Kanaaldijk 32 2741 PA Waddinxveen-Zuid Tel. 0182-649744 Onderkast, walnoot fineer. C715,- Bovenkast, walnoot fineer. C799,- Wandplank, per stuk, walnoot fineer <63,-

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7